Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22901) Visormail válasza psg5 (#22898) üzenetére


Visormail
addikt

EaseUS Todo Backup Free Full Features:
File and Folder Backup
Make a copy of specified files and folders or by file types to secure your individual data, including documents, pictures, music, emails, applications, videos and financial files, etc.
Backup Schedule
Run backup automatically at a predefined time. By scheduling a backup task, your system and important data can be backed up now, daily, weekly.

Azonban mindenképpen képfájlt csinál belőle. A mentett képfájljait meg lehet vele nyitni ugyan (Tools/Mount image/Mount) de csak a partíció/lemez mentéseket, a fájlmentést nem hajlandó. Neked szinkronizáló program kell továbbra is.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#22902) AtHoS válasza vilmaboy (#22862) üzenetére


AtHoS
nagyúr

vilmaboy és Atapi

Valószínű, hogy kodek probléma, mivel mpc-hc és vlc is sajátot használ, így az mpc-ben lévő problémás ezzel az mjpeg féle avi-val, amit a WebcamXP készít. Mivel VLC-vel rendben van a kép, így ezen túl is léphetünk.

Lejátszóban megnéztem a média információt és CSAK video folyamot lát. Audio folyamot egyik lejátszó sem jelez. talán VLC-ben írja az audio részre, hogy 0 byte, tehát nincs hang a felvételben.

Magában a WebcamXP programban, mikor kiválasztom a hangforrást van visszajelzés a beérkező jelszintről és szépen lehet is látni, mikor szándékosan hangosan beszélünk, hogy jelentősen ki is ugrik a sáv.

Én ebből úgy gondolom, hogy kezeli a mikrofont. Viszont a felvételben a video mellett nincs hang. Ezt nem tudjuk, hogy miért?

Mediainfo ennyit olvas ki a végeredményből:
Általános
Teljes név : G:\DVR_1_20120603_2141.mjpeg.avi
Formátum : AVI
Formátum/adatok : Audio Video Interleave
Fájlméret : 68,2 MiB
Időtartam : 1 perc
Teljes adatsebesség : 8 574 Kbps
Tárgy : wetMJPEG
Mesterpéldány kelte : V jún. 03 21:41:34 2012
Kódoló szoftver : C:\Program Files (x86)\webcamXP 5\wLite.exe wet.MJPEG .. v5.2.1.450 wet :)
Kódoló könyvtár : V 03-06-2012 21:41:34

Kép
Sáv száma : 0
Formátum : JPEG
Kódek azonosító : MJPG
Időtartam : 1 perc
Adatsebesség : 8 564 Kbps
Szélesség : 640 képpont
Magasság : 480 képpont
Képarány : 4:3
Képkockasebesség : 29,970 fps
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bit
Bit/(képpont*képkocka) : 0.930
Adatfolyam mérete : 68,2 MiB (100%)

Ebből is úgy tűnik számomra, hogy nem kerül hang a felvételbe

read-only mode on the forum

(#22903) cigam válasza HollyBoni (#22896) üzenetére


cigam
félisten

Milyen paraméterek lettek beállítva felvételhez(mintavételi freki, bitráta, bitmélység, codec)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22904) Cheesy


Cheesy
őstag

Win2008 szerveremre keresek olyan appot, ami kicsit részletesebben tudja szemléltetni a nethasználatot, mint a task manager. Leginkább arra vágyok, hogy az egyes userekre lebontva, az általuk felhasznált le/fel sávszélt szemléltesse valahogy.

www.vakbelmutet.hu

(#22905) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Van olyan program ami leszedi minden számhoz a saját borítójának a képét? Persze nem külön jpg file-ba, hanem az ID3 tag-ba menti, hogy akár mobilon is lehessen látni csak az mp3 file felmásolásával.

(#22906) TigerCat válasza Vasinger! (#22905) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én az Mp3Tag-et használom, de itt találsz néhányat: link
Ha ügyes vagy, így fog kinézni a zenetárad...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#22907) Vasinger! válasza TigerCat (#22906) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Esetleg tudnál segíteni az Mp3Tag használatában? Nem jöttem rá, hogy hogyan kell csoportosan letölteni számokhoz a borítójukat.

