Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) epzon válasza sgery (#1900) üzenetére


epzon
őstag

az 510 meg az 515W ugyanaz, az egyik a másiknak helyettesítő modellje, de paraméterben tudásban és patronban is ugyanaz a 2 készülék

(#1902) sgery válasza epzon (#1901) üzenetére


sgery
őstag

a tonercég ezt írta:
"Az Epson oldalát nem szeretjük alapul venni, nem igazán 100%-os..
Volt mindkét gépünk, az 510-en nem volt feltüntetve a nagy kapacitású
kellék csak a 515-gépen. (semmi más különbség nincsen közöttük)

Én nem merem ajánlani a nagy kapacitásút hozzá, de lehet, hogy
van akinek más a tapasztalata ezzel."

Szóval lehet annyi a különbség hogy az 515-öshöz xl-el patronokat adnak?
Vagy tényleg teljesen ugyan az lenne?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#1903) epzon válasza sgery (#1902) üzenetére


epzon
őstag

[link]

biztos, hogy jó hozzá

(#1904) sgery válasza epzon (#1903) üzenetére


sgery
őstag

felhívták az epsont a tintatoneresek és ők is mondták hogy tutira jó bele.
köszi az infót neked is :)

tényleg jók ezek a tinta patronosok akit ajánlottál :)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#1905) SMITHVADŐR válasza epzon (#1892) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

Köszönöm segítséged :R

(#1906) AndrisBoy


AndrisBoy
aktív tag

Sziasztok.

2 Nyomtató között vacilállok.

Canon PIXMA iP4850
Epson Stylus Photo P50

Elsősorban CD-DVD-re Nyomtatás lenne a célpont.
Másodsorban, fotónyomtatás, majd elégsok fekete-fehér szöveges-képes dokumentum.

Meiket lenne a jobb választás?

Valamint IP4850-hez, adnak CD-DVD-s tálcát, vagy külön kell hozzá venni, hogy tudjak nyomtatni lemezre? (Stylus Photo P50-nek olyan a tálcája tudtommal)

Előre is köszönöm. :R

•°o.OO.o°•

(#1907) epzon válasza AndrisBoy (#1906) üzenetére


epzon
őstag

árban kb ugyanaz a két gép
üzemeltetési költségben sincs nagyon különbség.

A P50-es 6színes, míg a 4850-es csak 4(5patron,de 4szín), ezért az Epson nagyobb színtérből dolgozik, így fotónyomtatáskor élethűbb, természetesebb színeket fog adni.

Vagy adnak a Canonhoz tálcát a CD/DVD nyomtatáshoz, vagy nem kell külön tálca. De olyan nincs, hogy azt külön meg kell venned hozzá.

(#1908) AndrisBoy válasza epzon (#1907) üzenetére


AndrisBoy
aktív tag

Viszont a DPI a Canon-nak jelentősen jobb.

Vagy ez annyira nem számít?

•°o.OO.o°•

(#1909) epzon válasza AndrisBoy (#1908) üzenetére


epzon
őstag

én nem látttam már különbséget egy 5760dpi vagy 9600dpi felbontás között. Valamint minél nagyobb felbontással nyomtatsz annál több tinta fogy, és tovább tart a nyomtatás.

Kb olyan ez mint, hogy egy fényképező 8Megapixeles vagy 10 vagy 12.... szerintem tökmindegy, a lényeg, hogy milyen optikája van.

Én inkább szavaznék a nagyobb színtérre, mint a nagyobb felbontásra.

