Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98651) elfelejtette válasza Orletz (#98648) üzenetére


elfelejtette
veterán

GTX980(nem TI) padlógázon fogyaszt kb. 200W-ot...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#98652) TromF válasza DR|FTK|NG (#98642) üzenetére


TromF
tag

Koszonom a valaszt!
Ez a paneltap tokeletes lesz nekem, es mivel a doboz alaku hazban van elol egy 12-es venti, az ATX tap helyere berakva ezt meglesz a legmozgas is.

(#98653) rantotthusi válasza TromF (#98652) üzenetére


rantotthusi
tag

sziasztok! egy olyan kérdésem lenne hogy adott egy fx 6300 4,3ghzen 12 gb memo 500gb vinyo egy 12 centis ház venti és egy Sapphire R9 280x Toxic és a Forza apex játék alatt ugye felvettem jo maghas minőségre a Cheiftech gpa500s tápom elég meleg volt és mintha éreztem volna egy kis olyan kis szagot elektronikai nem tudom jobban kifejezni de remélem értitek! ez lehet azért van a melegedés és a szag mert kevés lenne a tápom végül? mert minden müködik más játékokban is nincs fagyás ujraindulás de lehet jobb lenne ennek a rendszernek egy 550w??? Légyszives válaszoljatok fontos lenne!! Köszönöm!!!

(#98654) KAMELOT válasza Beretvás (#98647) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem az, hogy minek akkora, hanem, hogy minőségi és olcsón van! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#98655) HardverLord


HardverLord
csendes tag

Hello. Tápot vennék i5 2500k oc és r9 290 mellé. Ár/értékbe a legjobbat szeretném valami védelem legyen alsotáposba megy.

(#98656) Beretvás válasza KAMELOT (#98654) üzenetére


Beretvás
addikt

ugy már más az árát nem néztem. :K

(#98657) KAMELOT válasza Beretvás (#98656) üzenetére


KAMELOT
titán

Tök mindegy mekkora a táp. Ára és a minősége legyen jó! Inkább legyen nagy a táp!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#98658) Beretvás válasza KAMELOT (#98657) üzenetére


Beretvás
addikt

az ok, csak nem szoktunk feleslegesen nagyot ajánlani, gondolom az ára miatt is meg hát a hatásfok is romlik némileg ha 200 wattot fogyaszto gép alá 700+ ost szeszünk. :D

(#98659) Syklas


Syklas
tag

Sziasztok..
Tudja valaki mi a különbség az FSP Aurum 700W és az FSP Aurum S 700W között.. tehát az bizonyos "S" jelzés teszi mássá.. Azt leszűrtem hogy az S az újabb kiadás.. külsőleg is különböznek az arany sárga keret miatt..!

Kedves Jézuska egész évben jó voltam... okéé, csak néha-néha... Áááá..hagyjuk inkább,megveszem magamnak a Prohardveren..!

(#98660) KAMELOT válasza Beretvás (#98658) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem lesz semmi baja! 22k, GOLD hatásfok, jó belső, kell még valami?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#98661) DR|FTK|NG válasza Tibiajax (#98646) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szívesen. :)


TromF(#98652)
Szívesen. :)


rantotthusi(#98653)
Szia.

-Hő: átalakítás közben a veszteség hő formájában jelentkezik. Ennek a tápegységnek viszonylag alacsony a hatásfoka, így nem meglepő magasabb terhelésnél.
-Szag: ha az az a szag, és a tápegységből jön, akkor kuka.

500w-nak is bőven elégnek kéne lennie, ha 12V-on megfelelően erős. Ez a mostani tápod eléggé alsókategóriás.


HardverLord(#98655)
Szia.

Az olcsóbbak, de még jók közül: nem túl nagy tuninghoz az 500w is elég, ha közel szénné tuningolnád, akkor a +100w jól tud jönni.
-FSP Hyper 500, 600 > 5 év
-FSP Hyper S 500, 600 > 5 év
-FSP Hyper M 500, 600 > félmoduláris, 5 év


Syklas(#98659)
Szia.

Az S jelölésű egy kicsit olcsósított változat, de így is jó tápegység.

(#98662) Buky87


Buky87
tag

Sziasztok.

