Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11201) merqree válasza mutyuru (#11200) üzenetére


merqree
őstag

A Telekomnál és a Vidafonnál is van gyerek okos óra, ér-e való. Havi előfizetéses konstrukció, elég sok dolgot tud, pl SOS jelet küld, ha a gyerek kezéről leveszik.

(#11202) mutyuru válasza merqree (#11201) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Koszi, megneztem es ez egy megfontolando otlet! :K
Meg le kell egyeztetnunk az iskolaval, mert semmilyen okoseszkoz, mint telefon es ora iskolaidoben nem engedelyezett. Ha el is veszik a tanitas alatt semmi nem garantalja, h delutan nem felejtik el visszaadni :S

(#11203) bundiku


bundiku
csendes tag

Sziasztok! Abban tudna valaki tanácsot adni, hogy éppen aktuális POI-kat honnan lehetne összeszedni mondjuk .csv formátumban? Vagy amit az Excel megeszik. Olyan mélységig kellene, hogy kategória/megnevezés/koordinata. Köszönöm a segítséget!

(#11204) thami


thami
tag

Sziasztok!

Van egy nem mai darab navim (Wayteq x985BT)
IGO Primo van fent ami szintén elég régi: 9.6.13.405512

Tudok térképet egész újat szerezni. de az csak Win CE 8.3-hoz van ajánlásban, míg a X985BT csak Win CE 6.0

Nem fog működni? Ha nem akkor honnan tudhatom meg melyik a legutolsó amelyikkel még megy?
Köszönöm!

(#11205) merqree válasza thami (#11204) üzenetére


merqree
őstag

Én nemes egyszerűséggel egy évvel ezelőtt kidobtam ezeket a ma már sajnos semmire sem jó készülékeket (2 db is volt).
Csak a "legelvetemültebbek" használnak PNAt és iGo-t.
A ST22 Lacika TomTom-ot használ, valószínűleg az jobban támogatott.

(#11206) DM43 válasza thami (#11204) üzenetére


DM43
őstag

Win CE 8.3 nem létezik. Szerintem iGO 8.3-ról van szó - a mai Primo, NextGen szoftverek pedig ugyanazokat a térképeket használják, mint az.
Az pedig egy más dolog, hogy egy Wayteq PNA-n legálisan nem futhat NavNGo termék :Y :DD

(#11207) Nagya21 válasza merqree (#11205) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Hát sztem kár volt....
Nekem egy "örök" frissítéses Navon van, amit hosszabb utakon használok, mert ezt erre találták ki, meg 22k volt az ára, a telóm meg 230k.
Ennek birnia kell a napot a kocsi üveg mögött, a telót azért sajnálnám erre.
Ha vmi rövid út van, akkor én is a telót használom.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#11208) thami válasza DM43 (#11206) üzenetére


thami
tag

Köszönöm láthatóan jól kavarom a dolgokat. Akkor véletlenül megnézem egy újabbal, mert hát én is úgy találtam véletlenül. ;) :R

(#11209) thami válasza merqree (#11205) üzenetére


thami
tag

Megértem. De nekem ritkán kell nagyon de akkor komfortosabb ezzel meg a telefon kapná a hőt rendesen és azt meg sajnálom.

(#11210) merqree válasza Nagya21 (#11207) üzenetére


merqree
őstag

CarPlay-t használok, a telefon a hűvös boxban van a könyököm alatt.

(#11211) pjen válasza Nagya21 (#11207) üzenetére


pjen
félisten

Pedig a telonak se lesz semmi baja. A Vejem első dolga betenni a tartóba a telót, pedig nem is navizik. Samsong note, a legfrissebb. A 72 őt én is a tertóba teszem a kocsiban.

(#11212) tjsz válasza pjen (#11211) üzenetére


tjsz
senior tag

Sziasztok!

GPS nyomkövetővel kapcsolatban itt érdemes kérdeznem? Vagy valami másik fórum? (eddig nem találtam)

(#11213) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha felismeri valaki, kérem írja meg, hogy ehhez milyen antennacsatlakozó kell. Köszönöm.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11214) Doky1988 válasza Ronam (#11113) üzenetére


Doky1988
senior tag

Sajnos én is ugyanezt tapasztaltam az x995 Max-al :) 1 napot volt nálam, visszavittem, szerintem borzasztó készülék.

DokY | www.zsolti.hu

(#11215) Yodafon


Yodafon
senior tag

Hello

Van egy Navigon 1210-es gps-em de ugy tunik 2020 utan mar nem jon ra semmi terkep frissites. Mivel nem talaltam semmi modot hogy tudjam frissiteni a terkepet, ezert olyan autos GPS-t keresek amihez meg van rendes terkep frissites es hasonloan mutatja/kezeli a savokat mint a navigon-e:

I'm gangsta!

