Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11101) Nagya21 válasza #91166208 (#11100) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Sztem vegyél Garmint.
Vagy olcsóbban Navont, nekem az van, élettartam frissítéssel, Igoval, és van truck-ra is élettartam frissítéssel.
[link]
[link]
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#11102) #91166208 válasza Nagya21 (#11101) üzenetére


#91166208
törölt tag

Koszonom. Utana nezek nekik es tesztet is olvasok roluk.

(#11103) #91166208 válasza Nagya21 (#11101) üzenetére


#91166208
törölt tag

Most beszeltem szakival akihez hordom gpst. Nincs a Navonhoz normalis frissites es normalis lefedettseg. Min 99% lefedettseg kell, hogy ne vigyen a vak vilagba. Most kepzeld el kozlekedsz egy 40 tonnas szerelvennyel es egyszer csak a gps azt latod , nincs elotted semmi. Na az ciki. En raadasul most tanulom Budapestet es kapok egy kozel uj kamiont. Ha csak egy lehajtot elvetek es rossz fele megyek konkretan olyan dugot csinalok , hogy a Fb is fenn lesz. Megfordulni se egyszeru egy ekkora kamionnal.

(#11104) Nagya21 válasza #91166208 (#11103) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Akkor marad a garmin....

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#11105) #91166208 válasza Nagya21 (#11104) üzenetére


#91166208
törölt tag

Abbol melyik ? En ezt neztem... de kicsit sokallom az árát [link] :W
Ugye ebbol van 785-os verzio. Mivel tud tobbet ?

[ Szerkesztve ]

(#11106) Nagya21 válasza #91166208 (#11105) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
[összehasonlítás]
De az élettartamfrissítésekre informálódj pontosan!
Üdv Nagya
De furcsa, hogy a Navon nem jó, mert Here térképeket használ.
Más fórumokban is érdeklődj(vagy kamionos kollégáknál)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#11107) Digger


Digger
senior tag

Sziasztok!
Szeretném megoldani a saját autóm útjainak a rögzítését. Nem követelmény, hogy online követhető legyen éppen merre vagyok, csupán egy menetlevélhez hasonlóan utólag követhető legyen az útvonal. Az egyes elindulások és érkezések időpontjai, valamint esetleg a megtett út hossza hozzávetőleges pontossággal. Követelmény, hogy ne nekem kelljen kézzel indítani, leállítani!
Nézegettem androidos applikációkat is de eddig nem találtam az igényeimnek megfelelőt.

Nem zárkóznék el önálló GPS hardvertől sem, de az autót nem szeretném jelentősen megbontani. Maximum a gyújtás ráadásakor megjelenő tápfeszről lehet szó! Némi havidíjat is el tudnék képzelni a szolgáltatásért.

Nézegettem olyan megoldásokat is, ahol egy menetrögzítő kamera, GPS-el van ellátva és egyben trackerként is funkcionál, de ha jól láttam azoknak a tracker része meglehetősen fapados!

Tudnátok ötleteket, vagy tanácsot adni?

(#11108) #91166208 válasza Nagya21 (#11106) üzenetére


#91166208
törölt tag

Na akkor 2 opcio maradt. Garmin vagy tomtom
1: tomtom 6250 , 2 ev garancia es elettartam frissites 145 ezer
2: garmin dezl lgv 700 ... 154 ezer ft evi 2 frissites es 1 ev garancia.
Szerinted? Nalam a tomtom a nyero.

(#11109) Nagya21 válasza #91166208 (#11108) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Akkor hajrá!!!
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#11110) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. A TomTom milyen idokozonkent ad uj terkep frissiteseket?

(#11111) venom8888


venom8888
őstag

Mi most a legujabb terkep, es alkapmazas verzio?

(#11112) plejik


plejik
addikt

Sziasztok!

Céges autókba le szeretném cserélni a navikat. Ezt a típust néztem ki. WAYTEQ X995 MAX 7"
Ha jól láttam akkor ezen megy pl.: a Google Maps is. Valakinek van ezzel kapcsolatba tapasztalata, nekem mindenképp olyan kellen amin az működik. :)

Előre is köszi a segítséget. :R

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#11113) Ronam válasza plejik (#11112) üzenetére


Ronam
addikt

Ugyanezt kérdeztem a topikban nemrég, sajnos nem kaptam választ, megvettem, és életem legrosszabb vétele volt. Egy raklap fos az egész, konkrétan használhatatlan! Lassú, ritkán talál jelet, kevés a RAM, a Maps állandóan FC-zik. Próbáltuk több alkalmazással is, egyiket sem lehet rendesen használni. Ilyen ócska terméket még életemben nem vettem, és nem is igazán értem, hogy hogyan lehet ilyet egyáltalán forgalmazni..

