Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13101) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Jó, hogy benéztem ebbe a topicba, eddig eszembe se jutott tesztet nézni, most néztem :Y

Saját írott lemez: Optiarc 7203S 1.06 firmware
TDK lemez Indonéz 16X 50-es henger

Szóval ez tré.

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#13102) IRON STORM válasza Johnny001 (#13101) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nem tré, mert értékelhetetlenek az eredményeid. Az íród nem ad releváns infot a lemezeidről.

Csak a TDi!

(#13103) Johnny001 válasza IRON STORM (#13102) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Köszönöm a választ!

Csináljak másik tesztet, másik progival, vagy fontos dolgokat ne is írjak ezzel az íróval, vagy csak másik fajta lemezt próbáljak?

A gépem minden alkatrészéhez úgyszólván felkerestem a megfelelő topicot, DVD író még kimaradt idáig :))

Tegyek-e fel új firmwarét, van 1.09 is RPC1 (már megvan: régiókód engedélyezés), bitsettinges mire jó?

By.: Johnny

[ Szerkesztve ]

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#13104) IRON STORM válasza Johnny001 (#13103) üzenetére


IRON STORM
őstag

Az első fül a Benchmark azaz sima visszaolvasási teszt, ha az rendben lefut és nincsenek komoly visszaesések nincs gond a lemezzel.

Csak a TDi!

(#13105) Johnny001 válasza IRON STORM (#13104) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Köszi a választ, már nézem is :R

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#13106) Johnny001 válasza Johnny001 (#13105) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Benchmark lement :))

Kép:

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#13107) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Segítségeteket szeretnem kérni, hogy melyik volna az az író ami az alábbi igényeim kielégíti:

- lehető legjobban és 16y írja a nyomtathato verba +/- lemezeket
- rezonanciára nem érzékeny
- nem baj ha csendes
- ne melegedjen

7db vennék belőle és egymás alatt lennének

Eddig púp 216/116 voltak, tökéletesek, de ezek az új pio-ok
Sokkal lassabbak hangosabbak és melegebbek is:(

Mit volna érdemes vennem?!
Jah és 2db ide-s és 5 satas kellene:)

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#13108) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Van egy Thermaltake házam ami full fekete, és eléggé virít benne a fehér dvd meghajtó. Meg amúgy is van amit már nem olvas.

Ti milyen írót ajánlanátok? Alap használatra kell csak, írja a normális lemezeket, de a lényeg hogy fekete előlapos legyen.Az se gond ha kicsit hangos, ritkán van csak használva. LG-t ajánlott pár ismerős, de rossz tapasztalatom van velük.

Live-Die-Respawn

(#13109) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Van egy Thermaltake házam ami full fekete, és eléggé virít benne a fehér dvd meghajtó. Meg amúgy is van amit már nem olvas.

Ti milyen írót ajánlanátok? Alap használatra kell csak, írja a normális lemezeket, de a lényeg hogy fekete előlapos legyen.Az se gond ha kicsit hangos, ritkán van csak használva. LG-t ajánlott pár ismerős, de rossz tapasztalatom van velük.

Live-Die-Respawn

(#13110) slaci007 válasza oriic (#13109) üzenetére


slaci007
senior tag

Nec 7260-as széria vagy esetleg egy ilyen:

Kék led van benne,cooler master kék világítású házamban igen jól néz ki.

Tungsram 1896-2022

(#13111) oriic válasza slaci007 (#13110) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Köszi a Nec tökéletes lesz nekem. :)

Live-Die-Respawn

(#13112) verybigboy válasza Niczo (#13097) üzenetére


verybigboy
senior tag

Ismerős a dolog, vannak írók melyek ezt teszik ezzel a MID-el.

PL:

Pio 110D 4x

Itt is hasonló a helyzet mint Nálad, a PIE nagy része a lemez végén keletkezett.

