Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#22301) dokar válasza #00809728 (#22300) üzenetére


dokar
addikt

ennél tudok sokkal jobb helyet:
otthon saját magam cserélem az olajat. :D

előnyei:

-olcsóbb
-nem kell előre bejelentkezni
-olyan olaj kerül bele, amit én választok
-az egész munkafolyamatot végig tudom követni
-jár sör
-szerelés élvezete
-az asszonyt piszkos olajos kézzel lehet kergetni

extra - SEXRay

(#22302) !Overdose! válasza dokar (#22301) üzenetére


!Overdose!
őstag

:C

Egyébként én is.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#22303) t1 válasza dokar (#22301) üzenetére


t1
addikt

Legközelebb együtt cserélünk olajat :)

(#22304) t1


t1
addikt

Eladó a kocsim [link]

(#22305) Integra válasza #00809728 (#22300) üzenetére


Integra
titán

parázok is a márkaszervíztől:(
minden esetre kiderítem hogy hol lehetek ott az autónál, ha sehol sem, akkor meg elgondolkodunk, hogy megtartjuk e a garanciát vagy inkább lemondunk róla.
nem engedik lecserélni a fékrendszert gyári mitsu másikra. na ez milyen már?
azt mondják ugrik a garancia akkor az autóra, mert nem szakszerű etc..
hát a faszom, kérdem én, mi nem szakszerű egy mitsubishi által használt, gyári fékrendszerben, ami plug and play módon felmegy az autóra?
mi a rákért nem tudták kapásból felrakni? bazeg turbo motorhoz a szívó fékrendszerét adják és valamit hablatyolnak, hogy más a fékbetét benne? még csak opciót sem adnak, és ha találok opciót, az ideálisat, ami mind az autó, mind a gari, mind az ő szemszögükből az, akkor sem?
mégis minek menjek márkaszervízbe? 30 rugókat ott hagyni a semmire?
lehet, hogy pont azért áll be a turbo majd, mert szar olajat kap?!
nem igaz, hogy nem lehet az ember már semmiben sem biztos...

így egyszerűen nem éri meg elmenni márkaszervízbe, mert még ha! ha tényleg tönkremegy valami, akkor is saját zsebből is olcsóbb kicserélni, mert annyit spórol az ember a szerviz munkadíjon..
mert persze egy olajcsere náluk min 3 óra.. igaz, hogy nálam fél óra ha magunk csináljuk. gyári alkatrészekkel és olajjal..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22306) Fori23 válasza #00809728 (#22300) üzenetére


Fori23
őstag

"Márkaszerviz"
Úgy emlékszem ez is az Opel Tóth itt az Üllőin.
Elején törött F Astra. Felszámoltak 800Ft-ot, hogy a lakatos műhelyből áttolták a fényezőbe. Ha nem látom a számlát nem hiszem el!

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#22307) Viszlát válasza Fori23 (#22306) üzenetére


Viszlát
addikt

Opel Szuna, Fehérvár. Amikor összetörték a Vectrámat és nem akart fizetni a biztosító, ide mentem el árajánlatért, hogy a pereskedés során minél nagyobb összeget lehessen követelni a Postán. Mondtam nekik, hogy írjanak rá mindent amit csak tudnak. Meg is tették, a kedvencem, 2500 forint az eletromos emelőkar használatáért az alvázellenőrzés során + 2500 forint az alvázellenőrzésért. :D Ez így vicces, mert ajánlatért mentem csak hozzájuk, de ha ott kellett volna csináltatnom, már nem nevetnék ennyire...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#22308) NoLF válasza t1 (#22304) üzenetére


NoLF
addikt

s már el is adtad? mert nincs ilyen kódszámú hirdetés a rendszerben!

