Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) concret_hp


concret_hp
addikt

akinek nem kell szines nyomtatás, annak oki b 4100at ajánlom, miután jól körülnéztem a piacon. 21-22K körül van. a lapköltség 2,5 huf körülre jön ki (2500lapos toner ~6K huf). gyors és eddig nincs vele para.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#302) szeva000 válasza concret_hp (#301) üzenetére


szeva000
addikt

Igen ám de ebben külön van a dobegység ami kb. 30rugó a toner mellett.(bár ennek illik kibírni vagy 15-25000oldalt:) )
Egy Samsungnál mindent cserélsz,ráadásul pár ezer ft-ért van hozzájuk OPCdob,tonerpor és lehúzókés.
Én 2db ML1750-et gyilkolok már évek óta,az egyikben volt még tonercsre!!
A jóég sem tudja megmondani,hogy hányszor töltöttük újra már őket.
Az tuti,hogy ha símán csak a tonerport számolom,akkor kb. 0,3ft körül jön ki egy oldal.(persze én töltöm meg)

(#303) Geli


Geli
senior tag

Hali!
Mi a különbség a canon mp180-460-510 között? :F ugyanaz a fej,ugyanaz a felbontás mind nyomtatásnál,mind scannelésnél...
A képeken észrevehető a minőségbeli kül.? :U

(#304) tothbe válasza szeva000 (#302) üzenetére


tothbe
addikt

azért azt hozzátenném, hogy az all-in-one cartridge-os rendszerek lapköltsége mindig is magassabb azokénál, amikben külön van a dob. Szóval ez nem mérvadó, vagyis inkább az ellenkezö oldalra az.
Nálad a fö elöny a tonerporból adódik és az utántöltésböl. Ha gyárival számolod, biztosan olcsóbb lenne az az oki is.

By(e) Tothbe

(#305) tothbe válasza Geli (#303) üzenetére


tothbe
addikt

pl. a kivitel, a kielzö, a sebesség, és még sorolhatnám.
A 3 nem egy kategóriás.

By(e) Tothbe

(#306) ALI_G


ALI_G
veterán

a teccsóban voltam ma, ha már ott voltam néztem az MP180-at, de nem találtam. Megkérdeztem, nincs, viszont MP160 lesz péntektől akciósan, 25k asszem.
Mintha nekem az rémlene, hogy jobb helsyeken a 180-as kerül 25 környékébe.
Mi a különbség a kettő közt?

[link]
[link]

[Szerkesztve]

(#307) concret_hp válasza szeva000 (#302) üzenetére


concret_hp
addikt

mondjuk azt nem tettem, hozzá, hogy akinek nem nagyüzemi nyomtatásra kell, és ebben az árkategóriában és nem akar utántöltéssel, stb-vel bajlódni.
fényhenger csere szervízben 9500 pénz asszem, de ha mondjuk egy átlag júzer heti 1-200 oldalt nyomtat, akkor az nem mostanában esedékes.
mondjuk annyira nemértek hozzá, de vmit cserélni egy nyomtatón 30 ropiért, amikor a nyomtató újonan 20... :U

mondjuk ezt a samsungot konkrétan nem ismerem, de nem is nagyon találtam infót róla.

lehet hogyí írhattam volna ide mielőtt megvettük :U de azért remélem nem fogjuk megbánni :U

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#308) bnss válasza ALI_G (#306) üzenetére


bnss
veterán

Ha jól tudom, akkor az MP160-nak gyengébb (értsd: kisebb felbontással bíró) scannere van! :)

Ha egyárban van, akkor próbálj meg beszerezni egy 180-ast! :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#309) Geli válasza tothbe (#305) üzenetére


Geli
senior tag

tehát minőségben nincs különbség? :U
Mert engem nem érdekel ezek közül semmi :)
Esetleg többe kerül a 180-al a nyomtatás?

