Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) IRON STORM válasza SeatZola (#900) üzenetére


IRON STORM
őstag

És mi a helyzet ezzel a 2007 áprilisa után gyártott dologgal?
Én is kinéztem az epson R285 vagy 265 típust, aztán lehet nem is lesz jó az utángyártott patron bele?
Hogy is van ez?

Csak a TDi!

(#902) noxor


noxor
csendes tag

Helló Belló!

A segitségeteket szeretném kérni abban,hogy hol tudok venni Epson r285-ös nyomtatóhoz utángyártott patront vagy töltetni. Köszi annak aki válaszol :Y

(#903) SeatZola válasza noxor (#902) üzenetére


SeatZola
őstag

Példáúl itt: [link] és itt is: [link]

[ Szerkesztve ]

Rappi

(#904) SeatZola válasza IRON STORM (#901) üzenetére


SeatZola
őstag

Tudomásom szerint többen is használják az R285-öt utángyártott patronokkal minden gond nélkül. Legalábbis 2 egyénről biztosan tudok.
Másrészről eredeti patront is láttam hozzá 9000Ft/6 db áron. Amennyit bír egy töltettel nyomtatni, még akkor is jobb, mint egy més típusú nyomtató! Direkt nem írok már márkát, mert nem szeretnék márkavitába belebonyolódni!

[ Szerkesztve ]

Rappi

(#905) noxor válasza SeatZola (#904) üzenetére


noxor
csendes tag

Köszi :R

(#906) IRON STORM válasza SeatZola (#904) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ok köszi akkor ma megpróbálom megrendelni.

Csak a TDi!

(#907) SeatZola


SeatZola
őstag

noxor:Nincs mit!
IRON STORM:Nézz körül a Depo.hun is mielött rendelsz és az Árgép.hu-n is.

Rappi

(#908) IRON STORM válasza SeatZola (#907) üzenetére


IRON STORM
őstag

Az R265 meg az R285 között mi a különbség?

Csak a TDi!

(#909) Wizard86


Wizard86
csendes tag

Sziasztok!

Nyomtató vásárlás előtt állok otthoni használatra lenne, kb fele színes képek másik fele meg csak szöveg annak amit nyomtatok, havi kb 100-150 oldal (vizsgaidőszak előtt akár 600-700 is lehet), árban 45 - 50 000 körül. Eddig színes lézerben gondolkodtam, de nem vagyok benne biztos, hogy arra van nekem szükségem.
Fő szempont leginkább az lenne, hogy a nyomtatás ára /lap alacsony legyen.

Lézeresek közt eddig ezeket találtam, de nem tudom melyiket kéne választani vagy van-e jobb ezeknél, akár tintasugarasok közt:
Samsung CLP-300
HP 1600
Canon i-SENSYS LBP5000 (megéri-e azt amivel drágább, mivel tud többet?)

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv,
Wizard

(#910) SeatZola válasza Wizard86 (#909) üzenetére


SeatZola
őstag

Fotókat is szeretném nyomtatni? Mert csak színest írtál ás így nem egyértelmü!

Rappi

(#911) SeatZola válasza IRON STORM (#908) üzenetére


SeatZola
őstag

Én sem jöttem rá! Itt Pécsett kb egy árban is vannak.

Rappi

(#912) Wizard86 válasza SeatZola (#910) üzenetére


Wizard86
csendes tag

Fotókat is de azt kevesebbet, színes alatt ábrákra és képekre (nem fotó minőség) gondoltam.

(#913) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,
yudtok olyan nyomtatyot mondani, ami multifunkcios es tud cd/dvd-re nyomtatni?
felforgattam a netet a canon nyomtatok utan, de sajna multrifunkcios+cd/dvd nyomtatosat nem talaltam...

(#914) IRON STORM válasza SeatZola (#911) üzenetére


IRON STORM
őstag

Akkor gondolom a patron különbözik. Ok köszi

Csak a TDi!