(#11114) pjen válasza plejik (#11112) üzenetére


pjen
félisten

Mért nem egy okos telót használsz,a mapshoz úgyis net,tehát sim kártya kell.

(#11115) Nagya21 válasza plejik (#11112) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Vettem navon A500 navit, igo élettartam frissítéssel.
Teljesen jó, évente 2-3 szor jönnek a frissítések.
Ahogy elnézem egyre szűkül a kínálat. Aqua nál még van.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#11116) plejik válasza pjen (#11114) üzenetére


plejik
addikt

Nem nekem kell, hanem céges autókba sofőröknek. Nekik nincs okos telefonjuk, sajátjukat nem használják. Ezért kéne valami olyan amin megy a google maps, vagy waze.. (tableten gondolkodtam még, de nem igazán találok normális méretben.

Nagya21

Eddig Navon A520-asokat használtunk, de sajnos halnak le, és az élettartam térké p frissiítés sajnos nem teljesen igaz. Amelyik készülékünk elérte a 3 évet nem lehet frissíteni, csak ha vissza küldjük őket a navon magyarországi képviseletéhez, ott csinálnak vele valamit és utána megint él a 3 év. :) Szóval van azért ebbe is egy kis át b..ás. :DDD

[ Szerkesztve ]

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#11117) pjen válasza plejik (#11116) üzenetére


pjen
félisten

A sim kártyás tablet általában sokkal drágább mint egy közepes okosteló.Viszont a maps,waze csak netről megy jól.Vegyél kétkártyás okostelót.Egyik kártya helyére adat simet pár perc beszéddel.Szerintem fogják használni.Vagy sima okostelót adat karival.

(#11118) Nagya21 válasza plejik (#11116) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Navazz, erröl nemtudtam......
Most 1 éve aktiváltam, kiváncsi leszek.
A naviextras honlapon nem találtam semmi ilyesmit.
A héten jőn a new autom, abban lesz navi, meg android auto, a telomon meg sygic fut.
Majd meglátjuk mit hoz a jövő.....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#11119) ngabriello


ngabriello
csendes tag

Sziasztok !
Túra GPS használóktól kérdezem, van-e valakinek tapasztalata a Garmin GPSMAP 66-os készülékről ? Új túra GPS-t akarok venni, fő célpont a pontos útvonalkövetés, így antennás készüléket akarok venni, a fő dilemmám hogy megéri-e a többlet pénzt a 66-os készülék, vagy ár-érték arányban inkább GPSMAP 64-est vegyek, jóval olcsóbban. Kérem ha valakinek van tapasztalata, ossza meg velem. Köszönöm.

(#11120) gabor_01 válasza ngabriello (#11119) üzenetére


gabor_01
senior tag

Kérdés, mit jelent a többletköltség. Elég drága mindkettő most is.
Most így egy kicsit utána olvastam, engem is érdekel a dolog.
A 66-os elvileg pontosabb.
Szolgáltatásai sokat bővültek. (Az előző verziókban nem volt ilyen nagy ugrás: 64-62-60)
Amit valaki írt egy hozzászólásban, hogy az elmentett útvonal csak a file mentés dátumát tartalmazza. Részletes időket nem. Nem tudom mit jelent ez, nem használtam útvonalkövetést sosem.
Csak túrázni és geoládázni használok egy 60-ast. Utóbbira meg egyre inkább androidos telefont.
Ha nem lenne ilyen kütyüm, a 66s-t venném. (Lehet veszek ennek ellenére egyet. :D )

[ Szerkesztve ]

(#11121) ngabriello válasza gabor_01 (#11120) üzenetére


ngabriello
csendes tag

Hát igen , újonnan mindkettő még elég drága, de használtan a 64-es már egyáltalán nem ( 45-55 ezer körül ), annyit úgy látom nagyon megérnek. A 66-os nagyságrendekkel többet tud, de nem nagyon használnám a szolgáltatásait, de ami eldöntötte a kérdést, azt általad említett probléma, hihetetlen de a 66-os valóban nem képes arra hogy egy nap megtett túrát normálisan egy filében tárolva elmentsen. Katasztrófa, akinek fontos a túráinak tárolása, fényképek beillesztése a lementett track-hez, annak nem szabad 66-ost venni. Nekem fontos.
Igazából arra lennék kíváncsi, hogy valóban javult -e a nyomkövetés pontossága az újabb fejlesztésű antennával, vagy ez teljesen elhanyagolható. Bár nekem már mindegy, a fentiek miatt 64-est fogok venni.