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#22309) t1 válasza NoLF (#22308) üzenetére


t1
addikt

Nem, inkább leszedtem nincs szívem eladni, inkább áljon itt a kertbe míg nem lesz rendesen pénzem.... kurva válság :(
Első autóm félév alatt 17.000km friss jogsival

Kolombusz: hát úgy gondoltam, ha eladom veszek 200-300 körül egy Swiftet vagy valami mert szeptemberig nyárig elég az addigra lesz munka is most meg nincs használni se tudom...és szeptemberben vettem volna egy ujjat, de egyszerűen nem merek megválni tőle megszerettem a 17.000km alatt. Most itt áll,a kertben

[ Szerkesztve ]

(#22310) (Kolombusz) válasza t1 (#22304) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Mi lesz helyette?

(#22311) a_tesz válasza Integra (#22305) üzenetére


a_tesz
Korrektor

havernak is elment a kedve a márkaszerviztől, a 140 ezres olajcsere (nem km, forint!) az l200asán asszem betette a kaput :DDD

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#22312) hobizoli válasza dabadab (#22296) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Pedig ezt ha akarnak kiegeszithetnek annyival, hogy sajat felelossegedre bemehetsz.

hobizoli

több drón kell ;P

(#22313) hobizoli válasza dokar (#22269) üzenetére


hobizoli
nagyúr

40k LOL, hol nezted ennyiert?

hobizoli

több drón kell ;P

(#22314) Integra válasza a_tesz (#22311) üzenetére


Integra
titán

és mi került 140ezerbe?
olaj, olajszűrő meg légszűrő?
minden esetre bíztató :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22315) NoLF válasza a_tesz (#22311) üzenetére


NoLF
addikt

140? olajcsere? valamit vagy elnézett, vagy rettenetesen átkúrták a palánkon. ennyi egyszerűen nem lehet. nem vezérműszíj és feszítőgörgő-cserés nagyszerviz volt az az olajcsere? :F

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#22316) E-Maxx válasza NoLF (#22315) üzenetére


E-Maxx
tag

Ismerőst is mitsu szervízben olaj és szűrőcserékért húzták már le több mint 100k-val, pedig nem l200-a volt, hanem csak egy kis öreg pajeroja...
Ment vissza reklamálni, és megmondták, hogy spéci cuccokat tettek bele, tényleg olyan spéci volt, hogy sehol netem nem lehetett infot találni arról a márkáról..... :F :U

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#22317) NoLF válasza E-Maxx (#22316) üzenetére


NoLF
addikt

az ilyen emberekből élnek meg a márkaszervizek. öreg pajerot még csak közelébe se vinném a szerviznek, havert zsebből előkap, aztán gyiháá.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#22318) Integra válasza E-Maxx (#22316) üzenetére


Integra
titán

melyik márkaszervíz volt?
a_tesz ez neked is szól plíz!

nolf:
nálam ez úgy fog kinézni, hogy az engedélyem nélkül semmit nem cserélhetnek az autóban és mindent tételesen tudni akarok mielőtt beszerelnék és jóvá kell hagynom.
természetesen ezt akarják mindig elkerülni, érthető..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22319) nicoka válasza NoLF (#22317) üzenetére


nicoka
tag

Nem mindenkinek van zsebben egy autószerelő-barátja... :U

(#22320) dabadab válasza Integra (#22318) üzenetére


dabadab
titán

Nekem a Duna Interservice furedi uti telephelyevel voltak "erdekes" kalandjaim, azt a bandat szerintem keruld el nagy ivben.

DRM is theft

(#22321) Integra válasza nicoka (#22319) üzenetére


Integra
titán

valóban, de egy kis idő elteltével, sok olvasással azért lehet korrekt embereket találni.
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22322) nicoka válasza Integra (#22321) üzenetére


nicoka
tag

Ezzel viszont teljesen egyetértek.

