Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) tothbe válasza artos (#249) üzenetére


tothbe
addikt

a 2 pikoliteres is kiváló, már az is nagyon takarékos, hidd el és nem nyomtat nagy pontokat.(összehasonlitottuk fotópapiron többféle képpel a két canon generációt és az 1 pikos csak egy picivel szebb a 2 pikosnál, szóval, ha sok az árdifi, akkor simán megéri a 2-es)

By(e) Tothbe

(#252) bnss válasza tothbe (#250) üzenetére


bnss
veterán

Iagazad lehet, ám ha ő pl. [link] ezt nézi, akkor itt nem jöhet szóba a scannelés! :)

Az én MP180-asom 2 pikoliteres cseppekkel nyomtat, sztem tökéletes kis masina! És takarákos is! 45-50 oldalt nyomtattam normál minőséggel, vegyesen színest és fekete-fehéret és még a szofveres tintaszint jelző nem mutat csökkenést! :C

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#253) tothbe válasza bnss (#252) üzenetére


tothbe
addikt

igen, de sztm ott sem annyira jelentös ez a 4800 vagy 9600.
Ha tényleg profi cuccot akar, vegye meg a jobbat, de sztm is tökéletes pl. az MP180 is.

By(e) Tothbe

(#254) bnss válasza tothbe (#253) üzenetére


bnss
veterán

Nekem tökéletes az MP180... :)

Valójában számomra még nem derült ki, h mire is szeretné használni a nyomtatót (tudom, nyomtatásra, de milyen minőségben szeretne nyomtatni, stb.).

Költséghatárt sem olvastam, vagy lehet szimplán vak vagyok? :DDD

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#255) tothbe válasza bnss (#254) üzenetére


tothbe
addikt

Áhh, sztm nem is néz már erre, csak épp meglátta a topicot, föltette a kérdést és lelépett. ;]

By(e) Tothbe

(#256) bnss válasza tothbe (#255) üzenetére


bnss
veterán

Lehet igazad lesz... Bár ki tudja lehet, h éppen dolgozik vagy kikapcsolták a netet, stb.. :DDD

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#257) erdol


erdol
senior tag

Az MP180-hoz mennyibe kerül a patron?Utángyártott jó bele?

Allah életet mindenkinek ad, de értelmet nem mindenkinek.

(#258) bnss válasza erdol (#257) üzenetére


bnss
veterán

[link] Itt találsz hozzá patront, igaz csak eredeti kapható!

[link] Itt már Peach patronok és utántöltő készletek is kaphatók! :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#259) Ruzsi3


Ruzsi3
csendes tag

Sziasztok nekem van egy lexmark nyomtatóm 3 éve vettem több ezer oldalt kinyomtattam már vele és soha nem kellett még hozzá nyulnóm én merem ajánlani szerintem feljövőben van ez a típus és a patron is 5 e ft nagyon jó.. a barátomnak van egy hp-ja ilyen szart :W még sose láttam fél óráig gondolkodik aztán vagy nyomtat vagy nem aki ezt csinálta az bűnt követett el az emberiség ellen ''könyörgöm akasszuk fel'' ;] még az elenségemnek sem kívánom ilyet vegyen :( viszont már itt az ideje a cserének 1 helyen a lexmark de gondolkodom egy epson vagy egy canon-on ha valaki meg győz hogy jók vagy melyik jobb hajlok a szép szóra :R :C

(#260) bnss válasza Ruzsi3 (#259) üzenetére


bnss
veterán

Üdv!

Ha kicsit pontosítanál, h mire használod (most én pontosítok: irodai vagy otthoni felhasználás), milyen szolgáltatásokat vársz el tőle, milyen minősgében szeretnél nyomtatni, mennyi kereted van rá... :)

Így egyszerűbb lenne tippet adni!

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#261) Akheron


Akheron
senior tag

Néhány szót írnék erről a nemrégiben beszerzett HP Photosmart C4180 masináról. Nem értek különösebben a nyomtatókhoz, így csak azt jegyezném meg, ami igazán szemet szúrt nekem:

- A magyar nyelvű menü teljesen használhatatlan - még használhatatlanabb, mint gondoltam; tele van két-három betűre rövidített szavakkal

- A nyomtatóhoz mellékelt és ajánlott szoftverek telepítése 800-900 MB lemezterületet és jelentős időt igényel, ami szerintem teljesen nevetséges...

