Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22951) cigam válasza dokee78 (#22950) üzenetére


cigam
félisten

Miért baj, ha pontosítani akarjuk a 2 értelmű megfogalmazást,vagy kijavítani a butaságot?
Az avi nem formátum, hanem konténer, belül bármilyen kép/hang codec-el készült anyag lehet. Amúgy sem létezik se konténer (avi,mkv,mov), se codec (h.264,ac3,mpeg2) amit BDRIPnek hívnak.

Ez pedig nem attól függ, hogy ki milyen oldalakra jár.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22952) dokee78 válasza cigam (#22951) üzenetére


dokee78
félisten

Nem a teknikai részére voltam kíváncsi,hanem egy konvertáló kellett. :(((

(#22953) Dluinet válasza dokee78 (#22952) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Freemake Video Converter

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#22954) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Ismer valaki olyan weboldalt, ami figyeli egy adott oldalt, és ha változást talál rajta, akkor értesít e-mail-ben a változásról?

(#22955) zoltanz válasza Dluinet (#22953) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mostanában én az ilyesmire az MP4 -et kedvelem, a XMedia Recode pedig tud többmenetes kódolást is csinálni (XVID-nél).

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22956) danxki


danxki
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem,hogy létezik-e olyan program (egyszerűen kezelhető),ami vissza tudja követni,hogy mit csináltak a gépemen? Ez alatt nem csak azt értem,h amit leütnek billentyűt azt írja,hanem hogy milyen mappáimat nyitották meg + haasonlók!? Válaszokat privibe légyszi. Köszi :) Üdv

(#22957) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Sziasztok!

Tudna valaki olyan free progit Windowsra, amelynek segítségével .flv fájlokból ki lehet szedni a videókat újrakódolás nélkül?
Az mindegy, hogy egyben szedi ki, vagy hang és video streamre bontva.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#22958) spyduck


spyduck
nagyúr

Újra

Sziasztok,

Két fajta programot is keresek. A CPU és GPU hőmérsékletét szeretném folyamatosan mérni, majd a mért adatokból vonal diagramot készíteni. Ezért olyan program kéne ami excel táblázatba egymás alá loggolja a hőmérsékleti értékeket.
Létezik ilyen?
Az Aida64 és a HW info nem jó.
A lényeg, h csak a GPU és csak CPU hőmérséklete egymás alá rögzítsen. A FRAPS-al lehet így FPS-t figyelni és nagyon klassz vonaldiagramot lehet belőle csinálni.

(#22959) sfdrakex válasza spyduck (#22958) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A GPU-Z ha jól emlékszem méri és logolja a GPU hőmérsékletét, a CPU-z meg talán a CPU-jét, de ebben nem vagyok biztos.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22960) spyduck válasza sfdrakex (#22959) üzenetére


spyduck
nagyúr

A diagram készítés miatt nem mind1, hogy milyen formában logolja. Egyik sem jó :(

(#22961) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Milyen fordító programot tudnátok javasolni,pl.angolból fordít magyarra?
És ingyenes?
Az illetőnek nincs nete,csak gépe lesz.

(#22962) csabiks válasza mr_ricsi (#22957) üzenetére


csabiks
senior tag

Próbáld ki ezt, ez ingyenes.
(ha youtubrol akarsz egy az egyben avikat leszedni, arra van firefox/chrome plugin)

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#22963) csabiks válasza Kezdő vagyok (#22961) üzenetére


csabiks
senior tag

SZTAKI szótár DVD kiadás
GIB - Scriptum - Angol-magyar hangosszótár

[ Szerkesztve ]

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#22964) Panthera


Panthera
őstag

PDF-ből TIFF fájlt készít és freeware (csak olyat találtam ami korlátolt)?

(#22965) Panthera válasza Panthera (#22964) üzenetére


Panthera
őstag

Megoldva, de nem lettem előrébb.
Az alapkérdés: Mivel lehet táblázatot kezelhetően doc-ba alakítani?
A document imaging is tud ilyet, de ennél a táblázatnál nem működik. Másik szoftverrel is csak szövegdobozok százaival csinálja meg, és úgy nem igazán kezelhető (legalábbis annak, aki használná).

(#22966) ro_bert17 válasza Panthera (#22964) üzenetére


ro_bert17
őstag

Én pl. ezt szoktam használni hasonlóra.

Szerk.: tól függ, milyen táblázat, vagyis miként szerepel azon a lapon. Ha képszerű képződmény, akkor ocr-el lehet kínlódni.

[ Szerkesztve ]

(#22967) Panthera válasza ro_bert17 (#22966) üzenetére


Panthera
őstag

Köszi!
Még egy kérdés, egyszerűen nem jutok előrébb. Hol találom meg ezt a funkciót benne? Ki kell jelölni előre mit akarok konvertálni, hogy aktív legyen?

(#22968) Kezdő vagyok válasza csabiks (#22963) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszi a választ!