(#22908) TigerCat válasza Vasinger! (#22907) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Persze. Megkeresed a neked tetsző borítót, kijelölöd az összeset és belehúzod a képet. Egyszerű...
Ha nem megy, segítek Skype-on.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#22909) Vasinger! válasza TigerCat (#22908) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Akkor ha jól írtam, akkor egyesével ki kell választani a borítót minden számnál, nem?

Mert ha igen, félreértettél, mert nem ilyen kéne nekem.

Olyan progi kéne, ahova behúzók 5000 számot és mindhez automatikusan letölti a borítóját id3 tag alapján.

(#22910) Psychonaut válasza Vasinger! (#22909) üzenetére


Psychonaut
addikt

Van MP3tagnek is freeDB alapjan automatikusan tagelo funkcioja, de ertelemszeruen ez is albumonkent tud tagelni, nem random 5000 szamot...

(#22911) TigerCat válasza Vasinger! (#22909) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nos, én egyben kezelem mindet, de kinek-hogy sikerül. Az összes számot kijelölve is tudsz borítót cserélni, eltávolítani, hozzáadni, stb. Amúgy adatbázisból is tud keresni. Ha van türelmed hozzá, ezt is kipróbálhatod, de előtte mentsd le a zenéidet, mert lehet, hogy nem jól csinálja, vagy nem úgy, ahogy Te szeretnéd.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#22912) Winchester95


Winchester95
őstag

Hi.Keresek egy olyan progit amivel a ventit lehet szabályozni!Nagyon fontos lenne.És egy leírást hogy mit hogyan kellene.

(#22913) pumatom


pumatom
aktív tag

Sziasztok!

Keresnék egy videóvágó programot. Egy kész .avi fájt szeretnék megvágni, és utána exportálni.

Tudnátok ajánlani egy jó, használható programot?

:R

(#22914) cigam válasza pumatom (#22913) üzenetére


cigam
félisten

avidemux

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22915) Winchester95 válasza Winchester95 (#22912) üzenetére


Winchester95
őstag

?

(#22916) Mercutio_ válasza Winchester95 (#22915) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jobbra fent keresőbe "venti" beír majd ENTER volt már? ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22917) Dluinet válasza Winchester95 (#22915) üzenetére


Dluinet
nagyúr

speedfan

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#22918) Winchester95 válasza Mercutio_ (#22916) üzenetére


Winchester95
őstag

Nem sajnos mert nem találtam.speedfan meg van.Ott hogyan tovább?
Kb megpróbáltam mindent de rohadt hangos az egész.Biosban is slientre van állítva.
de elég egy kis terhelés a cpu nak és már pörög föl 2700 3300rpm re.........

[ Szerkesztve ]

(#22919) Dluinet válasza Winchester95 (#22918) üzenetére


Dluinet
nagyúr

speedfan használata

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#22920) Mercutio_ válasza Dluinet (#22919) üzenetére


Mercutio_
félisten

:K

Én is kérdezek: Milyen progival lehet megizzasztani egy notit, hogy kiderüljön, ha gond van vele? (Pendrive-ról futó megoldás lenne az igazi)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22921) Psychonaut válasza Mercutio_ (#22920) üzenetére


Psychonaut
addikt

3DMark, Furmark, Memtest, Aida64 keress beloluk portable verziot.

(#22922) Mercutio_ válasza Psychonaut (#22921) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R
Azt hittem van valami all-in-one ami előbb a procit, aztán a vga-t (integrált általában) izzasztja meg :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22923) Dluinet válasza Mercutio_ (#22920) üzenetére


Dluinet
nagyúr

GPU Stress Testing

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#22924) pumatom válasza cigam (#22914) üzenetére


pumatom
aktív tag

Köszi, kipróbáltam, de hibásan veszi be a videókat, így találtam egy másikat: Video Splitter.

Ezzel jó a vágás, és egyszerű!

:R

Üdv!

(#22925) Cheesy


Cheesy
őstag

Erre tudna valaki tippet adni? :)

www.vakbelmutet.hu

(#22926) localhost válasza Predator2 (#22870) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Networx

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#22927) Tristis


Tristis
őstag

Sziasztok!

