Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-17 09:07:26

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a "Gyakran feltett kérdések" bekezdést!
A topik célja, hogy segítsen eligazodni a hálózati adattárak piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31701) Patice válasza Ch4os (#31700) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem rossz terv de lenne pár észrevételem:
- azon a lapon az NVMe foglalatok csak PCIe3.0x1, azaz limitálva van kb. 1GB/s-nél mindkettő.
- ha már ez a lap lesz, akkor én RAID1-be raknám a két MVMe SSD-t és erre raknám a rendszert

Rendszernek vagy OMV-t javaslok, vagy Proxmox és akkor tudsz könnyen virtualizálni OMV-t, Xpenologyt, HomeAssistant-ot is.
Kamerákból olyat javaslok, amik okosabbak és tudnak SmB/NFS/FTP-re menteni és egymaguk tudják a mozgás és egyéb felismerést.
Szünetmentest tudunk ajánlani a szünetmentes topikban, ehhez a géphez nem kell nagy, de érdemes még mellette pl a routert, szolgáltatói modemet is rákötni.
Tápegység jó kérdés. A kinézett házban elfér az ATX méretű is, Én keresnék használtan Gold tápot bele. Paneltápoknál figyelni kell arra, hogy ha sok HDD van a gépben, akkor azok felpörgéskor nagyobb áramot igényelnek, ehhez kell méretezni a tápot. Volt hasonló gépem, az indításkor konnektorból mérve kért 100W-ot, idle 45-50 körül volt.
300-as Be Quiet táppal használtam évekig.

Photo Manager programra nem tudok ajánlani.
Én visszatértem az épített NAS után Synology-ra. 4 gyerek mellett már nincs annyi szabad időm ezzel foglalkozni. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.