Kicsi segítséget szeretnék kérni.
Tápegységet kellene cserélnem. Nagy az esélye, hogy az új konfigot már nem tudja kiszolgálni a tápegységem. (Gigabyte 720P 720W) Erősebb játékoknál lekapcsol a gép.
A mostani tápom már elmúlt 7 éves. Amióta benne van az új vga azóta csinálja a leállást.
A hőmérsékletek és a feszültségek rendben vannak.
A konfig:
Cpu: E5 2630 V3 kb 100W
Vga: R9 390 200-250W
Hdd: 4db 3,5 és 2db 2,5
Ram: 4 modul van benne.
Ami még fogyasztó azok a ventilátorok.
Tápegységnél nem fontos, hogy moduláris legyen. Árban 20-40e ig gondolkodtam.
Ismét egy megbízható tápot szeretnék vásárolni ami évekig kiszolgál.

Válaszokat/tanácsokat előre is köszönöm. :R

(#98664) headhunter válasza DR|FTK|NG (#98642) üzenetére


headhunter
addikt

Köszönöm a címeket! :R

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Találtam egy újabb tesztoldalt, itt nincsenek annyira elragadtatva Be Quiet! Dark Power Pro P11 550 W... táptól.

"Érdekesebb" tesztek: (Nagyon felemás érzés fogott el a tesztek végeredményét látva...)

Corsair RM550x: the newest CWT semi-passive unit...

Seasonic G-450 Review...

Thermaltake Toughpower Grand 650W Review...

Seasonic S12G 550 W: the cheapest 80 PLUS Gold unit with quality components?...

Antec Earthwatts Platinum 550 W – the cheapest platinum unit?...

Cooler Master V Semi Modular V550S: revised and better than before!...

[ Szerkesztve ]

(#98665) MasterMark válasza DR|FTK|NG (#98663) üzenetére


MasterMark
titán

"félpasszív(nem kikapcsolható, azaz alacsony terhelésen mindig megy a ventije)"
Ezt valahogy nem tudom összerakni. :F

Egyébként a teljesen passzív tápokról mi a vélemény?

Switch Tax

(#98666) gg72 válasza DR|FTK|NG (#98663) üzenetére


gg72
veterán

-Corsair RM550x, RM650x > félpasszív(nem kikapcsolható, azaz alacsony terhelésen mindig megy a ventije) [Ebben] a tesztben, ill. a gyátói oldalon is azt írják, hogy 40%-os terhelésig egyáltalán nem pörög a ventije az RM550X típusnak, most akkor mi az igazság, pörög az a venti alacsony terhelésen, vagy nem?

(#98667) MasterMark válasza gg72 (#98666) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor csak el lett írva szerintem.

Switch Tax

(#98668) #41133696 válasza gg72 (#98666) üzenetére


#41133696
törölt tag

Valószínűleg ilyet fogok venni a jó öreg VX450 helyére :) Ott majd kiderül :D

[ Szerkesztve ]

(#98669) DR|FTK|NG válasza MasterMark (#98665) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Én se, nagy hülyeséget írtam. :W

Mivel fontos, ezért írom ilyen betűkkel:
PONTOSAN: ALACSONY TERHELÉSEN NEM MEGY A VENTIJE SOHA SEM.
Mostanában van valami velem(nem hiszem, hogy a meleg idő), sokszor nagyon pontatlan vagyok..
Nem hagyhatom azt a hozzászólást úgy, ezért kitörlöm, és újra írom(ennek a hozzászólásnak a végén van).

Véleményem a teljesen passzív tápokról: meglehetősen halkak( :D ), de én javaslom, hogy legyen neki valamilyen légáramlat biztosítva(főleg, ha 24/7-ben lenne használva), hiszem nem attól passzív, hogy nem kell neki hűtés/szellőzés, hanem attól, hogy nincsen ventije(az rossz elgondolás a teljesen passzív tápegységekről, hogy úgy is jó nekik, hogy beteszik egy kicsi, zárt cipősdobozba, és abban működtetik).


headhunter(#98664)
Az Általad linkelt tesztek némelyikébe belenéztem, néhány helyen úgy láttam, hogy túl szigorúak, és ez az értékelésekben néha nem arányosan jelenik meg.


Buky87(#98662
Szia.

