Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) k4mill4 válasza Winner_hun (#2700) üzenetére


k4mill4
csendes tag

Köszi! :D
Amúgy egy hallássérült barátnőmnek lene szüksége ilyenre, mivel felvették fősulira, és a diktafonnal felvett előadásokat szeretné így szöveggé alakítani....
Bár van olyan diktafon, amihez adnak is ilyen szoftvert, de azért kíváncsi voltam tud-e még valaki valami hasonlót ajánlani.

(#2702) DeusHun válasza k4mill4 (#2701) üzenetére


DeusHun
őstag

Ezt találtam, remélem segítek: [link]
Innét leszedhető egy 7 napos próbaverzió: [link]

MOD: vagy még ezek: [link]

[Szerkesztve]

Rainforest Alliance Certified signature

(#2703) k4mill4 válasza DeusHun (#2702) üzenetére


k4mill4
csendes tag

Köszi!

(#2704) pandor


pandor
tag

Sziasztok

Ismer valaki olyan szövegszerkesztő programot, mely a szöveget táblázat-szerkezetben tárolja.
Pl. két ablak, az egyik ablakban Excel-szerű táblázat, a másikban a kiválasztott cella (mező) tartalma (egyszerű szövegformázási lehetőségekkel).
Mindez a Windows bejáratott kezelőfelületével: szokásos menük, másolás/beilleszstés cellaszinten is, oszlopok/sorok sorbarendezése, átméretezése, áthelyezése, stb. Mint az Excelben, és pl. a Write szövegszerkesztőben.

Létezik ilyen progi, a neve Notebox Disorganizer, de a fejlesztő túl sok mindent próbál belepréselni és a Delphi környezet miatt nagyon szokatlan/kényelmetlen a kezelőfelülete (minden funkció/menüpont máshol van, máshogy érhető el).

Nem hiszem, hogy erre még nem gondolt senki (a fenti fejlesztőn kívül), nagyobb anyagmennyiség rendezésénél (ahol nem hatékony a fastruktúra alkalmazása) nagy segítség lenne.

(#2705) gyurman válasza pandor (#2704) üzenetére


gyurman
tag

Helló!

Nem egy ördöngősség. Pár alap képlettel össze lehet hozni Open office-ben. A forms-ot meg megírod hozzá te basicban. Jó?
Tényleg az OO basichoz tudtok jó és magyar leírást?
1. Adatbáziskezelőben felveszed a szövegeket, és csoportosítod relációzod stb.
2. Nyitsz egy calcot, majd Adatelérést, vagy minek hívják. Kiválasztod a neked tetsző kategóriákat. 1 gombbal beszúrod.
3. Beteszel ez mellé oszlopot ahova 1-eseket írsz.
4. Egy másik táblát csinálsz calc-ban, oda beképletezed if-el. Tehát ha van 1 akkor a mellette lévő szöveget mutassal.
5. Használsz összefűző képletet. A neve nem jut eszembe, és így a sok szöveget 1-be fűzöd.

Te meg mesélj róla hogyan csinálok neki basic felületet!

(#2706) pandor válasza gyurman (#2705) üzenetére


pandor
tag

Szia

Kösz az ötletet, a gépen még nem volt OO, de megnézem és jelentkezem...

(#2707) Avalon2007


Avalon2007
tag

Helló

Tudna nekem valaki olyan programot mondani, amivel egy kép hátterét lehet, megváltoztatni, vagy akár két képet lehetne összeszerkeszteni esetleg?

Előre is kösz.

(#2708) Winner_hun válasza Avalon2007 (#2707) üzenetére


Winner_hun
félisten

Photoshop

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2709) DeusHun válasza Avalon2007 (#2707) üzenetére


DeusHun
őstag

ingyen: gimp

Rainforest Alliance Certified signature

(#2710) shev7 válasza Avalon2007 (#2707) üzenetére


shev7
veterán

paint.NET :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2711) cousin333 válasza Avalon2007 (#2707) üzenetére


cousin333
addikt

PhotoFiltre :)

"We spared no expense"

(#2712) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ilyet mivel lehet csinálni?
[link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2713) domesz


domesz
aktív tag

Hi all ! nagyon fontos lenne hogy találjak egy olyan hangfelvevő progit amivel egyszerre tudom fölvenni azt hogy én mit beszélek a mikrofonba és hogy mit hallok :S külön küldön megy, arra van 100 progi de ilyet még nem találtam sajna előre is köszönöm a segítséget !
bb

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#2714) Elmör


Elmör
senior tag

Hi!

Van egy jó kis progim, a DVD Shrink(asszem 3.2-es v.), viszont nem tudtam 2-3 filmet vele ''elvégeztetni'', ezért szeretném ha írnátok valami jó kis hasonló progit.

Hibának ezt írta ki: Error, invalid DVD navigation files. Tehát nem ismeri fel azt a fajta DVD navigációs filet? :F

Nagyon köszönöm előre is a választ! :R

És bocsi, ha rossz helyre írtam! :))

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#2715) Yooha


Yooha
aktív tag

Olyan program érdekelen, amivel lehet a ház ventijének fordulatszámát szabályozni. A SpeedFan kézenfekvő ötlet volt, de azzal csak látom, szabályozni nem tudom.

