Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99201) jacint78 válasza whiteseed (#99200) üzenetére


jacint78
addikt

Van ahol 225 volt mikor dolgozott, de olyat is láttam ahol 338-at evett/

Bármelyik is, bőven alatta van, tehát nem értem a kérdést. :DDD

type your text here..

(#99202) DR|FTK|NG válasza Villanyász (#99196) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Milyen házba kerülne?

Chieftec-ből bőven vállalható pl a Force széria(pl CPS-400S), 140mm mély, de a CPU áramkábel rövid, illetve csak két év garancia van rá. Tesztekben halknak mondják, de egyik ismerősömnek van egy CPS-500S-e, és ő nem annyira elégedett a hangjával. :(
Cooler Master-ből a G(pl G450M) széria a legolcsóbb, ami vállalható. Félmoduláris, 5 év garanciát vállal rá a CM, illetve 140mm mély
Még a Seasonic S12II szériára érdemes ránézni, ezekree is öt év garancia van, 140mm mélyek. Ha van rá keret, akkor én ezek közül venném meg az egyiket.


Tombi(#99197)
Szia.

Ahhoz az XFX menjen(vagyis maradjon), ha jól üzemel. Ha nem, akkor garanciába(sajnos viszonylag sok XFX TS[Bronze] szokta megadni magát).


djzotya1983(#99198)
Szia.

Problémamentes használatot kívánok. :)


Kiralybali(#99199)
Szia.

A Sharkoon tápegységek terén csak átcímkéző, így jobban szórhat a minősége, mint egy gyártónak(pl Seaasonic).

Ez pl egy viszonylag olcsóbb CWT belsőre épül, vállalható, de én inkább a Be Quiet! Pure Power 9-et venném(FSP Raider belsős, ami egy módosított Aurum).


whiteseed(#99200)
Szia.

Lazán elbírja, de én a korából adódóan már elgondolkoznék a cseréjén.

(#99203) Tombi válasza DR|FTK|NG (#99202) üzenetére


Tombi
senior tag

Értem, pedig anno itt ajánlották azt a tápot, de hát idővel derülnek ki a dolgok ugyebár
Egyelőre nem volt vele gond kb 2 éve van meg

[ Szerkesztve ]

(#99204) Villanyász válasza DR|FTK|NG (#99202) üzenetére


Villanyász
tag

Szia!

Köszönöm válaszod. A táp egy ilyen házba kellene elférjen. Próbáltam 150mm mélyet ami itthon van próbára egy 12 éves Enermaxot csak ez hozzáér az optikai meghajtóba dugott kábelhez és igen megtöri.

(#99205) Villanyász válasza DR|FTK|NG (#99202) üzenetére


Villanyász
tag

Amúgy erről mi a vélemyényed? 11-ből már kijön és 140mm mély.

(#99206) DR|FTK|NG válasza Tombi (#99203) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Ha már huzamosabb ideje megy jól, akkor szerintem továbbra is jól fog menni. Amúgy 1-1,5 éve kezdődött el, hogy néhány XFX TS tápegységek alig használtan meghal.


Villanyász(#99205)
Szia.

Szívesen. :)

8-as és B8-as Be Quiet! System Power-t inkább ne. :(

(#99207) MMIX válasza MMIX (#97506) üzenetére


MMIX
addikt

Cougar LX Series 600 W teszt, TechPowerUp.

Azt írja, OTP (Over Temperature Protection) védelmet írják a termékhez, de a teszt szerint nem volt neki.
A többi védelem működött.
Over Current Protection (OCP)
Over Power Protection (OPP)
Over Temperature Protection (OTP)
Over/Under Voltage Protection (OVP/UVP)
Short Circuit Protection (SCP)
No-load Operation (NLO)
Surge and Inrush Protection (SIP)

"Unfortunately, there is no OTP with the LX600, which we verified by applying a huge thermal load to the PSU's secondary heatsink, under others. To give you an idea, the temperature on the secondary heatsink exceeded 130 °C, and the PSU was still operating. We quickly removed the thermal load after that to avoid destroying the PSU."
(valamivel melegítette a kimeneti oldal bordáját 130 °C, próbából, nem kapcsolt le neki)

[ Szerkesztve ]

(#99208) Ch4r0n


Ch4r0n
tag

Sziasztok!

