Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32451) F4ther válasza Borisz76 (#32447) üzenetére


F4ther
tag

Nem mo-n élek, itt büntetnek a "nem regisztrált" p2p forgalom miatt.

(#32452) Borisz76 válasza F4ther (#32451) üzenetére


Borisz76
veterán

Az NC az zárt tracker....csak meghívással lehet bejutni.
5 évig non-stop torrenteztem Németországban....pedig ott is üldözik, csekket küldenek.

A nyílt torrent oldalakat kerülni kell vagy VPN , ahogy írtad is !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#32453) AiRLAC válasza Borisz76 (#32452) üzenetére


AiRLAC
addikt

Én olvastam több nCore-os büntetésről is, szóval a zárt tracker sem száz százalék.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#32454) Borisz76 válasza AiRLAC (#32453) üzenetére


Borisz76
veterán

Na igen....a kliens programot is jól kell beállítani.
De lehet az is ,hogy simán szerencsém volt.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#32455) AiRLAC válasza Borisz76 (#32454) üzenetére


AiRLAC
addikt

Teljesen mindegy hogy hogy állítod be, ha valaki ugyanazt tölti akkor látszik az ip címed mint seedernek a trackeren minden kliensnek és ezt szokták logolni majd a szolgáltatótól kikérni timestamp alapján a használóját.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#32456) Vasti74 válasza F4ther (#32438) üzenetére


Vasti74
aktív tag

A Gbit--es hálózat eléggé szűk keresztmetszet, amíg nagy fájlokat mozgatsz (vagy szuper-hiper UHD filmeket nézel) , mert egy WD RED egymagában olvasni 180-200MB/s, írni 120-150MB/s sebességgel tud, minimum.
De áttérni 2,5Gbit-es vagy 5Gbit-es hálózatra még 1-2 gép esetében sem olcsó...

Kis fájloknál persze belassul, de a RAW fotók meg az UHD filmek nem azok ;-)

NC külföldön: én kb. 12 éve tolom Ausztriában, eddig még nem volt gondom belőle, pedig elég sokat töltögetek le. Igaz, én "antiszociális" vagyok ;-) A kiköltözéskor azt olvastam, hogy a letöltésre nem annyira ugranak, inkább a visszaosztásra. Úgyhogy én fizetek a prémium tagságért, a feltöltési korlátot 1kB/s-ra állítom, így gyakorlatilag nem töltök vissza semmit, aztán ha legalább 3 napig seeed-ben volt valami, akkor törlöm.

(#32457) Vasti74 válasza Multibit (#32437) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Én hulla (vagy haldokló, ami trükkel feléleszthető) NAS-t még csak Intel procisat láttam...
És az ARM-os alaplapok is egyszerűbb felépítésűek.
Legalábbis szerintem ;-)

Amúgy én is váltottam ARM-ról Intel-re a virtualizáció miatt... De egy ideje azon gondolkodok, hogy mivel végül csak egy dolgot kellett virtuális gépen futtatnom, és arra nincs is szükségem folyamatosan (LMS) szinte jobban (olcsóbban és kevesebb áramfogyasztással) jönnék ki, ha valami minigépen futna az LMS, amíg zenét hallgatok, és visszatérnék ARM-ra ;-)

...ugyanitt DS224+ 10GB memóriával lehet, hogy hamarosan eladó lesz ;-) ;-)

(#32458) kress válasza Vasti74 (#32457) üzenetére


kress
aktív tag

ezt a fogyasztást mérted? at adatlap alapján a ds224+ még jobb is szinte mint a realtek :)

(#32459) Multibit válasza Vasti74 (#32457) üzenetére


Multibit
veterán

Az öreg NAS-omat (Synology DS713+) 2013-ban vettem. Azóta is működőképes. A tápegysége is eredeti, még a gombelemet sem kellett cserélni benne. A ventilátora is gyári. Remélem a mostani DS718+ is ilyen stabil lesz :K

(#32460) Vasti74 válasza kress (#32458) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Nem mértem: de pl. az RTD1619 TDP-je 5W, a Celeron J4125 TDP-je meg 10W, úgyhogy teljesen kihajtva nagyon úgy néz ki, hogy a Celeron 2x annyi villanyt alakít hővé ;-)
(OK, az Intel jóval izmosabb)

Persze valószínűleg mindkét proci a felhasználók 99,99%-nál az idő 99,99%-ban kb. semmit sem csinál, úgyhogy tulajdonképpen a gyakorlatban nem igazán lesz különbség.