(#22323) NoLF válasza nicoka (#22319) üzenetére


NoLF
addikt

természetesen ezt úgy kell érteni, hogy mindenkinek van/tud magának szerezni olyan embert, akivel a töredékéért el lehet végezni a munkákat. én pl saját magam csinálom a dolgokat, autószerelő haverral, aki az alkatrészeket is olcsón szerzi. kvázi nekem az olajcsere a bolti áraknál alacsonyabb árú alkatrészeken kívül csak sörbe kerül.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#22324) a_tesz válasza NoLF (#22315) üzenetére


a_tesz
Korrektor

30ezer km-es szerviz volt, nemigen cserélnek ennyi mindent ilyen hamar, de szépen kiszámláztak mindent tételesen, de azóta nem oda jár :)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#22325) NoLF válasza a_tesz (#22324) üzenetére


NoLF
addikt

30ezres olajcserés szerviz 140ért. ez igen. Józsi a sarkon munkadíjjal együtt kb 20k+sör. nice...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#22326) E-Maxx válasza Integra (#22318) üzenetére


E-Maxx
tag

Mitsu Sió...
Én az enyémbe inkább nem turok bele, max egy olajcsere, de ebbe inkább olajszűrőt nem cserélek kézileg.
Ismerek egy nagyon jó szerelőt, olcsón is dolgozik, rendkívül megbízható, csak az a gond, hogy annyira jó, hogy hiába vagyunk szervíztől függetlenül, régóta jóbarátok, néha még csak arra hogy ránézzen a kocsira is csak 1-1.5 hétbe telik, reggel 7-kor kezd, este 8-ig mindig dolgozik, de mivel egyedül van, nem tud olyan ütembe dolgozni, és így is mindig 5-6 autó áll az udvarán, szóval ha nem muszáj, vagy sürgős dolog, mert kell az autó, akkor go márkaszervíz.
Szerencsére volvo galéria nagyon olcsó márkaszervízhez képest is, multkor olajcsere, meg szűrők, meg egyúttal gumicsere is megvolt 23-ból.
Pedig a gumicsere maszeknál,a hova máskor jártam magában 12 felett van....Szóval ez kivételesen korrekt, olcsó szervíz. És roppant segítőkészek, mindig kérdezik, hogy kérek-e valamit, sőt, csereautót is kaptam multkor 2 napra, ingyen, igaz, saját hibájuk miatt. :R

Lehet, hogy tudnék itthon gumit cserélni, persze, csak mikor nem komplett kereket kell, hanem az acélfelniken a szakadt téligumit levakarni, és feltenni az új téligumit, azt inkább nem itthon játszom el...Szóval oké, itthon bütykölgetem én is az autót, ha kisebb dolgokról van szó, de pl. izzócsere, olajcsere, gumi csere, hogy a legsűrűbbeket mondjam, nálam nem elvégezendő itthoni folyamat. :)

[ Szerkesztve ]

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#22327) Rick4


Rick4
félisten

[link] csak nem az akksik közül durrant el valamelyik? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22328) Integra válasza E-Maxx (#22326) üzenetére


Integra
titán

thx:)
bp-i márkaszervíz lesz elsőnek.
megnézzük, hogy mennyire korrektek, vagy sem.
ha nem, akkor majd osztok, szorzok, hogy mi és hogy éri meg.
elsőre kapnak egy esélyt.

szerettem volna egy turbo timert hozatni hozzá japánból. csak nem gyárt már a défi/blitz/apexi etc szart hozzá, érted... nem lehet beszerelni, ugrik a garancia.
mondom, de pont azért szerelném be, hogy még jobban óvjam a motort, arra találták ki ezt. sajnos az mmo nem forgalmaz ilyet mo-n, ezért nem lehet. vagyis lehet, de ugrik a gari.
ehhhh.... ahogy egy brembo vagy project mu, vagy endless fék is gagyi, garancia vesztéssel jár. persze válltig állítják, hogy a fékrendszer a motor teljesítményéhez van igazítva.
én ezt valamiért erősen kétlem..
de természetesen kaptam gyári tartozék katalógust, tele csupa csiri-biri haszontalan optikai cuccal, hogy azokból rendelhetek, mert van. mondom nekem egy első kerekek mögé felszerelhető gumi sárvédő kéne, gumi csomagtértálca, gumi padló szőnyeg, csomagtérháló.. hááát, az már lehet, hogy nincsen. de van sok szép krómbigyó, kilincs, tükör, dupla kipuff rendszer króm végekkel, alu look betétek meg minden..
hajam tudom ettől tépni, komolyan..
na mindegy, ez van. az élet szép:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22329) NoLF válasza Integra (#22328) üzenetére


