Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) lumosnina


lumosnina
tag

Sziasztok!

Egy multifunkciós nyomtatót szeretnék venni.
A legfontosabb funkciója a szövegnyomtatás lenne. De néha képeket is akár, egy-egy szilveszteri bulis képet a munkahelyről, a munkahelyi faliújságra...meg, kiscica született...stb.
15-k-m van rá, ha megéri +/- 2-3k szóba jöhet.
Segítségeteket előre is köszönöm. :R :R :R

Megbizhatosagomrol : http://phmegbizhatosag.atw.hu/ -> lumosnina felhasználónak 42 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#1852) delphinium válasza fo_di (#1847) üzenetére


delphinium
tag

Szia,
mennyit nyomtatsz havonta? A legtöbb probléma abból adódik, ha nem a havi nyomtatási mennyiséghez vásárolnak nyomtatót.
Havi 50-100 oldal HP Deskjet,
havi 100-500 oldal HP Officejet,
havi 500-3000 oldal HP Officejet Pro,
havi 3000 oldal fölött HP Laserjet.
Az utántöltésről meg annyi problémát hallottam, hogy én nem ajánlom. Sokan nem számolnak, csak a tinta árát nézik. Hány oldalt lehet kinyomtatni a patronokkal? Hány oldalt kellett újranyomtatni a hibák miatt? …stb? És a minőség? Akkor miért nem elég egy gagyi nyomtató?
üdv:D

(#1853) delphinium válasza lumosnina (#1851) üzenetére


delphinium
tag

Hello, ahogy az előbb is írtam, az a legfontosabb kérdés, hogy mennyit nyomtatsz havonta? Nyomtatási minőségben már nagyon minimálisak a különbségek akár dokumentumról akár fotóról van szó, kivéve a felsőkategóriás cuccok esetében. Havi 50-100 oldal=HP Deskjet, 100-500 oldal=HP Officejet, 500-3000 oldal=HP Officejet Pro, 3000 oldal fölött HP Laserjet.

(#1854) mokas_gizi

Sziasztok!

Segítség kellene olyan nyomtatót keresek, mely lemezre tud nyomtatni, nekem egy Canon 4700 van egyik ismerősömnek kellene egy nyomtató, de a legtöbb helyen 4700 nincs csak Pixma IP4850 annál meg nem írják a lemezre nyomtatást, tudnátok segíteni, hogy mely nyomtatók alkalmasak erre...
4700-be chipes utángyártott patront használok, eredetit nem szeretnénk az új nyomtatóba sem vásárolni...

(#1855) Gergőke88 válasza mokas_gizi (#1854) üzenetére


Gergőke88
addikt

A 4850 tud lemezre nyomtatni.

[ Szerkesztve ]

(#1856) jeni


jeni
félisten

Szia

Kérdésem ez mitől lehet,hogy az alábbi termék ár különbsége ettől ennyire különböző legyen
Köztudott,hogy az IPON árai elég kedvezőek.

Ipon ár a HP B109A esetén
Bemutató terem ára a HP B109A esetében

mindkét típusa számozása teljesen azonos,és ha jól néztem ezek nem is tudják a WIFI funkciót. Holott a másik azonos számmal ami tök ugyanúgy nézz ki [link] ez már WIFI jelöléssel van és 20000 Ft-al olcsóbb ráadásul. Kérdés a drágábbik az Iponban a B109A annyival jobb-e vagy elírás esetleg anyagban jobb minőség? Talán valamivel tud többet,mert ezt nem írják vagy észrevehető lenne a termék leírásnál.
Elsőre a WIFI amit nem találok meg a drágább 40000 Ft-s terméknél.

A WIFI használata a multinyomtatónál teljes körű funkció vagy sem?

(#1857) lumosnina válasza delphinium (#1853) üzenetére


lumosnina
tag

Havi 50-100 lap az a plafon.
Fontos lenne, hogy olcsó legyen bele a patron...vagy utántöltés?

