Hirdetés
- Pitterix: Gyógytorna
- biistvan: Notebook billentyűzet mellett ragados a burkolat
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- bambano: Bambanő háza tája
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- petipetya: Nagy chili topic. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Real Racing 3 - Freemium csoda
-
LOGOUT
Ajánlott ingyenes Windows programok

Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!
Új hozzászólás Aktív témák
-
ALFA
senior tag
Úgy látom, még mindig nem érted a MS, IBM, HP, stb. vonalat, megpróbálom röviden elmagyarázni, így, vasárnap esti sörözés helyett.
1. tétel
IT-ben nincs nimőségellenőrzés, mert arra "nincs idő".2. tétel
Murphy törvénye az alapszabály3. tétel - (az előző kettő alapján)
Minden program jónak mondható, ha már nincsenek benne olyan alapvető hibák, amik fagyáshoz, vagy olyan, egyértelmű hibákhoz vezetnek, amik alapján bizonyítható, hogy az adott program volt az okozója.Következtetés az OCR pédára:
Az OCR programok jók, hiszen azt teszik, ami le van írva a doksiban:
Beolvassák a dokumentumot, az abban lévő jeleket értelmezik és a döntésük alapján adott karaktereket adnak vissza.
A program extra funkcionalitását bizonyítja, hogy nemcsak alkalmazkodóak, hanem képesek a tanulásra is.
Tehát, ha a user azt mondja, hogy az a karakter bizony nem az, amit ő beírna a jel alapján, akkor a program user nemcsak azt engedi meg, hogy a user átírhassa, hanem arra is figyel, hogy megjegyezze, mely jelnél volt a usernek más döntése.
A következő dokumentum olvasásnál így, ha hasonló jelet talál, akkor dönthet úgy, hogy megmarad a saját, korábbi döntésénél, vagy inkább a user által javasolt változatot írja ki, vagy interaktív módba vált és minden egyes vitatott karakternél megállva kikéri a user véleményét. (Nekem anno a Hiltonban tartott HP bemutatón legjobban az tetszett, amikor a felkiáltójel, "l" betű, rövid "i" és hosszú "í" betű négyest következetesen kikérdezte a managertől, időnként pedig átváltott a felkiáltójel, "l" betű, "t" betű és "f" betű kombinációra.
(a "hosszú" ékezetes magayr betűket nem is akarta felismerni és azt a manager közölte is, hogy nem is lesz szándékukban, mert csak az angol és német nyelvre van betanítva, azokra a piacokra lesz bevezetve.)A végeredmény egyértelműen pozitív:
A user lassan megtanulja, milyen jeleket nem tanácsos beolvastatnia OCR-rel, így ezeket igyekszik kerülni a kézírása során és márus jelentősen javul az OCR hatékonysága.Ebből is látható, hogy az IT nemcsak alkalmazkodó és tanulékony, hanem segít a user-eknek is, hogy alkalmazkodóbbak és tanulékonyak legyenek.

(Ha még mindig vannak kétségeid, gondolj arra a nagyjából huszonéves esetre, amikor Nowell kiadott egy nagy visszhangot kiváltott sajtóközleményt, hogy (talán öt?) éve működő Nowell servert találtak befalazva.
Azután kiderült, hogy valamikor valamlyen vészhelyzet miatt gyors átépítésre került sor, és így befalaztak egy pici helyet, ahol csak egy PC volt, amit bekapcsolva ottfelejtettek, monitort és billentyűzetet kivitték és minden kapcsolatát leszerelték, de a programot nem állították le és a konnektorból se húzták ki a dugót, így lényegében semmit nem csinált, csak a konzol várt az első parancsra.
Persze, ennek marketing szempontból volt jelentősége, mert a sajtóközlemény kiadásakor win2000 server volt a vetélytárs, amit ajánlatos volt hetente egyszer leállítani és újraindítani.)
Új hozzászólás Aktív témák
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- BestBuy topik
- Ipari mennyiségű szuperszámítógéppel dagasztaná az AI lufit az USA
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Apple iPhone 17 Pro Max – fennsík
- Vezetékes FEJhallgatók
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- CMF Phone 1 - egy jó telefon
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! Apple Macbook Pro 16" 2019 i9 64GB 512GB 5500M macbook garanciával hibátlan működéssel
- ÁRCSÖKKENTÉS Menő retró konfig: Q9550, Gigabyte P43, 4GB RAM, ASUS GT730
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H170 i7 6700K 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1080 8GB ZALMAN S2 TG A-Data 600W
- Apple Watch SE 2gen 40mm, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! HP Elitebook 840 G11 üzleti notebook- Intel Core Ultra 5 135U 16GB DDR5 RAM 256GB SSD W11
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest








