Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Adams007


Adams007
tag

Sziasztok!

Szeretném segítségeteket kérni nyomtatóvásárlás előtt! Otthoni használatra tervezek multifunkciós tintasugaras készüléket venni. Nagyrészt szövegeket nyomtatok, néha fotókat. Max 30 000 Ft-ot költenék rá. Eddig kettőt néztem ki:
Canon Mp520
Epson DX8450

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv: Adam

(#952) KTU válasza Adams007 (#951) üzenetére


KTU
addikt

minnd2 jó választás külön fej nélküli patronos tipus, de ez azt is jelenti hogy ajánlott minden héten nyomtatni akár csak 1 lapot pár sorral hogy a fej ne száradjonbe, főleg ha külön kapcsolod be (230V) a nyomtatót a számítógéptől, ha nincs külön kapcsolva akkor minden bekapcsolásnál átszív 1 kevés tintát a fejen így nem szárad be de képes gyorsan elfogyasztani a tintát úgy hogy nem is vagy csak keveset nyomtattál föleg az epson
a canon patronoknál meg át kell pakolni minden patroncserénél a chippet (utángyártott) ha olcsón akarsz nyomtatni.
epson utángyártott patronoknál lehet még (sajna) kapni régi chippes patronokat amivel nem megy a nyomtató.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#953) Tomics


Tomics
addikt

hali

most akarok rendelni egy nyomtatót:
Canon PIXMA mp 220.
22900 pénz.
ebben ugye benne van a tintapatron is, tehát nem kell hozzá külön vennem???
ő lenne az
azért támadtak kétségeim, mert alul van egy csomag, ami tartalmazza ezt a nyomtatót, plusz hozzá egy fekete tintapatront 27000 pénzért...de szines nélkül meg eleve nem lehet nyomtatni, vagy rosszul tudom??? :F

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#954) szeva000 válasza Tomics (#953) üzenetére


szeva000
addikt

én bizta tennék hozzá pár ezrest és 520-at vennék.Klasszisokkal jobb és olcsóbb a fenntartása

(#955) Tomics válasza szeva000 (#954) üzenetére


Tomics
addikt

hát nemtom, nyomtatásban ugyanazt tudja, a szkenner része jobb. szerintem az mp520nál a szines tft kijelzőt kell megfizetni, ami nekem nem kell, csak jól néz ki...
fenntartás, hát nem tom, ezt is tudom tölteni házilag 5 ezerből kijön a 2 utántöltő pack amivel 4x tudom feltölteni. majd kiderül, már megrendeltem :)

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#956) neduddki válasza szeva000 (#954) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nedde: bof:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#957) Lewzke


Lewzke
őstag

Ha nem kell szines nyomtató és hobbink az elektronika , akkor Xerox Phaser 3117 :C . Olcsó, gyors , kicsi , szépen nyomtat.... És nálam elzabált már 3 tonert :DD

(#958) svejk76


svejk76
csendes tag

Sziasztok,
olvasgattam a hozzászólások között ,úgy döntöttem Samsung színes lézernyomtatót veszek.
Kb. 3000 szines oldalt nyomtatnek havonta (prospektus, foto, képeslapok stb), egy megbizhato es olcson toltheto nyomtatora lenne szuksegem.
A CLP 300-as vagy egyeb szines Samsung nyomtatóról szeretnek informaciot, mennyibe kerul a toltes,illetve a nyomtatasi koltsegek. pl. 1db full szines A4-es oldal vagy foto
Mennyire birják a vastagabb papirt tobbnyire 200-250 g-ost hasznalnek.

(#959) svejk76


svejk76
csendes tag

Talaltam egy oldalt, ahol tonerpot árulnak, ( 58 gramm por,4000ft, kb. 1000 oldalra eleg)de azt irjak, hogy chip is szukseges a tener toltesehez. Mi ez a chip dolog? Esetleg van forgalomban olyan Samsung szines lezer, melyhez nem szukseges chip es hasonloan olcso a toltese?

(#960) snerbalu válasza svejk76 (#958) üzenetére


snerbalu
csendes tag

Sajnos nem tudsz nagyon olcsón kijönni ezzel a készülékkel, de itt megtalálod az utántöltőt:

KLIKK ide!

Magyar leírással, chip-pel.

NyomtassOlcson.hu

(#961) snerbalu válasza Tomics (#953) üzenetére


snerbalu
csendes tag

Én nem vennék ilyet. Nagyon drága a patron bele. Szerintem nézz cli patronos Canon-t vagy Brother multifunkcióst. Sokkal takarékosabb.

NyomtassOlcson.hu

(#962) svejk76 válasza snerbalu (#960) üzenetére


svejk76
csendes tag

Köszi az infot, érdekelne, hogy kell-e cserélni chipet minden töltésnel ill. mennyi az ara kulon csak a chipnek?
Ha tudsz esetleg mas tipusu nyomtatot, amelyik olcsobban nyomtat, azt nagyon megkoszonnem....

pl. A kyocerarol olvastam, hogy megbizhato es olcson lehet tolteni vagy gondolkodom esetleg egy Canon LPB-5000 vasarlasan is.

(#963) neduddki válasza svejk76 (#962) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

kyo-t ne tolcs hacsak nem celod a fenyherger ido eletti csere, ill. nincs gyari porod /kis japok szeirn nincs:- (/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#964) Tomics válasza snerbalu (#961) üzenetére


Tomics
addikt

ki akar gyári patront bele venni :U?
erre is van már utántöltő, ha jól tudom.
amúgy meg vagyok vele nagyon elégedve, megérte ennyiért.

PH! addikt since 2004

(#965) svejk76 válasza neduddki (#963) üzenetére


svejk76
csendes tag

koszi, akkor marad a Samsung CLP 300-as. Bar bosszant ez a chip dolog, talan jobb lenne egy hasznalt chip nelkulit, melyet lehet toltogetni.

Az alabbi oldalon talaltam nehany hasznaltat, szerintetek erdemes-e foglalkozni veluk...., azt irjak, hogy 3 nap garanciat vallalnak, ami egy kicsit viccesnek tunik.

[link]

A Minolta QMS 2400W -as, talan jo valasztas lenne, toner kapacitas 4500 oldal, felbontas 2400 dpi ???!!, stb.
Ismeritek-e ezt a tipust, kivancsi lennek a velemenyetekre....

Udv,
Svejk

(#966) snerbalu válasza svejk76 (#962) üzenetére


snerbalu
csendes tag

Ma jött info, hogy hamarosan lesz CLP-300 utángyártott toner. Kicsit drágább lesz mint a por+chip, de kényelmesebb.
Maximum bruttó 7500,- lesz az ára. (Sajnos még nem tudom a hivatalos árát, ezért lehet olcsóbb lesz.)
Kyocera-t nem javaslom, a Canon-hoz egyelőre elég húzós a toner. Az utántöltők is elég drágák és ha jól emlékszem chip is kell hozzá.

NyomtassOlcson.hu

(#967) szeva000 válasza svejk76 (#965) üzenetére


szeva000
addikt

jóó,de a kyocerával 100szor többet nyomtatsz és nem fog bedögleni:)Úgyhogy az a gyári por bőven megtérül.

(#968) neduddki válasza svejk76 (#965) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Erdemes megnezni a nyomatasi szokasokat es fogyeelmbe venni, hogy a kyo tonerek aze erezhetoen tul vannak toltve es a starapassagat is figelnmeb venni\\

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#969) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

Hi!

Sajna 2 hete meghalt a nyomtatófeje a jó öreg Canon i320 -nak, így kéne egy új nyomtató.

Viszont, gondoltam, ha már új, akkor legyen praktikus.

Olyan nyomtatót keresek, amit több gépről is el tudok érni, függetlenül, hogy melyik gép megy vagy nem megy! Tehát hálózatban használhatom, illetve van e olyan, ami támogat wireless kapcsolatot?

Amire használnám az feketefehér és színes nyomtatás egyaránt!

Szóval ötletek??? :F :U

(= Zala =)

(#970) neduddki válasza Zalaymate (#969) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

A hp 6840eseken van /volt/ lan meg wifi us, gondolom az utodokon is akad meglepo modon 6980 a neve ha jol tevedek:- ))) meg feltve ha meg van... /6940eseimmel is vannak es azokat is szeretik/
amugy szeertik gyors korrekt wifi kikapcsohato ellenebn szokaso hp betegseg en ocso, cserebe draga:- (

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#971) Zalaymate válasza neduddki (#970) üzenetére


Zalaymate
senior tag

THX! Megfontolandó, a 6980-as.

Még elgondolkodom rajta. THX! :R

(= Zala =)

(#972) Kovalek


Kovalek
csendes tag

Sziasztok! 30000 Ft alatt lenne szükségem egy nyomtatóra! Otthonra, főleg sima dokumentumok szintelen nyomtatásra lenne szükségem, de ha lehet tudjon szinesbe is akár fényképet is nyomtatni! A mennyiség nagyon változó, van amikor 500 oldal egy hónapba, de előfördul hogy nem nyomtatok egyáltalán vele! Két nyomtatót néztem ki de más alternatívára is nyitott vagyok!

1.) Hewlett-Packard DeskJet 6940 26000 Ft
2.) Canon iP4500 26000 Ft

Utántöltésük viszonylag egyszerű és olcsó. Bár a Canonba ha utángyártottat veszek akkor ez a chip rakosgatás fura nekem! Viszont az árai kedvezőbbek!
1.)
Canon CLI-8Bk fekete 13 ml eredeti 2 810,- Ft
Canon CLI-8Bk fekete Procolor 13 ml utángyártott 470,- Ft
Canon CLI-8C kék 13 ml eredeti 2 810,- Ft
Canon CLI-8C kék Procolor 13 ml utángyártott 470,- Ft
Canon CLI-8M piros 13 ml eredeti 2 810,- Ft
Canon CLI-8M piros Procolor 13 ml utángyártott 470,- Ft
Canon CLI-8Y sárga 13 ml eredeti 2 810,- Ft
Canon CLI-8Y sárga Procolor 13 ml utángyártott 470,- Ft
Canon PGI-5Bk fekete Procolor 26 ml utángyártott 520,- Ft
2.)
HP 51629 (29) fekete G&G 40 ml utángyártott 2 660,- Ft
HP C8766 (343) színes 7 ml eredeti 4 740,- Ft
HP C8767 (339) fekete 21 ml eredeti 6 230,- Ft
HP C9363 (344) színes 14 ml eredeti 6 920,- Ft

Kiváncsi vagyok a véleményetekre! Válaszokat előre is köszönöm!

(#973) gardener válasza Kovalek (#972) üzenetére


gardener
senior tag

Én Canon párti vagyok.
Azt viszont el kell döntened,hogy eredeti vagy utángyártott patronnal kívánod-e használni a leendő nyomtatódat.

(#974) Kovalek válasza gardener (#973) üzenetére


Kovalek
csendes tag

Mindenképp utángyártott mégiscsak nagy az árkülönbség!

(#975) gardener válasza Kovalek (#974) üzenetére


gardener
senior tag

Akkor Canon. :B

(#976) tothbe válasza Kovalek (#972) üzenetére


tothbe
addikt

hehe, ez jól hangzik: "sima dokumentumok szintelen nyomtatásra"
Erre minek a nyomtató? :DDD
Na de tényleg én is a Canon-t javaslom a kinézett kettöböl is meg amúgy is.

By(e) Tothbe

(#977) sz.j válasza Kovalek (#972) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Utántöltésük viszonylag egyszerű és olcsó. Bár a Canonba ha utángyártottat veszek akkor ez a chip rakosgatás fura nekem! Viszont az árai kedvezőbbek!"

Valaki leírná hogyan kell ezt a "chip rakosgatást" csinálni?!

:U

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#978) CyDoN


CyDoN
senior tag

"chip rakosgatást" engem is érdekelne --- nem is hallottam róla!

Egyébként a véleményem, hogy csak is Canon,,,és nem utángyártottal töltöm ha esetleg kifogy!

(_._)

(#979) mrmrg


mrmrg
tag

Sziasztok!
A véleményeteket szeretném kérni. Valami alap nyomtatót szeretnék venni, 10K -t szánok rá nagyságrendileg. Canon vagy HP. Mit érdemes? Gondolok itt hozzávaló patron árakra, satöbbi.
Köszi előre is a segítséget!

(#980) Ist


Ist
tag

Sziasztok,

Az alabbi funkciokra keresek nyomtatot otthonra:

- Max 30.000 Ft
- foleg fenykep nyomtatas (10x15), de jo ha nagyobbat is kezel
- neha egy ket szines A4-es es fekete - feher nyomtatas
- gyorsasag nem szamit, a nyomtatasi kep minosege a fontos!
- Lehetoleg gazdasagos legyen a festek utantoltes, vagy csereje

Tudnatok ezen funkciokra valami jo tipusu nyomtatot ajanlani ?

