Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) mhorvat válasza zka67 (#1793) üzenetére


mhorvat
senior tag

Értem és köszönöm válaszod! Ami azt illeti (másik topikban már említettem), hozzájutok egy Canon Pixma MP550-es multifunkciós nyomtatóhoz. Most olvastam másik kérdésre való reakciód, miszerint hirtelen terhelésre például nem ajánlod azt, amit nekem ajánlottál. Nos, én is egyetemista vagyok, így előfordul, hogy egyben kéne mondjuk 100-150 oldal. Hogy világos legyen a kérdésem: jó lesz-e nekem ez a Canon Pixma MP550-es, vagy adjak rajta túl és vegyek egy másfajta gépet? Sajnos azt nem tudom, milyen drága patron kell ebbe a Canonba (azt olvastam, hogy nem szereti az utángyártottat).

Tehát azon tűnődöm, hogy megtartsam-e az 550-est, ha már úgy is nyomtatót akarok, a plusz funkciók meg jól jönnek rajta, vagy felejtsem el, mert még havi 1-200 oldal nyomtatása esetén is fél vagy egy év alatt nagyon sokat bukok a nyomtatási költségen egy másik géphez képest.

(#1802) zka67 válasza mhorvat (#1801) üzenetére


zka67
őstag

Tintapatron Canon Pixma MP550 nyomtatóhoz

Ezzel a nyomtatóval több bajom is van:

A fej fix a nyomtatóban. Elég, ha egyszer belefutsz egy rosszabb minőségű vagy lejárt "szavatosságú" patronba és oda a fej, beleszárad a tinta.

A chip-es patronokkal, ha csak a feketét nézzük, kijössz ~5-6 Ft-ból oldalanként, a chip nélküliek használatához pedig kérdezd meg a canon topikban, hogy mi kell. Viszont ha bármelyik patronod kiürül, már nem fogsz tudni nyomtatni - még feketét sem.

Túl sok az 5 patron, valamelyik állandóan ki fog fogyni és ha egyesével cseréled úgy jársz mint az epsonokkal, hogy mire az utolsót is kicseréled kezdheted az elsőnél előről, mert kifogy anélkül, hogy nyomtattál volna. Mert minden patroncsere után fejet kell neki tisztítania és ilyenkor természetesen az összeset átmossa tintával.

Én jobban szeretem az olyan nyomtatókat - még ha drágább is egy kicsivel a patron hozzá -, amiben egyben van a fej a tintatartállyal, mert ha bármi gond adódik a fejjel vagy a tintával, egy mozdulattal ki lehet cserélni a "komplett nyomtatót" és vissza lehet vinni garanciába és kapsz helyette újat (HP-nél és Victoriánál).

Ha rámhallgatsz, akkor megszabadulsz tőle és veszel egy HP DeskJet F4580-ast vagy egy HP PhotoSmart C4780-at. A PhotoSmart annyival tud többet a DJ-nél, hogy van benne kártyaolvasó és képernyő is. Továbbá mindkettőben van WLAN is.

(#1803) zka67 válasza Mika1227 (#1800) üzenetére


zka67
őstag

Szerintem - hacsak nincs egy profi szkennered - mindenképp érdemes multifunkciósat venni. Lehet vele fénymásolni, ami egy egyemistának jól jöhet...

A mai HP-knál már nem szárad be a fej több havi állás után sem. De ha esetleg mégis, csak kiveszed, megtörlöd óvatosan a fejet egy WC papíron, visszateszed és kész is van, nem is kell tintát pocsékolni a tisztítására.

(#1804) mhorvat válasza zka67 (#1802) üzenetére


mhorvat
senior tag

Teljesen igazad van ebben az állandó patroncserében, megfogadom tanácsod és beszerzek egy HP-t, amit javasoltál számomra. Szerintem az F4580-as lesz, kisképernyő és kártyaolvasó számomra teljesen felesleges. Van esetleg alternatívája ennek a gépnek (a másik két HP-t leszámítva), vagy inkább arról van szó, hogy a többi márkával csak a macera van ilyen kategóriában?

