Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Bari


Bari
Modder

Sziasztok

Szeretném lecserélni HP tintasugaras nyomtatómat, egy Samsung ML-2571N-t néztem ki, ez megfelelne árban, csak a toner kérdéses, hogy lehet e olcsón töltetni? az új toner 16e és ezt a költséget szeretném minimalizálni.
Aki rendelkezik ilyen nyomtatóval írhatna tapasztalatot, hálózatosan hogy működik? xp és ubuntu alatt használnám, a samsung oldalán az írják linux alatt is működik.
Nem túl sok oldal lenne vele nyomtatva, kevés szöveges doksi, és nyák készítéshez nyomtatnék vele lézeres írásvetítő fóliára, e miatt fontos a valós 1200×1200-as dpi.
Tapasztalatokat várnék főleg hálózatos környezetben, előre is köszönöm.

Üdv: Bari

(#1152) TomBoy1986 válasza band1103 (#1150) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Jó volna a Lexmark is, de a Samut hazaszállítja az edigital 17K-ért, úgyhogy amellett döntöttem. Azt 2000 oldalra hitelesítik (mármint az első tonert), szóval elég lesz egy ideig.

Meg az első is bevált, hiszen 5 év után is csak a toner kuka (csak azért nem töltetem, mert csíkokban nem visz fel a lapra már semmit, hanem rajta marad a hengeren).

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#1153) Oszkár26


Oszkár26
tag

Hali lenne egy buta kérdésem a lézer nyomtatóba kell venni festékpatront vagy ilyesmit vagy csak megveszem a gépet és megy amíg ki nem ég????????? :B

(#1154) Beowulf_78


Beowulf_78
addikt

Srácok tudnátok segíteni ezek közül melyiket válasszam?

Epson Stylus SX405
Epson Stylus DX9400F
Epson Stylus Photo RX585
Lexmark X9350
HP Photosmart D7360

Eddig IP 4000 használtam, de ez megadta magát 3 év után. Én elsősorban az SX405-re gondoltam, de ha van jobb a felsoroltakból akkor azt választanám. :R

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#1155) tothbe válasza Bari (#1151) üzenetére


tothbe
addikt

a fólia részéröl nem tudok tapasztalatot adni, de a linux, xp és a hálózat tökéletesen megy rajta.

By(e) Tothbe

(#1156) tothbe válasza Oszkár26 (#1153) üzenetére


tothbe
addikt

toner kell hozzá. ez egy tartály amiben festékpor van. És csak simán kiveszed a régit, beteszed az újat.
Ja, és kiégni ez nem fog, hacsak föl nem gyújtod.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#1157) tothbe válasza Beowulf_78 (#1154) üzenetére


tothbe
addikt

Miért nem egy IP4500 vagy 4600? Azokkal sokkal jobban járnál.

By(e) Tothbe

(#1158) Beowulf_78 válasza tothbe (#1157) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Azért mert jelenleg nincs hozzájuk utángyártott patron, és kérdéses hogy mikor lesz... :U
IP 4500 már nem kapható, ahhoz lenne utángyártott patron, az IP 4600 meg kapható, de nincs még patron hozzá.

Rossz választás az SX 405? :U 10k-ért megkapnám, és van hozzá utángyártott patron is 6-700ft-ért. Leírnád a véleményedet az SX 405-ről, mert tesztet nem találtam róla... :R

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#1159) evko válasza Beowulf_78 (#1158) üzenetére


evko
aktív tag

Én is epsont szeretnék, de előtte tesztelni szeretném a vízálló festékjét...

Amúgy a pixinfo.com-on van pár fotónyomtató teszt, engem az epsonok nyertek meg a legjobban (messze a legjobban), persze nem a 10 ezres kategória.
Élőben is láttam epsonnal nyomtatott képet fotópapíron, egyszerűen csodálatos, 100% minőség.
Persze ez is inkább az RX585 és hasonló kategóriájú gépekkel volt nyomva.. :)

Engem az S20 érdekel, jó lenne tudni, hogy nyom... :)

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#1160) Bari válasza tothbe (#1155) üzenetére


Bari
Modder

Szia

Köszi az infót, a toner érdekel még, gyárit itt Miskolcon 16e -ért láttam, után gyártottat viszont nem találtam, létezik hozzá? és a tonerját lehet e töltetni?