Ugyanez a széria egy másik (igaz ez sem mai) íróban ezt produkálta:

GSA-4167B 4x

Látható hogy végig bírta a kimagasló írásminőséget, tökéletes lemez, írás :R

Az első írás is persze kimagaslóan jó (főleg manapság) de a második ... persze ne én dícsérjem saját jószágom, mindenki eltudja maga dönteni ... :)

(#13113) Desyn Ray


Desyn Ray
csendes tag

Sziasztok

Sony AD-726xS-0B, sorozat mellett döntöttem, csak még egy fontos dolog, a Sony Optiarc AD-7263S-0B LabelFlash-es, míg Sony Optiarc AD-7261S-0B LightScribe-es, melyiket célszerűbb? melyik jobb technológia? és milyen DVD-ket ajánlotok az említett írókhoz?

Köszönöm

(#13114) rszp válasza Desyn Ray (#13113) üzenetére


rszp
aktív tag

LabelFlash az halott dolog. Csak a Fuji csinál ilyen lemezt, az is általában Ritek.
Árban elég irreális az ilyen lemez.

LightScribe támogatottság elég magas. Sokan hoznak ki ilyen lemezt. Kosza hír, nem tudom mennyire igaz, hogy az összes LS lemez Indiában készül már.
Olcsóbb mint a LF lemez. Kérdés mennyire van szükség egyáltalán rá.

Én nem ajánlok semmit, mert nincs 726x íróm.

(#13115) fsgl


fsgl
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg egy pioneer 110D (fw 1.41) íróm van. Mostanában egyre több lemezt nem olvas, néha ront.

Szeretném lassan lecserélni.

-Verbatim dvdket használok (MCC 03RG20)

Milyen írót ajánlotok ezekhez? LG semmiképp nem jöhet szóba? (könnyű beszerezni)

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#13116) Flashget válasza Niczo (#13096) üzenetére


Flashget
félisten

megpróbálom mégegyszer rárakni az új fw-t....arra gondolni se merek, hogy hibás az íróm

Realme GT Master Edition

(#13117) Flashget válasza Johnny001 (#13106) üzenetére


Flashget
félisten

Gondolom már leesett neked, hogy a TDK lemez felejtős?

egyébként ilyesmi a jó teszt..ez egy Pio 108-al régen írt verbatim lemnez csak samsung 223L tesztelve.

Realme GT Master Edition

(#13118) Johnny001 válasza Flashget (#13117) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Már elég rég leesett, hogy valami nem jó, csak eljött az idő, hogy a végére járjak.
Az ajánlott lemezek és írók között nyugodtan válogathatok!

Köszönöm a válaszokat, mégegyszer végigolvasom a topicot (alaposan, annyit bőven megér):R

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#13119) Flashget válasza verybigboy (#13112) üzenetére


Flashget
félisten

megjöttek a Philips lemezeid?

Realme GT Master Edition

(#13120) verybigboy válasza Flashget (#13119) üzenetére


verybigboy
senior tag

Még mindíg nem :(

Van 1 2 hetes rendelésem, és van egy 3-4 napos ... egyiket sem jelentették készre (sőt érdeklődtem és mondták hogy jelezni fognak ha meglesznek). Már a lemondáson gondolkodok ...

Neked, Nektek ... mi a helyzet?

(A fenti írás még az első rendelésekből való lemezek tesztje ... persze jó sorozatszám mellett!!!)

(#13121) Flashget válasza verybigboy (#13120) üzenetére


Flashget
félisten

Én nem rendeltem semmit így nem is várok.

Realme GT Master Edition

(#13122) rszp


rszp
aktív tag

Az új stock firmware már kint van. Aki akar próbálkozzon.
iHAS x24 B [link]

(#13123) old_artist


old_artist
addikt

Üdv!

A mai napon vettem egy Samu SH-S223L DVD írót (SATA)!
A kérdésem az lenne, hogy az F/W=SB03 az már jó Firmware - vagy van újabb :F

ui.:
Mint visszaolvasva a topikban láttam, hogy ez egy megbízható "író és olvasó" (ezért is erre esett a választásom) - amit sokan ajánlottak, de már "kihalóban van", viszont ha valaki szeretne még ilyet, akkor a Hexaa-nál még elérhető!

[ Szerkesztve ]

(#13124) Flashget válasza old_artist (#13123) üzenetére


Flashget
félisten

az a utolsó fw.
JVC+ lemezt szereti..
a Ritek F1(Maxell DVD-R nálam kevésbé)illetve van akinél a Ritek F16-ot Maxell DVD+R is jól pőrkölt..nálam közepesen.

viszont halk, a hibajavító ami a samsungok jellemzője, szinte minden lemezt beolvas.