[ Szerkesztve ]

(#32461) Vasti74 válasza Multibit (#32459) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Persze, nem is azt írtam, hogy minden Intel procis NAS kifekszik 3 éven belül ;-)
De a kifeküdt (és a neten hibásként árult) NAS-ok szinte kivétel nélkül Intel procisak.

(#32462) kress válasza Vasti74 (#32460) üzenetére


kress
aktív tag

én a syno oldalán néztem az értékeket [kép]
ez alapján egyedül a hibernált állapotban rosszabb 0.5w kb, üzemben meg veri öket ;)

(#32463) Vasti74 válasza kress (#32462) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Hát, passz... Számomra ez érdekes ;-)
De akkor marad a 224+ , mert ezzel még villanyt is spórolok ;-)

(#32464) AiRLAC válasza Vasti74 (#32461) üzenetére


AiRLAC
addikt

Az az Intel hírhedt C2000-es processzor hibája. A Synologykban pont 99%-ban javítható, más gyártóknál már alacsonyabb a sikerráta ahogy olvastam. De ez a 2015-ös modelleket érintette csak kb., az meg ugye 9 éve volt már.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#32465) Vasti74 válasza AiRLAC (#32464) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Piszok régen adtunk el többfajta jó drága Fujitsu Celvin NAS-okat cégeknek (nem emlékszem már, talán QNAP gyártmány volt mindegyik) , hát, hullottak. Ez nem 9 éve volt, hanem sokkal régebben ;-)
Ez nem vita, csak a saját tapasztalatom.

(#32466) Dr. Akula válasza Vasti74 (#32460) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Teljesen kihajtva valószínűleg a belerakott vinyók többet fogyasztanak, és mellette fel se tűnik a procik különbsége.

(#32467) AiRLAC válasza Vasti74 (#32465) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem akartam nevesíteni más gyártókat de te megtetted helyettem :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#32468) F4ther válasza Borisz76 (#32452) üzenetére


F4ther
tag

Jah csak NC-t használok(-tam amióta itt vagyunk mi is németben)

(#32469) F4ther válasza Vasti74 (#32456) üzenetére


F4ther
tag

Fritzbox 6690-en jön be a net, ezt használom routernak is nincs másik jelenleg. Erre lenne kapcsolódva a NAS. A TV wifiről megy jelenleg (LG C12), bár gondoltam kábelra kötöm, akkor ahhoz meg kell esetleg egy USB ethernet adapter is, mert tudtommal elég szar a gyári ethernet adaptere... Vagy alternatívaként egy másik routert 10gb-es ethernet hálóval, és arról menne a gépem, meg a TV.

[ Szerkesztve ]

(#32470) AiRLAC válasza F4ther (#32469) üzenetére


AiRLAC
addikt

Jó az a 6690, ha nincs 2.5G-nál gyorsabb neted (tudtommal nincs még olyan csomag). A 10G-s hálót otthonra kicsit túlzásnak érzem, de egy 2.5G már olcsó és megfizethető (persze ha találsz olyan USB-s adaptert amit a TV is támogat, meg a NAS-od is tud 2.5G-t)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#32471) F4ther válasza AiRLAC (#32470) üzenetére


F4ther
tag

Nincs még nas, épp ezért irtam ide, hogy jól tervezzem meg az igényeimre. A synologit néztem, pl a 923+-ban lehet cserélni a háló kártyát, alapból 1gb-es van benne, de lehet gyorsabbat bele rakni. Persze "régi időkben" bezzeg egy régi PC-t használtam központi szervernek, ami bent volt egy szekrényben, semmi "NAS"solás nem volt.. a netem nem gyorsabb, 1gb-es van "csak"

(#32472) biga válasza AiRLAC (#32455) üzenetére


biga
senior tag

Hat ezért hasznos a VPN uge...

