Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13301) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Az előbb írtam egy TDK DVD+RW-s lemezt nagyon szépen ment a teszt örültem is, hogy 3-as PIF volt, aztán a végén felküldte 6-ra :W

Hol érdemes venni cd/dvd-t ahol elég olcsó is és minőségi?

[ Szerkesztve ]

(#13302) kanai60


kanai60
csendes tag

Szevasztok.Segítségre lenne szükségem.Melyiket vegyem? Asus SATA-24B3ST.Pioneer DVR-219LBK.Samsung SH-S222L.

(#13303) kanai60


kanai60
csendes tag

Bocsi a Samsung SH-S223C.Elírtam.

(#13304) kicsirigó7 válasza kanai60 (#13302) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Asus SATA-24B3ST
De amit elírtál a Samsung SH-S222L is jó, igaz ez PATA-s.

(#13305) KaiotEch válasza kanai60 (#13303) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

C-t semmiféleképpen sem!

(#13306) verybigboy válasza Flashget (#13291) üzenetére


verybigboy
senior tag

:) nem Neked akart természetesen menni, félreklikkeltem, bocsi!!!

(#13307) verybigboy válasza kanai60 (#13302) üzenetére


verybigboy
senior tag

222L a Samsungból tényleg jó, de azt újonan már nem kapsz! 223C-t ne, mi nem ajánljuk!!!

(#13308) 2o1i


2o1i
senior tag

Végül megszületett a döntés. Rendeltem egy Asus 24B3ST-t. Ha megjön jöhet a crossflash. :D

(#13309) kanai60 válasza verybigboy (#13307) üzenetére


kanai60
csendes tag

Köszönöm a segítséget.ASUS lett.A Samsungot itt találtam.http://lambdacomputer.hu/termekek/reszletek/5530_samsung_sh-s222l_bebe_22x_lightscribe_black/

(#13310) GUMA 04 válasza kanai60 (#13309) üzenetére


GUMA 04
csendes tag

Sziasztok!

Valaki írja már meg, hogy a Liteon-ihas 624A DvD írót érdemes-e venni 7700ft-ért?
Előre is köszönöm a választ(fontos lenne, mert holnap venném) :)

(#13311) boozoo


boozoo
tag

Sziasztok!
Új gépbe szeretnék venni egy aránylag olcsó, de jó SATA-s, nem lights.-os CD/DVD írót. Ha lehet, halkat. Leginkább audio grebbelésre használnám.
Eddig Pioneer-em volt mindig, de se pro, se kontra, tök mindegy lenne a márkája.
Nem tesztre lenne, igaz, nem is tudom mit teszteltek vele. :F Estleg ezt a tesztet, meg a képeken a mindenfélét 1 mondat erejéig elmondanátok? :R
Fentebb, amit ajánlottatk valakinek: Sony Optiarc AD-7260S-0B SATA DVD író fekete OEM, az halk, meg jó grebbelni?

Köszi!

(#13312) Flashget válasza boozoo (#13311) üzenetére


Flashget
félisten

Tezstelni az írás mínőségét és a lemezeket szoktuk, melyből kiderül hogy talán 5 évig vagy tovább is visszaolvasható az adat vagy csak 1-2-6 hónapig.
Valamint a tesztből megállapítható a vásárolt lemez mínősége. Ez alapján tudják megmondani mely lemezeket lehet venni és melyek azok amik nagy ívben kerülendők. Erre csak bizonyos írók képesek ill. elfogadott az eredményük.
Ezek a LiteOn, Plextor írók és az Asus ha egy crossflashen átesett és LiteOn íróvá vált.
Vannak bizonyos samsung írók (SH-223L/F)amik szintén alkalmasak tesztelni csak az eredményt nem szokták elfogadni. De ettől még jó teszteléshez.

Amit írsz író típust az teszteléshez alkalmatlan és hangos viszont jól írja a lemezeket.

Realme GT Master Edition

(#13313) Flashget válasza GUMA 04 (#13310) üzenetére


Flashget
félisten

624A?
és azt hol árulják?

624B írót (dobozos) közel 8K-ért vettem.

