Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Elmör


Elmör
senior tag

Sziasztok!

Édesapám szeretne venni egy nyomtatót az irodájába és megkért, hogy keressek neki egy olyat amiben vagy sokáig kitart a patron vagy olcsó bele, mert a mostani nyomtató havonta elvisz simán 5000Ft-ot és alig nyomtatnak vele. Az egyik kollegája egy Canon Pixma MP260-at vett, de abba úgy néztem elég drága a patron, én meg annyira nem vagyok tapasztalt ebben a témában, ezért tenném fel itt a kérdést.

Szóval melyiket érdemes megvenni?
Ami fontos:
Árban a max 50 ezer Ft.
Elsősorban a fekete fogy, a színes kevésbé.
Mindegy, hogy tintasugaras vagy lézeres.
A nyomtatás mellett jó lenne, ha fénymásolni is tudna a printer.
A nyomtatási méret: A4 és recept nagyság.
Viszonylag gyorsan tudjon nyomtatni, tehát ne kelljen percekig várni egy lapra.

Köszönöm előre is a válaszokat!

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#1202) Bari válasza Elmör (#1201) üzenetére


Bari
Modder

Szia

35e környékén van Samsung ML-2571N hálózatos nyomtató, másolni ugyan nem tud, de a legtöbb helyen töltik a tonerját kb 6-8e ért, után gyártott toner 9-11 körül van. A nyomtatóval adott toner ugyan csak 1000 oldalas de a gyári és az után töltött is 3000 oldalt kibír, takarékos módban még többet. Gyorsan nyomtat, 24 oldal/perc. 1200×1200dpi-s de 600dpi-vel és takarékos módban is szépen nyomtat. kb 2 hete van nekem is ilyenem és meg vagyok elégedve vele, 2 év garival + ha beregisztrálod a samsungnál adnak 2 hónap garit pluszban.

Üdv: Bari

(#1203) cetnik


cetnik
csendes tag

Hello!
Epso DX8450 patronokat lehet tölteni?

(#1204) Elmör válasza Bari (#1202) üzenetére


Elmör
senior tag

Köszönöm az ajánlást!
Megnézem mindenképp ezt a Samsung nyomtatót! :C
A fénymásoló funkciót lehet meg tudja oldani másképp is.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#1205) tothbe válasza Elmör (#1204) üzenetére


tothbe
addikt

Azért nézd meg a Samsung CLX-2160 multifunkcióst is. Azzal a másolás, szkennelés is megoldódna és árba meg belefér az olcsóbb helyekről.

esetleg CLX-3170 vagy 75, ha belefér még.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#1206) vadaszg


vadaszg
csendes tag

Sziasztok,

Színes lézer nyomtatón gondolkodom, van valakinek tapasztalata a XEROX Phaser 6110-el? Vagy hasonló árban tudtok valamit ajánlani? ~35k.

Köszönöm.

Gábor

(#1207) tothbe válasza vadaszg (#1206) üzenetére


tothbe
addikt

Persze, hogy tudunk: CLP-310 vagy CLP-315.

By(e) Tothbe

(#1208) Elmör válasza tothbe (#1205) üzenetére


Elmör
senior tag

Nagyon köszönöm Neked is!
Egy kérdés még: mennyiért töltik a CLX-2160-at avagy hogyan is működik az utántöltés? Lézernyomtató ha jól láttam és azoknál ezt nem tudom pontosan, nem láttam még ilyet belülről. :U :D
Köszi!

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#1209) tothbe válasza Elmör (#1208) üzenetére


tothbe
addikt

hogy mennyiért, az jó kérdés, de neten is találsz helyet, ahol töltenek.
a módszer pedig a tonerpor betöltése és a chip cseréje.

