Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12451) Marci79 válasza gg72 (#12450) üzenetére


Marci79
aktív tag

Igazad van, bocsesz. :B

Sorrendben:
-ASUS DRW1814BL
-LG GH22NS30
-LG GSA H55N

Az ASUS-tól többet nem kell se DVD író sempedig monitor, de még noti sem. Csak alaplap.

A régi Pana. (Matsushita) CD írómat már hozzá sem teszem, ami még mindig hibátlan. Sony és Pio csak pár hétig volt gépben. Repültek is belőle. A Samutól meg parázok. LiteOn? Lehet kipróbálom majd. :K

U.I.:
A használt lemezek: Régebben Philips, de azok már nagyon ratyik lettek. Már csak és kizárólag TDK valamint Verba. Élősködő mentes lemezek. (F.U. Artisjus!)

[ Szerkesztve ]

(#12452) jeni válasza Marci79 (#12451) üzenetére


jeni
félisten

Monitorból az volt nekem a legjobb az Asus,megbántam,hogy eladtam,hogy egy 24 colos Samsungot vegyek helyette.
írókból nekem idáig a Piok váltak be amelyek még az eredetiek voltak Teac W50/Pioneer 108D és a Pioneer 111L. Teac az apám gépében van a két Piot meg a kollégámnak adtam el,lehet,hogy felesleges volt
Ma még mindig meg van a Teac VD-W50D íróm ha minden igaz az a Pio-106-nak felel meg ami feketére van szépen lefestve az előlapja

(#12453) Marci79 válasza jeni (#12452) üzenetére


Marci79
aktív tag

Hát igen. Ezért nehéz ügy dvd írót venni. A márkáknál sok a pro és kontra érv.
Páran szidják az LG-t. De nekem nagyon is beváltak. Monitorok és írók, nomeg teló. Most egy Samu U900 Soul-t nyúzok. A csajom meg egy LG KP-t.

[ Szerkesztve ]

(#12454) Márton válasza kicsirigó7 (#11714) üzenetére


Márton
nagyúr

"Szedd le innen a legújabb SB05 fw-t és frissítsd be a 223C bios-át."

Ez a tanács nem jött be. Gyárilag szépen írta 16x-osan a JVC DVD-R TY lemezeket a 223C SB04 firm-mel. Most tettem fel a 05-öt, hátha még jobb lesz, erre eleve csak 4x-esen írja :W :W

Én nem láttam különbséget a 12 és 16x írás minősége között, szóval azt sem tudom miért csak a 12x ajánlott..

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12455) kicsirigó7 válasza Márton (#12454) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Az lehetetlen, hogy az új firmware-val csak 4x-sen engedné pörkölni a TY lemezt. Ha jól tudom, fel kellene ajánlani neki a 22x-est is.
Az fw-ket azért adják ki, mert javításokat tartalmaz az előzőekhez képes.
Ott valami gebasz van az oppodban, vagy az író proginál.
Szedd le újra az SB05 exe fájlt,és újra rakd fel az íróra. De előtte kapcsolj ki minden virtuális emuláló progit Deamon stb,még a vírusirtót sem árt arra az időre kilőni. Így frissítsd be a meghajtón az fw-t. Lemez se legyen a meghajtóban.

A 16x-os pörkölést én azért sokallom, bár igaz hogy én is 12x-sen értem el a legjobb írásminőséget vele, vagy 4x-sen. Az összes többi sebességen, gyengébb volt a minőség.

(#12456) gambeca


gambeca
tag

A notimban ilyen író van, erről mi a véleményetek?

MATSHITA DVD-R UJ-898
9,7mm magas

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#12457) Flashget


Flashget
félisten

előkerestem az első megírt DL (Ridata) lemezemet (amit még pio108 íróval, dvd decrypter progival és túlírással produkáltam. A lemez még mindig olvasható lejátszóban.
[link]

az akkori teszt:

a mostani teszt 4x olvasással:

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#12458) kicsirigó7 válasza Marci79 (#12453) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Nem szidják az LG-t,csak a nagy többség nem ajánlja. :)
Az előző GSA HxxN típusú LG-k jók voltak, nekem is van két példány ezekből.

