Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13901) gg72 válasza verybigboy (#13899) üzenetére


gg72
veterán

Ez így van, de szerencsére én eddig az Infomedia MID-es Philips-ből nem fogtam ki rosszat, pedig volt köztük többféle, pl. nyomtatható is.
Ez az LG combo (Blu-ray, HD-DVD) meghajtó pedig egy kész főnyeremény volt, egy éve vettem 11ezer Ft-ért, eddig minden lemezt tökéletesen ír. Csak a fő felhasználási területe számomra nem ez, hanem HD-DVD lemezek rippelése.

(#13902) szelesjanos


szelesjanos
tag

Sziasztok!

Tudna nekem valaki linkelni egy FAQ, hogy melyik programmal és hogyan teszteljek? Valamint az itt belinkelt méréseredményeket miként kell értelmezni? Valaki elmagyarázná nekem?

Köszönöm!

www.windydigital.hu

(#13903) King Unique válasza szelesjanos (#13900) üzenetére


King Unique
titán

Az első IDE talán,a másik SATA,melyiket :F ,hát amelyikkel kompatibilis a géped! V mind2-t tudsz rakni bele,akkor inkább 890SA sata-s,v mostanság ajánlott vmelyik Samsung,Liteon 624,NEX-Optiarc 726xx.

(#13904) King Unique válasza szelesjanos (#13902) üzenetére


King Unique
titán

Hú ez le lett kismilliószor írva :U ,visszaolvasol megtalálod. :K
De röviden : PIE grafikon tüske max 280-300 lehet (az már szar),de akkor minőségi,ha 10-12 (15) fölé nem megy,össz hibák száma 50000-nél nem több
PIF max 4 lehet,az a legjobb,ha max 2 és hsz. max 1000
JITTER max 10-12% legyen (és egyenletes vonalú.) - kb. ennyi
Program: ha tesztre alkalmas az íród (Liteon,Liteon klónok-mostani Plextorok,MTK chipes Samsung) akkor Nero CD-DVD Speed (4.7.7.16) v Nero Discspeed 5,Opti Drive Control, esetleg Kprobe - de a progi típusa látszik a tesztképeken.

[ Szerkesztve ]

(#13905) szelesjanos válasza King Unique (#13904) üzenetére


szelesjanos
tag

Köszi!

www.windydigital.hu

(#13906) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Olvasgatom itt a topikot visszafele, különböző keresési beállításokkal. Az a gondolat ütött szeget a fejembe, hogyha az Asusokból lehet Plextort és liteOn-t crossflash-elni akkor vajon visszafele működik-e?
Teszem azt, hogy a Plex 890 SA-ból lehet-e vagy egyáltalán érdemes-e LiteOn-t csinálni?Mondjuk egy IHAS 524-ként szebben írna-e mint most?

(#13907) jeni válasza smiti (#13895) üzenetére


jeni
félisten

Esetleg itt?
[link]
[link]

(#13909) fefe9 válasza smiti (#13895) üzenetére


fefe9
tag

Egy ötlet: AQUA-nál megrendeled, Pick-Pack Pontra ingyen kiszállítják.
(pl. Szolnok, buszállomás, RELAY üzlet.)

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#13910) manta-z


manta-z
csendes tag

Sziasztok!

Látom többen ajánljátok a NEC7260-as szériájú írókat. Nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak vele. Az igaz, hogy olcsóbb médiákat használok, de szerintem borzasztó rosszul kezelik őket. konkrétan elég sok Ritek F1-et És Omega/Ricoh DL-t kell írnom.
A következő írókkal rendelkezek:
NEC7240
NEC7260
NEC7261
PIO-219

A 7240/41 semmi gond nagyon alacsony hibaszázalékkal írok velük. A 7260-al sincs gond a Ritek F1 esetén, a 7261 már 3%-os hibaarányt produkál F1 esetében.
A PIO-219-el nincs gond. Mindent ír közepes minőségben.
A katasztrófa a DL-nél jön: A 7260 és a 7261-nél gyakorlatilag 0 darab lemezt tudok sikeresen megírni. Mind selejt lesz.
Folyamatosan a 2. réteg írásának megkezdésekor vagy a lemez végén a lezáráskor a "Error Power Calibration" hibát kapom. A meghajtók újak. Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a gond, vagy ez egy ennyire szar széria?

(#13911) Marci79 válasza manta-z (#13910) üzenetére


Marci79
aktív tag

Pár Maxell DL-t is megírtam már vele. Semmi probléma nem volt nálam. Mindent gyönyörűen megírt idáig.

[ Szerkesztve ]

(#13912) smiti válasza fefe9 (#13909) üzenetére


smiti
addikt

Az ötlet jó csak sajna már ott sem lehet kapni.

jeni linkjére kattintva az alábbi felirat jelenik meg :

A termék jelenleg nem megrendelhető!