Házikassza programot keresek a kiadásaim-bevételeim könyveléséhez, áttekintéséhez.
Lehetőleg ennél a megoldásnál legyen kicsit komolyabb: Családi Költségvetés Kalkulátor
(több kimutatás, több bontás, egyszerűbb kategóriakezelés stb.)
Nagyon szívesen külföldi programokra adott tanácsokat is (ha lehet tudjon angolul :DDD ) Régen találtam ilyesmit már de elhagytam sajnos.... Hátha tudtok egy jó tippet!

Előre is köszi! :R

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#22928) Atapi válasza Tristis (#22927) üzenetére


Atapi
senior tag

(#22929) BullZeye


BullZeye
veterán

Üdv

Tud valaki ajánlani valami sokrétű és megbízható mappa szinkronizáló programot?
Google-ben kerestem már párat régebben, de valahogy volt baj mindegyikkel, vagy nem működött, kamu cucc volt, vagy nem törölte, ha egyik oldalról töröltem egy fájlt, vagy nagyon lassú volt.

1) Pendriveon lévő mappát kéne gépen lévővel szinkronizálnia 2gép+pendrive, ha 3 közül egyiken változtatok valamit jelenjen meg mind3on, legjobb lenne, ha neten szinkronizálná őket.
2) Hálózaton keresztül kéne fényképeket szinkronizálni 2 gépen, azaz megbízható kell legyen, hisz ha töröl képet amit nem kéne, akkor elég sokat veszít az ember, van backup, de ha nem tudom mit töröl, az szívás.

(#22930) TRob1 válasza BullZeye (#22929) üzenetére


TRob1
veterán

Én a Windos Live Mesh-t használom ilyesmire, meg a Dropbox-ot.

¤ R'n'R ¤

(#22931) dokee78


dokee78
félisten

Tudtok valami jó progit?
MKV-ból szeretnék BDRIP-et csinálni.

Vagy esetleg van itt filmkonvertálós topik?

(#22932) zone válasza dokee78 (#22931) üzenetére


zone
őstag

Az "mkv" egy kiterjesztés/fájltípus, a "BDRip" pedig a Blue-Ray Disc Rip rövidítése.
Mintha azt mondtad volna, hogy avi-ból szeretnél DVDRip-et.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#22933) andorra válasza dokee78 (#22931) üzenetére


andorra
őstag

Handbrake, pl.

(#22934) BullZeye válasza TRob1 (#22930) üzenetére


BullZeye
veterán

Dropbox-ot felraktam, 10ből 4-5 ikon a tálcán az óra mellől random eltűnt, program futott, de pl nem tudtam messenger-t előhozni. Úgyhogy az kiesett.

Valami kevésbé Microsoft nincs? Mert tök jó meg minden, de a cuccaik 99%ánál 0 beállítási lehetőség nincs.

Más alternatíva, lehet fizetős is, pár ezret megér a nyugalmam.

(#22935) andorra válasza zone (#22932) üzenetére


andorra
őstag

Az MKV-ban jellemzően 1080 vagy 720 soros BR anyagok vannak, a BDRIP kisebb felbontást, nagyobb tömörítést jelent a gyakorlatban. Tehát pontatlanul fogalmazott, de nem ennyire durva a tévedés.

(#22936) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

Két fajta programot is keresek. A CPU és GPU hőmérsékletét szeretném folyamatosan mérni, majd a mért adatokból vonal diagramot készíteni. Ezért olyan program kéne ami excel táblázatba egymás alá loggolja a hőmérsékleti értékeket.

Létezik ilyen?
Az Aida64 és a HW info nem jó.

A lényeg, h csak a GPU és csak CPU hőmérséklete egymás alá rögzítsen. A FRAPS-al lehet így FPS-t figyelni és nagyon klassz vonaldiagramot lehet belőle csinálni.

(#22937) TRob1 válasza BullZeye (#22934) üzenetére


TRob1
veterán

Biztos van, de ezekkel tökéletesen elégedett vagyok, semmi gond velük.

Az ikonos is valszeg csak nálad hiba, mert itthon kapásból 2 gépen használom 0 hibával vagy 1 éve, de a család összes tagja használja a saját gépeiken, nem is beszélve a sok millió más felhasználóról világszerte. :)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#22938) DataTraveler


DataTraveler
tag

Sziasztok!

Olyan programot keresek amivel tudok 100%-os terhelés tesztet csinálni egy AMD Athlon X2 6400+ processzoron!