(#310) tothbe válasza Geli (#309) üzenetére


tothbe
addikt

minöségben még egy nyomtatóval nyomtatott két oldal között is van különbség.
Persze hogy van, föleg, hogy az 510-es Single ink rendszerü fejjel dolgozik, ami miatt más a technológia is. egy lapra esö költségben pedig mindig akkor van jelentös kül. ha az egyik nyomi 2 patronos pl. a másik meg 4 vagy 5, hiszen a kevesebb patronosnál, ha valami kifogy, a többiböl ki kell dobni a maradékot, és az pazarlás, mig a sok patronosnál ez nincs igy. Meg persze vannak a fejlödéssel együtt takarékossági eljárások is, tehát egy újabb széria vszleg kevesebbet fogyaszt, mint egy régebbi.

By(e) Tothbe

(#311) bnss válasza tothbe (#310) üzenetére


bnss
veterán

''kevesebb patronosnál, ha valami kifogy, a többiböl ki kell dobni a maradékot''

Kivéve, ha az illető utántölt! :))

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#312) Sajtli


Sajtli
tag

Hali.
Szeretnék venni itthonra egy lézernyomtatót, mivel az eddigi lexmark tintapatronokra már a gatyám rámegy. 20-30ezer közötti árkategóriában ki mit ajánl? Nézegettem már, HP, illetve Samsung jöhet szóba. A lényeg hogy minél olcsóbb legyen a fenntartás.
köszi

(#313) szeva000 válasza Sajtli (#312) üzenetére


szeva000
addikt

akkor egyértelműen samsung.
Élettartamban,költségben jobb,a mechanika is agyonveri a HP-t.
Esetleg melyiket nézegetted?(samuk vannak nekem is,úgyhogy tudok pontos infókat adni a fenntartásról,majd esetleg keress meg priviben)

(#314) I. Richard


I. Richard
senior tag

Hali!

Jön a vizsgaidőszak, és behasalt a nyomtatóm...:( Olyan nyomtatót keresek, ami kb. 15e forintnál nem drágább, és olcsón lehet hozzá patront szerezni. Lényeg, h. színes tintasugaras legyen!:) Tud valaki valami tuti vételt ajánlani?

Köszi :R

(#315) bnss válasza I. Richard (#314) üzenetére


bnss
veterán

Üdv!

Canon iP-1200 ~9k
Canon iP-1300 ~10k
Canon iP-1600 ~11k
Canon iP-1700 ~15k

Mindegyik színes, tintasugaras nyomtató, [link] itt megtalálod mindegyik leírását is! ;)

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#316) szeva000 válasza I. Richard (#314) üzenetére


szeva000
addikt

Szerinten is maradj valamelyik Canonnál.Bár a 4 és 5 tintás rendszerrel jobban járnál,de azok 25körül kezdődnek.

(#317) Sajtli válasza szeva000 (#313) üzenetére


Sajtli
tag

ML2010 és ML2010P van ebben az árkategóriában. A kettő között egyébként mi a különbség ami kb 6000 ft-ba kerül?

(#318) szeva000 válasza Sajtli (#317) üzenetére


szeva000
addikt

A 2010P-ben van LPT port is.

(#319) lee732


lee732
tag

Sziasztok,

Én is multifunkciós nyomtatót készülök venni. Az ideális számomra a következő lenne (fontossági sorrendben):

Szines patronok külön
Fotópatront is lehessen bele tenni
Lehetőleg Canon


Azért Canon, mert többnyire erről a márkáról látom a legjobb véleményeket itt. Nem igazán tudom, hogy a fotó patronos vs. színes patronos nyomtatás között nagy különbség van-e fényképeknél, de ha nincs sok különbség árban, akkor erre még áldoznék.
Melyik típust ajánlanátok? (Gondolom MP180-nál felsőbb kategória) Köszi a tippeket előre is!


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#320) szeva000 válasza lee732 (#319) üzenetére


szeva000
addikt

Mindeféleképpen a kezdő nálad az MP510 lehetne,de ha van pénzed még,akkor MP530(FAX is) vagy MP500-600-800-830.(én az 530-at használom,kitűnő,dolgoztam MP510-el is,szerintem nagyon jó az is,az MP600 is kitűnő.)