Megbizhatosagomrol : http://phmegbizhatosag.atw.hu/ -> lumosnina felhasználónak 42 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#1858) mokas_gizi válasza Gergőke88 (#1855) üzenetére

KÖSZÖNÖM!!!
Csak jó kérdés hogy akkor miért nem írják sehol hiszen ez egy plusz szolgáltatás...

utángyártott patron megy bele nem tudod...?

(#1859) jeni


jeni
félisten

Lexmarkról mi a véleményetek?

A Media Markt-ban a külön-külön tintás LCD-s kombis multisnyomtatóra 3 év garancia van,és a patronjai olcsóbbak a Canonnál,a HP-nél és az Epsonnál is

a Lexmark multis nyomtató 20000 Ft

[ Szerkesztve ]

(#1860) Gergőke88 válasza jeni (#1859) üzenetére


Gergőke88
addikt

Olcsóbbak??? Majd 4000 Ft darabja. Illetve összesen 170 lapra elegendő. Kicsit se éri meg.

(#1861) mhorvat válasza zka67 (#1820) üzenetére


mhorvat
senior tag

Még egyszer köszönöm korábbi segítséged, nagyon meg vagyok elégedve az F4580-assal!

(#1862) lumosnina


lumosnina
tag

Én is várom a tanácsokat! :R

Megbizhatosagomrol : http://phmegbizhatosag.atw.hu/ -> lumosnina felhasználónak 42 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#1863) epzon válasza lumosnina (#1862) üzenetére


epzon
őstag

szerintem
ha nem akarsz sokat költeni a gépre, akkor Epson SX218
Ha kicsit többet is vagy hajlandó költeni akkor Epson BX525WD

(#1864) lumosnina válasza epzon (#1863) üzenetére


lumosnina
tag

És mire alapozod az ajánlatodat?

Megbizhatosagomrol : http://phmegbizhatosag.atw.hu/ -> lumosnina felhasználónak 42 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#1865) zka67 válasza lumosnina (#1862) üzenetére


zka67
őstag

Neked is a HP DeskJet F4580-as lenne a jó választás. Ebbe a nyomtatóba lehet utángyártott patront tenni, lehet tölteni bátran, és ami a legfontosabb: mivel azt vettem ki a szavaidból, hogy aránylag ritkán nyomtatnál, ebbe a típusba nem szárad be a fej. 5300 Ft-ért kapsz hozzá u.gy. patront 900 oldalra elég tintával. Ez neked 9-18 hónapig elég, ennél olcsóbb és jobb megoldás nincs.

epzon pedig azért ajánlgatja neked az epson nyomtatókat, mert valószínűleg jutalékot kap minden eladott nyomtató és patron után.

Én pedig azért ajánlom neked a HP-t, mert ez az egyetlen gyártó, aki nem tiltja a töltést és az u.gy. patronokat, ezenkívül nem szárad be a patron, ha több hétig nem használod, akkor se. Harmadszor pedig szépen nyomtat, az epson fakó színeivel összehasonlítva ég és föld a különbség a kettő közt.

(#1866) epzon válasza lumosnina (#1864) üzenetére


epzon
őstag

1, azt mondod, hogy keveset használod, ha ez tényleg így is van akkor az SX218
fekete patron 2500-3000Ft és kb 200-250oldalra elegendő (eredeti patron), ugy. patron meg párszáz forinttól van.
alapfunkciókra tökéletesen megfelel.
2, tapasztalatom szerint szeretik az emberek alábecsülni az igényeiket, hogy minél olcsóbban tujdanak megvenni valamit, viszont mikor oda kerül a sor, hogy használni kell, na akkor meg jól meghajtják a gépet, ami meg nem arra van tervezve, így a konklúzió, hogy szar az a gép (és ezt nem csak nyomtatókra értem). Persze ez is egy személetmód váltást igényel, ami pár év múlva el is fog jönni.

