Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96701) Milka 78 válasza LaliPapiMami (#96700) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én ezt találtam, de cikk szerint csak sz Aorus széria támogatja a pcie4-et. Az ASrock úgy fest támogatja (és az MSI is), de egy kalap ganéj a vrm rajtuk.
Ráadásul a cikk szerint az Intel zúgolódik a pcie4 miatt, tehát még az sem biztos, hogy lesz az új prociban vezérlő...ködös az egész (esze jobban utánna nézek).
Ha pcie4 kell turira akkor amd/b550.

(#96702) LaliPapiMami


LaliPapiMami
csendes tag

Köszi a cikket!

Akkor az lenne a kérdésem, hogy ha elvonatkoztatok ettől az egész pcie 4.0 mizériától, akkor a 3 lap közül melyik a legjobb választás, és miért?

ASRock Z490M Pro4
ASUS Prime Z490M-Plus
Gigabyte Z490M Gaming X

Köszönöm!

(#96703) jeni válasza LaliPapiMami (#96700) üzenetére


jeni
félisten

Az Asus legdrágább lapja tudja a Pcie 4.0-t.
MSi Z490 Tomahawk szériábol az M lapot vennék a helyedben.
Viszont jelenleg egyetlen 10xxxx proci nem tudja a Pcie 4.0-t. Ez a képesség a következő Intel proci családban lesz elérhető.
Asrock Z490 lap teszteken leszerepelt.

[ Szerkesztve ]

(#96704) Milka 78 válasza LaliPapiMami (#96702) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ezt találtam és a hozzá való cikket :)
alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""
A három közül az M-es Gaming X-et, et ajánlanám, egész jól elvan egy oc-s i5/i7-el is...és legalább pár feltétel adott egy esetleges pcie 4 támogatáshoz is.

Jeni : A Tomából nincs M verzió, Gaming Edge M van helyette ami vagy jó 30 ropival drágább mint a valószínűsíthető árkategória.

[ Szerkesztve ]

(#96705) Peat;) válasza LaliPapiMami (#96702) üzenetére


Peat;)
veterán

A 10400 biztosan cserélve lesz? Illetve fontos ez a pcie 4.0 jelenleg és a következő pár évben? Ezeket döntsd el.
Ha nem lesz cpu csere, túlhajtás akármelyik alaplap jó, amelyiken jobbak számodra a csatlakozó helyek. Sőt ha memóriát sem húzod felesleges a z-s lap.
Én letettem róla inkább veszek egy b-s lapot jól felszerelve és 2x16gb ramot mint egy olcsóbb z-s lapot 2x8gb rammal, de én nem vagyok e sportoló meg nagy gamer, nem érdekel az az 5-10 % veszteség.

Ha lesz cpu csere, k-s procira akkor viszont amit ajánlottak MSI, kerül amibe kerül.

(#96706) LaliPapiMami válasza Milka 78 (#96704) üzenetére


LaliPapiMami
csendes tag

Nagy király vagy!

Kösz a segítséget!

(#96707) LaliPapiMami válasza Peat;) (#96705) üzenetére


LaliPapiMami
csendes tag

Szia!

Bocsi, félreérthető voltam.

10400-ra fogok váltani most és a 3200 Mhz-es memória kihasználása miatt gondolkodom a Z-s lapon. Erősebb procira max majd pár év múlva váltok, de előtte majd VGA-t kell újítani (most egy 1060 6GB van).

A célom az, hogy pár év múlva is tudjak bővítgetni, emiatt is hajlok a Z-s lap irányába. Lehet, hogy rossz a logika, még nem tudom.

Köszi a hozzászólást!

(#96708) Roxbury


Roxbury
őstag

Sziasztok.

A héten megjön az MSI B450-A PRO MAX alaplapom.

Érdeklődnék, hogy az M.2-es slot gond nélkül fogadja az NVMe SSD-ket is? Mert sehol nem találok leírást erről. Egyedül a BIOS frissítéseinél írja az egyik verziónál, hogy jobb NVMe kompatibilitás.

Nagyon köszönöm.

| Galaxy S23 256 GB | Watch5 Pro LTE |

(#96709) jeni válasza LaliPapiMami (#96707) üzenetére


jeni
félisten

A 10600 procit jobban elfogod tudni adni még akkor is ha az 15000Ft -al drágább.

