Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13351) hajtömeg válasza AthlonXP (#13350) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Erről a sony íróról van szó? [link]

(#13352) AthlonXP válasza hajtömeg (#13351) üzenetére


AthlonXP
őstag

Igen, erről. Sony AD-7260S.
Tudom, hogy itt olcsóbban is hozzá jutnék, de mire kihozzák a + 1500ft szállítási költséggel, ugyan ott vagyok, mintha itt venném. :U

(#13353) hajtömeg válasza AthlonXP (#13352) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Ezeknek a fele teljesen normális üzlet,ahová bemész azt megveszed :)

(#13354) Flashget válasza AthlonXP (#13350) üzenetére


Flashget
félisten

Egyébként Sony és TDK +RW lemezeket írok leggyakrabban, illetve TDK-R-t írok még, esetleg Maxell-t szintén minuszosat.
Ezekkel a lemezekkel még nem volt bajom és minden lemezt 4x sebességgel írok. Gondolom minél gyorsabban írunk egy lemezt annál kevesebb ideje van az írónak "beégetni" az adatokat a lemezbe, ezért sem írok gyorsabban, persze lehet, hogy tévedek..

Azért ezeket ne ajánld másoknak :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#13355) AthlonXP válasza hajtömeg (#13353) üzenetére


AthlonXP
őstag

Értem én csak, hogy vidéken élek kb. 120KM-re Pesttől, így nekem egyáltalán nem éri meg azokból az üzletekből vásárolni. Az utazási költség többe kerülne, mint maga a készülék... :N

(#13354) Flashget: Mire gondolsz? A lemezekre? Azért írok ilyenekre, mert ezeket tudom beszerezni, ennyi, nincs más oka.

[ Szerkesztve ]

(#13356) Flashget válasza AthlonXP (#13355) üzenetére


Flashget
félisten

Ezek a TDK lemezek már régóta nem azok a TDK amik voltak évekkel ezelött. Már évek óta nem gyárt lemezeket a minőségük közepes vagy alatta. maxell- lemez is kb. ugyanaz a szint.
Ha lenne tesztképes íród elcsodálkoznál a lemezeiden.

Lemezeket meg nem úgy kell megirni, hogy kitalálod mindet 4x sebességen...azt ki kell tapasztalni melyik sebességen, melyik fw-vel ír a legjobban az adott lemeznél. Az újabb írók 4x sebességen már nem is tudnak jól írni (vagy egyáltalán nem tudnak) Általában 8 vagy 12x sebességen írnak jól (van ami 6x-an) a normál DVD lemezt.

A régi írók valóban lassabb sebességen tudnak szépen pörkölni, viszont néhány újabb MID-et fel sem ismerik mert a gyártó nem ad ki hozzá újabb fw-t..

Realme GT Master Edition

(#13357) AthlonXP válasza Flashget (#13356) üzenetére


AthlonXP
őstag

Ez a 4x-es sebesség dolog, többek közt onnan is származik, hogy régebben ha egy DVD filmet ennél nagyobb sebességgel írtunk ki a lemezre, akkor az asztali DVD lejátszó nem tudta rendesen olvasni a lemezet, mindegy volt, milyen típura írtuk. Igaz, azóta már mind a lejátszó, mind az író cserélve lett, de ez a sebesség meg maradt.
Akkor majd ezentúl írok 8x-an.. :U
Egyébként ez is érdekes, hiszen, ha a lézer a lemez pontjait rövidebb ideig éri, akkor miért lesz jobb az írás minősége? Most nyilván nem arra gondolok, hogy az alacsonyabb sebességen "elégetné" az adott pontokat, csak ez furcsa egy kicsit.
Olyan ez, mintha gyorsabb sebesség mellett több ideje volna normálisan beégetni az infót a lemezbe.. :F :)
Egyébként meg milyen lemezt ajánlasz ezek helyett, pl. a Philips? Persze normális áron...

