Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13651) Traxx válasza kicsirigó7 (#13650) üzenetére


Traxx
őstag

Köszönöm a választ :R Az az igazság, hogy fw-kkel mókuskodni nem szeretnék. Olyankor egyébként mi a helyzet, ha megtartom az eredeti fw-t, mennyivel lesz másabb, esetleg gyengébb? Amúgy nem csak ebben a boltban nézelődök, hanem máshol is, de ezt linkeltem a választék miatt :)

A Samsung esetében az SH-S222A és L verzió között mi a különbség? Illetve (ha létezik) 223A, akkor az már kevésbé jó?
A Satás meg gondolom azért ajánlottabb, mert már vannak lapok, amiről totál lekapták az IDE csatit, vagyis egy esetleges lapcserénél vakarózás lenne...jól sejtem?

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#13652) kicsirigó7 válasza Traxx (#13651) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Samsung SH-S222A a sima, SH-S222L a LightScribe változat.

223A nem létezik! Legalábbis én nem tudok róla. :N
Samsungnál a 223 a satás verziót jelenti, a 222 az IDE.
Satásban csak a 223L vagy 223F verziót vedd meg, a többi felejtős.

223AB- vel még nem találkoztam, nem teszteltem, ezért nem merem ajánlani.
De ha mégis ezt veszed, akkor lesz hazai infónk róla. Vagy jó vagy nem. :DDD

Ezek az Asus írók, asus fw verziókkal közepes minőségben pörkölnek. Nem is nagyon jött ki azóta újabb változat. Emiatt kell a Crossflas.

Szk:
Abban igazad van, hogy lapcsere esetén majd vakarózhatsz. Ha azon esetleg nem lesz majd egy IDE csati sem. :K Ha lapcserére készülsz a közeljövőben, akkor inkább satás írót vegyél.

[ Szerkesztve ]

(#13653) Traxx válasza kicsirigó7 (#13652) üzenetére


Traxx
őstag

Még egy pár kérdéssel zaklatnálak :B
S 223-nál a firm-ben vagy másban rosszabbak a nem L és F verziók? Illetve van köztük lényegi különbség? (mármint F vs. L) Bétateszter nem hiszem, hogy szeretnék lenni :D

Lapot cserélni most nem szeretnék, bár ez kb. 3 éves, de jelenleg nincs nagyobb teljesítményre szükségem. Szóval majd ha megmurdel, csere :D

Köszönöm ismét..elsőre a Samu felé hajlok :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#13654) kicsirigó7 válasza Traxx (#13653) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Samsung SH-S223F a sima, SH-S223L a LightScribe változat.
Ez mindkettő jó író. Kifutó széria, ezért nehéz őket beszerezni. Lassan már csak elfekvőben vannak néhány boltban.
A 223L /222L- a két legjobb írásminőségre a Samsungok közül.
223F/222A is jó, ezek kicsivel gyengébbek írásminőségben.
De még mindig jobbak mint a mostani LG és Pioneer írók, és az újabb SH-S223C.

(#13655) Flashget válasza kicsirigó7 (#13654) üzenetére


Flashget
félisten

Tegyenek a 223C-be MTK chipsetet és jó lesz az is a név meg legyen mondjuk 223D :)

Realme GT Master Edition

(#13656) kicsirigó7 válasza Flashget (#13655) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Abba már nem raknak semmilyen más chipsetet. :N

Hiszen itt az új Samsung SH-S222AB MTK B szériás chipsettel.
Igaz nekem még nincs, de már vannak tesztek az írásairól külföldi oldalakon.
18x írás JVC DVD+R lemezre:
Samsung teszt:

LiteOn teszt:

Nem is olyan rossz pörkölés. :D

[ Szerkesztve ]

(#13657) Kcsabi


Kcsabi
tag

Sziasztok!

Ha netán érdekel valakit, az Aquaban most lehet kapni Samsung 223L dvdírót, olyat amit itt az oldalon nagyon ajánlanak.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#13658) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

Az az érdekes hogy a Samsung SH-S222AB -nek a csatlakozó felülete:
S-ATA :Y
Holott eddig a 222-es sorozat volt az IDE, 223 sorozat a S-ATA.