(#11122) gabor_01 válasza ngabriello (#11121) üzenetére


gabor_01
senior tag

Szerintem a pontosság nem sokat változott.

(#11123) Doky1988


Doky1988
senior tag

Sziasztok!

Hétfőn kezdek egy ponyvás Ford Transit 2007-es furgonnal.Az volna a kérdésem, szükségem lenne valami jó GPSre, lehetőleg ne kis kijelzős, és menjen rajta az összes navigáció akár :) Gondolok itt Waze, iGO Nextgen, iGO Primo, Google Maps.. és ne szaggasson..

Van jelenleg egy [Original Box Alldocube iPlay 7T 16GB UNISOC SC9832E Quad Core 6.98 Inch Android 9.0 Dual 4G Tablet] -em, ami 6.98 colos.. van benne 2GB ram, 16gb belső tárhely.. Nos mind a kettő igencsak kevés.. Memória kb 1 giga alig marad, másikat leszedi a rendszer, konkrétan megvan véve az eredeti Nextgenem, az szószerint szaggat rajta olykor. Valamint ez a 6.98" méret pont elég arra, hogy nem kapok rá értelmes tokot.

2 kombináció van, egyik egy 10.1 colos tablet műszerfalas autóstartóval, hogy ne takarjon ki a szélvédőből, a másik egy GPS navigáció. Ki mit mond? Legalább 4gb ram úgy gondolom kell mindenképpen, minél nagyobb tárhely sem árt, illetve van a mobil előfizetésemhez egy megosztó kártyám, tehát kell a 4G LTE is :)

1. [PNI DH710 GPS + DVR Navigációs rendszer, 5'' kijelző, 1.3 GHz, 4GB DDR, 32GB belső memória, GSM 4G, Android, Bluetooth, FM Rádió]

2. [Alldocube iPlay 20 SC9863A Octa Core 4GB RAM 64GB ROM 4G LTE 10.1 Inch Android 10.0 Tablet]

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#11124) laszlohu válasza Doky1988 (#11123) üzenetére


laszlohu
addikt

A PNI - s az Quad core - os, vagyis négymagos MTK proci van benne.

Bár gondolom a négymagos elég egy 7" - eshez, míg a 10" - es meghajtásához egy octo core, vagyis nyolcmagos dukál, más kérdés hogy a 10" - es tablet könnyebben leesik a szélvédőről , ha cuppantós verzióban rakod fel, pl. az enyém a levegőbeömlőre van felszerelve

(#11125) Ripper17


Ripper17
tag

sziasztok, esetleg valakit érdekelhet egy Garmin nüvi 56LM?
Családba 1-2x használtuk, de az okostelefonok óta már nincs rá szükségünk privát utakon.
Teljesen megkímélt, szinte újszerű. Talán hivatásos sofőröknél nagyobb haszna lenne.

Szivargyújtós töltővel, két tapadókorongos szélvédő rögzítővel (az egyiken még a gyári védőfólia van) és egy védőtokkal. Teljes európai térképpel - lifetime, azaz teljes élettartamra szóló térképfrissítés

Valami értelmes árat gondoltam érte, eladni akarom, nem őrizgetni.

https://buy.garmin.com/en-US/US/p/139773

(#11126) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ezt néztem ki:
WayteQ x995 Android GPS navigáció
A Sygic-nek volt egy akciója, s megvásároltam élettartam licenc-el, s állítólag 3 db készülékre rakható.
A Play áruházból töltöttem le a telefonomra:
[link]
Esetleg megtudnátok erősíteni abban, hogy feltelepíthetem erre a készülékre is?
Valamint melyik IGO-t ajánljátok erre?
Honnan lehet beszerezni, mi az ára?
Ha a Sygic-et felrakom a belső memóriába, akkor SD kártyára az IGO telepíthető?

(#11127) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy GPS navigációt, amire külső GPS antennát is rá lehet kötni?
Elsősorban Androidos érdekelne, de ha nincs akkor jó más egyéb oprendszerű is.



Köszönöm!

(#11128) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Illetve olyan eszköz is érdekelne, ahol esetleg könnyen hozzáférhető, eltávolítható, és kivezethető a belső GPS antenna kábele, hogy egy külsőt forrasszak rá...

(#11129) adamch4 válasza ngabriello (#11121) üzenetére


adamch4
tag

Sajnos csak most találtam rá a topikra.
Jómagam 66s készüléket használok - nemcsak a bejárt túraútvonalaim rögzítésére, de napi kerékpáros útvonal rögzítésére is. Igazából nem értem a vázolt problémát, de majd visszaolvasok kicsit. A készüléket tavaly januárban vásároltam, akkor még tényleg sok volt benne a bug, de azóta sokat javult szoftveresen.

