Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13551) Hequila válasza kali (#13549) üzenetére


Hequila
őstag

Nem, kimondottan követelmény :)

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#13552) kicsirigó7 válasza Hequila (#13545) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Nem olyan rossz az a NEC ND-4551A.
RitekF16, 8x írás 4550A: fw:1.09

.Van olyan jó mint a mostani AD-726xS sorozat.
Az összes mai mid-et ismeri. Inkább az írási sebesség kiválasztása nem megfelelő.
4x-es sebesség helyett, 6-8-12x-sen sokkal jobb minőségben pörkölne.
Másik dolog, hogy a 4551A-val 16x-san végzett minőség teszt, egyenlő a nullával.
Egy tesztképes íróval 4-8x-san végzett teszt, egész más képet mutatna ugyan erről a pörkölésről.
Tehát ha minőséget akarsz kiadni a kezeid közül, vagy magadnak megtartani. Akkor mindenképp kell egy tesztképes író.
Amivel kitudod magadnak kísérletezni az írási sebességet tégelyenként.
Jól érteted tégelyenként :K Mert egy másik tégely ugyan abból a márkából, már más minőségű. Sajnos mára nincs olyan márka amely állandó minőséget produkálna. :(

Tőlem vehetsz egy Optiarc AD-7260S írót. De azzal nem fogsz tudni tesztelni.
4x írási sebesség mellett az is ilyet produkál.

8x-san ilyen az írásminősége:

Én inkább egy Asus 24B3ST írót vennék a 4551A mellé, a tesztképesség miatt.
Mert hiába a jó író, ha nem tudod hogy melyik lemezt milyen sebességgel pörköld. :)

[ Szerkesztve ]

(#13553) IRON STORM válasza kicsirigó7 (#13552) üzenetére


IRON STORM
őstag

Azt elfelejted, hogy az NEC 45xx sorozatnál még az alacsonyabb írási sebességek voltak preferálva, ill a firmware-ben optimalizálva.
Míg az újabb íróknál már a magasabb sebességekre optimalizál.
Továbbá a 45xx sorozat ismerheti a mideket, de az időközben más revízióval kijött lemezeket már nem ugyanúgy írja meg.
A 24b3st meg az alap firmware-el nem sokat ért, crossflashelni kell.

Csak a TDi!

(#13554) kali válasza kicsirigó7 (#13552) üzenetére


kali
legenda

na ne ritek f1 teszteket mutogass már, mert szívrohamot kapunk... :)
az opti drive control párosítva ad-72xx meghajtóval = disc quality test? (igen, felvették a támogatási listába az ad-72xx szériát is!)
mellesleg az újabb szériás jvc korongokba valamiért beletörik az ad-4551a bicskája az utolsó firmware mellett is!

[ Szerkesztve ]

(#13555) kicsirigó7 válasza IRON STORM (#13553) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Nekem van, 2db ND-4550A. És van 2db 7260S is.
Tehát össze tudom hasonlítani, hogy mit tudnak.
Igaz hogy a 8x-os lemezeket 4x sebességre optimalizálták rá. Az eső fw-k ben.
De az 1.09 már a legtöbb 16x lemezt 8-12x-san, jobb minőségben pörköli.

A 24b3st írót a tesztképesség miatt ajánlottam a 4551A mellé. :D
Egy szót se írtam arról hogy az jobb lenne pl a 726X sorozattól.
Vagy hogy mostantól azzal írogasson.

[ Szerkesztve ]

(#13556) kicsirigó7 válasza kali (#13554) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Mért ne mutogassak RitekF1 teszteket.
Én meg tudom írni így is őket, talán zavar?? :DDD
Tudom hogy sokan mások csak pocskondiázzák. De én inkább ezt veszem, mint kínai verbába belefussak. Vagy akár a JVC DVD +R helyett is Maxell +R lemezt veszek.
Mert sokkal jobb minőségben megtudom pörkölni. Ráadásként sokkal olcsóbb.

