Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) szbence válasza mkRoland (#1549) üzenetére


szbence
csendes tag

Értem. Szabad megkérdeznem, hogy Te hol szerzed be az ezPrint gyártmányú tintát?

(#1552) mkRoland válasza szbence (#1551) üzenetére


mkRoland
senior tag

Bocs a késői válaszért, nappalos voltam. Innét rendeltem őket:
9db-os 3960,-
4 db-os 1900,-
Csak dícsérni tudom őket: segítőkészek és piszok gyorsak (Veszprém megye egy eldugott településére hozták házhoz) voltak; tökéletesen működnek a DX7400-val (és csípik az YXD-968 resetter-t)!

[ Szerkesztve ]

(#1553) szbence válasza mkRoland (#1552) üzenetére


szbence
csendes tag

Semmi probléma. Legközelebb Én is kipróbálom ezeket a patronokat, ma megrendeltem a vateráról a resettert, remélem hamarosan megkérkezik, az átutalásnak is kell idő, ezért gondolom jövő héten érkezik valamikor.

Köszönöm a segítségedet! :)

(#1554) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Egy Multifunkciós Lézer fekete-fehér nyomtatót kéne vennem, komoly irodai használatra, gyors, nagymennyiségű nyomtatáshoz, és ha lehet faxfogadáshoz. A nyomtató ára nem számít, 70-100k-ig belefér, csak a minőség lenne nagyon fontos.
Ebben a szegmensben láma vagyok, melyiket tudnátok ajánlani a boltban kaphatók közül?

:R

[ Szerkesztve ]

(#1555) szbence válasza mkRoland (#1552) üzenetére


szbence
csendes tag

Hello!

Megérkezett a resetter, 7 tűs és jó a T0711es szériához.
A ciánt jelezte hogy kifogyott, lereseteltem, piros villogás utána folyamatos zöld.
Ezután végeztem egy fúvóka ellenőrzést.
Ezt a képet kaptam

Ez azt jelenti hogy ténylegesen fogytán van a cián patron, vagy tisztítani kell?
Ez nem befolyásolja azt ha fekete fehéret nyomtatok, igaz?

Üdv. Bence

[ Szerkesztve ]

(#1556) mr_ricsi válasza mkRoland (#1541) üzenetére


mr_ricsi
veterán

4 kiegészítés:
"még a csak fekete tintával való nyomtatáshoz is kell neki az összes szín, függetlenül attól, hogy egy piktoliternyit sem használ egyikből sem"
Fejtisztításkor vákuummal szívja meg egyszerre mind a 4 fejet, mindegyikből kijön egy kis tinta. Amelyiknek üres a patronja, abból a tisztítás kiszívná az összes tintát, a maradéka pedig pillanatokon belül beleszáradna.
Ezért nem hajtja végre a tisztítást, tisztítás nélkül pedig nem nyomtat.

"Viszont az utángyártott tintapatronokat rendszerint úgy reklámozzák, hogy a gyári kapacitás 2-3x-ára vannak töltve. Ez így igaz is, de sajnos a chip erről az emelt kapacitásról nem igazán tud."
Pedig elvileg tudhat róla. Tehát lehet olyan chipet gyártani, ami az emelt kapacitást kezelni tudja.

"utángyártott patronok használatánál megéri 1,5 garnitúra árából beruházni egy resetelőre"
Ha a patron teljes kiürítése miatt resetel valaki, mindig legyen a nyomtató mellett egy garnitúra pótpatron, vagy utántöltő tinta.
És hozzánemértőnek inkább ne reseteljetek patront: jobb ha a tintát pocsékolja, mint hogy beszáradjon a drága fej.

+1: Az utángyártott patronok leírásában az olvasható, hogy a win alatt, a printermanager szoftver irányítása alatt cseréljük a patronokat. Ez minden nyomtatóra igaz, ha nincs rajta külön patroncsere gomb. Ha van rajta gomb, akkor kikapcsolt PC-nél kell a cserét elvégezni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1557) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!

A jövőben szeretnék venni egy nyomtatót.
Fő szempontok:
Ne legyen túl magas vételár, olcsó patron, fotót is tudjon nyomtatni.

Milyen nyomtató(ka)t ajánlanátok?

Előre is köszönöm!

Üdv.