Na szóval, ha a valós igényeid másképp fognak alakulni akkor a BX525WD
duplexes ami szerintem fontos, használja az XL T1301-es fekete patront->6000ft/~1000 oldal
és nyilván a terhelhetősége/sebessége/nyomat minsőége is jobb mint egy olcsóbb nyomtatónak.

(#1867) epzon válasza zka67 (#1865) üzenetére


epzon
őstag

5300ft-ért 900 oldal ugy. patronnal szerinted jó ajánlat.... hát...

Amit minden ember elismer aki valamit is ért a nyomtatókhoz, az az, hogy a nyomat minsőge az Epsonoknak a legszebb (sok HP fannal is találkoztam már és ők is elismerik). A Canonok tudnak még szép fotót nyomtatni, de nincs olyan otthoni gépük ami használna light cián meg light magenta színt, tehát a színtér amiből dolgoznak kisebb.

de jó is lenne, ha minden gép és patron után fizetne nekem valaki.....

Se az Epson, se a Canon, se a Lexmark, se a HP nem tiltja az ugy patronok használatát, Még egyszer mondom SENKI nem tiltja, hanem, minden gyártó harcol azért, hogy eredeti patront használjanak a vásárlók. A HP diverzifikálja a patronkínálatát, azaz minden évben új sorozat, és többféle sorozatú patronok. Az epson gyakorlatilag 4. éve ugyanazt a patront használja, ezáltal olcsóbb az ugy patron is, viszont chipesek a patronjai. De tudsz hozzá resetert venni, és gyakorlatilag fillérekért nyomtatni, ha úgy akarod.

Tőlem bárki azt vesz amit akar, csak számomra furcs volt, hogy itt nem létezik más mint HP ha nyomtatóról van.

(#1868) SANKADI válasza epzon (#1867) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Bocs hogy beleszólok, de szinte először látom az EPSONT dicsőíteni, akinek volt szabadulna tőle. Nekem egy EPSON SX200 volt, 1 évig használtam, ill. kínlódtam. Utángyártott patronokkal próbálkoztam, de mielőtt kifogytak volna valamelyiket mindég hibásnak jelezte, ha után töltöttem kijelezte a következőt, azután sorban kicseréltette, ha ki volt fogyva ha nem. Persze tudtam resetelni, de így is kínlódás volt. A nyomat minőségét sem látom jobbnak a HP-k minőségénél, de ez olyan dolog, hogy az otthoni igényeket szinte minden típus bőven kielégíti, úgysem éri meg fotót tintasugarassal nyomtatni. Ha fejet tisztítottam, nem tudom hova tűnt a tinta, egy teli patron 5 tisztítás után üresnek jelzett. Azután jött egy időszak hogy egy szín kifogyott, kb 3 hétig nem volt használva, kicseréltem, és egyik szín, és a fekete sem nyomtatott hiába tisztítottam. Na, ebben a pillanatban lett kiselejtezve, vagyis kidobva, nem is próbálkozom a javíttatással, mert soha többet EPSON:
Most egy Brother DCP-192C multifunkcionális gépem van, mit mondjak, tökéletes. Nem chipes a patronja, egy színben 13 ml tinta, egy utángyártott patron 400-600 forint. Hetente automatikus tisztítást végez, nem szárad be a fej. Érdekes, hogy valahogy ezt a típust nem nagyon emlegetik, igaz mostanában jelenik meg az olcsóbb szegmensben.

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#1869) stigma


stigma
addikt

Hi.Ezúton szeretném ha segítenétek nekem, akarok új multifunkciós nyomatót venni párat néztem, mégpedig ezeket:
-CANON Pixma MP560
-CANON Pixma MX350
-HP PhotoSmart Plus B210a CN216B
-CANON Pixma MG5250