(#13913) bagocsi


bagocsi
csendes tag

Samsung sh-222 ab bebe vagy sh-223c/rsms irót ajánlanátok?
Vagy asus?

[ Szerkesztve ]

(#13914) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Fél éve vásároltam egy Plextor PX-L890SA dvd írót 12.000Ft-ért, minőséget akartam!
Ma megnyekkent, nem tudom mi lelte csak cd akar olvasni dvd olvasásnál furcsán recseg és nem olvassa be a dvdket! ( semmilyen dvd márkától függetlenül )

Ipon-os garanciám van. majd szólok a futárnak.

Kérdés: Milyet kérjek helyette? Ipon webshopba Plextor már nincsen, de nem is kéne!

Válaszokat köszönöm!

(#13915) total90


total90
veterán

Némi moddingot tervezek a gépemmel és eladtam a DVD íróm, de mivel szükségem van ritkán rá, gondoltam veszek egy külsőt. Nézelődtem és ezt találtam elérhető áron és raktáron:

- LITE ON slim ext DVDRW 8x USB 2.0 TopLoader black - ETAU108-02
-SAMSUNG EXT. DVD-RW SE-S084F/RSBS
-LG DVD-RW EXT - GP10NB2
-TRANSCEND TS8XDVDRW-K USB
-LITE ON slim ext DVDRW 8x USB 2.0 LightScribe white - ESAU208-104
-SAMSUNG EXT. DVD-RW SE-S084F/RSWS

A 8x-os írási sebesség nekem teljesen elég, nem kell jobb. Ezek közül melyikre érdemes befektetni? Találta még Canyon márkájú írókat is, de azok igencsak kínai hatásúak voltak, gondoltam azt nem is érdemes venni.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#13916) fefe9 válasza smiti (#13912) üzenetére


fefe9
tag

Való igaz, amikor én néztem, még élt a link, sajnálom.

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#13917) jeni válasza smiti (#13912) üzenetére


jeni
félisten

Boccses akkor gyorsan törölték :U
mintha befigyeltek volna ide :R

(#13918) jeni válasza smiti (#13912) üzenetére


jeni
félisten

Hát nálam éppenséggel kettő van belőle :U :K

az egyiket a P.H-n vettem használtan de pöpec az a gyerek gépében van,de bármit tudnék a helyébe tenni nem is érdekli,csak legyen benne valami cucc

A másik meg az én gépemben van az ha igaz éppen az Akvában vettem tavaly 2 év garival dobozosan

a mellé meg egy Asus 24B1LT szintén dobozos garis de azt átflasheltem Liteon-424-re.

(#13919) smiti válasza jeni (#13917) üzenetére


smiti
addikt

Nincs semmi baj, ilyen az én szerencsém.

Úgy mindenkitől kérdezném:

Egyre jobban tanácstalan vagyok. A topik hosszas tanulmányozása után sem tudok dönteni. Ma elmentem a MM-ba hogy lesz ami lesz megveszem az ASUS DRW-24B3LT dobozos írót. Sajnos itt vidéken már csak ott volt fellelhető, de mire ma bementem már ott sem volt.
Az eladó srácok mondták, hogy a forgalmazó vitte el mindet mert ott nem nagyon volt keletje.

LiteOn sajna nincs itt és nem is volt az elmúlt pár évben.

Az Asus-ok között vacillálok, de nem igazán jutok dűlőre.Az egyik a DRW-24B3LT a másik a DRW-24B3ST Könnyebben menne a választás ha tudnám melyiket lehet mondjuk LiteOn Ihas 524-re crossflasshelni.
Arról csak jókat lehetett itt olvasni. A DRW-24B3ST-t itt helyben is lehet kapni egy kiskerben kerek 6K-ért,a 24B3LT-t meg Pestről kellene rendelnem. Segítsetek legyetek szívesek! :R

[ Szerkesztve ]

(#13920) smiti válasza smiti (#13919) üzenetére


smiti
addikt

Vagy esetlegesen még Ez is szóba jöhetne, de viszont csak akkor ha pont így néz ki mint a képen.

(#13921) Marci79 válasza total90 (#13915) üzenetére


Marci79
aktív tag

Esetleg egy alaplapi sata kivezetés hátra. Hozzá kábel+ egy neked tetsző 5,25-ös külső és abba egy normál sata-s író?

(#13922) jeni válasza smiti (#13919) üzenetére


jeni
félisten

Labelflash vagy a Lightscribe kell neked?

LT vagy ST?

A Sony-t amit kinéztél az egyiket sem tudja de viszont olcsó alapból többen írták nagyon szépen ír de az elégé zajos,gyorsan mozog a tálca (be-ki).

Olvasd vissza melyiket javasolják inkább a fórumon?