550w is elég, de a 650w-ból se lesz problémád:
-Corsair RM650i > félpasszív, Corsair Link, teljesen moduláris, 10 év
-Corsair RM550x, RM650x > félpasszív(nem kikapcsolható, azaz alacsony terhelésen soha se megy a ventije), teljesen moduláris, 10 év
-EVGA G2 550, 650 > félpasszív(kikapcsohlató), teljesen moduláris, 10 év
-EVGA GS 550, 650 > félpasszív(kikapcsolható), teljesen moduláris, 5 év
-FSP Hydro G 650 > félpasszív(nem kikapcsolható, azaz alacsony terhelésen soha se megy a ventije), teljesen moduláris, 5 év
-Seasonic G550, G650 > félmoduláris, 5 év
-Seasonic S12G-550, S12G-650 > 5 év
-Super Flower Leadex Gold 550, 650 > félpasszív(kikapcsolható), teljesen moduláris, világít, fekete, fehér és szürke színben kapható, 5 év
-Super Flower Leadex Platinum 550, 650 > félpasszív(kikapcsolható), teljesen moduláris, világít, fekete, fehér és szürke színben kapható, 5 év

[ Szerkesztve ]

(#98671) gg72 válasza #41133696 (#98668) üzenetére


gg72
veterán

Kíváncsi vagyok a véleményedre, mivel én is ilyet néztem ki.

DR|FTK|NG: Kösz a javítást. ;)

(#98672) DR|FTK|NG válasza gg72 (#98671) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Nincs mit, helytelen információkat nem kéne terjesztenem. :D

(#98673) gg72 válasza DR|FTK|NG (#98672) üzenetére


gg72
veterán

Ugyan már, a rengeteg segítség mellett simán becsúszhat egy ilyen kis baki is. ;)

(#98674) bunddog


bunddog
tag

Hali!

Kis fogyasztású 24/7-ben működő konfighoz kéne nekem jó minőségű táp:

proci: q6600 oc 2.8on
ram: 2gb
lap: p5q se2
vga: s3 trio64 ;]
2-3-4 hdd

nem kell hogy halk legyen viszont nem lenne rossz ha moduláris mert szinte nem kell bele kábel :N

előre is köszönöm :)

(#98675) Hatvan9


Hatvan9
senior tag

Nem találtam számomra megfelelő topikot így hát itt tenném fel a kérdésem:

Aida64 ezt méri, ezek normális értékek, vagy ha nem mérés hiba is lehet?

(#98676) MasterMark válasza Hatvan9 (#98675) üzenetére


MasterMark
titán

Szoftveres mérés, nem mérés.

Switch Tax

(#98677) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Haverom gépébe i5 4570, 750 ti VGA,2x4GB ddr3,1TB HDD mellé szeretnék tápot venni.Sajnos a keret elég szűkös,ezért a leg olcsóbbak,de még megbízható kategóriába tartozók érdekelnének.Melyek azok az újonnan kapható tápok,amik megfelelnének?Ha lehet több ajánlást is kérnék.(Chieftech,Corsair,és FSP -ből is.)Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#98678) jacint78 válasza Hatvan9 (#98675) üzenetére


jacint78
addikt

Mérési hiba, ha valós értékek lennének, már csúnyát kipukkadt volna néhány alkatrész. :)

MasterMark

Az úgynevezett szoftveres mérés pontosan úgy történik, ahogy egy multiméter is mér, tehát ez a tipikus szoftveres mérés szöveg ami itt megy, butaság. Ilyenkor csak azt látni, hogy egyes gyártók mennyire igénytelenek és, hogy mennyire pontatlan alkatrészeket használnak amiken keresztül a hardveres mérés történik, szoftveresen nem lehet feszültséget mérni!

kromatika

Ezeknek a feltételeknek csak az FSP képes maradéktalanul megfelelni.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#98679) MasterMark válasza jacint78 (#98678) üzenetére


MasterMark
titán

Szoftveresen semmilyen hardvert nem lehet mérni nyilván. Viszont pl. az AIDA is sok értéket csak becsül, vagy következtet más értékekből.
Szoftveres mérés alatt azt értem, hogy a nyers szenzoradatot valahogyan értelmezhetővé kell alakítani. Ehhez van rakás offset, stb. akármi, ami alapján azt mondja, hogy ennyi az annyi. Na most azt köztudottan máshogy értelmezik a különböző monitorozó szoftverek.

