Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106051) palfitom válasza Cifu (#106050) üzenetére


palfitom
félisten

Megtörtént...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#106052) allein


allein
addikt

Sziasztok, adott egy i7-9700 cpu, nem tudok eligazodni az alaplapok között. Van 3 modell lga1151, mi a különbség az alaplap modellek között? Mi a legerősebb kártya amit elbír ez a proci?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#106053) ollie válasza allein (#106052) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Segítene, ha belinkelnéd az alaplapokat. Találgatni nem szeretnénk.

VGA-t szerintem RTX 2060(Super)/3060(Ti) vagy RX 6700/7700 környékén érdemes hozzá párosítani.

***

(#106054) allein válasza ollie (#106053) üzenetére


allein
addikt

A hardverapro oldal szerint lga1151 között van 3 modell, 100, 200 és 300 sorozat, mindegy melyiket veszem a procihoz? Nem tudom mi a különbség a sorozatok között.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#106055) ollie válasza allein (#106054) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Neked a 300-as kell a 8000/9000-es intel processzorokhoz.

LGA 1151 revision 2 socket.

[ Szerkesztve ]

***

(#106056) allein válasza ollie (#106055) üzenetére


allein
addikt

:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#106057) knoxhu


knoxhu
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni:

1. Mire fogod használni a gépet? Ha munka, akkor elsősorban milyen jellegű? Játék, multiplayer és singleplayer vegyesen.
2. Mennyit szánsz az alaplapra? 40-50 ezer Ft környékén örülnék ha megállna.
3. Milyen hardverek alá szeretnéd? Most egy 6700 XT, 5600 / 5700x, 32 gb ddr4 3600 mhz RAM
4. Milyen méretű lapot szeretnél? ATX vagy mATX
5. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
6. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ? HDMI és DP jó lenne.
7. Szeretnél tuningolni vagy nem? nem.
8. Használt, vagy új alaplap? csak új.
9. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...) nem.
+1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége? Szeretném ha lenne lehetőségem a jövőben fejleszteni. Most valószínűleg 5600 fog belemenni, de a jövőben szeretnék valószínűleg elmenni 5800x3Dig.

(#106058) Lamonso


Lamonso
kezdő

Sziasztok!

Kezem közé került egy A10-7850K
Semmi ismeretem nincs az FM2-es procikról.
Tudnátok ajánlani egy jó alaplapot hozzá amit még használtan lehet valahol találni?

Köszi

(#106059) Brekkk


Brekkk
senior tag

Helló

Socket Am4-es lapot keresek.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha munka, akkor elsősorban milyen jellegű? Játék havonta 1-2 alkalom , és renderelés 0-24-ben.
2. Mennyit szánsz az alaplapra? 20-25 K
3. Milyen hardverek alá szeretnéd? R5 3600, RTX 3060 TI
4. Milyen méretű lapot szeretnél? ATX vagy mATX
5. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? M2, PCIE16X, USB 6 eszközre, 4 memória slot
6. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ? DVGA
7. Szeretnél tuningolni vagy nem? Igen, mivel a proci stabil 4200 Mhz-en, 1,165V-on ASUS prime X570-p és ASUS TUF B450M pro S lapban is.
8. Használt, vagy új alaplap? Gari legyen rajta, de mindegy. lehet új is és használt is
9. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...) nem.
+1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége? Nem. Ez már így megy majd nyugdíjba.

(#106060) Dr. Akula válasza allein (#106052) üzenetére


Dr. Akula
félisten

4K-ban bármit.

#106059Brekkk: "a proci stabil 4200 Mhz-en, 1,165V-on ASUS prime X570-p és ASUS TUF B450M pro S lapban is"

De ezek nem 25k-s lapok. Az aprón a használt se sokkal olcsóbb már mint boltban az új.

[ Szerkesztve ]

(#106061) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok,
Még mindig alaplap keresésbe vagyok, de a cpu lehet változik.
Egy i3-13100 hoz ez a lap elég ? [ASUS PRIME B660M-K D4]
A vga rx 6600.
Köszi.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#106062) ollie válasza rostiron (#106061) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

i3-hoz elég. i5-höz már inkább egy TUF GAMING-et vennék, ha ASUS-hoz ragaszkodsz.

