Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11251) merqree válasza Yodafon (#11250) üzenetére


merqree
őstag

Most már értem miért hajtanak fel szembe a forgalommal :Y

(#11252) Yodafon válasza merqree (#11251) üzenetére


Yodafon
senior tag

:DD :DD :DD :C

I'm gangsta!

(#11253) Primary92


Primary92
senior tag

Sziasztok!
Van egy Garmin Oregon 600-asom, aminek beszakadt az egyik gombja.
Érdemes házilag próbálkozni a javítással?

Autós navigációhoz milyen térképet használtok?
A City Navigatorból 2020-ashoz férek hozzá, újabbhoz nem.

[ Szerkesztve ]

(#11254) gyapo11 válasza Primary92 (#11253) üzenetére


gyapo11
őstag

Nekem a Geonet a kedvenc navi appom, androidon és iOS-en is fut, van valami fizetős térkép lehetőség is, de ott van az ingyenes OSM alapú választási lehetőség, és az naprakész.
A másik a mapsource/basecampbe való OSM, tuhu, innen lehet kiválasztott részeket exportálni garmin gps-ekbe.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#11255) Primary92 válasza gyapo11 (#11254) üzenetére


Primary92
senior tag

Ez utóbbiak nem igazán autós használatra vannak. Túrára ezeket használom én is.

(#11256) Yodafon


Yodafon
senior tag

Tudtok olyan windows CE-s gps-t amiben van bluetooth tamogatas? Es relative regi tehat olyan 2010 es 2014 kozotti.

I'm gangsta!

(#11257) Geo19870322


Geo19870322
tag

Sziasztok. Motorra GPS-t keresek. Mit ajánlatok? :F

(#11258) Primary92 válasza Geo19870322 (#11257) üzenetére


Primary92
senior tag

Nekem a fent említett Garmin Oregon 600 jó volt kerékpárra és autóban is, bírja az időjárás viszontagságait.
Van más széria, ami nagyobb kijelzővel renelkezik.

(#11259) Yodafon válasza Geo19870322 (#11257) üzenetére


Yodafon
senior tag

en ezt probalnam ki:
WayteQ xRIDER

Vagy ha sok penzed van akkor Garmin Zumo

I'm gangsta!

(#11260) gyapo11 válasza Geo19870322 (#11257) üzenetére


gyapo11
őstag

Az a kérdés, hogy hogyan szeretnéd használni? Bicikli gps-es km óra pl. bírja a rázkódást, de nem fogja mondani hogy hol kanyarodj merre. Autós-motoros gps meg nehéz, bár a motorosnak bírnia kell a strapát, folyamatos táp kell neki. Van biciklis, könnyű, térképes, de csak csipog és mutatja az irányt. Szerintem motoron egyiket sem lehet hallani, kell valami csatlakozás fülhallgatóval ha szükség van hangos navigációra, leginkább Zumo. Ha kell navigáció, de nem kell a hang, akkor térképes biciklis Garmin Edge vagy túragps, Oregon, Montana, Etrex, Gpsmap stb. Az autósok szerintem kérdéses hogy bírják-e a rázkódást, az esőt meg garantáltan nem bírják.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#11261) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Sziasztok!
A fiam most kezdett buszozni külfüldön is.
Milyen navígációt javasoltok, amihez jár a teljes Európa térkép?

(#11262) gyapo11 válasza GEPESZ66 (#11261) üzenetére


gyapo11
őstag

Garminnak és Navitelnek ismerem a lifetime térkép szolgáltatását, működik. De hogy buszt tud-e valamelyik, azt nem tudom. Meg egy gyártó különböző termékei is különbözhetnek ilyen szempontból.
Térkép frissítés nélkül szerintem nem szabad venni gps-t, vagy meg kell venni a lifetime frissítést, de az nem olcsó. Garmin ha jól emlékszem 90 EUR-ért adja az Európa térképet, Navitel meg országonként pár ezer Ft-ért.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#11263) Hamann7er


Hamann7er
csendes újonc

Sziasztok!