(#1910) sgery


sgery
őstag

no megvettem az 510w nyomtatót.
megy meg minden, de hogy tudok vele keret nélkül nyomtatni? Mikor pl. word-ben (2007) nyomtatnék, majd nyomtató tulajdonságok és ott nem engedi kiválasztani a keret nélküli nyomtatást (semelyik papírtípus és méretnél se)
mitől lehet ez?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#1911) epzon válasza sgery (#1910) üzenetére


epzon
őstag

van olyan hogy advanced beállítás, ott is átállítottad a papír típust?

plain paperre nem fogja engedni a keret nélküli nyomtatást

[ Szerkesztve ]

(#1912) sgery válasza epzon (#1911) üzenetére


sgery
őstag

letöröltem a régi nyomtatót, most már engedi más papírminőségnél.
viszont nincs jó barátságban a word-el, mert nem pontosan azt nyomtatja amit a word-ben állítok be, a teje és a széle is csúszik arrébb.. (a nagyítást kikapcsolva is)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#1913) epzon válasza sgery (#1912) üzenetére


epzon
őstag

hmmm, valami gubanc lesz akkor ott, mert ilyet nem szabad csinálnia

(#1914) Danubius L

Szép napot mindenkinek!

Nyomtató szeretnék venni lehet akár lézeres, akár tintasugaras. A lényeg, hogy a lehető legkolcsóbban jöjjön ki egy lap nyomtatása. Gondolom itt jó olyat választani, amibe tudok tenni nem gyári tonert/patront is. Maga abnyomtató lehet drágább is. Egyszerre szeretnék venni egy nyomtatót 1-2 utángyártott patronnal/tonerral, és pár évig nem foglalkozni az egésszel.

- csak ff dokumentumokat nyomtatnék
- ebből elég sok lenne az apróbetűs (puska)
- otthoni használat

- nem bánnám, ha wifi is lenne benne, és tudná a duplex nyomtatást, de ezekért túlságosan nagy összegeket nem kívánok kiadni

Szóval a lényeg: (Nyomtató ára + 1-2 utángyártott toner/patron ára) / nyomtatható lapok = minél alacsonyabb összeg

Még azt sem tudtam eldönteni, hogy tintasugaras, vagy lézeres legyen.

A hosszáértőktől kérnék segítséget.

Nagyon szépen köszönöm

www.danubiuslaptop.hu

(#1915) epzon válasza Danubius L (#1914) üzenetére


epzon
őstag

Ha csak feketében nyomtatsz akkor lézert vegyél.

Szerintem a legjobb vétel most (ár/költség/teljesítmény arány)

Epson M2000D
2 papírtálcás, duplexes, havi 20 000 oldal terhelhetőség, 2000 oldal kezdőtoner.

eredeti toner kb 38eft 8000 oldal ~ 5ft/oldal
for use toner kb 16eft 8000 oldal ~ 2ft/oldal

Ez ugyan nem Wifis, helyette van rajta párhuzamos port :) meg USB

(#1916) Danubius L válasza epzon (#1915) üzenetére

Köszönöm a gyors választ, utánnaolvasok, utánnanézek, csak legyek már túl ezen a fránya vizsgaidőszakon. :W

www.danubiuslaptop.hu

(#1917) Danubius L

EPSON M2000DN: van LAN bemenet, akkor ráködhetem a wifi routerre, és vezeték nélkül nyomtathatok, vagy az nem lehetséges?

www.danubiuslaptop.hu

(#1918) epzon válasza Danubius L (#1917) üzenetére


epzon
őstag

ahhoz printer szerveresnek kell lenned a routerednek.

(#1919) delphinium válasza Danubius L (#1914) üzenetére


delphinium
tag

Szia, minden nyomtató ajánlás előtt a legfontosabb kérdés, hogy havonta hány oldalt szeretnél nyomtatni. Minél magasabb egy nyomtató ára, annál olcsóbban lehet vele nyomtatni. A teljes költségszámításokba a nyomtató árát is beleszámolják. Tehát ha 5 évre gondolkodsz, akkor a nyomtató árához hozzá kell adni az öt év alatt, a havi nyomtatási mennyiségnek megfelelő festék árát is. Nem éri meg drágább nyomtatót venni, ha havonta csak 10 oldalt nyomtatsz.
A legkisebb költségekkel (gyári XL tintákkal), a HP Officejet Pro 8000 nyomtatók és Officejet Pro 8500 többfunkciós nyomtatók dolgoznak. A lézerekhez képest fele költségen. Üdv, D