Az érdekelne, hogy szűkösen, de elvinné az alábbi konfigot egy Codegen 300-os táp?

ASRock 775i65GV, Intel Celeron D 336, 2 x 1GB Kingmax DDR-400, Hitachi 80GB HDD, TSSTcorp DVD olvasó, FDD

Az integráltra vga-ra nincs megoldás, hogy win7-en fusson, xp-ig van csak drivere. Így egy AGP HD 2600XT kártya kerülne bele. Aminek plusz 6 pines tápcsatlakozója van ami két molex-es y kábellel lenne megoldja.

Több molex nincs is a tápon, az egyik ágon 1 HDD, meg 1 DVD meghajtó, illetve az FDD. A másik ágon meg a jelenleg két szabad, így jön ki a 4 db molex.

Ha valami minőségi táp lenne biztos elvinné, de félek ettől a gagyi codegentől nehogy itt elfüstöljön nekem. Munkahelyi gép amúgy azért ilyen gyatra. Játszani nem akarok rajta, de kéne a win7 64bit a programok miatt, illetve a 1680x1050-es felbontás, mert egy samsung syncmaster 2243 van d-sub-bal rákötve.

Nem kockáztatok nagyott, nem vágom haza a tápott? Mi lehet a legrosszabb ami történhet? :)
Válaszokat előre is köszönöm!

(#99209) elfelejtette válasza Ch4r0n (#99208) üzenetére


elfelejtette
veterán

A legrosszabb egy pukkanás, és egy halom megégett alkatrész, plusz esetleg egy lakástűz... :U

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#99210) quailstorm válasza Ch4r0n (#99208) üzenetére


quailstorm
nagyúr

szeretem a bátor embereket :DDD
az már újkorában is életveszély volt nemhogy 10 évvel később

egyébként nem kellene a Win7 64-bit. XP 32-bit, vagy megmoddolva POSreadynek, legfeljebb
ugyanilyen gépem volt, 64-bites támogatás a CPU-nak csak elméleti, 2-3 ezer Ft-ból veszel jobb gépet kb vagy ingyen hozzádvágnak
még egy AMD Athlon 64 1 magossal is előrébb vagy

újkorában integrált VGA-val elbírta volna amúgy

[ Szerkesztve ]

(#99211) Calibos válasza Ch4r0n (#99208) üzenetére


Calibos
addikt

Lehet hogy 2-3 évig is gond nélkül használod. De ha bekövetkezik a baj akkor az egész gépet hazavághatja neked.

(#99212) tyielow


tyielow
aktív tag

Sziasztok!
1-2 hónapon belül beújítok PC ügyben, egy kalkulátorral kiszámítottam kb. mekkora tápra lesz szükségem:
LINK

A proci hűtést egy Dark Rock 3-al fogom végezni, de ez a kalkulátor nem ad lehetőséget kiválasztani a CPU coolert. Már pedig elvileg az a dög 180 W-ot is képes fogyasztani. Hozzá kéne kalkuláljam?
Elegendő a mostani 500 W (FSP HEXA+) vagy be kellene újítsak?

:R

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#99213) elfelejtette válasza tyielow (#99212) üzenetére


elfelejtette
veterán

Inkább írd be ide, vagy az adatlapodra a cuccokhoz a konfigodat, majd mi megmondjuk mekkora táp kell hozzá. Az ilyen kalkulátorokra nem kell hagyatkozni... :U

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#99214) DR|FTK|NG válasza tyielow (#99212) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

i5 6600K+GTX 1060-hoz tuningolva is elegendő a mostanid.

"Már pedig elvileg az a dög 180 W-ot is képes fogyasztani."
Sehogy se fogyaszt annyit. :N Egyetlen egy fogyasztó van rajta, az is a venti, ami csak pár wattot zabál. A 180w az a hőelvezetési képessége. ;)

(#99215) C4mp3r válasza elfelejtette (#99209) üzenetére


C4mp3r
addikt

[link] ugyis holnap aug. 20 lehet egy kis homemade tuzijatek :))

(#99216) quailstorm válasza Calibos (#99211) üzenetére


quailstorm
nagyúr

10 éves Codegen+6PIN-es VGA? Ha egyszer elindul már hihetetlen. 120W-os táp éppen elég az integrálthoz, nálam az ilyen gépben 400-as muskátliláda Mercury volt az integrált mellett, később FX5200 ami megint nem sokat eszik és úgy megdöglött

(#99217) tyielow válasza DR|FTK|NG (#99214) üzenetére


tyielow
aktív tag

THAT MAKES SENSE! :D Köszi!