(#96710) Beba Snake válasza Roxbury (#96708) üzenetére


Beba Snake
junior tag

[link] Már a harmadik sorban írja: PCI-E gen3 X4 mód az NVME SSD-k nagyobb teljesítményéért... :W

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#96711) Roxbury válasza Beba Snake (#96710) üzenetére


Roxbury
őstag

Basszus ez hogyan kerülhette el a figyelmemet. Nagyon köszi! :W :R

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 256 GB | Watch5 Pro LTE |

(#96712) hoffman_


hoffman_
nagyúr

szerk.: ez válasz lett volna a #96669-re, szorri.

én másfél-két hete vadászom alzán... ha ez az néhány darab elérhető lesz, szerintem pont fél másodperc alatt fog elfogyni. itthon még 67k bruttó áron listázza készlet nélkül, de minden más B550I 80körül van, gondolom akkor ez is felmegy, ha 227eur az SK oldalon. még jó, hogy 180usd az msrp :)

ui.: B550I Aorus Pro Ax-ről van szó, lemaradt.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#96713) Sage83


Sage83
aktív tag

Sziasztok!!

Egy 3700x hez keresek alaplapot! A kettő közül melyik az ajánlottabb?

Msi x470 gaming plus max vagy az Asus b550 tuf gaming plus?

Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#96714) Laby


Laby
senior tag

Sziasztok!
Van néhány alkatrészem amiből szeretnék összerakni egy tűrhető PC-t játékra, viszont segg hülye vagyok hozzá azon kívül, hogy a helyére tudom rakni az alkatrészeket. :)

1. Mennyit szánsz az alaplapra?
Ár/érték arányban amelyiket ajánljátok a szetthez.
2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
- Intel Core i7-6700K Quad-Core 4GHz LGA1151 Processzor
- Gainward GeForce GTX 1660 Ghost 6GB GDDR5
- Samsung 860 EVO 2.5 500GB SATA3
- Seagate BarraCuda 1TB HDD
- FSP HEXA+ 500
- (Memóriát is még be kell szereznem.)

3. Milyen méretű lapot szeretnél?
ATX van most, de ha azon múlik akkor lehet más méretű is, és megveszem hozzá a legolcsóbb házat.
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
Nincs extra igényem.

5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
Display csatlakozó.
6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
Nincs tervben, de nem hátrány hogyha utólag képes lenne rá a gép.
7. Használt, vagy új alaplap?
Új.
8. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
Nem.

Tudnátok ez alapján ajánlani 1-2 alaplapot?

Köszönöm! :)

(#96715) Milka 78 válasza Sage83 (#96713) üzenetére


Milka 78
nagyúr

ASUS TUF GAMING B550-PLUS a fejleszthetőség miatt, bár szerintem vrm téren is veri az MSI-t.

(#96716) Milka 78 válasza Laby (#96714) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Csak használt van Z170 és Z270 alaplap. A HA-n vannak eladó lapok és a téma összefoglalóban van egy rakat ajánlott lap. Eme listát vesd össze a kínálattal, de résen kell lenni, mert gyorsan lecsapnak a jó lapokra.

Olcsóbb megoldásként a Gigabyte GA-Z270P-D3 is jó 17 ropiért, de ő szerényebb vrm résszel van megáldva, ergo oc alatt szerényebb a teljesítménye.
Aztán van ASUS Z170-A 24-ért (de van 15-ért és 16-ért is :Y ) és ASUS ROG STRIX Z270G 25-ért.

[ Szerkesztve ]

(#96717) Paxker315 válasza Milka 78 (#96716) üzenetére


Paxker315
addikt

Prime Z270 P vam 32-ért új, de ammeg drága. :( [link]

Igaz, 3 év garival, boltból, s nem is rossz deszka az.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#96718) Milka 78 válasza Paxker315 (#96717) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mondjuk a 3 év gari akár priorítás is lehet, bár a Z170 A 15-16-ért best buy a vrm mindenre is elég, igaz egy perc gari sincs rajta.

(#96719) Forraszto


Forraszto
tag

Üdv!

MSI Tomahawk MAX bekapcsolás után kb. 3 másodpercig 100%-on pörgeti a ventilátorokat, függetlenül a profiltól. Aztán minden ok, post után meg már nyilván.