Van egy régi szeretett Wayteq X960BT gps-em, aminek valószínűleg már egy ideje gyengélkedik az akkuja, teljes töltéssel is kb 15-20 percet húz ki. Van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatosan hogy milyen akkura tudnám kicserélni benne a gyárit? Elméletileg ez jó hozzá: https://www.intercell.hu/li-polymer_37v_1500mah_40mm_x_60mm_gps_univerzalis_akkuakkumulator_27960?keyword=gps%20akku

Más: Tudtok olyan androidos telefonra letölthető offline, net nélkül is futtatható navi programot ami gyalogosan is képes navigálni?

Köszi előre is! :)

(#11264) pjen válasza Hamann7er (#11263) üzenetére


pjen
félisten

A HERE WE GO kell Neked.

(#11265) gyapo11 válasza Hamann7er (#11263) üzenetére


gyapo11
őstag

Geonetben választható gyalogos mód.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#11266) GEPESZ66 válasza gyapo11 (#11262) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Talán jó lesz az autós navigáció is.
A Navitel készülekről eleg rosszat olvastam.
Akkor talan ikabb a wayteq 995 b Sygic teljes Európa terképpel.
A Garmi az eleg drága.
Vagy egy olcsóbb telefont kellenevenni,s rárakni a Sygic-et.
Sygic-et teljes európa térképpel,élettartam frissítéssel hol lehet venni?
Vagy mit javasoltok kb. 50-60 ezer Ft-os arban?

(#11267) pjen válasza GEPESZ66 (#11266) üzenetére


pjen
félisten

Én biztos egy telót vennék, sokkal rugalmasabb. Tehetsz rá off és on line térképeket is. A Here szépen fut off line. A sygic, a maps megy ingyen is. Mellesleg telefon is.

(#11268) GEPESZ66 válasza pjen (#11267) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Sygic-et teljes európa térképpel,élettartam frissítéssel hol lehet venni?

(#11269) pjen válasza GEPESZ66 (#11268) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem,ha letöltöd, egy héten belül kapsz üzit, hogy mit, hol és mennyiért lehet venni.

(#11270) gyapo11 válasza GEPESZ66 (#11266) üzenetére


gyapo11
őstag

Pár napja Navitellel mentem 200 km-t, egyetlen dolog volt ami nekem nem tetszik az autozoom. Annyira közel megy hogy semmi rálátás nem marad a környezetre. Persze el lehet távolodni, de pár másodperc múlva újra ráközelít. Szerencse, hogy legalább a mindig észak van felül-t be lehet kapcsolni, így a mozgás irányából azért lehet tudni, hogy merre is megyek. Mágneses rögzítéssel kapcsolódik a tartóhoz, onnan kapja a töltést is, egy mozdulattal le lehet kapni, vissza lehet cuppantani. Térkép friss és lifetime ingyenes.

Sygicot régen néztem, akkor tetszett a villámgyors zoom és az alternatív utak tervezése meg egy adott terület elkerülésének beállíthatósága.

A Garmin úgy drága, hogy új készülék boltban, de a használt piacon 10 kFt alatt mennek lifetime térképpel LM vagy LMT verziók, így már nem drága.

Telefon is jó lehet, nálam két androidos is elbukott a gps hold találással, pont amikor kellene akkor nem talál percekig. Vettem egy öreg iphone-t, ez egy pillanat alatt fogja a pozíciót, két probléma lehet, túlmelegedés és töltéskényszer, aminek szintén túlmelegedés a következménye. Volt egy több szakaszban 3 órás teszt töltés nélkül, lement 30 %-ra de tökéletesen működött, közben váltogattam az appokat is, mindegyik ingyenes és naprakész térképpel ami szintén ingyenes, mindegyik működött. Szóval rugalmasabb mint a fix programos készülékek, nyári melegben és töltéssel oda kell figyelni a hőfokra, esetleg le is áll a telefon egy időre, míg le nem hűl.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#11271) GEPESZ66 válasza gyapo11 (#11270) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Mivel a fiamnak munkaeszköz,spórol egy kicsit,s vesz egy TomTom-ot.
Igaz draga,de a sofőrök mondtak neki,hogy ez nem hagyja cserben.
Itt lehet valtani,kamion,busz között,ami neki fontos.