Üdv: Bari

(#1161) Beowulf_78 válasza evko (#1159) üzenetére


Beowulf_78
addikt

SX 405-ről elég jó véleménnyel vannak mindenhol. Az meg már csak hab a tortán, hogy 25k helyett sikerül 10k-ért megvennem. :K
10k-t akkor is ér, ha csalódok benne. ;)

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#1162) evko válasza Beowulf_78 (#1161) üzenetére


evko
aktív tag

Na neee..:)
És csak 1 példány van belőle?:)

Ha eredeti patronokkal veszed, akkor megbeszélhetnénk egy 3 perces nyomtatósdi találkozót.. :)

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#1163) Beowulf_78 válasza evko (#1162) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Sajnos csak nekem lesz ennyiért. :B
Bolti dobozos, természetesen eredeti patronokkal. Én is egy barátom által fogom ennyiért kapni. ;)

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#1164) tothbe válasza Beowulf_78 (#1161) üzenetére


tothbe
addikt

egy tizest már csak a patronok miatt is megér, tehát vedd meg nyugodtan.

By(e) Tothbe

(#1165) evko válasza Beowulf_78 (#1163) üzenetére


evko
aktív tag

Akkor egy nagyon kis mező (3*5cm) nyomtatás kipróbálás erejéig találkozhatunk majd?
Azaz gondolok arra, kinyomnál majd nekem egy kis részt vele sima a4-re, találkoznánk valahol és megkaphatnám?:)
Nagyon kíváncsi vagyok valamire... Még midnig.. :)

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#1166) Oszkár26 válasza tothbe (#1156) üzenetére


Oszkár26
tag

Köszi a választ

(#1167) Beowulf_78 válasza tothbe (#1164) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Anyag minőségben jobb mint az előző IP4000 nyomtatóm. Szebb és formásabb is, talán az eddigi legszebb nyomtatóm. Szoftvere egyértelműen jóval profibb. A kis LCD pedig nagyon hasznos. :K :C Szkenner részét kipróbáltam, tökéletes, fotót viszont még nem nyomtattam vele. Sajnos most itthon csak 240g papírom van, és nem tudom elbírná e. :U
Egyetlen negatívuma eddig, hogy hangosabban nyomtat mint az IP 4000. Nekem mondjuk ez se negatívum, mert a nappaliban van a gép, tehát ha éjjel is esetleg nyomtatnék, nem lesz zavaró az asszonykámnak. :C

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#1168) Beowulf_78 válasza tothbe (#1164) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Nem szóltam a negatívumok miatt...van ebben is csendes mód. :K :C
Mindenképp jobbnak tartom ezt az Epson-t mint az iP szériát. :K

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#1169) tothbe válasza Beowulf_78 (#1168) üzenetére


tothbe
addikt

azért ne az ip4000-hez hasonlitsd, hanem a 4600-hoz pl.
Ahhoz mérten messze nem ilyen egyértelmü, söt, meglepödnél, hogy mennyit fejlesztett a Canon is a 4000 óta. ;)

By(e) Tothbe

(#1170) Beowulf_78 válasza tothbe (#1169) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Gondolom hogy az iP 4600 jobb mint a 4000. :K Kérdés hogy mennyivel, és miben jobb. :U Mint írtam nincs hozzá, csak eredeti patron, így meg lehet akár milyen jó. Nem fogok úgy venni nyomtatót, hogy "még nincs patron, de majd lesz".
Az meg a másik hogy a 4600 is pacekra olyan mint a 4000. Volt 2db HP nyomtatóm a Canon előtt, az egyik, amelyik a drágább volt (50k), egy kalap meleg fingot se ért, és másfél évig bírta csak. :( Majd jött a Canon iP 4000, ami jó volt, de nem voltam 100% elégedett. kb 3 évig bírta, de másfél év után előfordultak balesetek, hogy a sárga festékbe belefojt a kék...stb. :F Szóval úgy voltam vele hogy most kipróbálom az Epson-t. Mellesleg 5k-val drágábban kaptam volna az iP 4600-ot. Az pedig hab a tortán, hogy az EPSON 3 az 1-ben, amit mellesleg ki is fogok használni. A tartósságot meg majd meglátom...régi motoros az EPSON nyomtató gyártásban. Nem félek hogy rossz a konstrukció. Szolgáltatásban és szoftverben mindenképpen az eddigi legjobb az EPSON. :K

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#1171) evko válasza Beowulf_78 (#1170) üzenetére


evko
aktív tag

Szia!