By(e) Tothbe

(#1210) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok.
Szeretnék venni itthonra valami olcsó fekete-fehér tintás nyomtatót, amihez lehetőleg olcsón tudok szerezni patront.
A mostaniból már elegem van, igaz 10 éves a kicsike, de sose voltam megelégedve vele:
ha véletlenül nincs benne papír, és nyomtatnék valamit, kiírja h "elfogyott a papír", de hiába töltöm fel papírral, addig nem lehet nyomtatni újra, amíg ki nem húzom a konnektorból+ újraindítom a számítógépet...
Ráadásul csíkokat is húz, néha lehagyja a sorok felét, szal átok :W
Valami frankó kis gépet tudnátok ajánlani amivel nincs ennyi bosszúság?
10-20e között gondolkozok max.
Köszi előre is.

(#1211) greenmukk


greenmukk
tag

Sziasztok!

Nyomtatót szeretnék venni,de nagyon nem értek hozzá ,ezért segítségeteket kérném. :))

max 20-25 ezer Ft-t tudok rászánni, ami fontos:

-fenntartása ne legyen túl drága
- jólenne ha bírná egy darabig(ne kelljen 1hónap után gariztatni)

kb ennyi jut hirtelen eszembe

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#1212) tothbe válasza Melorin (#1210) üzenetére


tothbe
addikt

Én a helyedben rászánnnék még egy kicsit és vennék egy kis fekete lézert.
Pl. egy ML-1630 vagy ML-1640(az utóbbi belefér a keretbe is). Ezekkel tuti nincs gond és a toner jóval olcsóbb utántöltött vagy utángyártottban, mint a patron.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#1213) tothbe válasza greenmukk (#1211) üzenetére


tothbe
addikt

1. mire használnád föleg?
2. szines vagy fekete?

By(e) Tothbe

(#1214) greenmukk válasza tothbe (#1213) üzenetére


greenmukk
tag

1, képek és dokumentumok nyomtatására ez kb fele-fele arányban történne

2,szines

(#1215) tothbe válasza greenmukk (#1214) üzenetére


tothbe
addikt

1207-ben ajánlott nem jó?

By(e) Tothbe

(#1216) Elmör válasza tothbe (#1209) üzenetére


Elmör
senior tag

Értem, köszönöm! ;)
Közben megnézettem apuval is, már csak egy gond van, a súly. Sajnos ahogy elnéztem a színes lézernyomtatók nem is lesznek könnyebbek 10-12kg-nál, neki viszont egy héten kétszer vinnie kell (persze nagyrészt kocsival) így nem hiszem, hogy ilyen lesz sajnos. A fene, pedig tényleg jók ezek a nyomtatók amiket ajánlottál. :W

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#1217) Bari válasza Elmör (#1216) üzenetére


Bari
Modder

Szia

Az OKI-nak vannak kisméretü könnyű lézeres nyomtatóli, meg lehet azokat is nézni, de azzal nincsenek tapasztalataim.

Üdv: Bari

(#1218) tothbe válasza Elmör (#1216) üzenetére


tothbe
addikt

azért 10kg nem akkora súly, hogy ne lehessen kocsiig meg kipakolni. Ráadásul a lézer sokkal olcsóbbra jön ki, mint a tintasugaras. szóval itt is-ott is kompromisszum kell apudnak, de sztm ezzel jobban jár.

By(e) Tothbe

(#1219) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Kéne egy gyors nyomtató, aminek nem jelent gondot A4-nél kisebb lapra nyomtatni (lézernyomtatókban ez szét szokta gyilkolni a tonert), alacsonyak a fajlagos költségei, és lehetőleg 100k alatt van. Tudtok ajánlani valamit?

Szerk.: Nem baj ha jóval 100k alatt van. :D

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1220) tothbe válasza VaniliásRönk (#1219) üzenetére


tothbe
addikt

Nézd meg a Ricoh GelSprinter családját. Abból a legolcsóbb az Aficio™GX 2500 , ami bruttó 50 alatt van. De még az Aficio™GX 3000S is 100 alatt van és az multifunkciós is.