***

(#106063) Scorpion


Scorpion
tag

Sziasztok!

I5 12400F ill. 13400F procihoz keresek egy megbízható alaplapot.
Én ezt néztem ki hozzá: ASUS TUF GAMING B760M-PLUS WIFI D4

Vki ismeri? Használja?

Ha igen, akkor szívesen meghallgatnám a véleményét.

Hasonló árban van-e esetleg egyéb jó alternatíva?

Köszönöm!

(#106064) Brekkk válasza Dr. Akula (#106060) üzenetére


Brekkk
senior tag

Igen, tudom, hogy azok a lapok magasabb kategóriák. De egy 3600-hoz nincs szükség ilyen bika VRM-re mint azokon van.
Egyébként az asus prime x570-p egy fapad lap a VRM részen kívül.
Amit az tud az bőven elég lenne tudásban. Csak valami olcsó kiadásban kellene.
Igen látom, hogy igen drágák a használt AM4 lapok és már nem is garisak.
Van ajánlott olcsó, de meg jó lap?
Emlékszem a b450 tomahawk annó még 3 éve relatíve olcsó és jó volt.

(#106065) NYPD válasza NYPD (#106046) üzenetére


NYPD
aktív tag

Hali, módosítanám kicsit a kérdést illetve pontosítanám.

Árban 50-60 ezer forint környékén venném a lapot (új is szóba jöhet), B vagy Z chipsettel, ATX méret - mATX csak legvégső esetben. Kérdés, hogy kell-e nekem a DDR5, ha játékos gépet rakok össze, egyelőre DDR4-ben gondolkodom. 2-3 év múlva a GTA 6 PC-re is jönni fog biztosan, szeretném, ha gond nélkül menne a gépen.

Ennek illetve a korábbi poszt fényében ha valaki tud esetleg pontos gyártó/típus megjelölésével ajánlani alaplapot, megköszönném.

(#106066) Tyler Durden

Sziasztok,

Konfigurációt rakok össze és erre az alaplapra esett a választás--> MSI B450M Pro-VDH MAX /az itteni tanácsok alapján, amit ezúton is köszönök/

Olyan kérdésem lenne, hogy a dobozára Ryzen 3000 ready van nyomtatva, ezek szerint ez csak BIOS frissítés után fogja támogatni az 5000-es szériát? Honnan lehet tudni, hogy esetleg nem e frissítették már a BIOS-t rajta?

Válaszokat köszi előre is.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#106067) ollie válasza Scorpion (#106063) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én 3 évig az egyel korábbi verziót használtam (TUF GAMING B660M) i5 12400-as processzorral, és nagyon meg voltam elégedve. Ez 10-12 ezer forinttal olcsóbb (ha a wifis verziókat nézzük).

***

(#106068) ollie válasza Tyler Durden (#106066) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha Ryzen 3000 ready van rajta, akkor igen, nagy eséllyel BIOS frissítést igényel.

***

(#106069) Dr. Akula válasza NYPD (#106065) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Tekintve hogy a GTA 5 is beszaggat 4K Ultraban egy 4090-en is, szerintem ne nagyon várd hogy 50 ezres cuccokkal a 6-os majd hasítani fog. :) Én abban se vagyok biztos hogy egy quad SLI RTX 99090-en egyáltalán elfelejtené-e a szaggatást. Persze lejjebb lehet venni ezt-azt hogy simán fusson, de a max az felejtős még ezen is.