- 96%-nál megállt a szoftvertelepítés, és abszolút nem haladt tovább, amíg be nem kapcsoltam a készüléket (de a telepítő nem jelezte, hogy be kellene kapcsolnom)

- A régi nyomtatómhoz képest villámgyorsan nyomtat (Fast normal üzemmódban)

- Bekacsoláskor hangosan tologatódik valami belülről :B

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#262) bnss válasza Akheron (#261) üzenetére


bnss
veterán

Az én MP180-asom magyar nyelvű LCD-je nem eossz, nem rövidít mindent le, olvasahtó, érthető! A szoftvek, ha cakkumpakkk felrakok minden ~150Mb (OCR-el együtt), gyors, kicsit hangos az elején, de nem zavar, éjjel nem nyomtatok! :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#263) Akheron válasza bnss (#262) üzenetére


Akheron
senior tag

150 mega :Y Ennek csak a drivere afelett van... :U
Erősen gondolkodtam is, hogy ne tegyek fel semmit, csak az ''új hardver varázslóval'' kerestessem meg a driverét a lemezen, de végül győzött a kíváncsiság.

Amúgy még nem sokat próbálgattam a gépet. Mindig fáj a szívem, ha olyat kell próbálgatnom, aminek a próbálgatása tényleges pazarlással jár; legalábbis ami a nyomtatást illeti. A beolvasóprogramot mindjárt kipróbálom...

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#264) Akheron válasza Akheron (#263) üzenetére


Akheron
senior tag

Jahm, igen... a nyomtatóval kapott fényképezőgép gagyi. Rossz a képek minősége, még 50%-osan is zizisek és furcsák (úgy láttam, hogy nem magas ISO-érték miatt van). Másrészt sosem gondoltam volna, hogy árulnak olyan fényképezőgépet, amiben nem lehet manuálisan záridőt és apertúrát állítani. :F Sötétben meg azt mondja, hogy nem fókuszál, és kész; segédfény sehol, fókuszállítási módot meg szintén nem lehet választani.

Összehasonlításként: a régi, 2 megapixeles Canon A60-asom sokkal jobb képeket készített.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#265) szeva000 válasza Akheron (#264) üzenetére


szeva000
addikt

Na de a tanulópénzt megfizetted a HP márkanévvel...Én is majd 10éve,azóta kerülöm nagy ívben:)

(#266) Akheron válasza szeva000 (#265) üzenetére


Akheron
senior tag

Igazából a HP fényképezőkről mindig is tudtam, hogy gagyi, kattintgatós gépek (ez a kategória legalábbis biztosan, de talán az összes). Csak gondoltam, a semminél jobb. :) A semminél egyébként tényleg jobb; az utóbbi egy évben semmilyen fényképezőm nem volt, drágábbra meg nem akartam annyi pénzt áldozni. :B Ez így, a nyomtatóhoz mellékelve elvileg alig 10 ezer forintba került, ráadásul mivel egy csomagban voltak, elvileg a fényképezőt is el tudom könyveltetni költségként a nyomtatóval együtt.

A fényképező menüje és az általános használhatósága viszont érdekes mód egész kellemes. Azt is be lehet például állítani a menüben, hogy egyszerű USB-s háttértároló eszközként ismerje fel a számítógép. :)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#267) bnss válasza Akheron (#264) üzenetére


bnss
veterán

Nem tudom mit vártál egy ilyen kvalitású géptől... Most gondolj bele, mit kapsz manapság 10e HUF-ért? Digitálisfényképezőgépet nem, max annak látszó vmit! :)

Ez csak az én magánvéleményem, nem állt szándékomban megsérteni vagy hasonló! ;]

HP-val nem vagyok kibékülve és nem is leszek! Viszont annyit hozzáteszek, h a HP-nak isvan jó fényképezőgépe, igaz az bőven 50e HUF felett kezdődik... :U

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#268) Akheron válasza bnss (#267) üzenetére


Akheron
senior tag

Boltban valami 20 ezer körül vagy afelett lehet ennek az ára, azért gondoltam, hogy lehet értelmesen használható gép is. Arról nem beszélve, hogy a Canon A60-ast is 20 körül vettem használtan, és nagyszerű kis gépecske volt. :) Egyébként alapvetően jó minőséggel van megépítve; tehát összesen egy jobb optika vagy érzékelő, plusz néhány szoftveres funkció kellene bele, amitől nem hiszem, hogy sokkal drágább lenne az előállítása.

