Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) tothbe válasza Simtu (#1250) üzenetére


tothbe
addikt

most melyikröl kellenének az adatok? a canon-ról vagy az epson-ról?

By(e) Tothbe

(#1252) Simtu válasza tothbe (#1251) üzenetére


Simtu
senior tag

Végül is a 2 közül az Epson szimpatikusabb. Néztem után gyártott tonert: olyan 1000 ft körül vannak, míg az eredeti 3000. Nagyon látszik a minőségbeli különbség, vagy inkább csak a márkát kell megfizetni?

(#1253) tothbe válasza Simtu (#1252) üzenetére


tothbe
addikt

nos, ezt is azt is.
azért vásárlás elött próbálj meg élöben egy-egy nyomatot is megnézni, mondjuk fényképröl vagy ilyesmi.

By(e) Tothbe

(#1254) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Mi a velemenyetek a Canon LBP5000-rol.Szeretnek vasarolni egyet, jelentos discount-ot kapok ra :)...
Otthoni hasznalatra, semmi extra.
Esetleg fenykep papira lehet nyomtatni?(semmi utalast nem talaltam ra a kezikonyvbe).
Koszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#1255) szab.tam


szab.tam
nagyúr

hi!

canon ip3000 feje megadta magát oly sok év után.... :O

jó kis pelikan patronok, (nagy fekete, kis színesek), hegyekben állnak.

olyan kapható canon nyomtató kéne, amikbe az ip3000hez való pekikán, és gyári patronjai is kompatibilisek. legfeljebb kis feketéket veszek még, mert azok a 3000-esbe nem kellettek.

a patron számozásokat nézve elvesztettem a fonalat, sőt a gyanúm az, hogy ugyanolyan patronoknak más számot adtak, hogy az ellenséget félrevezessék.

fontos, hogy az új is tudjon cd/dvd nyomtatást, és ha már a legújabbakban működik az eredeti patron azonosítás, akkor olyan nem kell. - azaz utángyártott patront tudjak örökké használni.

és ha még scann-elni is tud, az még jobb lenne, de ez már nem annyira fontos, mint a cd nyomtatás.

és szombaton nyomtatót kell vennem.... (persze új 3000-es is jöhetne, de hát olyat már nem kapni...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1256) Fiero


Fiero
csendes tag

Sziasztok!

Nyomtató vásárlás elött állok és nem tudom milyen fajta lenne a legjobb számomra.
Van már egy fekete-fehér lézer multim a szöveges feladatokra és ez mellé kellene egy színes, amivel jó minőségű fotókat szeretnék nyomtatni max. havi 20db-t, valamint ugyan ennyi színeset normál papirra. Természetesen nekem is szempont az alacsony fenntartási költség és a megbízhatóság. Előre is köszönöm a jó tanácsokat.

Üdv, Fiero.

(#1257) Fiero


Fiero
csendes tag

Az elöbb elfelejtettem megjegyezni, ár érzékeny a kérdés. Láttam már 20e alatti tint. nyomtatókat és 30e körül lézereket, csak nem tudom, hogy hosszútávon melyik a jobb megoldás, illetve melyik alkalmasabb jó minőségű fotó nyomására?

(#1258) Olxander


Olxander
csendes tag

Sziasztok.
Én legelőször epsont használtam, de egy évig bírta. Nem nyomtattam vele sokat, de a patront mindíg cserélgetni kellett.
Azóta vettem egy canon pixma mp210- est, hoztam hozzá ukrajnából festéket, és másfél éve csak töltögetem. Tökéletesen megye, nincs semmi baja. Volt olyan nap, mikor kb 1800 oldalt nyomtattam ki vele. A festék én azt gondolom nagyon olcsó volt bele. 4000 forintért tudtam venni 200 ml festéket, ami elég több mint 15 feltöltésre. Csak ajánlani tudom annak, aki jót akar olcsón. :R

(#1259) Olxander


Olxander
csendes tag

Ja és ugyanígy van hozzá színenként 3000 ért szines festék. A 3*200 ml festéket használom mióta megvan a nyomtató, nem tudom mennyit nyomtattam vele, de fele még mindíg megvan. :K

(#1260) tothbe válasza Fiero (#1257) üzenetére


tothbe
addikt

szép szines képet egyértelmüen a tintasugarasokkal kapsz, élethübb a képük, mint a lézeré, de a mai szines lézerek is igen szépet produkálnak normál papirra, de pl. fotópapirt lézerhez alig kapsz, illetve elég vacakot. tintásokhoz meg böséges a választék. és ugye a papiron is sok múlik a festék mellett.

