Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31901) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Sziasztok!

Melyiket a jobb lap? (azonos áron melyiket válasszam?)

P5KPL-AM EPU
GA-EP31-DS3L

-= Pancsermeste® =-

(#31902) BigBlackDog válasza Pancsermeste (#31901) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Gigán több a PCIe és PCI csatlakozó, 2-vel több a memória slot és van rajta sok.1-es (talán 7.1) hangkártya is. Én azt választanám.

(#31903) szinimini


szinimini
senior tag

Áhojj

ASrock 970 extreme 3 lapot kínálnak 16 ért ezt szeretném párosítani egy Phenom X6 1055T procival!!
Szerintetek mennyire egészítik ki egymást?

(#31904) BigBlackDog válasza szinimini (#31903) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Belemenni belemegy és működni is fog. Később esetleg Bulldozert is rakhatsz a lapba.

(#31905) szinimini válasza BigBlackDog (#31904) üzenetére


szinimini
senior tag

És ez meg érné a plusz egy 10est ASRock 990FX Extreme 3

(#31906) Superhun válasza szinimini (#31905) üzenetére


Superhun
addikt

Ezt magadtól kérdezd. Kell-e minden extra, ami rajta van?

(#31907) Pancsermeste válasza BigBlackDog (#31902) üzenetére


Pancsermeste
őstag

OK, köszönöm! :R
Bár én benéztem, mert a gigánál azt írják: "Intel® P31/G31 Express" - én meg csak a G31-et vettem észre, és így azt hittem ez is integrált VGA-s. Csak tudnám, hogy a csodába adhatnak meg ilyen adatot a hivatalos weblapon??

-= Pancsermeste® =-

(#31908) szinimini válasza Superhun (#31906) üzenetére


szinimini
senior tag

Lehet,hogy nem :D

A lényeg,hogy majd később tudjam azért bővíteni a gépet ,tuningolni ha kell és a hangja jó legyen,mert házimozi erősítőre lesz rákötve

De ahogy néztem ezek a feltételek ugyanazok mindegyikben

[ Szerkesztve ]

(#31909) Milka 78 válasza szinimini (#31908) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A tápellátása és a hangkártyája is tök ugyan az a két lapnak.Egyesül abban különbözök,hogy a 990-esben tudsz rendes(16/16) cf-rendszert rakni.A 970-be kamu 16/4-es felosztás va így komoly cf rendszer kilőve,de szerintem ez nem fog érinteni...

(#31910) pepe_g


pepe_g
tag

Sziasztok!
Meg tudná valaki mondani nekem, hogy az ASROCK H61M/U3S3 deszkán lehet alulfeszelni a RAM-ot?
THX

[ Szerkesztve ]

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#31911) deathtania


deathtania
senior tag

sziasztok!

ASUS M5A78L-M LX V2

Irodai gépbe (értsd: office, facebook, max párszor film, az sem HD) szeretnék ilyen lapot venni egy Phenom II X2 250 társaságában, 4GB 1333Mhz rammal a jövőre való kitekintéssel, hogy esetlegesen később akár Bulldozert is lehessen majd bele tenni.

vélemény? vagy hasonló árban tudtok jobbat ajánlani?

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#31912) gyenesmartin válasza deathtania (#31911) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Inkább celeron g530 meg asrock h61m u3s3. Később jobban is lehetne fejleszteni.

(#31913) miresz válasza deathtania (#31911) üzenetére


miresz
veterán

Jó kis lap,nekem is van egy,szintén 250-es Athlon társaságában.FX is volt már benne (FX6100) azzal is szápen ment. HD videó sem akadály egyébbként.

