Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31801) audi100td válasza banderasz77 (#31800) üzenetére


audi100td
nagyúr

Sandy-nél hivatalosan 1,5V a max amit elbír a proci mem. vezérlője, de állítólag 1,6V-ig nem árt meg neki. Ennél a giga lapnál úgy emlészem be lehetett állítani több feszültséget, beleértve az 1,5V-ot is, de nem merek rá megesküdni, már több hónapja, hogy eladtam.

(#31802) Qru válasza audi100td (#31801) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hivatalosan 1,57V ezért szoktuk mondani, hogy az 1,6V belefér, valamennyi drop úgy is szokott lenni többnyire minden lapnál...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#31803) audi100td válasza Qru (#31802) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ja, értem, sorry. :B

(#31804) Qru válasza audi100td (#31803) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem flame-nek szántam, csak tisztánlátás végett.

:R

#nincsbennetarcsi

(#31805) audi100td válasza Qru (#31804) üzenetére


audi100td
nagyúr

tudom, én sem vettem magamra, jó, hogy leírtad :R

(#31806) banderasz77 válasza audi100td (#31801) üzenetére


banderasz77
addikt

Találtam a Biosról képeket, elvileg szerepel az 1,5V... :K

(#31807) audi100td válasza banderasz77 (#31806) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nekem is így rémlik, a Giga nem szokta annyira lebutítani a belépőszintű lapjainak BIOS-át.

[ Szerkesztve ]

(#31808) Arnee01


Arnee01
csendes tag

Sziasztok!

Milyen alaplapot ajánlanátok egy i5-2500k mellé alá?

Mindenképpen Z68-ra gondoltam, mert szeretném kicsit feljebb piszkálni az órajelet is, illetve mivel játékra nem használom, így az alaplapi VGA hajtaná HDMI-n a TV-t illetve DVI-on a monitort. Előbbinél fontos lenne hogy a hangot is kiadja HDMI-n, bár úgy tudom ez nem probléma sehol sem. Sata III ill USB 3 természetesen kell.

Szóval:
- legyen tuninglehetőség
- hdmi, dvi, nem baj ha szépen is szólnak a hangok
- sata III, usb3

Későbbiekben max belekerülne vmi rendes VGA kártya, illetve szeretném ha vinné majd újabb Ivy procikat is, hogy tudjak upgradelni.

Köszönöm a javaslatokat :)

(#31809) Hunork válasza Arnee01 (#31808) üzenetére


Hunork
veterán

Én ezt mondanám, ár/teljesítményben király, és mindent tud, amit egy Z68-nak tudnia kell, és Gen3, azaz PCIE 3.0 is van rajta, az Usb3 meg a működő ASMedia. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#31810) Arnee01 válasza Hunork (#31809) üzenetére


Arnee01
csendes tag

És ez nem ilyed meg egy kis tuningtól, ugye? Üzletben egy Gigabyte GA-Z68MA-D2H-B3 típust ajánlottak, speckók alapján hasonló a kettő (csak utóbbiban nem ASmedia van).
Illetve szintén Asrockból extreme 4 miben jobb? Látom van egy 10-es árkülönbség.

[ Szerkesztve ]

(#31811) Hunork válasza Arnee01 (#31810) üzenetére


Hunork
veterán

Azt a lapot nem ismerem, de már az sokat elárul, hogy az Etron chip van rajta...attól én még mindig tartok...jó az extreme3gen3, mindenre fel van vértezve. Üzletben persze, hogy Gagyibájtot tolják :F , manapság elég sok probléma van vele, én itt csak a fórumon igen sok negatív hsz-t olvastam. Tuning ügyben van külön topik, ott biztos hamar és részletes válaszokat kapsz, én nem vagyok tuningos, de a lényeg, hogy maga Z68 chipset alkalmas rá. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#31812) Arnee01 válasza Hunork (#31811) üzenetére


Arnee01
csendes tag

Oksa, köszi!