(#22969) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok,

Van egy Enigma2 oprendszert futtató HD-s beltérim. Nincs benne merevlemez.
Hálózatba van kötve a pc-vel.
Van egy webontroll nevű kezelőfelülete, ahonnan letöltve m3u filet (az aktuális cstornájét), és azt vlc-ben elindítva nézhető a tv.
Van olyan progi, ahova ezt a filet elindítva nem csak nézhető, de rögzíthető is a műsor?

(#22970) andorra válasza Lacpac (#22969) üzenetére


andorra
őstag

DreamStream-E2-0.4.0-Beta14a
Legalábbis úgy emlékszem, mert már hosszabb ideje a Spark fut.

(#22971) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Sziasztok!

Olyan progi kéne, amivel lehet netrádiózni :)

Meg egy egyszerű dj prgram :)

Köszönöm segitségeteket.

Zoli

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#22972) kispx válasza Earl_Muttley (#22971) üzenetére


kispx
addikt

Netrádióra javaslom a vlc player vagy az smplayer nevű programot.De szinte bármelyik zenelejátszó képes a netrádióra.

(#22973) ro_bert17 válasza Panthera (#22967) üzenetére


ro_bert17
őstag

Mármint az ocr funkciót? Ebben sehol, mert ezzel pl. a pdf-ből készíthetsz valamilyen fotó/kép/média fájl formátummal rendelkezőt.
Ocr szoftverre keress a neten. Én igyekszem picit kerülni őket, mert sokszor legalább annyi a munka velük. abbyy finerreader-el jó tapasztalásaim vannak, az ms office-ban lévővel kevésbé. Ingyenest meg hirtelen nem is tudok.
Talán lehet próbálkozni még olyannal is, amit nyomtatóhoz, scanner-hez mellékelnek.

(#22974) cigam válasza kispx (#22972) üzenetére


cigam
félisten

Szerintem Ő "adni" szeretne a dj programjával.

pl otsdj , mixxx ...
Ez utóbbi pl. közvetlenül támogatja az internetes "szórást".

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22975) mr_ricsi válasza csabiks (#22962) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Köszi, de időközben találtam ezt a progit: FLV extract
Egyszerű, mint a faék, és újratömörítés nélkül, -azaz nagyon gyorsan- kiszedi a hang és a kép streameket.
Ha videóra van szükségem, akkor a VirtualDubbal se'perc alatt egyesítem, ha csak a hangra, az meg azonnal rendelkezésemre áll.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#22976) olivera88


olivera88
veterán

Az lenne kérdésem milyen programmal lehet KMZ fájlt létrehozni? A Google földre szeretnék radar réteget feltenni.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#22977) gyulank


gyulank
addikt

Milyen programmal lehet egy Pendrive-ról induló BootDVD-ből lemezképet csinálni, amiből majd, ha kell, lehet majd újra Bootolható Pendrive-ot, vagy DVD-t csinálni?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#22978) TigerCat válasza BullZeye (#22934) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Indítsd újra a géped és menni fog. Nagyon jó szoftver, szerintem a legjobb.
Amúgy csak az explorert indítja újra, ezért tűnt el minden a tálcáról.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#22979) ArchElf válasza gyulank (#22977) üzenetére


ArchElf
addikt

DVD-ről bármelyik DVD másoló programmal, ami tud lemezképet (pl ImgBurn).
Pendrive-ról pl ezzel: [link]

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#22980) BullZeye válasza TigerCat (#22978) üzenetére


BullZeye
veterán

5-6x raktam újra windowst, sztem nem az újraindításon múlott.

(#22981) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Újabb kérdés,teljesen más:

VLC Playert használok.
Van-e tőle sokkal jobb,ingyenes,minden fájlt "evő",minden fájllal elbíró program,ami jó?

(#22982) kispx válasza Kezdő vagyok (#22981) üzenetére


kispx
addikt

Én SMPlayer-t használok/tudok ajánlani. Még nem találkoztam olyan filmmel/zenével amit nem játszott le. A VLC-hez hasonlóan nem kell kodekeket mellé telepíteni.

Szerk.:
A VLC-től jobb pedig ízlés kérdése :) Nekem jobban bevált.

[ Szerkesztve ]

(#22983) BullZeye válasza Kezdő vagyok (#22981) üzenetére


BullZeye
veterán

PotPlayer, Kmplayer, MP HD Classic

(#22984) TRob1 válasza BullZeye (#22983) üzenetére


TRob1
veterán

"MP HD Classic" --> MP Classic HC azaz Home Cinema :U

Egyébként Én pár évnyi VLC használat után váltottam erre olyan okból kifolyólag, hogy kb.2 éve egy laptopon (Athlon II P320 2.10GHz, 3GB DDR3, RadeOn HD5470) a VLC akadozva játszotta a fullHD filmeket. De utánaolvasva akkor kiderült hogy több mindenkinek ilyen gondja volt vele, és sokan ezt ajánlották. Azóta is jól teljesít. :K