By(e) Tothbe

(#1261) tothbe válasza Olxander (#1259) üzenetére


tothbe
addikt

idönként rázd fel a festékeket, mert hamar tönkremennek az állásban is. Olyan 2 év után meg szinte használhatatlanok igy is-úgy is, szóval azért a nagy mennyiséggel is óvatosnak kell lenni, de amúgy egyetértek a verzióddal, ha jó a tinta minösége is.

By(e) Tothbe

(#1262) tothbe válasza szab.tam (#1255) üzenetére


tothbe
addikt

újban szinte 100%, hogy nem találsz ilyet, mert a Canon már nem is tart 2pl-es cseppekkel dolgozó fejet, amilyen ezeken is volt.

kb ezekhez jó még a patronod:
Canon Pixma IP 4000 Canon Pixma IP 4000 R Canon Pixma IP 5000
Canon Pixma IP 6000 D Canon Pixma IP 8500 Canon Pixma MP-750
Canon Pixma MP-760 Canon Pixma MP-780 Canon S800
Canon S820 Canon S820 D Canon S830 D
Canon S900 Canon S9000 Canon i860
Canon i865 Canon i900 D Canon i905 D
Canon i9100 Canon i950 Canon i960
Canon i965 Canon i990 Canon i9900 Photo
Canon i9950 Canon BJC-8200

Ha meg újat akarsz, ami tud cd-t is és scannelni is, akkor itt irtam alig pár hsz-el ezelött ilyenre

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#1263) szab.tam válasza tothbe (#1262) üzenetére


szab.tam
nagyúr

thx! :R

pont ilyen tartalmú válaszra vártam! :C

(mert sajnos elharapódzott, hogy nem a kérdésre válaszolnak, hanem visszakérdeznek, hogy miért nem veszek inkább, .........)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1264) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Mi a velemenyetek a Canon LBP5000-rol.Szeretnek vasarolni egyet, jelentos discount-ot kapok ra :)...
Otthoni hasznalatra, semmi extra.
Esetleg fenykep papira lehet nyomtatni?(semmi utalast nem talaltam ra a kezikonyvbe).
Koszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#1265) Olxander válasza tothbe (#1261) üzenetére


Olxander
csendes tag

Ja.
Fel is van rázva elég gyakran, mert szoktam töltögetni. A festék pedig a canon gyárból van, mert a franciaországból behozott nyomtatókat ukrajnában csinálják, csak nem rakják össze teljesen, hogy ne kelljen érte annyi vámot fizetni. ;)

(#1266) szab.tam válasza tothbe (#1262) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja, és még egy:

ha az ember vesz egy MP630-as Canon-t, abba lehet még utángyártott patront tenni? működik már a tervezett, csak eredeti patront fogadó technológia? ennél mi a helyzet?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1267) tothbe válasza szab.tam (#1266) üzenetére


tothbe
addikt

tud , persze, ezt a csak eredetit fogadó dolgot ne hidd el, hiszen csak egy chip kérdése az egész és máris eredetinek veszi az utángyártottat.

By(e) Tothbe

(#1268) tothbe válasza Csaby25 (#1264) üzenetére


tothbe
addikt

szines nyomtatáshoz nem az igazi, max. prezikhez. fényképek elég halványak, mondhatni élettelenek.
Egy samsung vagy hp lézer szebb képet ad, a tintások meg ugye pláne, persze ott meg más a hátrány.
fotópapírt pedig kezel ez is, de lézerekhez speckó fotópapir van, ami nem olyan kemény, mint a tintáshoz, azaz vékonyabb és más anyag van a rögzitöfelületén is.

By(e) Tothbe

(#1269) szab.tam válasza tothbe (#1267) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ok, thx.

de találtam egy újszerű ip4000-et......

