Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12051) kicsirigó7 válasza szaszlaci (#12049) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Azon mi nem egyértelmű, hogy a Sony Optiarc AD-7260S nem szereti a Maxell,Omega,TDK,stb DL lemezeket?
De nem is érdemes, Verbatim esetleg Ricoh DL lemezeken kívül mást pörkölni, más íróval sem ajánlott.
Nekem 2db 7260S-em van és mindkettő rétegváltáskor hibaüzenettel leáll. Az ilyen olcsóbb DL lemezek írásakor.

A Sony-NEC-Optiarc már csak, Sony Optiarc. A NEC már nincs benne az egyesülésben. Már csak a vezérlő chipset-jének van köze, az Optiarc által gyártott írókhoz. Ezzel meg is adtam a választ a valóságos gyártóra.

Mit ajánlotok jelenleg, ebben az árkategóriában? (Kb Sony 7260S árszintje.)
Semmi mást Ebben az árkategóriában,már csak LG-k vannak, esetleg Samsung SH-S223C, vagy Pio 218L. De ezek közül egyik sem ajánlott vétel, kivéve a 726X sorozatú Optiarc-ok.
A mostani LG-k már nem olyanok mint a régebbi H10N. A Pio meg már csak a nevében az.

Egy k-val, kezdődnek drágábban. Azok az írók, amelyekkel meg lehet írni normálisan Maxell DL-t is.De nem merném a nyakam rátenni hogy hosszú életű lesz az iromány ezen a Ritek mid-en.
Asus DRW-24B1ST
Samsung SH-S223L
Sony Optiarc AD-724X sorozat

7-7,5k körül mozognak azok az írók, melyek most a csúcsot képviselik.
De ezekkel sem érdemes a Verba és Ricoh lemezen kívül mást DL-t pörkölgetni.
Lite-on iHAS 624A
Asus DRW-24B1LT
Esetleg 12k-körül, Plextor PX-880SA

Szóval ezért van az, hogy ár/minőség kategóriában, a Sony Optiarc AD-726x sorozat verhetetlen. Két rossz tulajdonsága van:1.hangosan pörgeti a lemezeket,2.hangos kattanással ki be vágja a tálcát.

(#12052) szaszlaci válasza kicsirigó7 (#12051) üzenetére


szaszlaci
addikt

Fontos, hogy írja a Maxell DL-t, ezért akkor a Sony 726x nem lesz jó vétel számomra.

Akkor marad a három ajánlott valamelyike:
Asus DRW-24B1ST
Samsung SH-S223L
Sony Optiarc AD-724X sorozat

Vagy az Asus DRW-24B1LT.
Hogy nem érdemes gyengébb minőséget pörkölni, hogy érted? Elrontja, azaz nem írható, vagy érezhetően rosszabb lesz, mintha a fenti hármas valamelyikével írnám?

Plextor már drága, a Lite-on pedig nem kapható épp mindenhol (azaz drága lesz a vége), így ezek kiesnek.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12053) IRON STORM válasza Lakedaimon (#12047) üzenetére


IRON STORM
őstag

Firmware: link

Flash Utility: link

XFlash Utility: link

A letöltött firmware-ből az Xflash alkalmazással nyerd ki a .bin fájlt.

A Flash Utilityvel pedig a kinyert .bint rakd fel az íródra.

Csak a TDi!

(#12054) kicsirigó7 válasza szaszlaci (#12052) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Én a DVD +R DL lemezekre értettem. Hogy nem érdemes a Verbatim és Ricoh DL lemezektől, más olcsóbb lemezre pörkölgetni. Bármilyen írót is használsz, vagy vásárolsz ezután.
Mivel Maxell DL-t akarsz pörkölgetni, ezért javasoltam azt a hármast. Ezek úgy ahogy, de megírják.
Egyébként nem a többi íróval van a gond, hanem a Maxell DL minősége kérdéses. :)

(#12055) szaszlaci válasza kicsirigó7 (#12054) üzenetére


szaszlaci
addikt

Tisztában vagyok azzal, hogy nem jó a Maxell sem DL-ben, sem másban.
Azonban olcsó (nagyon) és írás után pár hónapig tuti, hogy szépen fut róluk a játék (egy régebbi LG-vel írva).
Sőt, szerintem évek, mire megadja magát. Több éves Memorex-ek vannk, mind működik, nem tudom, mivel lettek írva.