Amit mindképpen akarok hogy fő tulajdonság legyen, ez asszem mindenél megvanamiket linkeltem.
-Fénymásol,nyomtat,scanner(ez ugyebár a multi alapja :DDD )
-Kártyaolvasó, ha lehetséges wifi is mivel van ifis routerem.
-Ára max: 30-33ezer FT, és ha lehetőség van akkor könnyen beszerezhető (pl innen IPON)
Ami viszont fontos, hogy olyasfajta kellene nekem amivel ha nem nyomatok 2 hónapig ne száradjon bele a patron, mert az én 6 éves Canonom (IP1500), már elég rendesen ,,köhögi az utolsókat.(Ezt azért írom mert sajnos erre volt példa)
Nagyából heti max 10 lapot nyomtatni mikor többet mikor kevesebbet és egy időtálló nyomtató szeretnék egy 3-4 évre megint.
Patron-nál lehessen után töltöttet is bele tenni, és ha lehet a komplett új (nem utángyártott patronok) max fekete + színes max ~10k.
Segítségeteket előre is köszi.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1870) epzon válasza SANKADI (#1868) üzenetére


epzon
őstag

Nekem nem ez a tapasztalatom.

De ahogy kiveszem a szavaidból nálad a gond a nem megfelelő minőségű utángyártott patronnal volt a gond. Ez nem a nyomtató hibája.

Nyilván a nyomatminőség egy mezei felhasználónak bármelyik nyomtatóval megfelelő lesz.
De ilyen logikával auto meg auto között sincs különbség.
Azonban ettől még van különbség nyomat és nyomat között és ebben egyértelműen az Epsonok a legjobbak.

Mivel a Brothereket nem ismerem, ezért nem is tudok róluk mondani semmit, de ha te ismered akkor ajánld nyugodtan, ha akarod.

(#1871) SANKADI válasza epzon (#1870) üzenetére


SANKADI
aktív tag

OK? elismerem hogy igazad van, gyári patronnal biztosan jó. Én viszont ha veszek egy nyomtatót, nem vagyok hajlandó egy komplett patroncserérét feleannyit, vagy többet kifizetni mint a nyomtató ára, még ha meg is rövidíti a nyomtató élettartalmát, akkor is jobban jövök ki. Egyébként a Brother mellett van egy HP DeskJet 5150-es nyomtatóm, ami már biztosan van 5 éves, és 5-6 szor újratöltöm a patronjait, csak akkor kap újat, és semmi baja a világon, és még gyönyörűen is nyomtat. Sajnos a mostani HP 300-as patronokról nekem azt az infót adták, hogy max 1-szer lehet újratölteni, mert gyengítettek a fej minőségén. :-(
Igen, azt elismerem, hogy nagyon szépen nyomtatott az EPSON.

[ Szerkesztve ]

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#1872) zka67 válasza SANKADI (#1871) üzenetére


zka67
őstag

A HP 300 XL-es patronokat nem érdemes többször újratölteni, mert a fej u.a. mint a sima 300-asban, csak eleve 3x annyi tintát tartalmaz. Tehát ugyanott vagy...

(#1873) jeni válasza zka67 (#1872) üzenetére


jeni
félisten

utángyártott HP 300XL patronokra is érvényes a dolog,hogy azt inkább megvenni és nem töltögetni?
csak nem tudom mennyiért töltenek tintát patronokba?

(#1874) lumosnina válasza zka67 (#1865) üzenetére


lumosnina
tag

Köszi! Akkor kipróbálom. :R

Megbizhatosagomrol : http://phmegbizhatosag.atw.hu/ -> lumosnina felhasználónak 42 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#1875) zka67 válasza jeni (#1873) üzenetére


zka67
őstag

1-nél többször nem igazán érdemes tölteni egyiket sem.

~2 rugó egy töltés, ha nem te csinálod.

