Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11051) pjen válasza Kisfundy (#11050) üzenetére


pjen
félisten

Nem muszáj telefonként is használni.Én például egy mikrofon hibás HTC M7 et használok navinak.3 féle navi progi van rajta.A DIGI simmel a wazze is megy.

(#11052) Kisfundy válasza pjen (#11051) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Gps-t akar amin viszonylag nagy a kezelőfelület (jól látható nem kell 7") és pár gombnyomásra navigál,telefon kizárva!

ezek még mennyire ajánlottak? WAYTEQ x995

(#11053) pjen válasza Kisfundy (#11052) üzenetére


pjen
félisten

Te írtad,bele lehet nyúlni,letölteni rá.A GPS ek elég zárt rendszerek.Ez szerintem megfelő.A Sygic egészen használható.

[ Szerkesztve ]

(#11054) Kisfundy válasza pjen (#11053) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

kb 6 éve volt a családban gps,azt tudom hogy ami volt mio navink arra nem lehetett térképet külön rakni,viszont egy hasonló wayteq-re az igon-belül bármit tudtam pakolgatni!

Erre gondoltam!

[ Szerkesztve ]

(#11055) dik


dik
őstag

Helló!

Nagyon régen jártam már erre. A jó kis Wayteq x920 Bt kissé bele lépett a korba. Itt lenne a csere. A kérdés mit lenne érdemes venni ami hasonlóan megbízható mint ez. Mai napig működik még csak embertelenül lassan talál már műholdat(nem tudom miért persze más baja nincs de ez épp elég). Tehát ha valaki tudna segíteni valami ennél modernebb kellene ami gyorsabb kissé az megköszönném! Ja és persze ne 5 agyműtét legyen rá valami progit varázsolni... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#11056) pjen válasza dik (#11055) üzenetére


pjen
félisten

Okos teló.Nem kell tul modern.Én egy HTC M7 et használok évek óta.Sygic,Here.Ha van sim akkor wazze,google maps.

(#11057) dik válasza pjen (#11056) üzenetére


dik
őstag

Köszönöm, de megutáltam az okos telókat...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#11058) dik


dik
őstag

Látom akkor nem sok javaslat jön mint régen kár érte... :(

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#11059) pjen válasza dik (#11057) üzenetére


pjen
félisten

Pedig praktikusabb mint egy GPS.

(#11060) dik válasza pjen (#11059) üzenetére


dik
őstag

Elhiszem, de nekem nem kell akkor sem okos csoda...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#11061) pjen válasza dik (#11060) üzenetére


pjen
félisten

Akkor mért nem veszel egy 7 colos tabot,mindent tud amit szeretnél és nem teló.

(#11062) dik válasza pjen (#11061) üzenetére


dik
őstag

Azokat eddig nem nézegettem. Nekem másra nem kell az biztos csak navi és annyi...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#11063) spe88


spe88
senior tag

Sziasztok!

Létezik olyan autós GPS, amire rá tudok kötni egy SSD-t? Gyanítom nem. Esetleg olyat aminél nem egy külső adapterrel kell rádugnom az előlapi USB-aljzatba, hanem van neki hátul hely. Nem szeretném, hogy kilógjonak előre a kábelek meg az SSD. És venni sem szeretnék egy min 4x annyiba kerülő pendrive-ot/memórikártyát. (512 GB-os az SSD-m.) Egyáltalán ezek a készülékek elkezelnek ekkora tárhelyet? Gondolom nem okoz nekik problémát, de azért ezt is megkérdem.

köszi

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#11064) laszlohu válasza spe88 (#11063) üzenetére


laszlohu
addikt

csakis okostelefonnal, vagy tablettel , majd
készüléket otg kábellel (usb szerű), majd usb végű ssd, nevezhetnénk mobil ssd nek, viszont az okostelónak támogatni kell az otg kábelt, de az sem árt, ha össz 2 db usb van a tableten, okostelón

[ Szerkesztve ]

(#11065) laszlohu válasza laszlohu (#11064) üzenetére


laszlohu
addikt

még jobb megoldás, mágneses töltő, és otg kábel kombó

(#11066) Egzee


Egzee
őstag

Kollégám sofőr és belvárosi áruszállításra keres GPS-t. Idős ember, jó lenne 5" feletti és ha esetleg lenne hozzá vagy megvásárolható lenne hozzá kiegészítő antenna az jó lenne, mert a belvárosban takar a sok ház.