By(e) Tothbe

(#1221) VaniliásRönk válasza tothbe (#1220) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Köszönöm, utánanézek.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1222) VaniliásRönk válasza tothbe (#1220) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Eredeti patront is nehéz beszerezni hozzá, ami ráadásul mocskos drága, és csak a mesében elég annyi oldalra, amennyit a gyártó megad. Legalábbis rákeresve ezekre a Ricoh géles nyomtatókra ezt találtam.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1223) Melorin válasza tothbe (#1212) üzenetére


Melorin
addikt

Köszi.
Hol lehet venni hozzá utángyártott tonert, és kb mennyibe kerül hozzá?

(#1224) tothbe válasza Melorin (#1223) üzenetére


tothbe
addikt

pont most irt az egyik kolléga a másik topicban. Olvasd át ezt!

By(e) Tothbe

(#1225) stiggy


stiggy
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy színes lézernyomtatót. Ő lenne a kiszemelt. :)

Azt szeretném megkérdezni, hogy mennyire költséges fenntartani ezt a nyomtatót? Létezik hozzá utángyártott, vagy töltött toner? Ahogy néztem gyári tartozékokkal a gép újratöltése többe kerül, mint amennyiért venném. :U [link]

Leginkább dokumentumok nyomtatására használnám és csak ritkábban képek nyomtatására. A színes nyomtatók fekete tonere lényegesen kisebb egy sima fekete. fehér nyomtatóénál? Vagyis gyakrabban kell cserélni?

A válaszokat köszönöm előre is! :)

[ Szerkesztve ]

(#1226) Fir3Fly


Fir3Fly
csendes tag

Sziasztok

Epson Stylus Photo RX585 -ről mi a véleményetek?

Mennyire ismeri a vonalvastagságokat?
Ez ezért fontos nekem mert AutoCad és egyéb tervező programból fogok nyomtatni 2d-s ill.
3ds látványterveket valamit tervrajzokat(A4 méretben).

Valaki tudna pár sort írni?Pro és kontra?

Előre is köszi!

(#1227) tothbe válasza stiggy (#1225) üzenetére


tothbe
addikt

jó tipus, amit kinéztél.
De nincs nagyon még hozzá utángyártott toner, max. tonerpor. Ahol nézted, az meg azért messze nem a legolcsóbb verzió gyáriban.
Annyira sokkal nem kisebb a fekete tonertartálya, legalábbis ezeknél a piciknél a sima feketéké sem túl nagy. Ergo nem igazán veszed észre, hogy gyakrabban kéne cserélni, viszont cserébe bármikor ott a szines nyomtató is.

By(e) Tothbe

(#1228) tothbe válasza Fir3Fly (#1226) üzenetére


tothbe
addikt

ehhez a melóhoz, ha már tintasugaras, jobb egy MP630-as Canon. De azért nézd meg a nemrég ajánlott olcsóbb szines lézereket is ebben a témában, mert sztm egy tervrajznál tuti jobb egy lézeres kép.

By(e) Tothbe

(#1229) stiggy válasza tothbe (#1227) üzenetére


stiggy
tag

Köszönöm szépen a választ!

(#1230) Reinhardt


Reinhardt
őstag

Nyomtato vasarlas elott allok, szines nyomtatot szeretnek venni. Kineztem magamnak egy Samsung CLP-310N-est (nincs szuksegem a halozatosra, csak most ezt akciozzak). 200-250g/m2 kartonra kene vele nyomtatni szinesben kb 80%-os lefedettseggel (egyebkent gozom sincs, hogy szamoljak, nekem ez ranezesre ennyi) havi 100 oldal.
Sokat nem koltenek ra. Mar epp rendeltem volna mikor meglattam ezt: Ricoh Aficio GX2500. Igazabol semmit nem tudok az ilyen geles nyomtatokrol. De ez olcsobb ~28.000,- (itt Londonban) es elvileg a festek is olcsobb hozza (PR szoveges kazetta/lapszam kb 10% a Ricoh javara, csak eredetirol beszelve, utantoltottnek meg egyiknel se neztem utana).
Szoval ismeri -e valaki ezeket a geles nyomtatokat? Tapasztalat? Megeri/fejlesztesi zsakutca?