[ Szerkesztve ]

(#1876) Mika1227 válasza zka67 (#1826) üzenetére


Mika1227
őstag

Megvettem a HP 2492 nyomtatót, nagyon szuper használtuk már mindenre elégedettek vagyunk vele, remélem ez hosszú ideig így lesz!
Köszi nagyon a segítséget és a tanácsot! :R

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#1877) delphinium válasza stigma (#1869) üzenetére


delphinium
tag

Szia!
A HP nem az a beszáradós fajta. A multifunkcósok jellemzőiben nagy eltérés nincsen. Viszont az új Photosmart Plus (B210) egy jó választás. Az ePrint funkciót csak az új wifis HP eszközök tudják.
Üdv: D

(#1878) stigma válasza delphinium (#1877) üzenetére


stigma
addikt

:R
Még körbenézek a piacon köszi szépen a segítséget!

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1879) junakisz


junakisz
csendes tag

SZIASZTOK! Azt szeretném megtudni,hogy hogyan kell a chip-es patronokat cserélni a nyomtatókban?

(#1880) jeni válasza junakisz (#1879) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Veszel ugyan olyan eredeti gyári patronokat,de milyen is az a nyomtató ami van neked?
Valami több infód nincs erről?
Amúgy ott a nyomtatódhoz mellékelt útmutató. Azt olvasd el,és utána lazán mennyi fog a patron csere

(#1881) gyga


gyga
senior tag

Sziasztok.

A kérdésem a köv. lenne :
A wifi-vel ellátott multifunkciós gépekkel tudok-e hálózatban több gépről szkennelni?
remélem érthető volt.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#1882) epzon válasza gyga (#1881) üzenetére


epzon
őstag

ha a wifi routerre van kötve akkor igen, vagyis az Epsonoknál biztosan igen, de úgy tudom a HP-k is tudják. A többit nem ismerem.

(#1883) gyga válasza epzon (#1882) üzenetére


gyga
senior tag

úgy gondoltam , igen. kösz a választ.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#1884) fattyu666


fattyu666
tag

Hali!

Milyen multifunkciós nyomtatót ajánlotok?

-15-20e közötti áron.
-Havi szinten max. 50-100 lap nyomtatás, színesben is.
-Legyen hozzá utángyártott patron, 1000Ft alatt/db.
-Ne száradjon be könnyen,.
-Lehessen a színeket egyenként is cserélni. (van ilyen egyáltalán ut.gyártottnál?)
-Patron cserénél ne keljen sz@rakodni chippel-reseterrel.

Tehát egy átlagos nyomtatásra, scannelésre alkalmas, gazdaságosan és biztonságosan
üzemeltethető készülék kellene. :D

:R :R :R

(#1885) SMITHVADŐR


SMITHVADŐR
tag

sziasztok
én egy epson sx420wt néztem magamnak 17 ért,és az lenne a kérésem, hogy ez jó választás lenne???
valamint az utángyártott patron, meg a patrontöltés elronthatja a nyomtatót ???
a chip a patronnál mit csinál ???
sose volt nyomtatóm, ezért szeretném kérni segítségeteket
köszönöm előre is

(#1886) epzon válasza fattyu666 (#1884) üzenetére


epzon
őstag

Az Epson SX510W nyomtatót tudom neked ajánlani:
- színenként cserélhető mint minden Epson
- van hozzá utángyártott patron, de havi 50-100 oldal nyomtatásakor nem ajánlom, hogy azzal vacakolj. Lehet hozzá kapni nagykapacitású T1001-es fekete patront,~ 5000eft és ~1000 oldal kapacitású.
- Ha eredeti patront használsz akkor nem kell tartani a fejbeszáradástól (ugy. patron esetén a patron minőségtől függ), valamint resetelni sem kell.

az Edigital oldalán van pár értékelés azok elég jók

(#1887) epzon válasza SMITHVADŐR (#1885) üzenetére


epzon
őstag

Neked is az Epson SX510W-t ajánlom.

Az SX420W egy új típus, ezért még nem nagyon van hozzá ugy patron, ha minden áron azzal akarod használni.

Amúgy az ugy. patron vagy a töltés elronthatja a készüléket, ezért valamennyire óvatosnak kell lenni vele. Van aki garancia idő alatt eredetit használ utána meg ugy. patront, mert akkora az árkülönség, hogy ha pár szettet ki tudsz nyomtatni vele, akkor gyakorlatilag megspóroltad a készülék árát.