NoLF
addikt

nos igen, mindenkinek vannak gondjai :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#22330) !Overdose! válasza E-Maxx (#22326) üzenetére


!Overdose!
őstag

"Pedig a gumicsere maszeknál,a hova máskor jártam magában 12 felett van...." :Y

Hova jársz te? Nálunk 500ft/db!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#22331) dabadab válasza Rick4 (#22327) üzenetére


dabadab
titán

Biztos nem, mert azok egyreszt a hatso ules alatt vannak, masreszt meg a NiMH nem az a robbanos fajta akksi.

DRM is theft

(#22332) hobizoli válasza Integra (#22328) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Turbo timer az egy parasztvakitas. Aki ert az autokhoz egy fikarcnyit is annal anelkul sem lesz baja, aki meg huje az azzal is lenullazza.
Pl eleve csak az ellen "jo", hogy meghajtva es voroses-sargan izzaskor azonnal leallitva nem tudod KO-ra vagni a csigat, mert jarva hagyja motort beallitott ideig....ettol fuggetlenul hidegen meg hujere hajthatod, mert " a zellen nem véddd" (Szalacsi), azaz hiaba van egy ijened, ha fasz vagy ugyanugy cserelheted a csigat, meg valszeg a hengerfejet es a tomitest is. :DDD

Nekem erdekes soha nem szart meg be turbom, pedig immar 10 eve -egy rovid 3 honapos "megszedules" erejeig elterve ettol- csak feltoltott motoru autoim vannak/voltak. Persze en is hallottam mar, hogy vkinek az anyjanak a szomszedjank a unokatestverenek az akarkijenel egy evben 2 csiga is beszart, es amiota ijenje van azota aztan fu... ott inkabb a "replace the user, then press any key to continue" lenne "A" valodi megoldas :P

Pl volt ijen, hogy kint voltam egy gyorsulasin es a visszatero savban visszagurultam a C20LET Vectra Turbo mogott, beallunk megint a sor vegere, en leallitom, kiszallok, o meg ott jaratja tovabb. Kerdem tole:
-Minek jaratod?
-Hat mert vissza kell huteni a turbot, ijenkor mindig 2-3 percig jaratom...
-Aha...es szerinted amig visszagurultunk meg megalltunk a timeslip cedualert meg utana idegurultunk ez addig nem hult semmit terheles nelkul?
- :F :F :F
- Ez most igy mar igazabol semmit nem csinal, csak a motor eszi a benzint... :DDD
- :((
- :P

hobizoli

több drón kell ;P

(#22333) DeadMeat válasza NoLF (#22315) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nekem is a 30 ezres szervíz 60 volt a skodánál.. érted?Fékolaj,olaj,szűrök.hatvanezerért,ugy hogy azt sem vették észre hogy az elsö szilentek fele gajra van menve :W Ugy vittem vissza.
Dehát azt nem is nézik... Itt felejtettem el a márkaszervízt és a garit.Inkább amit nemtudok itthon viszem a maszekhoz,aki hazahoz,visszavisz az autómhoz.És visszaadja a kicserélt alkatrészeket is.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#22334) dokar


dokar
addikt

itt a legújabb bömös, fanoknak közelező! ;]

extra - SEXRay

(#22335) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

(#22336) Eagl3 válasza dokar (#22334) üzenetére


Eagl3
veterán

Igen, ez volt Chris Bangle utolsó munkája. :)