(#1805) zka67 válasza mhorvat (#1804) üzenetére


zka67
őstag

Jelenleg nem tudok neked nyugodt szívvel más gyártót ajánlani. Epsont el kell felejteni legfőképp a beszáradásai miatt. Canon? Egyetlen nyomtatója sem tud egy patronnal dolgozni, míg a HP igen. Otthoni használatra szerintem tökéletesen megteszi az F2480, F4580 vagy a C4780, ezek mind ugyanazzal a patronnal működnek, csak terhelhetőségben és szolgáltatásban különböznek egy kicsit egymástól. 12-15e Ft körül kapsz egy multifunkciós gépet 200+165 oldalra elég tintával, kell ennél több? 5300 Ft bele egy u.gy. fekete patron 900 oldalra.

(#1806) mhorvat válasza zka67 (#1805) üzenetére


mhorvat
senior tag

Rendben, köszönöm a segítséget! Akkor meglepem magam karácsonyra ezzel az F4580-assal.

(#1807) khron78 válasza zka67 (#1805) üzenetére


khron78
őstag

Szia!
Hp nyomtatóban van ami cd-dvd felületre is nyomtat?

(#1808) zka67 válasza khron78 (#1807) üzenetére


zka67
őstag

Nem tudok róla.

(#1809) Mika1227 válasza zka67 (#1803) üzenetére


Mika1227
őstag

Akkor ez az F2480-as jó választás lenne. úgy látom a véleményed alapján!? Láttam 2050-est az mennyivel másabb?

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#1810) zka67 válasza Mika1227 (#1809) üzenetére


zka67
őstag

Otthoni, nem túl nagy igénybevétel esetén (havi max 1000 oldal) a legjobb választás az F2480-as.

A 2050-es most jött ki (ismét patront vált a HP, így várható a 2480 és társai megszűnése), és még nincs hozzá utángyártott patron. Ezt fél évente eljátssza a HP, nagyjából 3-4 hónapig tud eladni hozzá saját patront. Eredeti patronokkal pedig 15-25 Ft egy oldal nyomtatási költsége, véleményem szerint ez meghaladja a rablás fogalmát :D

(#1811) Mika1227 válasza zka67 (#1810) üzenetére


Mika1227
őstag

De akkor lesz patron a F2480-hoz később is?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#1812) zka67 válasza Mika1227 (#1811) üzenetére


zka67
őstag

Patront a 20 évvel ezelőtti DeskJet 500-hoz is kapsz fillérekért :)

Persze hogy lesz, és egyre olcsóbban!

Nekem egyel régebbi típusom van itthon, F2280, akkor vettem amikor megjelent a 2480-as és még nem volt ahhoz u.gy. patron. Utolsó darabok egyikét sikerült még megvennem belőle (neten), ehhez már 5800 Ft-ért veszem a fekete és a színes XL-es patronokat együtt. Fél év múlva a 2480-hoz is ebben az árkategóriában várom a patronokat.

[ Szerkesztve ]

(#1813) Mika1227 válasza zka67 (#1812) üzenetére


Mika1227
őstag

Akkor mindenképpen ezt a típust válasszam ne az újabbat?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#1814) zka67 válasza Mika1227 (#1813) üzenetére


zka67
őstag

Ha olcsón akarsz nyomtatni, akkor igen, mondom az új típusokhoz még 3-4 hónap amíg kijönnek az u.gy. patronok és eleinte azok se lesznek olcsók.

(#1815) mhorvat válasza zka67 (#1805) üzenetére


mhorvat
senior tag

Még annyit szeretnék kérni/kérdezni, hogy meg tudod mondani, milyen cikkszámú/kódszámú, típusú utángyártott patronok jók az F4580-ashoz? Csak azért kérdem, mert megnézném, mibe fáj külföldön hozzá az alapanyag, de annyi oldalon olvastam annyi féle típust. Ha jól sejtem gyáriból pedig ezt és ezt eszi az XL-es patronok közül, nem?

Köszönöm segítséged!

