Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80451) Pete55555 válasza Milka 78 (#80445) üzenetére


Pete55555
addikt

Köszi!

Mondjuk most olvasom ipon-on, jön az új ASRock H270 itx lap is, akár az is jó lehet...
Mindenesetre a ryzent így is-úgy is megvárom.

...Szeretem leracsniztatni...

(#80452) andras888 válasza mobal (#80444) üzenetére


andras888
aktív tag

Nem tervezek több kártyát.

Jelenleg egy i3 6100 proci lessz benne, majd később egy i5.

Legyen stabil, nem lesz a gépben extra dolog, ssd, 8gb ram, r9 380 4gb VGA, főként játékra megy, elkezdtem magam utánna járni a dolognak, de a nagy kínálatban elvesztem.

Árban?... ez jó kérdés, ha mindenképp muszáj elmehetünk 30 k-s kategóriára, de ha nem, nekem jó a 18-20 ezres is. Egyszóval ehez a felszereléshez keresem a legjobbat ár érték arányban, és próbálom elkerülni a gyengébbben sikerült lapokat.

(#80453) csakany2001 válasza Milka 78 (#80443) üzenetére


csakany2001
senior tag

Köszönöm szépen! :)

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#80454) Nixon18 válasza koxx (#80448) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszönöm a tippet!
Úgy néz ki, hogy az extreme 4 lesz a befutó

(#80455) _Slark


_Slark
csendes tag

Sziasztok!

Egyik jóbarátomnak építünk gépet, de sajnos véges a keret amit rá tud szánni. Ezért úgy döntöttünk hogy egy korábbi csúcs processzort, és hozzá tartozó lapot választunk. Egy i7 3770K procira és egy hozzá passzoló Z77 es alaplapra esett a választásunk. Az alaplapon még több mint 1 év garancia is van. Elég jó áron sikerült ezeket beszerezni. (ennyi pénzért egy i5 6500 +b150 es lap sem jött volna ki) Tudom hogy nem mai csirke a platform, de ezeknél az alaplapoknál lehet valami probléma? Elöregszenek? Vagy még kihúzhatom ezzel a következő 3 évet gond nélkül?

"Egy kísérlet többet ér, mint ezer szakértői vélemény."

(#80456) Teaway válasza _Slark (#80455) üzenetére


Teaway
veterán

Lap neve, típusszáma?

Nincs itthon csokid??

(#80457) _Slark válasza Teaway (#80456) üzenetére


_Slark
csendes tag

Asus P8Z77-V

"Egy kísérlet többet ér, mint ezer szakértői vélemény."

(#80458) #64027136


#64027136
törölt tag

Helló!
Szerintetek melyik jobb alábbiak közül?
ASUS B150M-C
MSI B150M MORTAR

(#80459) jambiyya válasza #64027136 (#80458) üzenetére


jambiyya
őstag

fet borda miatt +1 a mortarnak

(#80460) #64027136 válasza jambiyya (#80459) üzenetére


#64027136
törölt tag

Köszi a választ! :)

(#80461) Pete55555 válasza _Slark (#80457) üzenetére


Pete55555
addikt

Az egy elég f*sza lap :K

...Szeretem leracsniztatni...

(#80462) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Arra gondoltam hogy össze kéne dobni egy kis HTPC-t. Van itthon:

2x2 gb Coesair Dominator GT DDR3
Auzen X-Fi Prelude
Chieftec 400W-os táp

Ehhez keresnék olyan mini ITX lapot, aminek van HDMI kimenete, PCI és PCIe 2.0 csatija. Létezik egyáltalán ilyen? NEm vagyok benne a témában. AMD vagy Intel tökmindegy, jó nekem használtan is, és nem kell bika lap, úgyis csak filmnézésre használnám jóformán. Azért lenne rá szükség, mert kiakarom használni a plusz 2x2 gb ramot, és a profi 7.1-es hangkártyám tudását, nem akaro túladni rajtuk semmiképp!

Ja, és lehetőleg olcsó legyen a lap. 10k körül gondoltam.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#80463) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Késett a tervezett rendelésem, ami eredetileg egy i7-6700k és egy ASRock Fatal1ty Z170 Gaming K4 lett volna. Közben a K4 "kicsit" feljebb ment 38k-ról kb. 45k-ra. A kérdésem az, hogy akkor már érdemesebb lenne egy Z270-es alaplapot néznem? Lehet, hogy i7-7700k lesz, bár a 14k-s felárat nem biztos, hogy megéri.