(#13358) NoOne1976 válasza Flashget (#13344) üzenetére


NoOne1976
őstag

Az az fw van rajta. És azzal csinálja ezt :(

Nagyonmegdöbbentő volt számomra, hogy read error miatt kékhalált okozott, míg a régi Pio nem.

(#13359) vlevi válasza Marci79 (#13348) üzenetére


vlevi
nagyúr

Múlt héten sikerült az egyik ismerősnél kipróbálni. Win7 van a gépén, és egy Samu író. Ez a kombináció is tökéletesen látja a több sessiont a lemezen. Ezek alapján nekem úgy tűnik, az én 7191S íróm a bűnös, nem az oprencer. Ha lesz egy kis szabadidőm, és kedvem is lesz hozzá, azért még megnézem, hogy lehet-e pucolni valamit a szerkezeten, ettől javul-e a helyzet?
Ha nem, akkor kuka :(

(#13360) Marci79 válasza AthlonXP (#13357) üzenetére


Marci79
aktív tag

Régen bennem is ez volt. Minél lassabban írni annál jobb. De a lemeztesztek amiket itt is olvashatol ennek az "ellenkezőjét" mutatják nagyjából.

Nekem a +-os Verbát javasolták hozzá. Lám! És tényleg jobb. :D

A film másolásra nem mondok semmit. Nem szoktam másolni. Illetve szoktam. De csak biztonsági mentés céllal! Nem vagyok barbár, hogy az eredeti lemezemet vágjam tönkre. Nem azért adtam ki a pénzt, amiért megdolgoztam.

Annyira nem hangos, mint ahogy "vártam". LG-nél hangosabb, ez tény. De nem vészes. Az írási minőség kárpótol érte. Az olvasásával nem volt még gondom. Olvas rendesen.

vlevi:

Én inkább elhasználódásra tippelek. Nem biztos, hogy egy tisztítás megoldja. Ha ügyes vagy és nem ölöd meg a tisztításnál, akkor nem hiszem, hogy rosszabb lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#13361) IRON STORM válasza AthlonXP (#13357) üzenetére


IRON STORM
őstag

A gyártók inkább a magasabb sebességű írás irányában optimalizálnak. Nagyon egyszerű, az adott lemezhez pl a 12x,16x sebességű stratégia jobb minőséget eredményez mint a 4x.
Persze a jó minőségű lemez alapfeltétel, gyenge lemezre hiába próbálkozunk.
Ami ez ellen szól, hogy az azonos médiakóddal ellátott lemezek között is lehet( van is) szórás, néhol nem is kicsi. Ezért általánosságban ajánlatos a 6x,8x,12x írás.

"Egyébként ez is érdekes, hiszen, ha a lézer a lemez pontjait rövidebb ideig éri, akkor miért lesz jobb az írás minősége? " - ezért találták ki a menet közbeni kalibrálást, illetve tudja állítani a lézer erősséget az író Továbbá menet közben tudja csökkenti akár a sebességet ha a lemez minősége gyengébb.

Csak a TDi!

(#13362) Flashget válasza AthlonXP (#13357) üzenetére


Flashget
félisten

Akkor majd ezentúl írok 8x-an..

Nem!
Megirtam ezt kikell tapasztalni melyik sebességen ír a legjobban az író az adott lemez tipusnál!
Lehet, hogy 8x de lehet 6x vagy 12x sebesség a jó neki.
Az újabb asztali lejátszók pedig viszik a 16x írt lemezt is..ahogy változtak az évek alatt az írók ugyanígy változtak az asztali lejátszók is.