(#321) bnss válasza lee732 (#319) üzenetére


bnss
veterán

Üdv!

Az MP180 inkább középkategória, amit az elöttem szóló kolléga ajánlott, az már felsőkategóriának nevezhető! :)

Megjegyzem semmi problémám nincs az MP180-al, szépen nyomtat, takarékos is! :)

Szerk.: kicsit félreértelmeztem ezt a mondatod :''Gondolom MP180-nál felsőbb kategória''! :DDD

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#322) lee732 válasza szeva000 (#320) üzenetére


lee732
tag

Köszi a tippeket, ezek tényleg király készülékek. MP530 tud CD és DVD nyomtatást is, ahogy nézem. MP510 egy kicsit gyorsabb nyomtatásban.
Ha nem kell a FAX (még gondolkozom rajta), akkor MP510 ideális választásnak tűnik.

(#323) lee732 válasza bnss (#321) üzenetére


lee732
tag

Szerencsére az MP510-es még pont elviselhető áron van. (Kb. 11e a különbség)

(#324) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Helló! :R
Meghalt a Canon pixma 3000-em, a szervíz szerint a fej adta meg magát, mert utángyártott patronnal használtam.Még 1 évet sem bírt.Ezek után kicsit csalódtam a Canonban és egy olyan márkát szeretnék, ami nagyobb életciklussl rendelkezik.Havonta körülbelöl 100-200 képet nyomtatok itthon, ezért eléggé sűrűn kell patront vásárolnom.
Milyen típust javasoltok ami nem adja be ilyen gyorsan a kulcsot? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#325) bnss válasza F.B.I. (#324) üzenetére


bnss
veterán

Üdv!

Ez szokott lenni a szerviz szerint a hibaforrás... Aranyszabály (legalábbis errefelé) csak gyári patronnal szabad a nyomtatót szervizbe vinni, különben ha még garaciális, akkor is fizetni kell! :U

Canonnal semmit probléma, egy HP-m volt, de azt egy hét után meguntam és eladtam...

Ha egy kicsit pontosítanál, tehát adnál irányárat, akkor egyszerűbb lenne a dolog! ;)

lee732: örülök, h sikerült jól választanod! :R

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#326) F.B.I. válasza bnss (#325) üzenetére


F.B.I.
veterán

Szia! :R
Maximum 30.000,-Ft-ig gondolkodok a vásárlásban.Az sem problém ha cd-t is tud nyomtatni.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#327) tothbe válasza F.B.I. (#326) üzenetére


tothbe
addikt

Sztm nem a patron miatt votl az, hacsak nem valami noname gagyi patronnal használtad, vagy sikerült túltölteni, meg ilyenek.
Én a helyedben IP4300 vagy IP5300-ban gondolkodnék. Azok már 5 patronosak, 1 pikos cseppet tudnak nyomni és tudják a cd-dvd-t meg strapabirók is.
Utángyártott patronnál meg keresd a barackot(peach), az tuti jó hozzá, és nem is megy tönkre töle.

By(e) Tothbe

(#328) Esther


Esther
tag

Hi All!
Erdekelne lehet meg barhol olyan nyomtatot kapni amihez nem chipes a patron? :F
Ismeros kert meg,h. ugyan mar mondjak neki jo otletet,h. milyen nyomtatot vegyen.
(En IP3000-et hasznalok mar igen csak reg ota ki is nyomtattam vele tobb szaz bori... szoval kepet CD-t, konyvet stb. sztem eleg jo minosegben es 400,-ert veszem a patront :R )
Na most elegge meglepett mikor kozolte a tippemre,h. amit mondtam nincs, es a patronok is dragak... :(
Tehat szuksegem lenne olyan nyomtatora ami olcso, -20k alatt,- es az utangyartott patronnak is kellemes az ara.(aki kapna nem tud chipet cserelni & utantolteni sem)meg nalam is ugyetlenebb :B Nem kell komoly felhasznalasra gondolni, az o eseteben.(ha meg lehetne kapni akkor eleg lenne neki egy IP1500)
Elore is koszi:
Eszit

Probaltam alaáirni de csak csupa tinta es karc lett a monitor :( egyebként is ilyen kis helyre sztem lehetetlen...