Extrém tuning nem lesz, csak normál keretek között és az is csak akkor, amikor alapon már kevés lesz a cpu.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#80464) koxx válasza CactuS (#80463) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szerintem bőven van kraft a z170/6xxx vonalban, legalább kiforrott cuccok. KL azért nem hozott túl sok újdonságot.
6700K alá nézz vmi komolyabbat ha esetleg később húzni akarod akkor ne legyen gond. pl Asrock ex4/6, de van még sok jó lap.

(#80465) CactuS válasza koxx (#80464) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Igen, azért is volt eredetileg tervben a Fatal1ty K4. Nem teljesen vagyok képben a 170 és a 270 közötti különbségekben, de amit olvastam, azok nagyon minimális dolgok, semmi olyan, amit kötelezőnek éreznék. Csak azért merült fel bennem, mert a Fatal1ty K4 már majdnem egy árban van a z270-es deszkákkal.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#80466) CactuS válasza CactuS (#80465) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mondjuk árban az Extreme4 kb. ott van, mint a Fatal1ty, csak azon van USB 3.1 is. Extreme 6 és felette is biztos nagyon jó lapok, viszont az már nagyon magas áron van nekem.

Szóval akkor marad a kérdés, hogy az áremelkedés ellenére Fatal1ty K4 vagy Extreme4? (Gaming név és piros annyira nem hat meg, plusz a varázsszavak sem, pl: KillerLan és Fatal1ty mouse prt, plusz egy Supressor F51-be kerül, zárt ház, ablak nélkül) Extreme4 talán szimpatikusabb, bár ott a cpu körül látok pár kondit, elég közel a foglalathoz, lehet abba beleakadna a Macho.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#80467) BB555BBB


BB555BBB
tag

Sziasztok,

Segítségeteket szeretném kérni a következő "problémában".

Az Intel Optane Technology nagyon kedvezőnek tűnik a számomra a munka során így el kell gondolkoznom azon, hogy a mostani ASRock Fatal1ty Z170 Gaming K6 alaplapomat lecseréljem egy Z270-es lapra.
Az lenne a kérdésem, hogy melyik Z270es lap hozná legalább ugyan ezt a tudást és felszereltséget.
Logikusnak tűnne, hogy a Fatal1ty Z270 Gaming K6 cseréljem a lapot, viszont az azon található 2. ethernet csatlakozó így elsőre teljesen feleslegesnek tűnik.

Várom a javaslatokat és a segítséget előre is Köszönöm!

(#80468) koxx válasza CactuS (#80466) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nekem ex6 van ott is tele a proci körül kondikkal, de nem akadt bele semmi :) Ex4-et többen is ajánlották a topikban, hogy jó lap ár/értékben.

(#80469) hazafy


hazafy
csendes újonc

Sziasztok a két alaplap közül melyiket preferálnátok? SUS Z170-A vagy ASUS SABERTOOTH Z170 MARK 1
Új alaplap lenne típusból látszik mennyit szánnék rá.. Házam Aerocool GT-A WHITE ATX. Ramok egyenlőre Corsair Dominator Platinum DDR4 2666MHz 16GB CL15 KIT2. Egy I7.6700 k processzort hajtana. És egy msi gtx970 van most egyenlőre. Számítok a segítségetekre :) Előre is köszönöm :)

(#80470) koxx válasza hazafy (#80469) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Majdnem 2x annyiba kerül a Mark 1 :DDD De a kettő között is azért vannak még lehetőségek.

(#80471) 77karesz


77karesz
tag

Sziasztok!

Most szeretnék összeállítani magamnak egy durván netezős :D ,Youtube FHD filmnézős ,kevés régebbi játék-ozós (gyerekeknek ) gépet.

Már megvan az összeállítás,de az alaplaphoz találtam egy másik alternatívát.
Az összeállítás :

Vagy inkább az MSI H110M PRO-VD alaplap ?
Usb 3.1 ben van csak a különbség ?

Melyiket ajánlanátok ?

Köszi !

[ Szerkesztve ]

(#80472) hazafy válasza koxx (#80470) üzenetére


hazafy
csendes újonc

Mit javasolsz? Érdekel minden tanács vélemény stb :)

(#80473) koxx válasza hazafy (#80472) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nézz rá az MSI Z170A Gaming M7, Asrock z170 extreme6 / Fatality gaming K6-ra. De ha mindenáron k.va drága Asus lapot akarsz akkor jó a Mark 1, vagy ROG Maximus VIII hero esetleg. Giga lapok között is vannak igen jók ebben az árkategóriában, de azokat nem ismerem.