(#31914) deathtania válasza gyenesmartin (#31912) üzenetére


deathtania
senior tag

hú, hát nem tudom, most elbizonytalanítottál.

a procc még árban a "talán megéri" kategória. lapban én leginkább ASUS és Gigabyte vonalon gondolkozom, AsRockkal már volt sok rossz tapasztalatom. :F azokból meg 15k alatt nem találok normális 1155ös lapot.

a Celeron az én fülemben nagyon rosszul cseng, volt tapasztalatom, hogy Celeron 2,4Ghz lassabb volt, mint az 1,6Ghz-s P4, szal annyira szívesen nem veszek Cerka feliratú proccot. Athlon x2 250el már sok jó tapasztalatom volt, ezért is inkább affelé hajlik a kezem.

(#31913) miresz: jó kis procc, ha kell izomból kirendereli a HD tartalmakat is. :D

www.brczart.hu

(#31915) gyenesmartin válasza deathtania (#31914) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ez a celeron jóval erősebb, mint a legerősebb athlon II X2-es. Csak a neve celeron. Ha mondjuk I3 lenne a neve akkor jobban tetszene? Alaplapból lehetne akkor ASUS P8H61m le/usb3. Ezen csak usb3 van sata3 nincs. Szerintem jobban megéri mint az amd.

[ Szerkesztve ]

(#31916) Superhun válasza deathtania (#31914) üzenetére


Superhun
addikt

Az a fos celeron 1,5x olyan gyors, mint az x2 250, jóval alacsonyabb órajelen. ;]

(#31917) deathtania válasza gyenesmartin (#31915) üzenetére


deathtania
senior tag

na akkor amire gondoltam:

procc
lap.
memcsi

ebben az összeállításban szerintem megfogja tenni. még egy használt HDD-t vadászok itt. optika, ház, táp már van, a rendszerre meg megy fel egy ubuntu.

www.brczart.hu

(#31918) gyenesmartin válasza deathtania (#31917) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Gigabyte alaplapot nem vennék sandy bridges processzorhoz. Inkább akkor egy olcsóbb asus vagy asrock.Inkább egy ilyen:[link].

(#31919) deathtania válasza gyenesmartin (#31918) üzenetére


deathtania
senior tag

no igen, ő volt a másik jelöltem. csak azért gondoltam inkább a Gigabyte-ra, mert nekem már a 3. giga lapom van, és mindegyikkel maximálisan meg voltam elégedve (p35-dq6, 880GM-UD2H, 870A-UD3).

www.brczart.hu

(#31920) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Korábban kérdeztem, h Phenom II 960T-hez kell deszka.
KELL: DDR III, SATA III, USB 3, UEFI, AM3+
ASRock 970 Extreme 3 volt a javaslat, de az nincs...
GIGABYTE AM3+ 970A-D3 -ról mi a vélemény? :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31921) baloghzr2


baloghzr2
tag

Sziasztok!!!!

Zeneirashoz,film nezesre(HD,blueray rip) es azert jatekra is szeretnek osszerakni egy uj gepet!
Milyen alaplapot es procit ajanlotok 20.000 ft korul/db termeszetesen!

Elore is koszi!!!!

(#31922) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

1155 ös foglalathoz milyen ár/érték arányban a legjobb alaplapot ajánlotok kb 45-55K lenne rá a keret...
Eddig a giga nagyon bejött de mostanság nem hallottam túl sok jót róla :F
ha nem muszáj akkor nem térnék el tőle...

Szépnapot!

(#31923) gyenesmartin válasza baloghzr2 (#31921) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Pentium g840 ///18K
Asrock H61M U3S3 ///18K

(#31924) Bigeee válasza Dexter-2000 (#31922) üzenetére


Bigeee
tag

Nem írtad milyen speckó igényeid vannak :)
Egyébként jóval olcsóbban van az 1155 ár/érték királya ha lehet így mondani :P
http://ipon.hu/webshop/product/asrock_z68_extreme3_gen3/185255

(#31925) baloghzr2 válasza gyenesmartin (#31923) üzenetére


baloghzr2
tag

Koszi a valaszt!
Es ha azt mondom,hogy 40-45.000 ft-ot szanok a procira es alaplapra,akkor mit ajanlanatok?
Filmnezesre(hd),zeneszerkesztesre es jatekra is hasznalnam!

Elore is koszi!