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#2716) GrandeP válasza Yooha (#2715) üzenetére


GrandeP
őstag

Hali!

Olyan program nincs, mert csak azt tudod szabályozni ami az alaplapi tüskékre van rákötve és abból se mindet (leginkább csak a proc hűtőt), vagy van a kézi megoldás, tehát kézzel állithatót kell venni, illetve elöl lcd kijelzős házat ami engedi szabályozni....

A speedfan meg hát elég keveset tud, leginkább csak megmutatja h mennyit pörög.

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#2717) GrandeP válasza Elmör (#2714) üzenetére


GrandeP
őstag

Üdv!

Asszem a 3,2-es már nem mai gyerek, tölts le fríssebbet, ha az sem segít, akkor dvddecrypter, dvdclone2, meg...... de ugye csak biztonsági másolatok? ;) :D

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#2718) Elmör válasza GrandeP (#2717) üzenetére


Elmör
senior tag

Köszi a dvddecrypter megoldotta a gondot.....persze csak biztonsági másolatnak. :DDD

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#2719) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Olyan email kliens-t, vagy webmail szolgáltatót, vagy szerverről futó webmail programot keresek, ami tud beszélgetés-szerű rendezést (gmail), vagyis a levélre küldött választ összeköti a küldött levéllel, és tudnia kell teljes HTML formázást háttérképpel, háttérszínnel, stb.
A gmail tud ilyen rendezést, de nem támogat sok szövegformázási elemet, sem befelé, sem kifelé.
Az opera levelező része is tud ilyen csoportosítást, de nem támogat egyáltalán semmiféle szövegformázást.
Az inbox.com pont, mint a Gmail
A freemail/vipmail/freemail/outlook/incredimail, stb. tud teljes HTML formázást, de nem tudja a beszélgetés szerű csoportosítást.

Nos, szerintetek létezik olyan levelező rendszer, ami ezt a kettőt egyszerre támogatja?

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2720) Macilaci457


Macilaci457
őstag

Egy olyan megoldást keresnék, ami ha egy üzenet érkezik pl. e-mail, vagy messenger, skype, stb., nem csupán egy hangot adna ki, hanem pl a billentyűzeten lévő, pl Numlock ledet villogásra kapcsolná.

Ez tök ésszerű lenne, akkor is értesítést kapnék (fényjelzés) arról, ha kerestek, ha nem hallottam azt az 1 másodperces csipogást a lakásban.

Létezik ilyen program?

(#2721) Winner_hun válasza Macilaci457 (#2720) üzenetére


Winner_hun
félisten

MSN-hez a plus-ban van szkript, ha teljes képernyős alkalmazást használsz akkor villogtatja a Caps lockot (bár lehet, hogy ez beállítható, nekem az villogott. De az is lehet, hogy mind a három led villogna, csak nekem jelenleg az az egy működik:P)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2722) Volken


Volken
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem/kérésem, hogy tudtok-e nekem mondani olyan programokat amivel lépcsőket lehet tervezni?Igazábol a nevük kellene de ha valaki tud ilyen progit ami ingyenes hát annak én kezet csókolok :DD :DD .

Olyan nagyon jó barátom vagy,h ha 2en lennénk egy süllyedő hajón és csak egy mentőövünk lenne hát bizony mondom nagyon hiányoznál.

(#2723) Macilaci457 válasza Volken (#2722) üzenetére


Macilaci457
őstag

Nem igazán értem mire gondolsz. Szerintem, ha valaki ért hozzá, bármiben tud lépcsőket is tervezni.

Ha tényleg valami ingyenes CAD szoftvert szeretnél, nézz körül itt: [link]
Hátha találsz valamit ami megfelel.

Ezek szoftver fejlesztések, szóval nem mindegyik befejezett projekt.

(#2724) tothbe válasza Volken (#2722) üzenetére


tothbe
addikt

Van pl. egy Stair Designer nevü progi: [link]
De [kép] is segit ám sokat: [link] ;)

De ingyeneset hiába is keresel... :(

[Szerkesztve]

By(e) Tothbe

(#2725) Avalon2007


Avalon2007
tag

Helló

Olyan programra lenne szükségem amivel DVD-ből képernyőfotót lehet csinálni, vagy olyanra, amivel esetleg DVD-n lévő filmből részletet lehet kivágni.

Előre is kösz.

(#2726) Bici válasza Avalon2007 (#2725) üzenetére


Bici
félisten

Képernyőfotóra (általában képlopásnak hívják eme funkciót :) ) van több progi is:
BSPlayer, PowerDVD

Videó kivágására én valamilyen videószerkesztőt használnék, de lehet, hogy létezik ennél gyorsabb, és egyszerűbb megoldás is, ezt passzolom.

Üdv.: Bici

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2727) Macilaci457 válasza Avalon2007 (#2725) üzenetére


Macilaci457
őstag

Videó kivágásra az AVIsynth, Headac3he és VirtualDUB triót tudnám ajánlani.