(#13659) Traxx


Traxx
őstag

Na voltam egy boltban (amiről mint kiderült, elnéztem az árlistáját, mert nincs Samsungjuk). Én pedig ezt kerestem volna...és konkrétan lehulladékozták az írót... Szóval az a kérdés, hogy ezt mire alapozzák? Mert a belinkelt tesztek alapján jól ír...ezek szerint a hosszú távú megbízhatósága vagy a tartóssága kevésbé jó?

kicsirigó7: köszönöm a privit, de boltinak örülnék jobban :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#13660) Traxx válasza Traxx (#13659) üzenetére


Traxx
őstag

Más: ha úgy alakulna, hogy a NEC mellett kellene maradnom, akkor annak a halkítása megoldható valahogyan? Mert ezen kívül nem sok gondom volt vele, de a hangja zavart...íráskor felőlem játszhat polkát is, de ha olvas (filmnézés ugye), akkor csöndben legyen :D

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#13661) kicsirigó7 válasza Traxx (#13659) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Nekem van Samsung 182D,már 5éves 203D,203B, 4 évesek 223F,3 éves 223L.1 éves.
Tehát a tartóssággal nincsen baj.
Volt már 222L, 222A, 223C.íróm is
Ezek közül csak a 223C-vel nem voltam megelégedve. Ezt az írásminősége miatt adtam el.
222L, 222A írókat elkönyörögték tőlem, olyan haverok akiknek az alaplapjukon még nincs Sata csati.
Egyébként a Samsungokkal a 182 előtti modellekkel volt probléma. Rengeteget vittek vissza belőle 6-7 éve. Nagyon sok bolt, az akkori dolgok miatt szidja. Nem is rendeltek a márkából azóta.
Lemerném fogadni, hogy vagy LG-t vagy Pioneer írót ajánlottak neked a Samsung helyett?? :DDD
De minden márkánál volt van hibás sorozat. PL Pioneer 112-116-216 íróknál rengeteg hibás darab volt.
A jelenlegi piok mind a QSI írói, nem egy nagy számok
Nec íróinál az AD 71xx szériák nagyon gázak.
Az Lg a H62L óta nem bírt egy valamirevaló szériát összehozni.

Vehetsz bátran Samsung SH-S222AB írót satás és szépen pörköl.
Azt hiszem én is veszek belőle. ;)

[ Szerkesztve ]

(#13662) kicsirigó7 válasza Traxx (#13660) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

A mostani (SONY Optiarc NEC) írók sem halkabbak mint a régebbiek.
És pont olvasáskor hangosabb az AD-7260S is. :K
Valamennyire lelehet csendesíteni, de akkor se lesz sokkal halkabb.
Filmnézéshez vagy egy LiteOn-t/klónjait vagy Samsung írót érdemes venni.

(#13663) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

Samsung SH-S222AB

Verbatim 16X DVD+R

16x pörkölése:

(#13664) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

Egyéb infó róla:

(#13665) King Unique válasza kicsirigó7 (#13663) üzenetére


King Unique
titán

Azt a :Y ,egyre jobbak ezek a samuk. :R Magasabb sebességeket is jobban finomítják ma már,16x-osan egész jól ír,4x-es meg a legszarabb lehet gondolom... :D

Gyári első "00" firmware ilyen jó,v vmi babrált fw ez? Verba az milyen,taiwani,indiai?

(#13666) kicsirigó7 válasza King Unique (#13665) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ez az alap gyári fw. Tudtommal nincs hozzá buherált. :N Samsungokhoz nem is, vagy csak nagyon ritkán készítenek módosított fw-t.

A verba mellett csak ennyi volt kiírva:
Verbatim 16X DVD+R, mid: MCC 004 (Z9848-PAPA29LE)
Burned @16X

Szk:
Nincs fenn 4x írás scan. Viszont a 22x írás nem jó megoldás vele. :(
Mint minden író, ez is a lemez külső széle felé éri el a max sebességet, de ott már megnövekszik a PI-PIF érték. Így ezzel az alap fw-vel minőségibb lemezre, max 16-18x pörköléssel nagyon szépen muzsikál.
Ha emlékszel régebbről, az alap Plextor 890SA és a LiteOn 624B fw-vel írt tesztekre.
Akkor észrevehetően sokkal jobban teljesít a Samsung már most.
Főleg a jitter nagyon szép, a magas sebességhez képest is 12% alatt van, és egyenletes.

