Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) Danubius L válasza joe2005 (#1950) üzenetére

Igen a fekete XL annyit tud, de a kezdőpatron csak 1000-et.

www.danubiuslaptop.hu

(#1952) gulyasan


gulyasan
csendes tag

Sziasztok,
többfunkciós (nyomtató+szkenner+másoló) gépet szeretnék.
Vettem egy Epson Stylus Office BX 300F-et, de az a gondom vele, hogy
az utángyártott patronokkal nem nyomtat valami szépen, Már kb. három különböző
helyen vettem hozzá patront, de egyikkel se túl jó, bár a számozás szerint a patron megfelelő lenne. (Asszem az a gond, hogy chip--es?)
Kérdésem: mi a legelőnyösebb + legjobb gép manapság? Nem önmagában az a lényeg, hogy a legolcsóbb legyen a gép, de legyen bele megbízható, jól működő utángyártott patron.

Köszi!

(#1953) SMITHVADŐR


SMITHVADŐR
tag

epzon javaslatára vásároltam egy Epson sx 510w nyomtatót, és lenne egy számomra megfejthetetlen jelenség, mégpedig, hogy scannelni nem tudok se kábellal, se wifin.

Biztos nem nagy a problémája, de számomra megfejthetetlen, és ezért szeretném segítségeteket kérni.

Köszönöm előre is :R

(#1954) SMITHVADŐR


SMITHVADŐR
tag

még olyan kérdésem lenne, hogy rajzlapra lehet nyomtatni ???

(#1955) SMITHVADŐR válasza SMITHVADŐR (#1953) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

Sikerült rájönnöm, decsak usb-vel megy, wifin sajnos még mindig nem.
Vagy nem is működhet wifin ???

(#1956) epzon válasza SMITHVADŐR (#1953) üzenetére


epzon
őstag

fel van telepítve a scanner drivere is?
tudnod kell scannelni min. kábelen keresztül, de szerintem menni kell Wi-Fin is

(#1957) epzon válasza SMITHVADŐR (#1954) üzenetére


epzon
őstag

próbáld meg, kárt nem fog tenni benne. szerintem elmegy még

(#1958) zka67 válasza SMITHVADŐR (#1954) üzenetére


zka67
őstag

Szerintem nem fog menni, a rajzlapban nagyon durva rostok vannak és beissza a tintát. Ami azt jelenti, hogy egy elmosódott pacát fogsz látni.

Ami lehet hogy 50 év múlva milliókat fog érni és te leszel a modernkor Picassója :D

(#1959) delphinium válasza gulyasan (#1952) üzenetére


delphinium
tag

Szia,
kérlek, ne haragudj az alábbi soraimért, nem kívánok nevelni senkit, de gyári patronnal ilyen nem fordul elő! Mennyit költöttél már egy nem működő megoldásra? Ezek után még mindig az utánygyártott- / utántöltött patronokban hiszel?
Ha szép eredményt akarsz elérni, gyári patront kell venned; azokat kifejezetten az adott gépekhez gyártják, és hosszútávon hidd el, jobban megéri!
Üdv: D.

(#1960) SMITHVADŐR válasza epzon (#1956) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

Igen, fel van telepítve, kábelről megy, de wifin nem akarja azért se.

(#1961) csatter


csatter
csendes tag

Üdv Urak!

Milyen nyomtatót tudnátok ajánlani,aminek viszonylag olcsó a fenntartása?Havi max 50 oldal nyomtatására.Nem fontos,hogy színesen is tudjon nyomtatni.15ezernél többet nem akarnék rá költeni.
Köszi!

(#1962) delphinium válasza csatter (#1961) üzenetére


delphinium
tag

Szia,
a HP Deskjet 2050 nyomtatóval biztos jól jársz, főleg, ha gyári XL patronokkal használod.
Üdv: D.

(#1963) rad19902


rad19902
csendes tag

Sziasztok, elsősorban Brother multifunkciós gépekkel kapcsolatban kérdeznék. Mi a tapasztalatotok, ezek a gépek hogyan kezelik az utángyártott patronokat? Epson SX415-t cserélek le, ez a készülék 2 szer romlott el miatta. Konkrétan én egy Brother DCP195-ben gondolkozok.

Amennyiben Brother-ről nincs tapasztalatotok, szívesen fogadok más márka/típus javaslatot ami jól kezeli őket (nagyjából ebben a kategóriában).

Előre is köszi a válaszokat!