(#1816) zka67 válasza mhorvat (#1815) üzenetére


zka67
őstag

Cikkszámot nem tudok mondani, ahány gyártó annyiféle.

Ez tűnik különben a legjobb vételnek: Tintapatron HP DeskJet F4580 nyomtatóhoz, mert ez 900/850 oldalra elég tintát tartalmaz.

Nagyon oda kell figyelni az u.gy. patronoknál, hogy hány ml tinta van benne, mert az olcsóbb nagyon könnyen jóval drágább lehet. Nem mindegy, hogy 18ml vagy 12ml van benne és közben csak egy-kétszáz forinttal olcsóbb a 12ml-es.

(#1817) mhorvat válasza zka67 (#1816) üzenetére


mhorvat
senior tag

Köszönöm a linket, elmentettem. Ez ft/lap arányban valóban nagyon kecsegtető. Én ezt néztem, az ennyire utángyártottól azért inkább óvakodjak szerinted?

Illetve még egy olyan apró technikai kérdésem volna, hogy nagyon remek ez a Wireless kommunikáció, de mi van akkor, ha nem túl erős neki a jel a router felől? Lehet kábellel is használni esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#1818) zka67 válasza mhorvat (#1817) üzenetére


zka67
őstag

Az színes, de itt van a fekete is.

Ez a színes amit linkeltél "csak" 18ml-es, amit én linkeltem az 21, nem mintha számítana, mert az eBay-eseknek nagyon jó az áruk. Szerintem egy próbát megér, ha nem nyúlja le a postás. Kárt nem tud tenni a nyomtatódban, ha nem válik be, akkor veszel máshol, 3-4e Ft-on nem múlik semmi (szerintem). Persze bosszantó, ha nem működik vagy meg sem kapod, hogy kidobtál ennyi pénzt az ablakon.

Persze, van USB csatlakozója is, csak pluszban van még rajta Wifi is.

(#1819) mhorvat válasza zka67 (#1818) üzenetére


mhorvat
senior tag

Értem, köszönöm válaszaid! Hát, majd ha ott tartok, hogy új patron, akkor eldöntöm hol veszem. Igazából azt néztem, hogy az oldalon, amelyet linkeltél 990 Ft a kiszállítás, és 20.000 Ft felett ingyenes, tehát egy ezres még rájön a patronra (ami azért még így is olcsó). De eBay-ről is eddig még mindenem megjött (kop-kop-kop).

Akkor még egy technikai kérdésem lenne ezzel az F4580-assal kapcsolatban. Korábbi nyomtatómon (Deskjet 950C) alul volt a tálca, amiben benne is lehetett hagyni a papírt. Ennél az F4580-asnál pedig azt néztem, hogy felhajtható a tálca, illetve elöl töltöd-elöl nyomtat. Benne lehet hagyni ebbe is a papírt, a tálcát lehajtva, vagy ezek az újak már érzékenyek minden szöszre és inkább csapjam fel, mikor nem használom? Ez mondjuk elég körülményes lenne, mindig papírbe-nyomtat-papírki...

(#1820) zka67 válasza mhorvat (#1819) üzenetére


zka67
őstag

Ezek szerint vannak még becsületes postások... :)

Nem kell semmit hajtogani, bírja a port. Egyébként is a papír másik felére nyomtat (ami a tálcában lefelé van). Én jobban szeretem ezt a megoldást, mint a hátulról beleejtős papírt, mert ott aztán minden belepotyog, amit a nyomtatóra teszel. Az előző nyomtatónk olyan volt, és asszony előszeretettel pakolt rá cseresznye- és szőlőszárakat, plusz a macska is azon járt-kelt, ne tudd meg mit küzdöttem, mire kipecáztam ezeket a nyomtatóból (macskaszőr maradt benne, az elfért). Mer a nők már csak ilyenek, odapakolnak minden szart aztán meg csak visítani tudnak, hogy "apaaaaaaaa, begyűrte a nyomtató a papíííííírt!" :D