(#915) szeva000 válasza #54715584 (#913) üzenetére


szeva000
addikt

canon MP530

(#916) SeatZola válasza #54715584 (#913) üzenetére


SeatZola
őstag

Szia! Ajánlom a figyelmedbe az Epson Stylus Photo RX640-at. Na ez már gép....
[link]
A Canon MP530 legjobb áron 53372,-, az Epson DX640 53880,-Ft.
Az utángyártott patron kb egy árban van mindkettőhöz: kb 500Ft/db

[ Szerkesztve ]

Rappi

(#917) Wizard86 válasza SeatZola (#916) üzenetére


Wizard86
csendes tag

És nekem nincs vmi ajánlatod/tanácsod? :)

(#918) szeva000 válasza Wizard86 (#917) üzenetére


szeva000
addikt

szerintem samut vegyél,igen megbízhatóak

(#919) Wizard86 válasza szeva000 (#918) üzenetére


Wizard86
csendes tag

és szerinted megéri színes lézert venni, vagy jobban járok egy drágább tintasugarassal?

(#920) szeva000 válasza Wizard86 (#919) üzenetére


szeva000
addikt

Ha olcsón akarsz nagyon nyomtatni akkor vegyél egy mono lézert,a színessel az a baj,hogy ha ff-et sokat nyomsz,nem éri meg.Szerintem ha fotót nem nyomtatsz,akkor felejtsd el a tintasugarast.
Nekem pl lézerből van 3is,de mind mono,tintásból is van(MP530),de az csakis fotóra+szkennelés+fénymásolni néha

[ Szerkesztve ]

(#921) Joe bácsi válasza Wizard86 (#917) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Samu FOREVER!!! :))

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#922) Wizard86


Wizard86
csendes tag

Aham, az mono lézerek ki vannak zárva igazából, mert sok olyan doksit is kell nyomtatni, amin van színes ábra (ff-en nem látszik az ábrán a lényege).
Fotókat meg tényleg csak elvétve akarok nyomtatni, színes lézeres fotó nyomtatásra teljesen alkalmatlan vagy csak nem gazdaságos?

(#923) szeva000 válasza Wizard86 (#922) üzenetére


szeva000
addikt

alkalmas,de messze áll a fotóminőséghez:) és nem is gazfaságos

[ Szerkesztve ]

(#924) Wizard86


Wizard86
csendes tag

Mégegy kérdés :)
A tintasugaras vagy a színes lézer nyomtat színhűbben? Mert az is fontos lenne, hogyha beállítok egy színt a vmihez, akkor az kinyomtatva is olyan legyen...

(#925) SeatZola válasza Wizard86 (#917) üzenetére


SeatZola
őstag

Üdv! Bocs, de szigorlatokon voltam, azért nem tudtam válaszolni eddig. Ha fotókat is szeretnél nyomtatni és az egyéb színes nyomataidat is szép "fotórealisztikus" minőségben szeretnéd viszontlátni, akkor szines tintasugaras nyomtató vegyél! Gondolom többeknek unalmas lesz, de Epsont ajánlok! Ha sokkal több a ff dokumentum és a szines nyomatoknál nem elsődleges a szinte "fotórealisztikus" minőség, valamint nem pénzfüggő a dolg, akkor színes lézert vegyél- itt meg a Kyocera printereket javasolnál, de ezt persze csak a saját véleményem, amivel biztos többen nem értenek egyet, de ez mindenkinek szíve joga.

Rappi

(#926) StClair válasza IRON STORM (#908) üzenetére


StClair
csendes tag

R285 és R265 közti különbség:
Nekem is ez a kérdésem. Senkit sem találtam aki sejtené.
A fotók alapján szemlátomást különbönek pedig.
Az RX640-ről pedig azt próbálom kideríeni, hogy fotóminőségben ugyanazt tudja-e mint az előbb említett nem multifunkciósok.
Epson guruk! most bukkanjatok fel!