:R

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#1558) PH-User


PH-User
addikt

Úgy látom pörög a topic... :(

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#1559) mr_ricsi válasza PH-User (#1557) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Epson S21

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1560) PH-User válasza mr_ricsi (#1559) üzenetére


PH-User
addikt

Abban az esetben, ha van rá 20 ezer forint, akkor jó választás lehet a Canon MP260?

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#1561) szbence válasza mkRoland (#1552) üzenetére


szbence
csendes tag

Hello!

Mostanába gondolom nem vagy PH közelbe :D, nembaj azért kérdezek!
Annak mi lehet az oka hogy vastagabbat nyomtat ugyanabba a betűtípusba a nyomtató, mint korábban?

(#1562) need


need
addikt

Sajna ha nem találom +oldást a nyomatómra akkor kell vennem vamamilyet...

az elgondolásom a következő lenne...

tintasugaras nyomtató legyen
dvd boritó és szöveg nyomtatásra kell
+oldható legyen a patron után töletése vagy lehessen kapni hozzá után gyártott patront
észszerű határok között legyen az árra 10-15.000 ft kb!
nem árt ha szereti már a win 7 vagy is felismeri az oprendszer!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#1563) The Bachelor


The Bachelor
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valamilyen jó LÉZER nyomtatót?
Csak fekete-fehéret nyomtasson, nem érdekel ha hangos, vagy ha lassan nyomtat, és a lényeg: hogy megbízható legyen és olcsó!
(Elszántam magam egy lézernyomtató vásárlására, mert tegnap nyomtattattam 20 oldalt 575 Ft-ért ) :Y :W

Válaszokat előre is köszönöm! :R

There Are Only 10 Types of People in the World: Those Who Understand Binary, and Those Who Don't.

(#1564) kmisi99


kmisi99
addikt

Hello!

Szeretnék venni olyan tintasugaras nyomtatót amibe olcsó a tinta és viszonylag sokat lehet vele nyomtatni. Most van egy hp-m de abba az utánagyártott patron kerül 3-4000ft ba és jó ha vagy 50 oldalt lehet vele nyomtatni. Na ennek az ellenkezője kell. Ja és lehetőleg olyat ami tud cd-t dvd-t nyomtatni. Árat nem tudok mondani a lényeg legyen viszonylag jó márka és olcsó ha 10 forintért tudok ilyet az is jó :)) :))

[ Szerkesztve ]

(#1565) perempe


perempe
addikt

Ajánljatok rendelőbe receptnyomtatásra nyomtatót. HP Deskjet 920C (printer portról) nagyon lassú. Az újabb tintások gyorsabbak? Jók a lézer ilyen felhasználásra?

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1566) perempe válasza perempe (#1565) üzenetére


perempe
addikt

USB-ről gyorsabb lene?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1567) Dr. COPY. válasza perempe (#1565) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Itt már volt szó erről a 694. hozzászólástól indul a téma.

(#1568) heaven


heaven
tag

Színes multifunkciós lézernyomtató vásárlása előtt állok, az alábbi típusokat néztem ki, nagyjából hasonló árkategóriában vannak, melyiket ajánljátok ezek közül?

HP Color LaserJet MFP CM1312mfp
KonicaMinolta MC1680MF Color 20/5pp
Samsung MFP Color CLX-3175 17/4pp

(#1569) heaven


heaven
tag

A Samsungot választottam, csendes és gyors kis készülék így első megközelítésből.

(#1570) perempe válasza Dr. COPY. (#1567) üzenetére


perempe
addikt

Köszönöm.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1571) horitomy


horitomy
tag

20.000Ft alatt tudtok e olyan scannerrel kombinált tintasugaras nyomtatót ajánlani aminek az üzemeltetése (utántöltés, stb) olcsón megoldható? Köszönöm!

(#1572) stigma


stigma
addikt

Hi.Segítséget kérnék abban hogy a napokban szeretnék nyomtatót venni 1-2 tipust tudko adni mire gondoltam de pozitív/ negatív tapasztalatokat adjatok hozzá kérlek, illetve ha van jobb ötletetek írjátok le plz:
Ami szükséges tulajdonsága kell hogy legyen:
-Színes tintasugaras
-Multifunkciós ( scanner, fénymásol, nyomtat)
-Ár: Max 25.000
-Eredeti patron hozzá ne haladja meg a 6-7.000 FT-ot ( fekete+színes)

Ezenkívül ha van rajta plusz dolog, kártyaolvasó, Bluetooth vagy vezeték nélküli.