Én sem vagyok kibékülve a HP-val, de ez a csomag kedvezőnek tűnt, így megvettem. :) Egyébként eszembe sem jutna HP márkájú fényképezőt venni, bármilyen típusjelzés is álljon a HP márkanév mögött...

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#269) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Hello
Tehét nyomtatót szeretnék venni avgyis iylen multifunkciós kütyüt!
Minden képpen Cannon legyen.
ajánljatok pár tipust ami jó nem értek hozzá egyáltalán.
Ha leeht inkább Lézeres legyen bár akkor nagy darabok hogy nem is tudom lézeres nicsn valami kisebb ?
amik vannak a lsitán eddig
mf-3240
mp 530
ajánljatok párat még vagy hogy melyik a jobb stb..
az ár 50-65 között mozogjon Maximum 70
köszi

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#270) bnss válasza Akheron (#268) üzenetére


bnss
veterán

Értelek, ezekszerint azért vetted ezt meg, mert jutányos áron kaptál egy nyomtatót és egy sokmindenre nem használható fényképezőgépet? :)

Azt én sem mondom, h vennék HP fényképezőgépet... Nálam Olympus a favorit! :))

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#271) bnss válasza Kiskokó (#269) üzenetére


bnss
veterán

Üdv!

Itt megtalálod a jelenleg Mo.-n kapható összes lézeres multifunkciós készüléket! :) [link]

Magyar leírás, kép is van!

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#272) ALI_G


ALI_G
veterán

Ide is berakom, hátha többen járnak erre: [link]
168. hsz.
Faterom most tudna akcijósan venni HP multiF nyomtatót (HP Photosmart C4180), és mellé adnak ''ajándékba'' digitális fényképezőgépet. cirka 50 a kettő együtt.
[link]

Ebbe miyen patron kell? Csak mert nem írja a hP oldala :(

(#273) tothbe válasza ALI_G (#272) üzenetére


tothbe
addikt

de irja a hp oldala:

337 fekete
343 szines

Elvben jó még bele valamilyen fotó szürke patron meg egy fotó szines is, de azokat nem tudom pontosan.

By(e) Tothbe

(#274) bnss válasza ALI_G (#272) üzenetére


bnss
veterán

Üdv!

Olvasd el az előző oldalon írt tapasztalatot egy hasonló nyomtatóról! (Nem akarom elvenni a kedved tőle, meg ez egy kategóriával feljebb is van, ha jól látom!) :U

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#275) ALI_G válasza bnss (#274) üzenetére


ALI_G
veterán

elolvastam, és nem látomk negítív dolgot. Melyik hsz-re gondolsz?

(#276) bnss válasza ALI_G (#275) üzenetére


bnss
veterán

Én csak arra szerettem volna utalni, h nem kell sokat várni a fényképezőgéptől, viszont a nyomtatóval nem feltétlenül ez a helyzet! :)

Ha szükséged van a fényképezőgépre és nyomtatóra is, és erre összesen annyi keret van, amennyibe íyg kerül, akkor vedd meg. Ha nem kell a fényképező, akkor inkább Canon! :P

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#277) ALI_G válasza bnss (#276) üzenetére


ALI_G
veterán

értem. Egyenlőre lekerült a terítékről ezen készülék kombó vásárlásáról, de mivel ezer helyen árulják ugyennyiért így nem sürgős eldönteni.

Canonból mit ajánlasz? (canonnal jobbak a tapasztalataim nekem is)

(#278) bnss válasza ALI_G (#277) üzenetére


bnss
veterán

Én jelenleg egy Canon MP180-ast használok, tökéletesen elégedett vagyok vele, Normál módban is szépen nyomtat (legalábbis számomra szépen), fénymásolással sincs gond (minden beállítható a maygar nyelvű kijelző segítségével), a scanner gyors és szintén jól dolgozik.