(#927) SeatZola válasza StClair (#926) üzenetére


SeatZola
őstag

R285: Black text A4 Up to 37 ppm*, Colour text A4 Up to 38 ppm* Photo 10x15 cm Approx. 12 secs* Noise level: 36dB
R265:Black text A4 30 ppm, Colour text A4 30 ppm, Photo 10x15 13 sec (Draft mode) Noise level: 4,9 dB
Az RX640 ugyan azt a technológiát, fejet és tintákat használja, mint az R340. Az R340 3 piktoliteres csepekkel nyomtat, mig az R265, 285 1,5 piktoliteres cseppekkel. AZ R340 fotóminősége ugyanakkor ugyan olyan, mint az R265, 285-nek.

Rappi

(#928) StClair válasza SeatZola (#927) üzenetére


StClair
csendes tag

Köszi! Jól értem: a négy nyomtató ugyanabban a minőségben nyomja a fotókat! ?
A kisebb cseppméretnek (amivel a két olcsóbb modell dolgozik) nem elvileg jobb minőséget kellene adnia?

(#929) SeatZola válasza StClair (#928) üzenetére


SeatZola
őstag

Igen jól érted. Kb egyforma minőségben nyomtatnak, a kisebb cseppméret szabadszemmel nem látható különbséget hoz. Viszont az R265 és R285-höz a tinta kicsivel drágább és ráadásul a patronok térfogata is kisebb lett.

Rappi

(#930) metre1


metre1
tag

Otthonra szeretnénk venni egy tintasugaras canon nyomtatót. csak az a gond hogy elfogytak a ip4300-sok Szegeden.
Tudtok javasolni helyette ami legalább ennyit tud és árban is megfelelő? Szóval patronbarát megoldás legyen: minden szín külön patron, olcsó-n cserélhető, stb.
Nyomtatás fényképeken jól nézzen ki. Viszonylag gyorsan és kétoldalason is tudjon nyomtatni.
max 30 ezret szánnék rá.

ip4500-ról mi a vélemény a ip4300-ashoz képest?

Samsung Syncmaster 740N, Gigabyte EP-35-DS3, Q9505, GSKILL 2*2GB DDR2 1000MHz, Galaxy GF9800GT, WD 320GB Caviar, Razer Diamondback egér és alátét

(#931) janika16


janika16
csendes tag

hali! milyen nyomtató ajánlotok 35 ezer forintig??

(#932) metre1 válasza janika16 (#931) üzenetére


metre1
tag

canon ip4500-at javaslom, mert 4300-nak méltó utódja, képes nagy sebességgel fotókat is készíteni. Külön vannak a tintapatronok. Itt szegeden 27-ért vettem, plussz usb kábelt mellé.

Samsung Syncmaster 740N, Gigabyte EP-35-DS3, Q9505, GSKILL 2*2GB DDR2 1000MHz, Galaxy GF9800GT, WD 320GB Caviar, Razer Diamondback egér és alátét

(#933) Pill


Pill
csendes tag

Sziasztok.
15ezer forint körül érdemes színes nyomtatót venni? Elsősorban fényképek nyomtatására kellene, nem a csúcsminőség a lényeg, de azért nézzen ki valahogy a kinyomtatott kép. Milyen márkát és típust ajánlanátok? Egy ilyen nyomtatóval körübelül hány színes "fényképet" lehet kiynomtatni mondjuk ha mindegyiket A4 méretben nyomtatom?

(#934) mescalito


mescalito
csendes tag

Sziasztok remélem tud valaki segíteni, Epson R340-hez keresek gyári telepítő cd-t és sehol nem találok, még a hivatalos szervízben sem. Ha valaki tud megoldást előre is köszönöm.

(#935) lcsaszar


lcsaszar
csendes tag

Sziasztok,

A segítségeteket kérem nyomtatóvásárlás előtt. Színes tintasugaras multifunkciósat keresek, ami fotopapírra is szép fotókat nyomtat. Lehetőleg síkágyas szkennere legyen, és nem árt, ha FAX-ot is tud. Az előző hozzászólásokat olvasgatva a HP-t kilőttem. Az igényeimnek kb. megfelelne a Brother MFC-215C, ami most az Office Depot-nál kb. 18 ezerért kapható. Van ezzel a márkával tapasztalata valakinek? A másik jelöltem a Canon Pixma MP210, ez hogy vált be?