[ Szerkesztve ]

Ahol nincs alternatíva, ott az igazságból hiányzik valami.

(#11130) sankaiten


sankaiten
csendes újonc

Sziasztok!

Szeretném a tanácsotokat kérni. Anyukámnak szeretnék venni egy autós GPS-t, olyat ami viszonylag könnyen kezelhető, megbízható, nincsen mobiltelefonhoz kötve, Európa-térképpel ellátott és az ára kb. 40 ezer Ft-ig van. Nem munkához használná, csak országon belül illetve max. a környező országokban néha (Ausztria, Szlovákia).
Van olyan akinek van tapasztalata és ajánlani tudna valamit? Illetve bármi, amire még figyelnem kellene vásárlásnál?
Én magam se értek sokat a GPS-ekhez, de találtam párat a boltban, pl. mio 7700 Spirit, Navon N670 plus, Navitel f300, vagy Navon A500, ezek közül esetleg van olyan ami bevált?

Köszönöm előre is.

(#11131) Nagya21 válasza sankaiten (#11130) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Navon A500, élettartam frissítéssel azt tudom ajánlani.
Nekem is az van, számítógépen kell telepíteni 1 programot, regisztrálni, majd ezen keresztül lehet frissíteni a ketyerét.
IGO fut a ketyerén, egyszerü.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#11132) DM43 válasza Nagya21 (#11131) üzenetére


DM43
őstag

Nem tudom, hogy ma is így van-e még, de avval az élettartam frissítéssel vigyázzatok.
A mellékelt kép alapján (Naviextras frissítő oldalról készült) ez első körben csak 3 év, utána újabb kódot kell hozzá kérni a Navon-tól.

(#11133) BlacKSouL válasza DM43 (#11132) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Illetve sokszor apróbetű, hogy az élettartam a készüléknek a szoftverfejlesztő által megadott támogatási idejét jelenti. Vagyis ha ma megveszed a készüléket, és a készüléktámogatás(azaz az élettartam) január 1-től megszűnik, akkor viszlát.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#11134) sankaiten


sankaiten
csendes újonc

Köszi szépen a válaszokat!

(#11135) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Bedobom ide is, hátha. Annyival kiegészülve, hogy barátom mondta, esetleg nem lehet, hogy lepárásodik a külső antenna kis doboza? Kb, azóta kezdte a hülyeséget, mióta bejött ez a párás hideg.

[link]

(#11136) Doky1988


Doky1988
senior tag

Sziasztok!

Ismeri valaki? Vélemény?

[link]

DokY | www.zsolti.hu

(#11137) Doky1988 válasza tonermagus (#11127) üzenetére


Doky1988
senior tag

Szia, talán amit linkeltem.

DokY | www.zsolti.hu

(#11138) laszlohu válasza Doky1988 (#11136) üzenetére


laszlohu
addikt

a 800 x 480 - as felbontás egy kicsit karcsú, ilyen 1024 x 600 a minimális 7" - en , szerintem.

(#11139) Doky1988 válasza Ronam (#11113) üzenetére


Doky1988
senior tag

Gyakorlatilag ez egy 7 colos tab volna.De 1gb memóriával egy androidos készülék, konkrét egy kalap fos.Nekem van egy Alldocube iPlay 7T -m 2gb rammal.Na ezen már elszaladgál a Waze, illetve az iGO is.Netet meg telefonról WiFi Hotspottal adok neki.De itt is a 2gb ramból 1gb áll rendelkezésre.

DokY | www.zsolti.hu

(#11140) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Helló!
Most járok itt először. Egy Navon N490 navigációm van, nem is tudom hány éves.... Alkalmanként van használva. Egy ismerős szokott (magyar) térkép fájlt küldeni, 20mb körül van, azt bemásolom, és működik. Azaz működött, mostanában sokszor lefagy. Ilyenkor csak az újraindítás segít.
Igazából a családban mindenkinek van okostelefonja, azon van google maps, igaz nem nagyon használtam, de úgy láttam van benne navigáció, és ami a lényeg, rendszeresen frissül. Visszaolvastam, látom a Navon A500 GPS ajánlott.
Már csak az lenne a kérdésem, alkalmankénti használatra érdemes ezt a navigációt megvenni, vagy elég lehet az okostelefon google maps-el? Esetleg más szoftverrel?
Inkább csak telefonra meg fotózásra használom az okostelefont, 50+ vagyok, kissé elmaradtam az utóbbi években a technika fejlődésében.... Pár havonta kell a GPS, kirándulásokhoz legtöbbször, esetleg ismeretlen városban ügyintézéshez, címet megkeresni. Mit gondoltok, érdemes új GPS-t venni..? :)

(#11141) pjen válasza Zoli bácsi (#11140) üzenetére


pjen
félisten

A maps nagyon jó, de net kell hozzá.Ha van okos telód a HERE megy nélkül i és ingyenes.Én nem vennék GPS t.
.