A Samsung SH-S223L jó árban van. A kérdésem már csak annyi, ezzel szemben, Maxell DL szempontjából érdemes megvenni az Asus DRW-24B1LT típust?
Más lemezre jobb, azt értem. (Csak nekem 5300 vs 9000 Ft, mire a kezemben van. Nem mindegy.)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12056) MBalu0001


MBalu0001
csendes tag

Szegedre (az mmm-be) 10:30-kor megérkeztek a Lite On 624-esek..

Volt: xiowa light, Xiaomi gen1 ,roborock s50, Mi mop pro, Lenovo X1(360 s7(pro?)) roidmi eve plus, 360 S7,Dreame Bot L10 pro. Jelenleg:s5max, Roborock s7, 360 S10.

(#12057) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

Hozzám került egy Pioneer DRV-218L.
Mivel nagyon sokan, Maxell 16X-os DVD-R lemezre pörkölgetnek.
Így készítettem egy két tesztet. Mid: RitekF1, 8x-os sebességen pörkölve.

Majd egy Sony 16x-os DVD-R, 6x-san pörkölve:

Alighanem kiderült mindenki számára, hogy a Pioneer/ RitekF1 párosítás, nem a legjobb. :)
Célszerűbb inkább márkásabb Sony, Verba, JVC lemezek használata, alacsonyabb 6x-os tempóban pörkölve.

Összehasonlításul, ugyan ez a Maxell, RitekF1
Sony Optiarc AD-7260S-el, 8x-san pörkölve:

[ Szerkesztve ]

(#12058) kicsirigó7 válasza szaszlaci (#12055) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Szerintem is jobban jössz ki anyagilag egy Samsung 223L-íróval. Vagy az asus 24B1ST-vel.
A Samsung 223L, körülbelül egy szinten van a 24B1ST-vel írásminőségben.
Egy Asus DRW-24B1LT árából, már vehetsz, Eredeti Lite-on iHAS 624 A-t.
Minőségre, kicsivel szebben írnak az eredeti LiteOn-ok. Mint a klón Asus írók.

(#12059) szaszlaci válasza kicsirigó7 (#12058) üzenetére


szaszlaci
addikt

Találtam egy 624-es Lite-On-t, de nem látom az A betűt.
Megnéznéd, az-e?
Mert ha ez jól írja a Maxell DL-t (ez a másik hármasban volt, mint amit ahhoz javasoltál), úgy érdemes lenne ezt vásárolni.
Meg a Verba egyrétegűt is gondolom, prémium minőségben tudnám vele írni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12060) kicsirigó7 válasza szaszlaci (#12059) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Igen az. 624-esben a tudomásom szerint nincs B vagy Y jelzésű. De egy telefon hívást szerintem megér a bolttal, hogy megbizonyosodj róla.
Ha vársz a vétellel egy hetet, akkor már itt is lesz róla írásminőség teszt, és infó. Szerintem már a hétvégén tolják felfele. :)
Nekem mint látod a teszteken 524 A- van. És meg vagyok vele elégedve. :D
De van Samsung SH-S223L és Asus 24B1ST is, ezekkel sincsen semmi bajom. :)

(#12061) szaszlaci válasza kicsirigó7 (#12060) üzenetére


szaszlaci
addikt

Megvárom úgy mindenképp, míg tesztelik.
A legolcsóbb esélyes, a fekete Samsung SH-S223L és 624-es Lit-On közt esetemben 1400 Ft az eltérés, ez nem nagy összeg.

Köszönöm a segítségedet, még jó, hogy megkérdeztem, már az LG rendelésének közepén voltam.. :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12062) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

Holnap ha minden igaz. Érkezik hozzám egy csomag, nonem DVD +R DL lemez.
Kifejezetten tesztelési célból kapom meg. Mert aki küldi,az már 4-5 különböző íróval próbálta, de eddig 10/0 a sikeres pörkölés.
Azt hiszem ki fog derülni a hétvégén, hogy melyik íróm milyen eredménnyel birkózik meg vele. Ki a DL legény a gáton? :D
Előzetesnek annyi, hogy van egy régebbi Optiarc 5200S-em. Ami eddig megevett mindent, csak az átlátszó porvédő műanyag korong nem ízlett neki. :D

(#12063) Niczo válasza kicsirigó7 (#12062) üzenetére


Niczo
senior tag

Erre a DL tesztre kiváncsi leszek, én is olcsó DL lemezírásra keresek írót.
Egyenlőre a Lite-On 624-ese a befutó.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#12064) jeni


jeni
félisten

Ez most Sony Optiarc vagy mi?