Amire én godoltam:
-HP Deskjet D5560
-Canon PIXMA MP550

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1573) mr_ricsi válasza stigma (#1572) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A HP-nél a 9e Ft-ért 4x4ml tintát kapsz, a Canonnál pedig 12500-ért 15ml + 4x9ml-t.

"-Ár: Max 25.000"
Ez miért számít, ha minden 2 vagy 3 garnitúra patron árával megveszed újra és újra?

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1574) mr_ricsi válasza horitomy (#1571) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"20.000Ft alatt tudtok e olyan scannerrel kombinált tintasugaras nyomtatót ajánlani aminek az üzemeltetése (utántöltés, stb) olcsón megoldható?"

SX100akárhányas, vagy SX200akárhányas Epson.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1575) stigma válasza mr_ricsi (#1573) üzenetére


stigma
addikt

Árkategóriát elsőre besaccoltam, azért írtam a 25k-t de akkor javítom, ki mit ajánl de jó lenne
egy 30k környéki nyomtató mondjuk.
Azért írtam mert jelenleg egy Cannon Pixma iP 1500 -as van ami csak sima tintasugaras nyomtató, feje nem az igazi és valami időtállóra le akartam cserélni ami olyan 2-3 évig elleszek.Esetleg valami ötlet, tipus mi az amiben bízhatok?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1576) mr_ricsi válasza stigma (#1575) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"jelenleg egy Cannon Pixma iP 1500 -as"

Gyári patronokat használsz hozzá? :Y

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1577) stigma válasza mr_ricsi (#1576) üzenetére


stigma
addikt

Gyárit használok hozzá, de a probléma az hogy nyomós húzós ideig lett használva után töltött és szerintem tönkretette a fejet, mert az eredeti patronnal is kicsit maszál, és csíkozik a fej.Mindenféleképpen újat akarok venni és mutisat mert scanner és fénymásolás szükséges lesz az elkövetkezendő időkben majd.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1578) mr_ricsi válasza stigma (#1577) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"szerintem tönkretette a fejet, mert az eredeti patronnal is kicsit maszál, és csíkozik a fej."
Ez inkább arra utal, hogy részben be vannak száradva a fúvókák, ami a ritka használattól lett ilyen.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1579) stigma válasza mr_ricsi (#1578) üzenetére


stigma
addikt

Hát pontosat nem tudok neked mondani de hiszek neked mivel a nyomtatót nem én használtam hanem bátyám és nem igazán tudom pontosan megmondani milyen rendszerességgel lett nyomtatva, de heti pár oldal az tuti volt; de az tudom elenyésző mennyiség.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1580) Vidala válasza Kroni1 (#1554) üzenetére


Vidala
senior tag

Szia!

Én egyáltalán nem vagyok nagy nyomtató guru, viszont van egy rendszergazda barátom.
Ő a tapasztalatai alapján a Kyocerát ajánlaná. Megbízható, és a laponkénti nyomtatási ktg-e (főleg nagy mennyiségű nyomtatásnál) jóval kedvezőbb a többinél.

u.i. ha még nem vettél volna :)

CoVboy Forever!

(#1581) syl5


syl5
őstag

Sziasztok!
Multifunkciós nyomtatót szeretnék venni, és ebben kérnék segítséget!
Azt a legolcsóbb készüléket keresem, aminek a sz üzemeletetési költsége, egy lap nyomtatásának a költsége a legkisebb. Tehát ugye ha megveszek pl 10 000-ért egy multifunkciós nyomtatót, de a patron nagyon drága, vagy a toner nagyon keveset nyomtat, akkor már inkább vennék inkább 14 000-ért.
Nem számít hogy fekete-fehér vagy színes, az sem hogy tintasugaras, vagy lézeres, egy a lényeg minél olcsóbb legyen.
Válaszaitokat előre is köszönöm!

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#1582) nagyben


nagyben
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egyik haveromnak tintasugaras nyomtatót, amihez lehet kapni manapság olcsón utángyártott patronokat. Persze túl gagyi se legyen a gépezet. Általános használatra kell a nyomtató, néha képeket is nyomtatna vele, de nem lényeg a fotóminőség, közepes minőség színesben megfelelő.

Nekem még a régi klasszikus Canon IP1500 van, de azt már sajna nem lehet kapni a piacon. Én ezzel meg vagyok elégedve, de ma melyik az etalon ebben a kategóriában? Mert annak idején emlékszem még ez ment...