(#106070) Celithrandi válasza Dr. Akula (#106069) üzenetére


Celithrandi
addikt

mire kijön abban a gépben lesz egy 6070-es kártya és FSR 4.0 és nem lesz gond :) Nekem inkább az ragadta meg a képzeletem, hogy DDR4-es gépet úgy összerakni most, hogy majd 3 év múlva jó lesz :) Nem gond ha valaki kis pénzből elavult cuccokat vesz, de 2-3 évet az új felső kateggel lehet tervezni nem a már 3 éve elavult alsóval. Ezzel a géppel 1-2 évet jó esetben el lehet kavirnyászni, bár ha tényleg kell a 4k akkor már most sem elég semmire.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#106071) NYPD válasza Celithrandi (#106070) üzenetére


NYPD
aktív tag

Ezt most inkább elengedtem, hogy válaszoljak... :D
#106069Dr. Akula
Nem kell nekem 4K, 1440p 70-80 FPS aztán jóreggelt. Mindegy is, nagyjából már körvonalazódik mire lenne szükségem alaplap téren így, hogy feltúrtam 3 napig a netet, jó lett volna itt egy ajánlás egy hozzáértőtől mondjuk.

(#106072) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.ismerősöm kérésére írok. AM5 konfig össze rakása folyamatban van. Ami már adott Ryzen 7 7800X3D,2x16GB G.Skill 6000Mhz cl32, 1TB Samu Pcie.4 SSD, RX 6600XT stb.. Alap lapban,csak mATX jöhet szóba, és fontos hogy legyen rajta WIFI. valamint 2db m.2 hely elég. Ragaszkodik a Giga-hoz. Amit ki nézett GIGABYTE B650M GAMING X AX [link] vagy GIGABYTE B650M AORUS ELITE AX [link] Kérdés hogy szerintetek megéri e a plusz 30 000FT os felárat az Aorus? Ahogy nézem a lényegi különbség a két lap között hogy az Aorus VRM része sokkal combosabb.12+2+1. De lehet hogy a GamingX VRM 6+2+1 fázisa is elegendő a 7800X3D-hez?Proci csere 2 évig biztosan nem lesz. Köszi előre is a választ.

[ Szerkesztve ]

(#106073) MZsoltee válasza kromatika (#106072) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ha a szolgáltatások elegendőek az olcsóbbik verzión, akkor mehet nyugodtan. A vrm elegendő bőven a 7800X3Dnek.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#106074) ollie válasza kromatika (#106072) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az 7800X3D-hez biztos elég a Gaming X, viszont nem tudjuk, hogy a következő CPU generáció mit fog igényelni. Szóval ha hosszabb távra szeretné az alaplapot, akkor a drágábbat ajánlom.

***

(#106075) Dr. Akula válasza kromatika (#106072) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Beszt deszkaz for 7800X3D. Itt mindegyik 10+ VRM-es. Olvastam én is olyat hogy 5+-os is elég 7950X-hez, meg alatta a hsz-t, hogy jó, de meddig... Én azért ezt a közepes szintet inkább megadnám neki, és akkor nyugodtan lehet aludni.

(#106076) kromatika válasza Dr. Akula (#106075) üzenetére


kromatika
veterán

Köszi mindenkinek.A +30 felárat sokallom ,és átnézve a teszteket a 6+2+1 fázis-t hosszú távra is elégnek mondják az 7800x3d -hez. Gaming x -lesz. :R

(#106077) knoxhu válasza knoxhu (#106057) üzenetére


knoxhu
senior tag

Esetleg erre van tippetek?

(#106078) csgabee


csgabee
tag

Sziasztok!

Ryzen 5 5600G procihoz milyen lapot ajánlanátok? Jelenleg gigabites a net,így nem tudom nem lenne -e jobb 2.5-ös LANNAL venni,hisz a szolgáltatók lehet bővíteni fognak idővel. Szeretnék 6 SATA csatlakozót is rá. Olvastam,hogy a LAN 2.5gb nem minden lapnál jó.
Szeretnék 50 k környékén maradni.Nem tudom a B550 chipsetnek lenne-e bármi előnye számomra a B450-el szemben. Nem játszom a gépen,de szeretnék egy jó konfigot,ami sokáig működik majd. A monitoromon HDMI csatlakozó van.És jelenleg 4 SATA-át használok. Úgy tudom az 5,6-os csatlakozót letíltja a rendszermeghajtó.

"A LAN nem olyan fontos kritérium,ha azon kívül tudnátok valami jó lapot megfizethető áron.