(#1964) antonx


antonx
csendes tag

Sziasztok .
Olyan A3-as tintasugaras nyomtatót keresek , ami kvázi plotterként használható .
Cél hogy a 297x420 méretű A3 lap helyett akár 297x1500 méretű lapra is tudjak nyomtatni , tehát tekercsről ill. hosszabb 297 mm magas lapról tudjon dolgozni .

A3 méretű plottert nem találtam .
Köszönom .

The year : 2011

(#1965) epzon válasza csatter (#1961) üzenetére


epzon
őstag

üdv

Epson sx218-at ajánlok neked.

(#1966) epzon válasza antonx (#1964) üzenetére


epzon
őstag

és mennyit vagy hajlandó rákölteni?

Tekercsre vagy csak hosszabb lapra akarsz nyomtatni? Nem mindegy mert, ha tekercs akkor ahhoz kell egy adagoló is. Ha nem tekercs akkor könnyebb a választás.

mit akarsz nyomtatni?hány színes legyen a gép?

(#1967) izomhod


izomhod
senior tag

sziasztok!

hp c4780-ról mi a véleményetek?
ritkán nyomtatok, de jó árban van, lehet veszek egyet.
[link]

üdv

(#1968) SMITHVADŐR


SMITHVADŐR
tag

sziasztok

olyan kérdésem lenne, hogy epson sx510w hez hol lehet fekete patronból ilyen giga kiszerelést venni ??? :D
vagy mi annak a típusa, amivel kb 1000 lapot lehet nyomtatni ???

(#1969) zka67 válasza izomhod (#1967) üzenetére


zka67
őstag

Nagyon jó kis nyomtató otthoni használatra. Sőt, nem csak arra, anyámnak vettem egy ilyet karácsonyra, ő pedig könyvelő és maximálisan meg van vele elégedve. A patronok is annyit bírnak, amennyi meg van adva hozzájuk és simán megeszi az utángyártottakat is.

(#1970) antonx válasza epzon (#1966) üzenetére


antonx
csendes tag

Szia nem kell adagoló .
Ált. ff nyomtatásra kellene , szintezés alapján hossz , keresztszelvényeket kellene nyomtatnom .
Ár max 100-ig .

The year : 2011

(#1971) epzon válasza SMITHVADŐR (#1968) üzenetére


epzon
őstag

vagy
[link]

vagy
[link]

(#1972) SMITHVADŐR válasza epzon (#1971) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

:R

(#1973) x64


x64
aktív tag

Sziasztok!

Szükségem volna otthonra egy multifunkciós nyomtatóra.
Szempontjaim:
- nagyon kevés nyomtatás (heti 2-5 oldal), rendszertelenül
- amennyire lehet olcsó üzemeltetés (ez főleg azt jelentené, hogy ne egye meg magától a tintát, ill. ne száradjon be ha nem használom 1-2 hónapig...)
- ne kelljen szenvedni a tintával, beszáradással (ezért inkább talán HP)
- időnként scannelés, időnként fénymásolás
- fekete szín (mármint a nyomtatóé)
- kártyaolvasó, fényképkijelző nem kell, közvetlenül nem nyomtatnék fényképet
- wifi előny

Végigbogarásztam az utolsó kb. 200 hsz-t mind itt, mind a multifunkciós topicban, ez alapján leszűkítettem a kört a HP Deskjet 2050, 3050 és F4580 modellekre.
Ezek közötti különbségeket meg tudnátok írni? Esetleg egyéb ötletek?

Ill. wifi-s nyomtatót tudom úgy használni, ha az asztali gépem kábelesen csatlakozik a Wifi routerhez? Azért volna jó, ha wifis lenne (tudom, a 2050 nem az), mert akkor gondolom laptopról is lehetne kábelezgetés nélkül nyomtatni.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#1974) gulyasan válasza delphinium (#1959) üzenetére


gulyasan
csendes tag

Hello, nem haragszom, de nem értek egyet. Gyári patronnal kb. két patron szet áráért veszel egy új nyomtatót. Korábban több éven át volt egy Canon nyomtatóm, amihez mindig utángyártott patronokat vettem. Nem volt vele semmi gond, kiválóan működött, a patronnal ugyanúgy nem volt probléma mint egy gyárival. Éppenséggel most is rendesen nyomtat, de nem tökéletes. Szóval ha nem is sikerülne most ehhez venni megfelelő utángyártott patront, de veszek egy új gépet, akkor se buktam semmit, a későbbiekben viszont kb. fele áron tudom üzemeltetni.