¤ R'n'R ¤

(#22985) vilmaboy válasza artiny (#22899) üzenetére


vilmaboy
őstag

Ha olyan egered van, aminek a szoftvere tudja, hogy pl a 4-es 5-ös gombhoz hozzárendeld a ctrl-c --- ctrl-v billentyűket, akkor máris nyertél. De ha csak weblapos szöveg fordítás miatt kell, akkor hamár google translate, akkor van a firefoxnak is pl add-on rá. sima jobb klikk és lefordítja a kijelölt részt, vagy ha kell az egész oldalt.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#22986) BullZeye válasza TRob1 (#22984) üzenetére


BullZeye
veterán

Kutya - Eb, amúgy google így is elsőre dobta ki amire gondoltam ennyiből is. :)

(#22987) 5766


5766
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen érdeklődöm-e.....
Ha nem bocsi....

Szükségem lenne egy nagyon egyszerű kis programra, ami egy VPS szervert figyelne /ping/ vagy bármilyen más módon. A lényeg, hogy adott időnként ránézzen, hogy müködik-e. Ha nem egy e-mailt küldene autómatikusan, hogy tudjam be kell avatkozni.

Nézegettem a PRTG nevűt, de ilyen bonyolultságú nekem nem kell, valami pofon egyszerú kéne!
Minél kisebb erőforrás igénnyel, a háttérben fusson.

Előre is köszi a válaszokat

(#22989) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Tudnátok mondani olyan programot amivel videofájlokból (leginkább mkvból) ki lehet venni az egyik hangsávot? :R

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22990) zone válasza 5766 (#22987) üzenetére


zone
őstag

EMCO Ping Monitor

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#22991) andorra válasza Bjørgersson (#22989) üzenetére


andorra
őstag

MKV Toolnix

(#22992) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Köszi a válaszokat!

Új is lenne:
videó konvertáláshoz(fullHD-s),milyen program a jó?
Fizetős/ingyenes IS érdekelne.

+1 kérdés:
ha összehasonlítunk egy drága(400-500 ezer forintos)asztali gépet egy 400-500 ezer forintos laptoppal,melyik mennyi idő alatt végez a konvertálással,ha kb.2 órás a videó,amit konvertálni kell?
Úgy értem,melyik mennyi idő alatt végez?

(#22993) Visormail válasza Kezdő vagyok (#22992) üzenetére


Visormail
addikt

handbrake egyedül a gpu gyorsítást nem tudja, én jópár fizetőset/ingyeneset végignéztem pár hete de végül ennél maradtam, mindegyiknél találtam valami nagy hiányosságot az olyan funkciók terén amit alapnak tartok (dts-hd hangsávnál lássa és választható legyen külön a core és a hd, legyen olyan hogy a kiválasztott hangsávot ne kódolja újra). A fejezetek átnevezését meg talán nem is láttam egyikben sem a handbrake-en kívül.

Azért amit még szerintem érdemes lehet kipróbálnod pl: Freemake video konverter, Pavtube ByteCopy, Aiseesoft Total Media Converter Platinum, dvdfab. Nem tudom milyenek az igényeid lehet neked más fog tetszeni.
A xilisoft programja pl ugyanaz mint az imtoo fel is vannak tüntetve egymás felületén. A többi amiket néztem odin, besthd, 4media, leawo, itoolsoft, holeesoft is feltűnően hasonlítanak egymásra vagy ugyanaz csinálja mindet vagy van valami konvertáló program író sablon :D
A winx-ek nagyon nem jöttek be általában egyikben sem lehet még hangsávot választani se.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#22994) andorra válasza Kezdő vagyok (#22992) üzenetére


andorra
őstag

A konkrét feladattól függ, ez nem derült ki. (Formátumok.)

A 2. kérdésre, az asztali lenne gyorsabb, nem tudom pontosan mennyivel, de nem csak egyféleképpen lehet egy 2 órás filmet konvertálni, lehet egy menetben, jobb minőségben több menetben, ezért ez tőled is függ. Ha valós időben sikerülne például konvertálnod, az gyorsnak számítana.

[ Szerkesztve ]

(#22995) Bjørgersson válasza andorra (#22991) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm! :R

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22996) cigam válasza Bjørgersson (#22989) üzenetére


cigam
félisten

Nekem a tsmuxer bevált.

Kezdő vagyok
Win alatt ezt használom, és a DivxPlusConverter-t, ill Mac-hez van egy ügyes kis USB kütyüm.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22997) Bjørgersson válasza cigam (#22996) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm, de úgy néz ki ezzel az MKV Toolnix-szel már sikerült megoldani. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22998) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Valami olyan program kéne, amivel tudnék egy avi fájlból animált gif-et készíteni. Tudtok segíteni? :R

(#22999) TigerCat válasza HollyBoni (#22998) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Persze, az első 2 nem rossz, tök egyszerű

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#23000) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Milyen OCR programot ajánlotok ami könnyen kezelhető és ingyenes is? Még nem használtam soha ilyet.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.