Minden véleményt szívesen hallok, és előre is köszi a válaszokat!

Üdv:
Bence

(#1583) Grillo


Grillo
senior tag

Mondjatok egy olyan nyomtatót, ami kicsi, könnyű, és mondjuk lehetséges autó szivargyújtójáról üzemeltetni. Nem kéne gyakran, de néha szükség lenne rá jegyzőkönyvekhez, stb. Nem kell színes, nem kell semmi extra.

A mobil, akkus printerek nem játszanak, mert drágák, nekem 30k felett nem éri meg sajnos.

(#1584) Napsugár22


Napsugár22
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni? Otthoni használatra kellene -sulihoz egy masszív,költséghatékony nyomtató. Igazából körüljártam az interneten a dolgot, tudjátok bestbuy és hasonlók :) és 2 készülék maradt (tintasugarassal rossz tapasztalat volt):
1. OKI B430d
2. Kyocera FS-1300d
Ezek viszonylag olcsón és szépen nyomtatnak,duplex üzemmódot ismerik,ami elég jó dolog.

Igenám,csak utána gondolkodtam,valószínűleg másolásra,esetleg scannelésre is szükség lesz majd,pl.jegyzetek,könyvekből oldalak stb. és ez már sok volt nekem,nem tudok kiigazodni a multifunkciósokon :( Faxra pl. biztos h nincs szükségem,fotókat sztem nem fogok nyomtatgatni...
Vagy a (fentebbi egyik) nyomtató mellé elég lenne egy scanner és beolvasás után nyomtatgatni?
Amit még alternatívának kinéztem : HP Officejet 8500 pro, csak ez ugye tintasugaras,+felesleges funkciók és az ára. :W

Valaki help,pls!: :))

(#1585) xrvman


xrvman
őstag

udv:
Ismerosnek kellene egy olyan tobbfunkcios nyomtato, amiben van sikagyas szkenner fax is van? Lenyeges lenne hogy a patron cserejekor a fejcsere is meglegyen.
Am ha azt mondjatok hogy inkabb kulon vegyuk meg a faxot, akkor benne vagyunk abban is.
Otthonra lesz, otthoni hasznalatra.

(#1586) xrvman válasza syl5 (#1581) üzenetére


xrvman
őstag

Olyan nyomtatot vegyel aminek a patron cserejekor fejcsere is tortenik. Hasznalhatsz bele utantoltott patront, vagy utantoltheted es ha elromrik a fej, akkor csak venni kell egy masikat.

(#1587) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

syiasytok,

otthoni használatra kéne vegyek egy multifunkciós eszközt (nyomtat és szkennel esetleg másol is), a maximum ár 20K lenne.
ami a lényeg, hogy könnyű legyen kezelni és olcsó legyen a fenntartása.
(és ha még a minősége is elfogadható lenne annak nagyon örülnék).
tippeket előre is köszönöm.

(#1588) zsolt320i válasza zsolt320i (#1587) üzenetére


zsolt320i
senior tag

hmmm, senki,,, :( ????

(#1589) rolpower válasza lkalmi (#1) üzenetére


rolpower
csendes tag

Sziasztok!

Tartozás miatt rámmaradt egy HP Color laserjet 4550-es nyomtató.

Nem tudom,hogy jó-e,nem értek hozzá,kábelek nincsenek hozzá az tuti...látnám ,ha lenne.

Mennyit lehet egy ilyenért kapni?

Nekem 60.000-em van rajta,de ha már 40.000 körül kapnék azonnal adnám.

Érdekel csere is,vagy Samsung B-2700-as vagy Nokia 3720 Classic sárga mobiltelefon (mindkettő 25-30 körül van.)

Sürgős.

[ Szerkesztve ]

(#1590) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

Milyen nyomtatót ajánlotok, hogyha főleg szöveget kéne nyomtatni vele, de időnként akár fotókat vagy színes grafikonokat? Wifi vagy ethernet kapcsolat mindenképpen kell, mert 4 gép használná különböző szintekről. Lényeg hogy szöveget gazdaságosan nyomtasson, ezért valószínűleg lézer lenne jó, de a színes nyomtatás miatt megérné egy színes lézert venni (mennyire gazdaságos feketét nyomtatni vele, bár gondolom külön toner van hozzá), vagy inkább tintasugarast?