Ilyen wayteqeket ne ajánljatok, rokonom a 920BT-t az ablakon dobta ki a buszból valamelyik osztrák autópályán, mikor 2 hetes volt...

Segítsetek plz, 2020-ban dunsztom nincs milyen gps számít jónak...

[ Szerkesztve ]

(#11067) pjen válasza Egzee (#11066) üzenetére


pjen
félisten

Volt már pár gps készülékem,nagy házak között itt-ott mindegyik elvérzett.Egy jó nagy okos telót vennék,valamennyi nettel.Ha nem lát holdat még mindig működhet a netes navi.

(#11068) spe88 válasza laszlohu (#11064) üzenetére


spe88
senior tag

ha egy sima SATA to USB-vel kötöm rá az SSD-t az miért nem működik?
Nem úgy viselkedik olyankor mint egy klasszikus pendrive?

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#11069) laszlohu válasza spe88 (#11068) üzenetére


laszlohu
addikt

Az a gond, hogy pl. egy okostelónak általában 1 usb portja van, és azt vagy töltésre, vagy adatkapcsolatra használod, a töltés általában nélkülözhetetlen , ezért javasoltam a mágneses elven működő vezeték nélküli töltést, mert akkor felszabadul az usb port, ami bármire használható, persze ehhez olyan teló is kell, ami tudja a vezeték nélküli töltést, ezenkívül támogatja az otg kábelt.

(#11070) spe88 válasza laszlohu (#11069) üzenetére


spe88
senior tag

éppen az ilyenek miatt akarom hagyni ezt az egész telefonos bohockodást a kocsiban.

Szeretnék egy GPS-t, nagy táhellyel, tudjon kezelni SIM kártyát (Waze miatt), tudjon zenét lejátszani, meg esetleg kihangosítani a telomat rá BT-on.

Nem akarok dugogatni összevissza minden kábelt, meg a telorol irányítani a zenét stb.

Tényleg nincs ilyen GPS a piacon amire mondjuk rá tudok kötni bárhogyan egy pl 512-es SSD-t? És mellette tud zenét is lejátszani, ill. SIM-kártya-bemenete is van?

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#11071) pjen válasza spe88 (#11070) üzenetére


pjen
félisten

Egy tabletet kéne venned.Az én Sony tablet Z m szerintem ezt mind tudja.Pedig nem egy mai darab.

(#11072) laszlohu válasza spe88 (#11070) üzenetére


laszlohu
addikt

találtam egy neked való megoldást NFC (wifi) t támogató kütyü kell, pl az asusnak van 1 tb os külső merevlemeze

(#11073) spe88 válasza pjen (#11071) üzenetére


spe88
senior tag

@pjen egy tabletről, hogy hajtom meg a hangszórókat? Az azért elég kis jelet küld ki, nem? Klasszik tápkábelt nem lehet rádugni. Abban sem vagyok biztos, hogy egy tablet elkezelne egy 1TB-os merevlemezt, a legtöbb meghasad a 256-os kártyáktól is, a régiek főleg.
Meg amúgy sem vagyok a tákolós típus. Be lehessen rakni a szabványos rackbe. Rákötöm a hangszórókat meg a tápot aztán ennyi. :)

@laszlohu ezt az NFC-s dolgot nem értem. Kifejtenéd? Mihez kéne NFC? Ill az ASUS-t miért ajánlod, csak mert SSD-m van már, egy USB-s átalakító kell, hogy rá tudjam dugni arra a "magnóra", amit keresek. Tehát egy "magnót" keresek. (Nem tudom most éppen milyen néven futnak a "magnók", talán multimédiás egység :D)
Csak még mindig nem kaptam egy konkrét termékjavaslatot sem, hogy XY márka, XY modell, GPS van, SIM-kártyát kezel, BT van, USB van és nem hasad meg egy nagy külső háttértártól.

Ennyi. Ha ilyen nincs, nem gond, nem keresgélek/kérdezősködöm tovább. Csak ezek a félmegoldások nem érdekelnek, a mostani helyzetem is egy félmegoldás. Nem vagyok vele előrébb. :D

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#11074) pjen válasza spe88 (#11073) üzenetére


pjen
félisten

Ahogy gondolod.Mi csak segíteni akartunk.