[ Szerkesztve ]

(#106079) BoscoD55


BoscoD55
tag

Sziasztok,

Azert nem jovok a standard kerdessorral, mert en igazabol csak az ASUS Prime B450M-K lapomnak keresnek egy alternativat.

Megmondom oszinten, hogy semmi gondom nem volt vele addig, ameddig mukodott. Szoval egy kriterium volna, hogy ASUS-t ne. Minden masra vevo vagyok.

Elore is koszonom a segitseget!

(#106080) jeni válasza BoscoD55 (#106079) üzenetére


jeni
félisten

árat és típust írj.
milyen procival hajtod meg?

(#106081) TechN7ne válasza Dr. Akula (#106069) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

"Tekintve hogy a GTA 5 is beszaggat 4K Ultraban egy 4090-en is"

Nővényzettel óvatosabban és akkor nem fog akadni a bokrok között sem :D

Am feleseleges most GTA VI ra építeni gépet ,alapokat alá meg lehet csinálni (alaplap,cpu,ram) de a durva vga kártya vásárlást pedig 2025-re kell hagyni.
Addig pedig használjuk azt a vga-t amit eddig is. :DDD

(#106082) magickonfig


magickonfig
tag

Van egy összerakatlan am5 configom. Sikerült lefoglalnom egy Alza használt ASUS TUF GAMING X670E-PLUS alplapot.
Kérdésem , hogy érdemes lecserélnem a mostani Gigabyte b650m Auros Elite Ax rev 1.0- erre az alplapra?
Rx 7600 a cpu+extre hűttő. Hangkártya , wifire nincs szükségem. Mind a kettő támogatja a PCI-E 5-öt

Asus bios--ra elég sok panaszt olvastam, meg sok nyüglődést.Gigabytot meg egyből frissíteni kell ush flah-el cpu nélkül és egyből szépen muzsikál. (olvasataim szerint)

(#106083) GabeszGabesz


GabeszGabesz
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném megtudni tőletek, hogy az Intel i7 14700KF alá megfelelő -e a Gigabyte B760M Gaming X alaplap. Gondolok itt a VRM -re, tartósságra, ill. olyan dolgokra,amikhez ti jobban értetek. Az alaplap szolgáltatásai elegendőek számomra. ( USB, SSD, SATA, stb.) Köszönöm segítségeteket.

(#106084) Cifu válasza magickonfig (#106082) üzenetére


Cifu
nagyúr

A TUF X670E a VGA csatinak is PCI-Express 5.0-át ad, nem csak az első M.2 SSD-nek. A TUF, mivel teljes méretű, így több M.2 SSD-re ad lehetőséget, hogy ezt kihasználod-e, az egy más kérdés.

Az ASUS BIOS-nál nem tudom milyen nyűglődést és panaszt olvastál, a maximum, ami ott probléma lehet, hogy alapból nincs bekapcsolva a Memory Context Restore, így a POST képernyő megjelenésig tartó RAM tréning hosszabb - alaphelyzetben. Ezt ott is be lehet kapcsolni (Advanced -> AI Tweaking -> DRAM Timings -> Memory Context Restore -> Enabled).

A BIOS frissítést a legtöbb komolyabb B650 és X670 lapban meg lehet csinálni akár CPU nélkül is, gyártótól függetlenül.

Hogy kell-e neked a TUF fent említett két extrája, azt csak Te tudod megmondani.
Ha van egy jól működő lapod, amivel nincs problémád (mert nem írtál ilyesmit), és a jelek szerint igényed se nagyon van az ASUS által nyújtott plusszokra, akkor innen nézve nem sok érv van a váltás mellett..

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#106085) TechN7ne válasza GabeszGabesz (#106083) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Szia ,

Nem nagyon ajánlom azt a lapot ,legolcsóbban egy Tuf Z690-el járnál de bios t kell rajta frissíteni mert mind 2022 10. havi gyártás az ufós boltban.
Következő olcsó megoldás pedig a z790 Prime P - viszont rajtuk picit gyengébb minőségűek a hátsó bemenetek ,óvatosan bánva nem lesz velük baj.
K s cpu alá inkább Z s alaplap lenne a legjobb ,B s lapok többsége visszafogják a cpu-t és nem csak K-s darabokat.