(#80474) 77karesz válasza 77karesz (#80471) üzenetére


77karesz
tag

most látom azon nincsen hdmi kimenet :U

(#80475) hazafy válasza koxx (#80473) üzenetére


hazafy
csendes újonc

Msi Asrock volt korábban de mindegyikkel gondom volt Gigabyte van most meg volt ezelőtt 1 AMDS azokkal nem volt különösebb gondom. Msi az kb 5 éve volt azóta gondolom megbízhatóbb lett neked van tapasztalat? Igazábol Asus azért került szem elé mert környezetembe mindenki arra esküszik meg tudásba ezek tetszenek de minél több infót szeretnék összeszedni mielőtt veszek lapot mert mint mondtad k.v.drága az Asus :)

(#80476) koxx válasza hazafy (#80475) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én is az asus fele hajlottam először, mégiscsak 9 évig kiszolgált egy P5K :) Végül asrock z170 ex6 lett belőle, a másik versenyzőm egy maximus VIII ranger lett volna, de igazából nem ért nekem 9 ezerrel többet. Van egy jó alaplap összehasonlító oldal, az alapján aránylag jól el lehet dönteni, hogy megéri-e neked az a pár extra a felárat vagy sem.
Pár nagyobb oldal ajánlását is érdemes átfutni.

(#80477) baboss


baboss
őstag

G3258 csak Z-s alaplapban tuningolható ?

(#80478) hazafy válasza koxx (#80476) üzenetére


hazafy
csendes újonc

Pár hasznos linket tudnál adni? Ez az összehasonlító oldal is pl.. Köszönöm a segítséged :)

(#80479) koxx válasza hazafy (#80478) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Persze, pl itt elég jól össze lehet hasonlítani a lapokat [link]
Tomshardware, anandtech elég sok alaplap teszt van ha részletesen is érdekel.

(#80480) BomiBoogie válasza baboss (#80477) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen. :K

(#80481) ViZion válasza koxx (#80479) üzenetére


ViZion
félisten

Valahol volt olyan is, ahol a VRM fázisokat is tárgyalták... lehet lementettem otthon. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#80482) Weareus válasza CactuS (#80466) üzenetére


Weareus
addikt

Milyen felhasználási területre szánod a lapot/cpu-t?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#80483) Balmadi66


Balmadi66
csendes tag

Sziasztok! Egy tanácsot szeretnék kérni tőletek. Gép felújítás céljából vettem egy Gigabyte GA H170 D3HP alaplapot, amivel majd február elején lesz kicserélve a régi H67 alaplap egy Core i 5 6500 proci társaságában. A Gigabyte honlapon néztem, hogy a következő bios frissítések jöttek ki a laphoz: f1, f2, f3, f4, és egy béta. Ezek közül mindegyiket érdemes feltenni, vagy csak a béta előtti f4-et? Elképzelhető, hogy a pár hete vásárolt alaplapon nem végeztek bios frissítést? Előre is köszönöm a segítséget

(#80484) CactuS válasza Weareus (#80482) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Vegyes, hobbira és munkára is. Hobbi: játék és RAW fotók, videó vágás, munka: photoshop és illustrator + egyéb nem erőforrás igényes dolgok.

Tuning első körben nem lenne, hiába Ks a proci. Csak akkor, ha elfogy a hardver a fenti dolgokhoz, de akkor sem tervezek vizes hűtést mellé.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#80485) Weareus válasza CactuS (#80484) üzenetére


Weareus
addikt

Akkor értem, miért I7.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#80486) koxx válasza Weareus (#80485) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Videó rendernél jól jöhet az i7, a többinél nem tudom mennyire jelent pluszt.

(#80487) -FLY-> válasza Balmadi66 (#80483) üzenetére


-FLY->
őstag

f20b, visszafelé már nem lehet "frissíteni", röhej egy beta biosnál. Amúgy kapsz egy grafikusabb felületet, nem kavar össze semmit. Most ilyen lapom van, szóval nem a haverom haverja mondta.

(#80488) Balmadi66 válasza -FLY-> (#80487) üzenetére


Balmadi66
csendes tag

Szia! Akkor nem lesz gond, ha nem teszem fel a beta f20b frissítést, hanem megvárom a legújabb stabilt? BIOS frissítés nélkül sok hiba jön ki egyébként a lapon? Előre is köszi a segítséget.

(#80489) -FLY-> válasza Balmadi66 (#80488) üzenetére


-FLY->
őstag

NonK rendszer, nagy varázslat nincs benne, ha működik, akkor működik, hagyjad azt kész. Személy szerint én sosem hagyok fenn első rev.-et.