Ma kapható lemezek esetében már nem lehet úgy állni a dologhoz mint 2-3-4 éve, hogy csak az adott márkát veszi az ember. Sajnos a verbatim is olyan lett, hogy vagy kifogsz egy jó eresztéket vagy nem. Ha kifogsz pl. UAE gyártásút akkor nagyon jó lemezed lehet de kifoghatsz gyengébbet és akkor ugyanolyan áron jutottál 60Ft/db áron egy közepes lemezhez mint pl. a Maxell+os lemez esetében ami 40Ft/db áron van.

mostanában ezekkel lettek a legjobb tesztek:
Philips DVD-R de csak az INFOMEDIAR30 legyen a MID mint pl ez
Verbatim DVD+R a Made in UAE gyártásút sikerül kifogni nagyon nyerő lehet a lemez..különben Made in Taiwan. A DVD-R már nem ajánlott vétel verbatimból.
JVC +
Sony + -

Realme GT Master Edition

(#13363) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Oké, köszönöm a válaszokat. :R
Ahogy látom a TDK-t senki se nem ajánlotta. :(
Ezentúl majd akkor a fentebb ajánlott lemezek közül próbálok vásárolni.

(#13364) vlevi


vlevi
nagyúr

Nem nagyon értek a dologhoz, egy kis segítséget kérnék, a grafikonok elemzéséhez.
Verbatim DVD+R, Optiarc 7191S író, 16x sebességgel írva. Nem tudom, jól olvasom-e a leírást, a számok alapján ezek nem rossz értékek.
A másikat, az FE/TE tesztet viszont végképp nem tudom értelmezni. Mintha nem sok különbség lenne a különböző sebességek között (talán 4x sebességnél több az FE) , de a számok mit jelentenek? Sok, kevés, jó, rossz???

[ Szerkesztve ]

(#13365) King Unique válasza vlevi (#13364) üzenetére


King Unique
titán

Az első grafikon jó,Jitter rendben,PIE elég jó,PIF is bár a végén van egy nagyobb tüske,de a 4-et nem lépi túl - azaz jó lenne ez,ha az íród tesztképes lenne,mert nem az,így semmi értelme elemezni a grafikonokat. :U
Csak és kizárólag a Lite-on alapú írók (Asus,Liteon,Plextor) illetve régi-új Plextorok adnak megbízható eredményt,vmint még a mediathek chipsetes Samsungok alkalmasak rá. A többi (LG,Pioneer,Optiarc stb.) felejtős.

Az FE/TE tesztnél már nem tudom,h is van pontosan,de úgyse az a lényeg,hanem a PIE/PIF teszt,illetve a Jitter.

PIE: jó ha a tüske max 10-12-ig megy fel (280 a plafon), hibák összértéke 50000 alatt legyen lehetőleg.
PIF: jó ha max 2,de 4-ig elfogadható,össz:1000 alatt minőségi,de ha több - belefér elvileg,csak a 4-et ne lépje át.
Jitter: max 10-12% legyen,minél kisebb annál jobb.

Vagy netán a 71791S vmi speciális ténylegesen tesztképes író? :F

Külső hdd topicba kérdésemre esetleg

[ Szerkesztve ]

(#13366) vlevi


vlevi
nagyúr

" azaz jó lenne ez,ha az íród tesztképes lenne,"

Ezt nem tuttam...

[ Szerkesztve ]

(#13367) kali válasza vlevi (#13366) üzenetére


kali
legenda

nem minden típusú író képes valós minőségi tesztelésre, és ami nem, az nem ad valós eredményt!

(#13368) kicsirigó7 válasza King Unique (#13365) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Optiarc AD-7191S = LiteOn DH-20A3 L :U

Az egész sorozat klón. Lehetséges a Crossflash LiteOn íróvá.

# AD-7190A ..... DH-20A3 P
# AD-7191A .....DH-20A3 H
# AD-7190S .....DH-20A3 S
# AD-7191S .....DH-20A3 L

Tehát a tesztképes. :)

[ Szerkesztve ]

(#13369) hajtömeg


hajtömeg
aktív tag

Ezek az Asusok jók szerintetek? [link]

(#13370) Predator2


Predator2
addikt

üdv

NEC AD-7243S DVD íróhoz milyen lemezt ajánlanátok?

És még azt szeretném kérdezni h tudtok nekem olyan boltot/boltokat ajánlani ahol olcsón lehet DVD-t venni?!

