Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80351) wowpegazus


wowpegazus
tag

Sziasztok!

A kaby lake procik bele mennek a z170 lapokba bios frissítés után, de mi van a skylakkel? Skylake proci belemegy a z270 lapba?

Illetve szerintetek, ha az ember fia új konfigot rak össze, melyik éri meg jobban:

v1. skylake i5/i7K - z170 lap

v2. kaby lake i5/i7K - z170 lap bios upgraddel

v3. Kaby lake i5/i7K - z270 lap (nincs upgrade, de ez a legdrágább)

Úgy néztem, hogy a kaby lake alaplapok erősen túlárazottak (még a procik is), de inkább hajlok a 7. gen felé, mégis újabb.

Ha Z270, akkor abból melyik alaplapokat ajánlanátok - ami nem veri le a bankot árban, van 3.1 usb, type C, M2, illetve 4 ram slot, és kezeli a 3000-es DDR4 ramokat, és egy közepes overclockot rendesen visz (akár 4.8-5GHZ-t)?

Ilyeneket találtam 50.000,- Ft alatt:
MSI Tomahawk z270, MSI Gaming M3, z270 Mortar.

Van esetleg ebben a kategóriában "best buy"? (azt már csak extraként, hogy piros fekete lenne a gép-de ez az utolsó szempont)

(#80352) koxx válasza wowpegazus (#80351) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A 7600k kl proci kb annyival gyorsabb a 6600k-nal mint amennyivel az alaporajele magasabb. Ar/ertek aranyban biztos, hogy a z170-skylake kombo a legjobb. Teljesitmenygondok nincsenek es talan kiforrottabb rendszer mint az uj, de kell, hogy legyen beta tester is :)

(#80353) Lacesz88


Lacesz88
tag

Sziasztok!

30k-ig keresek megbízható mini itx alaplapot, i5 6500 vagy i5 7400 alá. Extra igényem nincs, lesz a gépben 8 gb ram, dedikált vga és 2 merevlemez, tuningot későbbiekben sem tervezek.

Mivel a felhozatal elég gyér ebben a szegmensben a következőket néztem ki kb 28 k-ért:

Asrock B150m-itx
Msi B150i gaming pro
Asrock H170m-itx/dl

Amennyiben megéri a felárat a következő árlépcsőig (32k) még hajlandó vagyok elmenni, ha ezzel egy megbízhatóbb és jobb ár/érték arányú lapot vennék, de ha nincs érdemi különbség kihagynám őket:

ASRock H170M-ITX/ac
ASUS B150I PRO GAMING/AURA

Melyik lenne a legjobb választás? Előre is köszönöm a segítséget

(#80354) RR-13 válasza koxx (#80344) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi! :K

=HG=
slayer006
Nektek is köszi! :R

(#80355) B.Á.L.!.N.T


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Hali!

Egy gyors kérdés.

Az új inteles deszkák közül hol vannak azok amik mennek ddr3-mal ?
Mert pl.:b150-ből látom h van, de én a kaby lake-et ddr3-mal szeretném használni, viszont pl.:b250-től felfele egy ddr3-as deszkát nem látom...

Vagy erre még várni kell ? Egy hónapon belül váltanék kaby lake-re,de lehet még a végén skylake lesz ...

[ Szerkesztve ]

(#80356) cipofuzo87 válasza cipofuzo87 (#80333) üzenetére


cipofuzo87
tag

(#80357) Fred23 válasza B.Á.L.!.N.T (#80355) üzenetére


Fred23
nagyúr

Azt ugye tudod, hogy az a DDR3, ami jó nekik, az a DDR3L? Nem lenne jó, ha sima DDR3-at tennél be, illetve biztosan menne egy darabig, de csak egy darabig. :D Se a Skylake, se a Kaby Lake memvezérlője nem támogat RAM-ot 1,35V felett! Milyen DDR3-ad van? :D

(#80358) B.Á.L.!.N.T válasza Fred23 (#80357) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Nyugi,tudom h milyen ram kell a sky/kaby lake-hez.. :) 1,35-ös ramjaim vannak. De megy nagyobbal is, haver hónapok óta 1,5 voltossal használja a skylake i3-at.

