Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Yooha válasza tothbe (#200) üzenetére


Yooha
aktív tag

De azok nem lézerek. A mostani nyomtató után nem akarok visszalépni. Vagy ma már a tintasugarasok is jó minőségűek?

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#202) tothbe válasza Yooha (#201) üzenetére


tothbe
addikt

Nézd, minöségre mindig is jobbak voltak a tintások, legalábbis sokkal szinhübb képet nyomtatnak, csak épp va egy kis száradási idö meg költségesebb egy nyomat ára.
De ha csak lézert akarsz, akkor nézd meg a samsungokat is, nekik is van olcsó, de mégis egész jó lézermultijuk.

By(e) Tothbe

(#203) bnss


bnss
veterán

Üdv!

Azt szeretném megtudni, h mi a különbség a Canon MP170 és az MP180 között? Canon Maygarországnál nem láttam 170-est, csak a 180-ast [link], viszont errefelé csak 170-es kapható! :F

Köszi előre is! ;)

Mod.: megtaláltam ott is, csak a régebbi modelleknél kellett kersenem! :DD

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#204) Yooha válasza tothbe (#202) üzenetére


Yooha
aktív tag

Csak szöveget szoktam nyomtatni/szkennelni, most egy Samsung lézer van, ami nagyon megfelel. Van 40.000 alatt valamivel Samsung multifunkciós, ami még mindig jóval drágább, mint pl. egy Hp 25.000 körül. Kérdés, hány oldal után hozza be az árát a Samsung (ha behozza..)?

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#205) tothbe válasza bnss (#203) üzenetére


tothbe
addikt

akkor meg is találtad a megoldást. a 180 az utódtipus.
Az eltéréseket meg megtudod, ha megnézed az adatlapjaikat.

By(e) Tothbe

(#206) tothbe válasza Yooha (#204) üzenetére


tothbe
addikt

25-ért hol van hp multifunkciós lézer?

By(e) Tothbe

(#207) Yooha válasza tothbe (#206) üzenetére


Yooha
aktív tag

Nem-nem! Samsung multifunkciós lézer 40.000-ért vs. sokféle Hp, Canon stb. multifunkciós tintasugaras, 20-25.000-ért. Nem voltam világos :B
Hogy ezek közül melyik éri meg jobban hosszú távon, ha 99,9%-ban fekete-fehéren nyomtatok, átlag napi 1 oldalt?

[Szerkesztve]

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#208) bnss válasza tothbe (#205) üzenetére


bnss
veterán

Lusta voltam megint javítani, 170 utódja a 180, lényegi változás nincs. Már csak az kérdés, h milyen utángyártott patron használható velük. :F

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#209) tothbe válasza bnss (#208) üzenetére


tothbe
addikt

170-hez van párféle, neten is találsz csomót.
180 még annyira új, hogy nem találtam hozzá semmit.

By(e) Tothbe

(#210) tothbe válasza Yooha (#207) üzenetére


tothbe
addikt

ha csak feketézel :DDD , akkor a lézer a jobb választás egyértelmüen.
Feketében sokkal pazarlóbb a tintasugaras és a szövegmegjelenités szebb is a lézernél.
Csak igy meg tényleg nem értem, minek neked a multi? Inkább vegyél egy olcsóbb nyomtatót meg egy scanner-t. Hiba esetén olcsóbb is a javítás, kevesebb is a macera meg ha az egyik tönkremegy még tudod használni a másik funkcióit. Hátránya persze, hogy kell a gép hozzá, bár vannak ilyen sorbakötéses dolgok, amikkel akár azt is el lehet kerülni.

[Szerkesztve]

By(e) Tothbe

(#211) Yooha válasza tothbe (#210) üzenetére


Yooha
aktív tag

Azért kell multi, mert fénymásolóm az nincs, (nyomtató meg szkenner az van). Gép amúgy is van hozzá, egy készülék meg kevesebb helyet foglalna. Szerintem várok, hátha akcióznák valahol a Samsung SCX-4100-at. Ha meg a mostani kettőt eladnám jó áron, az lenne az igazi akció! :D

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#212) bnss válasza tothbe (#209) üzenetére


bnss
veterán

Canon oldalon mindkettőhöz ugyanolyan patront írnak, remélem tényleg így van! ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#213) tothbe válasza bnss (#212) üzenetére


tothbe
addikt

igen, bocsi, közben én is megnéztem.
180-ast még nem vett senki(legalábbis nálunk nem, vagyis igazából be sem tudjuk még szerezni, mert nem ad a canon)