Nem egy nagy dolog, de azért rohadt zavaró. :) Nem találtam ilyen beállítást, beletörődnék, de egy hónapja kb. van új bios, nekem meg még az előző van.

A kérdésem, hogy
- másnak is pörög így bekapcsoláskor?
- updatelte vagy használja már valaki 7C02v37-es bios-t, van vele valami gond?
- előzőből következik: ha nem jó, vissza tudom tenni a régit? Hogyan, és engedni fogja az m-flash? Ha jól tudom csak "előre" lehet menni az AGESA miatt.

(CPU: Ryzen 3600, ha ez érdekes)

Köszönöm előre is .

[ Szerkesztve ]

(#96720) edari válasza Forraszto (#96719) üzenetére


edari
őstag

Nem ide tartozik, de nálam is jelentkezik ugyanez (meg még sok más embernél is). Nálam mondjuk csak a vga pörög maxon, a többi venti nem.
Asus B450-f, Msi b450 mortar max, msi b550 mortar-on mind-mind jelentkezik/jelentkezett, és csak azóta amióta zen 2-es a proci.

(#96721) Forraszto válasza edari (#96720) üzenetére


Forraszto
tag

Igen, neten (redditen) más b450/zen2 kombójú lapoknál is írták ezt, és ott is inkább a VGA-t.

Ebben a videóban egy srác pont ezt csinálja, amit írtam, és utána kommentben írja, hogy megszűnt a felpörgés, ezért vetődött fel egyáltalán, hogy updatelem, más okom nincs.

Szerintem meglépem, csak ha valaki már megcsinálta kíváncsi lennék a tapasztalataira, nincs-e valami más gond esetleg.

(#96722) Yany válasza Forraszto (#96721) üzenetére


Yany
addikt

Nekem csak akkor csinálja, ha áramtalanítom a gépet (tápot is kikapcs, vagy konnektorból kihúz). Ha csak simán kikapcsolom Windowsból, akkor bekapcsoláskor nem pörget.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#96723) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Hát igen, a hat napja átvett, öt napja üzembe helyezett Asus TUF Gaming X570-Plus alaplap megy vissza 14 naposban.

Egy egészen elképesztő, banális hiba miatt. Ha bedugom a telefon USB C kábeljét a csatlakozóba, tölteni tölt, de nincs adatkapcsolat a gép és a telefon között. Látszik, hogy próbál, mert megjelenik a "Megbízik ebben a számítógépben" felirat a telefonon, meg az iTuneson is látszik, hogy fel-le-fel-le csatlakozik a telefon, de nem lehet értékelhető adatkapcsolatot létrehozni.

De ha megfordítom az USB C csatlakozót, és 180 fokkal elfordítva dugom be, akkor hibátlanul működik. Másik gépen bármelyik irányban bedugva tökéletes, ezzel az alaplappal, viszont két különböző kábelnél is ezt csinálja.

Összegezve, kérlek ajánljatok nekem egy másik lapot, hasonló árban (70.000Ft), hasonló tudással.

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#96724) Yany válasza Hegyirabló (#96723) üzenetére


Yany
addikt

Várd meg a Tomahawkot, másik hasonló kategóriásat szerintem csak a B550 lapok között találsz. (pl. Carbon, Gaming Edge, vagy Tomahawk)
Cimborámnak a RAM-okkal veszik össze. Mivel ő kint él Németo-ban, neki már meg is érkezett helyette az X570 Tomahawk-ja, már alig várom, hogy beszámoljon, hogy végre minden bekapcsoláskor bootol-e, hogy illene... (A TUF RAM diag leddel mindig megállt a boot alatt fekete képernyővel).

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#96725) Hegyirabló válasza Yany (#96724) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Igen, beszéltünk erről.

"Várd meg a Tomahawkot".

Nem várom meg, nem tudom megvárni. Illetve ha azt írod, hogy jövő héten ilyenkor már a boltban lesznek a Tomahawkok, akkor azt még meg tudom várni, de hónapokat nélkülözni a gépet nem tudom. Április végén olvastam egy cikket, amiben azt írták, hogy egy hónap múlva már a boltok polcain lehet a Tomahawk. Mi van most? Július közepe, erősen? Szóval én jelenleg a bizonytalanra nem tudok építeni.

Vagyis kellene egy lap. AM4-es, és mivel most már úgy is mindegy, akkor kicserélem a CPU-t is, Ryzen 5 3600-ra.

Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#96726) balasig válasza Hegyirabló (#96725) üzenetére


balasig
tag

(#96727) balasig válasza Hegyirabló (#96723) üzenetére


balasig
tag

"Megbízik ebben a számítógépben" felirat a telefonon" Véletlen a biosban nincs bekapcsolva: Trusted Platform Modul? Lehet hülyeséget gondolok, de egy próbát megér ezt kikapcsolni.

(#96728) Hegyirabló válasza balasig (#96726) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Valami hasonló, Asus? :O

(#96727) balasig

Idézek magamtól:

Ha bedugom a telefon USB C kábeljét a csatlakozóba, tölteni tölt, de nincs adatkapcsolat a gép és a telefon között. Látszik, hogy próbál, mert megjelenik a "Megbízik ebben a számítógépben" felirat a telefonon, meg az iTuneson is látszik, hogy fel-le-fel-le csatlakozik a telefon, de nem lehet értékelhető adatkapcsolatot létrehozni.

De ha megfordítom az USB C csatlakozót, és 180 fokkal elfordítva dugom be, akkor hibátlanul működik. Másik gépen bármelyik irányban bedugva tökéletes, ezzel az alaplappal, viszont két különböző kábelnél is ezt csinálja.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#96729) balasig válasza Hegyirabló (#96728) üzenetére


balasig
tag

Asus Rog Strix B550 F vagy a wifis változata. A Gigabytehoz hasonlóan ennek is 12+2es VRM-je van és van Type C is.

(#96730) Yany válasza Hegyirabló (#96728) üzenetére


Yany
addikt

Minden gyártónak mindenféle piaci szegmensben van terméke. Az Asusnál a TUF van ott, ahol. Ha ugyanolyan szintűt keresel, akkor ne az Asusnál keress, mert van lapja fentebb és lentebb is, de miért csinálna két ugyanoda valót? Van oka a ragaszkodásodnak? Az a baj, hogy a fejedbe bele kéne lássunk, hogy értsük, mik a szempotjaid, ha nem osztod meg velünk. Mind az általam említett példányok, mind balasig Giga lapja tök méltó alternatívák (igazából szerintem minsőgéileg feljebb vannak az Asus lapjánál). Mi a gond velük? Amíg nem osztod ezt meg, nehéz neked segíteni. :U

szerk.: Ha meg már rog strix 100e környékén, akkor a Unify is egy nagyon jó opció vagy az Aorus Ultra, de ugye akkor már nem 70e Ft-ról beszélünk...

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#96731) balasig válasza balasig (#96729) üzenetére


balasig
tag

A B550-es lapokból, a néhány teszt, illetve specifikációs adatok alapján, erre a chipsetre az MSI, Gigabyte gyártott mennyiségileg több, jobb VRM-el ellátott lapot, amik hűvösebbek maradnak mint rivális társaik. A többi gyártónak is van természetesen jónak tűnő lapjai Asusnál a Rog széria, TUF szériát én gyengének látom. Asrocknál is nagy a szórás, kicsit mintha alulméretezték volna a legtöbb lapot. Persze lehet, hogy a fennt említett gyártók lőttek túl a célon és túlbiztosították magukat. Ezt az idő megmondja a 4000res prociszériával. Nyilván az árazás is ezért lett olyan amilyen. Ez a B550 széria kicsit olyan mintha az 570est upgradelték, csiszolták volna, kisebb melegedés stb.

(#96732) Hegyirabló válasza balasig (#96729) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszönöm!

Most már úgy vagyok vele (és ezt (#96730) Yanynak is írom), hogy most már tök mindegy, annyit kifizettem erre a szar gépre, hogy ha kell, rárakok az alaplapra is még egy húszast.

(#96730) Yany

Ezt többször leírtam már, az Asushoz való ragaszkodás oka az, hogy mindeddig (nyilván ez most változott) ezzel a márkával nem volt semmi problémám. Gigabyteal is volt (igaz, eléggé apró), MSI-vel is volt (azzal már sokkal komolyabb). Asrockot meg nem ismerem.