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1270) #95590400 válasza #95590400 (#1241) üzenetére


#95590400
törölt tag

végül mégiscsak színes lézer lett. :)
eredetileg, ha már lúd, legyen kövér, hálózatit akartam, olcsóbb, utángyártott kellékanyaggal (igazából ez volt a fő szempont), így a samsung clp350N, illetve a xerox 6110N (ami egyébként teljesen megegyezik a samsung clp300-al) között vacilláltam. utóbbit már abszolút nem lehetett kapni, előbbit is igen kétséges volt beszerezni, így lett a sima 6110 (32k-ért). mivel 1 helyen, latop, asztali vegyes használatban lesz, így végül nem nyomtatószervert vettem, hanem egy passzív usb-s kézi "útválasztót". ami megintcsak a negyede volt egy normálisabb nyomtatóservernek.
így pár nap után a nyomtatási minőséggel, gyorsasággal meg vagyok elégedve. mennyire tesz neki jót, vagy rosszat az áramtalanítás? csak mert, ha nem kell valami, nyomom le a hosszabbítón lévő kapcsolót...
egyébként milyen minőségűek ezek az utángyártott cuccok? én évek óta nem hallottam horror sztorikat, illetve tintáshoz is csak utángyártottat vettem, soha nem volt gondom,
töltetni érdemes? mert úgy meg az utángyártott fele. mert ha jól látom, ez gyakorlatilag csak egy "nyomtatópor tartó kazetta (henger)". nézegettem, fúrni kell, chipet resetelni, szóval itthon szerintem nem érdemes belefogni.

[ Szerkesztve ]

(#1271) #95590400 válasza #95590400 (#1270) üzenetére


#95590400
törölt tag

ja, még valami. ez a használt nyomtatópor gyűjtő, vagy mifene, ez nem üríthető? miért kell ezt cserélni 5000 oldal után? (azon kívül, h ugye megtelik :) ).

(#1272) tothbe válasza #95590400 (#1271) üzenetére


tothbe
addikt

pont azért mert elektrosztatikusan töltött tonerporral telik meg, és az nem is ürithetö ugye, hiszen a tonerpor veszélyes hulladék, tehát kidobni sem szabad.
a másik kérdésedre pedig, igen, érdemes töltetni, ha jó helyre mész, fele-2/3 árban kijöhetsz és minőségben sem lesz rosszabb doksik nyomtatásánál, mondjuk fényképek nyomtatásához ugyanez már nem igaz, tehát ennek fényében érdemes választani.
Az áramtalanítással nincs baj, ha a főkapcsolóját is lekapcsolod, anélkül azért nem tesz annyira jót, de ez már egy hosszabb elektronikai jellegü kifejtést igényelne...

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#1273) #95590400 válasza tothbe (#1272) üzenetére


#95590400
törölt tag

köszi- :R
papíron bevezetett környezettudatosság rulez. annak sok értelme van, h benyomom a kommunális hulladékba... :DDD. inkább megpróbálom kiüríteni valahogy. gondolom, csip nincs benne... a tüdőmbe ne kerüljön. majd hozok haza egy respirátort. :D
merthogy ezt "sz" jegyezni még szerintem ott sem szokták, ahol van veszélyes hulladék elszállítás. háztartásban még végképp nem...
az utángyártott tonerben lévő por minősége megyezik ezekkel a dobozos utántöltőkkel?

[ Szerkesztve ]

(#1274) Padree.c2


Padree.c2
tag

Hali,
kb 1 hete boldog tulajdonosa lettem egy Samu ML 1640-esnek.
nagyon köszönöm a posztban hozzászólóknak, főleg a válaszadóknak, hiszen miattatok döntöttem ezen készülék mellett.
kicsit hangosabb, mint az eddig megszokott epson tintasugarasaim, de amennyire gyorsan végez egy-egy lappal, az félelmetes, és nem is ez a leggyorsabb, sőt.. :D
tulajokat kérdezem, hogy töltették-e már újra a tonert, és ha igen, akkor hol?
vagy utángyártottat tudnátok ajánlani, mert én nemigazán találtam.
a városok, amik leginkább érdekellnek: Siófok, Kaposvár, Székesfehérvár, Budapest, Győr, valamint ami útbaesik autóval egyikből a másikba.. :)
esetleg Pécs.
jah a nyomtatóról meg majd el is feledkeztem, szóval túlszárnyalta az elvárásaimat. mind minőségben, mind gyorsaságban. valamint nekem a képeken, amik a neten voltak fennt, játéknyomtatónak nézett ki, a valóságban viszont egész komoly szerkezetnek néz ki..
előre is köszi a válaszokat, a nyomtatót pedig tudom ajánlani, noha mégcsak párszáz oldalon vagyok túl vele, de remélem, hogy még többtíz(száz)ezer oldal erejéig hű társam lesz.. :D

Pp.

Pp. ♠

(#1275) Simtu


Simtu
senior tag

Sziasztok!

2 nyomtató között vacillálok:

Canon MP630

Epson Stylus Photo PX700W

A legfonotsabb a fotónyomtatás funkció. Melyiket ajánljátok?