(#1821) mhorvat válasza zka67 (#1820) üzenetére


mhorvat
senior tag

Nagyszerű! Én sem szeretem a felülről benyelős nyomtatót, pont az előbbiek miatt. A 950C-nek egyébként maga az elrendezése tetszik, tehát hogy a benyelt papírok és a kinyomottak között van egy tálca, ami szétválasztja. Kicsit fura nekem ez az egy helyről benyelő, ugyanoda, rádobálva nyomtató dolog, de biztos megszokható. ;)

(#1822) zka67 válasza mhorvat (#1821) üzenetére


zka67
őstag

Nem dobálja rá a papírt! Ennek is van lerakója, különben visszahúzná a kinyomtatott lapot :D Majd meglátod!

(#1823) Mika1227 válasza zka67 (#1814) üzenetére


Mika1227
őstag

Esetleg EZ a nyomtató? Mennyiben különbözik, egy kicsit olcsóbb lenne!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#1824) zka67 válasza Mika1227 (#1823) üzenetére


zka67
őstag

Semmiben sem különbözik, legalábbis én nem tudok róla. A 2480-as forgalmazását közben befejezte a HP és ez várható az összes 300-as patronnal működő nyomtatónál. Szerintem ne habozz, vedd meg amíg még lehet kapni, mert mondom, az újabb típusokhoz még 3-4 hónapig biztosan nem lesz u.gy. patron. Nagy újításokat egyébként nem szokott csinálni a HP, csak félévente kihozza "ugyanazokat" a nyomtatókat egy kicsit más dobozban és más patronnal, hogy ő is tudjon kaszálni egy kicsit.

(#1825) Mika1227 válasza zka67 (#1824) üzenetére


Mika1227
őstag

Ha semmiben nem különbözik akkor lehet azt lenne érdemes megvenni majd 2000-el olcsóbban lehetene!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#1826) zka67 válasza Mika1227 (#1825) üzenetére


zka67
őstag

Vedd meg azt.

(#1827) Mika1227 válasza zka67 (#1826) üzenetére


Mika1227
őstag

Megvettem szállítással együtt 11 000-ből kijön!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#1828) w.miki válasza zka67 (#1752) üzenetére


w.miki
veterán

A DeskJet 1050 (ami a héten lesz akciós a TS-be), az milyen?
egyáltalán mi a különbség a sok HP DeskJet között?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1829) w.miki válasza zka67 (#1752) üzenetére


w.miki
veterán

A DeskJet 1050 (ami a héten lesz akciós a TS-be), az milyen?
egyáltalán mi a különbség a sok HP DeskJet között?

(ja látom már, nincs hozzá XL-es ugy. patron, bár szerintem amit te írtál az az ugy. patron is elég drága)

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1830) zka67 válasza w.miki (#1829) üzenetére


zka67
őstag

A 1050-es egy új sorozat egyik nyomtatója, ezekhez (No. 301-es patron) még 3-4 hónapig nem is lesz u.gy. patron.

A DeskJet-ek közti különbség? Sebesség, terhelhetőség, egyikben van wifi a másikba nincs.

Drága az u.gy. patron? Az elhiszem, itt mindenki azt szeretné ha fizetnének neki azért, hogy ő otthon nyomtat. Drága barátom, ha neked 5-6 Ft/oldal drága, akkor vegyél 5 milláért lézernyomtatót, azzal kijön 0,25 Ft / oldalra a nyomtatás. Csak hát azt a fránya 5 millát előre ki kell csengetni...

[ Szerkesztve ]

(#1831) A-l-i-e-N


A-l-i-e-N
aktív tag

Halihó

HP-deskjet 5150-es nyomtatómat cserélném le.
Melyik nyomtató a jó, patronos, tintasugaras, lézer? Mi a különbség?
15k körüli keret, lehet több is, csak ne sokkal, illetve jó legyen akkor, ha már több.
Ez mennyire jó?
Mezei, általános felhasználásra kell, semmi extra.

Köszi

(#1832) A-l-i-e-N válasza A-l-i-e-N (#1831) üzenetére


A-l-i-e-N
aktív tag

Lemaradt még, hogy szkennelni is tudjon.