De a kérdés tovabbra is fenn áll :) Hol vannak a ddr3-mas lapok ?

(#80359) Fred23 válasza B.Á.L.!.N.T (#80358) üzenetére


Fred23
nagyúr

Haverod prociját nem venném meg. :DDD

Egyébként pár ajánlat:
1
2
3
4
5

B250-est én se láttam.
Szerintem mondjuk azzal járnál a legjobban, ha eladnád a DDR3-adat, és DDR4-re váltanál; kicsi bukta lenne csak az áron, és jövőállóbb. Ez is érdekes szerintem:

[ Szerkesztve ]

(#80360) B.Á.L.!.N.T válasza Fred23 (#80359) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Köszi a linkeket. :)
Hát igen ezekre gondoltam én is nagyjából, csak kérdés ha egy i5 7400-at belerakom, pl egy b150-be, akkor menni fog, vagy attól még tudok biost frissíteni ? :)

(#80361) Fred23 válasza B.Á.L.!.N.T (#80360) üzenetére


Fred23
nagyúr

B150-ben csak akkor fog menni, ha friss BIOS-os a lap, amit veszel -erre viszont nincs sok esély! Viszont haverod i3-át elkérheted BIOS frissítéshez, aztán mehet bele a Kaby i5 7400. :)

Ha nagyobb városban laksz, még a PH!-ról is akadhat valaki, aki ad neked egy procit kölcsönbe egy napra.

(#80362) B.Á.L.!.N.T válasza Fred23 (#80361) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Hát igen, szerintem az lesz h havertól elkérem..
Az a helyzet h itt van 12 giga ddr3-mas ram, nekem ennyi kell minimum.(Photshophoz)
És újonnan 12 giga ddr4 elég drága ...
Köszi a segítséget ;)

(#80363) Laccoss válasza B.Á.L.!.N.T (#80362) üzenetére


Laccoss
addikt

És feltétlen fontos neked most váltanod? Nem jobb lenne várni, hogy legyen kínálat, legyenek tesztek az új chipsetről és az árak is lentebb menjenek?

(#80364) Mans20 válasza B.Á.L.!.N.T (#80362) üzenetére


Mans20
addikt

Ez is marha jó. Rekorddrága lesz a memória

(#80365) jambiyya válasza Fred23 (#80331) üzenetére


jambiyya
őstag

Le kell hangoljalak, ez az egér nagyon gagyi és giccses (nem ér 5-6k-t). A 10 éves fiam szerint is, pedig ő bukik az ilyenekre. A guminak látszó részek kopogós műanyagok. A fénye brutális, mint egy zseblámpa... :(

(#80366) B.Á.L.!.N.T válasza Laccoss (#80363) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Nem feltétlen kell váltanom... De már rég elterveztem h kaby lake-et fogom venni. A másik h szüleim gépében egy phenom 2 x4 van.
Sokat megy gép, mert filmeznek, neteznek stb .. a phenom 2 meg húzza Paksot magával :D
Az i3-as rendszer fele annyit eszik, úgyhogy lecserélem egy kabyra, h muteréknak is legyen valami korszerübb cucc. ;) :)

Csak ezen most fennakadtam hogy nincs pl.: b250-es ddr3-mas deszka.
Ddr4-et nem akarom, minél olcsóbban akarom megúszni a váltást, így is elég magasak az árak ...

[ Szerkesztve ]

(#80367) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Sziasztok!

Alaplapot keresek, htpc-hez szóval a méret is fontos lenne. Ezen kívül, amire szükségem van:
-lga1151 foglalat
-gigabites ethernet
-ac wifi
-optikai kimenet!
-ddr4
Sajnos egyet találtam, 100k felett ami árban sok. Van esetleg olcsóbb megoldás? :/

(#80368) mobal


mobal
MODERÁTOR

Létezik még alaplap 4 db fan csatlakozóval?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#80369) silvergod


silvergod
őstag

visszakerült a kínálatba a Mate lap csak most már jó ára lett :D
de még mindig ezt venném...