(#11142) Nagya21 válasza Zoli bácsi (#11140) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Mégegy szavazat a Here programra, kicsit fafejü a drága, de ingyenes.
Üdv Nagya
UI: van navon 500 az is jó, alkalmanként használom, hosszabb utakra, mert a telefon amoled nemszereti ha állandóan navi megy rajta, beég.
De mostmár az autómban is van navi......

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#11143) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Köszönöm a tanácsokat! Okostelefonomon van internet, mobilnet, meg a Google Maps offline térképét is leszedtem neki, igaz eddig arra használtam, ha nem tudtam pontosan hol vagyok valami erdei úton, akkor megmutatta. Navigációját próbáltam, de nem sikerült Ja, Androidos mobil, akkor ez [link] kell nekem?
Elvileg volt valami hasonlóm, a Xiaomi telefonok előtt Microsoft-Lumia okostelefonok voltak a családban, azokon alapból volt Here program....

(#11144) Nagya21 válasza Zoli bácsi (#11143) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Igen az kell neked.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#11145) #91166208


#91166208
törölt tag

Sziasztok. Navitruck T9X , D11 hasznal ilyen gpst valaki ? Velemenyt kerhetek esetleg ? Koszonom

(#11146) szobipeti199


szobipeti199
tag

Sziasztok!
Van egy wayteq x995 Max-om amit IGO-val használok. magát az IGOt szeretem, az az egy problémám van vele, hogy 5-10 perc alatt talál jelet, van hogy 20 perc is kell neki első beindításnál. De nem is ez a lényeg. Kaptam most egy "garmin drivesmart 65 & digital traffic" típusú készüléket. Néztem róla videókat neten, és ha jól láttam akkor a navi része fapadosabb mint az igo. Gondolok itt pl POIkra, tervezéskor "köztespontok" lehetőségre, sebességmérő kamerák jelzésére. ezek nekem fontosak lennének. Ilyenek nincsenek benne a garminban? Kibontani, kipróbálni nem szeretném még, mert akkor ha mégsem kellene a navi felbontottan használt állapotban sokkal olcsóbban tudnám eladni. TMC működik egyáltalán magyarországon? A garmin elvileg tudja, na de hogy az országban megy e?
Ez lenne a kérdésem, hogy Igo vagy Garmin, érdemes e a jól bevált igot (wayteqet) lecserélni a garminra? Előre is köszönöm a segítséget és tanácsokat! :R

(#11147) Nagya21 válasza szobipeti199 (#11146) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Ha ilyen sokára talál jelet a wayteq, akkor ott vmi nagyon nem stimmel.
Nekem is volt asszem 820-as, de ott 20-30s hidegindítással volt jel.
Most egy navon A500-ast gyürök gyári Igoval, és teljesen jó. Sztem jobb mint a garmin.
1 szavazat az Igora.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#11148) pjen válasza Nagya21 (#11147) üzenetére


pjen
félisten

+1

(#11149) szobipeti199 válasza Nagya21 (#11147) üzenetére


szobipeti199
tag

A napi első "hideg" indításnál ilyen csak, főleg akkor ha már útközben vagyok mikor elindítom. De van mikor így is talál jelet fél perc alatt. Meg új korától ilyen, ezért nem is értem mivan. Lehet gyári hibás? :F
Én is az IGO felé húzok, ha jól tudom pl csak az tud köztespontokat. Viszont ha alagútba megyek néha leáll hibával. Neked is ilyen? Elvileg ha kikapcsolom az alagút nézetet akkor megszűnik a hiba, de nekem akkor is csinálja.

(#11150) Nagya21 válasza szobipeti199 (#11149) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Alagútnézetben, a bemeneti km/h alapján végigviszi a képet, nem fagy ki.
Nézd meg a Navont szigorúan élettartam frissítéssel Igoval, van a telómon Sygic, de amoled kijelzőnél necces a hosszútávon alkalmazni a beégés miatt, azért van a Navon.
Ha használt navont vennél ne tedd mert aki először regisztrálja a készüléket a netes frissítésnél, azé az örök frissítés.
Androidra van még a Here teljesen ingyenes, de kicsit fafejü, mint a Sygic.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.