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#22939) spyduck válasza DataTraveler (#22938) üzenetére


spyduck
nagyúr

Aida64

(#22940) BullZeye válasza TRob1 (#22937) üzenetére


BullZeye
veterán

És neten nincs is másnak ilyen hibája, valszeg valamivel összeakad, de 1 hetem ráment, mire rájöttem, hogy Dropbox volt a ludas, azóta minden ikon megvan.

De még mindig kéne valami jóféle egyszerűen használható, de sok beállítással rendelkező megbízható sync program.

(#22941) Tristis válasza Atapi (#22928) üzenetére


Tristis
őstag

Ahogy nézem ez inkább cégeknek lehet jobb, de kimutatásokban ez is igen gyengusz. Azért köszönöm! :R

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#22942) dokee78 válasza zone (#22932) üzenetére


dokee78
félisten

A BDRIP az AVI,az MKV pedig nem AVI.

(#22943) Psychonaut válasza dokee78 (#22942) üzenetére


Psychonaut
addikt

A BDRIP nem avi, ezt honnan szedted? Ilyet nem lehet mondani. Ahogy zone is mondta, az egyik egy fajltipus, mig a masik siman csak azt jelenti, hogy Blu-Ray lemezrol rippelt anyag...
(ami lehet avi, mkv, mp4, stb.)

Ha konkret esetben mkv-bol szeretnel avi-t csinalni, akkor azt kerdezd.

(#22944) andorra válasza Psychonaut (#22943) üzenetére


andorra
őstag

Van itt egy kis fogalmi zavar.
Azokat a BR-ről készült anyagokat, amiket HD filmeknek is neveznek MKV konténerbe szokás tenni. Ezt nem BDRIP-nek hívják T. oldalakon. A BDRIP Blue-ray forrású, de csökkentett felbontású (nem HD) anyag, függetlenül attól, hogy milyen konténerbe teszik.
A kérdés tehát nem volt rosszul feltéve, csupán hozzá kellett érteni azt, hogy az MKV, itt értelemszerűen HD filmet jelent.

(#22945) Psychonaut válasza andorra (#22944) üzenetére


Psychonaut
addikt

Semmi ilyesmit nem jelent a BDRIP, hogy csokkentett felbontasu a film. Nezz utana.

Egyebkent szerintem reg tul lett beszelve a tortenet, kapott javaslatot a programra (en is hasznalom, valoban jo), innentol felesleges magyarazni, hogy a kerdese jol van felteve (mert nincs jol felteve, ertelmetlen abban a formaban, ahogy van).

(#22946) dokee78 válasza andorra (#22944) üzenetére


dokee78
félisten

A lényeg az,hogy a to....t oldalakon van amit leszedek filmeket az mind BDRIP. (1,1-2,1GB)
Viszont a Bad Boys 2-t így nem találtam meg.
Leszedtem 720P (9GB) verzióban és ebből szeretnék csinálni hasonló méretű BDRIP-et.

(#22947) andorra válasza dokee78 (#22946) üzenetére


andorra
őstag

Erről van szó, erre javasoltam neked egy programot. Egyébként vicces, hogy azzal vitatkoznak, aki napi szinten foglakozik a kérdéssel......... Na mindegy.

(#22948) dokee78 válasza andorra (#22947) üzenetére


dokee78
félisten

Igen ezért nem értem,miért állnak le vitázni. :)

[ Szerkesztve ]

(#22949) Psychonaut válasza andorra (#22947) üzenetére


Psychonaut
addikt

Attol, hogy valaki napi szinten foglalkozik valamivel, meg nem kovetkezik az, hogy ert is hozza, mint az ebben az esetben is kiderult. Es azert vitazunk vele, hogy felhivjuk a figyelmet, figyelmeteket a tevedesekre.

(#22950) dokee78 válasza Psychonaut (#22949) üzenetére


dokee78
félisten

A lenyegen nem változtat.
Ugyanis a fájlmegoszto oldalakon ezeket nevezik BDRIP-nek és. AVI a formátumuk.
Viszont ha ti is jártok fájlmegoszto oldalakra akkor tudjátok miről beszéltem.
Függetlenül attól hogy valójában nem ez az igazi BDRIP.

De nem vitatkozni jöttem és nem arra voltam kíváncsi,hogy mit jelent a BDRIP.
Csak egy konvertáló program kellett amit meg is kaptam.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.