THX a válaszokat előre is

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#13371) hajtömeg válasza Predator2 (#13370) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Bp-i vagy?
Mert akkor bolhapias a pecsában! :)
Legjobb Verbatim lemezek kb 1200 ft / 25db, 50db arányaiban még olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#13372) kali válasza hajtömeg (#13371) üzenetére


kali
legenda

azért azon verbatim lemezek egy részének a minősége kérdéses...
sajnos nem a régi, egyenletesen jó minőség már a verbatim sem! hamisat direkt nem írok!

(#13373) hajtömeg válasza kali (#13372) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Hát van minden fajta!
Nekem tökéletesen bevált a TDK , a Verbatim is, a Philips is.
Hamis?
Nem hamis azon semmi...
Szlovákiában pl nincs rajta az Artisjus-os ADÓ,amit itthon kivetnek ránk,mondván úgyis jogdíjas terméket írsz majd rá...
Igazságtalan,dehát nem is kell itthon venni..

[ Szerkesztve ]

(#13374) Flashget válasza vlevi (#13366) üzenetére


Flashget
félisten

egy sima benchmark tesztet viszont letudsz futtatni..ha nagyon fogas lesz az ív akkor rossz az írás (sebesség) vagy a lemez..

Realme GT Master Edition

(#13375) Flashget válasza hajtömeg (#13373) üzenetére


Flashget
félisten

szlovákiában vásárolt lemezre is befizetik az adót akitől veszed a lemezt..illetve te nem mert te bolhapiacon veszed ott simán kapsz pénzért hamisat..
a goldtól és itmédiának nem érdeke a hamis lemez árusítása továbbá:

Figyelem! Az interneten terjedő rosszindulatú pletykákkal ellentétben cégünket NEM érinti az elmúlt napokban napvilágot látott NAV ügy.
Cégünk FOGAD megrendeléseket továbbra is, és futár partnerein keresztül (GLS, Csomagpont, Futárszolgálat) SZÁLLÍT továbbra is magyarországra.
http://www.itmedia.sk/

És ha lehet egy tesztet mutassál arról a TDK lemezről ha tesztképes íród van.

Realme GT Master Edition

(#13376) Flashget válasza Predator2 (#13370) üzenetére


Flashget
félisten

itt

meg itt

Realme GT Master Edition

(#13377) Flashget válasza kicsirigó7 (#13368) üzenetére


Flashget
félisten

Hopsz ezt én se tudtam.

Realme GT Master Edition

(#13378) kicsirigó7 válasza Flashget (#13374) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Mit gondolsz [ezt] kinek az Optiarc-jára írtam. :U

AD-719x / AD-722x sorozat LiteOn. A többi mind NEC chippel készül, ha jól tudom. :)

Három másodperccel beelőztél. :D

[ Szerkesztve ]

(#13379) Flashget válasza kicsirigó7 (#13378) üzenetére


Flashget
félisten

eggyel elötted a hsz :Y

Realme GT Master Edition

(#13380) hajtömeg válasza Flashget (#13375) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Persze,be,csak nem anyit,mint itthon.
Nincs most íróm, ilyet akarok [link], szerinted ez jó?
Egyébként azok nem hamis lemezek,max esetleg (én nem tudom) kevéssé legális módon szerezték őket...

[ Szerkesztve ]

(#13381) Flashget válasza hajtömeg (#13380) üzenetére


Flashget
félisten

(#13293)

Realme GT Master Edition

(#13382) kali válasza hajtömeg (#13373) üzenetére


kali
legenda

mutatok neked ott olyan verbatim lemezt, amit egyik íróval sem írsz meg az elvárásoknak megfelelően - pedig mid alapján nem feltételeznéd a problémát!

(#13383) hajtömeg válasza kali (#13382) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Persze biztos van ilyen.
Én évek óta ott veszem,nekem bevált.
De persze mindenki ahol akarja és olyat amilyet szeretne... :K

Flashget! Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#13384) kicsirigó7 válasza hajtömeg (#13383) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Nem hiszem hogy az évek során sokáig beválna egy ilyen pörkölés. :D

Igaz ez nem verbatim, csak fele áru mediarange 16x DVD-R.
De láttam már ettől kínai verbára rosszabb pörkölést is.