Örülök, hogy ilyen jó nyomtatóra leltél és arra is, hogy végre valaki dícséri az epsont! :)
Meg lehetne oldani, akár postán is, kis levélben, hogy küldenél nekem vagy valahogy eljuttatnál nekem egy kis "azzal az epsonnal" készült sima A4 papíron színes nyomatot? :) Állnám a költségeket, csak egy kis kb 3*2cm-es nyomat is elég lenne.
Sajnos sehol nem tudom kipróbálni... Azaz eddig mindenki azt mondta, hogy próba sehol nincs.. :(

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#1172) Beowulf_78 válasza evko (#1171) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Az a helyzet hogy 1 hónapig most tuti nem megyek pósta közelébe... :U Nincs valami más megoldás? :F Mert ez a póstai út elég macerás lenne a számomra. Ha beugrasz érte, minden további nélkül a kezedbe nyomom a papírt, de ezt a póstai dolgot kihagynám.
Mi ez a 3x2cm? Mert nem igazán értem. :U A4-es sima papírra? Azon biztos nem lesz szép a szines nyomat...fotópapírom meg jelenleg nincsen.
Csinálok egy nyomatot, és beszkennelem, utána meg elküldöm mail-be. Ez lenne a legjobb megoldás szvsz. :U

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#1173) evko válasza Beowulf_78 (#1172) üzenetére


evko
aktív tag

Mást akarok én azon a nyomaton nézni.
Scanneltet már láttam.. :)
A vízállóság, fakulásállóság most nálam a téma.
Ha beugrok, úgy megoldható, az jó lenne.
Egy kis kép vagy valami ilyesmi.
Nem teljes, nem fél A4. csak épp egy kis nyomatra lenne szükségem...

Nem olyan sürgős, bármikor jó lenne:)

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#1174) Beowulf_78 válasza evko (#1173) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Okés. Ha megvettem a fotópapírt, csinálok neked nyomatot. ;)

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#1175) tothbe válasza Beowulf_78 (#1170) üzenetére


tothbe
addikt

persze, hogy jó az epson, nem szidtam én, csak megemlítettem, hogy esetleg túldicséred pár nap után.
Amúgy a 4600-hoz tényleg nincs még utángyártott patron, de sztm egy viszonylag új konstrukcióhoz ez természetes, epson-nál is ugyanez a helyzet az újdonságokkal.
Remélem sok örömöd leled majd a cuccban hosszú távon is, mert azért ott jönnek elő a dolgok általában, nem az első pár napban. :R

By(e) Tothbe

(#1176) Beowulf_78 válasza tothbe (#1175) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Így van, hosszú távon fog kiderülni. :K De ezt írtam is. Arra is utaltam, hogy ez eddig szoftverezettség, patron árak, külalak, a 3 in 1 funkció jön be. Arról nem is írhatok, mennyire lesz tartós, hiszen van vagy 2 napos. :DDD Nem hinném hogy túldicsérem, azokról írok amiket már póbáltam, és tapasztaltam vele. Amolyan első benyomások. Amik az eddigi nyomtatóim közül ennél a legpozitívabbak. :K Előre ezt amúgy sem lehet megjósolni mennyire lesz tartós, még ha elégedett vagyok vele, akkor sem. De a tartóssága annyira most nem szempont, inkább érdekesség lesz, mivel 1 év gari van rá és 10k volt. Szóval ha 1 év 2 hetet fog menni, nekem az is jó. De ezt mondjuk kizártnak tartom. A legegyszerűbb nyomtatók is eldöcögnek 1,5-2 évig akár erősebb otthoni használatban is. Amikor pedig ez tönkre fog menni, ki tudja milyen nyomtatók lesznek. Az iP 4000-et amikor vettem kb. 3-4 éve...azóta iszonyat sokat fejlődött a technika, és nagyon lementek az árak. Csak pislogtam hogy 22-24k a teljes ára, holott 3 in 1. iP 4600-nak nem tudom a bolti árát, de 15k-ért az se lett volna sok.
Miben változott egyébként az iP 4600 az iP 4000 képest?