Realme GT Master Edition

(#13125) old_artist válasza Flashget (#13124) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Köszönöm a kimerítő válaszodat! :R
Most lesz alkalmam a régebbi lemezeimet is "beolvastatnom" vele, remélem nem lesz gond - ahogy említetted!
Jelenleg csak JVC- lemezeim vannak itthon, de hajtok majd a JVC+ lemezekre!

Egyébként lemez (gyártó) függő, hogy milyen sebességgel írjak, illetve melyik a legjobb sebesség, amin szépen ír - pl. a JVC+ :F
Tudom, hogy ki kell majd próbálnom, de még soha sem foglalkoztam ezzel a kérdéssel (nincs még programjaim se hozzá), viszont egyre jobban izgat a dolog, mivel a régebbi NEC írom nem minden lemezt olvasott "vissza"!

ui.: Jó az aláírásod és egyetértek vele! :))

[ Szerkesztve ]

(#13126) Flashget válasza old_artist (#13125) üzenetére


Flashget
félisten

Nekem a samu legjobban 12x sebességen írt a tesztek alapján. esetleg 8x írással még pl. a philipset az INFOMEDIAR30 midest. (tettem be pár képet erről a DVD lemez topicban)
tudsz ezzel az íróval magadnak lemezmínőséget tesztelni is kprobe2 vagy opti drive controll progikkal, hogy milyen lett a megírt lemez.
A teszteket 8x vagy 4x sebességgel végezd (beállítás a progiban)
pl. régebben megírt lemezeket megtudod nézni milyenek..ez alapján:

PI Max 280-ig elfogadható. Tehát itt tág a jónak minősíthető határ. Persze az a kiváló, ha PI max 10-15, vagy minél kevesebb.
PIF Max 4-ig elfogadott. Itt már jóval szűkebb a jónak minősíthetőség határa.
Itt ha az össz hiba érték 1000PIF alatt van, azt minősítsük kiválónak.Ezen belül ne legyenek egybefüggő PIF csomók a tesztben. Az ami van, az szétszórtan legyen.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#13127) old_artist válasza Flashget (#13126) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Oh, nagyon köszönöm az infókat - nagyon hasznos volt a számomra! :R
Na, még egy HW, amivel "el leszek egy darabig"!

Ha kérdéseim lesznek még, akkor jelentkezem! ;)

ui.: ezek a DVD gyártók miért nem tesztelnek és adnak ki olyan megbízható írót és lemezeket, amikkel nem lennének ilyen gondok, hogy ... "miért ezt vagy azt válasszam" és "ezért vagy azért ne válaszd azt, mert az nem jó" ... alapelveket figyelembe véve!?

(#13128) kleinguru válasza old_artist (#13127) üzenetére


kleinguru
addikt

Azért, amiért monitorokat sem:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#13129) old_artist válasza kleinguru (#13128) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Sejtettem - valami hasonló válaszra vártam! ;]

[ Szerkesztve ]