Lassan kezdem elengedni ezt a ragaszkodást, de ami még köt hozzá, hogy nem akarom megtanulni már egy új lap BIOS kezelését, kiegészítő szoftvereinek használatát (pl. Ai Suite helyett MSI Total Fan Controll, azt sem tudom például, hogy a Gigabytenak van-e ventilátor vezérlő szoftvere <-- szerk: Smart Fan?), mert öregszem és ezért egyre rigolyásabb vagyok. :)

Abban meg talán még nincs is vita, hogy a legyegyszerűbb BIOS-a az Asusnak van. De lehet, hogy még is lenne ebből vita. :)

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#96733) jokeph válasza Hegyirabló (#96732) üzenetére


jokeph
nagyúr

Van a Gigának is venti vezérlője, hasonló az Asus AI SUITE-ban lévő Fan Expert-hez. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#96734) balasig válasza jokeph (#96733) üzenetére


balasig
tag

Smart Fan 5 a pontos neve. Van Auto meg Advanced beállítás. Windowsból is állítgatható progival. A korábbi MSI B350-es visszabutított grafikás bioshoz képest, ahol manuálban állítgattam az értékeket, sokkal jobb. :DD

(#96735) Yany válasza Hegyirabló (#96732) üzenetére


Yany
addikt

Pontról pontra:
- Brand mellett maradni mert egyik, vagy másik termékkel volt gond: sajnos olyan világban élünk, ahol a user egyfajta béta teszter. Ez igazából sok dologból ered és nem minden ok negatív, de a lényeg, hogy bajok emiatt mindenhol előfordulnak. A TUF lap pont olyan, amibe a cimborám is beleszaladt, szóval úgy néz ki, hogy az amúgy sem túl jól sikerült, csak papíron. Viszont ez a jelenség (mindenki gyárt rosszat) azt jelenti, hogy nem érdemes egész brandre kivetített véleményt alkotni egy-egy termék vélt vagy valós minőségi mutatói alapján, sokkal inkább egy cég hozzáállása az, ami jó irányt mutathat. Szerintem. Ahol elkenik a dolgokat, ahol rossz a support, ahol a user a hülye, abból nem érdemes enni, mert sz@r lesz a palacsintában... előbb, vagy utóbb, de lesz. Ha egy termék bajos, akkor istenem, nem jött össze. MSI-nél ott vannak a forró VRM-ek a gagyibb X570-eseknél, Gigánál is történtek már érdekesek (azon túl, hogy a X470-es felhozataluk úgy en bloc egy vicc). Szerintem Asus, Giga és MSI-nél is vannak tuti vételek, de fontosak az egyéni preferenciáid, nyilván azok figyelembevételével érdemes választanod egyet az említettek közül.
- Nálam... hangsúlyozom: nálam(!) az alaplap a legkritikusabb tényező. Minden ezen múlik: a RAM-ok, a stabilitás, az OC (akinek fontos), a hangminőség, a BIOS-ok, stbstbstbstb. Emiatt szerintem jó irányba mész, ha hajlandó vagy feljebbről vadászni egy példányt, de hacsak nincs kifogásod a B550 lapokkal szemben, azok is nagyon kellemesre sikerültek és ahogy korábban már kifejtettem, a B550-ek nem csak azért drágák, mert újak, hanem azért is, mert a gyártók ráébredtek mostanra, hogy IGEN, az AMD is kell a piacnak, lehet nekik is minőségi termékeket csinálni. Csináltak. Tanultak a minőségi kifogásokból és a B550-re megérett az AM4 platform, valódi értékek vannak a drágaság mögött, nem csak piaci bevezetés.
- BIOS: ebben az árban a maga módján már mindegyik gyártó elég jó BIOS-t tesz le. De a BIOS az BIOS, egyik sem ergonómikus, egyik sem túl "fancy", bár külalakra az MSI elég jót csinált, de ők mondjuk egeret nem tudnak normálisan kezelni. Én most azt ismerem a legjobban, mert nekem is olyan lap van, de biztos vagyok benne, hogy kisebb képességbeli különbségek lehetnek csak, bármit is veszel. Én az MSI bios-át úgy belőttem, hogy gyakorlatilag semmihez nem nyúltam, minden default, kivéve, hogy
1. volt egy BIOS update-em még mikor beüzemeltem
2. belőttem a venti görbéket, hogy totál csend legyen, de ha kell a kraft, akkor meg legyen huzat. Nem csak a hőfokokat, de a felpörgés/lelassulás sebességét is csökkentettem és nagy zsír lett.
3. meg volt egy Load XMP profile, vagy valami hasonló nevű opció, amivel a 3600 RAMjaim megkapták a maguk beállításait.
Ennyi. Mivel a gépem munkagép is, fontos nekem a stabilitás és hogy évekig(!) ne kelljen piszkálnom. Azon kívül, hogy halk, stabil, nem igényel törődést, még gyors is. :) De ez utóbbi inkább a 3900X miatt.
Amúgy fasza videók vannak már fenn biosokról is, én ebből is túlzásba estem, mert megnéztem sokat és részben ez vitt az MSI felé (meg az Ace-re rakott hőcső, de gyakorlati haszna ez utóbbinak már nem igazán van, anélkül is jól mennek a lapok, de ezt akkor még nem tudhattam, minden lap új volt még).
VRM: Itt már mindegyik elég erős egy R9-es meghajtásához, ezen ne múljon a döntésed. Nézd meg a csatlakozókat, az elégedett embereket (ld. review-k), ha a zaj fontos, akkor azt, hogy axiális, vagy radiális a venti, mennyire állítható, stb. Nagyot nem tévedhetsz igazából. Sokkal cikibb a dilemmád lentebb, ahol a gyártók azon egyensúlyoznak, hogy szexualizálják meg a fillért és ostoba döntésekkel egy amúgy jó terméket vágnak gallyra.