By(e) Tothbe

(#214) bnss válasza tothbe (#213) üzenetére


bnss
veterán

Semmi probléma! Én már több helyen is találkoztam ezzel a masinával, már csak az a kérdés, megéri-e megvennem, mivel sokat használnán (relatíve sokat), és a gyári patronok nem vmi emberségesek. Viszont láttam utángyártott patront, kettőt (feketét) 6e Ft-ért... :F

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#215) tothbe válasza bnss (#214) üzenetére


tothbe
addikt

mi a gyártója a patronnak?

By(e) Tothbe

(#216) bnss válasza tothbe (#215) üzenetére


bnss
veterán

Ha jól írom, akkor ForUse! [link]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#217) tothbe válasza bnss (#216) üzenetére


tothbe
addikt

Ja, ez a peach, amiröl nemrég volt már szó.
Ezt a tipust konkrétan nem ismerem, de eddig jók a tapasztalatok az ilyen cserélhetö tartályos patronokkal.

By(e) Tothbe

(#218) bnss válasza tothbe (#217) üzenetére


bnss
veterán

Értem, nem tűnt fel,h Peach. Ha azt veszem, h egy gyári fekete patron 4,9k, akkor ez a kettőért nem is rossz ár! :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#219) ati2


ati2
őstag

Valakinek van valami tapasztalata a Samsung CLP-300 széria képminőségét illetően a többi szines laserjet-hez képest? [link]
Az ára nagyon vonzó 75 eft körül van, a 300N pedig 90 eft.

(#220) dollar72


dollar72
csendes tag

hali.canon pixma ip1600 nyomtatot szeretnék venni.othoni használatra.érdemes?

dollar

(#221) sczholl


sczholl
tag

Melyiket a három közül? Rövid indoklást is kérnék.
HP Deskjet D1360 Printer
Canon PIXMA iP1300
Epson Stylus C48

Okos ember hülyéskedik,hülye ember okoskodik.

(#222) tothbe válasza dollar72 (#220) üzenetére


tothbe
addikt

röviden? igen, érdemes. :)

By(e) Tothbe

(#223) tothbe válasza sczholl (#221) üzenetére


tothbe
addikt

nos, a sorrenden csak picit változtatnék:

Canon PIXMA iP1300
HP Deskjet D1360 Printer
Epson Stylus C48

És hogy miért? Minöség, megbizhatóság, és utántöltési árak/lehetöségek.
Ja, és az epson nem 3. a listán csak 2.11, ha a Canon 1, a HP pedig 2

[Szerkesztve]

By(e) Tothbe

(#224) LivingColour


LivingColour
tag

Sziasztok!
Egy nyomtatót szeretnék vásárolni méghozzá otthoni használatra, színes nem szükséges, valamilyen olcsó lézer megtenné. Milyet javasoltok?
Előre is kösz :R

E jóó vót! Hol termett? Nem termett, permet!

(#225) tothbe válasza LivingColour (#224) üzenetére


tothbe
addikt

pl. egy Canon LBP-2900 vagy egy hp 1018

By(e) Tothbe

(#226) HpTomi válasza sczholl (#221) üzenetére


HpTomi
csendes tag

HP Deskjet D1360-t semmi esetre se!

Kb. 1 évig működik, aztán tönkremegy és kuka.
Tintaköltsége cca. 30Ft / oldal, 'kissé' drága.

a többiről nincs infom, de szerintem a legolcsóbb kategóriában a többi márka is riasztó lehet

(#227) bnss


bnss
veterán

Üdv!

Ma bementem MM-be, mondom megveszem gyorsan a nyomtatót (mielőtt vki megkérdi, h miért MM, a részletfizetés miatt), megpillantom a szépséget (Canon MP180), nézelődöm, sehol egy Canon doboz... Megkérdm eladót hogyisvanez?! Azt mondja csak egy van, ami ki van állítva. Mondom köszi, az nem kell ,mert igencsak össze volt karcolva...

Kénytelen leszek Kp-ban megvenni...

Csak érdekességként írtam le! :DDD

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#228) tothbe válasza HpTomi (#226) üzenetére


tothbe
addikt

Ebben az árkategóriában mit vártál? 20 évig müködö nyomtatót 2 ft-os lapköltséggel? Hát, az még odébb van, nem is kicsit.