Előre is köszönöm a tanácsokat.

(#936) tothbe válasza lcsaszar (#935) üzenetére


tothbe
addikt

a Brother egy érdekes jószág. Nincs valami nagy ellátottsága utángyártott dolgokban és igazából annyira nem is ászok a termékei, de ettöl mondjuk rossznak sem mondanám, bár fotókat nyomtatni én nem azt venném.
Az MP210 ellenben már jobb 5let, csak abban nincs fax és még nem külön patronos, viszont abban az árban, amiben gondolkodsz nem is nagyon van külön patronos még nyomtatóban sem, nemhogy multiban.

By(e) Tothbe

(#937) gyga válasza KoRnER23 (#197) üzenetére


gyga
senior tag

..

[ Szerkesztve ]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#938) KTU válasza lcsaszar (#935) üzenetére


KTU
addikt

Brother-t akkór vegyél ha 3év garival adják!
van ahol ennyivel adják csak hát evvel is játszanak

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#939) szeva000 válasza KTU (#938) üzenetére


szeva000
addikt

de ki bírja gyári téntával tömni 3évig:D
annyi idő alatt 10nyomtatót vesz a sz*r gari árán:)Ha utánaszámol reálisan az ember,már 2 töltés után megtérülhet egy olcsóbb nyomtató ára..sőőőt egy drágábbé is:)

(#940) KTU válasza szeva000 (#939) üzenetére


KTU
addikt

igen, :R
erről már máshól beszéltünk, de Brother volt felvetve én abban adtam tanácsot.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#941) lcsaszar válasza KTU (#940) üzenetére


lcsaszar
csendes tag

Végül is arra kellene, hogy ritkán fotókat nyomtassak fotopapírra, gyakrabban fekete-fehér szöveget, ritkán színes ábrákat, és időnként szkenneljek. A fax nem annyira fontos. Néztem még a Canon Pixma MX300-at, és lapadagolós változatát, az MX310-et. A Canon-okról csak jókat olvastam, de vajon gazdaságos az üzemeltetésük? Félek a fej beszáradásától is, ha pár hétig nem használom.

(#942) szeva000 válasza lcsaszar (#941) üzenetére


szeva000
addikt

pár hét alatt tuti nem szárad be a canon,nekem nyáron volt,hogy majd másfél hónapig nem működtek a gépek:)

(#943) Dr. COPY.


Dr. COPY.
tag

A színes tintasugaras nyomtatóknál figyeljen mindenki a gyártók trükjére. Miszerint egy elektronika számolja a kinyomtatott oldalakat és egy adott oldalszám után közli veled, hogy kifogyott a festék, holott lehet, hogy szemmel láthatóan van még benne. Viszont az ilyen patronokat csak chipresetelés után lehet újra munkába fogni. Az utángyártott festékekkel kapcsolatban: az nem elég, hogy a dobozon szerepel a nyomtatód típusa. Itt komoly értelmet nyer a "puding próbája az evés" bölcselet.
És végül a Ricoh-nak (gondolom más gyártónak is) nemrég jelentek meg a GÉL nyomtatói. Esetleg érdemes ezeket is megnéznie annak aki most szeretne nyomtatót vásárolni.

[www.drcopy.hu]

(#944) JoeYi


JoeYi
őstag

Sziasztok!

Abban kérném a szakik segítségét, hogy kellene nekem egy olyan nyomtató, ami eszeveszett gyorsasággal tud szöveget nyomtatni, de ha van benne némi szín, akkor azzal is elbánjon. 20k alatti megoldás kéne, mindegy milyen márka.

Köszike előre is!

(#945) Vajga


Vajga
tag

Sziasztok!
Olyan nyomtatót keresek, ami tud scannelni is, és cd/dvd-re is tud nyomtatni!
ami még fontos lenne:
ne 50000ft legyen
olcsó legyen bele a patron
takarékos legyen! (ugyanis most vettem egy epson dx4450-et, de nagyon zabálja a tintát! főleg ha kikapcsolom, majd 2 nap múlva bekapcsolom, eltűnik belőle a tinta fele!!! szerintetek mi lehet a baja? v ez ilyen sz@r?