(#1920) MEGATONER válasza Danubius L (#1914) üzenetére


MEGATONER
csendes tag

üdv,

ha évekig nem szeretnél a tintával foglalkozni, akkor a tintasugarast nem ajánlom, egy idő után beszárad a tinta benne, és kidobott pénz.

marad a lézer, Q2612A-s tonert mindig fogsz kapni, kb. 4000-ért normálisat is, ez 2000 oldalt tud, tehát 2Ft/oldal a költséged, és egy évig is benne lehet a gépben.

Ezek a típusok mennek ilyen tonerrel:

* HP LaserJet 1010
* HP LaserJet 1010W
* HP LaserJet 1012
* HP LaserJet 1015
* HP LaserJet 1018
* HP LaserJet 1020
* HP LaserJet 1022
* HP LaserJet 1022n
* HP LaserJet 1022nw
* HP LaserJet 3010
* HP LaserJet 3015
* HP LaserJet 3020
* HP LaserJet 3030
* HP LaserJet 3050
* HP LaserJet 3052
* HP LaserJet 3055
* HP LaserJet M1005 MFP
* HP LaserJet M1319F

(majdnem linkeltem.. :) )

innen már sebesség, meg minden egyéb alapján választhatsz.

(#1921) MEGATONER válasza fattyu666 (#1884) üzenetére


MEGATONER
csendes tag

Epson sx218.

Mindent tud, színenként cserélhető a patron, 1000 alatt XXL kapacitásút is kapsz bele, szép a fotónyomtatása, no chip.

printer heaven :D

(#1922) MEGATONER válasza junakisz (#1879) üzenetére


MEGATONER
csendes tag

chipes patront kell venni bele :)

(#1923) kexksz


kexksz
addikt

Sziasztok,

kéne egy új nyomtató orvosi rendelőbe. Feltételek a következők lennének:
- Két lapadagoló
- Megfizethető áron, gazdaságos üzemeléssel (ne kelljen vagyonokat költeni tonerre)

receptet és A4es méretű jelentések lennének vele nyomtatva, gyakorlatilag csak fekete szín lenne használva. Havi ~8000 oldal lenne vele nyomtatva, természetesen nem teljes oldalt kitöltve, gondolom mindenki látott már receptet. :)

Köszi előre is a segítségért!

(#1924) epzon válasza kexksz (#1923) üzenetére


epzon
őstag

Recept nyomtatásra az OKI B410D-t vagy az Epson M2000D-t is tudom ajánlni.
Lentebb írtam az Epson részleteit, de megismételm.

Epson M2000D
2 papírtálcás, duplexes, havi 20 000 oldal terhelhetőség, 2000 oldal kezdőtoner.
eredeti toner kb 38eft 8000 oldal ~ 5ft/oldal
for use toner kb 16eft 8000 oldal ~ 2ft/oldal

Ezek OEP által tesztelt és ajánlott nyomtatók kifejezettem recept nyomtatásra.
Én is több orvosi rendelőbe adtam már el ilyet, és eddig mindegyikkel meg vannak elégedve.

Receptel a kézi adagolóból tudod etetni, az A4-t pedig az alsó tálcába tudod tenni.