(#1975) pody88


pody88
csendes tag

Üdv!
Volt szerencsém egy Canon i550esnyomtatóhoz, de sajna a nyomtatófej megadta magát, annak ellenére hogy csak eredeti patronnal használtam.
Régebben olvastam, hogy létezik olyan szériája a Canonnak amibe 3-400forint az eredeti patron, de most nem találok ilyet. Tudnátok segíteni?
Esetleg valamilyen egyéb költséghatékony tintasugaras nyomtató?
Javarészt fekete nyomtatás, néha néha egy egy fotó.
Előre is köszi a segítséget!

(#1976) tony


tony
csendes tag

Sziasztok!
A következőben kérném a segítségeteket. Nyomtatót szeretnék venni újat, (lehetőleg Canon-t) olyat, ami tudná a következőket:
- legalább 150 lapos adagoló, (jó lenne duplán, alul is fölül is)
- kétoldalas nyomtatás
- könyvnyomtatás
- CD-DVD felületre nyomtatás
- átlátszó tintapatron burkolat
- a színes 8, a fekete min. 10pl legyen NETTÓ ! (ne szivacsba itatott mennyiség, hanem „lötyi”)
- lehessen helyettesíteni, ill. utántölteni a patronokat
- lapköltség A4 vegyesen, max.16 Ft
- ne legyen chippel ellátott a patron
- ne kelljen hibaüzenetekkel bajlódni
- ne kelljen resettelni (mert pl. megtelt a maradék tintapatron gyűjtő)
- legalább 7 évet bírjon ki hiba nélkül
Van ilyen nyomtató a piacon? Boltban, új, garanciával?
A válaszaitokat előre is köszönöm.

(#1977) epzon válasza tony (#1976) üzenetére


epzon
őstag

van aztán igény bőven...

mi az hogy nettó 8 meg 10pl???

gondolom akár 20eft-ot is rászánnál....

amúgy ajánlom a Cannon.hu weboldalt, ott viszonylag sok Canont lehet találni :Y :Y

(#1978) joe2005 válasza tony (#1976) üzenetére


joe2005
senior tag

- legalább 150 lapos adagoló, (jó lenne duplán, alul is fölül is)
- kétoldalas nyomtatás
- könyvnyomtatás
- legalább 7 évet bírjon ki hiba nélkül
- lapköltség A4 vegyesen, max.16 Ft
- a színes 8, a fekete min. 10pl legyen NETTÓ ! (ne szivacsba itatott mennyiség, hanem „lötyi”)

- CD-DVD felületre nyomtatás

- lehessen helyettesíteni, ill. utántölteni a patronokat
- ne legyen chippel ellátott a patron
- ne kelljen hibaüzenetekkel bajlódni
- ne kelljen resettelni (mert pl. megtelt a maradék tintapatron gyűjtő)

- átlátszó tintapatron burkolat

Ha ezekből összeraksz egy nyomtatót megkapod amit akarsz. :)

"Have you tried turning it off and on again?"

(#1979) subbass


subbass
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy egyszerű nyomtatót venni. Nem nagyon értek hozzá, eddig egy Canon IP1000-m volt. Az egyszerű volt, mint a relativítititás (vagy mi :-D ) elmélet. Szóval ahoz olcsó 4-500 Ft volt egy utángyártott patron, aránylag jól nyomtatott, és sokat, és sokáig is bírta. Majdnem 6 (!!!) évig. De utolérte Csák Norisz, és meghalt. Szeretnék valami olcsó nyomtatót újonnan, amihez a patron is fityingekbe kerül. Nem kell hogy a legszebben nyomtasson, mert azt nem bírom kifizetni. Tud valaki valamit ajánlani? :DD

(#1980) tony válasza joe2005 (#1978) üzenetére


tony
csendes tag

Nem kell megijedni...semmi extra ! Csak egy sima egyszerű nyomtatót keresek, olyant amelyik tudja ezeket(vagy legalább is majdnem mindet).
Volt ilyen nyomtató anno a piacon, de sajna az újakat is elérte a gazdasági válság".Nem adunk semmi extrát hozzá,használd az én általam gyártott-jó drága- patronokat,örülj ha kibír 1-2 évet és dobd a kukába és vegyél másikat"! -mondja a gyártó cég:Y

(#1981) tony válasza epzon (#1977) üzenetére


tony
csendes tag

Csak a régi nyomtatómat szeretném lecserélni..... :K
a szines patronok 8 piktoliteresek a fekete 10 piktoliteres minimum.
Ezek szerint nem sok esélyem van-másnak sem-hogy találjon ilyent.
És épp azért tettem föl a kérdést mert jártam a Canon oldalán... is.... :(

