Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18375) kicsirigó7 válasza Ottó58 (#18371) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Nekem van 6db Optiarc AD-7260S, ebből négyet zsír újonnan vettem, kettőt használtan.
Volt/van egy zsír új 7241S és egy 7243S Optiarc íróm is.

Na most nálam a 7260S-ek írják szebben DVD-R lemez mideket, ahogy a DVD+R midek nagy többségét is.
A két 724xS viszont inkább DVD+R / DVD+R DL lemezekben jeleskedett. DVD-R midek többségénél közel 2000-4500 PIF hibával pörköltek.

Tehát, az én saját tapasztalatom az, hogy a 726x széria a DVD5 lemezeknél mindenevőbb.
De van egy rossz is: DVD+R DL lemezeknél gyengébben szerepel, mint az előd 724xS.

Vettem egy nagyon dícsért Samu 224B-t, nálam az Optiarcok mellett hulladék, még az 5280S is szebben, gyorsabban ír. Lassú, sok lemezt hibásan ír, lassan olvas a Samu.
Igaz nincs ilyen íróm. De nem lehet az, hogy egy hibás példányt fogtál ki belőle?
Mert a samukra mindent lehet mondani, de azt nem hogy lassan olvasnának. :N Főleg a SH-S203-as szériától napjainkig. 182-es még csak 12x-sen olvasott max.
Én anno Pioneer írókból fogtam ki mindig, a már gyárilag hibás példányt. :(((

Tehát nem hiszem, hogy minden íróra ugyanaz vonatkozik. Pl. két egyforma autó sincsen kategórián belül, egyik jobban megy, kevesebbszer romlikel, mint a másik, pedig ugyanaz a márka.

Valóban így van: A fentebb említett 4db zsír új 7260S közül kettő ha jól emlékszem márciusi, a másik kettő augusztusi gyártás volt. A lényeg: hogy azonos firmware verzió mellett, az első kettő 8x-san, a másik kettő 6x sebesség mellett ír szebben.
Vagy a Pioneer 112D hibás szériáját is említsem. Amelyek CD-t egyáltalán nem kezelték.
Tehát még a gyártási idő is számít!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.