(#31926) ViZion


ViZion
félisten

ERRE valaki?
Giga deszkán van ez a Trusted Platform Module, ez mivel jár? Ez az ami miatt háborogtak a népek, h Linuxot nem lehet rárakni?
Végül is ha nincs ASRock 970 Extreme 3 akkor ez a Giga legyen, vagy ASRock 970 Extreme 4 inkább?
Köszi a segítséget!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31927) Madmax81


Madmax81
aktív tag

Segítséget kérnék , lehet hogy nem jó helyen teszem fel a kérdést de bízom a szakértelmetekben .

Msi lapoknál tudja valaki hogy mit jelent a CPU Smart Protection ez valami túlterhelés védelmi opció lehet ?

A segítséget előre is köszönöm .

[ Szerkesztve ]

1956-2010 07.22 Varga László

(#31928) gyenesmartin válasza baloghzr2 (#31925) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ha több a keret és nincsenek extra igényeid (sata3, usb3, hdmi) akkor ez:
alaplap:Asus P8H61-M LE
processzor:I3 2100
De ha igen akkor :Asrock H61M U3S3 alaplappal.
Játékra nem túl jó, ezért ha akarod arra is használni venni kéne egy külön vga-t.

[ Szerkesztve ]

(#31929) Dexter-2000 válasza Bigeee (#31924) üzenetére


Dexter-2000
őstag

teljesen új konfighoz lenne, és full hd ban(bf3, crysis2) játszanék a gépen csak hát az "alapoktól" kell kezdeni az egészet :D

Szépnapot!

(#31930) Bigeee válasza Dexter-2000 (#31929) üzenetére


Bigeee
tag

Arra gondoltam, hogy több vidikártya, vagy esetleg merevlemezmániád van és kell 10 sata port meg hasonlók.

Amúgy teljesen jó amit följebb írtam, nekem is az van, i5 2500k-val kicsit felhúzva sata3 usb3 van rajta meg pci3-ra is jó lesz majd a jövőben, szóval nagyon jó kis lap. Vidikártya meg proci megvan már mi lesz?
Persze ajánlhatunk drágábbat is de ha ez kielégíti az igényeidet akkor nem tudom miért kéne :D

[ Szerkesztve ]

(#31931) tranceplanet válasza ViZion (#31926) üzenetére


tranceplanet
addikt

Ext4 970 vagy 870 Ext3 akkor valamelyik.
Azt a gigát ne!

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#31932) ViZion válasza tranceplanet (#31931) üzenetére


ViZion
félisten

Mireszt is faggattam, hasonlóan vélekedik. Extreme 4 ~25k, lehet nézek valahol extreme 3-at, mert SLI nálam nem lesz :)
Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31933) tranceplanet válasza ViZion (#31932) üzenetére


tranceplanet
addikt

Jaja, 870 & 970 Ext3 bestbuy 20/22 ropi!
Ez a két lap oda*asz árban és tudásban pár konkurens lapnak.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#31934) Piloss


Piloss
senior tag

Üdv

15k-ig milyen lapot tudtok ajánlani?
Tudom hogy ebben az árkategóriában nem kell nagy csodára számítani, de azért itt is a lehető legjobbat venném

Elvárásaim:
-minimum AM3-as legyen
-legyen rajta int. VGA
-Gigabyte-ot lehetőleg kerülném

szerk: akár használt is lehet

[ Szerkesztve ]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#31935) Márton


Márton
nagyúr

Üdv

ASUS P8H67-V lapon vajon elfér egy mini ninja?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#31936) Lack999


Lack999
tag

GIGABYTE GA-970A-UD3 rev 1.0 Mi a véleményetek, érdemes beszerezni? Aki azt mondja, hogy nem érdemes, az indokolja is meg legyen szíves. Járt a kezeim között néhány giga lap, minddel meg voltam elégedve ( intel 775, intel 1156, am2, am2+, am3 )

(#31937) tranceplanet válasza Piloss (#31934) üzenetére


tranceplanet
addikt

ASUS M5A78-M LE -15 ropi
Ez a lap a minimum, amit AM3+ fronton érdemes megvenni, ATX formátumú tesója már 18 lenne. 20 ropiért akkor meg már ASRock 870 Ext3 R2.0. A fenti ASUS-ban kisebb tuning is fog menni.
AM3 lapot már semmiképpen sem vegyél!