(#31813) jocek91


jocek91
aktív tag

Üdv! Olyan kérdésem lenne hogy adott nekem egy i7 2600k proci és 2db alaplap, nem tudom melyiket válasszam, az egyik az Asus P67 Sabertooth, a másik az Asrock Z68 Extreme 4 Gen3, a szívem az Asrockhoz húz mert több benne a "fícsör" de az Asus minőség, meg aztán bejön ez a thermal armoros dizájn is. :P

(#31814) Hunork válasza jocek91 (#31813) üzenetére


Hunork
veterán

Én is Asrock párti vagyok, de én inkább az Extreme3Gen3-at venném, már az Etron chip miatt! Olyan hatalmas különbség nincs a két lap között és még spórolnál is egy kisebb összeget, amit jóra is fordíthatsz. (erősebb VGA, jobb táp...stb)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#31815) jocek91 válasza Hunork (#31814) üzenetére


jocek91
aktív tag

Eddig én is azt akartam de nincs rajta alaplapi usb3 csak hátlapi. :(

(#31816) Hunork válasza jocek91 (#31815) üzenetére


Hunork
veterán

Hát ez igaz, de nem elég a 2db USB3? Annyi Usb3 eszköz azért még nincsen...az árkülönbségből meg kifutja később egy előlapi panel is...(ez csak egy ötlet)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#31817) jocek91 válasza Hunork (#31816) üzenetére


jocek91
aktív tag

Igazad van, csak a Phantom 410-en is van usb3 csatim amit csak a lapra lehet kötni, ezért gondoltam hogy olyat veszek amin eleve van és akkor nem kell ilyen félmegoldásokhoz folyamodni mint sok házgyártónál hogy a hátlaptól kell előre hozni külön kábellel külön panellel. Azért köszi a tippet egyenlőre tényleg felesleges az usb3, majd elválik, hogy lesz. :R

(#31818) Szipcsi


Szipcsi
csendes tag

Hali!

Segítséget szeretnék kérni, h az alábbi confighoz milyen alaplapot ajánlanátok ilyen 15-25 ezres árfekvésben. A mostani alaplappal elviselhetetlenül lassú a gép és számos probléma is van ezen kívül(graf hiba stb), de már minden egyes alkatrészt teszteltem ill cserélve kipróbáltam, szal csak az alaplap lehet a rossz...
Gigabyte alaplapokról jókat hallottam, örülnék, ha írnátok nekem alternatívákat! Nagyon köszi !

AMD Phenom II x4 Black Edition 955 ( AMD K10)
Ram: G skill 1600 MHZ DDR3 4GB (2x2)
VGA: Zotac GTX 260
A Mostani alaplapom ASUS M4A79XTD EVO

(#31819) audi100td válasza Szipcsi (#31818) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szia,

100%, hogy a lappal van gond? Az Asus nem egy rossz deszka, milyen tápegységet használsz?

(#31820) Szipcsi válasza audi100td (#31819) üzenetére


Szipcsi
csendes tag

SZia!

GIGABYTE GE-S550A-D1 550W ATX 12V.. Amúgy egyik gyerek is írta neten, h neki is hibás volt ez a lap.. Szerintem nekem is az a baja...

[ Szerkesztve ]

(#31821) El Kebir


El Kebir
őstag

Üdv!

A gigabyte-os GA-A75M-UD2H FM1-es lap elfogadható minőségű?
Vagy milyen dp portos fm1-es lap az ajánlott?

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#31822) audi100td válasza El Kebir (#31821) üzenetére


audi100td
nagyúr

egyik legjobb FM1 lap az árkategóriában :)

[ Szerkesztve ]

(#31823) audi100td válasza Szipcsi (#31820) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az elvileg egy megbízható táp, akkor vélhetőleg tényleg a lap adta meg magát.
Ezeket tudnám ajánlani:

ASRock 870 EXTREME3 R2.0
ASROCK 970 Extreme3
GIGABYTE GA-970A-UD3

(#31824) Szipcsi


Szipcsi
csendes tag

köszi a segítséget, rendes tőled... Látom sok mindenkinek segítesz, admin vagy amúgy?

(#31825) audi100td válasza Szipcsi (#31824) üzenetére


audi100td
nagyúr

nincs mit, szívesen

nem, nem vagyok admin :D

[ Szerkesztve ]

(#31826) mclaren-d


mclaren-d
aktív tag

Na megjött az alaplap ASROCK H61M-VS lett, kicsit fura a 6970 mellett :D Köszönöm a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#31827) st1lr válasza XharX (#31795) üzenetére


st1lr
csendes tag

Köszi a válaszod, viszont lenne pár kérdés.:D

Szóval látom ezen van alaplapi vidikártya. Az nekem nagyon nem kéne, HD6870 eléggé elbír bármivel, de ha van ok, h miért jó azt meghallgatom.:D

Utánna még annyi, hogy manapság a 2 pci-e foglalat az teljesen alap? Csak, ha ettől olcsóbb lenne a lap, h csak 1 van rajta, és nincsen alaplapi vidikártya, viszont inkább nagyobb a tuning potenciál, akkor abba az irányba mennék el.