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#32473) AiRLAC válasza biga (#32472) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ezt ne nekem magyarázd, én 2012 óta anonymus VPN-t használok :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#32474) biga válasza AiRLAC (#32473) üzenetére


biga
senior tag

Ja, neked valaszoltam, de igazabol csak a kontextus miatt :)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#32475) melan


melan
senior tag

Sziasztok! Jelenleg egy Zyxel320as NASt használok, igazából zeljes megelégedéssel. Első sorban filmezés (Rpi2vel Kodi) és adattárilás, távolról elérés és TM.
Kb 8 éves, és szeretném megelőzni a váratlan behalást, illetve 2 dolog van, mit szeretnék használni:
Plex (ehhez gyenge a 320) illetve felhő alapú táthely, ami kiváltaná a család tagjainak a dropboxot és a google fotókat.
Tehát az igény alapfelhasználás felhőszolgáltatással. A jelenlegi 2x2Tb nőne lehet 2x4re, de ha 4 fiókos NAS lesz az ajánlat, akkor ezeket meghagynám és később bővítenék.
Milyet ajánlotok?

(#32476) Multibit válasza melan (#32475) üzenetére


Multibit
veterán

Ha jót akarsz magadnak, akkor Intel/AMD alapú NAS-t veszel Plex szervernek. Ha nincs potens média playered, akkor olyat válassz, aminek a CPU-ja tartalmaz IGP-t.
Ne a felhő helyett használd a NAS-t, hanem a felhő mellett :K

(#32477) Stealth válasza Multibit (#32476) üzenetére


Stealth
aktív tag

Mi ez az igp? Beépített vga?

-= Stealth =-

(#32478) Patice válasza Stealth (#32477) üzenetére


Patice
nagyúr

Igen, prociba integrált videófeldolgozó egység.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#32479) AiRLAC válasza Stealth (#32477) üzenetére


AiRLAC
addikt

Igen, IGP csak az Intel procis Synology-kban van jelenleg (pl. DS423+)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#32480) Dr. Akula válasza AiRLAC (#32479) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

(#32481) biga válasza AiRLAC (#32479) üzenetére


biga
senior tag

Ezt igy senki ne higgye el ebben a formaban, bar gondolom csak a megfogalmazas szerencsétlen.
Javitva: IGP az intel (és néhany AMD) procis NAS-ok (egy részében, de azért jellemzöen) alkotoelemen, a legtöbb ilyen NAS sokszor rendelkezik HDMI csatival is.
(A te megfogalmazasod olyan, mint ha zt mondanad, hogy csak a Synology NAS-ok rendelkeznek ezzel!)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#32482) AiRLAC válasza Dr. Akula (#32480) üzenetére


AiRLAC
addikt

Bocs, azt hittem a Synology topicban vagyok :DDD Úgy értettem hogy a Synology+os modellek közül csak az Intel procisokban van IGP.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#32483) melan válasza Multibit (#32476) üzenetére


melan
senior tag

Tegyük fel, hogy a Plex nem fontos, lakáson belül úgyis van erős médialejátszó.
Mire érdemes most cserélni egy Z320ast? Sajna a 326 nem kapható... A 4fiókos Z542t néztem ki, vagy a Synology 223. De lehet elég lenne a 218. Qnapot alig találok infoval együtt :F

(#32484) Multibit válasza melan (#32483) üzenetére


Multibit
veterán

Nekem Synology és DIY NAS-om van. Mással nincs tapasztalatom. Ha rendelkezel "minőségi" media playerrel és nincs igényed Plex esetén a transzkódolásra, akkor bármilyen Plex-kompatibilis NAS megfelel. Gond akkor lesz, ha "evés közben jön meg az étvágy". Azaz, időközben jössz rá, hogy mi mindenre szeretnéd még használni a NAS-t. Hosszú távra tervezve érdemes drágább NAS-t beszerezni, nehogy az újabb - előre nem látható - ötleteidet ne tudd megvalósítani.