Amire figyelj nyomtató választáskor és nincs benne a prospektusokban:
- tonerfogyáskor ne az oldalt számolja, hanem a valós tonerfogyást (az Epsonok átlagosan 30-40 0000 recepteket tudnak nyomtatni a 8 000 oldalas tonerrel)
- a kézi adagolónál közel legyen a papírfelvevő görgő, mert sok nyomtatóban középtályékon van ezért nem tudja elvenni a nyomtató, vagy dugdosni kell a receptet

(#1925) sgery válasza epzon (#1924) üzenetére


sgery
őstag

egy kérdésem lenne az epsin sx510w-vel kapcsolatban.
mikor keret nélkül nyomtatok, ugye csak jobb minőségű papírt választhatok.
Nem lehet valahol kiválasztani hogy kevesebb tintából, gyengébb minőségben nyomtasson ilyen esetben? Mert a piszkozat és a fotó nyomtatás között semmi különbség nincs ilyenkor. Szórólapnál pedig nem érdekes a fotó minőség... És tintát se enne annyit.. :/

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#1926) epzon válasza sgery (#1925) üzenetére


epzon
őstag

a felső sorban lehet állíani a nyomtatási minőséget (vázlat, szöveg, szöveg és kép, fotó legjobb fotó) alapvetően ez határozza meg a felbontást (360,720,1440,2880,5760dpi), a megfelelő papírtípus beállítása már csak finomhangolás. ott válaszd a Matte papírt, az még "leggyengébb" beállítás.

(#1927) sgery válasza epzon (#1926) üzenetére


sgery
őstag

matte papírtípuson van mindig, viszont fent ha kiválasztom a vázlatot akkor pont ugyan olyan sebességben és minőségben nyomtat mint fotó választásakor.
Ezért gondoltam hogy a keret nélkül opció vagy a papírtípus módosít a beállításon és alapból fótó minőségre állítja, hiába van piszkozatra téve...

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#1928) epzon válasza sgery (#1927) üzenetére


epzon
őstag

akkor própáld ki Epson glossy papír beállítással és úgy draft

(#1929) sgery válasza epzon (#1928) üzenetére


sgery
őstag

így már jobb, köszi a tanácsot :)
nagyobb vonalakban és gyorsabban dolgozik, persze csúnyábban is, remélem a tinta mennyiség javára :)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#1930) -kyo- válasza kexksz (#1923) üzenetére


-kyo-
csendes tag

Szia!
Nézd meg ezt.

[ Szerkesztve ]

... kicsi hiba, nem nagy baj ...

(#1931) Dinu06


Dinu06
csendes tag

Sziasztok!

Én is szeretnék egy multifunkciós nyomtatót venni (20eFt körül). Fősulis vagyok, és van h egyszerre kellene 50-100 oldal, de előfordul h pár hétig nem használnám a nyomtatót. Eddig Canon párti voltam, de látom HP-t érdemes venni, csak sok van és nem tudom melyik lenne a jobb. Fontos lenne a fekete szövegnyomtatás meg színes grafikonok, ill. egy-két fotót is szívesen nyomtatnék vele. Esetleg ezek közül melyik a jobb? HP Photosmart C4180,HP c4780, HP F4580, HP Deskjet 3050? Vagy mást ajánlanátok? Anyám szerint várjak még a vétellel hátha lesz vmi jobb a piacon (neki csak az a fontos h fehér legyen, mer azon nem látszódik a kosz :D ).

(#1932) zka67 válasza Dinu06 (#1931) üzenetére


zka67
őstag

A C4780 és az F4580 közül ajánlom neked azt, amelyik szimpatikusabb. A C4780 annyiban különbözik, hogy van benne kártyaolvasó és kijelző. Ezekhez már van utángyártott patron, nem kell hozzá semmi extra, hogy használhasd őket, vagy tölteni is lehet a patronokat.

A 3050-hez még nincs és 3-4 hónapon belül biztosan nem is lesz még u.gy. patron, meg nekem nem szimpatikus a hátul adagolós nyomtató, mert minden egyéb is beleesik a nyomtatóba.

(#1933) Dinu06


Dinu06
csendes tag

Köszi a választ!

Hülye kérdés, de már tényleg nem gyártanak fehér nyomtatókat? Mert kb egy éve barátomnak kerestünk és alig volt fekete, most meg fordítva.

(#1934) Dinu06


Dinu06
csendes tag

Jah és win 7-em van, ott fog működni? Vagy ez mindegy?