Az a gond, hogy a lemezek nem szeretik a hideget-forróságot-napfényt-port.
A piacon a lemezeknek van bőven része mindebből. :DDD
Napközben kint vannak a placcon. Télvíz idején, biztos nem fűtött helyiségben vannak tárolva esténként.
Vagy a konténerek ma már klimatizáltak?? :Y :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13385) hajtömeg válasza kicsirigó7 (#13384) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Hát gyári csomagolásban veszem őket,szóval por nem éri az fix.
Mivel dobozban tartják fény se.
Nem kifejezetten a Verbatimról beszélek,vettem már TDK-t, Verbatimot,Philipset...
Igazából tesztet sosem csináltam velük, egyszerűen írok rájuk (magamnak,kis tételben) és lejátszom,meghallgatom...
Erre nekem eddig bevált.
De mondom,tőlem mindenki ott és azt vesz,amit akar :)

(#13386) kicsirigó7 válasza hajtömeg (#13385) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ez így van :K mindenki ott és azt vesz,amit akar

Viszont vedd meg nyugodtan azt az Asus írót. Mert az tesztképes.
Nem ártana csinálnod pár tesztet azokról a lemezekről. Főképp a TDK-ra írtakról.
Csak jót akarok, nem kötözködésből írtam az előbbieket neked.

(#13387) boozoo válasza Flashget (#13321) üzenetére


boozoo
tag

Köszi a segítséget!

Esetleg, ha egy kicsit többet szánok rá (5000+) de a halkság még mindig fontos, akkor melyiket ajánlanád?

A Pio-k nem jók?

(#13388) King Unique válasza kicsirigó7 (#13368) üzenetére


King Unique
titán

Kicsit későn reagálok,de mindegy...

Na ezt nem tudtam én se,csodálkoztam is,h jittert is méri ez az optiarc. :F Akkor csak ez a 7190/91 széria volt csak tesztképes, a többi nem.
Bocs xlevi "tudatlánságomért"! :U

Amúgy hol osztogatják ezeket az infókat, - google-ba beírom azt kidobja - van vmi gyűjtőoldal/fórum ez ügyben?

[ Szerkesztve ]

(#13389) Flashget válasza boozoo (#13387) üzenetére


Flashget
félisten

Samsung SH-223L
Jelenlegi Piok már nem a régen megszokott Piok..átcimkézett QSI írók amikkel max. közepes írást lehet elérni. Tehát nem ajánlott.
A Pio már csak BD írót gyárt sk.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#13390) kicsirigó7 válasza King Unique (#13388) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Optiarc AD-719xS/A = LiteOn DH-20A3 x
Optiarc AD-722xS/A= LiteOn iHAS/iHAP x22
A többi Nec vagy Optiarc író, tudtommal saját gyártmányuk. NEC chipset-el.
De lehet hogy van még ilyen átcímkézett széria. Szinte mindenki gyárt már mindenkinek 3-4 év óta. :D
LiteOn az asus-nak, plextornak, optiarc-nak.
Optiarc a liteonnak.
Lg a HP-nek.
QSI a pionak.

A pio BDR-205BK-ban is Lg féle vezérlőchip van.
Nem csodálkoznám ha az Lg készítené bérgyártásban. :DDD

(#13391) King Unique válasza kicsirigó7 (#13390) üzenetére


King Unique
titán

Igen én is halottam ezt azt,kösz ezt és a privit is. :)

(#13392) Flashget válasza kicsirigó7 (#13390) üzenetére


Flashget
félisten

Ez is olyan mint a tápok..szinte mindenkinek átvan cimkézve a belső miatt :DD

Realme GT Master Edition

(#13393) vlevi válasza Flashget (#13374) üzenetére


vlevi
nagyúr

Olvasási tesztet azt csináltam. Gyakorlatilag az olvasási sebesség megegyezik az írási sebesség grafikonnal. Pedig 16x sebességgel volt írva, amit abszolúte nem szoktam használni. De most elpocsékolok még 70Ft-ot, és kipróbálom 8x-an is.

