Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31701) Patice válasza Ch4os (#31700) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem rossz terv de lenne pár észrevételem:
- azon a lapon az NVMe foglalatok csak PCIe3.0x1, azaz limitálva van kb. 1GB/s-nél mindkettő.
- ha már ez a lap lesz, akkor én RAID1-be raknám a két MVMe SSD-t és erre raknám a rendszert

Rendszernek vagy OMV-t javaslok, vagy Proxmox és akkor tudsz könnyen virtualizálni OMV-t, Xpenologyt, HomeAssistant-ot is.
Kamerákból olyat javaslok, amik okosabbak és tudnak SmB/NFS/FTP-re menteni és egymaguk tudják a mozgás és egyéb felismerést.
Szünetmentest tudunk ajánlani a szünetmentes topikban, ehhez a géphez nem kell nagy, de érdemes még mellette pl a routert, szolgáltatói modemet is rákötni.
Tápegység jó kérdés. A kinézett házban elfér az ATX méretű is, Én keresnék használtan Gold tápot bele. Paneltápoknál figyelni kell arra, hogy ha sok HDD van a gépben, akkor azok felpörgéskor nagyobb áramot igényelnek, ehhez kell méretezni a tápot. Volt hasonló gépem, az indításkor konnektorból mérve kért 100W-ot, idle 45-50 körül volt.
300-as Be Quiet táppal használtam évekig.

Photo Manager programra nem tudok ajánlani.
Én visszatértem az épített NAS után Synology-ra. 4 gyerek mellett már nincs annyi szabad időm ezzel foglalkozni. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#31702) AiRLAC válasza Ch4os (#31700) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ha a Synology Photos nem jött be, lehet más se fog. Én is maradtam a Google Photosnál, 100/200GB csomag elég nálunk családnak (6 Androidos eszköz).
Szerintem az egészet meg lehetne egy 4/5 lemezes Synologyval oldani, én hasonlóra egy DS1019-et használok.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#31703) Rambovits


Rambovits
senior tag

Sziasztok,

nem hataroztam meg el magam teljesen a NAS vasarlas mellett, foleg azert mert nem igazan tudom szuksege van-e ra.

Elindultam a homelab/homeserver vegtelen sullyesztojeben, jelenleg egy vekonykliensen futtatok ubuntu server os-t. Ezen szeretnek plex-et, torrentet es egyeb szolgaltatasokat futtatni. Most egy 3tb-os HDD van hozzacsatolva a szerveremhez, azonban gondolkodom rajta, hogy erdemes lehet egy kulon NAS-t venni, es azt hasznani adattarkent. Eddig nem gondolkodtam pl. telefonok,kepek backupjan, de ha mar van redundancia, akkor azt is oda raknam.

A kerdesem az, hogy ha a szamitasigenyes dolgokat (sok-sok torrent es plex futtatasa), a szerverem vegzi, akkor milyen 4 bay-es NAS-t tudnatok ajanlani? A keret kb. 100k.

Koszi!

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#31704) Borisz76 válasza Rambovits (#31703) üzenetére


Borisz76
veterán

A torrent erőforrás igényes ezért érdemes erôsebb CPU-al szerelt NAS-t nézni.....pláne ha gyors optikai neted van.

Erős CPU + 4 fiókos NAS = 100.000 kevés lesz.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#31705) balu1977


balu1977
senior tag

Egy HP ProDesk 400 G2 mini PC jó lenne szerintetek Nasnak?

(#31706) jerry311 válasza balu1977 (#31705) üzenetére


jerry311
nagyúr

Van az alaplapon 3 SATA port: CD/DVD, 1x 3.5", 1x 2.5".
Alapvetően 2 tárolónak van benne kialakított hely 1x 3.5", 1x 2.5". (service manual alapján)
Ha neked ez elég egy NAS-ba, akkor működhet, de azért ez bővíthetőségi szempontból elég korlátozott.

(#31707) balu1977 válasza jerry311 (#31706) üzenetére


balu1977
senior tag

Évek óta elvagyok egy lemezzel. Inkább csak torrentre használom a mostanit is csak nem tudja kihasználni a netem.

(#31708) Rambovits válasza Borisz76 (#31704) üzenetére


Rambovits
senior tag

A NAS csak adattarolo lenne, a torrent a szerveren futna. A kerdes inkabb az, hogy ez igy mukodokepes-e. Ehhez kellene valami NAS. :R

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#31709) jerry311 válasza balu1977 (#31707) üzenetére


jerry311
nagyúr

Tehát van egy NAS, ami torrentre lassú, de egyébként megfelel.
Ez a HP valószínűleg gyorsabb lesz, de többet is fog fogyasztani.
Döntsd el melyik fontosabb, mert kb. erről szól most a választás.