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#1177) tothbe válasza Beowulf_78 (#1176) üzenetére


tothbe
addikt

nézd meg itt, sztm magáért beszél.

By(e) Tothbe

(#1178) Beowulf_78 válasza tothbe (#1177) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Ezt már néztem... :DDD De nem a Canon megfogalmazásában lettem volna kíváncsi rá. Mert mindegyik gyártó a saját magáét tartja a legjobbnak. Szóval ilyen "mit ír a Canon az iP 4600-ról"...számomra annyira nem hiteles. Ahogy az EPSON se érdekel mit ír az SX 405-ről. Ők minden szépet és jót leírnak.... :U [link]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#1179) Bari


Bari
Modder

Megvettem a Samsung ML-2571N nyomtatót :D
Az eddigi benyomásaim, a toner könnyen cserélhető, használaton kívül a papírtálcát be lehet hajtani, így nem porosodik ( nem használom minden nap ), a munkahelyi lézer nyomtatókhoz képest nagyon gyorsan nyomtat ( hp2550, hp1320 ), kicsit hangos de éjjel úgy sem nyomtatok vele, mondjuk a hp840c sem sokkal halkabb.
A telepítés könnyű és gyors volt, bár közvetlenül hálózatra telepítettem. A WEB-es kezelő felülete jó részletes, minden beállítás megtalálható.
Sima fénymásoló papírra 600dpi-vel takarékos módban is szépet nyomtat, fóliához kell az 1200dpi és a takarékos mód kikapcsolása. Ami tetszik, hogy nyomtatáskor kiválasztható sokféle papír típus és szerepel benne az írásvetítő fólia is
Eddig tetszik, hogy mennyire lesz tartós az majd a használat alatt kiderül. A rokonságban van már egy samsung, ők meg vannak elégedve vele, remélem én is meg leszek hosszabb használat után is :)

Üdv: Bari

(#1180) Beowulf_78 válasza Bari (#1179) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Reméljük a tiéd is tartós lesz! :K :C :C

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#1181) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

SZiasztok!

Olyan gondom lett, hogy meg kéne vennem 2könyvet(tannenbaum) ,ami elég vaskos 900-900oldal! Illetve pénzben ilyen 12ezer körül lenne.Ezért gondoltam, hogy akkor már inkább veszek egy lézernyomtatót, mert megvan digitálisan és kinyomtatom.

Samsung ML1640
Konica Minolta PagePro 1350W

A második jobban tetszik, hogy 1500as kezdő tonerrel adják.Viszont Samuba talán olcsóbban lehet kapni utángyártott tonert.
Ha valaki imseri bármelyiket kérlek segítsetek, mert nem vagyok ismerős ebben a témában!
Vagy ha tudtok jobban 15-18ezer környékén szívesen várom azt is!

(#1182) gorlin válasza 8nemesis8 (#1181) üzenetére


gorlin
őstag

Nem ajánlom a Konicát.Mivel nem nagyon van utángyártott toner(létezik de ritka) és horror a toner ára.
Én Xeroxot javaslok 12ért

(#1183) tothbe válasza 8nemesis8 (#1181) üzenetére


tothbe
addikt

ml1640-hez utántöltöt biztosan kapsz és vszlg utángyártott tonert is.
ráadásul igen megbizható kis darab.

By(e) Tothbe

(#1184) 8nemesis8 válasza gorlin (#1182) üzenetére


8nemesis8
veterán

Xerox?Pontos típust esetleg tudnál írni?

3117re gondoltál?

[ Szerkesztve ]

(#1185) 8nemesis8 válasza tothbe (#1183) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi!
Ez jó hír:)
Érdekelne, hogy itt milyen minőséggel számíthatok egy esetleges utántöltés vagy utángyártott toner használatánál!?
Mert tintasugarasnál sok különbség volt:S

(#1186) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Valószínúleg ezt a samsung ml-1640et veszem meg. Xerox réginek tűnik.
Annyi kérdésem lenne, hogy a toner chipes?Azaz megadott oldalt tud nyomtatni és nem kifogyásig?