(#329) vati válasza Esther (#328) üzenetére


vati
senior tag

Az Epson nyomtatókhoz -bár itt is chipesek a tonerek- létezik egy szoftveres okosság, amivel resetelni vagy befagyasztani lehet a chip számlálóját: [link] vagy gugli ''scc service utility v4.0''

A supportált nyomtatók közül még lehet kapni némelyeket.. bár 20k alatt csak a nagyon gagyi van

szerk.: Canon PIXMA-sorozathoz létezik hasonló chip manipuláló sw?

[Szerkesztve]

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#330) gylajos


gylajos
csendes tag

Sziasztok!

Nyomtató vásárlás előtt állok és nem tudok dönteni! HP vagy Canon?
Elsősorban multisban gondolkodom, de ez még nem eldöntött kérdés.

HP-nál, úgye drágább a patron, de cserébe kapsz új fejet, viszont HP-s multiban nincs cd/dvd-re nyomtatás. Canonnál olcsó patron, de nincs fejcsere, de van cd/dvd-re nyomtatás. Az árak is elég változatosak.

Canontól félek, mert nem ismerem, nem tudom mire számítsak fejkopásilag. Erre kinek milyen tapasztalata van? Én kb havi 10-20oldalt nyomtatnék, meg kb ennyi dvd-t.

(#331) bnss válasza F.B.I. (#326) üzenetére


bnss
veterán

Üdv!

tothbe kolléga jánlott két nyomtatót is, mindkettő tökéletes választás lenne számodra!

IP4300-ast ~25-30k környékén kapsz (ha jól emlékszem épp msot akciós MM-ben)
IP5200-est ~28k-tól már meg lehet kapni! :)

Szerk.: IP5300-ast még nem láttam sehol, Canon márkaszervíz azt mondta, még várni kell rá (legalábbis Pécsen). :B

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#332) bnss válasza Esther (#328) üzenetére


bnss
veterán

Üdv!

Ebben a postomban tüntettem fel néhány oclsó Canon nyomtatót, mai jelenleg is kapható! [link] Utángyártott patron kb. ~3-400 Ft, szvsz nem chipes! :)

vati: Canonhoz nem találtam ilyen SW-t! :(

gylajos: én Canont használok már nagyon régóta, mivel a konkurens márka (HP) nem ''jött be''. Ha csak ennyit szeretnél nyomtatni havonta, akkor bármelyik multifunkciós jó lenne, de mivel lemezt is szeretnél nyomtatni, így nehezebb az eset. hirtelen nem is tudom, h Canon-nál kapható-e ilyen mutifunkciós készülék. :F
Fejkopásról pedig annyit, h eddig ilyen problémám nem volt (pedig használom a nyomtatót), de ha jól tudom lehet cserélni fejet, csak azt a márkaszervíz végzi. :F

Szerk.: Canon-nál is kapható multifunkciós, ami tud lemezt nyomtatni: [link] :Y

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#333) Esther válasza vati (#329) üzenetére


Esther
tag

Szia!

Akinek kellene a nyomtato annak sajna eleg magas a chipmanipulalo sw stb.
Kepzelheted milyen zseni gepugyben,ha egy lanytol ker tanacsot :B
Ezert keresek olyan nyomit, amibe a legolcsobb az utangyartott patron.
''bár 20k alatt csak a nagyon gagyi van'' nem gond. (ha lenne az IP1600-hoz patron olcson akkor azt venne9.900,- es boldogan hasznalna vagy ha lehetne meg IP1500-at kapni akkor megvenne bele a 2 patront 700,-ert es nem lenne vele gondja. )
Tehat barmilyen tippet elfigadok tintas nyomira csak alacsony legyen a patron ktsg.
(Ja azert megjegyeznem nem azt az egyszeru modot valasztottam,h. beirok ide es varom,h. mondjatok + mit vegyek. En is keresgelek, nezegetem az utgy. patronokat/nyomtatokat csak hat tobb szem tobbet lat, es nekem csak a sajat Canonommal van tapasztalatom :DD meg regi hp-val de az kukaban vegezte)