(#13923) pmheros válasza smiti (#13919) üzenetére


pmheros
senior tag

#13278 : "Mert fél áron ugyan azt megveheted Asus 24B3ST íróként.
Ami simán crossflash-elhető Plextor PX-890SA-vá, vagy LiteOn 524 B íróvá."

nem vagyok tökéletes

(#13924) smiti


smiti
addikt

Megvan az Asus DRW-24B3ST író. Végigolvastam amit lehetett de sajnos nem sikerül a Crossflash LiteOn íróvá. :W Próbáltam 624 és 524-re is de nem megy, mindíg ezt a hibaüzit kapom:

Lehet hogy ezt a meghajtót nem lehet módosítani? :Y

(#13925) smiti


smiti
addikt

Az első próbálkozás az Asus-al:

12X sebességgel írtam a lemezt a szokásos JVC DVD+R-re. Ami még érdekes volt, hogy ez az író sem éri el a 12X sebességet írás közben hiába azt állítom be.

szerk.: A #13924 postom kiegészítéseképpen nem sikerült se az 524, 424, 324 firm-et sem beleszuszakolni de még a plextor 890-ét sem.

[ Szerkesztve ]

(#13926) smiti


smiti
addikt

Na mégis sikerült iHAS 624-et fabrikálni belőle:

Ez már elfogadható vagy szerintetek érdemes lenne megpróbálni Lite-On iHAS524 B-re alakítani ?

(#13927) verybigboy válasza smiti (#13926) üzenetére


verybigboy
senior tag

Nekem Asus DRW-24B3LT-m is van, simán csináltam belőle Liteon írót, de igazán nem voltam elájúlva az eredményektől amit kaptam. Van eredeti Liteon 624-em is, sajnos attól sem kapom azt az eredményt amit egy mai "csúcs" írótól én elvárnék. Ez van, nem jó irányba halad a világ ... de ez már más téma ...

Ha tudsz szerezz be régi írót/írókat (Pioneer, NEC, LG) azok szebb írási eredményt adnak!!!

(#13928) Mauzes válasza Mauzes (#13894) üzenetére


Mauzes
őstag

Up.

(#13929) smiti


smiti
addikt

Plextor PX890SA 1.06 firm-re frissítve.Az írási sebesség 12X a JVC DVD+R lemezre.Eddig fel sem tűnt, hogy már nem is az a lemez midje mint eddig volt.Most Yuden 000 T03 de régebben még TYG03 volt ha jól emlékszem.

Lehet nem ártana másfajta lemezt keresnem :F

(#13930) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

Az érdekelne, hogy a Sony AD7260S típusú íróhoz ti milyen DVD-RW-t javasoltok? Most szeretnék majd venni hozzá, de nem tudom melyiket vegyem ( milyen márka, +,- ).

(#13931) Kam1kaze válasza smiti (#13929) üzenetére


Kam1kaze
tag

Régen nem tudom hogy volt, mert mást használtam, de gondolom akkor is így volt a jelölés.
Most tudtommal a JVC- (TYG03) és a JVC+ (YUDEN000 T03).
Nekem is ilyesmi eredményt jött ki Pioneer-al.

Philips InfomediaR30 ami nagyon jól szerepelt nálam, a 25+5 kiszerelés, pénteken vettem 50-es kiszerelést is, az már rosszabbul szerepelt, mint a JVC+.

Ha nem is mindegy mit veszel, de ahogy elnézem, márkán belül is nagy eltérések vannak lemezenként, ezért lehet felesleges a legjobbra törekedni, mert lehet ami nagyon jó volt, az a következő vásárláskor már rosszabb minőségű.
Én már 3 hete próbálom a legjobbat megtalálni, azt hittem csütörtökön, hogy megtaláltam, erre meg ugyan abból a típusból vettem pénteken, és már olyan mint ha más márka lenne... :(

(#13932) smiti válasza Kam1kaze (#13931) üzenetére


smiti
addikt

Megnézegettem egy két kollegámtól kapott lemezeket és arra jutottam, hogy az enyémek még nem is olyan rosszak:

Philips DVD-R :

Arita DVD+R ez a világoskék:

Ami érdekes, hogy a TDK DVD+R az nem tűnik rossznak:

(#13933) Kam1kaze válasza smiti (#13932) üzenetére


Kam1kaze
tag

Nincs is semmi baj a JVC+ eredményeddel, szerintem legalábbis jó. :)
Philips DVD-R-nél amit mutattál, az CMC-s, azt hiszem az rosszabb.
TDK-nál meg azt is vedd figyelembe, hogy nincs teleírva, csak 2.5GB, így nem teljes értékű a teszt gondolom, a hibák száma még nőtt volna.