Realme GT Master Edition

(#13314) vlevi


vlevi
nagyúr

Nekem optiarc 7191s-em van és érdekes dolgokat tapasztalok vele:
- Az egyik, hogy korábban, LG íróval, XP alatt felírt multisession DVD-ből (van 3-4 ilyen lemezem) csak az első sessiont látja. Számít az, hogy mostmár Win7 van, és nem XP? nem hinném... Pedig rajta van a második session, mert bevittem a lemezt a melóhelyre, és tökéletesen beolvastam
- A másik, a CRC errorok. Volt pár lemez, amin elég sok file-t kidobott, hogy nem tudja olvasni, pedig emlékeim szerint 2010-ben már ez az íróm volt, és ezzel írtam. Ugyanezeket a fileokat szintén a céges szerkezet (valamilyen LG író) tökéletesen olvassa
- Néhány lemezre pedig egyszerűen disc unreadable volt a reakciója. Céges író szintén beolvasta :(
A CRC errorra és olvashatatlan lemezre még rá lehetne fogni, hogy koszos, vagy mittudomén, de az, hogy a második, harmadik felírt sessionről tudomást sem vesz, az azért már nekem kicsit hajmeresztő...

(#13315) Calogero válasza Flashget (#13312) üzenetére


Calogero
addikt

Teszteléshez is crossflashelni kell az ASUS-t?

(#13316) IRON STORM válasza Calogero (#13315) üzenetére


IRON STORM
őstag

Elvileg igen, gyakorlatilag meg szinte azonos az eredmény tehát nem muszáj.

Csak a TDi!

(#13317) Hulot válasza IRON STORM (#13293) üzenetére


Hulot
tag

Ezután tudni fog olyat is amit eredetileg nem tudott az Asus, pl. Lightscribe, RAM ?

"Asus 24B3ST vedd - crossflasheld Plextor 890SA 1.05 firmware-el egész jól ír."

(#13318) IRON STORM válasza Hulot (#13317) üzenetére


IRON STORM
őstag

A RAM lemezeket egyébként is tudta írni, a Lightscribe módot nem próbáltam ki de elvileg tudja.

Csak a TDi!

(#13319) takagi1 válasza IRON STORM (#13318) üzenetére


takagi1
csendes tag

Akkor ezek szerint a 24B3ST hardveresen ugyan az mint a 24B3LT, csak a firmware-ük különbözik? :R

(#13320) boozoo válasza Flashget (#13312) üzenetére


boozoo
tag

Köszönöm a felvilágosítást!

Akkor viszont, milyen írót vegyek, ha ...egy aránylag olcsó, de jó SATA-s, nem lights.-os, halk, CD/DVD írót keresek. Leginkább audio grebbelésre használnám. Tesztelés, ilyesmi nem érdekel. Köszi.

(#13321) Flashget válasza boozoo (#13320) üzenetére


Flashget
félisten

azért elég nehéz ez a kitétel :)
olcsó és halk legyen.

mi számít neked olcsónak? mi a max. határ?
optiarc, samsung (223L/F),asus, liteon, plextor ezek a tipusok az ajánlottak alapból.

optiarc hangos az kiesik.

marad a samsung 2 tipusa:
ez
ez

ezután már a drágább kategória van 6K-tól felfelé.

Realme GT Master Edition

(#13322) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Sziasztok!

LiteOn 624B íróra mehet a legújabb, 2011. február 15-i (2.3.10.0) firmware-ja?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13323) Flashget válasza szaszlaci (#13322) üzenetére


Flashget
félisten

??
ez az első és utolsó amit kiadtak hozzá eddig.

GL27 11th February, 2011

Realme GT Master Edition

(#13324) szaszlaci válasza Flashget (#13323) üzenetére


szaszlaci
addikt

Még ezelőtt vásároltam, elvileg a 2010. nov. 22-i van benne.
Mielőtt frissítek, tudni kellene, minden rendben van-e vele.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13325) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