(#11075) laszlohu válasza pjen (#11074) üzenetére


laszlohu
addikt

szerintem 2 malomban őrlünk, én az okostelós gps változathoz javasoltam, ha kell külső tárhely, akkor létezik wifi-s (nfc)

[ Szerkesztve ]

(#11076) pjen válasza laszlohu (#11075) üzenetére


pjen
félisten

Gondolom ezt nem nekem szántad. :)

[ Szerkesztve ]

(#11077) spe88 válasza laszlohu (#11075) üzenetére


spe88
senior tag

ohhh így már értem. Köszi a tippeket mindannyiotoknak, de azt hiszem akkor ezt elengedem, pár év múlva már úgyis ezt mind tudni fogja egy alapautó is, legalábbis remélem. :)

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#11078) lukacspali


lukacspali
friss újonc

Szervusztok!
Új vagyok itt s egy kérdésem lenne,Hogyan lehetne egy WAYTEQx985BT navit úgy beállítani hogy az autós tőltő bedugásakor elinduljon kihúzásakor pedig kikapcsoljon a készülék,Be szeretném építeni és nem lenne elérhető a ki-be gombja.....köszönöm

(#11079) DM43 válasza lukacspali (#11078) üzenetére


DM43
őstag

Ha a hardver nem tud ilyet (és emlékeim szerint a Wayteq nem tud), akkor semmit nem tudsz vele kezdeni.

(#11080) lukacspali válasza DM43 (#11079) üzenetére


lukacspali
friss újonc

Köszi megoldottam kiszereltem az akkut s így működik

(#11081) DM43 válasza lukacspali (#11080) üzenetére


DM43
őstag

Erre mondják, hogy ÜGYES! :D

(#11082) Javetur


Javetur
csendes tag

Sziasztok!

Furgonos, illetve futár munkára milyen GPS-t, milyen szoftvert ajánlanátok?

Előre is köszi a segítséget. :)

(#11083) Gyb001 válasza Javetur (#11082) üzenetére


Gyb001
senior tag

Ugyan nem fuvarozni hanem pizza szállításra én garmin drive 51 lmt-s-t vettem. (nem smart drive) nagyon pontos kissebb falvakban is.
Jobb mint a Google maps
Bluetooth telefon kapcsolatot állítsd be!!

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#11084) laszlohu válasza Gyb001 (#11083) üzenetére


laszlohu
addikt

Szerintem a drive 51 lmt-s-et már nem kapni,legalábbis egypár oldalon megnézve,
de van az alábbi linken kapacitív kijelzős, mert a kijelző elég fontos szerintem :
[garmin drive 5 plus]

[ Szerkesztve ]

(#11085) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ezt érdemes-e megvenni,vagy inkább Wayteq készülék Sygic-ek?
NAVON A500 Android 5" GPS iGO Primo NextGen Európa térképpel (46 ország) ÉLETTARTAM TÉRKÉPFRISSÍTÉS

[ Szerkesztve ]

(#11086) Nagya21 válasza GEPESZ66 (#11085) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Nekem van illen ketyerém, meg telón Sygic is.
Naszóva hogyasszongya:
Ingyenes térképfrissítés:
Navon évente talán 2* kapsz, most pl 2019q4 fut rajta, valszeg mostanában kell jönnie a frissítésnek.
Igo primo fut rajta, viszonylag okos, teszi a dolgát.
Sygic: évente 3* frissítést garantál(+pízért havit kapsz 1 évre).
Kissé fafejü a drága, felajánl 3 útvonalat, te kiválasztod, és végletekig ragaszkodik hozzá, csak az uccsó pillanatban mondja, hogy akkor menjünk arra amerre te szeretnél(igo rugalmasabb).
Többször vitt már kerülőbe, érdemes ellenőrizni indulás előtt az útvonalat(most raktam át a tervezést gazdaságosról gyorsba, lehet ezzel kiküszöbölöm ezt a hibát).
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#11087) laszlohu válasza fradi81 (#50) üzenetére


laszlohu
addikt

semmi, téves

[ Szerkesztve ]

(#11088) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Tesómnak szeretnék GPS-t venni szülinapjára. Egyelőre a Wayteq X995 Max-ot néztem ki, de nem tudom, hogy jó választás lenne-e. Ebben az árkategóriában van esetleg valami jobb alternatíva? Olvastam pár "értékelést" a készülékről, de ezek alapján nem sikerült eldönteni. Előre is köszi! :R