Ahogy nézem, a HP gyorsabban készít fényképet, 6,1 cm-es LCD kijelzője van, talán még a nyomtatási sebessége is gyorsabb egy kicsivel. Kártyaolvasó Canon-on is van (még nem volt energiám tesztelni) és egy előlapi USB a közvetlen kapcsolathoz egy kényképezőgéppel! :)

Utángyártott patront egy helyen láttam, viszont utántöltő mindenhol kapható!

Jah igen, a készülék ~24k volt kb 2 hete! :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#279) Kiskokó válasza bnss (#271) üzenetére


Kiskokó
veterán

köszi de nemtudok iyg előrébb jutni.. vlami konkrétet ajánhatnál légyszi oylan 50-65 között.
lézeres amugy hogy működik?? nemvágom témá melyi kajobb a lézeres vagy a tintapatronos ??

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#280) bnss válasza Kiskokó (#279) üzenetére


bnss
veterán

Lézernyomtató: ''A jelenlegi egyik legjobb minőségű nyomtatást produkáló eszköz. Az elve hasonló a fénymásolóéhoz. Itt egy lézersugár égeti rá a mintát egy továbbító hengerre, amiről az időközben festéket kapott minta a papírra kerül. ''

''A tintasugaras nyomtatók működési elve hasonló a mátrixnyomtatókhoz, de a nyomtatási képet apró tintapöttyök segítségével hozzák létre. A működésükhöz szükséges tintát az ún. tintapatron tartalmazza. Vannak olyan készülékek, amelyeknél a patron tartalmazza a tintapötty kilövéséhez szükséges fejet és vannak olyanok, amelyeknél ez tulajdonképpen csak egy apró tartály (ez utóbbiakkal általában olcsóbb a nyomtatás). Természetesen az utóbbi nyomtatóknál is szükséges időnkét a fejcsere (3 - 6 patron után). A tintasugaras nyomtatók csendességükkel és színes nyomtatási lehetőségükkel tűnnek ki.''

Minőség szempontjából a lézernyomtató a nyerő (hozzáteszem egy jó tintasugaras nyomtató is gyönyörű képet készít), nyomtatási költsében is előrébb jár a lézenyomtató (hozzá kell tenni, h egy toenr nem olcsó, viszont elég nagy kapacitásuak).

Azt, h melyik a jobb a felhasználási terület és a nyomtatási költség határozza meg!

Ez pl. [link] ~50k bruttóban, nyomtatási, másolási és scannelési minőség tökéletesen megfelel otthoni, akár irodai felhasználásra is!

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#281) ALI_G válasza bnss (#278) üzenetére


ALI_G
veterán

Ez zsírul hangzik. Ez értelmesebb választás. Lényegében ugyanazt kapom akkor.

(#282) bnss válasza ALI_G (#281) üzenetére


bnss
veterán

Most konkrétan melyik készülékre gondolsz? :) Nem egyértelmű számomra... :B

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#283) Peeter


Peeter
csendes tag

Sziasztok!

Nyomtatót szeretnék venni. Egyelőre egy Canon PIXMA iP4300-ast néztem ki. A véleményetekre lennék kíváncsi. Érdemes megvenni? Vagy tudtok valami jobbat ajánlani? Igazából a lényeg az, hogy ne legyen túl drág, 25 fölé nem szeretnék menni, meg viszonylag olcsó legyen hozzá a patron. Ha jól láttam, ebbe 1000 Ft alatt lehet kapni utángyártott patront. Köszi a segítséget!

Peeter

(#284) szeva000 válasza Peeter (#283) üzenetére


szeva000
addikt

Nem fogsz benne csalódni:)

(#285) kano válasza szeva000 (#284) üzenetére


kano
nagyúr

Ha van pénzed méregdrága patronra. Ugyan lehet chippelni az utángyártott patronokat is de akkor a gari ugrik, nem korrekt (vagy semmilyen) festékszint kijelzés stb.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#286) szeva000 válasza kano (#285) üzenetére


szeva000
addikt

Na ne nagyon oktass már ki,hogy mikor hogyan ugrik a gari és hogyan kell ezt megoldani:)
Én már a nyomtatóm árát megspóroltam az utángyártott patronnal 2hónap alatt.