Viszont az új GHxxNxxxxx típusjelzéssel ellátottak között kevés az, ami jó minőségben pörkölne. Inkább csak közepes írásminőségre képes íróknak számítanak. Azt is 4x-es sebességen lehetőleg márkásabb verba vagy sony lemezzel tudják elérni.
Viszont az LG-k mindig is jó olvasónak számítottak. Sokszor olyan agyonkarcolt lemezről is betudják olvasni az adatokat, amiről már más márka írója nem biztos hogy betudná 100% ig olvasni.

(#12459) kicsirigó7 válasza Flashget (#12457) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Hát nem nevezném jó pörkölésnek :(
Az a PI Max=490 és a PIF Max=10 rétegváltásnál nem igazán dicsérhető.
Mindkét érték az elfogadható duplája.

Akkor ehhez mit szólsz? :)
Bulkpag 2,4x DVD +R DL nyomtatható kivitel.
Mid: CMC MAGD03

LG-H10N el 2,4x-es sebességen pörkölve:

Samsung SH-S223F 4X-es pörkölés:

[ Szerkesztve ]

(#12460) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

Viszont az előbbi DL lemezt, az Optiarc AD-5200S a rétegváltásnál kicsit elszúrta.

Sony NEC Optiarc AD-5200S 4x-es pörkölés:

[ Szerkesztve ]

(#12461) kicsirigó7 válasza Flashget (#12457) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Most nézem hogy milyen íróval és módon pörkölted. :)
Ahhoz képest nem rossz. :C

(#12462) Livius


Livius
őstag

Tudtok valami jót vagy rosszat a Samsung SH-S222A DVD íróról?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#12463) kicsirigó7 válasza Livius (#12462) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

MTK chipszettel készül akár a LiteOn. Tehát saját részre lehet vele tesztelgetni KProbe2 progival. Azokhoz az alaplapokhoz ajánlott, amelyen nincs sata csati.
Sony 16x DVD-R /+R lemezt ajánlom hozzá. 6x-os sebességgel pörköld.

(#12464) Márton válasza kicsirigó7 (#12455) üzenetére


Márton
nagyúr

Engedte kiválasztani ugyanúgy max 16x-ig, de gyakorlatilag 15 perc volt egy írás.
Van olyan, hogy az íróprogi sb04-gyel rendesen megy, az újabbal meg már nem?
(semmi más nem változott a gépben!)
Daemon tools lite az fenntvolt igaz, és egy Avira. Azt mondod ezek miatt "nem jól" ment fel az új firm? :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12465) kicsirigó7 válasza Márton (#12464) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Nagy valószínűséggel igen, a Daemon tools bekavarhatott a frissítésbe.

Amúgy egy TY lemezt írtál meg a frissítés után, vagy többel is 15 perc alatt végzett?
Mert a JVC -R lemeze sem olyan, mint azt elvárná az ember egy TY midtől.
Gyakorlatilag az is megtörténhetett hogy a lemez minősége miatt, az író visszavett az írási tempóból.
Mert a Samsungok is figyelik pörkölés közben az írásminőséget. Ha úgy ítéli meg a vezérlő chip, akkor átáll másik írási stratégiára vagy visszavesz a tempóból. Akár 4x-es sebességre.

Máskor vegyél inkább JVC +R lemezt, vagy ha mindenképp -R t akarsz írni akkor a Sony 16x -R jobb választás.

(#12466) Márton válasza kicsirigó7 (#12465) üzenetére


Márton
nagyúr

csak egyet írtam az új firm-mel, de előtte vagy 5-öt a régivel,
és hát picit gyanús, hogy éppen a frissítés után nem ment a 16x írás.
Mert rögtön az írás elején feltűnt a 4x-es írás, mert olyan halk volt.
Ok, pluszos lemezt veszünk majd ehhez (fateré az író)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12467) kicsirigó7 válasza Márton (#12466) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Egy párat majd próbálj meg 12x-sen írni. Ha azoknál sem megy fentebb a tempó, akkor frissítsd be újra a firmware-t, de daemon nélkül. Az avira-t is kapcsol ki addig.
[link] Ínnem szed le a firmware-t.