YouTube: toty1ka

(#99218) Ch4r0n válasza quailstorm (#99210) üzenetére


Ch4r0n
tag

Bátor vagyok, de azért nem hülye! :DD
Ezért is kérdeztem meg, mert gondoltam, hogy valami nem kerek.
Akkor fordítsunk egyet a kérdésen, mekkora táp lenne jó neki ami megbízhatóan elviszi a 2600xt is?
Azon a pár ezer forinton ne múljon veszek valamit a hardveraproról használtan, legalább kiiktatom a rendszerből ezt a codegen időzített bombát...
Valami ilyesmi mondjuk?
LINK

[ Szerkesztve ]

(#99219) elfelejtette válasza Ch4r0n (#99218) üzenetére


elfelejtette
veterán

Egy 300W-os Delta vagy FSP bőven elég neki.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#99220) quailstorm válasza Ch4r0n (#99218) üzenetére


quailstorm
nagyúr

nyaha, azt unokatesóm is kinézte már, én félek tőle de elvileg jó
bármilyen 300-as vagy nagyobb FSP elég, én nagyon occón Component PRO álnevű 300-as FSP-ket vettem ezer forintokért, nyákon ott az FSP logo és Adda ventis, megérte
3500Ft-ért vettem nemrég 400-as 12cm-es ventis FSP-t használtan.

(#99221) Ch4r0n válasza quailstorm (#99220) üzenetére


Ch4r0n
tag

Uraim köszönöm a válaszokat! Amit linkeltem az nekem még belefér árban. Illetve az a jó, hogy helyileg az átvétel is megfelelne, így még személyesen is el tudok menni érte. Csak most csaptam fel a hardveraprót és mondom seasonic és ennyiért olyan rossz nem lehet, de akkor pont ráhibáztam.
126 pozitívval, meg 2002-es regisztrációval csak nem átverés, ad rá 3 nap próba garit is, elég szimpatikus.

(#99222) KüLÖNc válasza KüLÖNc (#99148) üzenetére


KüLÖNc
tag

Sziasztok,

Corsair RM550x vagy RM650x megfelelő lenne a számomra? Vagy evga G2?

Válaszokat előre is köszi!

(#99223) quailstorm válasza Ch4r0n (#99221) üzenetére


quailstorm
nagyúr

próbáld meg, lehet jó
de ha a gazdája se jó szívvel adja ilyen olcsón és ennyi ideje nem kelt el az semmi jót nem jelent szvsz

(#99224) Ch4r0n válasza quailstorm (#99223) üzenetére


Ch4r0n
tag

Felhívtam és elég meggyőző volt. Olyan 4-5 éves a tápegység. Szétszedték kipucolták, kapott egy FDB motoros, halk folyadékcsapágyas ventilátort, ezért még az átlagnál is halkabb. Illetve ESR mérővel átnézték a kondikat és jó állapotúak. Ebből arra következtetek, hogy jártas a tápokkal kapcsolatos dolgokban, illetve az informatikában. Ezt levágtam abból, ahogy beszélt a dolgokról.

Eddig használta, egyedül azért válik meg tőle, mert az új konfigjába cicereg, illetve a modern pc-kbe. Ezt annak tudja be, hogy valamelyik trafó nincs felkészítve a modern pck-be tapasztalható szabályzásoknak, kapcsolgatásoknak, ami az új energiatakarékossági eljárásokkal társul.
Ő is valami régiből szerelte ki, ami agp-s volt. Valami x800 meg, valami core 2-es asrock alaplappal, ha jól emlékszem. Szerinte én még a cicergést se fogom tapasztalni ha berakom az én régi konfigurációmba.
Meg is beszéltem vele a személyes találkát hétfőre, így kedden majd kiderül, hogy muzsikál.

[ Szerkesztve ]

(#99225) Tombi válasza DR|FTK|NG (#99202) üzenetére


Tombi
senior tag

Kicsit átgondolva Be! quite L8 500W (20k)-ra modositottam az
FSP Hyper S 500W-t.(16k)
Annyit megér a csendesség és talán kicsit igényesebb belső :)
Majdnem elfelejtettem mennyire fontos a halk táp..