(#13130) Flashget válasza Niczo (#13096) üzenetére


Flashget
félisten

No kiderült a hiba a rendszeremnél volt.
A turpisságra kicsirigó7 rákérdezett milyen modba telepítettem a rendszert. IDE, RAID vagy ACHI? Mondtam IDE..de szerintem ez az író megpusztult..de elöbb próbáljam ki másik gépben hátha valamilyen szoftveres ütközés van nálam.
Fogtam a LiteOn 624 B írót (GL27 fw-vel) beraktam egy másik gépbe ami ráadásul nforce4 chipsetes. Ott ráküldtem még1x a GL27-t exe-t majd 16x írással megküldtem egy verbatimot és megírta hiba nélkül. A mínőség most másodlagos volt.
Majd fogtam és visszaraktam az én gépembe.
Az se tudtam hirtelen mi az ACHI..aztán beugrott..anno nem tudtam telepiteni az xp rendszert mert az IDE-s vinyómat nem látta a BIOS sem. Most hogy utána olvastam mi is ez a cikkben benne volt annak idején az alaplap gyártók ACHI beállítással adták ki a lapokat (már amelyik tudta)
ezt olvastam a témában
Nekem Asus P5Q van és abban van ez a lehetőség.
XP esetében csak így tudtam rendszert rakni IDE modban mert az xp nem tudta még kezelni az ACHI-t (a vista már igen de nekem sosem volt vistám).
Most hogy már win7 van bő 1 éve el is felejtkeztem erről. IDE modban raktam a rendszert de már satás vinyóra. Pio 215D írónál nem tesztelgettem megirtam a lemezeket aztán ennyi.
De most van már samsung..megírta a lemezeket ez is, de gyengébb eredményt prezentált mint kicsirigónál.
Aztán lett a LiteOn 624..megírta a lemezeket ugyan, de elég gyengén gondoltam majd az fw segít rajta.
Kijött az új fw ráküldtem az író meg mindent elrontott bármilyen sebességen írtam. Kiakadt 6x vagy 16x sebességen mindegy volt philips, verbatim.
A satás vinyót átraktam a narancssárga csatlakozóba a BIOS-ban ACHI-ra kapcsoltam a gép bootolás után felpakolt egy csomó drivert az ACHI-hoz és az írókhoz is, restart és jött a tesztelés.
16x írással megküldtem a két Maxell tipust az F1 és F16-ot is. Gondoltam ha ezeket megírja, hogy nem akad ki megint 47% körül akkor jó.
Nem akadt ki :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#13131) rszp


rszp
aktív tag

Nem kötözködés de az AHCI. Lényeg, hogy jó lett.
Advanced Host Controller Interface.

(#13132) Flashget válasza rszp (#13131) üzenetére


Flashget
félisten

jó az..mindegy nem is érdekel mire jó :)
az a lényeg az író lett jobb.

Realme GT Master Edition

(#13133) RT2T


RT2T
csendes tag

Kedves Mindenki!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Átolvasva a fórum utolsó részét, az ajánlások alapján vettem egy Samsung SH-S223L DVD írót.
Eddig Pioneer DVR-215D volt bent, és jól működött.

A gondom az, hogy az új író minimum 16x sebességgel hajlandó csak megírni a CD -ket.
Nero 8 -ast használok. Amikor megjelenik a beállítási ablak ki lehet választania 4x, és 10x sebességet is, de amikor beteszem a lemezt a meghajtóba, akkor már csak 16x és fölötte lévőket engedi.
A gond az, hogy az így megírt CD-ket az asztali DVD olvasó vagy nem "látja", vagy 2 perc után megáll a lejátszás, vagy kikapcsol a készülék. A PC gond nélkül vissza olvassa.

Hogyan tudnám előcsalogatni a 4x és 10x írásmódot?

Csatolok egy teszt ablakot, hátha segít..

(#13134) gg72 válasza RT2T (#13133) üzenetére


gg72
veterán

Gyanítom, hogy sehogy sajnos... De azért a biztonság kedvéért tegyél be egy üres CD-t a meghajtóba és nyisd meg a Nero CD/DVD Speed (vagy Disc Speed) nevű programot, majd nézd meg a lemezinfó fülön a támogatott írási sebességeket. Ha nem látod a 4X, vagy 10X sebességeket, akkor az író csak min. 16X írásra képes.

Remélem nem vetted ki a gépből a Pioneer 215D írót, az fényévekkel jobban írja meg a CD-ket, mint a Samsung! :K

(#13135) Flashget válasza gg72 (#13134) üzenetére


Flashget
félisten

16x a leglasabb sebesség amit a samu 223L tud.
de a LiteOn 624 B is ezt tudja.
Így van Pioval kell írni akkor CD-t.
vagy venni kell újabb asztali lejátszót ami olvassa az új írók által írt lemezeket.

Egyébként érdekes a történet mert a 23 éves Philips hifi toronyban a CD lejátszó simán lejátsza a 16x sebességen írt lemezt nálam.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#13136) Calogero válasza Flashget (#13135) üzenetére


Calogero
addikt

Én is ezért kerestem Pioneer írót, szükségem volt a 4X-írásra.