[ Szerkesztve ]

(#1231) tothbe válasza Reinhardt (#1230) üzenetére


tothbe
addikt

igen, megéri. Kb. ugyanazt a minöséget fogod vele elérni mint a lézerrel, de pl. vízálló a nyomat (persze csak mértékkel) és szinesben is tud egy speckót, azaz ha ábrákat nyomsz egy szövegbe(Pl. prezentáció), attól nem lesz több a költséged egy lapram, mint a sima feketénél, mert a minöséggel variálva a képet leveszi annyira, hogy még jó legyen, de ne kelljen annyi szines tinta. Persze ez kikapcsolható opció.
és igazából a ricoh-nál ez nem annyira új próbálkozás már, most éli a 3. szériát, tehát elég tartósan beette magát. Mások is próbálkoznak már vele a nagyok közül, de még nem nagyon találsz jó konkurenciát.

De azért azt nézted, ugye, hogy lézekernél és a gélesnél is igencsak túlléped a megengedett vastagságot a terveiddel?
Lézer: 60 - 163 g/m²
Gél: 60 - 157 g/m²

szóval, ami neked kell, ahhoz tintasugaras kéne.

By(e) Tothbe

(#1232) Reinhardt válasza tothbe (#1231) üzenetére


Reinhardt
őstag

Koszonom a valaszt. :R

Amivel eddig csinatuk ugyanezt az egy Konica-Minolta MagiColor 2400W. Szoval ebbol gondoltam, hogyha az vitte a 250-est akkor talan ezek is csak elboldogulnak a 200-assal.
Az se lenne rossz, csak az egyik kollega foliara nyomtatott vele...

(#1233) tothbe válasza Reinhardt (#1232) üzenetére


tothbe
addikt

Általában a lézerek a papírút miatt nem bírják az ilyen vastag papírokat tálcából. de kézi adagolóból 250g körül szokott lenni a max. tehát olyat kell keresni, amin van kézi adagoló, vagy valami rövidutas tálca, mint pl. a Ricoh gx3000-es gélese, mivel ott lehet opcionális kézi adagolót hozzátenni, amivel már birja ezt a vastagságot.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#1234) exlex


exlex
csendes tag

Sziasztok!

Egy samsung clx-3170-es színes nyomtató szórakozik velem. A titkárnő gépére nem tudom úgy felinstallálni, h működjön is. Automatikusan nem ismeri fel a hardverkeresője az xp-nek, s usb porton sem lát semmit. Közvetlenül a géphez van csatlakoztatva. Az installprogram teleítése után csak fájlba hajlandó nyomtatni, közvetlenül még vletlenül sem.Aki telepített már ilyen nyomtatót legyen olyan jó, s írja meg nekem, h hogyan sikerült életet lehelni a kütyübe. A fax része működik. Aki veszi a fáradtságot az írásra úgy írjon, le minden lépést, mnt ahogy kezdőknek szokás... Köszönöm előre is! Nagyon égek azzal, h nem boldogulok vele... :(

(#1235) tothbe válasza exlex (#1234) üzenetére


tothbe
addikt

fura amit irsz, mert eddig nem egy ilyet telepitettem már ki és usb-n is meg a network-ösnél is szinte csak tovább/tovább/vége nyomkodása kellett.
Mekkora usb kábellel raktad össze? Próbáltad másik kábellel is? És másik usb porton? Gép hátsó usb-jére kötötted?
Egyáltalán a telepítő cd-röl tetted fel és akkor csatlakoztattad amikor a telepítőprogi kérte?
Próbáltad frissebb letöltött programmal is a samsung oldaláról?