A kérdés az, hogy hány oldalt nyomtatnál kb havonta? Nagyjából 100oldalig, azt lehet mondani, hogy nem érdemes nagyon for use patront használni, a felett meg igen.

(#1888) fattyu666 válasza epzon (#1886) üzenetére


fattyu666
tag

Kösz a választ!

Még csak annyi, hogy ha eredeti patronokat használva ki fogy valamelyik szín, akkor lehet cserélni, csak azt a patront?
Vagy ez csak ugy.-aknál gond?

(#1889) sgery


sgery
őstag

Üdv mindenkinek!
Nyomtatót keresek, és a segítségeteket kérném. Jelenleg egy hp C5280 multifunkciós nyomtatóm van, de már kezd haldokolni, ill. elegem is van belőle több hibája miatt. Sajnos már elég csúnya minőségben nyomtat (új gyári patronnál is), a kalibrációt sem tudja megcsinálni magán ill. két oldalra sem tud nyomtatni, a levelekről nem is beszélve... Kihajítanám az ablakon :) 4-5éves amúgy.

Szóval, elvárásaim az alábbiak lennének:
- jó lenne ha multifunkciós lenne, viszont ha ilyen funkció nélkül hasonló áron sokkal jobb a nyomtatás, akkor eltekintek tőle..
- olcsó tinta vagy utánatölthetőség megléte. Fontos lenne még talán a színenként töltés is, mivel nagyon sok zöld van a nyomtatások között, így aránytalan a színek fogyása...
- tudjon a4-es papírra keret nélkül nyomtatni, illetve borítékra is
- havonta 20-80db oldalt nyomtatnék vele (de tavasszal pl. 300-500db is lesz szórólapnak)
- az ára 25e-nél ne legyen drágább, csak ha tényleg annyival érdemesebb lenne azt megvenni
- wifi, lcd, memkari és egyéb baromságok nem érdekelnek, továbbá fotót sem ezen akarok nyomtatni.
- főleg árajánlatok (kép is van rajtuk), kétoldalas szórólap és jegyzetek nyomtatására lesz használva.

Előre is köszönöm aki segít!
Kertészeti kérdésekben viszonzásul én is szívesen segítek ;)

[ Szerkesztve ]

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#1890) SMITHVADŐR válasza epzon (#1887) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

Hát, pedig nagyon bíztam a a 420w-ben. Csak a patron miatt ajánlod inkább azt, vagy sokkal komolyabb ??? mert igazából az sx125 el kezdtem a sort, és egészen a 420ig beszéltem rá magam :D
kb 100 o. lenne havonta a nyomtatás.

(#1891) sgery


sgery
őstag

kicsit körbenéztem amíg jön válasz, amit én találtam az az Epson sx425W. Az itt írt sx510-es ahogy láttam nem nyomtat a4-es oldalt keret nélkül.
Egyébként mi más különbség van köztük? Mi gond lehet az sx425/420-assal?

további kérdés, hogy az [itt] látható tonerek jók? Mármint az utángyártottak mennyivel rosszabbak? Mert azért ezek egész olcsók!
Rendeltem innen már hp nyomtatómhoz patront, minőségre nem volt rosszabb. mondjuk 1x volt vele valami gond 1hét után, de szó nélkül kicserélték (és az 7e ft volt..)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#1892) epzon válasza SMITHVADŐR (#1890) üzenetére


epzon
őstag

Egyik se rossz készülék, hanem szerintem jobb vétel most az 510-es.

A különbségek:
- nagy kapacitású patront használ az 510-es, tehát ha eredeti patront használsz, akkor hamar megtérül nyomtatási költségben a külnbözet,
- nagyobb színes kijelző. Ez akkor fontos, ha sokat akarod számítógép nélkül használni a nyomtatót
- gyorsabb, ami akkor válik fontos paraméterré amikor nyomtat az ember....
- Wi-Fi mellet LAN csatlakozó is van rajta

A fő kérdés, hogy eredeti vagy ugy. patronnal akarod használni.
Mert a 420-ast egyelőre csak eredetivel tudod (idővel persze lesz hozzá for use is), az 510-eshez pedig már most is van utángyártott.