[ Szerkesztve ]

(#13394) Flashget válasza vlevi (#13393) üzenetére


Flashget
félisten

Már meglett beszélve..az íród tesztképes.
Egyébként szép a vonal íve..

Realme GT Master Edition

(#13395) vlevi


vlevi
nagyúr

8x sebességgel is szinte ugyanilyen lett az olvasási teszt.

Akkor már csak azt nem értem, miért nem látja az LG íróval, XP alatt írt multisession lemezeket? Illevte volt néhány lemez, amit csak nagyon szarul, szenvedve olvasott, 1-2 pedig egyenesen "disc unreadable" volt, de bent a cégnél hibátlanul beolvastam egy LG meghajtóval. :F

[ Szerkesztve ]

(#13396) IRON STORM válasza vlevi (#13395) üzenetére


IRON STORM
őstag

Mulitsession formában írt lemeznél előfordul hogy csak azzal az íróval tudod olvasni amivel írtad vagy hasonló( LG) típussal. Ez benne van.

Csak a TDi!

(#13397) verybigboy


verybigboy
senior tag

A következő kérdésem lenne:

Kaptam 2 db. NEC AD-7173S írót és ahogy betettem őket a gépbe az egyiknek az előlapján található zöld led-e folyamatosan világít. Mit jelent ez, ill. hogy tudom ismét normál állapotba "varázsolni", milyen progival?

(Eredetileg mindkettőn 1-02 firmware volt (ott is megvolt ez a világító led effekt) amit 1-03-ra felfrissítettem, de ez ezt a problémát nem oldotta meg)

Köszönöm!

(#13398) methyl


methyl
tag

Optiarc 7261S és Plextor PX-810SA közül egyik sem tud minőségi tesztet?
Semmilyen programmal?
Mondjak le a tesztelésről????

Nero Disc Speed az nem igazán akarja....

Ezek a mai írók már nem igazán adják a maximumot... bár meg vagyok elégedve, bár az Optiarc-ot jelenleg csak olvasónak használom, a Plextor az jól ír.. még régebben tesztelgettem amiket írt, de azóta már nincs meg a NEC AD 4550 íróm....

Van tippetek hogy az említett írókból (7261S és PX 810SA) hogyan tudnák vmi írásminőségi tesztet kicsiholni?

''Nem én vottam''

(#13399) szelesjanos


szelesjanos
tag

Sziasztok!

Sajnos az írom (NEC-3500) megadta magát. Régóta megvan, nagyon szerettem, rengeteg lemezt megírtam vele és egyet sem rontott, ha igen akkor az szar lemez volt.

Milyen írót ajánlotok? nem baj, ha kicsit drágább, csak profi legyen (nagyonfontos, hogy a megírt lemez olvasható legyen asztali dvd lejátszóba)

Milyen DVD-R-t ajánlotok, (amit szintén asztali lejátszóba használnék) fényes nyomtatható felülettel?

Eddig Verbatimot használtam, de eléggé hiánycikk mostanában.

Köszönöm előre is a segítségeteket!

www.windydigital.hu

(#13400) szelesjanos


szelesjanos
tag

Sziasztok!

Sajnos az írom (NEC-3500) megadta magát. Régóta megvan, nagyon szerettem, rengeteg lemezt megírtam vele és egyet sem rontott, ha igen akkor az szar lemez volt.

Milyen írót ajánlotok? nem baj, ha kicsit drágább, csak profi legyen (nagyonfontos, hogy a megírt lemez olvasható legyen asztali dvd lejátszóba)

Milyen DVD-R-t ajánlotok, (amit szintén asztali lejátszóba használnék) fényes nyomtatható felülettel?

Eddig Verbatimot használtam, de eléggé hiánycikk mostanában.

Köszönöm előre is a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

www.windydigital.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.