(#11216) nokia123


nokia123
aktív tag

Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék navigáció vásárlásban. Jelenleg egy TomTom GO 5000 GPS navigáció van amit azért imádok mert beépített sim kártya segítségével kapja a forgalmi információkat. Nagyobb kijelzőt szeretnék felbontást is, ami ennél 480x272 pixel. Amiket néztem az a garmin drivesmart 66-76-86 mt-s. Szerintetek? [link]

(#11217) pjen válasza nokia123 (#11216) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg egy sim kártyás tablet, nagyobb de nem túl drága okos teló gúgli mapsal?

(#11218) Nagya21 válasza nokia123 (#11216) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Veszel egy 40k mobilt, ingyen telepíted a Here appot vagy megveszed a Sygic-et.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#11219) nokia123 válasza pjen (#11217) üzenetére


nokia123
aktív tag

Most pontosan milyen sim kártyás tabletre gondoltál? Van olyan tablet ami sim kártya segítségével kapja a forgalmi információkat?

(#11220) pjen válasza nokia123 (#11219) üzenetére


pjen
félisten

Igen. szerintem felrakod a WAZE nevű progit és szinte minden forgalmi infót megkapsz. Nekem legalábbis bőven sok amit ad.

(#11221) GALARDO


GALARDO
addikt

Sziasztok! Nemsokára nekivágok Európának, egy furgonnal.
TomTom GO basic amit néztem, elég lehet?

[ Szerkesztve ]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#11222) pjen válasza GALARDO (#11221) üzenetére


pjen
félisten

Egy okos teló és a google maps is elég lehet, vagy a wazze.

(#11223) Nagya21 válasza pjen (#11222) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Azért az okosteló kijelzőjét nem erre találták ki...

Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#11224) Nagya21 válasza GALARDO (#11221) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Olyat vegyél amire élettartam frissítésü a térkép.
Wayteq tomtom garmin.
Én a wayteq-et ajánlanám sygic térképpel hivatalos forrásból 38k-tól indul.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#11225) pjen válasza Nagya21 (#11223) üzenetére


pjen
félisten

Miért? Bejártam fél romániát egy xperia arc telóval. Most is mikor indulok A72 és indul a waze. Esetleg folyamatos meccs nézés, 2-3 óra folyamatos kijelző használat. Ráadásul be lehet állítani, ha egy ideig nincs változás a képernyő elsötétül. Ja és ami a legfontosabb, valós idejű információk Pl baleset, sebesség ellenőrzés.

[ Szerkesztve ]

(#11226) Nagya21 válasza pjen (#11225) üzenetére


Nagya21
addikt

Ja ja, de a meccsnézésnél dinamikusan változik a képernyőd, de a navinál sok statikus elem van, na azok 1-2-re beégnek....
A wayteq ha indulásnál van internet, vagy ha van közbe is figyelembe veszi az utinfót.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#11227) pjen válasza Nagya21 (#11226) üzenetére


pjen
félisten

Nem ég be, főleg mert bizonyos idő után lekapcsol a kijelző, ha nincs információ és úgy állitod be.

(#11228) merqree válasza pjen (#11222) üzenetére


merqree
őstag

Waze forumot nem olvasod mostanság? ;)

Valós idejű forgalmi információval szinte valamennyi (Sygic, TomTom, HereWeGo) navigáció rendelkezik, csak mobilnet legyen. Fix traffipaxot adatbázisból tudják. Ez az egyetlen hátrányuk, semmi más.

[ Szerkesztve ]

(#11229) pjen válasza merqree (#11228) üzenetére


pjen
félisten

Azzal nincs is gond, csak ahhoz net kell. Egy okos telóban van sim, tehát van net. Sygicet , here t lehet rá telepíteni, google maps alapból rajta van, + ott a waze. Nem is tudom mért írtad ezt.

(#11230) merqree válasza pjen (#11229) üzenetére


merqree
őstag

"Egy okos telóban van sim, tehát van net. "
Nem tenném rá a nyakam. Nem mindenkinek van. Mi ketten szerencsések vagyunk, maradjunk annyiban.

Azért Neked válaszoltam, mert írtad a waze-t, és az előnyeit.

(#11231) pjen válasza merqree (#11230) üzenetére


pjen
félisten

Az O.K. , de akkor egy külön naviban végképp nincs net.