Nekem Pioneer DVR-115D-m van, és most vettem pár hete egy Asus DRW-22B3S-t.
A Pioneer jobban teljesít, de az Asus-t egyenlőre úgy is csak olvasónak használom, meg legalább akkor már tesztelni is tudok vele. Ha meg elromlik a Pioneer (remélem minél később), akkor vagy Samsung-ot veszek (amit ajánlottak itt), vagy egy használt Pioneert.
Nagy esély van rá, hogy inkább egy használt Pioneert (használt cuccot nem nagyon vettem még, mert nem tudom ki mennyire vigyázott rá...). :)

(#13934) verybigboy válasza Kam1kaze (#13933) üzenetére


verybigboy
senior tag

@Kam1kaze: ... használt Pioneer-t vegyél inkább, azzal jobban jársz ... még ha használták is az írót akkor is jobban ír mint a mai írók újonan!!! (Egyébként már kb. 3-4 hónapja épp egy Pioneer 115-re vágyom, keresem használtan, de sehol nem látok ... 1 szer igaz volt 1, azt sajnos eltököltem és lemaradtam róla ... elk.rtam, nem is kicsit, nagyon ...)

(#13935) Kam1kaze válasza verybigboy (#13934) üzenetére


Kam1kaze
tag

Itt van egy Pioneer DVR-215D, és a hirdetés alján ki van emelve, hogy "Ha érdekel, tudok szerezni IDE-set is!". Akkor az a 115D gondolom.

(#13936) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,
viszonylag gyakran írok asztali lejátszóba RW lemezeket, mínuszos 6* Verbatimokat. Akartam kicsit növelni a sebességet, Ricoh 8* pluszos lemezzel, de hiáéba írtma meg annó dvd romként, nem ette meg az asztali. Most új íróm van (NEC 7260), érdemes próbálkozni megint pluszos lemezzel vagy hagyjam a fenébe és asztalik ezt a büdös életben nem eszik meg, még romként írva se szerintetek?

(#13937) ETOM


ETOM
addikt

hi
NEC AD-7261S-0B vagy NEC AD-7263S-0B érdemes venni LightScribe vagy ez a LabelFlash a jobb?

kösz üdv

(#13938) jeni válasza ETOM (#13937) üzenetére


jeni
félisten

LightScribe = CD és DVD kiadásban is működik
LabelFlash = DVD-n müxik csak

állítólag az LS szebben ír

nézzél képeket és teszteket erről.

én a nyomtató változatot DVD felületű festést többre tartom

[ Szerkesztve ]

(#13939) ETOM válasza jeni (#13938) üzenetére


ETOM
addikt

köszi :R

(#13940) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Még mindíg van Arita lemez? És van aki veszi?

(#13941) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Valaki tudna nekem szolgáltatni Lite-On iHAS524 B firmware-t crossflash-hez?

(#13942) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Valaki ismeri a PIONEER DVR-219LBK írót? Tapasztalat?

(#13943) verybigboy válasza SG3rg0 (#13942) üzenetére


verybigboy
senior tag

Igazán nem ajánlott író. A Pioneer már nem gyárt írókat, címkézik azokat, minőségileg meg elmaradnak (sokkal) a fénykorukban gyártott típusoktól (115,215, 116, 216).

(#13944) kicsirigó7 válasza SG3rg0 (#13942) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

A 218LBK-tól jobb egy szinttel. Mindkettő valójában QSI gyártmány, MTK vezérlő chippel.
Közepes minőségben pörkölget. Bizonyos mid-eket meglepően jó minőségben.
Akkor érdemes megvenni, ha nem számít nagyon az írásminőség. Általános használatra megfelel.

(#13945) xuser válasza smiti (#13941) üzenetére


xuser
tag

szia

látom te 24b3st-ről crossflasheltél ihas-624-re nem próbáltad a lightscribot hogy megy e vele?
plextor 890 jobb volt mint az 624 írás minőség szempontjából?

(#13946) smiti válasza xuser (#13945) üzenetére


smiti
addikt

Szia!

A LS-ot még nem próbáltam vele mert nincs itthon lemezem hozzá. De majd úgyis venni akarok és megnézem neked.
A plextor még megvan ( és valószínű az is megmarad ) de szerintem közel egyformán ír a két író mióta a 890-hez kijött az 1.06 firm.

(#13948) smiti válasza smiti (#13946) üzenetére


smiti
addikt

Megnéztem, sajnos a LS nem működik! :(

(#13949) biznice


biznice
csendes tag

Tök mindegy, elavult tecnologia, és ha sokat használod cserélgetheted rendszeresen :DD

Hivj telefonon! Átvételi lehetőség III.ker! Nem cserélek!

(#13950) kali válasza biznice (#13949) üzenetére


kali
legenda

mire is vonatkozik ezen hozzászólásod mondandója? :U

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.