Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi!

srácok tud valaki , valamit erről?

Samsung ML 1610?

Az a baj még életemben nem volt nyomtatóm és baromira nem vagyok otthon a témában:(

Egyébként ez színesen nyomtat , ugye?:)

3njoy the Lif3

(#102) Moyder


Moyder
aktív tag

szóval szeretnék venni vmi nyomtató kb 30k környékén, csak nem igazán tudom eldönteni hogy lézert vagy vmi simát vegyek. Márka igazából mindegy lenne.
Ehhez kérném a segítségeteket
előre is köszönom

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik...

(#103) Moyder


Moyder
aktív tag

na ilyenkor ez van, ha az ember meg nyit egy új topicot akkor bezárják

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik...

(#104) ftc


ftc
nagyúr

MP 150-es Canon valakinek tapasztalata?

(#105) T. Almeida válasza Moyder (#102) üzenetére


T. Almeida
senior tag

:) Attól füg, hogy mire használod...
Ha kell színesben nyomtati, akkor tintasugarast vegyél, ha csak FF, és ha mondjuk 30-40 lap/nap alatt vagy, akkor is TS, ha felette, akkor lézer...
SZVSZ.

(#106) Longeye


Longeye
tag

Sziasztok!

Nemrég vettem - a Sulinet utolsó ''árját'' kihasználva - egy EPSON Aculaser C1100-as nyomtatót. A nyomtató 70.000 HUF-ba került a Media Markt-ban, vagyis nekem 35.000 -be lesz. Ez szerintem elég jó ár.
A vásárlás előtt átolvastam minden elérhető információt és a fórumot is. Viszonylag sokat nyomtatok saját zseb terhére, ezért a nyomtatási költség nem volt mindegy. Osztottam-szoroztam és ennél a nyomtatónál egy fekete-fehér oldal 6 Ft környékére jött ki.
Azután megvettem és halálra ilyedtem. Kinyomtattam kb 300 oldalt és a toner szintje !!!felére!!! :Y esett. Azt tudtam, hogy a kisebb tonert adják hozzá, az 1500 oldalast, de arra nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan fogy. Aztán rátaláltam a tonersave üzemmódra. Azóta hozzányomtattam 1100 oldalt és a szintjelző alig moccant lentebb :DD .
Általában fekete-fehér doksikat nyomtatok, olyan telítettséggel, mint az informatika érettségi feladatok, egyszerre 20-20 pédányt. Amióta rátaláltma a tonersave üzemmódra, amit kell bátran kinyomom színesben is, mert a színes patronok szintje is lassan csökken. 400 színes oldal után még tele vannak a toner-ek. A nyomtatási kép ebben az üzemmódban persze kicsit halványabb, de teljesen használható.
A nyomtatóval egyébként meg vagyok elégedve, iszonyat gyors (25 lap/perc), szép a nyomata mindegyik üzemmódban (persze nem fotónyomtató), két bemenete is van: USB 2.0 és Paralell. Két gépet kötöttem rá és gond nélkül működik. Onnan nyomtat, ahonnan adatot kap.
A bemelegedési ideje kb 16 s, ez számomra elfogadható (a HP 1020-asnak csak 8 s).
Ami nem tetszik: a mérete (elég nagy darab) és a hangja (éjjel nem merek nyomtatni, nehogy a kislányom felébredjen rá a másik szobában - reggel viszont max. 5 perc alatt kinyom mindent, amire aznap szükségem lesz).


[Szerkesztve]

/* Egy lelkes kontár */

(#107) neduddki válasza Longeye (#106) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ha gyari arrol vna szo akkor Kyo-knak nem nagyon van ellenfele...
ellenebn hp-hzo duplan utantotto tonert kis pize lehet szeresni kulombozo nyomtatokellekes szip nagy raktarakbol...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#108) Longeye válasza neduddki (#107) üzenetére


Longeye
tag

Hali!

Kösz a tanácsot.
A Metro-ban vásároltam utántöltött tonert HP5L-hez: fele annyiba került, mint a gyári, de 800 oldal után megadta magát (a gyári hivatalosan 2000-et tud, saját tapasztalataim alapján ezt valóban tudja is, sőt kocogtatással még többet is).
Egyik netes cégnél rendelve: hasonló tapasztalat.
Egyik barátom utántöltötte nekem a kifogyott gyárit 4000 Ft-ért: majdnem 3000 oldalt nyomtattam vele (persze a végén 50 oldalanként kocogtatni kellett)
A HP5L-nél nem használtam a Toner save üzemmódot, mert az nagyon gagyi (szerintem).