(#11232) Gyula84


Gyula84
veterán

Üdv kb 200 euró körül milyen GPS lenne a legjobb vétel? jó lenne ha adnának frissítést is

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#11233) Denny


Denny
csendes tag

Sziasztok! Apámnak keresek navigációs készüléket. Legfontosabb két paraméter, hogy a meglévő x960BT-nél nagyobb legyen a fényereje (mert nappal nehezen látja) ill. iGo fusson rajta (mert mást nem fog megtanulni használni).
Mit javasoltok? Sajnos GPS témában eddig nem találtam olyan teszteket, melyek objektíven mérnék a készülékek fényerejét.

(#11234) merqree válasza Denny (#11233) üzenetére


merqree
őstag

Attól tartok, hogy jogtisztán már nem fogsz venni PNA-ra való iGO-t.
Androidra és iOSre van, ingyenes.

(#11235) Nagya21 válasza Denny (#11233) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Pedig a sygic már majdnem olyan jó, mint az igo.
Wayteq-ra az van, vagy egy okostelóra megveszed az alap Sygic-et, pár euróért.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#11236) pjen válasza Denny (#11233) üzenetére


pjen
félisten

Egy szép nagy olcsó kinai okos teló és IGO a virág boltból.

(#11237) Denny válasza pjen (#11236) üzenetére


Denny
csendes tag

Okostelefonos, tabletes megoldásról jut eszembe: kapacitív kijelző csak akkor jöhet szóba, ha stylus-sal használható, valamint minimális az akaratlan képernyő vezérlés (pl a készülék kézben tartásakor). Utóbbi okból optimálisak a rezisztív kijelzős PNA-k, jó vastag kerettel.

(#11238) Denny válasza merqree (#11234) üzenetére


Denny
csendes tag

Köszönöm a tippet. Ezek szerint tablet lesz lesz a megoldás. Létezik olyan, ami stabilitásban felér egy PNA-val? Pl. nem melegszik túl, nem lassul be, stb...

(#11239) GALARDO válasza pjen (#11222) üzenetére


GALARDO
addikt

Mivel elég sokat lenne használva, így a 13 pro maxot megkímélném ettől. Fontos az is, ha nincs net, akkor se legyen gond. Szóval mindenképp egy erre kihegyezett eszközt szeretnék.

Nagya21: Köszi az ajánlást!

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#11240) pjen válasza GALARDO (#11239) üzenetére


pjen
félisten

Nekem tök mindegy, de ha nincs net, a here megy off line is és a sygic is.

(#11241) merqree válasza GALARDO (#11239) üzenetére


merqree
őstag

(Ha nincs net, nem lesz forgalmi információ.)

(#11242) Qtya72


Qtya72
aktív tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni! Nem értek semmit ezekhez a navigációs dolgokhoz.
Szüleim szeretnének navigációt szereltetni az autóba, [link] ezt a készüléket nézték.
Ehhez kell külön mobil net? Térkép van hozzá, vagy azt is külön meg kell vásárolni?
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#11243) DM43 válasza Qtya72 (#11242) üzenetére


DM43
őstag

A leírás és a képek alapján egy erre esetleg utólag feltelepíthető offline navigációhoz nem kell net, de minden máshoz a csatlakoztatott telefont használja, tehát internet elérésre annak a mobil netjét. De ott van egy telefonszám az oldalon, hívd fel őket ...

(#11244) Qtya72 válasza DM43 (#11243) üzenetére


Qtya72
aktív tag

Köszönöm! :R

(#11245) GALARDO


GALARDO
addikt

Sziasztok! A telefonomról szeretném megosztani a netet. De ezt írja ki. Találkozott már valaki ilyen hibával?

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#11246) tjsz válasza GALARDO (#11245) üzenetére


tjsz
senior tag

1. Oszt IP címet a telefonod?

2. a GPS-ben nincs esetleg beállítva valamilyen fix IP cím?

(#11247) GALARDO válasza tjsz (#11246) üzenetére


GALARDO
addikt

Köszi, közben rájöttem, hogy manuálisan kell beírni az IP címet. Viszont a My Drive így se jó. :(

[ Szerkesztve ]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#11248) GALARDO válasza GALARDO (#11247) üzenetére


GALARDO
addikt

Sikerült egy rendszer visszaállítással. Másodjára már a Wi-Fi is azonnal ment.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#11249) tomi_x


tomi_x
tag

Sziasztok !

Valaki esetleg használ ilyet ?
Tapasztalatok érdekelnének.
[link]
De hozzáértők véleményét is szívesen fogadam.

köszi
tomi

(#11250) Yodafon


Yodafon
senior tag

M3/M25 csomopont. Keresd a hibat:

I'm gangsta!

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.