Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12651) Kassadin válasza Flashget (#12650) üzenetére


Kassadin
addikt

SM-S223C

IRON: Jó ezt olvasni.... :DDD

Ha beszarik, akkor még remélhetőleg gari lejárat előtt fog... :O

[ Szerkesztve ]

(#12652) verybigboy válasza Kassadin (#12651) üzenetére


verybigboy
senior tag

Csak kicsit kellett volna visszaolvasni a forumba és láttad volna hogy épp a C verzió esik a nem ajánlott kategóriába, az összes többi jobb választás lett volna.

Ha tudod cseréltesd vissza (és persze ha akarod).

(#12653) tlala


tlala
addikt

Azt hiszem, megtaláltam a Lite-On 624B írómhoz a megfelelő lemezt. :))

Verbatim 16x, MCC004 (Made in United Arab Emirates, 50 db-os henger)
Írásmód: 16x, SB on, OH off, FH off

(#12654) Kassadin válasza verybigboy (#12652) üzenetére


Kassadin
addikt

"Csak kicsit", nem tudhatom hogy melyik oldalon van leírva hogy mi ajánlott és mi nem... :U :)

[ Szerkesztve ]

(#12655) verybigboy


verybigboy
senior tag

Nemtudjátok véletlenül, ha pl. németországból rendelek online lemezeket, a lemezek kinti árán és a megfizetett szállítási díjon kívül kell még valamit a lemezek kiszállításánál nekem a futárnak (UPS? DHL) fizetnem? (valami plusz adó???)

Nem ipari mennyiségről beszélek, kb. 300-400 lemezről beszélünk.

(#12656) Flashget válasza Kassadin (#12651) üzenetére


Flashget
félisten

pont ezért linkeltem olvasd el azt az összefoglalót az írókról..de hát így jártál..

Realme GT Master Edition

(#12657) Flashget válasza Kassadin (#12654) üzenetére


Flashget
félisten

amit linkeltem azon de szerintem még most sem olvastad el

Realme GT Master Edition

(#12658) Flashget válasza tlala (#12653) üzenetére


Flashget
félisten

+os lemez ez a lényeg...

Realme GT Master Edition

(#12659) Kassadin válasza Flashget (#12657) üzenetére


Kassadin
addikt

Gondolom fel se merült benned hogy tegnap már nem néztem meg válaszolt-e valaki nekem, ma pedig megvettem a cuccost, anélkül hogy ma átolvastam volna a válaszokat...Nem hiszem hogy egy világ fog összedőlni hogy ilyenem lett. Legközelebb figyelmesebb leszek, és köszi a segítséget ;).

[ Szerkesztve ]

(#12660) verybigboy


verybigboy
senior tag

@ Kassadin: Nem bántani akarunk, épp az ellenkezője, segíteni szerettünk volna Neked, nem rosszindulattal írtuk amit írtunk ... persze meg fogja írni a lemezeket a C-s változat is, itt csupán az van hogy lehetett volna jobb választásod is (de persze ebbe nekünk már beleszólásunk nincs).

Peace!

(#12661) Kassadin válasza verybigboy (#12660) üzenetére


Kassadin
addikt

Egy szóval se írtam hogy engem bárki is bántott, csak minden alap nélkül a körülményeket nem ismerve nekem ugrott ilyen egyszerű a helyzet.

(#12662) Epiph


Epiph
tag

Milyen írót javasoltok leginkább? Lg, Sony-Nec, Pioneer, Samsung?

(#12663) elistvan válasza IRON STORM (#12649) üzenetére


elistvan
senior tag

Köszi.

Epiph: A Plextor már nem gyárt csak gyártat írókat, ha ugyanúgy irreálisan magas az ára mint régebben akkor nem érdemes. (Mondjuk szolgáltatásokban és minőségben régen magasan verte az összes többit). Az LG nem a szívem csücske régen volt az válogatós volt, a NEC mikor még saját maga gyártott és nem közösködött a Sonyval akkor príma volt (3540A-m volt tőlük a flexkorongot is megírta szépen) Sonyval 1rossz tapasztalatom van a dvd írás kezdetén egy4x-es dru-501-essel talán ami pont a gari vége előtt döglött meg. Summa summárum: eddig kopp-kopp a satás samusung bevált egy 223F és egy 203P-t nyúzok. De ez magánvélemény.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#12664) Flashget válasza Epiph (#12662) üzenetére