(#1187) Alex123 válasza 8nemesis8 (#1186) üzenetére


Alex123
senior tag

Nekem egy HP 1020 -asom van már vagy 2 éve és rengeteget nyomtatok vele - vállalkozás adminisztráció, stb...3-4-ért töltik az eredeti kazit, az utángy. meg szintén 4 ezer hozzá (ja az eredeti az horror), minőségben eddig még nem vettem észre változást...
borítékra is szépen nyomtat, nem gyűri össze...

[ Szerkesztve ]

(#1188) tothbe válasza 8nemesis8 (#1185) üzenetére


tothbe
addikt

ha jó helyen veszel port vagy még inkább jó helyen tölteted akkor minőséggel sem lesz gond.
tudod, csak arra kell figyelni, hogy ami gyanúsan olcsó és/vagy nincs garancia az általában nem véletlen.

By(e) Tothbe

(#1189) 8nemesis8 válasza Alex123 (#1187) üzenetére


8nemesis8
veterán

Szia!Jól hangzik!
Meg tudod mondani hol tölteted?
Mert én Szegeden tanulok és látom, hogy itt laksz.Érdekelne, mert megkérdeném, hogy samsung tonert töltenek e esetleg!?

(#1190) 8nemesis8 válasza tothbe (#1188) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát igen.Csak nagyon nem vagyok jártas a témában.

Azt esetleg tudod, hogy chipes e a toner?

(#1191) tothbe válasza 8nemesis8 (#1190) üzenetére


tothbe
addikt

minden tonerben van kifogyást figyelö elektronika, hogy ne menjen tönkre a nyomtató. De itt nem olyan, mint a tintasugarasnál, hogy megsemmisiti önmagát. :)

By(e) Tothbe

(#1192) 8nemesis8 válasza tothbe (#1191) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ilyet olvastam, hogy: A chip szabályozza, hogy hány oldalt nyomtatsz ki.Tehát ha vége fleé jár lezárja a tonert és ha újratöltöd akkor sem lehetne vele nyomtatni, mivel a chip szerint üres.Ki lehet ezt küszöbölni valahogyan???
Előre is köszi.

(#1193) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Még olyan kérdés így vásárlás előtt, hogy olvastam másik témában, hogy sokan dícsérték az ML-1640 tesóját a korábbi ML-2010P-t mivel ugyanazt tudja csak takarékosabban nyomtat.?
Lehet benne igazság?Melyiket választanátok a kettő közül???
Előre is köszi.

(#1194) tothbe válasza 8nemesis8 (#1192) üzenetére


tothbe
addikt

ha olyan helyen tölteted, megoldják. resetelhető a counter.

By(e) Tothbe

(#1195) 8nemesis8 válasza tothbe (#1194) üzenetére


8nemesis8
veterán

Szegeden vagy Kecsón nem tudsz esetleg?:D
Mert, ha találok akkor megveszem a samut, ha nem akkor leeht, hogy xerox marad.

(#1196) tothbe válasza 8nemesis8 (#1195) üzenetére


tothbe
addikt

sajna nem nagyon járok arrafelé, így nem tudok.

By(e) Tothbe

(#1197) 8nemesis8 válasza tothbe (#1196) üzenetére


8nemesis8
veterán

Kikérhetem a véleményedet a Xerox 3117ről?Esetleg van róla tapasztalatod?
Lehet őt fogom megvenni, mert gazdaságosnak mondják.Illetve gond nélkül tölthető.

(#1198) tothbe válasza 8nemesis8 (#1197) üzenetére


tothbe
addikt

irtam neked priviben választ. ;)

By(e) Tothbe

(#1199) 8nemesis8 válasza tothbe (#1198) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi a választ!
Megrendeltem, ha minden igaz akkor hétvégén már tesztelem:D
Köszi a segítséget!
További szép napot mindenkinek!

(#1200) Alex123 válasza 8nemesis8 (#1189) üzenetére


Alex123
senior tag

Dobtam privit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.