[ Szerkesztve ]

(#13667) Flashget válasza kicsirigó7 (#13656) üzenetére


Flashget
félisten

Nem biza.

Realme GT Master Edition

(#13668) Flashget válasza Traxx (#13659) üzenetére


Flashget
félisten

a 223C az huladék
a 223L/F nem

Realme GT Master Edition

(#13669) King Unique válasza kicsirigó7 (#13666) üzenetére


King Unique
titán

Emlékszem,kösz szépen tájékoztatást! :K Ahhoz képest tényleg jók ezek az új samuk,azért is mondtam. A kföldi fórumból vannak a képek,így már világos,16-18x írás meg elég bőven,22-24x-esen se sokkal gyorsabb,sőt...
Bár...tesztképesség miatt,+fw frissítés azért még lesz talán 624-hez is több,inkább Liteon,de most eléggé feltolták az árát,samu kb durván feleannyi.

Számomra mindig is szimpatikus márka volt a Samsung,van is pár samu cuccom (dvd író,dvd lejátszó,belső & külső HDD,LCD TV,mobilteló-elégedett vagyok mindegyikkel :) ) ,bár régen gyengék voltak néhány területen,de mára alposan rágyúrtak,(talán) jobbak is,mint a konkurens koreai LG.

[ Szerkesztve ]

(#13670) belinho


belinho
senior tag

Akinek lesz ez az új samsung sh s222ab sata-s írója az írjon már valamit az olvasás alatti hangjáról. Csendes mint egy asus quitetrack-es vagy hangos mint egy sony.

(#13671) verybigboy válasza kicsirigó7 (#13666) üzenetére


verybigboy
senior tag

A Verbatim "PAPA" sorozat mondjuk egy jó sorozat, ezt azért ne feledjük!!!

(#13672) Traxx válasza Flashget (#13668) üzenetére


Traxx
őstag

Akkor most már 2:0 kicsirigó7 megerősítésével együtt :) Szóval alighanem ezt fogom majd választani. Bár most végszükség miatt bedobtam a leharcolt cirka 7 éves LG írómat 1 lemez erejéig, de a végleges megoldás mindenképpen egy új jószág beszerzése lesz.

Csak bosszant, hogy mostanában sorozatban adják meg magukat a régebbi alkatrészeim :O De hát ez van...

Köszönöm a segítséget :R

mod: belinho: erre én is kíváncsi lennék, de nem hiszem, hogy a döntést nálam sokban befolyásolná...nem akarok nagyon kavarni :)

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#13673) Vivira


Vivira
csendes tag

Szeretnék segítséget kérni.
Vettem egy használt gépet egy Pioneer 218L íróval. Olvasgattam ezt a fórumot és vettem mellé egy Asus 24B3LT-t amit tanácsotok szerint crossflasheltem Plextor L890SA-ra. (köszönöm a linket nadragulyának)
A kérdésem egy használható program lenne amivel tesztelni tudok. Az Opti Drive szerint a "Plextor" nem támogatja a disc quality futtatását, a Pioneernél ugyan elkezd futni, de error E114FB-t ír ki. A Nero Speed-del hasonló a helyzet.
Mit lehet hozzájuk használni? (igyekeztem visszaolvasni, de nem találtam infót)
Köszönöm széepn!

(#13674) TomZoy


TomZoy
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Valaki tudna ajánlani normál felhasználásra DVD írót?
Jó lenne, ha megbirkózna a legtöbb formátummal (dual layer is), illetve LightSribe technológiát támogasson, és a SATA interface.
Olyan 5-6K magasságában valahol.
Konkrét típus lenne a legjobb, de ha mondtok valami irányt az is sokat segítene.
Köszönöm!

(#13675) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Sziasztok!