Az EPSON-hoz eredeti gyári tonert láttam neten 4500 lapos kapacitásút 22000 HUF körül ÁFÁ-val. Beleszámoltam a 35000 HUF-os fényhengert is, amit ugye 50000 oldalanként cserélni kell és így kaptam kb. 6 HUF/oldal költséget (fekete-fehérre).

Hmm... 35.000 alatt tudsz oylan színes lézert ami 25 lap/oldalt nyom ki? Én akkor nem találtam.

De NEM akarom az EPSON-t reklámozni, csupán a tapasztalatomat írtam le róla, hátha segíthetek valakinek aki nyomintót akar vásárolni otthoni használatra. Én a 10 éves HP5L-esemet cseréltem le erre. Kicsit fájó szívvel váltam meg tőle, mert sok mindent megéltünk együtt, de hát elöregedett szegényke...

Még egy negatívum az EPSON-hoz: a színes oldalaknál csak 4 lap/perccel dolgozik.

/* Egy lelkes kontár */

(#109) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

Sziasztok!
szeretnék venni nyomtatót, de hogy öszinte legyek nemigazán tudom milyen márka és milyen típus legyen, a köv. a számomra fontos paraméterek:

lehetőleg a nyomtató bruttó ára ne haladja meg a ~20k-t
alkalmas legyen képek nyomtatására is (borítók...) és a patron elfogadható árban legyen mikor venni kő... :R

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#110) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

Canon IP2000-t nézegetem

ismertető:
[link]

kép:
[link]

elég barátságosan néz ki

ára 18-22k között mozog boltoktól függően.

valaki ismeri ezt a nyomtatót?

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#111) Jazz


Jazz
veterán

Üdv! Segítsen aki tud, légyszi:
Canon i450 nyomtatóm beszáradt, még a hipo sem segít rajta. Nyomtató feje elvileg különy cserélhető, csak a gondd az, hogy nem lehet kapni (jó marketing, vegyél új nyomtatót).
És ha már újat kell venni, milyet vegyek? Szempontok:
-ne legyen beszáradásra hajlamos
-lehessen hozzá kapni fejet, vagy esetleg a patronnal együtt lehessen cserélni (ez a biztos)
-utángyártott patron olcsó legyen hozzá
-egyben scanneljen/nyomtasson is (bár ez annyira nem fontos)
-ne legyen böszme nagy, se túl drága, de jó, akár fótókat is nyotasson, szegély nélkül
Lehettséges márkák (szerintem): Epson, Hp
Ami nem lehettséges: Canon (mivel most szaratd be, és k*k be ), Lexmark (marha drága a festék hozzá)
PLS Help aki tud! Thx

free your mind

(#112) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Pont ilyen topikot akartam nyitni, de inkább ide írok. Nyomtatót szeretnék venni, tintasugarasat (színes, olcsó).

A legfontosabb szempont: ne maszatolódjon el a festék víz-nedvesség hatására, még akkor se, ha nem gyári fotopapírra nyomtatok, hanem mondjuk kartonra

Előre is köszi a válaszokat :)

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#113) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Hát akkor mindegy nektek, hogy milyen nyomtatót veszek :F

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#114) Khelben


Khelben
nagyúr

Üdv

nem tudok dönteni az Epson R220 és a Canon IP4200 között.

főleg fotónyomtatásra kéne, amiket albumba meg falra kirakok, meg havonta 5-6 dokumentum.

az epsonnak tényleg annyival jobb a képe, amennyire dícsérik?

[Szerkesztve]

(#115) artos válasza Khelben (#114) üzenetére


artos
tag

IP4200. Nagyon jó. És nem szárad be a feje olyan könnyen mint az epsonnak.

(#116) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Nem veszek színes nyomtatót, rábeszéltem mindenkit, hogy jó neki a fekete-fehér névjegykártya, mert egyszerű és nagyszerű :Y

Csá: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#117) tamli


tamli
csendes tag

sziasztok!
Itt mindenkinek már van elképzelése, hogy milyen nyomtatót vegyen? Nekem még az sincs. Segítsetek. Otthoni használatra kellene, de nem akarok vele sokat nyomtatni, néha egy-egy dolgozatot vagy ilyesmi. De jó lenne, ha fényképeket is lehetne vele jó minőségben. Legyen olcsó és jó minőségű. (a fénykép nem olyan fontos, ha nem lehet vele jó minőségben nyomtatni). Ha nem tud színeset, az sem olyan baj, de előny. Tud valaki ajánlani valamit?