By(e) Tothbe

(#229) tothbe válasza bnss (#227) üzenetére


tothbe
addikt

Másik mm-ben nem próbáltad meg?

Szerk: kérdést visszavonom, tényleg nem .érte volna meg annyit utazni, most láttam, hogy pécsi vagy, igy a legközelebbi másik talán a fehérvári lett volna. :U

[Szerkesztve]

By(e) Tothbe

(#230) bnss válasza tothbe (#229) üzenetére


bnss
veterán

Igen! :DDD

Úgy néz ki a dolog, h ma megyek és megveszem Kp-ban és még beljebb is leszek majd 2e Ft-tal! :))

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#231) bnss válasza bnss (#230) üzenetére


bnss
veterán

Megvan az MP180-as csodamasina! Eddig csak dícsérni tudom, - számomra - igen gyors, akár a scannelés, akár a nyomtatás, vagy a fénymásolás. A minősége is hihetetlenűl jó! Aki megteheti és nem szereti a konkurens márkákat ilyet vegyen! :DDD

Jah és majd 5k-val lettem beljebb MM-hez képest... :C

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#232) Spancer RE


Spancer RE
aktív tag

Hella all!
Új nyomtatót szeretnénk venni, mert a régi tönkrement és tanácsot szeretnék kérni, hogy mégis melyiket. Az lenne a lényeg, hogy multifunkciós legyen, mert nincs hely, hogy a szkenner/nyomtató külön legyen és az egészre 40-50k lenne a keret. Márka nem lényeg csak ''minőség'' legyen ja és tudjon szkennelni, fénymásolni, nyomtatni :DDD (+lézer vagy tinta? :F )

(#233) tothbe válasza Spancer RE (#232) üzenetére


tothbe
addikt

ennyiért, ha a szines is kell, egyértelmüen tintasugaras.

Pl. Canon MP460,MP510 de az ár tetejébe egy MP600-as is belefér az meg már komoly kis masina.

By(e) Tothbe

(#234) Spancer RE válasza tothbe (#233) üzenetére


Spancer RE
aktív tag

természetesen szines nyomtató kell, átlagos hétköznapi használatra (de nem havi 1-2 lap nyomtatására :) )

(#235) Akheron


Akheron
senior tag

Sziasztok,

utoljára 7-8 éve foglalkoztam nyomtatókkal, így hamar belevesztem a témába; jól jönne egy kis segítség :) Egy multifunkciós eszközt szeretnék vásárolni, szinte kizárólag fekete-fehér nyomtatásra, de még azt is keveset nyomtatnék. Viszonylag gyakran költözöm, így minél kisebb/kompaktabb az eszköz, annál jobb. (Ezért is szeretnék multit a külön eszközök helyett.)

Illetve előny, ha esetleg meg lehet vásárolni fényképezőgéppel együtt (mert úgy elvileg a fényképezőt is elkönyveltethetném költségként). Ez például ilyen, csak nekem eleve nem szimpatikus újabban a HP márkanév: [link]

Egy HP Deskjet 485c-ről váltok - ahhoz képest kellene ''jónak'' lennie. :)

Jahm, és az árkategória: úgy 40 ezerig bezárólag, vagy ha tényleg nagyon gazdaságosan és tartósan használható, akkor esetleg 50-ig.


[Szerkesztve]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#236) tothbe válasza Akheron (#235) üzenetére


tothbe
addikt

pedig ez pont egy jó kis gép. Én is épp ilyenre cserélem most az otthonit. ;)

By(e) Tothbe

(#237) Akheron válasza tothbe (#236) üzenetére


Akheron
senior tag

Tényleg jó? Ez esetben természetesen a jelöltek között marad. :) A szkenner funkciója mennyire használható? Szintén főként fekete-fehér lapokat olvastatnék be, és azt sem túl gyakran.

Milyen patront adnak hozzá gyárilag? Jó lenne, ha nem kellene egyúttal azt is vennem hozzá. :B

(A hozzá adott fényképező gondolom nem sok mindenre jó - de most végül is semmilyen fényképezőm nincs, annál meg minden jobb. :) )

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#238) Akheron válasza Akheron (#237) üzenetére


Akheron
senior tag

Közben sikerült megtalálnom, hogy milyen patront adnak hozzá :)

HP 337 Black Inkjet Print Cartridge (fekete tintapatron) (11 ml) C9364EE, HP 343 Tri-colour Inkjet Print Cartridge (háromszínű tintapatron) (7 ml) C8766EE

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#239) tothbe válasza Akheron (#237) üzenetére


tothbe
addikt

igen, a patronok azok, amiket találtál.
minöségi a szkenner benne, fekete-fehérben meg föleg.
a fényképezö meg tényleg a célnak megfelel, máshol 10ezerrel olcsóbb a cucc fényképezö nélkül, tehát gondolhatod.