Én is szeretnék most venni egy dvd írót a gépbe, mert ami volt az kezd már tönkremenni
( LG GH22NS30 jó 2 éves cucc ).
Most már csak olvasóként működik, de írni már nem nagyon lehet vele és az alig használt RW-ket sem olvassa, szóval csere érett.
Szóval a tanácsotokat szeretném kérni, hogy mit ajánlanátok helyette? Csak az lenne a lényeg, hogy jó minőségben írja ki az adatokat, filmeket, tesztelni lemezeket én nem akarok vele, csak egy jó író kell, semmi több. ja és ha lehet, akkor 6000 ft-nál ne legyen már drágább, mert most nincs rá több. :(
Amúgy én is nézegettem itt a neten írókat, találtam egy ilyet, ami nem is lenne drága:
Sony AD-7260S. Ezt itt a fórumon is láttam, gondolom, akkor ez jó lenne az LG-m helyett, ugye?
De más típus is szóba jöhet ami jó, az egyetlen megkötés az a 6000-es max. ár, ennél tényleg nem tudok most többet áldozni rá sajna, szóval ezt vegyétek figyelembe, ha kérhetem.

(#13326) Tomessz85


Tomessz85
tag

Hali !

Az lenne a kérdésem ,hogy jelenleg egy ilyen írom van : Pio-DVR-215-(B) ,DVR-215DBK 2008 March

érdemes ezt lecserélni ? /Gondolok itt írás minőség ,beolvasás ,olvasás gyorsasága stb. /

köszi előre is a válaszokat !

(#13327) Marci79 válasza AthlonXP (#13325) üzenetére


Marci79
aktív tag

Én is egy GH22NS30-ról álltam át egy GH22NS50-re. Egy hónap után Sony AD7260S-re cseréltem én is. 2 év garis. Nem 3 mint az LG. :(
Jól ír a kis sunyi. :K

(#13328) Flashget válasza szaszlaci (#13324) üzenetére


Flashget
félisten

GL24 az első amivel kiadták az írót.

az első FW amit már frissítésként kiadtak hozzá az a GL27
nyugodtan felrakhatod.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#13329) vlevi válasza Marci79 (#13327) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Jól ír a kis sunyi."
Hát, nekem 7191S van, de nem ír jól. Vagyis ír, de nem olvas, mint ahogy lentebb olvasható. Mondjuk nem egy mai darab, néztem, hogy van-e frissebb firma hozzá, de 2008 óta semmi.
Azt az egyet nem tudom eldönteni, hogy a lezáratlan lemezek sessionjeit a Win7 miatt, vagy az Optiarc író miatt nem látom? Holnap tudok egy kicsit próbálkozni, ismerősnek van Win7-es gépe, LG olvasóval.

(#13330) szaszlaci válasza Flashget (#13328) üzenetére


szaszlaci
addikt

Rendben, köszi a megerősítést!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13331) AthlonXP válasza Marci79 (#13327) üzenetére


AthlonXP
őstag

Szóval, akkor szerinted az jó lesz, ok.
Nekem az LG-re csak 1 év gari volt. :F
Jó is lenne, ha 3 volna, mer egyből vinném vissza cserére, még csak most múlt 2, de így újat veszek. Az LG-vel amúgy mi volt a bajod, írás minőség vagy a lemezekkel volt válogatós?

Továbbra is várom az esetleges alternatív tipusokat a dvd íróra.

(#13332) NoOne1976


NoOne1976
őstag

A gyors segítségeteket kérném!

Ma másolni akartam egy lemezt. 91%-nál megárt, és hibát írt ki. Kivettem, és látom, hogy karcos a lemez a szélétől vagy fél centire a lemez ívén. Mondom, mi a fene, mikor karcolódott ez meg?

Beteszek egy másik lemezt, el akarom készíeni arról is az image-t, erre az is megáll 91%-nál, kiveszem, és az is karcos.

Segítsetek! Mi történhetett???

Több lemezt nem merek belerakni, mert tönkre vág mindent a végén.

Ha újat kell venni, jelenleg mi az ajánlott?