--------------------------------
Lack999

25 ropiig én ezek közül választanék:
-ASRock 870 Extreme 3 R2.0
-ASRock 970 Extreme 3
-ASRock 970 Extreme 4

Szerintem jobbak a gigánál, de én ASRock párti vagyok.

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#31938) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Üdvözlégy

FX6100 alá asrock 970ext4 vagy giga 970A UD3 ?
És miért? :B

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#31939) Qru válasza DeadMeat (#31938) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Asrock-nak jobb a venti vezérlése.
Giga: +1 sata3 és +1 usb3-as csatlakozó.

#nincsbennetarcsi

(#31940) general


general
addikt

sziasztok!

nem igazán tudom eldönteni, hogy intel 1156-os konfig használtan, i3as, esetleg i5 650-es procival, p55-ös lappal, vagy 1156-os, új konfig... természetesen utóbbiból olcsóbbat, valszeg h61-es lap + i3as, mert a költségvetés nem túl nagy. 25k-nál többet nem nagyon szeretnék alaplapra költeni, de megbízható lapot szeretnék, hogy majd ne kelljen cserélni egy év múlva, a sata3 szerintem nem igazán mérvadó, usb3as kártyát meg később tehetek esetleg a gépbe, ha lesz olyan eszközöm, egyelőre nincs kilátásban.
mit gondoltok erről a gondolatmenetről, mit ajánlanátok? nem vagyok tuningőrült, de sokat használom a gépet, kis játék is beleférne, BF3-at szeretném játszani majd alkalomadtán, filmekkel, és főleg zenékkel dolgozgatok, konvertálok, illetve fotós munkák nagy mennyiségben. fogyasztás és zaj(nélküliség persze) fontos szempont.

előre is köszönöm, ha valaki megtisztel válaszával!

üdv!

(#31941) Superhun válasza general (#31940) üzenetére


Superhun
addikt

s1156-os konfigot már nem szabad venni, nincs jövője.

(#31942) general válasza Superhun (#31941) üzenetére


general
addikt

ez meglehetősen kevés indok... :) minek nincs jövője? működik rajta minden... elegendően gyors, alig van különbség a 2. generációs i-procikhoz képest. szerintem. mit értesz jövő alatt?

(#31943) GribMate válasza general (#31942) üzenetére


GribMate
aktív tag

Azt érti jövő alatt, hogy nem fejleszthető tovább, nem érkezik bele új processzor széria, már leváltott, halott foglalat.

(#31944) Qru válasza general (#31940) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1156-al nem jársz olyan rosszul kellően erős és nem drága. Ok nem jön bele újabb proci. 1155-be igen, de azt csak a Z68-as lapok támogatják meg esetleg egy-két P67-es. És azzal is csak annyit érsz, hogy közel +40%-os árért kapsz egy 20%-al gyorsabb procit.

P55 melett szól az is ha kis költségvetésből építkezel ott tudsz tuningolni, a H61-es deszkánál meg nem. Ahhoz drágább P67 vagy Z68-as lap kéne. A tuningolt P55-el meg simán lekörözöd a H61-esbe rakott i3-at.

#nincsbennetarcsi

(#31945) GribMate válasza Qru (#31944) üzenetére


GribMate
aktív tag

"1155-be igen, de azt csak a Z68-as lapok támogatják meg esetleg egy-két P67-es."
Ezt azért vitatom. Ez alapján például. És a többi gyártóét még nem láttuk ugye.

Egyébként ha olcsón hozzájut egy fizikai négymagos i5-höz (LGA-1156), akkor megéri egy tuningos lapban BF3-ra, persze.
Az Ivy Bridge a kijövetelkor rosszabb ár/érték mutatóval fog rendelkezni szvsz, de néhány hét alatt szoktak azért csökkenni az árak.