Tőlem felvehették ad-72xx szériát is. De akkor sem 16x sebességen tesztelünk.
Majd mutatok tesztet Liteon 524A és AD-7260S által végzettet. Attól kapsz majd szívrohamot. :)

(#13557) kali válasza kicsirigó7 (#13556) üzenetére


kali
legenda

nem zavar, olvass bele a dvd lemez tapasztalatos témába, hogy mivel és milyen ritek médiakódos lemezeket írtam meg - még kétrétegűből is - én még nem rontottam ritek médiakódos lemezt, pedig vannak extrémnek mondható notis íróim is, de még azokkal sem tudok hibázni, a legpocsékabbnak vélt kétrétegű ritek médiakódosból sem! aki tőlem jobban teljesít ritek médiakóddal, az csal vagy festi magát! :P :))
a tesztelési sebesség egyértelműen nem a 16x, ezt nem vitatja senki sem - legalább is reméljük!

(#13558) kicsirigó7 válasza kali (#13554) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Itt a két teszt:
Igaz ezeket még tavaly csináltam, pusztán kíváncsiságból.

Világoskék TDK 16x DVD-R mid: CMC.MAG.AM3
Már hogy, ne csak ritek tesztet linkeljek. :)
Az író, LG GSA H10N 4x írás:

Sony Optiarc AD-7260S tesztje:

LiteOn ihas 524 A tesztje:

mellesleg az újabb szériás jvc korongokba valamiért beletörik az ad-4551a bicskája az utolsó firmware mellett is!

Ez valóban igaz :K Ezt a márkát csak a legújabb írók tudják jó minőségben pörkölni, több kevesebb sikerrel. +R változatot több, -R t kevesebb sikerrel. :D
De ezen márkán vagy mid-en kívül, nem találkoztam még olyan lemezzel, amit a 4550A-m nem tudott volna a lemez minőségéhez képest megírni. Úgy mint a 7260S.

(#13559) kano válasza Flashget (#13517) üzenetére


kano
nagyúr

"Csak a Puffin ad neked erőt mi?
Dögvész pusztít majd a cápák között.
Az én kedvencem ugyanis a hagymás bab.
Helyes, az enyém is. Te csak tartsd a csőröd!" :D

Az örök klasszikusok ...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#13560) Flashget válasza kali (#13554) üzenetére


Flashget
félisten

az opti drive control párosítva ad-72xx meghajtóval = disc quality test? (igen, felvették a támogatási listába az ad-72xx szériát is!)

moment

értsem úgy, hogy tesztképes író lett az optiarc 7260?

Realme GT Master Edition

(#13561) Flashget válasza kano (#13559) üzenetére


Flashget
félisten

:D

Realme GT Master Edition

(#13562) kali válasza Flashget (#13560) üzenetére


kali
legenda

azért nem teljes értékkel (fe/te teszt csak a lite-on, benq és plextor bizonyos szériáinál megy), de hozzávetőlegesen azért használható az optival!

[ Szerkesztve ]

(#13563) IRON STORM válasza kicsirigó7 (#13555) üzenetére


IRON STORM
őstag

Read only? Közel sem azt írtam, amire Te reagáltál.
Egy szónak is száz a vége, a 45xx sorozathoz már nem lesz firmware support, a 72xx sorozathoz pedig lesz. És pont ez miatt ismeri az újabb revíziós lemezeket, míg a régi író már nem.

Csak a TDi!

(#13564) kicsirigó7 válasza IRON STORM (#13563) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Igen olvasható. Mármint értettem amit írtál.
De mit ér valaki egy jó íróval, ha nem tudja hogy milyen sebességen pörköljön vele?
Az is igaz hogy a 45xx sorozathoz már nem lesz új fw.

Viszont ezzel a újabb revíziós lemezekkel nem értek egyet.
Sokkal inkább a DVD lemezek minősége romlott az utóbbi 2-3 évben,(márkától függetlenül). Amely beszerzésenként, kiszerelésenként de akár tégelyenként is változhat.
Ez visszavezethető az olcsóbbodáshoz. Mert ilyen lemez árak mellett nem éri meg a márkáknak saját gyártósoron készíteni a lemezeiket. Így kiadják bérgyártásba, vagy ép Kínában létesítenek gyártósort. Mára a mennyiség nem a minőség a lényeg, mert csak így van rajta haszon. Sokan mások, eleve 5-6 gyártóval gyártatnak, azt saját márkanéven értékesítik.
Én épp ezek miatt ajánlottam Hequila részére egy tesztképes író beszerzését. Mert jártam már úgy hogy 4x sebességen nagyon csúnya írásminőséget produkált a 4550A-m, míg 8x-san sokkal jobb minőség született ugyan azzal az író/lemez fw kombinációval. Előtte lévő tégely lemezzel semmi gond nem volt 4x-sen sem. Volt hogy ellenkezőleg történt. Simán elírtam 4-5 tégely lemezt Sony lemezt 8x-tempón, szuper minőségben. Aztán egy új beszerzésnél már csak 4x stratégia tudott elfogadható minőséget kihozni a lemezből. 8x-san pocsék eredmény született. Az egyik sony tajvanon, a másik már indiában készült.