[link]

(#12065) smiti


smiti
addikt

Próbálgatom az olcsó lemezeket. Az alábbi egy Maxell DVD-R 8X sebességgel megírva:

mod.: Úgy néz ki, hogy hétvégére lesz JVC DVD+R lemezem, kíváncsi leszek rá hogy mit produkál rá az íróm.

[ Szerkesztve ]

(#12066) kicsirigó7 válasza jeni (#12064) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Igen az :)
Vedd meg, mert ez nagyon jó ár.
És akkor ki fog derülni hogy Optiarc AD-7260S valójában. Vagy Sony DVD RW AD-7260S
Némelyik bolt még NEC-ként árulja a Sony Optiarc íróit. Mert ezzel a névvel jobban eladható. :D

(#12067) IRON STORM válasza szaszlaci (#12059) üzenetére


IRON STORM
őstag

Lehet A vagy B jelzésű is, az új revíziós chipsettel is gyártják. Az A revíziós kiforrottabb, de hamarosan jó lesz az új B is.

Csak a TDi!

(#12068) jeni válasza kicsirigó7 (#12066) üzenetére


jeni
félisten

létezik több márka néven a 7260S OB változat?

viszont azt 1 év garival adják

[ Szerkesztve ]

(#12069) kicsirigó7 válasza jeni (#12068) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Mért ne lenne. Én az fw frissítéssel változtatom, hol Optiarc-ként, hol Sony RW-ként pörköltetem. :) [link]
A régebbi Optiarc AD-7241S-t, jelenleg SONY RW DRU-875S ként használom. :)

[ Szerkesztve ]

(#12070) jeni válasza kicsirigó7 (#12066) üzenetére


jeni
félisten

3880 Ft ( iway 1 évet ad ) helyett +600 Ft-al drágábban a 2 év gari miatt végül 4400 Ft veszem meg

Tudom az már olyan bolhába való belekötés de az a +1 év gari lehet,hogy jól jön majd. Bármi elromolhat,főleg ha itt írták,hogy a tálca hangosan,és gyorsan,csattanósan műxik

[ Szerkesztve ]

(#12071) szaszlaci válasza IRON STORM (#12067) üzenetére


szaszlaci
addikt

A "hamarosan jó lesz"-t úgy érted, hamarosan lesz hozz új firm, ami rendesen kezeli a lemezeket?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12072) Lakedaimon válasza IRON STORM (#12067) üzenetére


Lakedaimon
csendes tag

Hálás köszönet a segítségért, sikerült az ASUS 20B1LT-ből IHAS220-ast varázsolni. :C

(#12073) Lakedaimon


Lakedaimon
csendes tag

(#12074) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

Hali

Gépet rakok össze főleg Net,film ehez kellene egy megbizható DVD író olyan 5K körül.
Nekem eddig csak LG volt de kinlódás mert nagyon válogatós.
Asus,Nec,Pioneer??? konkrét tipust plsss.

(#12075) szaszlaci válasza s.s.j.goku (#12074) üzenetére


szaszlaci
addikt

Van itt egy elég jó hozzászólás.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12076) wicken válasza jeni (#10787) üzenetére


wicken
tag

Asus 24B1LT

Ilyenem van. A fiókban, mert egy kalap kaki ez a cucc...
Egyszerűen válogatós, nem ír meg mindent, külön ki kell kísérletezni, hogy melyik anyagra mekkora sebességgel hajlandó írni. :)

Verbatim anyagot 80%-os sikerrel ír meg max sebességen.
Pl egy Sony vagy Maxell anyagra 10% alatt van a sikeres írás.

DVD-t ugyan nem ront, de "Sikertelen írás, ismeretlen hiba" vagy "A hitelesítési terület megtelt" üzenetekkel kidobálja a lemezt 5-8 perc tökörészés után.

LG-ből pl több féle eszközt is kipróbáltam ezek után és egyetlen egy se hibázott, minden megírt, még a 20 forintos tömeg DVD-t is. Elsőre.

Sajnos rábeszélt a boltos gyerek erre a cuccra. Megettem. 3x vittem vissza és kaptam bontatlan írót, mindegyikkel ugyanaz a probléma.

Tehát visszaraktam a jó öreg IDE-s LG-met...

A konfig:
- Asus P6T deluxe
- Core i7 965
- 4GB DDR3
- 5770 vaporx

Írni próbáltam: Nero8, Nero10, Alcohol, cdburn, de simán a windowsból is próbáltam ráhúzni a fileokat. Nem volt túlírás, túl sok anyag, nem volt nagy file, semmi extra. se iso-ból dvd, se dvd-iso adat nem ment. CD-t és CDR-t gong nélkül írt, DL lemezt is. DVD-t nem. se -r, se +r.