Köszi

(#1276) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Valaki tudna ajánlani 40K körül színes, multifunkciós lézernyomtatót? Vagy iylen nem létezik?

(#1277) tothbe válasza Simtu (#1275) üzenetére


tothbe
addikt

az elsőt, mert ott ha kifogy az egyik patron, még mindig tudsz nyomtatni, míg a másiknál nem. Minőségre meg kb. ugyanaz a kettő.

By(e) Tothbe

(#1278) tothbe válasza #41635072 (#1276) üzenetére


tothbe
addikt

2. kérdésed válasz az elsőre, max. használtban kapsz ennyiért. De ha visszaolvasol, Samsung-oknál kb. 55 körül már van új is.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#1279) Simtu válasza tothbe (#1277) üzenetére


Simtu
senior tag

Köszönöm a segítséget!

(#1280) #41635072 válasza tothbe (#1278) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ez a melyik Samusung pontosan? Mert ha visszaolvasok, csak színeset látok, de nem multit. :B

(#1281) tothbe válasza #41635072 (#1280) üzenetére


tothbe
addikt

(#1282) #41635072 válasza tothbe (#1281) üzenetére


#41635072
törölt tag

CLX-2160-et sajna már nem nagyon lehet kapni. :(
Esetleg ha rá sikerül unszolnom magam erre, de nem hiszem. :U
Igazából itt hever egy MP610, amivel angyon faintos dolgokat lehet csinálni, csak az a baj, hogy én nagyon keveset nyomtatok, ezért 5 év alatt rájöttem, hogy nekem nem a tintasugaras való. Pedig a cd nyomtató fícsör nagyon jó. Meg szép fotókat is nyomtatott...

(#1283) #41635072 válasza #41635072 (#1282) üzenetére


#41635072
törölt tag

CLX-3175 viszont lehet van 55K-ért. :U

(#1284) tothbe válasza #41635072 (#1283) üzenetére


tothbe
addikt

azzal jobban is jársz, mint a 2160-nal mert még jobb konstrukció.

By(e) Tothbe

(#1285) Carpio


Carpio
tag

Sziasztok

Teljesen alapfeladatokra van jobb megoldás, mint egy IP2600?
A nyomtató ára és a patron ára számít igazán.

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#1286) #41635072 válasza tothbe (#1284) üzenetére


#41635072
törölt tag

Egyébként a tintasugaras után nagyon gázok lesznek a lézer által nyomtatott ábrák?

[ Szerkesztve ]

(#1287) #41635072


#41635072
törölt tag

Még annyit, hogy:
1. Samsung CLX-3175-ös nyomtatóba lehet utángyártott tonert/port rakni?
2. Vagy itt hogy működik?
3. Itt is van chipes megoldás, amivel buherálni kell?
4. Az utángyártott minősége itt is nagyban elmarad az eredetitől?
5. A dobot és az égetőművet kell cserélni időközönként? Kb mennyi időnek/oldalnak kell eltelnie?
:R :R

(#1288) Padree.c2 válasza Padree.c2 (#1274) üzenetére


Padree.c2
tag

valakinek ötlet a tonerkérdésre [1274] ?
egyébként, ha nem lehet, akkor hol érdemes venni újat, noha szeretnék inkább utángyártottat, vagy töltetni, de lassan mindenképp szükségem lesz vmire.
köszi

Pp. ♠

(#1289) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Sziasztok!

SOS-ben szeretnék segítséget kérni.
Szükségünk van egy lézernyomtatóra és két fő paraméternek kell hogy megfeleljen:
- Az első oldal gyorsan elkészüljön
- Két lapadagolóval rendelkezzen és gombbal lehessen változtatni a papír forrását.

Tudtok márkát típust ajánlani?

Előre is ezer köszönet! :R

(#1290) tothbe válasza #41635072 (#1286) üzenetére


tothbe
addikt

nagyon gázok abszolút nem lesznek, az ábrák meg kicsit sem. Inkább csak fényképeknél jellemző, hogy nem olyan élettelik, mint a tintással készültek.

Utángyártottat én még ehhez nem találtam, de pl. pelikan biztos lesz hamarosan, az mindig elég korán kijön samsunghoz és az elég jó is, ráadásul simán cserélhető, nem kell bűvészkedni sem és pl. office depot-ban is kapható.

