Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Robic


Robic
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik multifunkciós nyomtatót vegyem?
Hetente nem sokat nyom tatnák...talán csak 2-3 oldalt....néha színesbe.

HP F2280
Epson SX215

Segítségeteket előre is köszi... :)

(#1452) pityeszka


pityeszka
őstag

Sziasztok.

Egy jó barátom nagyban nyomja az ipart.Szeretne venni egy komolyabb nyomtatót a munkájához.
Olyan gép kellene ami képes nyomtatni szöveget, képet akár A3-as méretben is.Lényeg, hogy legyen megbízható, okos masina.Az ár 250-300 ezer forint között legyen!

üdv.

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#1453) #62853120


#62853120
törölt tag

Helló!
Az a gondom, hogy nyomtatót kell cserélnem itthonra, de nemtudom milyet válasszak
A legnagyobb kérdés hogy fixfejest, vagy nem.
Nemnyomtatok sokat, általában havi max 15-20 oldal, vagy kevesebb, de néha előfordul h egyszerre ennél többet is nyomtatok.
Gond a kellékanyag ára, arra nemszeretnék túl sokat költeni.
Másik gond h megkellene oszatni 3 gép között.
Ez a megosztás lehet olyan h 1 vezetékes de 2 vezetéknélküli.

Vkinek ötlete?

(#1454) elistvan


elistvan
senior tag

hali!

Tegnap kilehelte lelkét a canon i350-es nyomtatóm. Nyomtatás közben leállt fejhibás lett csak villan egyet nem kapcsol be. Ki tudna ajánlani nekem olcsó patronnal működtethető tintás nyomtatót, az sem lenne baj ha szinenként cserélhető lenne csak olcsó legyen üzemeltetni. Főleg szöveget néha borítót nyomok, normál papírra. De elég ritkán használom.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1455) tremor


tremor
tag

Heló nyomtatót vennék, lézert melóhelyen HP 1020-as van stabilnak tünik érdemes ilyet venni?

[ Szerkesztve ]

Debuggolást vállalok,,házhoz megyek,,,

(#1456) tremor


tremor
tag

Senkinek nincs ilyen :(

Debuggolást vállalok,,házhoz megyek,,,

(#1457) Dr. COPY. válasza tremor (#1456) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Komoly válaszhoz több infó kell. Pl.: mennyi nyomatra számítasz havonta. A HP 1020 nak van egy nagyon komoly hibája, nevezetesen, hogy drágán nyomtat. Korábban otthoni felhasználásra már többen javasoltuk a Kyocera FS 1010 nyomtatót, valamint elhangzott a Ricoh AP 400 neve is. Olvass vissza és ha az ott megadott nyomtatási szokásokkal megegyező a tied, akkor ezek a jó választás.

(#1458) sly105 válasza tildy (#744) üzenetére


sly105
tag

nekem canon mp 190-esem van kb 1 éve nagyon meg vagyok vele elégedve. :C ajánlani tudom.aszem 12000-ért vettem.

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#1459) MaciG


MaciG
addikt

Sziasztok

Valaki tudna nekem ajánlani otthoni felhasználásra valami egyszerű lézernyomtatót? Elég a sima fekete-fehér is.

BANZAII

(#1460) runner 125 válasza sly105 (#1458) üzenetére


runner 125
nagyúr

Időutazó vagy?! :)

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1461) vince


vince
őstag

Sziasztok!

Konica Minolta PagePro 1350W viszonylag jó áron (14000 Ft bruttó) lesz kapható csütörtöktől a Metroban, van valakinek tapasztalata vele? Megbízható a masina? Tölthető a tonerje? Itt elég kellemes árú a tonerpor, de mi ez a reset csip? Át kell verni a nyomtatót minden egyes újratöltéskor? Hányszor lehet újratölteni egy ilyet?

Köszi a választ :)

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#1462) sipi83


sipi83
aktív tag

Sziasztok!
Úgy alakult hogy a cégem leselejtezte a nyomtatóit, mind tökéletesen működnek csak elég sokat mentek már. Így sikerült jelképes összegekért beszereznem két tintasugaras nyomtatót.
Nem mai cuccok az igaz!
HP DeskJet 5940 [link]
és
HP Business Inkjet 1000 [link]
Arra lennék kíváncsi, hogy teljesen átlagos otthoni használatra melyik típust ajánlanátok!
Értem ez alatt, hogy néhány fénykép, de inkább szöveg, és dokumentumok! Heti 10-15 oldalról lenne szó szerintem.
Melyik modell lenne a számomra gazdaságosabb?
Vagy hagyjam ezeket és próbáljak túladni mindkettőn, és vegyek egy újat?
Sajnos nem vagyok jártam a nyomtató ügyben, eddig mindig volt haver aki kisegített pár oldallal!
Válaszaitokat előre is köszi!!!