(#12077) szaszlaci válasza wicken (#12076) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ez nem hangzik túl jól.

Régi LG-vel én is maximálisan elégedett voltam (nem úgy, mint a Pio 116D-vel), de az újakról mindenki csak rosszat mond.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12078) wicken válasza szaszlaci (#12077) üzenetére


wicken
tag

nem volt drága, nem az a bajom vele.

szép doboz, mosolygó eladó, mondom váltok sata eszközre, miért ne, 2010-van...
erre kapok egy megbízhatatlan szart.

lehet filozofálni a gyenge nyersanyagról, meg mi a jobb, de ez kamu.
egy tök egyszerű 25 forintos 100-as csomagban kapható DVD lemez pontosan olyan jó, mint a többi. kinek kell 20-30 év adattartás? jó, ha a lemez megmarad 1-2 évig és inkább veszek 30 forintért 100-at, mint 300-ért 10-et.

a maxell-t egyébként se komáztam soha, de ez az asus csoda nem megy a verbatimmal se.

azt már nem is mondom, hogy az IDE-s író se ír lassabban, mint a sata. :)

jah az LG meg lassan 3 éves és még EGY lemezt se rontott el, max az én hibámból.

(#12079) szaszlaci válasza wicken (#12078) üzenetére


szaszlaci
addikt

Firmware-t frissítettél rajta? Mármint az Asus-on.

Azért kapsz Verbát mondjuk 50-60 Ft-ér. Bár, hogy azt is elrontja, az furán hangzik, azt minden megírja szerintem.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12080) Lakedaimon válasza wicken (#12078) üzenetére


Lakedaimon
csendes tag

Ha 300 000-Ft-os proci csücsülne a gépemben én Qrvára leszarnám a lemezárakat, és egy ilyen deszkába biztos nem pakolnék IDE-s cuccokat...

...mindenki szabadon lehet :F

(#12081) smiti


smiti
addikt

Na megjött a JVC DVD+R 16X lemez. Az első próba eredménye:

(#12082) Neoka válasza kicsirigó7 (#12060) üzenetére


Neoka
aktív tag

Sajna nekem még várnom kell a Liton 624-re. :(
most hívtak, hogy nem érkezett meg a rendelés.
így tényleg várni kell azokra az infókra még, nekem is. :(

(#12083) jeni válasza wicken (#12076) üzenetére


jeni
félisten

Nálam is ez az Asus 24B1LT csücsül és még nem volt gondom,igaz azt átflasheltem iHAS-424-re

az fura a dologban,hogy ezek az írási hibák csak nálad jönnek elő mármint az Asussal. Ott valami geba van ha már ugyan olyan cseréltek gariban neked. Nagy valószínű ha nem a DVD író hibázik akkor már csak az Asus deszkával van valami gond vagy a kábelekkel.

[ Szerkesztve ]

(#12084) IRON STORM válasza szaszlaci (#12071) üzenetére


IRON STORM
őstag

Igen úgy értem, ez általában igaz a Lite-On írókra.

Csak a TDi!

(#12085) Szexz Panda válasza kicsirigó7 (#12019) üzenetére


Szexz Panda
csendes tag

Köszi szépen! :)

(#12086) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

Sajnálatos módon a DL lemez teszt,különböző írók írásminőségének az összehasonlítása nem jön össze.
Mert olyan gyalázatosul rossz minőségű a lemez, hogy hiába pörkölte végig 5 különböző íróm is. A megírt lemezek, csak 50%-ig olvashatóak vissza.

Mind az öt írás kb ilyen minőségű lett:

A lemez minőség teszt végig ment minden.
De nem lehetett őket visszaolvastatni, egyetlen írómmal sem.
A nero Benchmark teszt is csak az egyik réteget tudta visszaolvasni, aztán
Hiba- L-EC UNCORRECTABLE ERROR (031105) üzenettel leállt.

(#12087) Niczo


Niczo
senior tag

Én a TDK DVD+DL lemezeket egyedül apám notijában lévő Panasonic íróval tudtam megírni 2,4x-es sebességgel. Kiváncsi leszek a minőségre ha megjön a Liteon íróm :P

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#12088) zord01


zord01
senior tag

Sziasztok!