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#80370) Mans20 válasza mobal (#80368) üzenetére


Mans20
addikt

Pl MSI H97 PC mate 2 x 4-pin CPU fan connectors, 1 x 4-pin system fan connector, 2 x 3-pin system fan connectors. vagy kb ugyanez a Pc mate Z97, B150, B250-ben.[link]

(#80371) Milka 78 válasza cipofuzo87 (#80333) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A pcie 3 2x16 nem fog összejönni csak a 16-4-es kiosztás.Persze fizikailag van rajta 2db x16,de az alsó csati álltalában csak x4-re van drótozva.Ha az jó akkor Asus B150 PRO GAMING,de ebben nemlesz tuning és max 2133-on fog menni a memória.
Másik lehetőség a Msi Z170 PC Mate amiben mehet a magasabb órajelű memória,de ebben is csak 16-4-es kiosztás van.Alternatíva az Asus Z 170 P vagy a K.
Ha jól rémlik az Asrock z170 Extreme 3 a legolcsóbb lap ami tud pcie 3 8-8-as kiosztást (ez a max 1151-en),de azon nincs sima pci csati.

mobal :Esetleg Y-elosztó?

[ Szerkesztve ]

(#80372) szabeska válasza B.Á.L.!.N.T (#80366) üzenetére


szabeska
addikt

ha jol lattam, ddr4 olcsobb mint a ddr3, emiatt veszek majd en is azt inkabb. legalabbis a 2x4 hyperx, amit neztem.

F1

(#80373) koxx válasza mobal (#80368) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az asrock z170 ex6-on 4+2db van.

(#80374) #Morcosmedve válasza koxx (#80373) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Z170 Hero szintén zenész, van azért szerintem több lap is, de jellemzően a két front venti mehet egy csatiról Y kábellal, igy eleg a 3 FAN csati.

© asszongya'hogy

(#80375) Dealer95 válasza #Morcosmedve (#80374) üzenetére


Dealer95
őstag

MSI Z170A MPower: 5db minimum van rajta, most annyit látok (CPU1,CPU2, SYSTEM1-3)

(#80376) mobal válasza koxx (#80373) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Abból a 4-ből egy PWR fan :U

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#80377) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Sziasztok. Erről a lapról mik a tapasztalatok? Esetleg volt már itt valakinek ilyen? Multimédiás PC (videónézés, youtube, közösségi oldalak, zenehallgatás, apróbb játékok) épülne belőle közepes teljesítményű processzorral, tuning nélkül.

(#80378) #Morcosmedve válasza Dealer95 (#80375) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, de abból van PowerFan, illetve CPU-nak kettő. Neki külön kell legyen vezérelhető 4 db, a CPU stb., ventihelyen kívül. :)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#80379) Primary92


Primary92
senior tag

25000 forintot szánok az alaplapra és a procira.
Kell legalább 2 sata csatlakozó, és valami basic video kimenet.

Eddig az Asrock Q1900M-et találtam. A méret tulajdonképpen lényegtelen, viszont az energiatakarékosság kiemelt fontosságú. A 10W TDP-nél nem lehet rosszabb a belerakható proci.
Van értelmes alternatíva, vagy csak integrált procival érdemes keresgélni?

[ Szerkesztve ]

(#80380) OrangeBud válasza silvergod (#80369) üzenetére


OrangeBud
tag

Aqua-nál még van 18.390Ft-ért :P

(#80381) jambiyya válasza OrangeBud (#80380) üzenetére


jambiyya
őstag

Mi a francért nem veszik le, hogy ha rendelés után úgyis törlik, mondván nem tudják (ennyiért) hozni. :(

(#80382) Mans20 válasza OrangeBud (#80380) üzenetére


Mans20
addikt

Most ezek szórakoznak? Valakinek írták itt, hogy nem tudják szállítani és le is vették. Most megint kint van. iponnál újra kapható, de már 33-ért.. van aki onnan megkapta 19-ért.