Sok sikert hozzá.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#96736) Hegyirabló válasza Yany (#96735) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszönöm a részletes leírást. Mivel holnap már jó eséllyel nem fogok új lapot venni, ezért beletörődök abba a ténybe, hogy a hétvége laptoppal telik el. Így legalább lesz időm átnézegetni a lapokat. Hármat már betettem talonba (mindegyik Asus, és mindegyik drágább, mint a TUF), de megnézem az MSI-ket és a Gigabytokat is, most már nem zárok ki semmit. Viszont miután a német barátod és én is befürdtünk a TUF X570-el, lehet, hogy érdemes lenne megfontolni, hogy mennyire ajánlott lap ez. Az, hogy az egyébként kétirányú USB csatlakozó csak egyik irányból bedugva működik, apró hiba. Együtt lehetne élni vele. De nem akarok. Fele árú előző alaplapomnál ezt még talán elnéztem volna, ebben az árkategóriában már nem teszem. Ahogy írtam, a korral egyre rigolyásabb leszek. Főleg, hogy egyetlen USB C van csak rajta.

Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#96737) zo-lee


zo-lee
aktív tag

Sziasztok!

Kicsit offos a téma, mert nem deszka vásárlásban, hanem használatát illetően kérnék segítséget tőletek.

Adott egy Asus rog strix b360g típusú alaplap. A problémám a következő: A gép hátuljába egy 3 jack dugós 5.1 hangfalrendszer van kötve, míg a front panelba ugyancsak 2 jack dugóval a headset-em. A problémám az, hogy mindkettő eszköz egyidejúleg be van dugva, de választani közülük - hogy csak az egyik vagy másik szóljon - nem tudok. Fel van rakva a legújabb Realtek driver, de a tálcán jobb alul a hang ikonra kattintva csak a "hangszórók (realtek high definition audio)"-ra kattintva ad hangot(sem a "realtek digital outputra, sem a mp59g nvidia high definition audiora kattintva) , és bár hangszórót ír, a füles szól. Akkor átvált a hangszóróra, ha kihúzom a füles output dugaszát, de nem szeretnék minden alkalommal a Jack dugóval szórakozni.

Próbáltam azt, hogy a leszedtem a realtek drivelt, és csupaszon használtam. Úgy tudtam szépen váltogatni a kimenetek között, viszont akkor meg a mikrofon nem működött, haverok megsüketültek, úgy sisteregtem, búgtam, engem nem is hallottak.

A válaszotokat, segítségeteket előre is köszi!

(#96738) Sage83 válasza Milka 78 (#96715) üzenetére


Sage83
aktív tag

Helló!!

Köszi a segítséget! :R

Akkor maradok a b550 nél! :))

(#96739) Milka 78 válasza zo-lee (#96737) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Összefoglalóban megjelölt topickba pls, mert itt valóban offos.

(#96740) M4T4D0R


M4T4D0R
tag

Sziasztok!