'' Canon PIXMA-sorozathoz létezik hasonló chip manipuláló sw?''
Fogalmam sincs :( eddig meg nem talaltam. Az enyem meg meg nem chipes. :R

Udv:
Eszti

Probaltam alaáirni de csak csupa tinta es karc lett a monitor :( egyebként is ilyen kis helyre sztem lehetetlen...

(#334) Esther válasza bnss (#332) üzenetére


Esther
tag

Szia!

Segits pls!
eddig az alabbi patronokat talaltam:
Canon iP-1200, Canon iP-1300, Canon iP-1600, Canon iP-1700
Patronok: CL41 Color 5169,- PG40 black 4150,- eddig csak ezeket talaltam.
Amugy megneztem a patront, chipes :O
Ha veletlenul tudsz ennel olcsobban irj(akar privibe is!)
Udv:
Eszti




[Szerkesztve]

Probaltam alaáirni de csak csupa tinta es karc lett a monitor :( egyebként is ilyen kis helyre sztem lehetetlen...

(#335) bnss válasza Esther (#334) üzenetére


bnss
veterán

Szia!

Ezek a típusok az általad említett patronokkal kerülnek forgalomba, amik újonan nem olcsók, utángyártott kapható, de az is csipes, igaz - ha jól tudom - jár mindegyikhez csip.

IP1500 még kapható, pl. itt [link] vagy itt [link]. A patron ehhez kb. 300Ft a fekete és a színes is egyaránt! :)

Sok sikert! :)

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#336) Esther válasza bnss (#335) üzenetére


Esther
tag

Szia!

Sajnos egyik helyen sem aruljak mar az ip1500-at :O Pedig ugy megorultem :(
Ha az altalam emlitettnel talalsz olcsobban patront szolj!
Vagy barmilyen olcso utgy.patronos tintas nyomit!

Udv:
Eszti

Probaltam alaáirni de csak csupa tinta es karc lett a monitor :( egyebként is ilyen kis helyre sztem lehetetlen...

(#337) bnss válasza Esther (#336) üzenetére


bnss
veterán

Szia!

Pedig mai dátummal volt kint az ár... De iagz, már kifutott modell az IP1500. Próbáld emg használtan beszerezni...

Az új IP-k már PG és CL tipusú patronnal vannak szerelve... :U

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#338) tothbe válasza gylajos (#330) üzenetére


tothbe
addikt

nézz körül újra, hp-nál pl. a 4180 tud cd/dvd-re nyomtatni, de van több ilyen is.

By(e) Tothbe

(#339) bnss válasza Esther (#336) üzenetére


bnss
veterán

Szia!

Most láttam egy IP100-est itt [link]. Hívd fel őket hátha! :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#340) gylajos válasza tothbe (#338) üzenetére


gylajos
csendes tag

HP-t jól meg kell nézni, mert úgy tudom a legtöbb csak matricát tud nyomtatni, legalábbis multisban.Ilyen a C4180-as is. A D5160-as tud cd/dvd-re nyomtatni, de ö nem multis. Amúgy közel azonos árban van ez a 2 hp.

(#341) gylajos


gylajos
csendes tag

HP-nál úgy van, hogy ha valami tönkre megy benne az 1 éves garancia alatt, akkor cserélik az egész nyomtatot újra, a hp nem gyárt alkatrészeket. Canonnál is így van?

Canontól azért félek, mert a fej koppással ijesztegetnek. Állítolag a canon, nyomtatotól függöen bizonyos elnyomtatot patronszámig igazolja a fej kopásálloságát. Vagyis pl.: 3 elnyomtatott patron után, minőségromlás elképzelhető. Ebből mi igaz?