Koszonom!

Hitted Te is! :)

(#981) Ist válasza Ist (#980) üzenetére


Ist
tag

Eddig ezeket talaltam magamtol:

Epson Stylus Photo R360 - [link]

Canon PIXMA iP4500 - [link]
Canon PIXMA iP4300 - [link]

Bar itt a ket Canon kozott is probalom megkeresni a kulonmbseget... :)

Esetleg egyeb, amit meg javasoltok az elozo bejegyzesem alapjan ?

Epson vagy Canon, vagy egyeb ? :)

Hitted Te is! :)

(#982) CyDoN válasza Ist (#981) üzenetére


CyDoN
senior tag

Ezek közül a IP 4500-ast ajánlom jó a felbontása és a szegély nélküli nyomtatása!

(_._)

(#983) Ist válasza CyDoN (#982) üzenetére


Ist
tag

Ok, koszonom, igen, valoszinu en is ezt fogom valasztani!

Hitted Te is! :)

(#984) fjani


fjani
tag

Sziasztok! Két canon között vacillálok: IP 1800=9000 ft vagy IP 3500=20.000 ft.
Melyiket vegyem ha csak itthoni célokra kell:pl dokumentumok, pár db családi foto nyomtatásra.Azt néztem hogy a 3500-ba külön vannak a patronok de az 1800-ról nem találtam infót pl utángyártott patronról.
Szóval melyiket inkább???
Az 1800 felé húz a szívem ha gazdaságossá tehető az utántöltése az említett célokra bőven megfelelne nekem.

(#985) concret_hp


concret_hp
addikt

úgy néz ki kéne vennem egy nyomtatót.

- 20-25K kategóriában milyen lézert ajánlotok, amibe nem ugyanennyi 1 toner? szóval amit aránylag gazdaságosan lehet üzemeltetni, akár gyári, akár utántöltött, akár házilag utántöltött tonerrel :) (természetesen nem színesre gondolok ennyiért :) )
- mi az alsó ára az olyan nyomtatóknak amik egyből tudnak duplaoldalasan nyomtatni (a lap mind2 oldalára egyszerre)

éves átlagba olyan 1-2000 oldal nyomtatása néz ki.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#986) Tinca


Tinca
csendes tag

Sziasztok!
Jó minőségű fotónyomtatáshoz keresek nyomtatót. A/4 méretet kell tudjon, de érdekelne A/3 is. Canon? Epson? Merre induljak, mit javasoltok. Látom, itt sokan a Canont favorizálják.
Gyorsaság nem érdekel. Ha a minőség a fontos ne nézzek szét a multifunkciósok között, vagy a nyomtatási technológia ugyanaz?

[ Szerkesztve ]

(#987) concret_hp válasza concret_hp (#985) üzenetére


concret_hp
addikt

senki semmit? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#988) CyDoN válasza concret_hp (#987) üzenetére


CyDoN
senior tag

Nekem csak Canonos tapasztalataim vannak sajnos! Amit tudok ajánlani LBP2900 25e körül van az ára! Egy eredeti toner hozzá kb 14e! Ez megfelelő számodra!

De hangsúlyozom, hogy csak Canon tapasztalatom van,,,és nem néztem utána a többi gyártónak!

(_._)

(#989) Kerio


Kerio
őstag

Sziasztok!
Létezik olyan fotónyomtató, amivel megéri fotót nyomtatni? :F

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#990) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!
Lehet valahol kapni IP1500-ös Canon-t? :U
(vagy olyan szériájú printert amibe CANON 24B,CANON 24C patron kell?)
Köszönöm
Üdv

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#991) CyDoN válasza runner 125 (#990) üzenetére


CyDoN
senior tag

24B (S200,S300,i250,i350,i450,IP1000,IP1500,IP2000,MP130)

24C(Canon S200,Canon S300,Canon S330,Canon i250,Canon i320,Canon i350,Canon i450,Canon i455,Canon i470 D,Canon MPC 190,Canon MPC 200,Canon MP 110,Canon MP 130,Canon Pixma iP1500,Canon Pixma iP2000,Canon SmartBase MP360,Canon SmartBase MP370,Canon SmartBase MP390)

Azt nem tudom, hogy hol tudsz venni IP1500-st!