[ Szerkesztve ]

(#80383) OrangeBud válasza Mans20 (#80382) üzenetére


OrangeBud
tag

Köztük én is :D

(#80384) Emu


Emu
őstag

Segítségeteket szeretném kérni a döntésben. Kb. 5 éve az alábbi konfigot használom:
ASUS P8H67M-EVO :: i5-2400 :: 8Gb Kingstone DDR1333

Úgy látom most kell kiszállni belőle, mert még most kapok érte valamennyi pénzt azonban nem tudom merre tovább. 1151 a legújabb chipset, azonban ha erre váltok akkor a jóval nagyobb beruházás szükséges. Teljesítményben most is az i5-t céloztam meg, kérdésem az lenne, hogy egy H97-es alaplappal, és egy i5 4570-4590 procival el lehet lenni újabb 4-5 évig?

(#80385) szabeska válasza Mans20 (#80382) üzenetére


szabeska
addikt

Én várok 2 hetet (kényszerből is) a vásárlással, amíg lecsillapodnak a kedélyek :DDD

F1

(#80386) szabeska válasza Emu (#80384) üzenetére


szabeska
addikt

Szerintem nem.

[ Szerkesztve ]

F1

(#80387) Mans20 válasza OrangeBud (#80383) üzenetére


Mans20
addikt

Akkor pár szóban írhatnál róla, hogy milyen, pl bios, meg ilyenek. Köszi.

(#80388) Weareus válasza Emu (#80384) üzenetére


Weareus
addikt

Attól függ mik az igényeid.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#80389) TechN7ne válasza Emu (#80384) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Majdnem ugyan az a színt ,1155-1150-1151 közt nincs nagy különbség.

Esetleg ha nincs még baj a lapoddal ,én olcsóbban raknék bele apróról egy i7-et meg + 8gb ramot.
Ezzel sok pénzt meg spórolnál és megkapnád a várt plusz teljesítményt.

(#80390) OrangeBud válasza Mans20 (#80387) üzenetére


OrangeBud
tag

Még várok memóriára,procira meg tápra.Lga1150-ről váltok.

(#80391) Emu


Emu
őstag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Igazából csak hobbi játékos vagyok, napközben vagy zene megy a gépről vagy a gyerekeknek a film a TV-n. Esténként szoktam néha leülni játszani, és egyre gyakrabban esik be az fps, ami szaggatással jár, ez pedig megöli a játékélményt. Sok elvárásom nincs, csak az, hogy FHD-ban tudjak játszani fix 60fps-el, még nem is a max. részletességen (nagyon erős színtévesztő vagyok és zavar a max. részletesség - nem látok ). Az I7-es cserétől azért tartok egy kicsit, mert félek, hogy az alaplap fogja megadni magát, és már nem kapni normális s1155 lapot. Jelenlegi HD7950 valószínű RX470-re fog cserélődni.

(#80392) Weareus válasza Emu (#80391) üzenetére


Weareus
addikt

I7 felesleges, hiszen csak a HT-ban különbözik az I5-től (na meg árban, de ott nem kicsit... és akkor a melegedést, teljesítményfelvételt még nem számoltam. A HT persze kikapcsolható, de akkor miért is venne az ember I7-et?), a játékokban meg úgysem fogod észrevenni. Elég csak megnézni a milyen procit vegyek c. topikot, játékra bőven jó egy I5. Viszont a jelenlegi vga-val (7950, ha jól emlékszem) nem lehet, hogy sok játékban cpu-limites vagy a mostani konfigoddal? Ha a lapod bírja, akkor + ram és egy jóféle I5-ös prockó lehet hogy elég. Ha a lap a végét járja, vagy úgy érzed, hogy már nem bírja soká, akkor új lap esetében 1151-es lap és egy I5-ös jó kombó lehet, de az árban már nem az a játék. Én is a közelmúltban áztattam el a 1155-ös lapomat, ram, proci, vga-k túlélték, de hiába, 1155-ös lapot vadászva is nehéz találni aprón, újat pedig nem igen veszel már sehol...
P.S.: Rx470 esetében még inkább igaz a cpu limit (7 vs 7.7 pont: GPU-boss).