(#1982) tony válasza subbass (#1979) üzenetére


tony
csendes tag

Hacsak nem égett porrá :F jobban jársz ha a régit megcsináltatod, kerül-amibe kerül.(de ez csak az én saját véleményem)

(#1983) epzon válasza tony (#1981) üzenetére


epzon
őstag

10pl-ből nem sokat tudsz ám nyomtatni

Femtoliter
1 fl = 1 µm3 = 10−15 l
Pikoliter
1 pl = (10 µm)3 = 10−12 l
Nanoliter
1 nl = (100 µm)3 = 10−9 l
Mikroliter
1 µl = 1 mm3 = 1 „λ“ = 10−6 l
Milliliter
1 ml = 1 cm3 = 1 „ccm“ = 1 „CC“ = 0,001l

Szerintem te milliliterre gondolsz....

(#1984) joe2005 válasza tony (#1980) üzenetére


joe2005
senior tag

Ha megbízható 6-7 év akkor valami irodai minőséget kell választanod. Ha szép olcsó beugró kategória akkor mind1, csak a pénzed szab határt. Egyébként jó leírások ajánlások olvashatóak korábban a fórumban.
Tudom volt korábban "mindentbele" nyomtató, most nem ez a trendi.
HIFI-ben is a különálló torony az értékesebb.
Ez a helyzet fogy.társ.. Ezt lehet szeretni, nem szeretni együtt kell élni vele, alkalmazkodni kell.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#1985) partyservice


partyservice
csendes tag

Sziasztok!

Tintasugaras nyomtatót vennék, 20 körül. Inkább szines képeket nyomtatnék vele. Leginkább iskolai beadandóra kéne,tehát nem kell csúcs fotóminőség, inkább a gazdaságosság lenne a fontos.
köszi

[ Szerkesztve ]

(#1986) epzon válasza partyservice (#1985) üzenetére


epzon
őstag

én ezt ajánlom neked:
EPSON SX510W

(#1987) tony válasza epzon (#1983) üzenetére


tony
csendes tag

Igen, igazad van elírtam, milliliterre gondoltam. :W
És bizony ,sajna, erősen gondolkozom hogy a régi IP3000-be veszek egy nyomtatófejet,akár 20e Ft-ért.Hosszabb távon még így is kifizetődőbb.
Nyomtató nélkül nem élet az élet, miután beadta az unalmast a Canon, a család nyomására, gyorsan vennem kellett egy másikat és ha már...akkor szkenneljen is meg másoljon is.Háááát....... 16e-ért egy Epson SX125 lett.(még egyszer mondom muszáj volt és gyorsan kellett mert a gyereknek másnapra vinnie kellett a suliba "cuccot").Kb. 30 oldal után nyüszögött az SX hogy fogytában a tinta :Y :Y :Y . Na .... mondom de spórolósak a gyári készlettel, igy hát - már megint idő szűkében- az újratöltést forszíroztam.Ám de jól megnézve a patron nem olyan egyszerű mint gondoltam.Nem ám úgy van az ahogy gondolná az ember, hogy simán megfúrod a tetejét vagy netán alulról utántöltőd! Nem Ám! Először is dupla rétegű a külső burkolat...fúrás felejtős...utána nem lehet visszazárni, másodszor meg miután eltávolítottam a külső részt, egy bonyolult labirintus rendszeren keresztül halad a tinta ami szivacsba van ágyazva és ez az egész meg oldalról egy vékony fóliával van lezárva. :C Gratulálok...Éljen soká...! Ettől függetlenül mind a négy patronra sikerült rátöltenem, de a cián - hála a beépített chip-nek- megadta magát (simán nem látta).Kénytelen voltam venni egy darab gyári újat 3500-ért! :Y Számoltok?!Ez négyszer.....és mondjuk 2 havonta-spórolósan nyomtatva- az egy évben 84.000 jó magyar forint.Éljen soká a fogyasztói társadalom! Sebaj..márciustól jön hozzá az utángyártott patron...Éljen! No nem sokáig, mert azt meg ugye nem gyári patronnak érzékeli majd az elektronika...és simán el tudom ezek után képzelni hogy a gyár x..idő után letilt valamit.Lehet már megint "mókolni"....naneee.(Kicsit olyan ez mint az autógyártás, már nincs javítás csak hibakódolvasás-törlés és alkatrészcsere)
Jó kis Canon...visszasírom :O . Ha abba havonta vettem garnitúrát és kétszer annyit nyomtattam akkor egy évben még mindig "csak" 19.200Ft- nál jártam,és persze bevásároltam nyomtatható felületű CD-DVD lemezeket...akkor most ezeket dobjam ki?!(irtó hülyén néz ki egy hófehér nyomtatható felületre kézzel firkálni)
Bármely nyomtatót is választja az ember, a mai piacon kapható új készülékek már nem egyszerűek.
Nézzétek el nekem, ha egy kicsit ironikusra és hosszúra sikerült az írás, de muszáj volt ezeket leírnom.