(#31710) balu1977 válasza jerry311 (#31709) üzenetére


balu1977
senior tag

Mennyi lenne a különbség? A mostani egy dlink dns 320.
Amúgy a mini pcre is valami nas szoftvert raknák.

[ Szerkesztve ]

(#31711) zseko


zseko
veterán

Hali, milyen nas szoftverek vannak? Új vagyok ebben, mostanában gondolkoztam egynek az összeállításán, vagy vásárlásán, aztán pár napja szereztem egy Lenovo ThinkCentre M700 és egy Dell Optiplex 3050 minigépet (bár ez utóbbi 'játszósgép' lett tesómék gyerekének), ebből gondoltam valamit összehozni. Plex lenne rajta, meg lehet torrent. Aztán majd elválik mire tudnám még használni.

HR24.hu

(#31712) Patice válasza zseko (#31711) üzenetére


Patice
nagyúr

Open Media Vault (OMV), TruNAS, Amahi, Rockstore, stb.
De egy Debian vagy Ununtu Serverből is lehet alap kiszolgálót csinálni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#31713) jerry311 válasza balu1977 (#31710) üzenetére


jerry311
nagyúr

Passz, de esélyes hogy lesz bőven. Tegyél rá valami oprendszert (akár live linux) aztán teszteld le a torrent sebességet.
Gyorsan kiderül.

(#31714) balu1977 válasza jerry311 (#31713) üzenetére


balu1977
senior tag

A fogyasztásra gondoltam.

(#31715) jerry311 válasza balu1977 (#31714) üzenetére


jerry311
nagyúr

A D-Link 15.7 Wattot ír normál fogyasztásra, ennél szerintem csak több lehet a HP.

(#31716) Enrico77


Enrico77
csendes tag

Sziasztok,
tanácsot szeretnék kérni.
Kezdem az elején; vettem egy új TV-t (LG OLEDG2). TV szolgáltatásom évek óta nincs, csak streaming és olykor NCore-ról töltök le filmet.
Viszont a streaming (HBO Max, Disney+) filmek minősége legyen bár HD, vagy DV, nem 4k.
Ha már van egy jó megjelenítő eszközöm, akkor szeretnék "gyönyörködni" is a filmben. :U

Elgondolkodtam, hogy áttérnék csak 4k filmekre, tehát torrenteket töltenék le, játszanék le a tv-ken (gyerekek külön, felnőttek külön adott esetben), akkor szükséges a NAS, vagy elég lenne egy mini PC, nagy HDD-vel?
(Külön média playert nem használok, elég jó a tv sajátja. Kitapasztalom melyik tartalmat játsza le és csak olyat töltenék.)

Nincs szükségem másra (biztonsági mentésekre pl), csak egy "otthoni streaming"-re.
Esetleg ha tudtok ajánlani konkrét hardvert is, azt megköszönöm. :R

(#31717) balu1977 válasza Enrico77 (#31716) üzenetére


balu1977
senior tag

Nekem egy ezer éves nasom van amire mivel hogy új tvm van már én is uhd tartalmakat töltök le. A tvre vlc lejátszó van telepítve ami simán lejátsza. Nem kell semmi csuda modern nas ilyen alap dolgokra. Egy hátránya van annak hogy öreg, hogy nem tudja kihasználni a netem gyorsaságát a torrent letöltő.

[ Szerkesztve ]

(#31718) MaCS_70 válasza Enrico77 (#31716) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csatlakozom Baluhoz: bármelyik neves gyártó legolcsóbb NAS-a is megfelel erre a célra.

Használtan régebbi modellek is, simán.

Sőt, egy router + USB HDD is. Az ősi Asus N18 routerem egy külső HDD-vel stabilan 200 Mbps-mal tudta kinyomni magából a nagyobb fájlokat.

Akár egy RPI3 is megfelelhet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#31719) balu1977


balu1977
senior tag

Van itt valaki aki a nas helyett usbs routert használ torrentre és film nézésre és meg is van elégedve?

[ Szerkesztve ]

(#31720) MaCS_70 válasza balu1977 (#31719) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sokáig én, és elég sok barátom, ismerősom máig így tesz, mert nincs szükségük egy NAS kiterjedtebb szolgáltatáskészletére. Mindannyian régebbi Asus routerekkel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#31721) szeva000 válasza balu1977 (#31719) üzenetére


szeva000
addikt

Nekem volt, próbáltam asus és tp-link routerrel anno...Az istenért nem kellene többet :D . De valakinek bizta jó az is, ízlés és idegrendszer dolga.