(#106086) magickonfig válasza Cifu (#106084) üzenetére


magickonfig
tag

Köszi az informatív választ! Még nem teszteltem le a Gigabyt alaplapot se, de eléggé meggyőzőek az érveléseid. A PCI-E 5.0 vga hoz meg lehet szükségem lesz a jövőben, ha a szokásomhoz híven lecserélem 3-4 év elteltével.

Bár ki tudja, lehet jó lesz még a PCI-E 4 is.

(#106087) MZsoltee válasza magickonfig (#106086) üzenetére


MZsoltee
veterán

A PCI-e 3.0 16 se limitál még, a 4.0 aztán meg főleg nem. [link]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#106088) Spizzi


Spizzi
tag

Sziasztok!

A jelenlegi procim kevésnek bizonyul az új kártyámhoz, így fejleszteni szeretném a gép többi részét is. A célom az lenne, hogy a jövőbeli fejlesztéseknek is tudjak teret engedni teljes csere nélkül, így az AM5 platformra esett a választásom. A gond az az, hogy 15+ éve Inteles vagyok, semmi tapasztalatom az AMD buildekkel, így egy pár tanácsot szívesen elfogadnék. Mennyire stabliak, igényesek? Mármint úgy értem, hogy az Intel kis túlzással plug'n'play, ehhez képest macerásabb a Ryzen? Értek valamennyit hozzá, nem zárkózom el a finomhangolástól, tuningtól stb, csak nem szeretném azt, hogy minden napomat a BIOS-ban túrkálással kezdem, mert ez nem jó, ez állítódott el magától, amaz még tegnap műkődött úgy de ma már nem, stb.. szóval értitek.

A fő cél a játék lenne és össze is állt a fejemben egy build. Szerintetek jó ez így vagy valahol kell változtatni a hatékonyabb működés / kompatibilitás miatt?

-7800X3D
-ASRock X670E Steel Legend
-G.SKILL Trident Z5 Neo RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz F5-6000J3038F16GX2-TZ5NR

Olvastam, hogy olyan nagy különbség nincs a B650 vs. X670 chipset között, valamiben mégis gondolom jobb lehet az utóbbi ha már drágább, mert ugyanez a modell létezik B650-be is. Inkább most szánok rá többet a lapra, mert jó lenne majd a 8800X3D és esetleg ha még az is AM5 lesz akkor a 9800X3D is. A RAM-ok amit választottam elvileg direkt Ryzenhez van optimalizálva.

Illetve még egy kérdés. Van egy Arctic Freezer 34 eSport DUO proci hűtőm, jelenleg egy 170W körüli procit hűt és teljesen jól végzi a dolgát, nem cserélném le ha nem muszáj, olcsóbb az AM5 átalakító kit (1500 Ft) mint egy komplett új cucc. 7800X3D-nek elég lenne?

Köszi! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#106089) ollie válasza Spizzi (#106088) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezek jó választások. Az Arctic Freezer 34 eSport DUO-hoz nem kell AM5-höz külön kit, ha már van hozzá a dobozban AM4, mert ugyanaz (nekem is ez a hűtő volt eredetileg az AM5-ös deszkámon az AM4-es felfogatóval, szóval ez biztos).

Amúgy az X670 gyakorlatilag 2db B650 chipset integrálva a boardra, így 2x annyi a fogyasztása. Vagyis ha nincs szükséged annyi portra, ssd slotra, stb, akkor jobb a B650, abból is az E-s változat.

Amit még tudnod érdemes, hogy a 7000-es Ryzen széria szeret melegedni, de ez nem probléma, mert így lettek tervezve. Különösen igaz ez az X3D-s procikra, a 7800X3D simán felmegy 80-90 fokra is, de nem szabad ettől megijedni. Viszont a fent említtett hűtő már hangos lesz ezen a hőfokon, mert az alaplap fel fogja nyomni max forduzlatszámra a ventiket. Vagyis célszerű vagy lecserélni a ventiket a hűtőn csendesebbre, vagy állítani a curve-ön, vagy új hűtőt venni.