A másik, hogy elmondaná nekem valaki, hogy mit jelent az hogy a canonos patronok chipesek lettek/lesznek!?

Köszi!

(#342) tothbe válasza gylajos (#340) üzenetére


tothbe
addikt

a 4180-hoz adnak cd tálcát, és azzal nyomtathatsz közvetlenül a cd-re is. Ez biztos, épp most nyomtattam vele reggel anyáméknál.

By(e) Tothbe

(#343) tothbe válasza gylajos (#341) üzenetére


tothbe
addikt

1. Ez egy bizonyos szegmensig minden gyártónál igy van, mert a low cost ár miatt nem éri meg a javitás.

2. A fej sem tart örökké(és nem csak a canon-nál), de a 3 mint szám közel sincs a valósághoz. És árban sem olyan borzasztó, bár olyankor valóban elgondolkodik az ember egy új nyomi beszerzésén. És általában addigra idöszerü is a fejlödéssel való lépéstartás miatt.

3. A chip-es patronok nagy elönye a gyártónak és nagy hátránya az utántölös embereknek, hogy a chip a patonon tárolja a tintaszinteket és azok fogyását, ha pedig kifogy, hiába inekciózod újra, a chip nem áll vissza magasabb szintre. Persze erre is kezdenek már születni okosságok, de ez még kicsit gyerekcipös.

By(e) Tothbe

(#344) gylajos válasza tothbe (#342) üzenetére


gylajos
csendes tag

OKés, én elhiszem, én csak azt irtam amit nekem mondtak! Köszi a biztos infot!

Műszaki leirásban ezt irja: ''HP CD/DVD Tattoos (matricák) 130 x 180 mm''

Magamtól én azt hittem hogy ez azt jelenti hogy nem a felületre nyomtat, hanem matricára, és aztán azt lehet ráragasztani.

(#345) gylajos válasza tothbe (#343) üzenetére


gylajos
csendes tag

Köszönöm az infot!

Neked milyen nyomtatod van?

Én olyat szeretnék ami ''mindent'' tud, nyomtat, szkennel/másold, cd/dvd nyomtat. Ja és fényképeket is szeretnék nyomtatni vele!

Erre néztem ki canonba az MP600-ast, de ez legolcsobban 42.000 lenne.

HP-ban akkor a C4180-as is ilyen lenne, 26-28.000 Ft lenne.

Te melyiket ajánlanád?

(#346) tothbe válasza gylajos (#345) üzenetére


tothbe
addikt

Azért az MP600 az komolyabb gép, szóval ha nem gond a keretbe belefér, akkor leginkább azt ajánlom. Én azért vettem muteréknak 4180-ast, mert kellett nekik a grátisz fényképezö és olcsón szerzik nekik a patront is hozzá.
De amúgy én is Canon párti vagyokm sztm egyszerübb a kezelése, strapabirobb egyszóval jobb a hp-nál.

By(e) Tothbe

(#347) gylajos válasza tothbe (#346) üzenetére


gylajos
csendes tag

Köszi a segítséget!
Ha minden összejön akkor januárban talán sikerül vennem egy MP600-ast. Remélem olcsobb is lesz addig még!
Üdv:
Lali

(#348) bnss válasza tothbe (#346) üzenetére


bnss
veterán

Teljes mértékben egyetértek veled! Canon mindenképp! :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#349) Zsolt88


Zsolt88
csendes tag

Üdv!
Karira szeretnék egy nyomtatót, de sajna nincs aki tanácsot adna.
Multifunkciós tintasugarast szeretnék, amin sok fényképet szeretnék nyomtatni, szkennelni, elfogatható fenntartási költségekkel.
50-60 ezer a keret.
A tanácsokat szívesen fogadom.
Köszi.

(#350) szeva000 válasza Zsolt88 (#349) üzenetére


szeva000
addikt

Canon MP-500-MP530-MP600 .Mindkettő kitűnő gép,bár az 530 a fax miatt kissé üti a 60000-et,de ha az nem kell,akkor szerintem maradj az MP500 vagy 600-nál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.