[Szerkesztve]

(#287) kano válasza szeva000 (#286) üzenetére


kano
nagyúr

Figyelj barátom én nem tudom, hogy ki oktatott ki de én nem. Csak leírtam amit gondolok. És vegyél már vissza az arcból légyszi. Köszi!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#288) szeva000 válasza kano (#287) üzenetére


szeva000
addikt

Dehogyis akartam én arcoskodniii.
Csak az emberek nagyrésze nem is fog áldozni méregdrága gyári patronokra,mert szerintem is hülyeség.
Nagy az esély arra is,hogy a tintaszintjelzésről is lemond mindenki,ha jóval olcsóbban megoldható a nyomtatás.Nem létszükséglet az.
Nekem már a a feketéből van benne a 9.utángyártott,a Y-M-ból már több,ha ezt kiszámolja az ember,akkor már símán még 1nyomtatót is vehetne,ezért mondom azt,hogy a gari nembizta,hogy feltétel már.Egyszerűen nem ér annyit.
Az meg már más kérsés,hogy sokmindent meglehet még oldani...

[Szerkesztve]

(#289) tothbe válasza szeva000 (#288) üzenetére


tothbe
addikt

Mielött összevesznétek, az utángyártott patron használata nem teljesen azonos a garancia elvesztésével. Valóban nagyobb az esély, hogy kifollyon, beszáradjon a fej, de ha valaki utángyártottból sem a legrosszabbat veszi és ért az utántöltéshez, tehát pl. nem tölti csurig a patront, akkor általában nincs gond ezzel és ha probléma van, a gari ügyintézésnél észre sem veszik a dolgot.
Viszont az eredeti kétségtelenül bár drágább, de garanciát ad arra, hogy a nem hozzáértö, azaz átlagemberek is minden gond nélkül nyomtathassanak, tehát ennek is van realitása.

By(e) Tothbe

(#290) tothbe válasza bnss (#280) üzenetére


tothbe
addikt

Ezzel viszont kötekednék kicsit.
Szövegek nyomtatására és akár prezentációkhoz is, tehát átlagos irodai használatra sokkal jobb egy lézer a jelenleg piacon lévö bármelyik konkurens eljárásnál.
Amúgy a lézer elve sem teljesen stimmel, hiszen a lézer a mintát a hengerre úgy ''égeti'', hogy azt úgymond felmágnesezi a minta vonalában és a festékpor odatapad a hengerhez a mágnsezett képpontokban, majd ezt a henger nyomással átjuttatja a papirra és végül egy fixáló egység magas hövel beleégeti a papirba.
A tintasugaras nyomtatók pedig szinte semmiben sem hasonlitanak a mátrix technológiához, hiszen mig a mátrixnál egy 9 vagy 24 tüböl álló fej a tük különbözö kombinálásával állit elö mintákat, és azokkal a festékszalagra üt, amelyröl ezáltal a festék átüt a papirra, addig a tintasugaras nyomtató egy lépésben csak egyetlen képpont kirajzolására képes, tehát a teljes kép képpontonként kerül kirajzolásra a papiron.
Talán az egyetlen közös pont a kettö között, hogy mindkettönél traktor mozgatja a fejet.
A tintasugaras egyébként akkor sokkal jobb alternativa a lézernél, ha pl. az átlagos otthoni használatot vesszük alapul, amikor is sok szines kép kerül nyomtatásra, pl. fényképek, borítók, stb, hiszen a tintasugaras a lézernél sokkal szebb, kontrasztosabb és élettel telibb kép kirajzolására képes. Viszont ezért cserébe drágább egy lapra esö költséggel dolgozik, még akkor is, ha csak fekete szöveget nyomtatunk vele.( söt, ilyenko jön elö igazán a különbség, mert ezt a lézer töredékáron tudja elöállitani).