[ Szerkesztve ]

***

(#106090) MZsoltee válasza Spizzi (#106088) üzenetére


MZsoltee
veterán

Én nem vennék és nem is vettem drága x670E-s lapot. A 7800X3D alá folosleges teljesen, alig fogyaszt, tuningolni nem lehet, nem érdemes. Durva vrm nem kell alá. Ha majd a 8800X3D 9800X3D alá kell lap akkor az is meglesz 60-70k-bol, ha nem jó egy sima B650-es. De mivel két B650-es chip a 670, így kétlem hogy ez technikailag szűk keresztmetszet lesz. Ha egyik támogatja, akkor a másik is. Szolgáltatások tekintetében a PCI-E 5 az amivel többet tud az X670, de erre egy játékos gépben semmi szükség. Ahogy az AM4-nel semmi se indokolta az X570et a B550-el szemben szerintem ugyanez igaz az AM5-re. Egy közepes B650-es lap mindenre is elég.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#106091) Spizzi válasza ollie (#106089) üzenetére


Spizzi
tag

ollie és MZsoltee köszi szépen a válaszokat!

Első körben megnézem, hogy milyen a hangerő az Arctic gyári ventijeivel. Ha esetleg nagyon elviselhetetlen lenne akkor milyen ventiket tudnál ajánlani? Vagy nem érdemes szórakozni vele és cseréljem kompletten? (Dark Rock Pro 4?)

MZsoltee azért akarom ezt a deszkát mert elvileg nagyon jó a BIOS, nem bugos/akadós, stabil nagyon a külföldi beszámolók alapján. A B650 Steel Legend-nek is gondolom ugyanez a BIOS-a, szóval reális opció lenne az is, de egy ilyen mértékű és összegű gép frissítésnél nálam már az a 12-16k Ft difi nem számít, inkább legyen a jobbik (az, hogy miben mindegy, jobb biztos és ennyi), nekem nagyobb lelki megnyugvás. Meg aztán kitudja, hogy a jövőbeni X3D-k milyenek lesznek, lehet pont jól fog nekik jönni a komolyabb VRM, tényleg nem múlik már ezen a pár ezer forinton semmi.

(#106092) MZsoltee válasza Spizzi (#106091) üzenetére


MZsoltee
veterán

Én olcsóbb lapra gondoltam 60-80k körül. Ha ASRock, akkor pl a ASRock B650M Pro RS, ha ATX kell akkor ASRock B650 PG Lightning pl. Ez kb a fele, vagy kevesebb az x670e-nek. Én pl egy gigabyte b650 Gaming X ax-et vettem, pont volt felbontott az alzan 65kert.

Elsőre ne vegyél semmit. Tedd rá a jelenlegit Bios-ban állítsd be a ventifordulatot. Ha nem felel meg, akkor vehetsz másikat, de szerintem elég lesz. ;)

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#106093) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.
Tudnátok nekem ajánlani egy Ryzen 5600 cpu, és egy RX6600 vga hoz pcie 4.0 alaplapot
Kb. 40-45k ig ?
És kb ugyan ennyiért i5 11400 cpu hoz.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#106094) magickonfig válasza ollie (#106089) üzenetére


magickonfig
tag

Jó visszaolvasni a témát , mert én is ebben a cipőben járok, ugyan ezzel a cpu hűttővel. Ha X670 valóban többet fogyaszt és nem használom ki az extra m.2 meg sata slotokat , akkor így maradok a Gigabyte B650m Auros Elite Ax-nél. Videókari PCI-e 5.0 meg remélem nem fog több fps-t adni a 4.0-hoz képest az elkövetkezendő 5-8 évben :F

(kop-kop)

(#106095) jobbacsabba


jobbacsabba
aktív tag

Sziasztok!