(#118) Nimrod


Nimrod
addikt

Ez a kérdés is aktuális lett számomra. :O
Multifunkciós, lézer vagy tintasugaras a jobb?
Vélemény Canon PIXMA IP2000-ről? Vagy ajánlat más hasonlóra esetleg jobbra?

(#119) qfm


qfm
senior tag

sziasztok. nem tudom mennyire lessz ez az én topicom, de proba szerencse:)

szines tintasugaras nyomtató vásárlásán gondolkozok, valami olcsó árkateróriába, maximum 11-12eft ig.

a lényeg az lenne hogy jo minöségbe nyomtasson, és a lehetö legolcsobban lehessen meguszni ha kifogy a patron, sebesség nem számit:)

ötletek?

én az alábbi tipusokat nézegettem:

HP Deskjet 3920
Lexmark Z617

a HP ba a gyári patron ára 2500-3000ft ff/szines
a lexmarkba viszont több mint 5000ft:(

(#120) kovacstibor79 válasza Longeye (#106) üzenetére


kovacstibor79
aktív tag

Hi!

Engem is nagyon izgat egy szines lézer, bár egy kicsit húzós az ára a tonereknek.
Neked amióta megvetted mennyi fogyott a kazettából? Mennyit nyomtattál?
Ja és fényképeket milyen minőségben tudsz vele nyomtatni? Mert valahol olvastam hogy nem kimondottan fotonyomtató.

Előre is THX!

(#121) OTIS_


OTIS_
tag

Sziasztok!

Én egy olyan tintasugaras nyomtatót szeretnék venni, amivel olcsón nyomtathatnék dvd korongra.
Márka nemlényeg, a sebesség se fontos csak ne legyen kurva lassú... A minőség is csak másodlagos szempont. A gazdaságosságon van a hangsúly. Az ára az max 20k huf lehet, viszont tudhatna akkor már fotót is nyomtatni, amihez viszont nemártana egy kis minőség.
Jó tudom hülyén hangzik, szal ne csak csúnyán tudjon nyomtatni, hanem pl legyen rajta egy ilyen üzemmód ami takarékos, és legyen rajta egy ami fröcsköl rendesen, de gyönyörű is lesz tőle a kép amit kinyomok vele a fotópapírra.
Ha nemsikerült érthetően megfogalmaznom szóljatok és majd megpróbálom újra :D.
Ajánlatokat várom itt, emailben priviben.

Üdv:OTIS

(#122) hagen


hagen
csendes tag

Hali! Látom mindenki jótanácsok özönét kapja, így én is felteszem a kis kérdésem. :)

Új nyomtató vásárlás természetesen a 10 éves HP után. Szempontok: legyen benne szkenner, lehessen fényképet is nyomtatni, ne legyen marha drága a patron. Sebesség nem lényeg. Még utána is nézelődtem, és nagyjából ezek a típusok jöttek ki (mind olyan 30k körül):

HP PSc 1610
Canon Pixma MP170
Epson Stylus DX4850


A Canon mellett szól a 2pl-es technológia meg a Chromalife, az Espon mellett a négy patron meg a nagyobb felbontás, a HP mellett... nem tudom van valami? Amúgy se szeretem nagyon a HP-t.

Talán hajlamos lennék még felsőbb árkategóriákba is kalandozni, csak nem tudom érdemes-e? Pl.:

Canon Pixma MP450 - már majdnem 40k, de miben különbözik a 170-estől? A leírásokból nem nagyon jöttem rá.
Espon Stylus RX520- no ez már szinte 50k, a kérdés hasonló - tényleg ennyivel jobb, mint a DX4850? Meg a patron is jóval drágább.
Canon Pixma MP500 - itt már értem a különbséget, de megéri az 50k feletti ár?

Még annyit, hogy nem lenne agyonhasználva, és nem professzionális célra kell, de ha már veszek valamit, akkor szeretnék normális minőséget kapni.

(#123) Bali0 válasza hagen (#122) üzenetére


Bali0
csendes tag

Egyszerű a választás: semmilyet!

Nyomtató vásárláskor nem a nyomtató árát kell nézni, hanem a patron árát! (Fenntartási költséget is!)