[ Szerkesztve ]

(#99226) TechN7ne válasza Tombi (#99225) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

L8 nem ajánlott :DD

(#99227) Tombi válasza TechN7ne (#99226) üzenetére


Tombi
senior tag

szinte semmi sem ajánlott már :D

(#99228) OctoCore


OctoCore
tag

Sziasztok, egy kérdésem lenne,
mennyire megbízható az alábbi táp? [link]
vagy esetleg ő [link]

(24/7 menne 2x1tb red + 18W E-450AMD)

Köszönöm előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#99229) quailstorm válasza Ch4r0n (#99224) üzenetére


quailstorm
nagyúr

akkor sok sikert hozzá, szerintem szerencséd lesz
cicergés az csak akkor baj ha kondi csinálja

(#99230) bozont


bozont
veterán

Üdv
Sajnos nem tudom továbbhúzni a tápcserét, év vége felé terveztem, de most megadta magát. Kellene egy új az adatlapomon lévő konfighoz, amibe később (ez akkor karácsonyra) kerül egy új vga, valószínűleg egy RX480 vagy egy Vega. Bár arról még nem sokat tudni. Amint látszik a tuning sem idegen, ezért nem tudom kell-e a 600w, vagy elég lesz az 500w?
Eddig két kiszemeltem van SEASONIC M12II Evo 520W vagy BE QUIET! Straight Power 10 500W CM (esetleg ezeknek az eggyel nagyobb verziója), de persze jöhet más is.
Árban a 35e lenne a max. A lényeg, hogy halk, stabil és megbízható táp kell. A modularitás nem feltétlen fontos, szóval ha pl 10e-rel olcsóbban megkapom ugyanazt fix kábelekkel, akkor nem erőltetem a levehető kábeleket. Ami még lényeges, hogy alsó tápos házam van, így annak megfelelő hosszú kábelei legyenek.

(#99231) DR|FTK|NG válasza Tombi (#99225) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

A Pure Power L8 csak 400w-ig ajánlott, felette kétes hírű HEC belső van benne. Inkább Pure Power 9 legyen, az végig FSP belső, 400w alatt FSP EPN, 400w és felette pedig FSP Raider.


OctoCore(#99228)
Szia.

Mindkettő megbízható gyártótól származik, de ezt írják róla az FSP tápegységes topikban:
"FSP 400GLN: sok ember Gigabyte Superb 460-nal rendelkezik, de ez ugyan azt a belsőt kapta. Nagyon jó táp, csak volt néhány olyan amelyikbe selejtes kondi került. A 400-as GHN is erre a belsőre alapoz, viszont az kapott 80+ minősítést."


bozont(#99230)
Szia.

-Be Quiet! Straight Power 10 400W, 500W > 5 év
-Be Quiet! Straight Power 10 500W CM > félmoduláris, 5 év
-Cooler Master V550 > teljesen moduláris, 5 év
-Cooler Master V550S > félmoduláris, 5 év
-Corsair RM650i > félpasszív, Corsair Link, teljesen moduláris, 10 év
-Corsair RM550x > félpasszív(nem kikapcsolható, azaz alacsony terhelésen soha se megy a ventije), teljesen moduláris, 10 év
-EVGA G2 550 > félpasszív(kikapcsohlató), teljesen moduláris, 10 év
-EVGA GS 550 > félpasszív(kikapcsohlató), teljesen moduláris, 5 év
-FSP Hydro G 650 > félpasszív(nem kikapcsolható), teljesen moduláris, 5 év
-FSP Hydro X 450, 550 > 5 év
-Seasonic G450, G550 > félmoduláris, 5 év
-Super Flower Leadex Gold 550 > félpasszív(kikapcsolható), teljesen moduláris, világít, fekete, fehér és szürke színben kapható, 5 év
-Super Flower Leadex Platinum 550 > félpasszív(kikapcsolható), teljesen moduláris, világít, fekete, fehér és szürke színben kapható, 5 év

Hangerő tekintetében nagyjából így helyezkednek el(halkabbtól a hangosabbig): SF Platinum, SF Gold, Corsair RMi/RMx, EVGA G2, FSP Hydro G, FSP Hydro X, CM V(S) EVGA GS, Seasonic G

[ Szerkesztve ]

(#99232) Tombi válasza DR|FTK|NG (#99231) üzenetére


Tombi
senior tag

IGEN koszi. Idokozben TechN7ne forumtarstol atvettem a hyper s 500 at.
Ezuton is koszi. Es szerezz egy halk es bitang tápot.