Platformot váltanék, ehhez kellene egy jó lap.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha munka, akkor elsősorban milyen jellegű?
teljesen általános felhasználás, film, net, YT
2. Mennyit szánsz az alaplapra?
max. 50k
3. Milyen hardverek alá szeretnéd?
AMD 4600G vagy 5600G, néhány SATA és egy M2 meghajtó, Chieftronic GPU-550FC fogja megtáplálni
4. Milyen méretű lapot szeretnél?
mATX vagy kisebb
5. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
4 x SATA, 1 x M2,
6. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
APU, majd egyszer külön VGA
7. Szeretnél tuningolni vagy nem?
nem
8. Használt, vagy új alaplap?
új
9. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
nem

Az Asrock B550M Steel Legend lapot néztem ki. Van jobb választás a fenti szempontok alapján?

(#106096) Cifu válasza magickonfig (#106094) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az, hogy többet fogyaszt, azért illik keretrendszerbe tenni. Ha veszel egy rendes képet, az a plusz (hasamra csapot) 5-10W már aligha vág a földhöz.
De tény, hogy ha nem használod ki a plusz 5.0-ás M.2 csatikat várhatóan, akkor felesleges.
Hogy VGA-knál mi lesz az 5.0-ás PCI-Express-ek terén, azt előre nem látjuk. Minden esetre 2025-ig az nVidia nem hoz ki várhatóan ilyet a gamer piacra, az AMD és az Intel esetéről meg nem tudunk nyilatkozni. Szóval 2 éves távlatban nem várható hátrány abból, hogy nincs 5.0-ás támogatás, de 5-8 éven belül azért én számítanék e téren változásra.

Épp ezért szoktam én is mondani, hogy ha valaki nem 2-3 évre tervez, akkor ruházzon be inkább B650E vagy X670E deszkába. Nem akkora felár, és ha ne adj isten csoda történne a nVidia Blackwell kapcsán, akkor azért érdemes lehet előre gondolkodni...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#106097) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Melyik alaplapot ajánlanátok az alábbi lapok közül egy Ryzen 5 7600 AM5-ös CPU alá?

ASRock B650M PG Lightning
Gigabyte B650M K
Gigabyte B650M D3HP
MSI PRO B650M-P

Én az első Asrock felé húzok, de annyira nem értek az alaplapokhoz.
Igaz árban a limit felett van, de érdemes lenne többet adni egy ASRock B650M Pro RS lapért?

1. Mire fogod használni a gépet? Ha munka, akkor elsősorban milyen jellegű?
Munka, Visual Studio, Office, pici játék (F1 22)
2. Mennyit szánsz az alaplapra?
Max 55 ezer ft
3. Milyen hardverek alá szeretnéd?
AMD Ryzen5 7600 CPU, NVidia GTX1060 3gb, Thermaltake V3 Blackx ház
4. Milyen méretű lapot szeretnél?
Mindegy
5. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
Semmi extra
6. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
HDMI
7. Szeretnél tuningolni vagy nem?
Nem
8. Használt, vagy új alaplap?
Új
9. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
Nem
+1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége?
Nem

(#106098) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Csak info képen írom hogy a felbontott alaplapok vásárlásával jó vigyázni az Alzánál. 3 db lappal is befürödtünk az elmúlt 2 hétben. Mind három felbontott volt. Asus X670 Tuf AX (hiányzott a wifi antenna) GIGABYTE B650M GAMING X AX ( erős cicergő hang a VRM részről,magas frekin) Asus Tuf Gaming nál ugyan ez,plus hiányzott az ssd hűtő borda. Szóval ment is vissza mind a három. Persze ettől függetlenül lehet szerencséje valakinek a felbontottal is ,csak azért van benne rizikó.

(#106099) Celithrandi válasza kromatika (#106098) üzenetére


Celithrandi
addikt

4 bontott lapot vettem tőlük az elmúlt 1 évben, 2 monitort, két vga kártyát, 3 szett ramot, két processzort és még ki tudja mit. Mindegyikkel minden rendben volt.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#106100) Dr. Akula válasza kromatika (#106098) üzenetére


Dr. Akula
félisten

"erős cicergő hang a VRM részről,magas frekin"

Ezt coil whinenak hívják, és általános jelenség a vga-knál pl. Ez újonnan is ilyen.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.