By(e) Tothbe

(#291) szeva000 válasza tothbe (#289) üzenetére


szeva000
addikt

Nem is ott veszik észre a dolgot,hanem az eeprom tartalomban:)
Most egy ''átlag'' ember nem fog eepromtartalmat törölni,hogy ne legyen bejegyezve az utángyártott patronok cseréje...stb,mert így nemszabad visszavinni,mert belekötnek magyar kereskedő módra.(ez a hibától függetlenül)
Én lekopogjam szerencsés helyzetben vagyok műszaki téren,de nagyon sok felhasználó nem tudja a borzalmas árú patront megfizetni sem,ott fog fél évig állni a nyomtató és ezért fog beszáradni.
Az meg elég szomorú,hogy a gyártók a tintán akarnak meggazdagodni:(

(#292) tothbe válasza szeva000 (#291) üzenetére


tothbe
addikt

ezért irtam, hogy átlagembernek marad az eredeti patron.
Amúgy meg te pl. csak jól jársz ezzel, hiszen azért veheted ilyen olcsón meg a nyomtatókat, mert a patronra teszik át annak a hasznát is. Igy effektiv mások fizetik ki a te nyomtatód árának is egy részét.

By(e) Tothbe

(#293) kano válasza szeva000 (#291) üzenetére


kano
nagyúr

Hali!
Ok, bocsánat lehet, hogy félreértettem. Én is olvastam, hogy törölhető ez eeprom tartalma a nyomtatónak. Én is nagyon gondolkodom egy 4200-4300-as vételén de engem visszariaszt ez a chip csere-bere(bár elektronikai szakember vagyok és nagyon szeretek ilyeneket bütykölni). Remélem, hogy a Canonnak rendesen visszaesik a nyomtató eladása a chipes patronok miatt és észbekapnak. Miért is nem vettem már meg a 4000-t!? Milyen utángyártott patronokat használsz egyébként, ha megkérdezhetem?
Köszi!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#294) ALI_G válasza bnss (#282) üzenetére


ALI_G
veterán

Canon MP180

(#295) szeva000 válasza kano (#293) üzenetére


szeva000
addikt

Én a procolort döntöm a szegény MP530-ba. :)
Most úgynéz ki,nem lesz csak G&G,remélem az is lesz ennyire jó,bár nem váltanék,csak ez lesz megint fillérekért:)
Nekem már a nyomtató ára is visszajött,annyit megy szegény,így nem is lehetne bírni gyári tintával.
Egy chip csere,eeprom törlés... nálam nem nagy dolog műszaki ember lévén,egyedül a tintaszint kijelzés nincs meg,de nem zavaró nekem.
Az tuti,hogy nem volt egy jó húzás a Canontól a chipes patronok bevezetése,de szerintem erre is nemsoká meglesz a megoldás :)

(#296) bnss válasza tothbe (#290) üzenetére


bnss
veterán

Idéztem a maghatározásokat, igaz, nem voltak sajnálatos módon korrektek. Nem azt írta, h irodai felhasználásra lézernyomtató a nyerő?! Akkor vmit benéztem... Bocs. :R

Wikipedia volt a forrás, ha jól emlékszem...

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#297) bnss válasza ALI_G (#294) üzenetére


bnss
veterán

Ha irodai használtara szánod, akkor ahogy tohbe is mondta a lézernyomtató a nyerő, de ha otthoni környezetbe és fontos a helytakaráskosság, akkor MP180! ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#298) bnss válasza bnss (#297) üzenetére


bnss
veterán

Bocs, tothbe! :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#299) tothbe válasza bnss (#298) üzenetére


tothbe
addikt

ugyan ne aggaszd magad, sokan sok dologban irnak hülyeségeket pl. a wikipédiában is.
És az mp180-nal meg egyetértek, az kifejezetten jó tipus. ;)

By(e) Tothbe

(#300) bnss válasza tothbe (#299) üzenetére


bnss
veterán

Oké, csak nem szeretnék senkit sem félrevezetni! :)

MP180-nál jobb nekem nem kell, akár minőség, akár nyomtatási költség szempontjából is nézem! :) Szvsz is kifejezetten jó típus! :P

"Ép hardverben ép szoftver..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.