(#12468) Flashget válasza kicsirigó7 (#12461) üzenetére


Flashget
félisten

Bezony..egy Pio108-al és a piodata fw-vel ennyit lehetett kihozni belöle :)

BÚÉK!

Realme GT Master Edition

(#12469) Márton válasza kicsirigó7 (#12467) üzenetére


Márton
nagyúr

ok, onnan szedtem..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12470) Flashget válasza kicsirigó7 (#12459) üzenetére


Flashget
félisten

találtam itthon egy üres verbatim DL lemezt :) megírtam a samu 223L íróval 4x sebességen.
a MID: MKM001
ha lenne mégegy azt pedig 2.4x sebességen írnám..de hát nincs ;)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#12471) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Sziasztok!

5k körül szeretnék új írót vásárolni.
Előző hozzászólásokban olvastam hogy a samsung sh-223L -t ajánlottátok.

Helyi PC-boltokban nem találtam pontosan olyat, amilyet szerettem volna, viszont van egy ilyen:
samsung sh-s223C

Mennyi különbség van a 223L és a 223C között? Megéri-e, illetve megvegyem-e az utóbbi típust?

Válaszotokat előre is köszönöm!

üdv: mad

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#12472) Flashget válasza Madn!ght (#12471) üzenetére


Flashget
félisten

Ne vedd meg a 223c-t! ha teheted keressél 223L-t.
itt vannak

de ha nem megoldható akkor válaszd a Sony Optiarc 726x vagy LiteOn 624 írókat

a 223L MTK chipsetes a 223C teljsen samu fejlesztés samu chipsettel és már az 5. fw-t adják ki hozzá de még mindig rossz.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#12473) kicsirigó7 válasza Madn!ght (#12471) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

A Samsung SH-S223L vagy SH-S223B a jó választás.Az SH-S223C viszont nem annyira.
Az összes többi samu MTK chipsettel készül, kivéve a C verziót. Ez Samsung gyártású Falkon chipsettel készül.
Ami egyben azt jelenti hogy a többi samuval ellentétben a C verzió, alkalmatlan írásminőség tesztelésre.

Alapvetően elég jó író az SH-S223C is, de csak 4x-es vagy 12x-es sebességen képes jó minőségű pörkölésre. Az összes többi írási sebesség felejtős vele.
Ha nem akarsz az interneten rendelni.Ahogy Flashget is ajánlotta. Ha van a helyi boltban Sony Optiarc AD-7260S akkor ez jobb választás tőle.

[ Szerkesztve ]

(#12474) Madn!ght válasza Flashget (#12472) üzenetére


Madn!ght
addikt

Ok, köszi az infot. Sajna Liteon nem kapható nálunk, illetve az már több, mint amit rá szánok.
utánanézek, lehet még a Sony Optiarc elérhető.

Köszönöm a segítséget!

ui: kicsirigó7: neked is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#12475) Flashget válasza Madn!ght (#12474) üzenetére


Flashget
félisten

megnéztem a linkelt bolt választékát és van optiarc író 7260,7261,7263
a 7260 nem tud lightscribe írást a többi tud ennyi a különbség asszem.

viszont ez az író hangosabb mint pl. a samsung ezzel számoljál, viszont szebben írja a lemezeket.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#12476) Madn!ght válasza Flashget (#12475) üzenetére


Madn!ght
addikt

A hangja annyira nem mérvadó számomra, inkább a megbízhatósága. Pioneer 109-et használtam eddig, de most már elég zavaró, hogy egy CD-t se bír megírni rendesen. (3-ból 2-t elront)

Nem túl gyakran írok lemezt, viszont azt elvárom, hogy legalább akkor ne hibázzon.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#12477) tlala


tlala
addikt

Sziasztok,

az én Pio 212D íróm is kezd haldokolni 3 év után, ImgBurn kínlódik egyre több lemez írása közben...
A fő terület: fiam PS2-eséhez DVD-R-es lemezek írása :) .