-Canon: chip-es patronokat árul minden jelenleg kapható nyomtatójához már, nincsen utángyártott, nem lehet utántölteni a patronokat, komplett szin-garnitúra ha kifogy (szines+fekete): 13-15eFt (200lap fekete+200lap szines, ha fénykép, akkor kevesebb...) Legminőségibb nyomtató, rohadt nagy oldal/ár aránnyal. Kb. fekete-fehér nyomtatás: 20ft/oldal. (legalábbis a tinta rész, ehhez jön még a papir ára:)

-Epson: szintén chipes a nyomtató, de van hozzá utángyártott patron viszont bugos a szoftvere egy-két nyomtatóinak, igy lehet, hogy néha lerohad, de lehet resetelni programokkal. Viszonylag olcsóbb a nyomtatási költsége az utángyártott patronokkal!

-HP: szintén chipesek a patronok, utángyártott patron nincsen hozzá, viszont utántölteni olcsón lehet a patronokat hozzá, és resetelni is lehet a patronokat könnyedén! Ezzel a legolcsóbb talán a Ft/oldal arány. Hátránya, hogy minőségben nincsen szerintem ott, mint az előző 2 nyomtató nyomtatási minősége, lehet, hogy a lapadagolója beszarik, és egyszerre 2 lapot húz be, stb. viszont elég olcsó a nyomtatás vele, de töltögetni kell a patronokat (viszont nagy patronjai vannak, sokáig birják).

Eredeti patronokkal mindegyik nyomtató üzemeltetési költsége rohadt drága, néhol megéri új nyomtatót venni, mert a teljes patron annyiba kerül, mint egy új nyomtató patronostul :)

(#124) OTIS_ válasza OTIS_ (#121) üzenetére


OTIS_
tag

UP!
Nagyon érthetetlen lett? Szóljatok! :)
Üdv

(#125) Bali0 válasza hagen (#122) üzenetére


Bali0
csendes tag

Canon PIXMA IP1600: 12eFt-ért lehet venni ilyet.

Fekete patron: 4-5eFt (200 oldal max) 20-25Ft/lap
Szines patron: 5-6eFt (180oldal max) 30-40Ft/lap
Patronok ára szumma: 11eFt, utángyártott patron nincsen, utántölteni nem lehet.

Megéri megvenni a nyomtatót ezek után? / Megéri új tintát venni bele, ha kifogy? (márpedig egy 200 oldalas fekete-fehér doksi nem olyan nagy...)

(#126) Bali0 válasza OTIS_ (#121) üzenetére


Bali0
csendes tag

Kedves OTIS!

Ilyen nyomtató, amilyet akarsz, jelenleg nincsen. Ami DVD-re nyomtat min. 25-nél kezdődik, és egyik sem gazdaságos, mert nem kapható utántöltött patron hozzá. Igy ha szines DVD korongokat akarsz látni, akkor +10eFt-ot számolj hozzá, mert ha az összes DVD-dre rányomtatsz, akkor kifogy a szines garnitúra...

(#127) hagen válasza Bali0 (#125) üzenetére


hagen
csendes tag

Kösz a gyors reakciót (tényleg), de ez nem igazán ad választ a kérdésemre. Hacsak nem az a válasz, hogy ne vegyek semmit... :)

Értem én, hogy mit akartál mondani, de nem erre voltam kíváncsi. Tudom, hogy drágák a patronok, és biztos gazdaságosabb az utángyártott/töltött cucc, de most tegyük fel, hogy ilyenek nincsenek is. Ez esetben melyik a legjobb választás? És nem elsősorban tinta szempontból - az árakat én is látom.

(Nem fogok egész könyveket nyomtatni vele tonnaszám, meg ilyesmi. Mint mondtam fényképek lesznek, ilyen-olyan doksik néha, meg esetleg CD-DVD borító gyártás.)

(#128) Bali0 válasza hagen (#127) üzenetére


Bali0
csendes tag

Ha minőségit akarsz, tehát abban a tudatban akarsz élni, hogy jó nyomtatód van, de nem akarsz vele nyomtatni, csak minimálisat, akkor Canon-t szerintem. A Canon felsőbb kategóriásak: tudnak DVD-re is nyomtatni, és duplex nyomtatást is tudnak. (mondjuk ha nem akarsz sokat nyomtatni, akkor a duplex tök mindegy, hogy van-e...)

(#129) X-COM


X-COM
nagyúr

sziasztok, fotónyomtatásra szeretnék masinát venni.
Igazából a Canon IP5200R és CP600 típusokban gondolkodtam.
2-3 éve még a hőszublimációs nyomtatókra aztmondták, hogy szebb és tartósabb nyomatokat készítenek, mint tintasugaras társaik, ez még most is áll?
Mondjuk furcsálom, hogy szinte mindegyik kompakt, hordozható formában létezik.
Egyébként a színek fakulása nagyon vészes?

köszi

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#130) jerry311


jerry311
nagyúr

Üdv!