[ Szerkesztve ]

(#99233) TechN7ne válasza Tombi (#99232) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Köszöntem uram! :DDD :R

(#99234) OctoCore válasza DR|FTK|NG (#99231) üzenetére


OctoCore
tag

Köszi :R , és ha neked választanod kéne melyiket választanád? :)

[ Szerkesztve ]

(#99235) Tharkoul


Tharkoul
tag

Egy észveszejtően brutális konfighoz keresnék viszonylag minőségi tápegységet.
Amiről szó lenne, az egy Abit IS7, P4 NW 3GHz@3.7, Gef3 Ti200@Ti500, 512MB RAM és egy akármilyen merevlemez. A rá szánt keret: minél kevesebb.

Napi szinten természetesen már nem használnám, de azért nosztalgiából néha jó lenne csak úgy járatni egy kicsit, anélkül, hogy nem kell szétkapnom a mostani gépet a tápegységért. A problémát leginkább az jelenteni, hogy egyszerre szeretnék valami megbízhatót, ami nem vágja tönkre a kedves emléket, ugyanakkor 9-10e forintot erősen sokallom a célra. Őszintén megmondom, hogy 5-6000 lenne a tető, amit még akarnék rá szánni.

Van bármi alternatíva, vagy ha 350-60APN alá nem akarom adni, inkább tegyek is le róla, míg nem gondolom meg magam?

[ Szerkesztve ]

(#99236) Godmax


Godmax
tag

Sziasztok!

Jelenlegi tápom kevésnek tűnik (Zalman ZM400-LE) az i3 4170 & GTX 760oc pároshoz SSD + 1db WD winyó kombóval. (játék közben restart - nem egy életbiztosítás, szóval most nem játszom)

Ehhez kérnék tanácsot, persze minél olcsóbban :)!

Ezeket "szemeltem" ki :
Zalman 500W ZM500-GV
FSP 500W Hyper 500

Picit a Zalman felé húz a szívem, mert bár nem szeretitek (ha jól gondolom) annyira ezzel a "szutyok" ZM400-LE-vel jó tapasztalataim vannak. Halk, nem cicereg, nem sípol és ez ma már ha jól olvasom már valami.

Szóval melyiket válasszam, illetva ha van egyéb javaslat azt is szívesen venném!
Előre is köszönöm!

(#99237) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Ismét egy új versenyző ,ezen a héten kb. az 5. ... :DDD

System Power S7 500w

(#99238) bozont válasza DR|FTK|NG (#99231) üzenetére


bozont
veterán

Köszi
Köszönöm! :R Az EVGA G2 550w lett volna főleg a 10 év gari miatt, ha lehetne kapni, de csak a 850w-os verzió van és rendelni sem lehet. Így a Super Flower Leadex Platinum 550w lesz a befutó.

(#99239) MMIX


MMIX
addikt

Corsair VS350 2.0 (az újabb EU 80+Plecsnis) und Cougar STX 350 für unter 40 Euro

Teszt, www.computerbase.de
A teszteredmények között a még nem EU 80+Plecsnis korábbi Corsair VS350 eredményei is szerepelnek.

[ Szerkesztve ]

(#99240) jim bcs válasza MMIX (#99239) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Az van a cikkben amire számítani lehetett, a Corsair VS messze kerülendő, a Cougar STX stabil de határeset.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#99241) DR|FTK|NG válasza Tombi (#99232) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szívesen. :)


OctoCore(#99234)
Szívesen. :)

A Delta(mint típus) kicsit újabb, én ezt választanám.


Eno(#99235)
Szia.

Újonnan le kell róla mondanod. :(


Godmax(#99236)
Szia.

-Zalman 500W ZM500-GV > Enhance belsős(jó), habár nincsen vele sok tapasztalat
-FSP 500W Hyper 500 > Jó tápegység, sok jó tapasztalat van vele, de hang terén van nála jobb választás.