Átnézve a topicot a mai kínálat ügyében, Lite-On IHAS624-32-esre esett a választásom, ITT kapható is.
Bár a tesztje szerint meg épp egyedül a DVD-R írás a gyenge pontja... :F

Tudnátok nekem valami egyéb tanáccsal szolgálni - megkönnyíteni a döntésemet?
Előre is köszi.

(#12478) gg72 válasza tlala (#12477) üzenetére


gg72
veterán

Ha főként mínuszos lemezek írsz, akkor én inkább a Sony Optiarc AD-726X, vagy a 724X sorozat valamelyikét ajánlanám.

(#12479) kicsirigó7 válasza tlala (#12477) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

A mai írók többsége a DVD +R, DVD+R DL, DVD + RW lemezeket, alapból DVD ROM lemeznek pörköli.
Tehát tökmindegy milyen médiatípust pörkölsz ezekkel, bármilyen DVD olvasó meghajtóval beolvastathatóak.
Ezek az írók az alábbiak:
LiteOn iHAS 624 B
Samsung SH-S223L, SH-S223B,SH-S222L,SH-S222A
Sony NEC Optiarc írók, AD-724xS, AD726xS sorozat. (Liggy's Bitsetting Firmware-val).

PS2-hez nem pörkölök. De szerintem nem lesz probléma, ha a +R lemezt DVD ROM-ként írod meg.

[ Szerkesztve ]

(#12480) Flashget


Flashget
félisten

Még1 írással tartoztam.
Samsung 223L Verbatim lemez (sajna nem emlékszem indiai vagy sem de az tuti nem kínai) 8x pörköléssel.

Realme GT Master Edition

(#12481) gambeca


gambeca
tag

Sziasztok

Van egy optirac 7243S íróm, ami egy popcorn C-200-ba van bele téve.
Minden szuper vele, kivéve a hangját.
Lehet valahogy szabályozni, hogy ne olvasson olyan eszement hangosan?

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#12482) Flashget


Flashget
félisten

Samsung S223C íróhoz mai dátummal van 06fw.
itt

Realme GT Master Edition

(#12483) Petyás


Petyás
tag

Sziasztok!

DVD írót keresek. Olvasgattam, olvasgattam, de biztosra nem jutottam.
Elvárásom annyi, hogy jó minőségben írja a lemezeket (Verbatim) és olcsó legyen.
Van egy őskövület 108-as Pio-m, de mióta meg van, csalódnom kell benne.
A kérdésem annyi, hogy mi az, ami NEM ajánlott. (mert ajánlott van sok :) )
Vagy ha van valami ami esetleg mégiscsak mindenek felett ajánlott...

(#12484) tlala


tlala
addikt

Na, némi töprengés után megvettem a Lite-On IHAS624-t - ezúton is köszi minden tanácsot.

JVC DVD-R lemezeket vettem hozzá (Playstation...), mert a Sony 16x lemezeken "Made in India" felirat állt, ami nekem nem egy jó reklám. Vagy?

Van valakinek ehhez az íróhoz tapasztalata JVC -R lemezekkel? Akkor megspórolna nekem egy különböző sebességeken végigírást... :))

És mi a helyzet az FHT és OHT beállításokkal (ez új nekem)?
Ezeket fixen be kell állítani, vagy lemezfüggő?

Köszi előre is.

(#12485) Flashget válasza tlala (#12484) üzenetére


Flashget
félisten

"Made in India" felirat állt, ami nekem nem egy jó reklám. Vagy?

jelenleg a legjobb verbatim lemezeket indiában gyártják.

Realme GT Master Edition

(#12486) tlala válasza Flashget (#12485) üzenetére


tlala
addikt

Amióta csak kínait és indiait lehet kapni, nem? Vagy van még valahol tajvani is?
Mindenesetre köszi az infót.

(#12487) tlala


tlala
addikt

Leírom ide, hátha másnak időt spórolok vele:
A legfrissebb lightscribe szoftver sem ismerte fel a Lie-on 624-est.
Fórumokban kutakodva találtam rá a megoldásra: le kell tölteni a Lightscribe Diagnostic Utility javító eszközt, ami elvégzi a registry-ben a szükséges bejegyzéseket, és újraindítást követően minden a helyére kerül.