(#22337) E-Maxx válasza !Overdose! (#22330) üzenetére


E-Maxx
tag

Jó hát ebbe benne van, hogy minden felnit kicentírozzák, a régit amit levesznek, azt is, gumikat mindig víz alatt meglesik, jah és pluszba levakarják a belső kerékívről minden létező szutykot, befújják valami ápoló szarral, és még a pótkereket is cserélik... :)

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#22338) P4czy válasza hobizoli (#22332) üzenetére


P4czy
csendes tag

Ezzel én is így voltam. Mikor megvettük a turbós kocsink fateromnak erősködtem, h márpedig az autópálya menet után hűteni kéne pár percig, aztán akkor mondta, hogy igaziból az már rég lehűlt azóta mikor bejöttünk a városba, helykeresés, stb...egy darabig még erősködtem, aztán leesett, hogy végülis neki van egy ilyen irányú diplomája és amit eddig ilyet mondott az mind igaz volt...én meg vkitől hallottam, hogy valakijének ismerőse hallotta...:D:D

(#22339) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Ez kivételesen jó fogásnak számít, vagy van valahol van valami buktató ami nem látszik elsőre?
[link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#22340) gamekiller01


gamekiller01
tag

számomra ez volt jó vétel,2 éve vettem kicsit átfaragtam és imádom :B

EP45T-EXTREME OLDALAM---http://ep45t-extreme.freeweb.hu/

(#22341) (Kolombusz) válasza gamekiller01 (#22340) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

bocs, de ez lol :DDD
Mondd, hogy 1.6-os.

[ Szerkesztve ]

(#22342) gamekiller01 válasza (Kolombusz) (#22341) üzenetére


gamekiller01
tag

2.2 benzin :))

EP45T-EXTREME OLDALAM---http://ep45t-extreme.freeweb.hu/

(#22343) (Kolombusz) válasza gamekiller01 (#22342) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

A 406 egy szép autó, gyárilag. De ez egy túljátszott okádék, szerintem.
Az ilyen autókat szoktuk linkelgetni a kársztájlingról.

Bocs, ha megsértettelek, nekem ez a véleményem.

(#22344) fekeandras válasza (Kolombusz) (#22343) üzenetére


fekeandras
őstag

Azért a 406 Coupe rohadt jól néz ki még mai autók között is.Ezzel úgy vagyok mint a 156-os Alfával vagy a 5Gen Celicával.Megunhatatlan forma mind.

A króm sokat ront az összképen.Én leszedném róla az összeset és még a köszöböt is valami szolídabbra cserélném, de összességében nem néz ki rosszul szerintem.

Ezzel a fóliával hamar a rendőrök kedvencévé válik az ember ... :D

[ Szerkesztve ]

(#22345) Mr X válasza gamekiller01 (#22340) üzenetére


Mr X
veterán

Nem tudom, nekem tetszik... :)

(#22346) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Olyan oldalt tud valaki, ahol teljesítmény-, nyomatékgörbéket lehet nézegetni?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#22347) hobizoli válasza Mr X (#22345) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Jopofa, de autot nem a spoilerekkel ultetunk, hanem a futomuvel. :P

hobizoli

több drón kell ;P

(#22348) hobizoli válasza CYBERIA (#22346) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Mirol?

hobizoli

több drón kell ;P

(#22349) Integra válasza gamekiller01 (#22340) üzenetére


Integra
titán

a kevesebb néha több.
itt tökéletesen igaz megint.
az egyik legszebb pug a 306 mellett. mi ez a sok króm csicsa rajta?:(
egy szép, decens felni, minimal ültetés, amennyire lehet gyári arcot megtartani..
ezen meg felpakolva minden optikai kiegészítő.. kár érte

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22350) fokukac


fokukac
nagyúr

crisis news :
berlusconi 1500 eurót fizet autónként

Pleased to meet you - hope you guess my name

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.