A dob pedig kb. 30ezer lapot bir, utána kell cserélni.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#1291) tothbe válasza Padree.c2 (#1288) üzenetére


tothbe
addikt

az előzőben leírtam, milyet és pl. hol tudsz beszerezni, de neten még bővebb a választék.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#1292) tothbe válasza Zoli2 (#1289) üzenetére


tothbe
addikt

canon-oknál van Paper Feed Switch Button, de csak tintásoknál.
Lézerben még nem találkoztam ilyennel, ami van, azok föleg nagy multifunkciós gépek, de ott is menüböl lehet állitani a forrást.

By(e) Tothbe

(#1293) #41635072


#41635072
törölt tag

XEROX 6110MFP/B-ről valakinek van valami véleménye?
Amit akartam samsungot, megrendeltem eddig kb 5 boltba, de mindenhonnan visszahívtak, hogy csak sokkal többért kapható. :F

(#1294) Padree.c2 válasza tothbe (#1291) üzenetére


Padree.c2
tag

köszi, már meg is találtam.
lehet, hogy a múltkor rosszul kerestem, és azért nem sikerült felfedeznem.

Pp. ♠

(#1295) sasreti


sasreti
csendes tag

Sziasztok

Szeretném megkérdezni tőletek, hogy kb 50eFt.-ért milyen fotónyomtatót ajánlotok.
Max A/4-es méretű nyomtatásra kellene, de mindenképp olyan ami a fotólabor minőségét hozza. Ha lehet takarékosan lehessen üzemeltetni.

Én erre gondoltam: Epson Stylus Photo PX700W (teszet is olvastam róla, de érdekelnének esetleg róla tapasztalatok)

Köszönöm a segítséget.

(#1296) sasreti válasza Zoli2 (#1289) üzenetére


sasreti
csendes tag

Nyomtatásnál szoftverből tudod állítani hogy melyik lapadagolót használja a gép. Illetve, ha a gépen beállított(ha a gép támogatja) Lapméret,fajta,grammsúly,stb paraméter nem egyezik a nyomtatásnál kiválasztottal akkor, nem nyomtat rá, vagy van esetleg van olyan funkció a nyomtatóban hogy ennek ellenére is rá tudod kényszeríteni a nyomtatást a kívánt lapadagolóra.

(Bár nekem csak nagy teljesítményű lézernyomtatókkal van ilyen tapasztalatom, nem tudom a kis teljesítményűeknél ez hogy van megoldva.)

(#1297) tothbe válasza sasreti (#1295) üzenetére


tothbe
addikt

50ezerből nem kapsz profi gépet, az 150-200ezer körül mozog, ami tényleg professzionális fotólabor minőséget ad, viszont az tényleg tuti (pl. Canon PIXMA Pro9000 Mark II vagy PIXMA Pro9500 Mark II)
50ezer alatt is kapsz viszont házi használatban nagyon jónak számítót, ebben pl. IP4600

By(e) Tothbe

(#1298) sasreti válasza tothbe (#1297) üzenetére


sasreti
csendes tag

Igen gondoltam hogy professzionális minőséget, csak ennél drágábbal tudok elérni.
Megnéztem az általad ajánlott IP4600-at, de nekem még mindig meggyőzőbb az Epson.
Nem tudom h, a fotófekete, vagy a Light Magenta festék ér többet fotónyomtatáskor?
Gondolod hogy az Epson és az IP4600 ugyan olyan minőségű fotót nyomtat? Csak azért
drágább az Epson mert több benne a plussz szolgáltatás?
Vergődők csak össze vissza, jó lenne mindegyik nyomatát látni a valóságban.
(Pécsiek, akinek van ilyen nyomtatója, vagy valami hasonló (fotónyomtatója), és szívesen nyomtatna egy mintát nekem (kifizetem) akkor kérem jelentkezzen)

(#1299) Zoli2 válasza sasreti (#1296) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Köszi a választ, szétnézek a nagyobb nyomtatók között.
Típust tudnál ajánlani? (Két tálca, hardveresen állítható papírforrás választó)

(#1300) sasreti válasza Zoli2 (#1299) üzenetére


sasreti
csendes tag

Szia

Mi közepesen nagy teljesítményű lézer nyomtatókat használunk A/4, A/3 méretig, illetve Fekete-fehérben 91cm szélleségig. Ezek közül bátran ajánlom a Ricoh, Xerox gépeit mi is ezeket használjuk. (Ricoh 3224C, Xerox C175 Docucentre, Xerox Wide 7142, Mutoh). Nem tudom neked milyen igényekhez kell nyomtató?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.