Kacérkodom a gondolattal, hogy benevezek egy LGA 1200 platformra, de nem tudom megérné e egyelőre. 8700k m van jelenleg de félek, hogy beesik majd idővel az ára és bukom a pénzt.

Van olyan alaplap 50 ezer környékén ami a i7 10700(non K) at elviszi? Esetleg 10900(non K) at is? :F :F :F

Eddig ahogy elnézem nem látok ilyen alaplapot, 60 ezertől indulnak.

Illetve mi lett a Z470 es elnevezéssel? Nincs olyan? Helyette Z490?

[ Szerkesztve ]

(#96741) jeni válasza M4T4D0R (#96740) üzenetére


jeni
félisten

maradj a 8700K-n :U

(#96742) TechN7ne válasza M4T4D0R (#96740) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nincs értelme váltani ,max. több lenne a fogyasztásod és melegebb lenne a cpu d.

(#96743) M4T4D0R válasza TechN7ne (#96742) üzenetére


M4T4D0R
tag

Értem amit mondasz,

DE

Alaplap 30e + proci 80e eladás = 110e Ft

Alaplap 50e + proci 65e (10400) vásárlás = 115e Ft

Ugyanott vagyok és kapok egy friss platformot ami még ráadásul garanciális és belerakhatok egy 10900at fél év mulva ha olcsóbb lesz.
Így szerintem megérné a váltás.

[ Szerkesztve ]

(#96744) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Sziasztok.

Egy Ryzen 3600-hoz szeretnék lapot. Kb. 2 (3) évig nem lenne proci csere. (multi fps szórakozásból, játék, általános dolgok)

Van-e értelme 70-et fizetnem pl. egy B550-es Tomáért a B450-es helyett? Jól gondolom, hogy ha 2-3 év múlva cserélek gépet, akkor már úgysem a B550-be raknék valamit, hanem esetleg egy AM5-ös lapba, nem?

[ Szerkesztve ]

(#96745) Paxker315 válasza jeni (#96741) üzenetére


Paxker315
addikt

ritkán értek veled egyet, de, tényleg nincs értelme 8700k-ról váltani. Túl jól sikerültek azok a procik :) És a lapba egy 9900k mehet, ami meg mire nem elég?

(#96744) G.I.JOE
Teljesen jó lesz a B450-es, akár még az olcsóbb A-Pro MAX v Gaming Plus MAX sem rossz választás egy hatmagos Ryzen alá! Később meg aztán új foglalat, DDR5..

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#96746) kellcucc


kellcucc
aktív tag

Sziasztok!
Most úgy néz ki a kinézett ryzen 3600 helyett lehet egy 3950x-et fogok venni (ne kérdezzétek :N hogy miért, nincs logikus magyarázat) és már megrendeltem a 3600-hoz kinézett és általatok ajánlott asus prime b550M wi-fi alaplapot. Asus oldal szerint az alaplap támogatja ezt a procit is, de itt minden nap szóba jön a vrm. Semmi tuning mellett ha támogatja az alaplap nagy baja nem lehet (gondolom én)? Mivel a 3600 is elég lenne bőven, így látható, hogy nem nyüstölném napi 8 órában (böngészés, ritkán 4k videóvágás/nézés, semmi game), maradhat az alaplap? Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

(#96747) jeni válasza G.I.JOE (#96744) üzenetére


jeni
félisten

ha nem lesz hardver bővítés (cpu csere 4xxx széria) később,akkor semmi értelme a B550 lapnak.
ha full gép csere lesz 3 év múlva akkor úgyis a DDR5-re váltasz majd. oda meg úgyis teljesen más lesz majd minden.

(#96748) jeni válasza M4T4D0R (#96743) üzenetére


jeni
félisten

annyi előnyöd lesz,hogy kapsz egy új 3év garis cucc csomagot.
ha biztos vagy abban,hogy 5000Ft lesz csak a kiadásod,akkor nincs bukó rajta.
azt vedd figyelembe a 8700K nem egy szint a 10400 prociddal.

(#96749) M4T4D0R


M4T4D0R
tag

jeni: tudom, hogy nem egy szinten van. Kb 300mhz et bukok.

Szóval, van 50k környékén jó lap ami képes a 10900 at kiszolgálni? :D

(#96750) jokeph válasza M4T4D0R (#96749) üzenetére


jokeph
nagyúr

annál azért többet, a 10400 bőven szerényebb teljesítménnyel bír. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.