By(e) Tothbe

(#1236) exlex válasza tothbe (#1235) üzenetére


exlex
csendes tag

Fel sem merült bennem, h az install cd-n lévő driver régi lehet... Letöltöttem egy frissebbet, és működik! :) Köszönet és hála az ötletért!!!! :R

(#1237) stiggy válasza stiggy (#1225) üzenetére


stiggy
tag

Közben akadt egy újabb versenyző egy Xerox személyében. :) Melyik lehet a jobb választás, ez vagy a samsung?

(#1238) #95590400


#95590400
törölt tag

jelenleg szerintetek melyek a leggazdaságosabb (itt gondolok az utángyártott patronra) nyomtató megoldások tintasugaras nyomtatás terén? olvasgatok, nézegetek, árlistákat is, és elsősorban canonban gondolkodom, de hp kivételével bármi szóba jöhet. elég tanácstalan vagyok, mert ahogy nézegetem a bci24 féle árak gazdaságossága sehol sincs már, csipes, molyolós megoldások.
az ip1500-asom a végét járja, azt kellene pótolni, 10k oldal felett jár, szóval elismerésem, 15k lenne egy fej, nem olyan nagy pénz, csak tippem szerint más is bemondja majd az unalmast, szóval felesleges beruházásnak tartom.
évi olyan 3000-4000 oldalt nyomtatok, jobbára szöveg, de gyakorta A4-re nyomtatott, szövegbe ágyazott fénykép is kerül bele.

[ Szerkesztve ]

(#1239) tothbe válasza stiggy (#1237) üzenetére


tothbe
addikt

amiben több a xerox, hogy tud duplexet is. Másban megegyeznek. utángyártott tonernek nézz utána, hogy xerox-hoz tudsz-e szerezni, mert akkor jobb választás lehet, amúgy szinte mind1. Illetve a xerox-hoz kicsit drágábbak a kellékek és alkatrészek.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#1240) tothbe válasza #95590400 (#1238) üzenetére


tothbe
addikt

sztm gondolkodj el egy pont előtted/mögötted említett kisebb szines lézeren is. Azzal olcsóbbra jössz ki, főleg, hogy sok szöveget nyomtatsz.

By(e) Tothbe

(#1241) #95590400 válasza tothbe (#1240) üzenetére


#95590400
törölt tag

felmerült bennem, de nem vagyok meggyőződve róla. tekintve, h utángyártott tonert nem találtam, a gyári horror áron van. itt vidéken a környéken a kutya sem foglalkozik tonertöltéssel, nemhogy felújítással.
arról nem is beszélve, h egy 10-15k-s nyomtató eddig röhögve kitolt 5-6 ezer oldalt (volt canon i320, 420, illetve van egy ip1000 még), mielőtt kinyiffan. egy ilyen irodainak álcázott mainstream nyomtató nem vagyok meggyőződve, h ezzel arányosan kibír 20e oldalt, anélkül, h ne kelljen a vásárlás kori árát rákölteni. mire én eljutok ennyi lapszámig, rég nem lesz garanciális. éljen a terveztetett avulás...
egyelőre nem látok ebben a színes lézernyomtatóban sem alternatívát. emellett, anno egy komolyabb lézernyomtatón szép nagyot buktam még 2002-ben.
azt hiszem megrendelek egy fejet, meg nézek valahol apróhirdetésben egy fejhibás ip1500. aztán vagy bejön, vagy nem megint a 3-4-5 forintos lap nyomtatási összköltség (ténta, papír, nyomtató avulás)

[ Szerkesztve ]

(#1242) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok!

Érdekelnének Epson Stylus SX200-al kapcsolatos tapasztalatok. Nyomat minősége, gazdaságosság, fej kivehető-e, és tisztítható-e? Nem sok minden lelhető fel a neten róla.
Utángyártott patron 600 pénz/db körül van.
Szövegek, fényképek nyomtatására kellene. Canon I450-be a fej tönkrement, és be kellene szerezni az utódját.