Más:
Az lenne a kérdésem, hogy létezik olyan notebookba valo dvd-író amellyel tesztelni is lehet?

(#13137) Veatta válasza kicsirigó7 (#13068) üzenetére


Veatta
aktív tag

Hali!

Ajánlásod alapján ma vettem egy Optiarc AD-7263S -ot, (eddig egy Pio 111D volt a gépben) a kérdés már csak az, hogy milyen lemezt ajánlanál hozzá?

Választ előre is köszönöm!

Üdv:
Veatta

(#13138) Niczo válasza Flashget (#13130) üzenetére


Niczo
senior tag

Látom sikerült megoldanod a dolgot :K
Amint azt korábban linkeltem javult az írás minősége az új firmware-el, de a lemez vége felé egyre többet hibázik még így is.
Olyat mint az öreg NEC még egy darabig nem fog írni.

Így marad az öreg meghajtó is, bár kicsit furán mutat a gépben :P

Egyébként a múltkor átflasheltem a cumót ND2500-ról ND2510-re így tudott írni kétrétegű dvdét is. Kipróbáltam a "kiváló" TDK DL-el, de olyan pocsék lett hogy az eredményt be sem merem linkelni. Ezt a sz@r lemezt nincs író ami jó minőségbe meg tudná írni, szerintem :(

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#13139) Flashget válasza Niczo (#13138) üzenetére


Flashget
félisten

igen.

Realme GT Master Edition

(#13140) Niczo válasza Flashget (#13139) üzenetére


Niczo
senior tag

Ez nagyon korrekt, nálad ráadásul a lemez külső szélén is hibátlanul írt (nálam 3giga felett láthatóan rosszabb).
Lehet még próbálkozok vele énis.

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#13141) Flashget válasza Niczo (#13140) üzenetére


Flashget
félisten

nálam ez a két véglet ezzel az íróval..Maxell +- és a Philips-
köztük van a JVC+ és Verbatim+

Realme GT Master Edition

(#13142) kicsirigó7 válasza Veatta (#13137) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Fontosabb dolgokhoz adatokhoz JVC 16x DVD +R lemezt
Középtávra Sony DVD-R+R lemezeket, vagy a mostanság felkapott Philips -R lemezt, ha INFOMEDIAR30 mid-el betudod szerezni.
Nem fontos adatokhoz, 2-3 év tárolásra, felettébb jól megírja a MAXELL DVD -R +R lemezeket is.
Ezeket mind 8x-os sebességen pörköld.
A sárga Maxell nem olyan rossz, mint amennyire szidják, főleg a +R változat. Az nem mindegy milyen íróval van pörkölve. Amit vettél írót, az nagyon szépen boldogul vele.
Nekem vannak RITEK G05 lemezeim,2-3 évet azok is kibírtak. RITEKF1-RITEKF16 mid, azért jobb minőség mint a G05 előd. :)

(#13143) kicsirigó7 válasza Niczo (#13138) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Egy előlap festéssel meglehet oldani a furaságot. Ezüstben jobban mutatna mint feketében. ;)
Szk:
Bár kinek a pap kinek a papné. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13144) RT2T


RT2T
csendes tag

Samsung SH-S223L - CD írás.

A Pioneer 215D-t azért vettem ki, mert az asztali DVD olvasó nem olvasta a CD-ket, amit azzal írtam meg, arra gondoltam, hogy sajnos lejárhatott az ideje, cserélni kell. Most meg úgy tűnik, hogy nem azzal volt a baj? Hogyan lehet egy Használt DVD íróról megmondani, hogy jó vagy rossz, és hogy hány % -on van a minősége?

Kutattam a témában: egy ismerősömnek 223C van, és az engedi a 8x CD írást!, Van még neki 222 is és az pedig a 4x írást is engedi.
Elérhető 3 féle firmware: SB01, 02, 03. Ha a régebbieket tenném föl, akkor lehetséges, hogy előjönne legalább a 8x írás? Vagy visszafelé nem engedi "frissíteni"?(.03 van most)

Nem nagyon vagyok otthon a tesztelésben, az általam belinkelet kép akkor most milyen minőségű CD írásnak felel meg? (jó, roszz, még elemegy?)
Mit jelentenek a kis betűpárocskák: C1, C2, CU, FE, TE, Beta, jitter?
Nincs erről egy régebbi írás, amit elolvasva kiokosíthatnám magam a témában?