[ Szerkesztve ]

(#1463) Biriboyka


Biriboyka
senior tag

Covers-eket (a gyengébbek kedvéért: borítókat :) ) szeretnék nyomtatni ehhez valami normális árban lévő nyomtató tudnátok ajánlani?

szerk:
sipi!
Az inkjet-re vevő lennék. :))

[ Szerkesztve ]

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#1464) sipi83 válasza Biriboyka (#1463) üzenetére


sipi83
aktív tag

Bocs, de már havernak átpasszoltam. Nekem meg megmarad a Deskjet!

[ Szerkesztve ]

(#1465) Biriboyka válasza sipi83 (#1464) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Semmi baj. ;)

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#1466) vince válasza vince (#1461) üzenetére


vince
őstag

Nos megvettem ezt a csodát (Konica Minolta PagePro 1350W) és itthon döbbentett meg a tény: nincs és nem is lesz 64 bites meghajtószoftver hozzá :Y
Jó vétel volt, köszi Konica Minolta :(( van egy 14000 Ft-os gyakorlatilag használhatatlan nyomtatóm, nagyon feldob a dolog :O

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#1467) Dr. COPY. válasza vince (#1466) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Tudom már késő, de mások kedvéért leírom immár X -edszer. A nyomtató kiválasztásánál 4 szempontot kell figyelembe venni.
1 eredeti kellékanyaggal is olcsón lehessen üzemeltetni,
2 legyen megbízható szervizháttere és alkatrész ellátása,
3 a gyártó által ajánlott havi terheléstől maximum lefele térjen el a tényleges havi terhelés,
4 SZOFTVERKÖVETÉS, vagyis a gyártó garantálja a drivereket a későbbi op. rendszerekhez is.

(#1468) vince válasza Dr. COPY. (#1467) üzenetére


vince
őstag

Szia!

Remélem, hogy még nem késő, holnap visszaviszem a boltba a 3 napon belül, mert nem működik, pont.

Teljesen egyetértek egyébként a fentiekkel, egy kicsit azért sárosnak találom a szórólapot az ügyben, a nyomtató ott új termékként szerepel:

Ezek szerint csak a Metroban új termék, mert a nyomtató már több éves. Windows 95 és ME drivere persze van ;]

Megvan az utódja: Samsung 1640 Win7 X64 drivere van:D

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#1469) nRu3 válasza vince (#1468) üzenetére


nRu3
addikt

Egyértelmü hogy az áruházláncban új termék és nem pedig új generációs model amitt a metro elsők közt kezdene árulni.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1470) vince válasza nRu3 (#1469) üzenetére


vince
őstag

Ez miért olyan egyértelmű? Utólag persze az, de simán el tudom képzelni, hogy egy új terméket is árusít egy multi...

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#1471) #41635072 válasza vince (#1470) üzenetére


#41635072
törölt tag

Multik sosem árusítanak friss termékeket. Mindenből tavalyi, tavalyelőtti, mások által nem vásárolt termékeket találod meg.

(#1472) vince válasza #41635072 (#1471) üzenetére


vince
őstag

Ez eddig nem tűnt fel, de elkezdem figyelni :D

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#1473) sly105 válasza runner 125 (#1460) üzenetére


sly105
tag

Nem vagyok időutazó csak véletlenül rossz helyen kezdtem meg a hsz írását. nem vetted észre semmi köze sincs ahoz a hsz-hez??Egyébbként a 1454-re ment volna a válasz. Bocsánat hogy tévedtem szerintem nem vagyok egyedül és biztos hogy elő fog még fordulni pályafutásom alkalmával , mint ahogy másokkal is, de köszönöm hogy figyelmeztettél.
mindenkitől bocs az OFF-ért

[ Szerkesztve ]

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#1474) lilamadár


lilamadár
csendes tag

Üdv,
Olcsón üzemeltethető nem túl szervízigényes fekete-fehér lézernyomtatót keresek, amihez van 2 év gari. Nagyon keveset nyomtatok.Köszi a segítséget.

(#1475) Rekro


Rekro
aktív tag

Sziasztok!

Nyomtató vásárlás elött állok és nem vagyok igazán otthon a témában ezért szeretnék tanácsot kérni.
Ha tudnátok a következő kritériumoknak megfelelő nyomtatókat mondani azt megköszönném;

szóval az elsődleges szempontok;
-fénykép nyomtatás
-nyomtatható dvd-re nyomtatás
-lehetőleg legyen hozzá utángyártott patron(de ez nem alapfeltétel)

Árban alsó/közép kategóriát kerese leginkább.
Ilyen paraméterekre tudnátok néhány típust ajánlani, és akkor azoknak utánanéznék.