(#1935) zka67 válasza Dinu06 (#1934) üzenetére


zka67
őstag

Persze hogy működnek win7 alatt! :)

(#1936) sgery


sgery
őstag

Rövid tapasztalatok az új epson sx510w nyomtatóval.
A gyári tintával nagyon szépen nyomtat, fényes, éles és szép. Viszont rendkívül gyorsan el is fogyott... kb 30-35oldalnyi szórólapot tudott teljesíteni de 2 oldalon.
Vettem bele után gyártott tintát, a nagyobb t1001/2/3/4-es típusúakat. Ezeknek a minőségbe jóval alulmúlja az eredeti tintáét, de még megfelelő. A legfőbb különbség hogy ennél nem csillog vagy hogy is mondjam, ragyog úgy a nyomat...
Most tartok ezzel 21oldalnál (2oldalt számolva 42..) és azt jelzi az érzékelő hogy már csak 60-70% tinta van benne. Tehát kb 60-70oldalt fogok tudni vele nyomtatni. Elég szerény mennyiség, mikor 14ml tinta van színenként. Hp-nál ennyi tintából klasszisokkal többet tudtam nyomtatni.
Amit még észrevettem, hogy mint ha nem lenne különbség tintafogyást nézve a jobb és gyengébb minőségű nyomtatásnál.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#1937) zulobravo válasza sgery (#1936) üzenetére


zulobravo
csendes tag

"Elég szerény mennyiség, mikor 14ml tinta van színenként. Hp-nál ennyi tintából klasszisokkal többet tudtam nyomtatni."

Hát igen pl. ezért IS kell HP-t venni. :D

[ Szerkesztve ]

(#1938) sgery válasza zulobravo (#1937) üzenetére


sgery
őstag

eddig hp-vel nem volt jó benyomásom, 10éve van 2db hp nyomtatóm, egy alsó kategóriás és egy középkategóriás és mindkettőt utálom, kidobnám az ablakon. Újkorában mind kettő jó volt, de viszonylag gyorsan romlásnak indultak...

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#1939) sgery


sgery
őstag

ha már itt tartunk amúgy, újra tudom tölteni ezeket a patronokat? Mert van itthon pl. 1l kiválló sárga tintám amivel a hp-t töltöttem, ne vesszen már kárba...
gondolom a chip kiütővel tudom nullázni a patront és a tinta kijövő nyíláson pedig befecskendezni a tintát. jól gondolom?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#1940) zka67 válasza sgery (#1939) üzenetére


zka67
őstag

Igen, nyugodtan öntsd bele a HP tintát az epson nyomtatódba. Azzal ne foglalkozz, hogy teljesen más elven működnek benne a fejek, teljesen más tinta kell az epsonba. Ha beleöntöd, akkor egyúttal meg is szabadulhatsz az epsonodtól és vehetsz egy normális nyomtatót magadnak. Hidd el nekem, egy rossz nyomtatót könnyebb szívvel vág az ember a kukába, mint egy működőképest.

(#1941) epzon válasza zka67 (#1940) üzenetére


epzon
őstag

Gratulálok.... Kemény vagy eccsém.....ezaz mondjad.... pfff.....

(#1942) sgery válasza zka67 (#1940) üzenetére


sgery
őstag

Kössz az infót. Én nem veszem magamra, de mások mérgesek lesznek a stílusod miatt ;)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#1943) zulobravo válasza sgery (#1942) üzenetére


zulobravo
csendes tag

Nekem tetszik a stílusa. :)
Érdekes, akinek szólt az érti a viccet, más meg sértve érzi magát. :DDD

(#1944) epzon válasza zulobravo (#1943) üzenetére


epzon
őstag

1, nem láttam a mosoly jelet, úgyhogy nem tűnt viccnek
2, ez nem sértetség, de attól, hogy bunkó valaki még vissza lehet szólni neki talán....