Tehát nem elég egy jó minőségben pörkölő író, és egy megszokott írási sebesség.
Sajnos mára oda értünk hogy ki kell tapasztalni a lemezeket, akár tégelyenként is.
Amit csak egy tesztképes íróval lehet. Ezeket,te is ugyan ilyen jól tudod mint én. :)

[ Szerkesztve ]

(#13565) kali válasza kicsirigó7 (#13564) üzenetére


kali
legenda

nem csak/feltétlenül a korongok minőségének a romlása jellemző - bár arra is van példa elég sok -, hiába is jó minőségű az írható média, ha nincs rendes kapcsolat/együttműködés az optikai meghajtók és a korongok fejlesztői között, nincs rendes optimalizálás az írási stratégiák tekintetében...

(#13566) Arthur007


Arthur007
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérem.
Megbízható satás írót vennék, amelyik gond nélkül írja a mínuszos Verba lemezeket, mivel több tégelynyi van még belőle, a régi íróm Pioneer volt.

Előre is köszönöm a választ!

(#13567) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, a "milyen gépek vegyek" topicból jövök, mostanában erősen a NEC AD7260S jelzésű íróját szoktuk ajánlani konfigokba, érdekelne, hogy a 4300Ft-os árával még mindig jó-e, vagy van már más, esetleg jobb alternatíva? :) üdv

(#13568) IRON STORM válasza Jim-Y (#13567) üzenetére


IRON STORM
őstag

Még mindig jó.

Csak a TDi!

(#13569) Jim-Y válasza IRON STORM (#13568) üzenetére


Jim-Y
veterán

Oké köszi :R

(#13570) Flashget válasza Jim-Y (#13569) üzenetére


Flashget
félisten

neked nem való mert hangos :DDD

Realme GT Master Edition

(#13571) Arthur007


Arthur007
csendes tag

Senkinek nincs tapasztalata a fentebb kérdezett dologgal kapcsolatban? :U

(#13572) Flashget válasza Arthur007 (#13571) üzenetére


Flashget
félisten

nem sokat kellett volna visszaolvasnod..én használtam helyetted a keresőt is és kiadott sok infót "ajánlott írók" két szóra. :D

Verbatim DVD-R nem ajánlott lemez (az új írók nem is nagyon szeretik a mínuszos lemezt pár kívételtől eltekintve) de ha már sok mínuszos verbád van akkor
samsung223L vagy LiteOn 624 vagy Optiarc 726x, Asus DRW-24B3ST(nem ebben a sorrendben)

kerülendő írók:
samsung 223C
LG
Pioneer (QSI írók a Pio nem gyárt már csak BD írót sk)

Realme GT Master Edition

(#13573) Arthur007 válasza Flashget (#13572) üzenetére


Arthur007
csendes tag

Köszönöm szépen! :R

(#13574) sokoo


sokoo
csendes tag

Sziasztok!

Új írót szeretnék vásárolni, ehhez kérném a segítségeteket. Olyan írót szeretnék, ami gyorsan olvas, lehetőleg vacakabb lemezeket is (karcos). Az írási sebesség és minőség nem fontos, nagyon ritkán írnék vele. Előre is kösz a tanácsokat! :R