(#1988) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Milyen olcsó (relatív), jó és gazdaságos duplex nyomtatót tudtok ajánlani?

(#1989) DragoX


DragoX
tag

Hali!

Fekete-fehér lézernyomtatót néznék, olyan 20k körüli áron.
Körülbelül 100 oldal/hó lenne amire használnám.
Egyenlőre csak ezt a típust néztem: Samsung ML-1665
A kérdésem az lenne, hogy ez mennyire jó vétel mostanság, és hogy van-e jobb lap/ft arányú ami úgy megbízható is. :)

[ Szerkesztve ]

(#1990) delphinium válasza partyservice (#1985) üzenetére


delphinium
tag

Szia,
a HP Photosmart B110A All-in-One WIFI-s, ePrint-es, XL patronokkal kedvezőek a költségek és nem szárad be, ezt ajánlom.
Üdv: D.

(#1991) delphinium válasza n00n (#1988) üzenetére


delphinium
tag

Szia, gazdaságos, nagytudású és olcsó? Ilyen nem nagyon van. Gyors, gazdaságos, duplexes a HP Officejet Pro 8000. Fele költséggel nyomtat mint a lézerek.
Üdv: D

(#1992) epzon válasza DragoX (#1989) üzenetére


epzon
őstag

ugyanazt tudja csak olcsóbban, és jobb paraméterekkel:
EPSON M1200

(#1993) epzon válasza n00n (#1988) üzenetére


epzon
őstag

számszerűen mennyi az a relatív olcsó?

színesben is nyomtatnál?

(#1994) joe2005 válasza DragoX (#1989) üzenetére


joe2005
senior tag

Én pl. a konica-minolta 1350-es nyomtatót ajánlanám. Megjegyzem 100 old./hó esetén egy HP-tintasugarast (egybe patron-fej) vegyél.

[ Szerkesztve ]

"Have you tried turning it off and on again?"

(#1995) DragoX válasza joe2005 (#1994) üzenetére


DragoX
tag

Jobban megérné szerinted egy tintasugaras?

[ Szerkesztve ]

(#1996) joe2005 válasza DragoX (#1995) üzenetére


joe2005
senior tag

Lézer, ami 15e oldal/hó terhelhetőségű elég sokáig működőképes. Kis tonerrel is kb 3 év, amíg kifogy.
Bármilyen tintasugaras elegendő számodra. És tudsz színest is nyomtatni.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#1997) DragoX válasza joe2005 (#1996) üzenetére


DragoX
tag

Igen, csak szinesben nem kell nyomtatnom. :) A tintasugarassal meg az a gondom, hogy beszárad :(

(#1998) joe2005 válasza DragoX (#1997) üzenetére


joe2005
senior tag

Használt lézer esetleg.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#1999) DragoX válasza joe2005 (#1998) üzenetére


DragoX
tag

Használt nyomtató nem igazán játszik.
Azt hiszem az epzon kolléga által javasolt Epson M1200 lessz belőle.
Köszönöm szépen a segítséget! :) Üdv!

(#2000) izomhod


izomhod
senior tag

hali

epson sx218ast néztem ki magamnak egy hp 4680 helyett. ezlőször a hp-t akartam, de az epsonon jobbak a kezelőgombok, nem kell bekapcsolni a gépet se, hogy fénymásoljak pl.

a hp 2 patronos, az epson 4+1

a kérdésem, hogy ti melyiket javasolnátok a kettő közül? a hp wifis, de az nekem nem lényeg.

nagyon keveset nyomtatok egyébként, az évi 100 lap reális. a szkenner fontos, de ha már veszek, akkor nyomtasson is valami, ezért a multi

a hp-nél a fej a patronban van, az epsonnak hogy van?

nem száradnak ezek hamar be?
köszi előre is

üdv

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.