(#11272) gyapo11 válasza GEPESZ66 (#11271) üzenetére


gyapo11
őstag

Nem rossz a Tomom, csak nekem nem jött be a kezlése, sok menüpont és sokat kell gyakorolni, hogy tudjam mi melyikben van, addig pedig keresgélés. Ott van a IQ-rout, a lözösségi térképmódosítás, térkép frissítés.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#11273) qqwerty válasza GEPESZ66 (#11271) üzenetére


qqwerty
tag

Angliában az igazi,nekem nem jött be itthon.
A Waze kenterbe veri!

Telefonszám az adatlapomon!

(#11274) hosszutom


hosszutom
újonc

Üdv! Van valakinek ötlete hogy az autó androidos navigációs gps-t hogyan lehet nyomonkövetni?

(#11275) gyapo11 válasza hosszutom (#11274) üzenetére


gyapo11
őstag

Azt szeretnéd tudni, hogy merre jár az autó? Vagy az autó navigációs appja hogyan tud nyomvonalat rögzíteni?

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#11276) hosszutom


hosszutom
újonc

Tulajdonképp mindkettő!

(#11277) gyapo11 válasza hosszutom (#11276) üzenetére


gyapo11
őstag

Az autókban levő navigációs program gondolom márkafüggő, tehát egységesen nem lehet rámondani hogy tud nyomvonalat rögzíteni vagy nem, meg kell kérdezni a gyártót.
A nyomkövetésre meg kell egy kis gps dobozka. Többféle működés lehet.
Az egyik az, hogy maga a dobozka rögzíti a tracket, valamennyi kapacitása van, amíg az be nem telik addig tudja írni. Ezt ki kell olvasni, ahhoz az autónak ott kell lennie és hozzáférhetőnek kell lennie.
A másik az sms-es megoldás. A dobozkában van egy sim kártya, erre lehet neki sms-t küldeni, és a különböző parancsokra válasz sms-t küld, pl. le lehet kérdezni a pillanatnyi helyzetét. Ha elég sűrűn lekérdezed és a pontokat egy térképre helyezed, akkor valamiféle nyomvonal kialakul, de azért ez nem az igazi.
A harmadik a folyamatos adatkapcsolattal működő dobozka, ez valamilyen gyakorisággal felküldi a pozíciót egy serverre, és onnan letölthető/megnézhető a nyomvonal. Van fizetős server meg állítólag ingyenes is, utána kell járni.
Ha van a dobozkában akku, akkor az le is tud merülni, ha nincs töltése. Ha az autó 12 V-járól működik és nincs beépített akku, akkor pl. akku nélkül szállítva az autót nem lesz nyomvonal, viszont amíg van akku az autóban addig lesz nyomvonal is. A felhasználási igénytől függ, hogy melyik verzió lesz megfelelő.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#11278) hosszutom


hosszutom
újonc

Köszönöm a segítséget! Amúgy van benne sim kártya és internet elérés! Tehát menet közben tudom követni azonos e-mail bejelentkezéssel,csak leállított állapotban nem tudom követni,pl. ha ellopják! Nincs internet elérés! Nincs feszültség alatt!

(#11279) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
Segitséget kérek gps vásárláshoz!
Tegnap megfőttem pesten a forgalomban! Az iphone on levő wazze nem talált müholdat , a sygic meg késett! és mindez ugy hogy abszolút nem ismerem pestet! Amikor nagyon kellett volna a wazze kiirta hogy nincs gps jel! Persze vezetés közben. Félreálltam , benyomtam a sygic ot. Azonnal talált jelet csak ez meg késett! Kiirta pl hogy 50 m múlva forduljak jobbra! Ahogy elhaladtam az 5 méterre levő kereszteződésen kiirta hogy itt kellett volna jobbra menni! Valahogy teljesen megbizhatatlanul működött!!
Mivelmostmár sürübben kellene mennem jó lenne valami tuti gps a kocsiba! Ne kelljen a forgalomban tökölni mig a telefon esetleg ujratervez!
Ehhez szeretnék tanácsot kérni!
üdv

(#11280) pjen válasza nagyfejü (#11279) üzenetére


pjen
félisten

A belvárosban kell a net is a GPS hez és gyakorolni kell kicsit. A maps is elvisz bárhová, de nézni kell a képernyőt, például a kanyaroknál. Szerintem egy okos teló és pár giga net megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#11281) nagyfejü válasza pjen (#11280) üzenetére


nagyfejü
őstag

Volt net is "okos" iphone és nemsokra mentem vele!
Ráadásul lezárás is volt és a közben bekapcsolt maps és a sygic más más irányba navigált!