Flashget
félisten

olvasd

Realme GT Master Edition

(#12665) Epiph válasza elistvan (#12663) üzenetére


Epiph
tag

samsungal voltak problémáim anno olvasóval igaz, de az egyik ismerősömnek most kezdett el behalni nem hajlando írni csak 4x -en és néha válogat is (pl.: 8x osan írna akkor kiírja hogy nem lehetséges... de átállítja 4x esre és tökéletesen ír) Lg- gsa4163b m volt2 az elsővel sokáig írtam hiba nélkül aztán jött a válogatós rész nemmindent írt meg azt is csak 4x sen.. Bootolni esélytelen róla és az ajtó se akar kinyilni, a másik ugyanezt kezdi ezért gondolkodom a cserén... a régi TEAC cd íróm túlélte mindegyiket és a mai napig tökéletesen működik. Azóta gondolom nemsokat javult akkor az LG, Pioneer en elgondolkodtam mert igaz nemsokkal de drágább és szerintem az se sokkal jobb mint a versenytáraskaz igazság, hogy anniyra nem ismerem... Sony-Nec et sem ismerem. Szóval ezekközül te a Samsungra voksolsz. Mindenféleképpen átgondolom, köszönöm a választ!

(#12666) Epiph válasza Flashget (#12664) üzenetére


Epiph
tag

Szóval akkor LiteOn, Sony, Samsung a tesztsorrend szerint...

(#12667) Flashget válasza Epiph (#12666) üzenetére


Flashget
félisten

igen de a tipusokat is nézd ne csak a gyártót!
pl.
samsung 223L oké
samsung 223C nem oké

viszont van ami az egyiknél előny hátrány a másiknál
pl.
a samsung halk kevésbé válogatós a lemezekkel az optiarc hangos és válogatósabb a lemezek kapcsán, viszont szebben írja meg a lemezt mint a samu.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#12668) Epiph válasza Flashget (#12667) üzenetére


Epiph
tag

Szóval akkor Sony-Nec el járok jol abból akármelyik jó (max nem ír meg annyimindent... én meg maxelt szoktam írni azt eddig minden vitte meg Verbát)

(#12669) elistvan válasza Epiph (#12668) üzenetére


elistvan
senior tag

A samu is megírja a maxellt rendesen. Igaz csak adatot tennék rá, ha konzolozol ahhoz valami komolyabb alapanyag ajánlott. A verba mondjuk szvsz agyon van hypeolva mindenütt, holott ugyanúgy abból is kifoghat az ember fia rossz szériát azt is hamisítják.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#12670) Epiph válasza elistvan (#12669) üzenetére


Epiph
tag

mindent hamisítnak... ár/érték arányba akkor melyik a jobb? Végülis az LG -m az első 3 évben elég jó volt utánna haltbe szép lassan... csak hallottam, hogy mostmár mégrosszabbak (nemtudom mennyire igaz) ezért nem gondolkodtam ebbe a márkába. Eddig a Sony-Nec ami nekem tetszik. (árban és a leírtak alapján nem utolsó a sorban szinte mind megállja a helyét ahogy kivettem)

[ Szerkesztve ]

(#12671) feco100


feco100
tag

Sziasztok!

Erről az íróról mi a véleményetek?
Nec AD-7260S-01 OEM [link]

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

(#12672) gg72 válasza feco100 (#12671) üzenetére


gg72
veterán

(#12673) feco100 válasza gg72 (#12672) üzenetére


feco100
tag

Olvastam már.
Tehát akkor ez egy megbízható író.Nyugodtan beruházhatok rá.Ugye?
Az eddigiekben főleg pluszos Verbatimot használtam.Gondolom ehhez az íróhoz is jó ez a típusú lemez.Vagy esetleg van jobb tippetek lemezre?

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

(#12674) gg72 válasza feco100 (#12673) üzenetére


gg72
veterán

Megbízhatsz az illető ítéleteiben, nyugodtan megveheted, a +os Verbatim lemez is jó választás hozzá, esetleg +os Sony, ami még nagyon megbízható mostanában.

Ha +os lemezt írsz, célszerű lesz majd feltenni a 7260S-re a bitsettinges FW-t, ezzel DVD-ROM-nak írja majd meg az ilyen lemezeket, ez biztosítja a legjobb kompatibilitást: [letöltés]
[forrás]

[ Szerkesztve ]

(#12675) feco100 válasza gg72 (#12674) üzenetére


feco100
tag

Köszönöm Szépen a válaszaid!

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

(#12676) Flashget válasza Epiph (#12668) üzenetére


Flashget
félisten

lemezekből ezt vedd 8próbálgasd majd)
Sony -R
Verbatim +R
JVC+R
Maxell + -

DL-ből Verbatim, Ricoh

Realme GT Master Edition

(#12677) Flashget válasza Epiph (#12670) üzenetére


Flashget
félisten

verbatim nagyobb hamisítás amiről,én tudok (ami nem azt jelenti, hogy azóta nem volt) pár éve volt

Realme GT Master Edition

(#12678) feco100 válasza Flashget (#12676) üzenetére


feco100
tag

Szia!