Belefogtam egy csendes pc építésbe, és jelenleg az a célom, hogy a leghalkabb DVD írót megvegyem.
Blue-Ray íróm van ugyan, de az hangos, ezért be akarnék szerezni egy nagyon csendes DVD írót.
Szerintetek melyik a legcsendesebb DVD író jelenleg a piacon, ami tud lightscribe-ot vagy labelflash-t???

Előre is köszi a segítséget

***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

(#12089) Lakedaimon


Lakedaimon
csendes tag

Sziasztok! Elképzelhető, hogy a Nero CD-DVD Speed teszt a Labeltag miatt nem tud lefutni teljesen? Jó lenne ha lenne valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata...

(#12090) IRON STORM válasza Lakedaimon (#12089) üzenetére


IRON STORM
őstag

Biztos hogy nem. Mit jelent az hogy nem fut le teljesen? Milyen íróval?

Csak a TDi!

(#12091) Lakedaimon válasza IRON STORM (#12090) üzenetére


Lakedaimon
csendes tag

Egy IHAS 524-es DVD íróval próbáltam lefuttatni a tesztet, egyébként a lemez is vele készült és tökéletesen működik (adatlemez). De a Nero CD-DVD Speed 4.7.7.16 pontosan 34%-nál nem megy tovább, de nem is ír ki semmilyen hibaüzenetet, hanem fel-fel zúg, dolgozik rajta, de nem történik semmi. Kb 10 perc után elunom és megszakítom a szenvedést. Bármilyen lemezt lefuttat, csak ezt nem. Viszont van rajta label tag címke, és arra gondoltam ez lehet az egyetlen ok.

[ Szerkesztve ]

(#12092) Lakedaimon válasza IRON STORM (#12090) üzenetére


Lakedaimon
csendes tag

Az ASUS 1814 BLT-vel már hibát is írt ki:

(#12093) IRON STORM válasza Lakedaimon (#12091) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ok így már érthető, az adat oldalra van gravírozva a szöveg és azért nem fut le a teszt.

Csak a TDi!

(#12094) flash-


flash-
veterán

3 hónapja rendeltem 7261s black írót
a napokban érkeztek meg magyarországra:):)

halleluja:)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#12095) PaleeGy válasza flash- (#12094) üzenetére


PaleeGy
tag

kicsit irgyellek :) Mennyibe kerül ha szabad megkérdeznem? :B

(#12096) HoReSz1975 válasza szaszlaci (#12052) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Asus DRW-24B1LT, ezt ne vegyél most viszem vissza az AUCHAN -be, 9 Maxel DVD-R 16x lemezemet nem hajlandó megírni, az utolsót már be is nyelte, fél évet bírt ki nálam :B :U

(#12097) Flashget


Flashget
félisten

Üdv.

a NEC AD-7243S DVD író mennyire válogatós a lemezek kapcsán?
mert ha nem finnyás akkor beruháznék egy ilyenre.

samsung SH-S223L-t keresek feketében, de mindenhol fehéret adnak szinte csak.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#12098) Roxeus


Roxeus
tag

Aki szedett már szét DVD írót, az tudna-e segíteni nekem, hogy melyik a legkisebb IDE-s PCB-s (nyák) DVD író?

Egy régebbi asztali HDD-s felvevőben halt meg az író rész, és abban kellene cseréni. Kipróbáltam, ha rádugok egy sima IDE-s ODD-t masterre jumperelve, akkor simán felismeri, írni is sikerült vele. A nyitómechanikát át kell majd kötni, de egyelőre a megfelelő író kiválasztása lenne az elsődleges.

Estére töltök fel képeket, hogy mekkora nyák férne el (a szabványos 5,25"-től kb. 2 centivel keskenyebb, ha nem tekintjük az előlapot mozgató mechanikát + motort)

Jah, és fontos lenne, hogy a DVD+VR-t megbízhatóan írja, a régi NEC-em remekül bánik vele... :)

[ Szerkesztve ]

(#12099) szaszlaci válasza HoReSz1975 (#12096) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát ez nem jó hír, főleg, hogy elvileg ugyan az, mint a tervezett vétel, LiteOn 624.
Így elbizonytalanodtam :F

Nem igaz, régi ATA-s LG-k, azok nálam mindent megírtak, és szerintem nem is épp rosszul.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12100) Niczo


Niczo
senior tag

Megjött a Lite-On 624-es íróm.
Lemezminőségteszttel kezdtem: LG íróval 4x-esen írt Philips DVD-R lemez

Azt nem értem a jittert miért nem jelzi?
Ez egyébként korrekt minőségű írásnak számit, ugye?
(occsó lemez és LG író kombóhoz képest legalábbis)

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.