Előre is köszi

(#1476) commanDOS


commanDOS
senior tag

Üdv!

Létezik olyan multifunkciós nyomtató, ami lézeres?
Ugyanis jó lenne a szkenner (külön nem vennék), viszont mivel 80%-ban szöveget nyomtatok, így feleslegesnek tartok megint megvenni egy tintásat.
Csakhogy a multifunkciósok, amiket eddig láttam, mind tintasugarasak voltak.

Cáfoljatok meg, de én gazdaságosabban találom szövegre a lézereket, mivel tonert is lehet töltetni, de a tintapatronok meg egyre kisebbek és drágábbak, ráadásul ez a színenkénti cserélés is csak a gyártónak biznisz.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1477) vince válasza commanDOS (#1476) üzenetére


vince
őstag

Munkahelyen ilyet használunk, multifunkciós és lézer, csak egy kicsit lassú...

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#1478) commanDOS válasza vince (#1477) üzenetére


commanDOS
senior tag

Öhhh... biztos nagyon jó kis gép, csak én néhány kategóriával ez alatt gondolkodok :B

De kb megdumáltam magammal, hogy jó lesz egy sima lézer is.. v.mi samsung. :D

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1479) commanDOS


commanDOS
senior tag

Apropó: hálózati nyomtatás hogy működik? sosem próbáltam még.
Olyan nyomtató kell hozzá vagy meglehet osztani egy sima mezei nyomtatót is a hálózaton ha az az egyik gépre van kötve?

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1480) Bari válasza commanDOS (#1479) üzenetére


Bari
Modder

Helló

Hálózatba 3 módon tudod kötni a nyomtatót,
-Azon a gépen megosztod amire rá van dugva, csak akkor elérhető ha a gép be van kapcsolva
-Printserver-en keresztül, gépfüggetlen (hp nyomtók háklisak, sok printserverrel nem mennek)
-Eleve hálózati a nyomtató.

A legutolsó a legjobb megoldás csak drágább a hálózati nyomtató.

Üdv: Bari

(#1481) commanDOS válasza Bari (#1480) üzenetére


commanDOS
senior tag

Értem, köszi :R

Akkor nem költök feleslegesen, marad egy sima samsung ML 1640. Az igényeimet kielégíti, viszonylag kicsi és a utántöltött tonerrel elég olcsón lehet vele nyomtatni.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1482) mpepe20 válasza commanDOS (#1476) üzenetére


mpepe20
tag

mindenképpen lézert vegyél, a tintás mindig pont akkor fogy ki meg szárad be, mikor a legnagyobb szükséged lenne rá! :(

(#1483) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Max. 35 ezerért érdekelne színes lézernyomtató. Ennyiért leginkább Samsungot láttam. Az jó szerintetek?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1484) nikice


nikice
csendes tag

Szerintetek az Epson SX-105 nyomtató milyen??
Scannel,fénymásol,nyomtat fotót is. :) :) :DD

(#1485) Osynho


Osynho
addikt

Üdv.
Itthonra keresek multifunkciós nyomtatót. Kellene scanner és fax is jó lenne. Egy wifis hálózatba szeretnénk beilleszteni, szal ez is kritérium. Színes lézer nyomtatóval érdemes foglalkozni? Létezik olyan, ami megfelelne ezeknek és nem 100ezres nagyságrendű az ára? Egyáltalán milyen minőségűt nyomtat egy tintasugarashoz képest? Fenntartani lényegesen olcsóbb, mint egy tintasugarast? (Olvastam, hogy az Epsonokat olcsó utántölteni).

(#1486) e-eruska


e-eruska
csendes tag

Sziasztok,ha tudna nekem valaki tanácsot adni,hogy az epson sx vagy a cannon mp 240 közülmelyik a jobb választás,főleg müködési költséget tekintve.

(#1487) orbano


orbano
félisten

Sziasztok! Az alábbi igényeknek milyen nyomtatók felelhetnek meg?
-Szükséges van egy irodai mindenesre (valami multifunkciós akármi)
-Egy jó A3 scannerre (grafikai munkához)
-Egy jó színes nyomtatóra meghívók, szórólapok nyomtatáshoz

Nem tudom ezek az igények mennyire találkoznak 1 készülékben, esetleg kettőben, vagy nem tudom.

A szempontok a szokásosak: legyen olcsó és gazdaságosan nyomtasson (főleg a színeseket, az irodai funkcióknál nem számít annyira)

Előre is köszi a segítséget!

A vér nem válik VAZZE!™

(#1488) Dr. COPY. válasza orbano (#1487) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Ezzel az igénnyel kicsit olyan vagy mint a viccben szereplő nő, aki olyan cipőt akar, ami kívülről kicsi, de belül jó nagy... De hogy valami értelmeset is írjak nézd meg ezt.