(#1893) epzon válasza sgery (#1891) üzenetére


epzon
őstag

Az SX510-es tud keret nélküli nyomtatást, csak az új S22 és SX125 nem tudja ezt.
A többi különbséget az előbb felsoroltam, és mondom nem rossz a 420/425-ös, hanem szerintem jobb vétel az 510-es most.

Tonereknél én őket tudom ajánlani. [link]
garanciát is vállalnak az ugy patronokra, és nem szoktak rajta szarakodni.

Kertészeti kérdés: ha a növényeket híg kávés(tiszta kávé) vízzel öntözöm a rossz nekik vagy jó? Köszi

(#1894) epzon válasza sgery (#1889) üzenetére


epzon
őstag

ezekre az igényekre a BX525WD-t ajánlanám
[link]

-duplexes,
-színenként cserélhető
-XL patronokkal van már csomagolva
- wifi, lan,kijelző és a többi

mennyi borítékot nyomtatnál?

(#1895) sgery válasza epzon (#1893) üzenetére


sgery
őstag

köszönöm a választ.
Az 510-es valóban jobb ha tud keret nélkül is nyomtatni.
Néztem a BX525WD típust, de ahhoz nem látok utángyártott tintát. Tényleg nincs hozzá, vagy csak én nem találtam? Mert jó vétel lenne 25e-ért is lehet kapni...

A kávés kérdésre pedig, még nem próbáltam, illetve nincs ilyen jellegű tapasztalatom. A főbb kérdés, hogy PH semleges-e amivel öntözöd vagy sem. Ha lúgos vagy savas, akkor növénytől függően kárt okozhatsz. Olyat hallottam már hogy a zaccot néha belekeverik a földbe, mert talaj javító hatása van. Én nem keverném bele, inkább komposztálás után.. :)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#1896) sgery válasza epzon (#1894) üzenetére


sgery
őstag

ja, és havi 10-20 boríték lenne csak

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#1897) epzon válasza sgery (#1895) üzenetére


epzon
őstag

Tud keret nélkülit az 510-es az biztos.

Az 525-ös egy új készülék ami új patronokat használ. Egyelőre nincs hozzá ugy. patron de ez csak idő kérdése (szerintem még 3-4 hónap és lesz)

(na, hogy milyen a kávés víz PH tartalma azt nem tudom...., csak olyan a gép, hogy reggel egy csésze üres vizet át kell rajta engedni, hogy felmelegítse a rendszer, ekkor kerül bele egy kevés kávé, de nem akarnám a lefolyóba önteni, ha nem muszály. Na majd kiderül. Azért köszi!)

(#1898) sgery válasza epzon (#1897) üzenetére


sgery
őstag

akkor maradok az 510-esnél , olcsóbb is és van patron is ami biztos jó hozzá.

Köszönöm a segítséget!

Azért a minden napi kávés öntözés lehet nem lesz jó, de ki tudja, a nívós növényeket nem zavarja, de pl. a ficus biztos érzékeny lesz rá.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#1899) epzon válasza sgery (#1896) üzenetére


epzon
őstag

boríték nyomtatásra jobban szeretem a hátsó lapadagolósat, jobban kezeli az a mechanika.
De 10-20 borítékra jó az alsó lapadagolós is.

(#1900) sgery válasza epzon (#1899) üzenetére


sgery
őstag

Megkérdeztem az általad ajánlott tintatoner boltban hogy jó-e bele az Ő termékük, azt mondták hogy az Ő tudtukkal a t100x-es nagyobb patronok csak az 515w-be jók.
Igaz ez? Mert minden hivatalos epson oldalon az 510w-hez is írják a t100x-es patronokat...

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.