(#13333) szaszlaci válasza szaszlaci (#13330) üzenetére


szaszlaci
addikt

LiteOn 624B GL24 firmware, Verbatim egyrétegű 6x-os írás:

Ugyanez, GL27-es firmel:

Látható tehát, hogy mind átlag-, mind maximum- és mind darabérték szerint javult az eredmény, akárcsak eloszlás szempontjából az új firmware feltétele után.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13334) Flashget


Flashget
félisten

Mondtam, hogy nyugodtan felteheted a gL27-t.
Viszont teszteléshez ne a kprobet használd ennél az írónál hanem a Nero DiscSpeed 5 vagy a Opti Drive Control-t.1.50-t 4x ill.8x olvasással és Jittert jelöld be, ha nem ACHI modban fut a rendszered.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#13335) szaszlaci válasza Flashget (#13334) üzenetére


szaszlaci
addikt

Igen hasonló eredményt kaptam azzal is, ez ugyan az a GL27 lemez:

Miért nem javasolt a KProbe használata?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13336) Flashget válasza szaszlaci (#13335) üzenetére


Flashget
félisten

advanced fül-->Jitter kipipál

Realme GT Master Edition

(#13337) grincs1993


grincs1993
csendes tag

Hello!

Szeretném abba kérni a segítségetek hogy milyen dvd írót tudnék most venni,ami hoszu távon jó, halk,jó minöségű, és 7,5k-t fizetnék max. de persze lehet olcsobb is.

(#13338) Tomessz85


Tomessz85
tag

Valaki a 13326 -ra ? THX

[ Szerkesztve ]

(#13339) verybigboy válasza Tomessz85 (#13338) üzenetére


verybigboy
senior tag

Szia,

Én azt gondolom ha Neked nincs bajod az íróval (miért is lenne) akkor sokkal jobbat manapság nem találsz. Az lehet hogy egy picivel tán van jobb író, de olyan egetverő különbséget nem fogsz tapasztalni. Mondjuk még az kérdés hogy DVDR-re vagy DVDR DL-re használod/használnád?

(Ha nem vagy DVD író "fan" akkor szerintem Neked tökéletesen megfelel a jelenlegi íród, ez az én véleményem, de azért majd még hallgass meg más véleményt is itt a fórumon)

(#13340) Tomessz85 válasza verybigboy (#13339) üzenetére


Tomessz85
tag

Hello !

Köszönöm ,hogy megosztottad velem a véleményed ,olyan nagy dvd író fanatikus nem vagyok tényleg :)
Talán ez abból is látszik ,hogy DVD DL-t nem is írtam még sosem :N :B csak sima DVD-t

Igazából tényleg csak erre vagyok kíváncsi ,hogy 2008 óta változott-e annyit ez a technológia ,hogy érdemes lenne-e nyugdíjazni a mostanit :)

de persze azért kíváncsi lennék még véleményekre ...

(#13341) szaszlaci válasza Flashget (#13336) üzenetére


szaszlaci
addikt

Azt hittem, az csak a másik progra.
Így már más, de egyértelműbb a javulás. (A 24-es kb 1 hónapos lehet.)

GL24:

GL27:

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13342) Flashget válasza szaszlaci (#13341) üzenetére


Flashget
félisten

Jittert is nézik annak 12% alatt kell lennie.

Realme GT Master Edition

(#13343) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Vettem egy Samsung 223L-t, mivel a korábbi Pio beadta a kulcsot. Nem akarta visszaolvasni a lemezt, hanem 90%-nál hibával leállt, meg összekarcolta ott a lemezt.

Gondoltam, megpróbálom beolvastatni a Samuval, hátha... Erre kékhalál :((

Az meg hogy lehet, hogy olvasási hibánál az XP Samuval kékhalál, Pioval meg hibaüzenet a próbálkozások során (szektorhiba) Imageburn használatakor. Ugyanaz a rendszer ugyanazzal a programmal és lemezzel viselkedhet eltérően, ha más író van bent???

Amúgy az író eddig jól működik :)

[ Szerkesztve ]

(#13344) Flashget válasza NoOne1976 (#13343) üzenetére


Flashget
félisten

SB03.exe ez a fw jó hozzá.
ha nem ez van fenn nyugodtan felrakhatod.
innen letudod tölteni

Realme GT Master Edition

(#13345) hajtömeg


hajtömeg
aktív tag

Sziasztok!

Milyen belső SATAS DVD írót ajánlanátok a legolcsóbb kategóriából?
Írjon +/- dvd-t,+/-rw-t és dual layert.
Danke! :R (esetleg azt is,hogy mit kerüljek el)

[ Szerkesztve ]

(#13346) Motion_Blur válasza hajtömeg (#13345) üzenetére


Motion_Blur
félisten

[link]

Ennél olcsóbban szerintem nem szabad venni.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#13347) Flashget válasza hajtömeg (#13345) üzenetére


Flashget
félisten

Optiarc 726x ha nem zavar ha hangos.