- war. war never changes. -

(#13575) Topanka


Topanka
aktív tag

Úl konfigot rakok össze, de idáig sose foglalkoztam vele, hogy milyen DVD írót vegyek.
Az egyik gépemben egy Pio 1000 körüli tipus van fogalmam sincs a pontos tipusról.
Sose volt baj vele.
Most, hogy olvasgatom a fórumot, (kár volt) csak belezavarodtam, mi is lenne a jó.
Főleg ebbe a firmware dologba.
Segítsetek legyetek szívesek!
Melyik DVD írót vegyem meg?
Ritkán írok, de az legyen megbízható. Inkább olvasok vele (gyorsolvasás). Jó ha minnél többfélét kiolvas. Csendes legyen. Strapabíró, és azért jó ha javítani is tud.
Kapható legyen, és fekete. Tesztekkel nem foglalkoztam. De lehet, hogy fogok, mert praktikusnak tartom. De ha tudjátok mely lemezekkel dolgozik jól, írjátok azt is meg.
Vagy a JVC+RW átlagban mindegyikhez jó?
Várom a tippeket.
Ja, azt is írjátok meg, melyik firmware-t használjam hozzá.
Ezt külön töltsem le hozzá?
Nekem ilyen chipset gondok ne legyenek.
Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#13576) Topanka


Topanka
aktív tag

Esetleg a SAMSUNG SH-S223L lenne nekem a megfelelő?
Samsung SH-S223C OEM-et találtam abban a boltban ahol a többi hardvert veszem. Mit jelent a "C"? Ettől még ez is van olyan jó mint a SH-S223L? Ez a bolt a DigitalTrend.

[ Szerkesztve ]

(#13577) Topanka válasza Flashget (#13572) üzenetére


Topanka
aktív tag

Bocsi mindenkinek, most olvasom hogy a 223C kerülendő!!!

(#13578) Topanka


Topanka
aktív tag

Kettőt kinéztem, melyiket ajánlanátok, és miért?
NEC AD-5260S Fekete,
NEC AD-7260S Fekete,
vagy a NEC Sony 726 sorozat valamelyikét,
Sony AD-5260S-0B OEM fekete,
Sony AD-7260S-0B OEM fekete,
illetve ennek a 1B-3B változata.

[ Szerkesztve ]

(#13579) Topanka


Topanka
aktív tag

Az OEM-ekről, ha jól értem a honlap azt írja, hogy nem lehet frissíteni az 1.03 firmware-val?
Ez igaz?

(#13580) Flashget válasza Topanka (#13576) üzenetére


Flashget
félisten

a 223L az MTK "B" chipsetes
a 223C saját azaz samsung chipset..egy rakás fw-t adtak ki hozzá és még mindig nem jó (valszeg nem is lesz jó)
asszem az ilyenre mondják fejlesztési zsákutca ;]

Realme GT Master Edition

(#13581) Flashget válasza Topanka (#13578) üzenetére


Flashget
félisten

árulnak ott asust is..
"Asus 24B3ST vedd - crossflasheld Plextor 890SA 1.05 firmware-el egész jól ír." by IRON STORM
hmm jól felment a LiteOn 624 ára.

NEC AD-7260S = Sony AD-7260S (ráadásol Optiarc a név :D)
az OEM = csomagolásra vonatkozik (nem kapsz CD-t kábelt) csak egy nylon zacsiban egy írót. ennek semmi köze az fw frissítéshez.

ennek az írónak egy hátránya van..hangos.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#13582) Topanka válasza Flashget (#13581) üzenetére


Topanka
aktív tag

Mégis melyiket ajánlanád?
Asus 24B3ST, vagy
Plextor 890SA 1.05 firmware-el
Ár értéket ha figyelembe vesszük?
Nem használnám profi szinten, és állandóan.
Megbízhatóság, csendesség, javító készség (rosszabb állapotú lemezek olvasása) lenne a fontos.

(#13583) nadragulya válasza Topanka (#13582) üzenetére


nadragulya
csendes tag

Az Asus 24B3ST-t ajánlotta Plextor 890SA-ra "átokosítva" és annak is a legújabb 1.05 firmware-ét.
Ezekről a korábbi hozzászólásokban már volt szó, az okosítás részletes leírásának linkje is fenn van.

(#13584) mekex válasza kali (#13554) üzenetére


mekex
tag

Király, hogy felvették az OptiArc AD-7203 -at a támogatott listába.
Egy ilyen DVD írót vettem a "Milyen asztali gépek vegyek" topik ajánlatára.

A Samsung SH-S223L mivel jobb egy OptiArc AD-7203 -nál?
Minőségben vagy vannak plusz funkciók (ficsőrök) is?