A Maxell plusszosból jó az a 40Ft körüli lemez?

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

(#12679) tlala válasza Flashget (#12677) üzenetére


tlala
addikt

Igen, 2006-2007-es hír, vélhetőleg igaz - bár nekem egyetlen ismerősöm sem találkozott vele (ami persze nem jelent semmit), anno sokat beszéltünk róla.
Voltak hírek hamis TDK-ról, stb. is.

Viszont ha azt kell kimondani, hogy melyik volt az elmúlt 10 év tartósan legmegbízhatóbb márkája, akkor az bizony a Verbatim.

(#12680) gg72 válasza Flashget (#12676) üzenetére


gg72
veterán

Az összessel egytértek,, kivéve a Maxell-t, nekem még nem sikerült közepesnél jobb lemezt kifogni belőlük... Illetve hozzátenném még a Sony +R lemezt is a listához. ;)

[ Szerkesztve ]

(#12681) verybigboy válasza gg72 (#12680) üzenetére


verybigboy
senior tag

Nemtudom, én próbálkoztam Sony -R el, de nálam nem igazán jött be (ez persze másoknál máshogy lehet). 2-3 alkalommal vettem már az akácfa utcai üzletben ilyen lemezt (3-4 hónapon belül) és soha nem sikerült igazán jól megírnom ... még a legjobban az "öreg" Samsung 203 írta meg, az is csak nagy sebesség mellett (18x-an).

Ami tényleg jó széria volt az a Maxel Xtreme Protek + os és - os verziók, mind csodás eredményt produkált ... sajnos már csak 100 lemez van ebből a tarsolyomba, de ezek csodás lemezek voltak (és még ma is azok) ... úgylátszik már öregszem, a régi emlékekből élek :)

(#12682) Flashget válasza tlala (#12679) üzenetére


Flashget
félisten

annyi maradt meg bennem, hogy azidőtájt a hamisitás miatt beparázott mindenki a -os verbáktól ezért vette mindenki a +ost ami nem volt akkor még olyan jó mint a -os verzió.
akkor még az igazi verbatim TY mides volt.

ezt nem is vitatom...

Realme GT Master Edition

(#12683) Flashget válasza feco100 (#12678) üzenetére


Flashget
félisten

tegnap vettem egy 25-ös gurigával +os maxellt zöld/fekete csomagolású.
teszteltem többféle írással és a 12x lett ilyen az 1 hónapja vett íróval.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#12684) kicsirigó7 válasza gg72 (#12680) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

A Maxell Ritek -R+R lemezeit a régebbi Optiarc AD-724xS, vagy a LiteOn klon ((7220S)) széria, nem szereti.
Viszont az elődmodellel megegyező AD5200S szépen írja a +R lemezt.
Az új AD-726xS kitűnően mindkét változatot.
A satás 223F/L/B Samsungok szép minőségben pörkölik 8-12x-es tempón, mindkettőt.
LiteOn 524 a samukkal megegyező minőségben szintén.
LG-H10N /H12N szintén.
Nec ND-4550A detto.
Mindegyik felsorolt írónál a 8x-os tempó a megfelelő sebesség.
Samuknál a legfrissebb firmware nem árt.Mint ahogy minden márkánál.

Régebbi Samsung SH-S203D SH182D közepes minőségben a -R t. Viszont jó minőségben a + R változatot.

[ Szerkesztve ]

(#12685) kali válasza kicsirigó7 (#12684) üzenetére


kali
legenda

közel 200 darab maxell dvd-r 16x (ritek f1) és majdnem 100 darab maxell dvd+r 16x (ritek f16) lemezt írt meg hibátlanul egy ad-7243s (1.03) író, ezért én nem merem mondani, hogy nem szereti...

(#12686) kicsirigó7 válasza kali (#12685) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Egy szóval sem írtam hogy elrontják a Ritek lemezeket, csak azt hogy nem szeretik.
Igaz csak pár napig voltak nálam a 7241/7243 típusok. De ettől független kipróbáltam pár fw verzió/Ritek párosítást.

A RitekF1-et közepesen, vagy is inkább gyengén írták, a RitekF16-os jó PIE PIF értékben, csak kicsit sokallom a jitter %-kot.

Sony Optiarc AD-7241S (DRU-875 fw)
RitekF1

RitekF16

Sony Optiarc AD-7243S (1.03fw)

RitekF1

RitekF16

[ Szerkesztve ]

(#12687) kali válasza kicsirigó7 (#12686) üzenetére


kali
legenda

havernál anno - 8x írás mellett - ettől jobb jitter értékek születtek!