(#32485) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok

Maradnék synology vonalon, abból volt már kettő.
200000 ft környékén, kétfiókos Synologybol melyik a best?
Sok torrent, 4k filmek, bírja a strapát. :K :R

(#32486) Intelligencs válasza Dave567 (#32485) üzenetére

Synology DS224+. Felesleges ennél drágábbat venni. Még belepattintasz plusz 8 giga RAM-ot, és mindenre elég. A megspórolt pénzből pedig vegyél nagyobb lemezeket, mint amit terveztél.

The Amiga, Born a Champion

(#32487) tome0001 válasza Dave567 (#32485) üzenetére


tome0001
senior tag

Synology DiskStation DS723+ drágábban, vagy esetleg olcsóbban Synology DiskStation DS224+

[ Szerkesztve ]

(#32488) Intelligencs válasza melan (#32483) üzenetére

Simán elég lehet neked egy DS223j is. De ha van több pénzed, akkor vehetsz DS223-t, ami csak annyiban tud többet, hogy 1 helyett 2 giga RAM van benne. Illetve ha mégis a négylemezes mellett döntenél, akkor DS423. Itt van az összehasonlításuk.

Én anyósnál egy DS120j-t használok, ami tényleg harmatgyenge, de még ez is simán képes arra, amit te írtál. Én nem plexet futtatok rajta, hanem Emby-t, ha nem kell kódolnia, akkor észrevehető prociterhelés nélkül viszi az 1080p filmeket is. Amúgy meglepő módon ebben sem az 512MB RAM a kevés, hanem a kétmagos 800MHz-es proci miatt olyan gyenge. (Lassan reagál a dolgokra.) Ehhez képest a 223j a négymagos 1.7GHz-es procijával és 1 giga RAM-jával egy erőmű. ;)

Apáméknál egy DS124 van, ami teljes mértékben megegyezik hardveresen a DS223j-vel, annak kvázi az egylemezes változata. Most mit mondjak rá? Hibátlan. Tapasztaltam bármi hardveres gyengeséget, lassúságot? Nem.

Ebben a topikban jellemző az overkill megoldások javaslata. Ami jó lehet, ha a pénz nem számít. Nyilván egy erősebb procival, több memóriával rendelkező modell gyorsabb. De funkcionalitásban nem igazán nyújt többet. Ha valaki nem specifikus funkcióra keres eszközt (pl. virtualizálás), amihez kell az erősebb vas, akkor csak pénzkidobás. Szerintem fontos az ár/érték arány megtalálása, illetve valakinek egyszerűen nincs annyi pénze, vagy nem akar annyi pénzt kiadni.

Természetesen vannak nem Synology modellek is, amik megfelelhetnek az igényeidnek, viszont sajnos azokat én nem ismerem. Majd más ajánl olyanokat.

Egyébként meg online rendeléssel kell venni (ettől még személyesen átveheted), és ha bármi okból kifolyólag nem tetszik, akkor egyszerűen elállsz a vásárlástól 14 napon belül.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#32489) Alex91 válasza Intelligencs (#32488) üzenetére


Alex91
félisten

Ebben a topikban jellemző az overkill megoldások javaslata. Ami jó lehet, ha a pénz nem számít. Nyilván egy erősebb procival, több memóriával rendelkező modell gyorsabb. De funkcionalitásban nem igazán nyújt többet. Ha valaki nem specifikus funkcióra keres eszközt (pl. virtualizálás), amihez kell az erősebb vas, akkor csak pénzkidobás. Szerintem fontos az ár/érték arány megtalálása, illetve valakinek egyszerűen nincs annyi pénze, vagy nem akar annyi pénzt kiadni.