(#11089) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

[link]
+ Legyen jól látható kijelző, egyértelmű navigálás, könnyű kezelhetőség, mindenképp lehessen útvonalat testreszabni, köztespont lehetőség.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#11090) feco19


feco19
csendes tag

Sziasztok...
Segítségeteket kérném,,Mio 8670 LM frissítéséhez ,,probáltam frissíteni, de az
út szélén kihelyezett jelző táblákat nem mutatja,, csak a telepitetteket ,,mindent kéne jelezni,, Sebbeségjelző engedélyezve van,, sajna azt sem mutat,,, Köszi--

(#11091) DM43 válasza feco19 (#11090) üzenetére


DM43
őstag

Mit takar az, hogy próbáltam frissíteni? Mi az, hogy út szélén kihelyezett, illetve telepített jelző tábla? Eddig mutatta? stb, stb, stb.

(#11092) pjen válasza feco19 (#11090) üzenetére


pjen
félisten

Amit csak ideiglenesen leraknak egyik sem mutatja.

(#11093) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. A tomtom GO app telora menyibe fog kerulni? Mosr 1 honapos probaverzion vagyok,azt irja,ha lejár utana fogja mutatni az árakat.
Sygic ben csalodtam, olyanokat csinal,hogy megyek a főuton,majd mondja forduljak le balra,majd jobbra,es visza kivisz a főutra

[ Szerkesztve ]

(#11094) pjen válasza venom8888 (#11093) üzenetére


pjen
félisten

Mért nem rakod fel a HERE MAPS ot.Megy off és on line is.

(#11095) venom8888 válasza pjen (#11094) üzenetére


venom8888
őstag

Hát nem tudom, a tomtom utvonal tervezesevrl meg vagyok elegedve,ikosabban tervez mint a sygic. A HERE azt nem.ismerem,nemmprobaltam. De ha a tomtom go lifetime os akkor megveszem telora,de evente nem fogok fizetni erte. Mindenhol kerestem neten menyibe kerulhrt,de, sehol semmi info. Te tudod esetleg?

(#11096) venom8888 válasza pjen (#11094) üzenetére


venom8888
őstag

Na megneztrm a here t. Az alternativ utvonalakat nem mutatja delul nezetbol mint a tobbi gps progi,csak egymas ala irva mutatja hany perc stb. Ez abszolut negativ brnnr a tobbihez kepest

(#11097) Nagya21 válasza venom8888 (#11096) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
De mutatja, csak rá kell bökni arra kockára, ahol irja hány perc-kilóméter.

A sygic is egész normális lett szoft frissítés óta, már nem olyan fafejü (pl ha elhagyom az általa javasolt útvonalat pillanatok alatt átszámol, és újratervez, nem akar mindenáron visszavinni az eredeti útvonalra)

Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#11098) BlacKSouL válasza Nagya21 (#11097) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A here nehany eve nem kezelt koztespontot. Ma mi a helyzet? Tudok egy celallomasra ugy eljutni, hogy tetszoleges szamu altalam kivalasztott kozbenso allomast erintsen?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#11099) venom8888 válasza Nagya21 (#11097) üzenetére


venom8888
őstag

Koszi. Majd adok neki meg 1 esely-t,de most a TomTomGO ra vagyok rakattanva,tudni akarom menyibe kerul a vegleges verzio,tudod eserteg?

(#11100) #91166208


#91166208
törölt tag

Sziasztok. Olyan gondba lennek , hogy ma derult ki sajnos, a wayteq x995 Max gps nem lesz tobbe frissites. Ahova szoktam hordani kozoltek velem , nem is tudja mi lesz. Irt emailt az ugyfelszolgalatuknak es kapta a valaszt , hogy beszuntettek. Itt jon a gondom mivel kamionsofor vagyok es kell a friss terkep. Ugye a google maps es a waze sajnos meg mindig nem tudja a kamiont es valoszinuleg soha nem is fogja. Nekialltam keresgelni es ratalaltam erre: [link] hasznal esetleg ilyent valaki? Frissites tenyleg rendszeresen erkezik stb... irna egy velemenyt nekem rola? Koszonom.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.