(#12688) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

Főleg ehhez képest alul maradnak.

Sony Optiarc AD-7260S

RitekF1

RitekF16

(#12689) kicsirigó7 válasza kali (#12687) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Én Maxell lemezt 8x-san pörkölök, miden íróval.

(#12690) gg72 válasza verybigboy (#12681) üzenetére


gg72
veterán

Én is úgy tapasztalom, hogy az utóbbi iőben alábbhagyott a mínuszos Sony minősége, viszont a +os továbbra is tartja a magas színvonalat!

A Maxell Xtreme Protek lemez meg tényleg az exkluzív kategória, nekem is van még néhány, a valaha létezett egyik legjobb lemez (volt sajnos).

[ Szerkesztve ]

(#12691) #21078528


#21078528
törölt tag

Sziasztok!
A "lemezes" fórumban már érdeklődtem, de nem kaptam választ, tehát itt is próbálkozom...
Szóval szerintetek 1 Samsung TS-H552U-val végzett tesztek mennyire megbízhatóak?
Köszi!

(#12692) tajcsi


tajcsi
senior tag

Szeretnék vmi kis faja DVD írót venni. Jól olvasson és halkan dolgozzon, ezeka legfontosabb szempontok. Én ezekhez a tesztekhez fikarcnyit sem értek, nem is akarom fárasztani magam, hogy megértsem (lásd: lustaság fél egészség), ezért kérem a fórumozókat, mit ajánlanak...esetleg priviben is, tökmindegy.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#12693) elistvan válasza kicsirigó7 (#12688) üzenetére


elistvan
senior tag

F16 -os alapú az Omega Freestyle? Vagy ezen kívül melyik márka még?

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#12694) jeni


jeni
félisten

Ez már jó érték? Igaz csak 2,9 Giga adatot írtam rá

(#12695) gg72 válasza tajcsi (#12692) üzenetére


gg72
veterán

Ha a legfontosabb a halkság és a jó olvasás, akkor én ajánlanám ezt: ASUS DRW-24B1ST
Ez egy Liteon klón, de a legújabb gyári 1.03 FW-vel tűrhetően is ír. Vannak ennél jobb írók is (pl. Optiarc 7260S), de az lényegesen hangosabb.

Amúgy meg: [link]

[ Szerkesztve ]

(#12696) tajcsi válasza gg72 (#12695) üzenetére


tajcsi
senior tag

Mmit jelent az, hogy "jó" ír? Mert az, amit én itt láttam, a teszteredmények mennyire is ükrözik a valóságot? A jó ír nekem azt jelenti, hogy ha megírok valamit akkor azt egy másik olvasó is betudja olvasni...nem úgy mint annó a ratyi LG cd íróm :DDD

A halkság meg végülis tökmindegy, nem használnám túl gyakran, vagyis, amikor meg nem használom akkor tuti halk :C

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#12697) kicsirigó7 válasza elistvan (#12693) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Az Omega Freestyle 16X DVD-R = CMC MAG AM3. DVD+R= CMC MAGM01 a +R, itt is jobb minőséget képvisel a -R lemezétől. De a mid változhat az Omega lemezeinél, hiszen csak gyártat lemezt, ott ahol olcsóbban tudja.Tehát akár Ritek /Sony/MBI mid-el is kaphatod.
RitekF16 a Maxell 16x DVD +R,(mostaniban mind az).Régebben Maxell/ Ricoh middel is volt.
Vagy előfordul FUJI 16x DVD+R ben. TDK -ban Philips-ben, Platinum +R jelzésű lemezei között.

[ Szerkesztve ]

(#12698) kicsirigó7 válasza jeni (#12694) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Úgy látom alakul az a YUDEN lemez. :C

(#12699) gg72 válasza tajcsi (#12696) üzenetére


gg72
veterán

"A jó író nekem azt jelenti, hogy ha megírok valamit akkor azt egy másik olvasó is betudja olvasni...nem úgy mint annó a ratyi LG cd íróm"

Hát kb. ennyit jelent, hogy jó író. :) A teszteredmények pedig nagyjából ezt is tükrözik vissza, hogy melyik író milyen lemezzel és írási sbességgel ad jó eredményeket. Minél jobbak ezek, annál jobb lesz a kompatibilitás más meghajtókkal, vagy asztali lejátszókban, nem beszélve a megírt lemezek tartósságáról.

(#12700) Flashget válasza kicsirigó7 (#12698) üzenetére


Flashget
félisten

de mennyit írt rá azt is nézed?

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.