+1, nem kell mindig a legerosebb. Ha az ember tudja, hogy pontosan mit akar, akkor folosleges fole loni. Az olcsobb is ki fogja az embert szolgalni eveken keresztul…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32490) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Vannak már új gen procis NAS-ok bejelentve? A mostaniak 2-3-4-5 éves vasakra épülnek. Valami Meteor Lake alapú, PCIE5-tel, hasonlókkal?

(#32491) MaCS_70 válasza Intelligencs (#32488) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szívemből szóltál!

Alex +1!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32492) Patice válasza Dr. Akula (#32490) üzenetére


Patice
nagyúr

Nincs még.
Szerintem max. N100, vagy testvérei lesznek az újakban.
Ha akarnak egyáltalán frissíteni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#32493) ugyes válasza Dr. Akula (#32490) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nincs, Raptor Lake van: QNAP TBS-h574TX, 10Gb, Thunderbolt 4, de csak 1.4HDMI. Úgy 1500-2000USD

(#32494) melan válasza Intelligencs (#32488) üzenetére


melan
senior tag

Köszönöm a jó tanácsot és kimerítő választ!
Azt hiszem a DS223 lesz az utód, bár igaz, hogy a két NAS árkülönbsége (a j-vel szemben) épp egy vinyó ára. A Zyxelhez képest igazából a szolgáltatásokban lesz előrelépés, ha fel tudnám hegeszteni a Plexet (nem is kellene a transzkódolás), meg menne a felhő szinkronizáció (ami egyáltalán nem támogatott már nálam), akkor nem is kacsintgatnék utód után, bár épp 10 éves a NASom. Kivárok, hátha esik kicsit az ára, és beszerzem 🙂

(#32495) Dave567 válasza Intelligencs (#32486) üzenetére


Dave567
addikt

#32487tome0001:

Köszönöm!
Én is arra tippeltem, legalább is ezt olvastam, hogy ez a legjobb most. :R

(#32496) mokus1


mokus1
addikt

Ha jelenlegi HDD-t fogok tenni majd a NASba akkor ez az eljárás alapján fogom tudni berakni őket? 2db HDDről beszélünk.

Jelenleg mindkét HDD-n hasznos adat van.
1. Kiveszem az egyiket és beteszem a NASba.
2. Formázom és hálózaton keresztül a másik HDD tartalmát átmásolom a nason belüli HDD-re.
3. Kiveszem a másik HDD-t azt a nasban formázom.
4. A NASban lévő hdd tartalmát tükrözöm a másik nasra. (RAID1)

Kérdés: Vagy ebben az esetben ha tükörre állítom a particiót mindkettő formatálódik?

(#32497) Alex91 válasza mokus1 (#32496) üzenetére


Alex91
félisten

Miutan atmasoltad a nas-ban levo lemezre a masik hdd tartalmat beteszed a masik lemezt a nas-ba, es kered, hogy raid1-be tegye (nem kell kulon formazgatni). Ilyenkor az elso lemez tartalma megmarad, a masodik pedig szinkronizalodik vele.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32498) optimuslg válasza golfvariant (#32397) üzenetére


optimuslg
tag

Üdv! Énis a routeres megoldásra gondolok, mennyire használható?

https://www.tiktok.com/@szupicuccok.hu?_t=8ghoMDyulxw&_r=1

(#32499) MaCS_70 válasza optimuslg (#32498) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mit értesz routeres megoldás alatt? Én a hivatkozott kommentben nem látok ilyet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32500) kress válasza mokus1 (#32496) üzenetére


kress
aktív tag

ha mindkettőn hasznos adat van, akkor az elsőről át kell azt rakni valahova nem? ha formázod akkor elveszik ami rajta volt, nas mindenképp formázza, nem marad meg ami rajta volt

nincs valami usb tokod hogy usbn másold át ne hálózaton keresztül?

a 2. lemez berakása után a kötet bővítés iszonyú lassú lesz arra készülj (akár 9+ óra)

@Macs: lehet egy 100assal elnézted a kommentet :)
@Optimus: nem a legajánlottabb, asszem a topik összefoglalóban is írva van

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.