(#946) dragonfx


dragonfx
veterán

hi!

a régi canon bedobta az uncsit kéne másik.
20e ft a haátr, kivételes esetben max. 2-3mal fölémehetünk.

Néztem mostanság vagon ilyen multifunkciós cumo van ami nyomtató, szkenner, másoló egyben.ezekkel van tapasztalatotok?
mi az hogy mono lézer?
ezek a multifunkciós cumokban a nyomtató mindig lézer vagy normális patronos? :U ..olyna kéne amiben RGB+fekete patronok különvannak vagfyis ha 1. kifogy csak azt kelljen bixbaxolni persze nem 10e/db-os áron...
milyet ajánlotok?
néztem samsung, hp,xerox, canont...melyik érdemes melyik típust mennyiért?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#947) lcsaszar válasza dragonfx (#946) üzenetére


lcsaszar
csendes tag

Vak vezet világtalant :) Amit megtudtam a speckók nézegetéséből, hogy:

- mono lézer = fekete-fehér. A színes lézer baromi drága, és nem foto-minőségben nyomtat.
- a multifunkciós lehet lézer vagy tintás. Én egyre inkább szemezek egy Samsung SCX-4200 multifunkciós lézerrel, ami természetesen nem színesben nyomtat és másol, de színesben szkennel. Van olyan multifunkciós, ami még FAX-olni is tud. A színes multifunkciósok majd mindegyike tud fotopapírra is nyomtatni.
- tintásokban mindig külön van egy fekete patron, és 1 kombinált, 3 különálló, vagy még több színes patron (ez utóbbi a fotonyomtatóknál).
- Állítólag a lézer gazdaságosabb, viszont egy kazetta ára kb megegyezik egy tintasugaras nyomtató árával.
- Mind a lézeresnél, mind a tintásnál probléma lehet az utántöltött kazettákkal (garancia elvesztése, meghibásodás lehetősége...)
- És itt van még a Dr.COPY. által említett chip-es trükk...

(#948) dragonfx válasza lcsaszar (#947) üzenetére


dragonfx
veterán

nekem olyna kéne amiben külön vana 3 alapszín amiből keveria többit...
sznesen tudjon nyomtatni szkennelni..fénymásolni elég fekete fehérne is....
A színeslézer persze írtó drága az nem is érdekel.
Fotonyomtatás se érdekel..mikor 10-12ftért cisnálnak bármennyi képet digit gépről....meg ugye itt van a winyoa gépemen.
Az a chippes trük gondolom utántöltéssel elmulik....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#949) Dr. COPY. válasza dragonfx (#948) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Nem ezt a dolgot pont az utántöltött, utángyártott festékek visszaszorítására találták ki a gyártók. Persze megoldható a dolog, de inkább vásárlás előtt kerülj képbe mint hogy utána érjen kellemetlen meglepetés.

www.drcopy.hu

(#950) KTU válasza dragonfx (#948) üzenetére


KTU
addikt

Az a chippes trükk gondolom utántöltéssel elmúlik...."
jól mondja a kollega pont az ellen van kitalálva, pl. Epson TO711 sorozat valamelyik nagyáruházban is árulnak UNIVERZÁLIS tintát - ami nem mellesleg szerintem nincs és elég veszélyes mivel a rossz nem megfelelő tinta tényleg tönkreteheti a fejet - megtöltik és csodálkoznak üres a patron ehhez a típushoz még sajna nincs chip reseter mint a régiekhez ami 3,4 csatis, az új 4,5
tehát a tinta dupla átvágás.
amugy van hozzá olcsó utángyártot (TO711 sorozat) patron csak új chippest keress, ha epson mellett döntesz,
vagy canon ennél át kell rakni a chipet az eredetiről az utángyártottra vagy töltheted, ez nem tilt le, mint az Epson

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.