Ha egy tesztelésre is alkalmas, halk, megbízható és lightscribe-t tudó SATA írót keresek, akkor az ASUS 24B3LT-n kívül van-e másik ajánlott készülék? Már csak hogy legyen választási lehetőségem :)

(#13676) fer válasza Vivira (#13673) üzenetére


fer
őstag

Ha tesztelni akarsz, akkor iHAS624B-re kellet volna flashelned! Az írás minősége én szerintem ua. mint a plextoré! Én kipróbáltam mindkettőt!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#13677) snemeth válasza Vivira (#13673) üzenetére


snemeth
aktív tag

A Plextorhoz a PlexUtilities használható. Le lehet tölteni a Plextor oldaláról: [link]

(#13678) Vivira válasza fer (#13676) üzenetére


Vivira
csendes tag

Köszönöm, én is kipróbálom. Gondolom korlátlanul flashelhető a drive oda-vissza.

snemeth: Köszi, letöltöttem, hibátlanul teszi a dolgát.

(#13679) Flashget válasza TomZoy (#13674) üzenetére


Flashget
félisten

Ha nem zavar, hogy kixsit hangosabb a társainál akkor Optiarc 7261 vagy ha sikerül találnod samsung 223L

Realme GT Master Edition

(#13680) kicsirigó7 válasza Flashget (#13679) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Én azért még mindig azt mondom hogy az AD-726xS széria, nem tesztképes.
Az egy dolog hogy felvették a támogatottsági listára az Opti Drive Control-nál, és lefuttatható vele az írásminőség teszt.

A két teszt ugyan arról a lemezről készült 8x sebességen:

Igaz hogy még két különböző LiteOn íróval készített teszt között is van különbség, de ennyi azért már hagy némi kétséget. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13681) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

Bocs Flashget, de az előbbi nem neked akart szólni. Új hsz-ként akartam, de így jött össze. :B :D

(#13682) Vivira


Vivira
csendes tag

Még valamiben kérnék szépen segítséget. Lefuttattam a Plexutilities, Drive Self Test-et és a Tray in opciónál rendszeresen Failt eredményre jut (a többi passed). Az írónak számomra észrevehető hibája nincs, csak a teszt szerint. Lehet, hogy hibátlan csak az átflashelés miatt van eltérés pl. a behúzási idő az ASUS-nál picit hosszabb mint az eredeti Plextornál és ezt veszti hibának?
Idegesít a dolog mert az író vadonat új, de mégsem vihetem vissza a boltba, hogy bocsi, átflasheltem és a plextorutilities szerint hibás a tálca behúzás. :N
Tudtok valami megoldást? (esetleg akinek Plextorra fashelt ASUSa van jelentkezik ez a hiba?)
Köszi!

(#13683) cyberace


cyberace
csendes tag

sziasztok..ha tudna valaki segíteni megköszönném.. egy IBM ThinkCentre S51 alaplapi gép nem akarja felismerni a NEC NDA-4570A dvd írót. Mi lehet a megoldás ???

(#13684) verybigboy válasza kicsirigó7 (#13680) üzenetére


verybigboy
senior tag

2 Liteon író esetén is van különbség ... nem is kicsi!

Pl. a 624 és 524 esetén PIO értékben az 524-es többet mutat, PIF értékben nagyjából egyformát, Jitter esetén meg kb. 1%-al kevesebbet mint a 624-es. Persze itt jön a kérdés, egyáltalán melyik írót lehet etalonnak tekinteni, mihez képest mutat többet, kevesebbet X vagy Y író? :F

(#13685) hermanyi válasza cyberace (#13683) üzenetére


hermanyi
őstag

Lenne egy kérdésem a mesterek felé , mégpedig platform váltás közben vagyok és a kiszemelt deszkán nem fogom tudni használni jó öreg Pioneer DVD írómat csatoló felület hiányában :(
A kérdésem a következő milyen DVD írót ajánlotok SATA csatolással (fekete) elfogadható árban olcsó kategória .
Elvárás: SATA csatolás , előlap színe fekete, ha lehet ne kerregjen mert sokat kel majd neki olvasni, írni megfelelő minőségben írjon igaz évi max 5-6 lemezt kell neki megírni :)
Válaszokat tanácsokat előre is köszönöm .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#13686) Kcsabi válasza hermanyi (#13685) üzenetére


Kcsabi
tag

Hát, ha csendes, jó minőségben dolgozó írót akarsz én a Samsung SH-S223L-t javasolnám.
Az oldalon van egy pár teszt, ezeket nézd meg, szerintem az egyik legjobb. Sokáig kerestem én is fekete színben, de most kapható itt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#13687) Balulord


Balulord
csendes tag

Sziasztok!