(#1833) zka67 válasza A-l-i-e-N (#1831) üzenetére


zka67
őstag

Otthoni használatra ezt a nyomtatót szoktam ajánlani, csak időközben a HP megszüntette a gyártását. Ha kapsz még valahol, bátran vedd meg, vagy van egy picivel drágább tesója, ami nagyobb terhelhetőségű és kicsit gyorsabb, + van benne wifi is:

Hewlett-Packard DeskJet F4580

(#1834) A-l-i-e-N válasza zka67 (#1833) üzenetére


A-l-i-e-N
aktív tag

Én ezt néztem ki.

Erről vélemény? Erre gondoltál a "nagy tesó" alatt?

(#1835) zka67 válasza A-l-i-e-N (#1834) üzenetére


zka67
őstag

Nem, nem erre gondoltam, ott a link.

(#1836) delphinium válasza A-l-i-e-N (#1832) üzenetére


delphinium
tag

Szia!
Ha már nem kapnál deskjet 2480-ast, akkor keresd az utódját, a deskjet 2050.
Üdv: D

(#1837) w.miki válasza zka67 (#1833) üzenetére


w.miki
veterán

ebbe a kettőbe, amit ajánlani szoktál (f2450 és f4850) nem szárad be a tinta?
az utódja, amit most árul a TS (1050,2050) az meg ugyanaz, csak még nincs hozzá UGY patron?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1838) zka67 válasza w.miki (#1837) üzenetére


zka67
őstag

A HP mai nyomtatóiba nem szárad bele a tinta több napos-hetes állás után sem. Ha meg netán mégis (amire nálam még nem volt példa), akkor sincs semmi baj, kiveszed a patront, wc papíron óvatosan megtörlöd a fejet és máris nyomtathatsz vele. Nincs szükség a fejtisztításra, hogy tintát pazaroljon.

Egyébként az F2480-at és az F4580-ast szoktam ajánlani, valószínűleg elírtad...

A 1050 és a 2050 nem ezeknek az utódja, és gyári patront se mindenhol lehet hozzá kapni (még). Nekem ezek a nyomtatók nem szimpatikusak, ezeket nem fogom ajánlani senkinek. Nem szeretem a hátulról beejtős adagolókat, mert ott nem csak a papír esik bele a nyomtatóba, hanem minden egyéb, a nyomtatón tárolt vagy csak rápakolt dolog is. Régebben nekünk is volt itthon ilyen nyomtatónk és nem győztem tavasszal a cseresznyeszárat, ősszel meg a szőlőszárat kipecázni belőlük. Gémkapocs csak azért nem volt benne, mert azt az asszony az iróasztala másik oldalán tartja...

Egyébként is kisebb a papíradagoló kapacitása (50/60 lap, szemben az F2480 80 lapjával). Nem volt még a kezembe egyik nyomtató sem, csak a tecsóban láttam kirakva, de elég gyerekjátéknak tűnik első ránézésre... Aztán lehet, hogy belül masszív (csak nem valószínű)...

(#1839) Gergőke88 válasza zka67 (#1838) üzenetére


Gergőke88
addikt

Pedig az F2480 utódja a HP2050, illetve a 4580 utódja a 3050. A közeljövőben pedig a Deskjet szériáknak hátul adagolós lapkezelése lesz, és már csak ott lesz 2 patronos rendszer, mindenhol máshol színenként cserélhető.

(#1840) zka67 válasza Gergőke88 (#1839) üzenetére


zka67
őstag

Ezt szomorúan hallom :(

Talán tavasszal, nyár elején amikor vége lesz ennek a szériának, kihoznak még alul adagolósat is, remélem...

(#1841) nfsu17


nfsu17
veterán

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valami nem színes lézernyomtatót?
HP-t ajánlottak nekem.
Semmi különös elvárás nincsen, nyomtasson.