Köszi előre is :)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#1591) zsolt320i válasza zsolt320i (#1587) üzenetére


zsolt320i
senior tag

ha tud valaki segíteni, lécci írjon, nem akarok olcsón xart venni :D hanem olcsón jót vagy legalább elfogadhatót ;)

(#1592) egykori válasza zsolt320i (#1591) üzenetére


egykori
őstag

Nehéz a tutit megmondani - olcsó és jó - együtt - ritka mint a fehér holló. Azután a fenntartás megbecsülése így még nehezebb, mert nem tudni, hogy gyári vagy buherált patronokat akarsz hozzá használni.
Hármat azért ajánlok a figyelmedbe (~20K) - talán az Epsont lehet ezek közül a legolcsóbban üzemeltetni:
CANON Pixma MP490
EPSON Stylus SX415
HP PhotoSmart C4680

[ Szerkesztve ]

(#1593) zsolt320i válasza egykori (#1592) üzenetére


zsolt320i
senior tag

szia,

kösz szépen a tanácsokat.
a buherált patronok bőven jók lesznek (csak ne tegye tönkre a nyomtatót)
akkor ennek fényében az epsont ajánlanád?
minőségre melyik jobb a 3 közül?

(#1594) egykori válasza zsolt320i (#1593) üzenetére


egykori
őstag

Szívesen segítek, de csak egy határig tudok. Van egy pont, amikor már neked kell dönteni. A 20K-t néztem alapnak, amit írtál, és ezen belül pedig azokat, aminek megvételén én is elgondolkodnék. Mivel buherált patronokkal még nem volt dolgom eddig, így jó lenne, ha olyan fórumtárs segítene, akinek e területen tapasztalata is van.

(#1595) zsolt320i válasza egykori (#1594) üzenetére


zsolt320i
senior tag

:R

(#1596) w.miki


w.miki
veterán

Nyomtató ügyben kérnék tanácsot.
Canon MP160-am van, ami a 2 év gari letelte után meghalt, utántöltött patronnal nem megy, gyárit meg már nem fogok bele venni.
Talán beszáradt a fej, mert nem használtam minden hónapban.

Szeretnék másik nyomtatót, de csak 5.000 - 15.000 között gondolkodhatom. Akár egy használt is jó lenne.
Mit ajánlatok, ami fajlagosan a legolcsóbb, és megbízható. Esetleg kapható használtan is.
Itt már nézegettem patronokat:
TintaCentrum
Vannak egész olcsók, csak azok a nyomtatók már nem kaphatók szinte sehol, vagy csak hibásan.
Nektek van valami ötletetek mire érdemes költeni egy picit? Akár használtan, akár ami egy lomipiacon is előfordul...

Viszonylag ritkán nyomtatók, néha szeretnék színest is.
Ha lenne nyomtatóm, akkor lehet nyomtatnék havonta néhány száz oldalnyi szórólapot, de ez nem biztos, most még meg tudom oldani máshogy.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1597) mr_ricsi válasza w.miki (#1596) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az igényednek megfelelő nyomtató nincs.
Ha csak a nyomtatási szokásaidat nézem, akkor egy kicsi színes lézeres kellene neked, de olyat 5-15 e Ft-ért nem kapsz.

A ritka nyomtatáshoz a HP lassan száradó gyári tintás nyomtatói passzolnak leginkább, de ahogy elkezded a havi 100 szórólapot, máris baromi drágává válik a nyomtatásod.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1598) tjb007


tjb007
nagyúr

Sziasztok!

Új nyomtatót szeretnék venni a meglévő Epson C42UX helyett.
Igazából nem tudom eldönteni, hogy milyet. Szöveg nyomtatásra, elvétve (nagyon ritkán) színes szöveg nyomtatásra használnám. Fontos, hogy "olcsó" legyen bele a patron.

Előre is köszi.

(#1599) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok!

Olyan multifunkciós nyomtatót szeretnék venni amibe a patron nagyon olcsó! Az ára kb.:10-15e Ft körül legyen!

Tudtok nekem ilyet/ilyeneket mondani?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#1600) Kicker


Kicker
senior tag

helló

használ valaki kyocera fs 6020-at? Én most szereztem egyet, álíltólag a nyomtatási költségei a legalacsonyabbak között vannak, de nem értem, miért nem eltejedtebb...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.