(#31722) balu1977 válasza szeva000 (#31721) üzenetére


balu1977
senior tag

Miért nem?

(#31723) szeva000 válasza balu1977 (#31722) üzenetére


szeva000
addikt

sok torrentnél halott ügy, lassú , a letöltésnél a net sebességet az istenért nem tudtam kihasználni. De ezért mondtam, akinek jók az idegei, annak jó lehet. Nem lehet egy NAS-hoz hasonlítani. Persze azóta én is már sokkal több funkciót használok, amit nem is lehetne megoldani mással.

(#31724) balu1977 válasza szeva000 (#31723) üzenetére


balu1977
senior tag

Ha ez így van akkor én se cserélnék. Pont a gyorsabb torrent letöltés miatt cserélnék.

(#31725) Borisz76 válasza balu1977 (#31724) üzenetére


Borisz76
veterán

Synology NAS összefoglaló

A "07"-s rész a Download Station írásomban foglaltam össze a torrentezéssel kapcsolatos infókat.
Valamint pár fórumtárs sebesség információi is megtalálhatóak.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#31726) balu1977 válasza Borisz76 (#31725) üzenetére


balu1977
senior tag

Értem hogy működik a nas és a torrent letöltés. Most is transmissiont használok. Csak az van hogy most lett új tv meg új bútor amibe beleraktam a nast és igy sokat megy már a ventilátor benne és zavar. Ha ki lehetne váltani a nast egy routerrel akkor ez a probléma megszűnne és gyorsulna is a letöltés is talán ,ha már 500as netem van.

(#31727) Borisz76 válasza balu1977 (#31726) üzenetére


Borisz76
veterán

Hálózati eszköz....
UTP kábel, áram és mehet a spájzba , lépcsőforduló alá, pincébe , előszobai nagy szekrénybe , kazánházba stb....

Nálam is szekrényben van, a lakás olyan pontján ahol nem alszunk, nem eszünk...konkrétan egy kis 4 nm-s előtér ahonnan ki lehet menni a kis teraszra...majd tovább kert felé.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#31728) balu1977 válasza Borisz76 (#31727) üzenetére


balu1977
senior tag

Dehogy húzok én kábelt. Pont most rejtettem el mindet végre. :DD

(#31729) Borisz76 válasza balu1977 (#31728) üzenetére


Borisz76
veterán

Én a ház felújításakor oldottam meg.
Több mint 300 méter Cat6-s kábel van....a padlóban vezetve.
Egy központi helyre fut össze. Ott van ONT, Router , Switch , NAS.
Minden szobában , több fali aljzat lett kialakítva.
Épület közepén, mennyezeten AP figyel.

Lehet kicsit túllőttem a célon de nem bánom mert évek óta szépen, stabilan teszi a dolgát.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#31730) MaCS_70 válasza Borisz76 (#31729) üzenetére


MaCS_70
félisten

Dehogy lőttél túl! Sehol sem vagy a túllövéshez -- egy A380-asban 200 km kábel van... :)

A routeres torrentezés valóban nem kompromisszummentes, de a lényeg itt pont a kompromisszum, amely a jelen ügyben sokak számára tökéletesen bevállalható.

Egyébként meg nem torrentezőként nem igazán értem, hogy a torrentnél miért fontos a sebesség. Nem kell a gép előtt ülni a letöltés közben, nem pont az a lényeg, hogy szépen lejön az anyag a héttérben? Háztartási felhasználás esetén pedig egy normális router sem vállalhatatlanul lassú.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#31731) Multibit válasza balu1977 (#31728) üzenetére


Multibit
veterán

Dehogy húzok én kábelt.
Ahogy az ősi kínai közmondás tartja: nem akarásnak nyögés a vége ;]
Soha nem raknék nappaliba/hálóba NAS-t. Csak szándék kérdése és mehetnek a hálózati eszközök kamrába, előszobába, lépcsőházba, garázsba. Ha nem akarod, szenvedsz.