[ Szerkesztve ]

(#31946) Keresztapa82


Keresztapa82
csendes tag

Sziasztok!

Sajna kifeküdt az ASROCK P4 VM800 alaplapom, és nem nagyon találok helyette másikat! Kérdésem az lenne, hogy mivel lehetne pótolni? Jelenleg egy Intel Celeron 2,66 GHZ6256/533 processor van benne.

Köszi a segítséget!

Üdv!

(#31947) Qru válasza GribMate (#31945) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lehet H67-esek is kapnak IB kompatibilis bios-t de akkor se mind és ugye ő H61-et venne.

Ha nincs sok lóvéja jobban jár sztem a P55-ös deszkával. De látom ebben egyetértünk.

#nincsbennetarcsi

(#31948) tranceplanet válasza general (#31940) üzenetére


tranceplanet
addikt

Nem írtad, hogy rendelkezel-e már diszkrét kártyával és milyennel.
Én újban gondolkodnék.

1.konfig:
ASROCK H67DE3 ~25 ropi, nincs tuning
vagy
ASROCK P67 Pro3 B3 ~25 ropi, van tuning(későbbi K-s procihoz is jó lesz a lap), de IGP-t nem tudod használni benne
INTEL Core i3-2120 3.30GHz 1155 BOX ~31 ropi, fizikai két magos, de négy szálon dolgozni tudó proci, halk hűtővel, tuningolni nem lehet

Ö: 56eFt

2.konfig:
ASROCK 870 Extreme3 R2.0 ~20 ropi, korszerű tuningos lap, amiben akár crossfire is építhető 8X sávszélen, valamint fogadja majd az év végén érkező vishera procikat is
AMD Phenom II X4 960T 3.00GHz AM3 BOX ~31 ropi, erős fizikai négy magos processzor, amely hatmagosítható és jól húzható, fogyasztása viszont nagyobb, mint az i3-é, gyári hűtő is cserére szorul
vagy
AMD FX-4100 3.60GHz AM3+ BOX ~28 ropi, fizikai négy magos processzor, amely nagyon jól húzható, keveset fogyaszt, akár alul is feszelheted, nem árt rá egy jobb hűtő

Ö: 48eFt
+ hűtő - XIGMATEK Gaia SD1283 ~7eFt

Az intelesek pedig jöhetnek a dumával, hogy AMD szar:
-AMD procikat szénné húzhatod, ellenben többet fogyaszt
-i3 keveset fogyaszt, ellenben semmi tuning (kivéve K-s változatok:i5-i7)

Ja és valóban az egyszálas alkalmazásoknál az intel erősebb

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#31949) GribMate válasza Qru (#31947) üzenetére


GribMate
aktív tag

Szerintem H61-esek is lazán kaphatnak Ivy kompatibilis BIOS-t, ezt gyakorlatban a fentebb linkelt ASUS hír is igazolja.
Ami inkább szóba jöhet, hogy mennyire akarnak trükközni a gyártók azzal, hogy direkt nem írják meg az olcsóbb lapokra...

Az ASUS-tól már láttuk, hogy egészen olcsó H61-ekre is megírták, az ASRock-tól elvárom, hogy megírják, az MSI-t nem tudom, a Gigabyte-tól meg semmi jót nem várok - de ez csak szubjektív elfogult vélemény. ;]

[ Szerkesztve ]

(#31950) general válasza Qru (#31944) üzenetére


general
addikt

az IB is ebbe a foglalatba jon ezek szerint? ezt meg nem figyeltem oszinten szolva. es mivel tud majd tobbet, mint a SB? mert szamomra is hasznos tulajdonsagai lesznek, akkor elgondolkozom a plusz koltsegen! egyebkent en sem latom ertelmet a 1155-nek (szamomra)! mar kinottem az enyem-legyen-a-legerosebb/legkemenyebb konfig korszakbol... :-)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.