Samsung SH-223C ezt kerüld meg a pioneer név alatt forgalmazott QSI írókat és LG-ket.

Realme GT Master Edition

(#13348) Marci79 válasza vlevi (#13329) üzenetére


Marci79
aktív tag

Én a 7260S-re értettem.
Itt ajánlották és láttam a lemezteszteket. Egy ismerősömnél tudtam tesztelni pár darab ezzel írt lemezt és alapján írtam, hogy tényleg jól ír.

Lezáratlan lemezzel én is jártam így. LG és Asus író, valamint XP és Vista alatt. Win 7 alatt nem csináltam lezáratlant, azért nem tudom, hogy ezzel is lenne-e gond. De a régi lezáratlant betudtam olvasni pár napja.

(#13349) Marci79 válasza AthlonXP (#13331) üzenetére


Marci79
aktív tag

Lecsúsztam a szerkesztésről. :((

Ha az NS50-re gondolsz, akkor volt egy lehetőségem a cserére és nem is írt szépen. (A fórumba linkelt képekhez viszonyítva, 7260S-el összehasonlítva az eredményeket.)
Gariztatásnál (NS30-nál) először azt mondták, hogy másik gyártó termékére is lehet cserélni. De ebből nem lett semmi, így lett az 50-esem. Egy hónap után cseréltem is sunyira. Az 50-est meg eladtam.
Jobban jártam a cserével. (Most még ezt mondom. Majd pár száz lemez kiírása után derül ki a tartóssága.) :DDD

Ne spórolj. Megéri a +500-1000Huf-ot a több garancia. Bár az LG-nél gyártói gari van. Náluk tudol érdeklődni a garanciális javítást illetően. Ha nem telt le a 3 év a vásárlástól számítva, akkor az LG Magyarország honlapján lesd meg a szervízeket és vidd be javíttatni. De előtte érdeklődj a support-nál is, hogy jogos-e az igényed.

Ha sikerrel jártál és cserélik (javítás nincsen többnyire), azután cseréld ki egy jobbra.

Szvsz. :DDD

(#13350) AthlonXP válasza Marci79 (#13349) üzenetére


AthlonXP
őstag

Én amikor vettem az LG-t az eladó azt mondta egy év garancia van rá. Most január körül volt 2 éves a cucc. Végül is annyira nem lényeges, mert már kinéztem magamnak a Sony AD-7260S íróját. 5500-ba kerül a cucc, anno az LG-t is kb ennyiért vettem.
Egyébként Sony és TDK +RW lemezeket írok leggyakrabban, illetve TDK-R-t írok még, esetleg Maxell-t szintén minuszosat.
Ezekkel a lemezekkel még nem volt bajom és minden lemezt 4x sebességgel írok. Gondolom minél gyorsabban írunk egy lemezt annál kevesebb ideje van az írónak "beégetni" az adatokat a lemezbe, ezért sem írok gyorsabban, persze lehet, hogy tévedek...
Volt már, hogy véletlenül 16x-an írtam lemezt vele ( TDK-t ), a mai napig műxik, pedig már egy éve, hogy kiírtam, igaz nincs sokat használva az a lemez. :)

Esetleg azt megkérdezhetem, hogy az LG-vel összehasonlítva ennek mekkora a hangja olvasás közben? Az LG elég hangos volt relatíve.
És még egy fontos kérdés: A DVD-t amin film van ( rendes DVD formátumban felírva, szal nem AVI vagy hasonló ), azt milyen sebességgel másolja a gépre? Nekem az LG baromi lassan másolta kb. 20 perc is volt. Olyan 2-3000-el kezdte a másolást és a lemez vége felé gyorsult be max 5-5.500-re. Viszont olyan DVD-t amin adatok vagy esetleg AVI-k voltak azt nagyon hamar felmásolta 5000 körül kezdte és a végére szépen felment 20k fölé is, szóval azzal nem volt gond. Ezért is érdekelne, hogy a Sony is ezt csinálja-e?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.