(#80490) Fred23


Fred23
nagyúr

:C

(#80491) hazafy válasza koxx (#80479) üzenetére


hazafy
csendes újonc

Na most teljes a káosz a fejemben :D :D köszönöm a linkeket tetszik az asrock is ami neked van :D nagyyon tanácstalan vagyok :W :))

(#80492) Weareus válasza koxx (#80486) üzenetére


Weareus
addikt

Erre gondoltam én is. Bár video renderelésnél én olyan progit használtam (most a nevét meg nem mondom már), ami rá tudta testálni a feladatot a gpu-ra (2x7970), így határozottan gyorsabb volt az I7 2600k-mnál.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#80493) CactuS válasza Weareus (#80492) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

RAW konvertálásnál (és fotóknál) jól jön az i7. A processzor nem kérdés (max. az volt, hogy 6700k vagy 7700k, de az árazás eldöntötte), az alaplap még mindig nem biztos, de azt hiszem Extreme4 lesz. :B

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#80494) OP-ToTo


OP-ToTo
tag

Sziasztok!

Asus M5A97 R2.0 alaplapom van. Memóriát szeretnék benne cserélni. Van most benne 4 gb 1333as és 4gb 1600. Gangbangben 1333on szeretik egymást.

Ezzel jobban járnék? Kingston 8GB DDR3 2133MHz HX321C11SR/8

Mit jelent az hogy DDR3 2133 (O.C) Support ? Overclock módban enged 2133at vagy simán jó bele?

Bocsi a hülye kérdésért.

"AMD® FX™ sorozat/ Phenom™ II / Athlon™ II / Sempron™ 100 sorozatú processzorok (AM3+/AM3 tokozás)
Az M5A97 R2.0 alaplap az AMD® többmagos, dedikált L3 gyorsítótáras, AM3+/AM3 tokozású processzorait támogatja, és még jobb túlhajtási lehetőségeket kínál, alacsonyabb fogyasztás mellett. Kezeli a kétcsatornás, 1866 MHz-es DDR3 memóriákat és akár 5200 MT/s sebességre is képes felgyorsítani az adatátvitelt a HyperTransport™ 3.0 alapú rendszersín segítségével. Az alaplap támogatja az új, 32 nanométeres gyártási eljárással készült AMD® CPU-kat is."

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#80495) hazafy


hazafy
csendes újonc

Üdv újra :)

A következő lapokból mazsoláztam .. (Főleg meló Illustrator Corel After Effects Photoshop, pár játék NFS,Tomb Raider, Gta jelenleg + alap dolgok) I 7 6700K az megvan már.. Fórumtársunk már adott hasznos infókat oldalakat. Köszönöm újfent. Akinek tapasztalata van a köv lapokkal kérem írjon negatív pozitív minden érdekel akár személyes vélemény. ASRock Z170 Extreme6+ , Asus Z170-A, Asus SABERTOOTH Z170 MARK, Gigabyte GA-Z170X-Gaming 7, Tudom hogy az asus drága de még nekem bent maradt kedvencek közt így is... Jól konfigurálható mindegyik nem 1 évre terveznék ..
Köszi előre is :)

(#80496) NeroLacus


NeroLacus
csendes tag

Sziasztok!

Jelnelegi GIGABYTE GA-H170-Gaming 3 típusú alaplapomat szeretném lecserélni. Két lapot néztem ki, nagyjából árban és tulajdonságokban is hasonlóak.

1, Gigabyte Z270X GAMING 7

2, ASUS TUF Z270 MARK I

A lapban Intel Core i7-6700K 4GHz LGA1151 Processzort és Kingston HyperX Fury 16GB (2x8GB) DDR4 2400MHz ramot használok.

Mik a vélemények róluk, melyiket lenne érdemesebb megvenni, vagy esetleg valami mást?

Köszönöm előre is a válaszokat!

(#80497) mobal válasza hazafy (#80495) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Tuning?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#80498) hazafy válasza mobal (#80497) üzenetére


hazafy
csendes újonc

Igen lenne tuning ha már ilyen procit hozott a jézuska..... :))

(#80499) mobal válasza hazafy (#80498) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Akkor szem előtt tartanám a fázisok számát.

Szerk.: Gaming3 esetében 7, TUF esetében pedig 10. TUF árában találsz amúgy sok lapot, pl.: Asrock Z170 Extreme 6 (ha jól tudom 10+2), Maximus 8 Hero (10+2).

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#80500) hazafy válasza mobal (#80499) üzenetére


hazafy
csendes újonc

Ezt biztos nekem akartad írni? Mert szerintem az utánam lévő irt Gaming 3 ról én gaming 7ről írtam... :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.