Régen nem foglalkoztam a CD írás témával. Amikor régebben utána néztem, az volt a trend, hogy minél lassabb sebesség előnyösebb. Lehetséges, hogy az eltelt idő alatt változtak a dolgok, és egy jó minőségű DVD író (223L) már 16x sebességen is meg tudja írni a CD lemezt jó minőségben? Füllel halható, hogy nagyon precíz a 223L mechanikája, alig hallható a zaj íráskor.
Vagy a fizika nem változott: fénysebesség x Lézer bekapcsolási idő x lemez elfordulási sebesség = jitter
A cél most nem a kimagasló hangminőség lenne, hanem a megbízhatóság, és az, hogy minden készülék lejátssza a CD-t.
Szeretném megkérdezni, hogy aki már régebb óta 16x sebességgel ír CD-t, annak nem volt ilyen, hogy valamilyen készülék nem tudta lejátszani a CD-t ?
Valószínűleg nálam az asztali DVD cseréje lesz szükséges.

Szeretnék egy-két megnyugtató hozzászólást látni, hogy a 16x sebesség nem olyan rossz dolog.

(#13145) Flashget válasza RT2T (#13144) üzenetére


Flashget
félisten

Régen az írók lassabban tudtak írni és a hozzájuk kapott lemezek is tudták az alacsony sebességet. ma már nem így van.
Ma már az új írók nem tudnak alacsony sebességen CD-t írni vagy DVD-t hanem már a gyprsabb íráson érik el a jó teljesítményt. 6x-8x-12x-16x írója és lemeze válogatja.
Ebből következik, hogy a régi asztali lejátszók felett is elszállt az idő (főleg, hogy már BD lejátszók vannak) nem tudnak mit kezdeni az ilyen nagyobb sebességgel megírt lemezkkel pl. 12x vagy 16x sebességen írt DVD vagy CD lemezzel.
Vagy beruházol egy újabb lejátszóba (10-12K körül vannak dvix-es lejátszók) vagy 25-30K körül BD.
Vagy egy régebbi tipusú író és megfelelő lemez hozzá a járható út.

Van mikor a régebbi író nem ismeri fel az újabb mid-es lemezt és nem fogja megirni.

nekem a 16x-an megírt Lightscribe képes verba CD-t a 23 éves hifi lejátszotta minden gond nélkül, de az 5-6 éves cd-s magnó már nem. Régebbi CD olvasók nem voltak még érzékenyek erre úgy látszik ;)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#13146) Veatta válasza kicsirigó7 (#13142) üzenetére


Veatta
aktív tag

Köszönöm!

(#13147) verybigboy válasza Niczo (#13138) üzenetére


verybigboy
senior tag

Az NAGYON!!! komoly :R :R :R

Még szerencse hogy a héten rendeltem pont egy ilyen írót a "kollekciómba", ritka egy darab (mostanság), inkább lemondtam egy másik íróról ennek a javára.

Amúgy többször írtam Infomedia és Infomedia lemezek közt is van jobb és kevésbé jó széria, valószínű az általad írt lemez a jó ... hehe az über alles kategóriába tartozik :R :R :R

(#13148) autos80


autos80
csendes tag

Üdv. Mi a véleményetek a Plextor 890SA íróról? Verbatim DL szeretnék irni vele jo minőségben! Azt már tudom hogy 2.4X sebességgel nem tud irni verbatimot!

(#13149) IRON STORM válasza autos80 (#13148) üzenetére


IRON STORM
őstag

Egyelőre nem ajánlott író, gyermekbetegségeivel küzd, mint általában a "B" (1839n) chipsetes Lite-On írók. A helyzet talán javulhat a firmware frissítések által.
Vegyél inkább NEC 72xx sorozatból jobban jársz.

Csak a TDi!

(#13150) autos80 válasza IRON STORM (#13149) üzenetére


autos80
csendes tag

Nekem most 1.02 firmware van rajta,de láttam hogy van frissebb,szerinted felrakjam a frissebbet?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.