Én a P67 es chipsettel felszerelt asus alaplapokat néztem, de mondom, alaplapokban sose voltam igazán otthon, nem is nagyon vágom a hűtéseket rajtuk, továbbá volt vmi IGP. Az mi pontosan?

(#31828) st1lr


st1lr
csendes tag

http://www.ipon.hu/webshop/product/asus_p8p67_rev_3.0/174716

Ezt néztem ki, ami még beleférhet, és szimpatikus, nem tudom mennyire jó "tuning"-ra, ami mostmár csak szorzó állításba merül ki, ahogy olvastam, de nincs rajta alaplapi vidikari, és nagyjából megteszi. De ha a Z68-ról megtudtok győzni, akkor hallgatom, csak vmiért ez szimpatikusabb.:) De ahogy nézem a kommenteket, ti vagytok a profik, és télleg érdekel a véleményetek.

(#31829) XharX válasza st1lr (#31827) üzenetére


XharX
aktív tag

Nem az alaplapon van az IGP, ha nem a CPU-ban, az alaplapon a kivezetések találhatóak.
Amúgy igen, már szinte általános hogy 2db VGA fogadására alkalmas sínt találj ebben az árszegmensben. Amúgy a P67-es lapok, is képesek a tuningra, gond nem lesz, és amit néztél az már nem is rossz. Amúgy ha most nem vesszük a Virtu névre keresztelt megoldást, akkor az IGP-nek ott is lehet szerepe hogy ha elromlik a VGA-d vagy bármi ilyen helyzet.
Persze én se vagyok elájulva a Z68-as chipsettől, de ajánlottak már itt neked egy jó alaplapot, még előttem, nézz rá arra is. Amúgy picit még korán van, majd ha haza érek ;)

(#31830) Csababá


Csababá
tag

Sziasztok!
INTEL$ASR69132_WOLFDALE1333-D667 alaplapom van. Jól sejtem, hogy hiába 800-asok a ramjaim, nincsenek kihasználva? Akkor merült ez fel bennem, mikor a sógorom magas órajelű (mint később kideült, DDR3-mas) ramokat vett és gondoltam én is utánanézek a fejlesztésnek. Úgy találtam, hogy létezik 1066-os. Jobban szemügyre véve az alaplapomat lett gyanús a 667-es szám. Jól sejtem? Mennyit jelentene a gyakorlatban, ha 1066-os futna azonos mennyiségben? Szerény gyorsulásért nem cserélnék ramot, alaplapot.
Esetleg olyan alaplap, ami fogadja a c2d procit (adatlapom) és a ddr3-mas ramokat?
Cpu-t egyelőre nem cserélnék, a többit is csak akkor, ha picipézbül jelentősen gyorsulna a rendszer.
Köszönöm.

(#31831) Qru válasza Csababá (#31830) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, max 667-es ramsebességet támogat.

A 667-es és a 1066-os között kevesebb mint 10% a sebesség különbség, nem érdemes vesződni vele.
Alaplapot cserélni meg pláne, mert úgy is a procid a lassú nem a ram.

#nincsbennetarcsi

(#31832) Csababá válasza Qru (#31831) üzenetére


Csababá
tag

Köszönöm. (megnyugodtam) :)

(#31833) tranceplanet válasza st1lr (#31828) üzenetére


tranceplanet
addikt

Saját szempontjaid szerint válassz!
P67 csipszetes lapokban megy a tuning, ezekre a lapokra nem raktak IGP kimenetet(csipszet nem támogatja).
Z68 lapokban szintén megy a tuning, de ebben már az IGP-t is tudod hasznàlni, ha szükséged van rà.
Durvább tuning esetén (feszemeléses) számítanak ezek:
-8 pines CPU tápcsatlakozó a lapon
-minimum 8+2 fázisú VRM
-mosfet hűtőborda
Természetesen ilyen lappal jobban tudsz tuningolni, tehàt előny.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#31834) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Sziasztok.
Asrock 970 Extreme 3 lap tulajok jelentekését várom privátban.
Lenne egy pár kérdésem ezzel a lappal kapcsolatban.