[ Szerkesztve ]

(#1243) Stavi


Stavi
tag

sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, h tudtok-e ajánloni olyan nyomtatót, ami a lehető legkisebb méretű A4-es masina... Hordozni akarják, de nem kell se az h akksis legyen, se h bluetooth-os. (220V van a helyen)
Nézegettem hp-s kenyértatókat, epson d92-eseket, de ezeknél kisebb kellene... márka tipus mind1, csak ne legyen drága... 20k körül/alatt ha létezne az jó lenne
köszönöm a segítséget,
üdv Stavi

Privátba hamarabb elérsz... stavi(kukucs)tvn(ponyt)hu.

(#1244) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok!

Először is elnézést, ha már 50-szer átrágott kérdést teszek fel, azonban sok időm ma már nincs, hogy átolvassam a hsz-eket, erre pedig szükségem lenne már holnap, mert felmondta a szolgálatot a régi... (esszéket kellene nyomtatnom)

Szóval. Szükségem lenne tippre nyomtatót illetően, 20.000 Ft körüli árkategóriában. (lehet fentebb menni is, ha ár/érték arányban jobbat kapnék).

Szóval, amire kellene:
Vizsgaidőszakban lenne igen nagy mennyiségben nyomtatandó, itt a minőség nem fontos. Fotót nem szeretnék nyomtatni, mert véleményem szerint, nem lehet ebben az árban olyan gépet kapni, amin lenne értelme...
Gondolom ez pont lefedi egy lézernyomtató képességeit.

Viszont, ha lehet kapni multifunkciós gépet is ennyiért, akkor a fénymásolás is ki lenne használva...

Szempont még, hogy az utántöltése ne legyen nagyon költséges, illetve, hogy 1000 lap körül cseréig bírja.

Kérlek adjatok tippeket, mert nagyon fontos és sürgős lenne.

Üdv

(#1245) tothbe válasza Stavi (#1243) üzenetére


tothbe
addikt

nézd meg az ip 1800/1900-asokat. Azok kb. 3-3,5 kilók és kifejezetten cipelhetőek.

By(e) Tothbe

(#1246) tothbe válasza q13579 (#1244) üzenetére


tothbe
addikt

Samsung SCX-4300
vagy ha olcsóbban kell és mégsem multi, akkor: Samsung ML-1640

By(e) Tothbe

(#1247) Simtu


Simtu
senior tag

Sziasztok!

Multifunkciós nyomtatót szeretnék venni (scan, cd-dvd nyomtatás). Első sorban fotókat fogok rajta nyomtatni, ennek a minősége lenne a legfontosabb. Max. 30-at tudok szánni rá.

Előre is köszi a segítséget!

(#1248) tothbe válasza Simtu (#1247) üzenetére


tothbe
addikt

ha a multi is kell meg a cd/dvd is, akkor kicsit többe fog kerülni, ha jót akarsz (pl. egy MP630-as Canon). vagy kompromisszumként elfelejted az egyiket és akkor a lehetőségek igen bőséges tárháza lesz elérhető ennyiért.

By(e) Tothbe

(#1249) Simtu válasza tothbe (#1248) üzenetére


Simtu
senior tag

Köszönöm a gyors választ! Igazad van, még egy kicsit át kell gondolnom!

(#1250) Simtu válasza tothbe (#1248) üzenetére


Simtu
senior tag

Igaz, ez jóval 30 felett van, de elég jókat írnak róla:

Epson Stylus Photo PX700W

abban tudsz tanácsot adni, hogy mennyire gazdaságos? Utángyártott patron van-e hozzá esetleg. Mert, ha az ember 1x kiadja a nagyobb összeget, de a fenntartása nem olyan költséges, akkor talán megéri...

Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.