(#11282) gyapo11 válasza pjen (#11280) üzenetére


gyapo11
őstag

Az online vagy offline térkép használata nem sokban különbözik, leginkább a forgalmi infókban. Pontosan ugyanott van mindkettőben az elágazás ahol le kell fordulni, és ugyanaz a gps chip adja a pozíciót. A program a lényeg ami az adatokat feldolgozza és eldönti mikor kell szólni. De a gps 5-10 m pontosságú, tehát egy 4-5 kijáratú körforgalomban ha csak a hangra hagyatkozunk, akkor elég esélyes a tévedés. Ezért érdemes nézni az irányokat és rögzíteni az észak fönt nézőpontot.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#11283) csikosdapro


csikosdapro
tag

Sziasztok.
Nem tudom hol kérdezzem, ezért itt teszem fel a kérdést.
Milyen nyomkövetőt használnátok gyermekekre, nagy telephely, itt laknak, millió búvóhely... értelmes árú...

(#11284) gyapo11 válasza csikosdapro (#11283) üzenetére


gyapo11
őstag

Vannak gyerekórák gps-szel, sim kártyával, az akár küldözgetheti is a pozícióját, nem tudom.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#11285) zkiss0


zkiss0
tag

Sziasztok!
Kerékpáros túrákhoz és gyalogos erdei túrához keresek gps készüléket. A két felhasználás igen eltérő programot igényel alapvetően, mégis, ha lehet egy készülékkel oldanám meg. Androidos telót használok, ha muszáj, akkor arravaló apptól sem zárkózom el. Ha lehet a kerékpáros gps/app lehetne turn-by-turn, illetve lehessen .gpx filet feltölteni! Ingyenesség nem elvárás, megbízhatóság és update eljárás! Mit javasoltok?
Köszönöm

Windows XP, mert megérdemled! :-)

(#11286) gyapo11 válasza zkiss0 (#11285) üzenetére


gyapo11
őstag

Ha bármilyen túra szóba jön, akkor túra gps, ami Garmin. Többféle térkép tölthető rá, van fizetős is ingyenes is, túra is autós is, bár szóban nem navigál csak csipog a fordulóknál. Update a Garmin-express-szel, de igazából inkább az OSM térképeket érdemes hozzá használni, egyszerű másolással a pc-ről. Az OSM adatbázisból több render is készül különböző színezésekkel, érdemes megtalálni a legjobban tetszőt. Pc-n a Basecamp programmal lehet tervezgetni útvonalakat, via pontokat és a route-ot áttölteni a gps-re, de lehet trackeket, térképeket, geoládákat is mozgatni ide-oda. Régi motoros a Garmin a túra szekcióban, ki van dolgozva minden szükséges alkalmazási metódus.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#11287) zkiss0 válasza gyapo11 (#11286) üzenetére


zkiss0
tag

Köszönöm!
És akkor Garminból milyet? Nyilván tárcafüggő, de a tartós frissítés, támogatás mindig megéri.
Edge? Etrex? Solar vagy elem?
Köszi

Windows XP, mert megérdemled! :-)