[ Szerkesztve ]

(#1489) orbano válasza Dr. COPY. (#1488) üzenetére


orbano
félisten

igen, ezért gondoltam, hogy esetleg egy szandál + bakancs kombináció lesz a jó megoldás. ha egyértelműek lennének a megoldások az igényeimre, nem jöttem volna ide.
amúgy köszi, nézem.

A vér nem válik VAZZE!™

(#1490) gelez


gelez
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek mi a jobb vétel? Egy 2000 lapot használt, újratöltött HP1020 22E-ért vagy vmi hasonló árú új olcsó lézer? Ha az utóbbi, milyen tipusú? Keveset használom, <1000/év.
Kösz.

(#1491) zsozsoka


zsozsoka
csendes tag

Sziasztok!

Nyomtatót szeretnék vásárolni. 20e-30e. max.
Nyomtatni kb.500-800 oldal/hó
Vegyesen dokumentum-kép-borító-fotó.
Esetleg dvd-cd nyomtatást is tudjon.
Fontos lenne, hogy után tölthető legyen és-vagy után gyártott patronnal is működjön a lehető leggazdaságosabban (halottam mostanában vmi chippelt kütyükről).
Fontos lenne, ha az egyik tinta kifogy akkor még nyomtasson.
Ezekhez a feltételekhez való tanácsaitokat, véleményeiteket várom szívesen.
Az alábbi két nyomtatót nézegettem, de ha van jobb választás...
Ezekhez létezik-e utántöltő v. utángyártott patron?

CANON PIXMA iP4600
CANON PIXMA iP4700
EPSON....xxxx????

Köszönöm előre is. :)

(#1492) syab19


syab19
tag

Üdv. Mindenkinek!

Egy egyszerű kérdésem lenne. Canon MP550-es nyomtatóról van vélemény?
Vagy tud valaki ajánlani egy olyan nyomtatót amivel olcsón lehet nyomtatni, 25 ezer ft alatt van az ára és olcsó hozzá a patron (ami ugye az olcsó nyomtatás feltétele).

Köszönöm!
Üdv. Szabolcs

(#1493) orbano


orbano
félisten

Még egy gyors kérdésem lenne nekem is. Ha kiadványokat (kisebb leporellók, szórólap) szeretne az ember fia nyomtatni minél közelebb a nyomdai minőséghez, akkor ahhoz milyen kaliberű nyomtató szükségeltetik?

A vér nem válik VAZZE!™

(#1494) orbano válasza syab19 (#1492) üzenetére


orbano
félisten

tudtommal az olcsó nyomtatás a lézernél kezdődik. persze kérdés mennyit akarsz nyomtatni...

A vér nem válik VAZZE!™

(#1495) Dr. COPY. válasza orbano (#1493) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

A színes nyomtatás bonyolultabb ennél, semhogy azt lehessen mondani, hogy vegyél ilyen nyomtatót és kész. Amúgy meg ha szórólapokat stb akarsz gyártani érdemes egy nyomdával leszerződni, mert a lapköltség messze a nyomtatási költség alatt van.

(#1496) orbano válasza Dr. COPY. (#1495) üzenetére


orbano
félisten

akkor lehet rossz nyomdát választottunk eddig :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#1497) Sayen


Sayen
csendes tag

Üdv !

Két nyomtató van amit kinéztem , de nem tudom melyik a jobb ...

Most melyik nyomtat szebben a lézer vagy a tintasugaras ?
PL : samsung CLX-3175 multis szines lézer - 2400 x 600 dpi
vagy :

Canon MP550 multis - 9600¹ x 2400 dpi ?

Most itt a dpi számít , vagy a technológia ?

Aki ért hozzá kéremi segítsen...

(#1498) syab19 válasza orbano (#1494) üzenetére


syab19
tag

Köszi a választ.
Hát az az igazság, hogy többet, mint amit a jelenlegi IP1000 elbír, de nem annyit, hogy lézert vegyek.
Tehát a kettő közt, és jó lenne, ha az eredeti patron se kerülne csillagászati összegbe bele.
Ezért néztem ki.
Csak hallottam olyanokat, hogy aki utántöltőtt, vagy utángyártott patronokat használ ezekben a nyomtatókban annak egy idő után tönkrevágja a nyomtatófejet.
Nekem csak a fejszámláló érte el a maxot, ezért kell lecserélnem, pedig eddig tökéletesen szolgált.
Valaki vélemény?

Üdvözlettel: Szabi

(#1499) Osynho


Osynho
addikt

Canon PIXMA MX320
Vélemény? Nyomtatási minőség, költség, patron újratöltés? Esetleg hasonló tudású alternatívák?

(#1500) massiveauto


massiveauto
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Ez ám az 1500. bejegyzés.

:)) :D :DD :P :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.