(#31732) balu1977 válasza Multibit (#31731) üzenetére


balu1977
senior tag

Tizen .éve a nappaliban van csak eddig nem volt bezárva. :)

(#31733) AiRLAC válasza MaCS_70 (#31730) üzenetére


AiRLAC
addikt

Egyébként meg nem torrentezőként nem igazán értem, hogy a torrentnél miért fontos a sebesség. Nem kell a gép előtt ülni a letöltés közben, nem pont az a lényeg, hogy szépen lejön az anyag a héttérben?
Pontosan így! :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#31734) jerry311 válasza AiRLAC (#31733) üzenetére


jerry311
nagyúr

Kivéve azoknál, akik kb. on-demand videotárként használják a torrentet. Megnéznének egy filmet, ezért gyorsan letöltik, seedelik amíg muszáj, aztán törlés. Ha netán újra megnéznék, akkor újra le kell tölteni gyorsan. Nem mindenki digitális hörcsög évről évre növekvő NAS tárhellyel.

(#31735) balu1977 válasza jerry311 (#31734) üzenetére


balu1977
senior tag

Én pont ilyen vagyok. Tárolásról rég leszoktam és csak addig seedelem amíg muszáj.

(#31736) patrik1994


patrik1994
csendes tag

Sziasztok,

Torrentezés és Plex használatára felmerült egy NAS vétele. Új samsung okos tv-n nézném a HD-full HD, vagy ritkán 4K-ban letöltött tartalmakat. 1 TB tárhely elegendő. Más funkció és RAID nem érdekes, a letöltés sebessége sem.
Használtan HDD-val együtt 25-30e körül már vannak találatok. Ezek nem tudják a TV-nek átküldeni a filmet? Gondolom a TV képes kezelni mindenféle kódolást. 40e Ft-ig belefér más lehetőség, de 40e Ft felett már inkább mini PC-t vennék.

Köszönöm,
Patrik

(#31737) Borisz76 válasza patrik1994 (#31736) üzenetére


Borisz76
veterán

Bármilyen egyszerű NAS jó LEHET filmet nézni.

Nem a NAS játsza le a filmet, hanem a lejátszó.
A lejátszó lehet :
- TV saját belső szoftvere
- TV-re telepített külső program
- Külső BOX , Média Player
- PC
- HTPC

A NAS csak stream-eli , kiküldi az adatokat a lejátszó felé.

Abban az esetben ha a router és / vagy a switch , amire a NAS van kötve...Gigabit Ethernet csatlakozós ( 10/100/1000 ) ,
akkor az elméleti sebesség 125 MB/s.
Gyakorlatban ez kb 100-110 MB/s tempót jelent.

Azonban a TV-k 99.9999% csak Fast Ethernet ( 10/100 ) csatival szerelt. Elméletben 12.5 MB/s átvitelt tud.
Gyakorlatban ez olyan 10-11 MB/s.
Ez , a legtöbb 4K-s filmnek is elegendő.
Van néhány extrém magas bitrátával kódolt film....ami átlépi ezt a határt....azaz több adatot akar a TV felé küldeni mint amennyi át tud menni a Fast Ethernet csatin. Ekkor szakadozás , akadás jelentkezhet.

Ez a kisebb gond mert javítható azzal, ....HA A TV újabb tipus és van benne AC-s esetleg AX-s wifi !!!
Egy megfelelő AC-s , AX-s Routerrel / Acces Point-al kitolható az átviteli sebesség....ezáltal a film adatai át tudnak menni a kívánt tempóban.

A gond általában magával a filmel szokott lenni....azon belül is a kép , a hang , a felirat kódolásából eredő problémákra gondolok.

Teszteld le, hogy mit képes lejátszani és olyan formátumban töltsd a filmeket / sorozatokat.
Akkor nem lesz gond a dekódolással sem.

Synology NAS esetében érdemes nézni a gyártási évet mert 10+3 év a támogatás rájuk....
Ha nagyon régi modellt veszel , akkor előbb-utóbb nem kapsz majd biztonsági javításokat sem !

Példák :
- DS 212j : 2 fiók , 2012-s modell , "j" ...azaz belépő szint.
- DS 216+ : 2 fiók 2016-s modell "+" az erősebb kategória.
- DS918+ : 4 fiók , 5 fiókos külső egységgel bővíthető , 2018-s modell
- DS723+ : 2 fiók , 5 fiókos külső egységgel bővíthető , 2023-s modell

[2 és 4 fiókos új modellek]
[Blogbejegyzésem : Synology összefoglaló]

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#31738) ugyes válasza patrik1994 (#31736) üzenetére


ugyes
aktív tag

Csak erre vegyél inkább egy mini PC-t vagy 7/8gen i5-ös SFF gépet (HP, Dell, Lenovo). Olcsóbb és a Plexet is jobban kihasználja.