(#1945) Danubius L válasza delphinium (#1919) üzenetére

A HP OfficeJet pro 8000/8500 kezdőpatron mennyi oldara képes?

www.danubiuslaptop.hu

(#1946) Danubius L

Számoltam egy kicsit.

10e-10,5e oldal esetén:
Epson M1200 ára + 3 *u.gy.toner + kezdőtoner = 55.500 Ft/10.500 old.= 5,29 Ft/old.
Epson M2000D ára + XL toner + kezdőtoner = 45.500 Ft/10.000old.= 4,55 Ft/old.

4,1e old. esetén:
Epson M1200 ára + u.gy.toner + kezdőtoner = 28.500 Ft/4.100 old.= 6.95 Ft/old.

2e old. esetén:
Epson M2000D ára + kezdőtoner = 32.000 Ft/2.000 old.= 16 Ft/old.

900 old. esetén:
Epson M1200 ára + kezdőtoner = 15.000 Ft/900 old.= 16,67 Ft/old.

Mindenki szűrje le magának a következteéseket.

Várnék további versenyzőket.

www.danubiuslaptop.hu

(#1947) Danubius L válasza Danubius L (#1945) üzenetére

delphinium: „...1000 fekete és 900 színes oldal, ISO szabvány szerint...!„

www.danubiuslaptop.hu

(#1948) Danubius L válasza Danubius L (#1946) üzenetére

3,2e old.:
HP OfficeJet pro ára + XL patron + kezdőpatron = 40.625 Ft/3.200 old. = 12,7 Ft/old.

5,4e old.:
HP OfficeJet pro ára + 2*XL patron + kezdőpatron = 49.250 Ft/5.400 old. = 9,1 Ft/old.

7,6e old.:
HP OfficeJet pro ára + 3*XL patron + kezdőpatron = 57.875 Ft/7.600 old. = 7,6 Ft/old.

9,8e old.:
HP OfficeJet pro ára + 4*XL patron + kezdőpatron = 66.500 Ft/9.800 old. = 6,79 Ft/old.

Így számoltam: HP árát 32e, XL patron 8625, és kezdőtoner ff 1000 old. Ha valahol hba lenne, akkor jelezzetek. + a HP szineset is tud ha kell, és a patron EREDETI nem u.gy.

[ Szerkesztve ]

www.danubiuslaptop.hu

(#1949) Danubius L válasza Danubius L (#1948) üzenetére

Előző hsz-t kérem törölni.

3,2e old.:
HP OfficeJet pro 8000 ára + XL patron + kezdőpatron = 33.850 Ft/3.200 old. = 10,58 Ft/old.

5,4e old.:
HP OfficeJet pro 8000 ára + 2*XL patron + kezdőpatron = 40.450 Ft/5.400 old. = 7,5 Ft/old.

7,6e old.:
HP OfficeJet pro 8000 ára + 3*XL patron + kezdőpatron = 47.050 Ft/7.600 old. = 6,2 Ft/old.

9,8e old.:
HP OfficeJet pro 8000 ára + 4*XL patron + kezdőpatron = 53.650 Ft/9.800 old. = 5,47 Ft/old.

Így számoltam: HP árát 32e (egy helyen találtam 27e-ért, de nem tudom mennyire hieles), XL patron ahol találtam a legolcsóbban 6.600, és kezdőtoner ff 1000 old. Ha valahol hba lenne, akkor jelezzetek. + a HP szineset is tud ha kell, és a patron EREDETI nem u.gy.

www.danubiuslaptop.hu

(#1950) joe2005 válasza Danubius L (#1949) üzenetére


joe2005
senior tag

Szia én úgy olvastam, hogy a fekete 2200-at tud a színes 1400 oldalt, tehát a komplett készlettel kellene számolni szerintem. Előny, hogy a fejet is lehet cserélni igaz kompletten 33600Ft-ért. A tinta csak 8000-es 8500-be jó.
Árak
Árak HP

"Have you tried turning it off and on again?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.