Olyan nyomtatót szeretnék, ami:
Párhuzamos portra megy (mert ez van a routeren, amit nem tudok most venni) vagy simán ethernetre.
Jólesne a szegély nélküli nyomtatás is.
Vagy nagyon olcsó legyen hozzá a festék, hogy nyomtassak ezerrel és ne száradjon be vagy nem drága és a patronban a fej.
Max. A4-es méretben nyomtatok.
Havi terhelése 10-20 100% lefedettségű A4-es kép.
Nem kell hiperszuper fotóminőség, de ne legyen zavaróan szemcsés fotópapíron.
Fekete-fehérben nem nyomtatok, arra már van lézeres társa, itt az asztalomon. :)
Bruttó 20k HUF-nál nem kerül többe.

Segítsetek, nemtom merre induljak...

Thx!

(#131) kmiki20


kmiki20
senior tag

Érdellődni szeretnék,h szerintetek 2 nyomtató közül melyik éri meg jobban az árát?

PIXMA MP170(~21300.-) vagy PIXMA MP450(~32220.-)--->kiskerárak.hu alapján kreált árak. :)

[Szerkesztve]

(#132) ebux


ebux
csendes tag

Sziasztok!

Én a gombhoz keresném a kabátot, mivel van rengeteg HP 51626-os tintapatronom, de nem tudom, hogy milyen típusú nyomtatóhoz jó. A hozzá való HP 540-es nyomtatóm már sajnos tönkrement, és ilyet újonan sehol sem lelek, használtat meg nem szeretnék.

(#133) skull_ válasza inkab (#2) üzenetére


skull_
csendes tag

Hali mindenki

van egy elado hp deskjet 5150-em akit erdekel hivjon
13.000Ft.meg garis.

skull
705650922

(#134) T. Almeida válasza ebux (#132) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Google a Te barátod: [link]

Innen ollózva:

Part numbers(s): HP 51626 Black
Selectability number: 26
Compatible HP printer(s): HP DeskJet, Plus, 400, 400L, 420C, 500, 500C, 500Q, 505C, 505J, 505K, 510, 520, 525Q, 540, 550C, 560C, 560J, 560K; HP DeskWriter, C, C K, 400, 500C, 505J, 505K, 510, 520, 540, 550C, 560C, 560J, 560K; HP DesignJet, 200, 220, 600; HP FAX, 200, 300, 310, 700, 700VP, 750, 900, 900VP, 900GER, 900UK, 950, 950GER, 950UK; HP OfficeJet, LX, 300, 330, 350



[Szerkesztve]

(#135) Integra


Integra
titán

hi, akinek van xerox hálózati nyomtatója, az help me:)
alaphelyzet, van két gép, egy router és egy xerox nyomtató
mindhárom a routerre van dugva
de!
az egyik gép közvetlen mellette van, ha usb-vel dugom rá, akkor azonnal felismeri és tudok nyomtatni, a másik gépről ami egy emelettel feljebb van meg csak a lenti gépen kersztül megosztott nyomtatóként tudok nyomtatni
szóval nem tudom valamiért megoldani hogy a két gép ip cím alapján találja meg egymástól függetlenül a nyomtatót és úgy nyomtasson
a nyomtatóba beütöttem a router gateway, subnet mask és a nyomtató maga is kapott egy ip címet, de valamiért a két gépről nem látom a nyomtatót, mikor az add printer résznél vagyok... :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#136) Integra


Integra
titán

már semmi, megcsináltam, király vagyok!!:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#137) regent válasza Integra (#136) üzenetére


regent
aktív tag

Oszdd meg velünk is a módszert!

Amúgy egy kérdés: Nyomtató kellene a föönöknöömnek, mert az irodai nagy xerox két szobával arrébb van, ráadásul egy másik gépen lóg USB-n, azaz annak a gépnek mennie kell(ene) állandóan. (Szegény föönökasszonynak nem is sikerült a hétvégén nyomtatnia, pech.) Szóval élet-halál kérdés.