By(e) Tothbe

(#240) Akheron válasza tothbe (#239) üzenetére


Akheron
senior tag

Köszi; a következő kérdés épp az árra vonatkozott volna, de megelőztél. :) Ezek szerint az ár is teljesen rendben van az edigitalnál. Hétfőn valószínűleg meg is rendelem...

Azt nem tudod, hogy a régi DeskJet 845c-t egy fekete festéket tartalmazó használt patronnal nagyjából mennyiért lehetne eladni? :B

[Szerkesztve]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#241) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Héten akarok venni.
Canon vagy HP?

Köszi! :R

Aquila non captat muscas.

(#242) fero02 válasza Hegyirabló (#241) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Mindenféleképpen Canon-t vegyél!

Sokkal olcsóbb hozzá a patron!

Nekem az IP 1500-hoz a fekete 300/350 Ft, a szines 600/700 Ft körül szokott lenni, attól függően, h hol veszem!

Szal ha tudsz esetleg IP 1500-asat venni akkor azt, ha nem, akkor IP 1600-asat ajánlom helyette!

Üdv!

(#243) Hegyirabló válasza fero02 (#242) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Hmm, köszi! :))

Nekem is a Canon a rokonszenvesebb, de a nagykeres meg azt mondja, vegyek HP-t. Nemrég a kezembe vettem egy HP-t, csörög, zörög, nem egy nehéz, masszív gép, mintha egy lazán összerakott Lego játék lenne.

Aquila non captat muscas.

(#244) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Azt már tudom, hogy Canont érdemesebb venni, mint HP-t (persze ki mit szeret, valaki szerint a Samsung jobb márka mint mondjuk a Sony), de azt szeretném még kérdezni, hogy milyen patronost érdemes? Amelyik külön van az 5 szín, vagy amelyikben egyben. Dpi számít, tehát jobban járok egy 9600x2400-assal, mint a felével?

Válaszokat előre is köszi!

H.

Aquila non captat muscas.

(#245) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

UP!

Aquila non captat muscas.

(#246) tothbe válasza Hegyirabló (#244) üzenetére


tothbe
addikt

egyértelmüen a külön patronos a jobb, hiszen igy ha elfogy a sárga pl. akkor nem kell kidobnod a megmaradt cyan-t meg magenta-t.
dpi-nél meg melyik a fele a 9600 fel vagy a 2400 fele? Csak mert nem mind1. ;)

By(e) Tothbe

(#247) Hegyirabló válasza tothbe (#246) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Köszi a választ!

Szerintem mindkettőnek, mert alapjában véve az elérhető árú nyomtatók között két felbontást látok, a 4800x1200dpi, illetve a már említett 9600x2400 dpi, csak az a baj, hogy bár én penge vagyok hardveresen és szoftveresen is (mivel folyton itt nyaggatok mindenkit a PH-n :) ), sosem volt nyomtatóm, ezért nem ismerem mit jelentenek ezek a felbontások.

Aquila non captat muscas.

(#248) bnss válasza Hegyirabló (#247) üzenetére


bnss
veterán

Szia! :)

Amelyik olcsóbb, mert nem valószínű, h 9600×2400-as felbontással fogsz nyomtatni... :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#249) artos válasza Hegyirabló (#247) üzenetére


artos
tag

Nem csak a felbontás a lényeg, hanem a festékcsepp mérete is fontos (sőt fontosabb). Ami 1 pikoliteres az már kiváló!!!

(#250) tothbe válasza bnss (#248) üzenetére


tothbe
addikt

hmm, szerintem ez a felbontás a szkenneré és nem a nyomtatóé.
Az elsö szorzó jelenti a szoftveresen javitott dpi-t, a második pedig a fizikait.
szvsz akkor vegye a jobbat, ha sokat akar nagyon tuti minöségben szkennelni.
De általában böven elég a 4800x1200.

By(e) Tothbe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.