(_._)

(#992) runner 125 válasza CyDoN (#991) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi ;)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#993) tothbe válasza Kerio (#989) üzenetére


tothbe
addikt

Ez egy vicces kérdés. Mihez képest éri meg? Általában drágábbra jössz ki, mint ha pl. egy kodakban nyomtattatod vagy egy MM-ban az automatával csinálod, már ha otthon is rendes anyagokkal számolunk(jó legalább 220g-os minöségi papir és fotópatronok), de olyat csinálsz, amilyet te akarsz, ez az elönye.

By(e) Tothbe

(#994) roPHka


roPHka
senior tag

Canon tintasugaras nyomtató vásárlás előtt áll ismerősöm, és szeretném kikérni a véleményeket, hogy melyiket érdemes venni? Max 20.000 Ft lenne rá a keret, talán ebbe még belefér egy alap multifunkciós gép is. A lényeg viszont egyértelműen az, hogy legyen hozzá utángyártott patron, vagy az újakhoz már egyáltalán nem lehet kapni? Utántöltős szett meg nem a legjobb megoldás, illetve gondolom ha létezik utángyártott patron, akkor a chipet az eredeti patronról át kell ragasztani rá, vagy van más egyéb trükkje is a dolgonak, csak mert még nem foglalkoztam ilyesmivel ezidáig. Elmondaná valaki tömören, hogyan is működik ez? :)

[ Szerkesztve ]

(#995) Shepard


Shepard
tag

Üdv!

Nézegettem a fórumhozzászólásokat és feltűnt ez a nyomtató: Canon iP4500.
Annyi kérdésem lenne hozzá, hogy mennyibe kerül bele a patron utánpótlása? Ugyanis körülbelül ilyen minőségű készülékre lenne szükségem, természetesen gazdaságos patroncserével.

(#996) Kovalek válasza Shepard (#995) üzenetére


Kovalek
csendes tag

Engem lebeszétek róla meret utánygyártott patron csak chip nélküli van ami azt jelenti hogy szikével vághatod le az eredeti patronról a chipet és ki kell kapcsolnod a tintaszint figyelést. Én helyette egy Epson R285-t vettem amihez van chipes utángyártott patron darabja 990ft (6 kell belőle) nem kell chipet rakosgatni és van tintaszint figyelés is. Meg vagyok vele elégedve! Az igazsághoz még hozzá tartozik hogy egyenlőre eredeti patronnal használom majd mostanában kell lecserélnem őket! Én nyugodt szívvel tudom ajánlani fényképek is jók vele és szerintem kellően gazdaságos is.

(#997) Kovalek válasza Kovalek (#996) üzenetére


Kovalek
csendes tag

Az igazsághoz még hozzá tartozik hogy egyenlőre nem tudsz utángyártott patront venni az Epson R285-höz mert ebbe már új geerációs chip kell ezek pedig 1-2 hónap múlva érkeznek de útána már nem lesz gond!

(#998) RedWing


RedWing
aktív tag

Sziasztok!
Plotter vásárlás előtt állok, véleményt szeretnék kérni, melyiket ajánlanátok?!
1: Epson Stylus Pro 9400
2: Canon iPF710
3: Hewlett-Packard DesignJet 500 A0
Előre is köszönöm a segítséget! :R

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#999) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok!

Adott egy keret sima nyomtatóra 20 25 ezerig. Főként vizsgaidőszakban ugrana meg a nyomtatandó anyag, ez éves szinten kb 1500 2000 oldalt jelente. Melyik érné meg jobban? Egy lézer vagy egy tintasugaras nyomtató? Mennyit bír a patronja egyiknek és mennyit a másiknak?
(Színes nyomtatás nem igazán szempont, fényképeket előhivatni szoktam, nem tartom jó ötletnek az otthoni nyomtatásukat)

A lényeg, hogy relative legyen gyors és nagyon gazdaságos.

Illetve ha már lúd legyen kövér alapon kicsit többet is rászánnék egy multifunkciós készülékre, max 30-ba bele kell férnie. Esetleg ehhez valamilyen ötlet?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#1000) q13579


q13579
senior tag

Ez milyen választás lenne 24 ezer forintért?

[link]

Milyen költségei vannak a canon patronoknak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.