De nem egyszerű történet.

A Headac3he Wav-ot csinál az AC3 hangból, azt lemented.
Az Avisynth egy frame szervert csinál, és a DVD-ről küldi át a frame-ket bármely azt támogató programba, pl az ingyenes VirtualDub -ba, amiben megnyitod mellé az előbbi Wav fájlt hangnak. Ezután lehet vágdosni.

Linkeket google megmondja.

(#2729) gyurman válasza molngab (#2728) üzenetére


gyurman
tag

Helló!

Miért nem tetszik?
NEm tudok freeről? Ha az a baj, hogy nem elég informatíc,akkor indítsd prancssorból. CHKDSK /? parancs mindent kiír.

(#2730) gyurman válasza Macilaci457 (#2727) üzenetére


gyurman
tag

Én az ingyenes DVD2AVI-t használtam erre. A doom9.net-en lehet róla olvasni.

(#2731) gyurman


gyurman
tag

Hali mindenkinek!

Valaki tud olyan programot ami outlookot utánaozza, csak levelező nélkül? Engem a PIM része érdekelne.

(#2732) Macilaci457 válasza gyurman (#2731) üzenetére


Macilaci457
őstag

Gőzöm sincs, hogy nézhet ki az Outlook.

De hogy tetszik ez?
[link] <- EXSTORA

A Mozilla Sunbird nem olyan, amire gondolsz? [link]

[Szerkesztve]

(#2733) gyurman válasza Macilaci457 (#2732) üzenetére


gyurman
tag

EXSTORA, érdekes, még nem hallottam róla. Jó pofi,csak a fizetőse ér valamit sajna. :(
Mozilla Sunbird, jó, de nincs hozzá notes. NAgy kár.
Talán Evolution kellene SyncEvolution-nal. De nincs linux a gépemen. Nagy helyet foglal. :(
De köszike!

(#2734) JagdPanther


JagdPanther
aktív tag

...lejátsza a .ram (zene) fájlokat?
winamp, foobar, wmp, classic mp, Mplayer, vlc player: ezek közül egyik se

(#2736) kresz


kresz
csendes tag

Egy olyan programot keresek, ami szét tudja válogatni a képeket felbontás szerint. Igazából letöltöttem egy csomó háttérképet, több 10000-et, és elég időigényes lenne sk kiválogatni, hogy 800×600 v. 1024×768...1600×1200, plusz még a widescreen felbontások... Szóval a gép biztos gyorsabb lenne, mint én, feltéve, ha van ilyen progi...
Előre is köszi!

(#2737) tothm


tothm
őstag

Sziasztok!Én olyan progikat keresek amivel fel tudok venni zenét és/vagy videót a gépről!Ezt hogy lehet meg oldani hogy a minőség is jó legyen?Mert én most úgy csináltam hogy a mikrofont oda raktam a a hangfalhoz de hát a minőség elég gyatra lett!

(#2738) maru válasza kresz (#2736) üzenetére


maru
aktív tag

Windows Intéző :)
Rendezd sorba „Méretek” szerint.

(#2739) maru válasza tothm (#2737) üzenetére


maru
aktív tag

Zenét ezzel lehet rögzíteni.
Audacity [link]

(#2740) tothm válasza maru (#2739) üzenetére


tothm
őstag

És olyan nem létezik amivel videót tudok felvenni?

(#2741) maru válasza tothm (#2740) üzenetére


maru
aktív tag

Free verziót én nem ismerek.
De 30 napos próba változattal : Camtasia Studio
[link]

(#2742) Matt23


Matt23
tag

Olyan videoszerkesztő programot keresnék, ami képes arra, hogy elforgassa a felvételt 90 fokban. Létezik ilyen? Jó, tudom ki a francnak kellene ilyen, de azért mégis...

(#2743) Macilaci457 válasza Matt23 (#2742) üzenetére


Macilaci457
őstag

VirtualDUB.

Helpet kapsz a saját topicjában a multimédián belül.

(és olyannak kellene, aki elvéti a fényképezővel kamerázás közben, hogy nem fényképező van a kezében, és portré állásban kamerázik. :P Mint én.)


[Szerkesztve]

(#2744) Macilaci457 válasza tothm (#2737) üzenetére


Macilaci457
őstag

Hogy érted, hogy a gépről akarsz felvenni valamit? Amit épp lejátszik?
Pl. Stremaet?

Ha igen, akkor arra keress rá. Pl. Streamripper

(#2745) #65675776 válasza kresz (#2736) üzenetére


#65675776
törölt tag

Minden normális ''képnézegető'' képes felbontás szerint rendezni. Ha ingyenes kell, akkor pl XnView.

[Szerkesztve]

(#2747) kraftxld válasza molngab (#2746) üzenetére


kraftxld
nagyúr

WinRAR? :)
vagy a windowsba épített titkosítást is használhatod.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2750) GrandeP


GrandeP
őstag

sokan sokszor írjátok h lhetőleg free kéne, vagy ingyenes kéne... most komolyan... az interneten vagyunk, ne mondjátok h nem tudjátok megoldani h a fizetős is ingyenes legyen! :)

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.