Tiszta hülye aki nem normális

(#31835) El Kebir válasza LaciMc82 (#31834) üzenetére


El Kebir
őstag

:W a helyett hogy feltennéd a kérdéseidet egy arra megfelelő témában, hogy bárki megválaszolhassa, vagy a válaszokat bárki olvashassa... :U :W

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#31836) tranceplanet válasza LaciMc82 (#31834) üzenetére


tranceplanet
addikt

Inkàbb ebben a topikban kérdezz, itt vannak tulajok:
m.prohardver.hu/tema/asrock_9xx_alalapok_am3_am3/friss.html

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#31837) tranceplanet válasza tranceplanet (#31836) üzenetére


tranceplanet
addikt

nem tudok linkelni teló alól:
ASRock 9xx alaplapok (AM3/AM3+) -
Alaplapok, chipsetek, memóriák fórum

De így is megtalàlod gondolom.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#31838) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Alaplap csere előtt állok.
CPU: AMD Phenom X4 960T, VGA: HD4770

Elvárás: 4×Sata III, 1×USB3, 1×Gbit LAN, AMD AM3 vagy am3+ chipset (magfeloldás támogatással), micro ATX vagy kisebb formátum. UEFI kell. HDD: SATA, de 1,5 TB-ost szeretnék venni. Lehetőleg 4 ram slot.
IGP nem szempont. Audio: NE VIA, inkább Realtek...
RAID, e-SATA, Crossfire, SLI: ezek egyikét sem használom, nincs is tervben.

Tuning: minimális CPU szorzóemelés, magfeloldás - ha lehet, ezt még ki kell próbálnom. Túlfeszelni semmit nem szoktam (nem is merek, de elég is így).
OS: W7 64bit és Ubuntu 64bit. Márkában Gigabyte-ot használok, biosban nem túl jók, de amúgy stabil, ha lehet ennél maradnék. Nézegettem neten már, de tapasztalatokat, javaslatokat várok, köszönöm :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31839) lowzor


lowzor
veterán

Sziasztok

Gyors segítség kéne.
Szóval elromlott az MSI P67A-C43 lapom és gariban egy Gigabyte p67a-d3-b3-ra cserélnék. Szerintetek elfogadjam, vagy kérjem vissza az MSI árát?

(#31840) miresz válasza ViZion (#31838) üzenetére


miresz
veterán

(#31841) ViZion válasza miresz (#31840) üzenetére


ViZion
félisten

Köszi!
Minőségben ezek Gigabyte-hoz [link] képest merre?
Magfeloldás, ilyesmik rendben ezeknél?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31842) miresz válasza ViZion (#31841) üzenetére


miresz
veterán

A gigabyte-nél minőségibb.Mostanábana Giagbyte elég jól süllyed le.Egyre több selejtet gyárt.A Gigán eleve nincs UEFI,Biosból meg sosem volt jeles. :DDD

(#31843) ViZion válasza miresz (#31842) üzenetére


ViZion
félisten

:R :R :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31844) ViZion válasza miresz (#31840) üzenetére


ViZion
félisten

Hááát, sajnos Ipon-on nem dícsérték nagyon... volt ahol 5-ből kettő rögtön hibás volt.
Márkák szerint AM3+ vonalon mi most egyébként a sorrend?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31845) miresz válasza ViZion (#31844) üzenetére


miresz
veterán

Azt Ipont inkább hagyjuk......

Ha nem mATX kellene akkor jobb lenne a helyzet,mert nagyobb lenne a kínálat. AM3+ -ból nem sok jó mATX-es lap van.

[ Szerkesztve ]

(#31846) ViZion válasza miresz (#31845) üzenetére


ViZion
félisten

Raidmax Smilodon-om van, elfér bele nagyobb is. Csak már jópár éve mATX-et választok, de hajlok a jó szóra :) :R
UEFI-t nem nagyon írják boltokban. Honnan tudom, h melyik az? Chipset függő?

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31847) ViZion


ViZion
félisten

Találtam egy ASRock 970 Extreme 3-at ([link]), szimpatikus. Vélemény erről esetleg?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31848) miresz válasza ViZion (#31847) üzenetére


miresz
veterán

Az egy nagyon jó lap. :K

[ Szerkesztve ]

(#31849) XharX válasza ViZion (#31847) üzenetére


XharX
aktív tag

Egyedül annyi benne a kivetni való, hogy Etron USB3 vezérlője van. Ez orosz rulett szerűen működik, tehát ha mindenképp kell az akkor inkább a 970 extreme 4, azon ASmedia van, igaz drágább is.

(#31850) ViZion


ViZion
félisten

Háát, ha sikerül eladnom a jelenlegi deszkám (Giga GA-MA78GPMDS2H), akkor váltok erre.
Köszönöm a segítséget, ha közben eszetekbe jutna egy "tuti" lap így 20k körül, akkor azé' írjátok le! :D :R
Ramból érdemes 1333 helyett 1600 venni? :F

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.