Xbox360 (DVD r+dl) lemezek írásához milyen meghajtót tudnátok ajánlani?(0-15k)

A jelenlegim:Sony Optiarc (NEC) AD-7173A

Xelon

(#13688) hermanyi válasza Kcsabi (#13686) üzenetére


hermanyi
őstag

Köszönöm szépen még az ára is megfelelő :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#13689) Topanka válasza Vivira (#13682) üzenetére


Topanka
aktív tag

Vivira Ment privi.
Sikerült a kérdésedre választ találni?
Itt még nem reagálta le senki, pedig Bigemperor is így csinálta.
Talán benéz, és segít.

(#13690) hermanyi válasza Topanka (#13689) üzenetére


hermanyi
őstag

Találtam egy ilyet SH-S222AB kérdés ,hogy mennyivel rosszabb mint SH-S223L/BEBE vagy még gyorsban ez a lehetőségem lenne Sony DVD író AD-7260S

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#13691) fer


fer
őstag

Az miért van, hogy a samu 203D egy jó ideje DVD-RW-nek látja a pio-val megírt bitsettinges +R lemezeket? Régen nem volt ilyen gondja, és az összes régebben megírt lemezzel ez a gond!

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#13692) feco100


feco100
tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék,hogy az Optiarc 7260S típusú író melyik fw-vel ír a legjobban?Illetve milyen sebességekkel írjak? Jvc+ és Sony+ lemezt használok.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

(#13693) Flashget válasza kicsirigó7 (#13681) üzenetére


Flashget
félisten

Most akjartam beírni, hogy a kérdező kérdésében nem volt benne, hogy tesztképes író legyen :DDD

Realme GT Master Edition

(#13694) kicsirigó7 válasza feco100 (#13692) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Optiarc 1.02, vagy Sony 1.60fw
Ajánlott írási sebesség 8-12x-res.

(#13695) feco100 válasza kicsirigó7 (#13694) üzenetére


feco100
tag

Köszönöm!

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

(#13696) kicsirigó7 válasza feco100 (#13695) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Nincs mit. :)
Némely lemeznél, pl CMC MAG AM3 a 6x írás jobb minőséget ad.
De JVC, Sony, Ritek +R lemezeknél, 8-12x tempón értem el a legjobb írásminőséget.
Ezeknél a 6x-ost nem javaslom. :(

(#13697) Orgi válasza Balulord (#13687) üzenetére


Orgi
őstag

Én korábban Optiarc 7241-el, most pedig 7260-al gyakran teszek ilyet, Verbatim lemezre.

(#13698) sagvary


sagvary
aktív tag

FuSi C1110 notebookban cserélni kellene a DVDírót, milyet tennétek bele?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#13699) gumisxxx


gumisxxx
tag

Sziasztok!

A mostani Pioneer 212D íróm 10-ből, 9-er ezt írja ki,ha írni akarok:

http://noob.hu/2011/05/16/1.bmp
Szerintetek vége? Ha igen akkor,milyet vegyek? Csak dvd írásra használom.kb 1000dvd/év. A hangja nem számít,csak jól írjon. Szinte csak 4x-en írok.

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Asus m2n-e,AMD Athlon 64 X2 5600+,Gigabyte Radeon R7 250 OC 1GB 128bit DDR5 PCI-E GV-R725OC-1GI,4GB Kingmax KLDD48F-A8KB5,Western Digital 320GB WD3200YS-01PGB0,chieftec gps-400aa-101a

(#13700) fer válasza gumisxxx (#13699) üzenetére


fer
őstag

Ha visszaolvasol ott találhatsz pár ajánlott írót! Samu 223L, Asus 24B3LT, vagy valamelyik újabb NEC! A 4X írást meg jobb ha elfelejted, nem hozza éppen a legjobb minőséget ezekkel az új írókkal, de szerintem a 212-vel sem volt optimális! A mostani ajánlott írási sebesség 8X-12X, vagy néhány esetben még a 16X tempó!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.