(#12488) Flashget válasza tlala (#12486) üzenetére


Flashget
félisten

verbatim gyárt indiai, tajvani, kínai gépsoron..kínai a kerülendő.

Realme GT Master Edition

(#12489) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Hi @ all!

Melyik írót vegyem meg szerintetek, általánosságba DVD-R és DVD+R (DL)-t szoktam pörkölgetni :F

DVD-RW NEC 24x AD-7263S Labelflash SATA (fekete) (gondolom ez ugyanaz: Sony Optiarc AD-7260S-0) , vagy Lite-On IHAS624-32, vagy esetleg ez: DVD-RW Pioneer 22x DVR-218L Labelflash SATA (fekete) :F

:R

[ Szerkesztve ]

(#12490) jeni válasza HoReSz1975 (#12489) üzenetére


jeni
félisten

Liteon iHAS-624 a javasolt író

A Sony/Nec írok szépen írnak de hangosan üzemelnek
Az öregemnek a sima Sony 7260S van meg és a tálca hangosan gyorsan kiadja illetve olyan a hangja mint egy porszívónak

(#12491) HoReSz1975 válasza jeni (#12490) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Lite-On IHAS624-32, csak a DigitalTrend -be lehet megvenni M.o. -on :F :Y

[ Szerkesztve ]

(#12492) Lakedaimon


Lakedaimon
csendes tag

Sziasztok! Talán nem teljesen vág ebbe a fórumba, de segítséget szeretnék kérni egy rég megírt DVD tartalom megmentésére ha van egyáltalán még erre mód. A DVD-n film van amit az asztali lejátszó már nem tud már lejátszani (akad, ugrik). Lehet ezzel még valamit kezdeni? :W

(#12493) gg72 válasza Lakedaimon (#12492) üzenetére


gg72
veterán

Hát ha Liteon beolvasta (és úgy tűnik igen, mivel végig futott a teszt), akkor csinálj róla mentést az ImgBurn segítségével (beolvasás képfájlba, majd írás).

(#12494) Lakedaimon válasza gg72 (#12493) üzenetére


Lakedaimon
csendes tag

Köszönöm a segítséget, már töltöm is a progit. Te milyen márkájú DVD-t javasolsz a liteon-hoz, amivel a legjobb írás minőséget tudnám elérni, és hányszorosan érdemes kiírni? Előre is köszi a választ. :R

(#12495) tlala válasza HoReSz1975 (#12491) üzenetére


tlala
addikt

Ráadásul tegnap hoztam el tőlük az utolsó (bontatlan) darabot a polcról...
Még nem tudom, hogy jól jártam-e vele.

[ Szerkesztve ]

(#12496) gg72 válasza Lakedaimon (#12494) üzenetére


gg72
veterán

Én +os JVC lemezt javasolnék, mint olyan sokan mások is, az írási sebesség pedig 6X legyen.

(#12497) tlala


tlala
addikt

Eh... ide akartam, véletlenül a másik topicba írtam. Mindegy.

Az első 2 írásom a Lite-On 624-essel elég siralmasra sikerült.

JVC-R TYG03, 6x, OHT ON, FHT ON

Verbatim MCC03RG20, 6x, OHT ON, FHT ON

(#12498) gg72 válasza tlala (#12497) üzenetére


gg72
veterán

Hú, ez valóban siralmas! Vagy valami szoftveresen bezavar az írásba, vagy kifogtál egy hibás példányt... Mert a lemezek nem lehetnek ennyire rosszak.

(#12499) Orgi válasza gg72 (#12498) üzenetére


Orgi
őstag

Hát átnézve azért a MyCe-s tesztet nekem az jött le, hogy JELEN pillanatban annyira azért nem nonplusultra író ez a 624, mint ahogy egyesek sztárolják, főleg mínuszos lemezekkel, talán ez is közrejátszhat. Persze biztosan sokkal jobb lesz a helyzet fw frissítésekkel.

[ Szerkesztve ]

(#12500) gg72 válasza Orgi (#12499) üzenetére


gg72
veterán

Én is így gondolom. :K

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.