(#31739) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok, van pár kérdésem, kérlek segítsetek:

- A NAS teljes "műszerfala" elérhető Androidos és IOS telefonokkal? A confighoz, torrent-hez nem szükséges klasszikus PC vagy laptop?
- 4TB elég lenne és ennek a 4TB-nak kb a fele lenne olyan adat (3 eszköz telefonképek-videók), amiről időközönként szeretnék backupot. Nem szükséges az azonnali szinkronizálás, az is jó pl, ha minden vasárnap éjszaka csinál egy mentést egy másik drive-ra vagy akár külső HDD-re. Ezt be lehet valahogyan állítani? Itt mi a legjobban bevált módszer? Meg lehet így osztani 1db HDD-t?
- Szeretném, ha minél halkabb, egyszerűbb és kisebb lenne a NAS, illetve ne fogyasszon sok áramot. Van olyan NAS, ami kifejezetten ilyen? Gondolom 2 fiók 2 HDD-vel dob a zaj-fogyasztás-méret értéken. Jobb lehet egy egy fiókos NAS + külső SSD kis házban (az időként backupnak)?
- Általában 5-6 torrentet futtatok mindig. Ez is teljes egészében telóról akarom majd menedzselni, működhet ugye?
- Plex-re is szükségem van, olykor Dolby Vision tartalom kiszolgálással, Sony A8 Oled TV, aminek a belső lejátszója zseni, minden is tud. Ezt kellene kiszolgálni sorozatokkal és filmekkel. Kell itt valamit figyelembe venni?
- Syno, Asus és Qnap. Nekem a Qnap felé húz a szívem, abból is a TS-133 és 233 nagyon szimpatikus, de szívesen fogadok ajánlásokat. Illetve erre a felhasználásra a Syno szolgáltatása tudna többet valamivel?

Előre is köszi a válaszokat srácok! :R

[ Szerkesztve ]

(#31740) MaCS_70 válasza tibbike01 (#31739) üzenetére


MaCS_70
félisten

Gondolj arra, hogy a NAS-ok böngészőn keresztül vezérelhetők. (Még ha lehet is telefonos appjuk.)
Egy telefonon nem feltétlenül kényelmes egy nagy képernyőre szerkesztett GUI-t kezelni, de húzogatással megoldható.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#31741) Multibit válasza tibbike01 (#31739) üzenetére


Multibit
veterán

Azért tapis eszközről nem egyszerű bizonyos tevékenységek végrehajtása (pl. többszörös kijelölés).
Néha előfordul, hogy CLI-t kell használnod. Élvezetes lehet telefonon ;)

(#31742) tibbike01 válasza Multibit (#31741) üzenetére


tibbike01
őstag

Van itthon laptop, meg céges is, de eleget nyomkodom őket a munkához. Egyszer-kétszer persze elérném róluk a NAS-t, akkor beállítanék mindent flottul és utána azt várnám, hogy önműködő legyen.

A CLI mit jelent?

[ Szerkesztve ]

(#31743) Multibit válasza tibbike01 (#31742) üzenetére


Multibit
veterán

Command Line Interface - parancssor

(#31744) tibbike01


tibbike01
őstag

Azt be lehet állítani, hogy mondjuk 2x4TB esetében csak 2TB legyen Raid-1ben a fennmaradó 2x2TB pedig szabadon basic legyen? Tehát 8tb fele raid-1 a másik fele basic.

(#31745) Multibit válasza tibbike01 (#31744) üzenetére


Multibit
veterán

A három legnépszerűbb gyártó termékeinél nem.

(#31746) tibbike01 válasza Multibit (#31745) üzenetére


tibbike01
őstag

Köszi! És azt be lehet állítani, hogy az 1. lemezen kijelölt kb 2tb adatról legyen 1:1-ben mentés a 2. lemezre időközönként?

(#31747) Multibit válasza tibbike01 (#31746) üzenetére


Multibit
veterán

Azt be lehet állítani. De jobb, ha külső eszközre mentesz, több példányban.

(#31748) Patice válasza tibbike01 (#31742) üzenetére


Patice
nagyúr

Általában ilyen.
Az elején kell többet nyomkodni, aztán csak ha kell.
Ezt jobb, ha desktop gépről csinálod.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#31749) tibbike01 válasza Multibit (#31747) üzenetére


tibbike01
őstag

Akkor nekem egy 1 lemezes NAS elég lenne + egy külső HDD? A külső HDD meg folyton rajta lógna a NAS-on.

[ Szerkesztve ]

(#31750) Patice válasza tibbike01 (#31749) üzenetére


Patice
nagyúr

Tulajdonképpen igen.
De egy kétlemezes modellt is használhatsz 1 HDD-vel.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.