HP LaserJet Pro P1102 (CE651A)
HP LaserJet Pro P1102w (CE657A)
HP LaserJet Pro P1566 (CE663A)

Az utolsó a legdrágább, tud annyival többet, hogy megérje a pluszt? Több lap/perc amiben pl jobb, de ez itthoni használat esetén nem olyan nagy érvágás, hogy 1 perc, vagy 1,5 perc míg nyomtat. A mostani tintasugaras rengeteget eszik, főleg ezért van lézerre szükség, hogy többet bírjon egy patron.

Köszönöm.

(#1842) A-l-i-e-N válasza zka67 (#1835) üzenetére


A-l-i-e-N
aktív tag

És a véleményed róla? Annyiban jobb, hogy tud faxolni is.

(#1843) zka67 válasza A-l-i-e-N (#1842) üzenetére


zka67
őstag

Az OfficeJet-ek irodai alkalmazásra vannak, nem jellemző hogy találsz hozzájuk utángyártott patront. A cégek kibírják az eredeti kellékanyagot is. Ezzel ~10 Ft/oldal a nyomtatási költséged, míg az F4580-al le lehet menni 5 Ft-ra. Maga a patron különben teljesen ugyan az mint a 21-22, 300, 301-esek és még sorolhatnám, csak a rajta levő chip-ben különbözik. Magyarul semmi különbség nincs a nyomtatási minőségben.

Ha neked fontos a fax és nem számít a költség, akkor vedd meg bátran, mert egyébként jó kis nyomtató ez is.

(#1844) delphinium válasza nfsu17 (#1841) üzenetére


delphinium
tag

Szia, nem csak a sebesség számít. A P1566- ba nagyobb töltetü tonert is lehet vásárolni, amivel olcsóbb a nyomtatás. Számolj a kazetták árával is, de azért vesd össze egy hasonló áru tintasugaras költségeivel is!
Üdv: D

(#1845) fo_di


fo_di
őstag

sziasztok!
tudtok javasolni nekem olyan tintasugaras nyomtatót max 15-20k-ig, amivel relatíve szépen lehet nyomtatni, és olcsó hozzá az utángyártott patron? az még jobb lenne, ha otthon is tölthető lenne
egyébként főként szöveget max apróbb ábrákkal (80%) és dvd borítókat (20%) nyomtatnék vele
egyik gyártóhoz sem ragaszkodok, de jó lenne, ha az otthon lévő összes gépem felismerné (van egy xp, egy vista meg egy 7 is :p)
köszi szépen!

(#1846) delphinium válasza fo_di (#1845) üzenetére


delphinium
tag

Szia, ha van wifid ennyi gép mellé, vegyél hp deskjet 3050-t (vagy 3000), és gyári xl patronokkal használd, mert hosszú távon jobban megéri, mint az utántöltőkkel vacakolni. Üdv: D.

(#1847) fo_di válasza delphinium (#1846) üzenetére


fo_di
őstag

de ehhez nem láttam az általam ismert helyeken utángyártott patront sem. az van hozzá, csak rossz helyen keresem? meg ez mennyire takarákos? mert a mostani deskjet 4200 seriesem kicsit sem az, és iszonyat hamar megeszi az xl patront is, pedig direkt legtakarékosabbra állítottam már a menüjében

(#1848) Kacsy21


Kacsy21
csendes tag

Hali!

Segítséget szeretnék kérni tőletek.
Van egy Hp deskjet d2360 nyomtatóm amit lecserélnék feltéve hogy van értelem. Amit kinéztem az az epson sx218 és a hp deskjet 2050.Kizárólag csak fotónyomtatásra használnám.Első kérdésem hogy érdemes-e a váltás nyomtatási minőséget illetően. Második kérdésem hogy melyik a jobb választás.Előre is köszi nagyon fontos lenne mert holnap esedékes is dolog... :))

(#1849) Gergőke88 válasza Kacsy21 (#1848) üzenetére


Gergőke88
addikt

Fotó nyomtatasara egyiket se ajánlom. Amit érdemes megnézni hp b109a kb 15000 HUF.

(#1850) Badb0y


Badb0y
addikt

Samsung ML-1640-nél van jobb azon az áron lézernyomtató kategóriában? Egy utángyártott toner 5-6000 ft.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.