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#80393) Emu válasza Weareus (#80392) üzenetére


Emu
őstag

Előfordulhat a CPU limit, mert nem folyamatosan alacsony az fps, hanem időnként esik be, általában akkor amikor valamit hirtelen csinálnom kéne. Gondolom ismerős az érzés, amikor nyomnád a gombot/lőnél, de nem történik semmi vagy az ugráló fps miatt nem tudod egérrel lekövetni a mozgást :)
Másfajta limitet kizárnék, mert SSD-m van, illetve a 8gb ram azért annyira nem kevés, hogy az miatt akadjon a rendszer. Köszönöm neked is véleményt, lehet marad még a HD7950 egy darabig, viszont átváltok s1151-re.

(#80394) HGyuri84


HGyuri84
újonc

Sziaszok, Szép jó napot!

A hozzáértőkhöz lenne kérdésem. Van egy AMD FX6300-as processzorom.
Segítséget kérnék, hogy milyen alaplapot érdemes hozzá venni? Vagyis inkább milyet ajánlanátok.

köszönettel:
Gyuri

(#80395) jambiyya válasza HGyuri84 (#80394) üzenetére


jambiyya
őstag

FX-nél fontos a tápellátás, és a lapon ennek a hűtése. Ha tuningolsz akkor meg főleg, és ezzel együtt a a proci hűtés is...és egy FX-et vétek nem tuningolni. :)
Egy jó kis 970-es, vagy 990-es lapot ajánlanék, a legolcsóbban talán az asus m5a97-el jönnél ki, bár nem látok túl sok eladó evo-t, pedig az ajánlott a topikjában is.
Mennyi pénzed van rá? Ezzel biztos nem fognál mellé.

(#80396) HGyuri84 válasza jambiyya (#80395) üzenetére


HGyuri84
újonc

Szia!

Először is köszönöm a választ.
Nem az ár a gond, csak volt!van ehhez a processzorhoz egy ASRock 960GM-VGS3 FX- lapom, és valami nem jó.
Az üzemi hőfoka 68-70C volt, újrapasztáztam, visszament 45C.ra, kb. 1 napig. Most megint nem jó.
Alaplap problémára gondolnék, meg több helyen olvastam, hogy elég gyenge a lap ehhez a processzorhoz,
(azt nem írtam hogy gyári hűtős a proci).
Ezért gondolnék új lapot venni, mert nem hiszem hogy a hűtéscsere orvosolná a problémát.

(#80397) jambiyya válasza HGyuri84 (#80396) üzenetére


jambiyya
őstag

Szerintem jól gondolod. Asrock pedig (bármennyire is jók pl. intelhez) FX alá nem ajánlottak a pl. throttling miatt. Tápot nem írtam, de FX tuningnál az is számít.
Ha alulfeszeled, órajelet visszaveszed, akkor is "valami nem jó"?
Illetve próbáltad a procit másik lapban?

ui: az enyém elvileg viszi az FX-et, de pont egy 6300-al próbáltam, és már alapon szarakodott...

(#80398) Mans20


Mans20
addikt

Láttam 1 MISI 250 PC mate lapot aprón 26-ért. Ha valakit érdekel.

(#80399) HGyuri84 válasza jambiyya (#80397) üzenetére


HGyuri84
újonc

Sajnos nem lett jobb a dolog. Körbenéztem és szerintem ez jó lehetne:
MSI 970A-G43

Mi a véleményed róla?
(Az igazság az, hogy ha választanom kell elég "márkahű" típus vagyok, így elsősorban MSI és ASROCK lapokban gondolkodnék)

Köszönettel:
Gyuri

(#80400) Milka 78 válasza HGyuri84 (#80399) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Gyenge,túlmelegedős vrm.Ezt a márkahüséget meg jobb ha ejted,nem igy megy ez :N
Én pl nem vagyok egy nagy Giga fan,de a 970a UD3P,deszkájuk viszonylag olcsón nyújt jó teljesítményt.Ez alatt már igen csak kompromisszumos megoldások vannak.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.