Kb napi 20-40 oldalt fog nyomtatni, fööleg fekete fehérben, arra szerintem rávehetöö, hogy a színeseket nyomtassa a nagygépen, szóval nem lényeg a színes nyomtatás.
En valamilyen lézernyomtatóra gondoltam, de lövésem sincs mik vannak most a piacon, melyikek a jó modellek.
Tudna valaki esetleg egy-két tippet adni. Vagy lebeszélni a lézerrööl, mert a tintás sokkal jobb, vagy jobban megéri.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#138) Alex91 válasza regent (#137) üzenetére


Alex91
félisten

A lezer jobb irodaba, koltseghatekonyabb. Nem irtad, hogy mennyi penz van ra, de a HP1320 egy jo kis nyomtato. (Igaz nem olcso a toner bele.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#139) regent válasza Alex91 (#138) üzenetére


regent
aktív tag

Mert nem tudom mennyi van rá. Arra gondoltam, hogy összegyüüjtök néhány alternatívát, árral, nyomtatási költséggel együtt, aztán majd választanak. De nem vagyok otthon a nyomtatók piacán.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#140) Zeck


Zeck
aktív tag

Hy!
Adjatok tanácsot, hogy milyen nyomtatót vegyek.
Sulis dolgokat nyomtatok nagyrészt, van amikor csak heti 1-2 oldalt és van amikor napi több 10-et (vizsgaidőszak..). Tehát a képminőség az nemigazán szempont. Valami alap tintásra gondoltam amihet olcsó a patron és megbízható.

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#141) Ramius


Ramius
őstag

Üdv!
Érdekelne a véleményetek a Canon MP 150, és MP 170-es multifunkciós nyomtatókról. Minden :D :R

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#142) tothbe válasza Zeck (#140) üzenetére


tothbe
addikt

sztm ezek nagytöbbségben fekete-fehér cuccok és jól fog jönni, ha nem kell a száradásra várni, mikor vi van. Szvsz egy olcsóbb kiskategóriás lézerrel jársz a legjobban.
akár még egy használt is szóba vehetö, de az álló adagolósokat messziröl kerüld (pl: hp 6L).

[Szerkesztve]

By(e) Tothbe

(#143) Alex91 válasza Ramius (#141) üzenetére


Alex91
félisten

Szepen nyomtat, fej es patron egyben van. Kicsit lassan indul el az elso nyomtatasnal, de aztan kopi :). Nekem egy 170-es van, hianyolom belole az LCD hattervilagitast. Lehet sz.gep nelkul is hasznalni, de szerintem kicsit korulmenyes allitgatni. Kinyitott konyvet nem igazan lehet jol behuzni vele, de ez a technologiabol adodik. Sajna CD/DVD-re nem lehet vele nyomtatni, es ketoldalas nyomtatast se tud. Egyebkent otthonra tokeletesen megfelel.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#144) Ramius válasza Alex91 (#143) üzenetére


Ramius
őstag

>>>fej es patron egyben van

Mennyibe kerül?

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#145) tothbe válasza Ramius (#144) üzenetére


tothbe
addikt

cl41 szines: 4700
cl51 nagy szines: 6ezer körül
cl52-es fotó 5ezer
pg40fekete: 4ezer
pg50 nagy fekete 5ezer

Ezek gyáriak.
Pl itt: [link]

By(e) Tothbe

(#146) Ramius válasza tothbe (#145) üzenetére


Ramius
őstag

Akkor nem olyan vészesen drágák :)
+1 kérdés: mennyit bírnak a patronok?

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#147) tothbe válasza Ramius (#146) üzenetére


tothbe
addikt

na ezt igy nem tudom, én csak adtam már el ilyet meg adok el patront hozzá egy-két cégnek. Van ahová kéthavonta viszek a kicsiböl, van ahol meg kéthetente elfogyasztanak egy nagyot, de sztm ott nagyüzemben dvd-t is gyártanak a fiúk, mert egy IT-s kisszobában van a cucc. :DDD

By(e) Tothbe

(#148) Ramius válasza tothbe (#147) üzenetére


Ramius
őstag

Nomindegy, azért köszi a válaszokat.
Jó lesz ez a nyomtató nekem :)

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#149) Kviky


Kviky
tag

Sziasztok!

Akarok venni egy új FF nyomtatót. Mostanában már elég olcsón van lézer is (pl. OKI). Az érdekelne, hogy melyik az, amelyik olcsó és olcsón lehet tonert is kapni (akár utántöltöttet) hozzá?

(#150) tothbe válasza Kviky (#149) üzenetére


tothbe
addikt

nos, ez esetben a hp egyikének a beszerzée a legcélszerübbm, mivel ahhoz annyi forrásból lehet utántöltött tonert szerezni, hogy az ára egyre lejjebb és lejjebb van.

By(e) Tothbe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.