(#13585) Flashget válasza mekex (#13584) üzenetére


Flashget
félisten

a samu halk és részben tesztképes író (kprobe2 és Opti Drive Controll progikkal)a Jitter értéket kivéve. ezért nem fogadják el a tesztet vele, de önmagadnak teljesen jó írás teszthez.
samsung 223L és LiteOn 624 írás teszt szinte 99,9%-ban egyezik az eredmény.

Realme GT Master Edition

(#13586) Flashget válasza Topanka (#13582) üzenetére


Flashget
félisten

asust és crossflasheld plextorra

a Plextort nem éri már megvenni,mert LiteOn belsőt takar és a LiteOn olcsóbb író.

Realme GT Master Edition

(#13587) mekex válasza Flashget (#13585) üzenetére


mekex
tag

Köszi a választ. :R

(#13588) Topanka válasza Flashget (#13586) üzenetére


Topanka
aktív tag

Üdv Flashget
Köszönöm a válaszod.
Akkor az Asust veszem meg. És ha jól értem driver-ként a Plextor 1.05 crossflash-t használjam, így átváltoztatom az Asust Plextor-rá.
De végül mi az a crossflash? Az esze a DVD írónak? Mint driver?

[ Szerkesztve ]

(#13589) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

Lehet hogy rossz helyre írok, de azért bátorkodok feltenni egy kérdést.

Találtam itthon egy LG GSA-7176B írót, de nincs itthon rá szükségem, ezért el szeretném adni, viszont fogalmam sincs hogy milyen állapotban van. Tudnátok nekem mondani egy programot amivel le tudom tesztelni normálisan? Nem szeretnék sz*rt eladni...

Köszönöm szépen! :R

(#13590) IRON STORM válasza Topanka (#13588) üzenetére


IRON STORM
őstag

Asus 24B3ST ugyanaz mint a Plextor 890SA ill ugyanaz mint a Lite-On 324/424/524/624 B.

Az Asusra felmegy a Plextor 890SA 1.05 firmware, és így teljes értékű Plextor íród lesz az Asus helyett, ami jobb minőségben fog vésni.

Csak a TDi!

(#13591) Topanka válasza IRON STORM (#13590) üzenetére


Topanka
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek.
Üdv

(#13592) Orgi


Orgi
őstag

Másfél éves NEC7241-em dobált pár power area calibration errort és Verbatim DL lemezeknél ez nem túl költséghatékony, most Liggy-féle bitsetting 1.03 fw van rajta, esetleg van ettől jobb/frissebb? Ez a hiba alapján kezdhet megfáradni az író?

[ Szerkesztve ]

(#13593) kali válasza Orgi (#13592) üzenetére


kali
legenda

a lencse nem koszos?

(#13594) Orgi válasza kali (#13593) üzenetére


Orgi
őstag

Nem tudom és azt se, hogy lehet megnézni :( Gondolom az egész írót szét kéne kapni hozzá?

(#13595) kali válasza Orgi (#13594) üzenetére


kali
legenda

igen, sajnos csak a ház levételét követően férhetsz hozzá a lencséhez, de annyira nem nagy művészet azért szétszedni!
esetleg próbáld még meg a gyári 1.03 firmware verzióval, hátha... bár az általad is használt firmware verziókkal nem szokott gond lenni, sőt!

(#13596) fer


fer
őstag

Ha jól olvastam akkor az Asus DRW-24B3LT ajánlott írónak minősül! És mi a garancia, hogy át tudom flashelni iHAS 624-re?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#13597) IRON STORM válasza fer (#13596) üzenetére


IRON STORM
őstag

Át lehet ez tény. De inkább Plex 890SA-ra flasheld.

Csak a TDi!

(#13598) Orgi válasza kali (#13595) üzenetére


Orgi
őstag

Asszem én voltam a s*gg, a layer breaket xbox-módban hagytam imgburnben, vagy ez mind1?

(#13599) fer válasza IRON STORM (#13597) üzenetére


fer
őstag

Azzal miért járok jobban! És bármikor át lehet flashelni a másikra?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#13600) Bivaly56


Bivaly56
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vetem egy ASUS 24B3LT-t szeretném átflashelni PX-L890SA 1.03-es íróvá.
PX-L890SA 1.03-as bin-re lenne szükségem!
http://data.hu/get/3551638/A24B3LT.zip itt már nincs fent sajnos!
Ha valakinek megvan örülnék neki ha feltudná tölteni valahová ,vagy adna egy linket!!
Köszönöm előre is!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.