(#11288) gyapo11 válasza zkiss0 (#11287) üzenetére


gyapo11
őstag

Érintős vagy gombos, ezt is el kell dönteni. Amúgy szinte mindegy, ugyanazok a térképek mennek rá kivéve a régebbi modelleket, amik még nem támogatják a Unicode-ot és az NT technológiás térképet. Túratérképnél nem is láttam frissítést, annyira ráálltam az ingyenesekre, amiket hetente frissítenek, bármikor letölthető az aktuális. A City navigator az fizetős, és vannak autós gps-ek, amik lifetime frissíthetők, LM vagy LMT jelölésűek. De ez a térkép nem túra. A gps firmware-ét sem szoktam frissíteni, jó az úgy ahogy van.
Szóval ha érintős akkor valamelyik amerikai állam nevű (Montana-t látok legtöbbet), ha gombos akkor GPSMap. Ha használt is jó, akkor Dakota, Oregon, Etrexen nekem olyan bután kiáll a joystick gomb az elején, vagy GPSMap 62 stc pl. Csak elemes volt a kezemben, egy napot bírnak, de tartalék akku sem nagy teher.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#11289) jeni


jeni
félisten

Szia.

Nem tudom van e jobb topik erre?
Kérdésem az lenne,hogy a Suzuki Ignis (2001) 2 din milyen autó GPS navigációt érdemes venni?
Mi az amire figyelni kell?
Érintős legyen vagy sem?
6,2 cool vagy 6,8 vagy ennél nagyobb legyen az LCD?
Amoled,IPS,VA kijelző?
Elvárás hardver téren mi a kötelező ebben az esetben?
Android melyik verzió ami alá nem szabad menni?
Belső RAM minél több legyen 3Gbvagy 4 Gb,a ROM minél több?
A WiFi feltétel a mobil miatt?
Az auto értékéhez,korához mérten milyen összeg ami reális lenne és ne essek túlzásba az árat illetően?

Beépitettre gondoltam annak ellenére,hogy az másik kocsiba kevésbé vihető át.

[ Szerkesztve ]

(#11290) pjen válasza jeni (#11289) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem egy teló a legegyszerűbb. Főleg ha van rajta net. :)

(#11291) gyapo11 válasza pjen (#11290) üzenetére


gyapo11
őstag

Beépítettet nem tudom, ha már teló, akkor még egyszerűbb az autós navigáció, tavalyi árakat tudok a használt piacon 5 ezer volt egy 5 "-os kijelzős és 15 ezer a 7 "-os. Fényerő, hangerő van bőven, nem kis csipogó hangszóró hanem több cm átmérőjű rendes, és a kocsiban nincs mindig csönd. A telóval szemben hátránya, hogy csak a gyári program fut rajta, az LM jelzésűek örökre frissíthető térképet kapnak.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#11292) jeni válasza gyapo11 (#11291) üzenetére


jeni
félisten

Az LM jelzés az mit takar és mely típusoknál tüntetik fel?
Az autocuccok oldalán vannak jó dolgok. Onnan mit érdemes választani?
Valakivel messengeren beszéltem erről. Az aranyközép utat a JVC 6.7 coolosat javasolta.
A Pintér pedig autiradioknal kiemelt marka azt kevésbé az 6 ,2 colos volt.
Ezeknél hardver esetén mi a kötelező min érték?
2Gb Ram vagy a 4Gb már inkább? Tárhely szerint a 64Gb elegendő a térképekhez vagy legyen nagyobb? Full HD felbontás vagy elege a HD?
Szeretnék tolató kamerát is rákötettni.
A mobil még ha az többnyire frissülnek a térképek azt abból nekem hátrány,hogy az ne merüljön le át út alatt. Tudom lehet kapni a kocsiba töltőt is.

(#11293) gyapo11 válasza jeni (#11292) üzenetére


gyapo11
őstag

Az LM az lifetime, tehát élethosszig letölthető térkép. Évente 2 vagy 4 alkalommal frissítik. Csak két gyártóval van tapasztalatom, Garmin és Navitel, mindkettőnél működik a dolog, regisztrálni kell és telepíteni windowsra programot, amivel bejelentkezés után letölthető a cucc. Garminnal volt valami gondom, a gps-re megcsinálta, de pc-re valahogy nem volt hajlandó. Nem zavart, mert ott az OSM ami ingyenes és gramin formátumban bármikor letölthető akár pc-re akár gps-re. A Navitel kényelmesebb, mert ad egy kód file-t, amit be kell másolni a gps-be és a letöltött térképek máris működnek. A kódfile miatt a térképek csak az adott regisztrált gps-en használhatók.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.