"Halk, nem cicereg, nem sípol és ez ma már ha jól olvasom már valami."
A halkság lehet alulméretezett ventiprofil miatt is, a cicergés meg véletlenszerű, max azt lehet megmondani, hogy ez a széria alig, a másik meg eléggé cicereg. De felhasználói szempontból egyáltalán nem elhanyagolható, amit írtál. :N

Kicsit drágábbak, de ezekre is érdemes lehet ránézned:
-Be Quiet! Pure Power 9 400W > 3 év
-Be Quiet! Pure Power 9 400W CM > félmoduláris, 3 év
-Cooler Master G450M, G550M > félmoduláris, 5 év
-Seasonic S12II 430, 520 > 5 év

400w is elég lesz, ha 12V-on megfelelően erős(és a többin is, de a számítógép azokat kevésbé terheli), és a ráírt adatok valósak. ;)


bozont(#99238)
Szívesen. :)

(#99242) Godmax válasza DR|FTK|NG (#99241) üzenetére


Godmax
tag

Nagyon szépen köszönöm! A CM 450-es nagyon tetszik, lehet az lesz.
Ez a félmoduláris megoldás szerintem csúcs szuper.

Egyébként még várok egy 6pin -> 8pin VGA tápátalakítót, mert most (hogy már tudom) az egyik 12v-os ágról (nem)megy minden (jelenleg molex -> 8pin-ről üzemel). A 12v2-es ág csúcsokban 18A terhelhetőségű, 14A-re van írva folyamatosra (ha jól emlékszem) azzal akár el is működhet.

Valamelyik tesztben erre a VGA-ra (ASUS GTX 760oc) max 168Wh-os fogyasztást mértek, a 12v*14A pedig pont annyi és nem mindet a 8pin-ről szopókázza, hanem kér a PCI-ról is ugye, szóval kíváncsi leszek a jövő hét közepére érkező kábellel mit tesz. Talán jól okoskodom.

Viszont ahogyan olvasgatok utána a tápoknak egyre inkább hajlok egy legalább középkategória felé, így esélyes ez a CM. Ahogy magamat ismerem tuti rábeszélem magam :).

[ Szerkesztve ]

(#99243) jacint78 válasza Godmax (#99242) üzenetére


jacint78
addikt

ASUS GTX 760 Direct CU.

Ezek a 8 pines csatlakozón mért áramok.

Üresjárat, 135Mhz magórajel 0.5A
2D, de max órajelen, 1.8A
3D BF3 99% terhelésen. 8-9A

Furmark Xtreme burnin 11.7A
Furmark simán 10.0A
FarCry3 9.5A

A PCI expresszes maximum 3A eszik.

type your text here..

(#99244) Godmax válasza jacint78 (#99243) üzenetére


Godmax
tag

:R

(#99245) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Hyper és Hyper S közt mi a különbség?

(#99246) Knobber


Knobber
aktív tag

Sziasztok!
A 20-25 ezres árkategóriában van halkabb a Be Quiet! Straight Power 10 400W-nál?

Youtube: Knobber

(#99247) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Sziasztok!

Ez a tápegység, egy 1TB-os winyóval, a profilomban a többi, képes egy akár 480GTX 250-es teljesítményét meghajtani? Mi az amit elbírhat biztosan? Nincs semmilyen műszerem hozzá.

Nagyon köszönöm előre is :R

(#99248) jacint78 válasza Skullwipe (#99247) üzenetére


jacint78
addikt

Felejtsd el az elcépúdert, az egy hulladék. Netezős gépben még bírja valamennyire.

type your text here..

(#99249) Skullwipe válasza jacint78 (#99248) üzenetére


Skullwipe
senior tag

És akkor a FSP FSP400-60APN 400W gondolom már ennyihez biztosan elég? Nem lesz ebben semmi más, csak videókártyát akarnék cserélni.

(#99250) jacint78 válasza Skullwipe (#99249) üzenetére


jacint78
addikt

Az már jó táp, de a GTX 480 lehet, hogy határeset lesz és túl fogja terhelni a 17A-es ágat, amin van még néhány hardver. Ha nem furmarkolni akarsz vele, hanem játszani, akkor talán beleférhet. Amúgy GTX480-at már nem vennék, akkor inkább 560ti.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.