Switch Tax

(#98680) jacint78 válasza MasterMark (#98679) üzenetére


jacint78
addikt

Álandóan ezt látom itt, meg azt, hogy a real temp-el kell nézni a hőmérskleteket stb., viszont még soha nem láttam olyat, hogy bármelyik is más adatot írt volna. Tény, hogy vannak problémák a szoftverekkel, pontosabban az adatok értelmezésével, de az biztos, hogy, ha az egyik érték stimmel, de a másik messze jár a valóságtól, az nem szoftveres hiba, ha például az összes feszültséget rosszul méri, az már inkább a szoftver hibája, de ilyenkor teljesen őrült értékek szoktak lenni és az mindre igaz.

type your text here..

(#98681) DR|FTK|NG válasza gg72 (#98673) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Maximalistának kéne lennem. ;]


bunddog(#98674)
Szia.

-Be Quiet! Pure Power 9 400W CM > félmoduláris, 3 év, 24 pin-es alaplapi és 4+4 pin-es CPU áramkábel rögzített
-Cooler Master G450M, G550M > félmoduláris, 5 év, csak a SATA/molex/floppy kábelek nem rögzítettek
-FSP Hyper M 500 > félmoduláris, 5 év, 24 pin-es alaplapi és 4+4 pin-es CPU áramkábel rögzített


kromatika(#98677)
Szia.

-Chieftec: CPS-350S, külön PCI-E áramcsatlakozóval: CPS-400S
-Corsair: CX430, vagy ezek, amik jobbnak ígérkeznek, de egyelőre kevés velük a tapasztalat: CX450M(más belseje van, mint a CX430-nak), Vengeance V400(a belseje javarészt megegyezik az új CX-ekével - CX450M, CX550M, CX650M). Én kihagynám a Corsair VS szériát.
-FSP: 350-60APN, külön PCI-E áramcsatlakozóval: FSP Hexa+ 400

(#98682) bunddog válasza DR|FTK|NG (#98681) üzenetére


bunddog
tag

Köszi de kell ennek a konfignak akár 400 wattos?

(#98683) DR|FTK|NG válasza bunddog (#98682) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szívesen. :)

200w is elég lenne, de 400w alatt nem nagyon vannak moduláris tápegységek. Amik olyanok, azok általában TFX vagy SFX méretűek, illetve azoknak megkérik az árukat.

(#98684) bunddog válasza DR|FTK|NG (#98683) üzenetére


bunddog
tag

Értem, még egyszer köszönöm :R

(#98685) BiP válasza DR|FTK|NG (#98669) üzenetére


BiP
nagyúr

A Corsair RM650i (ill. RM550i) típusok kikoptak a boltokból? Pár hónapja még voltak (sőt, olcsóbbak is), most meg alig lehet fellelni. Csak x jelzésű van, vagy sima.
2 hónapja próbáltam egy RM650x-et pár napra, de sajnos vissza kellett vinnem, mert nem lehet vezérelni a ventijét. Elsőre tök örültem a félpasszív kivitelnek, de arra kellett jutnom nekem is, hogy némi légáramlat mindenképp kell, különben megfő a procim. Én hülye, nem cseréltem le _azonnal_ egy 650i-re, halogattam a dolgot.

Esetleg tudtok ajánlani egy boltot, ahol a héten meg lehetne venni az RM650i-t?
Vagy ezen kívül tudtok ajánlani hasonló típusú tápot ?

Konfigom: i7-4790K, jó lenne némi tuning, most nem nagyon fér bele.
2x8GB 2400 DDR3 1.65V, 2db SATA vinyó, 1 m.2 SSD,
MSI Gaming GTX 970, tuningolva. Tervben van 1070-re csere, de az kb. ugyanennyit fogyaszt.

Ami igényem lenne. ~650W táp (550-750W között), (most egy Gigabyte Superb 460-as van, elvileg 400W-os FSP belsővel),
80+ Gold
lehetőleg moduláris kivitel, de félmoduláris is jó már :)
Csendes működés, (<25db), lehetőleg 14cm-es ventivel. (ha ez számít egyáltalán a hangosság szempontjából)
Keret: ~35, a lélektani határ max.40e. Úgy látom, feljebb mentek az árak.

(#98686) Hatvan9


Hatvan9
senior tag

jacint78 & MasterMark köszi :R
A táp márkája egyébként Macron.Nem produkált eddig még hibát csak az értékek furcsák.

(#98687) jacint78 válasza Hatvan9 (#98686) üzenetére


jacint78
addikt

Az akár veszélyes lehet, nem azt mondom, hogy jók a mért értékek, de ettől függetlenül érdemes lenne cserélned, ha hosszútávon gondolkodsz.

type your text here..

(#98688) DR|FTK|NG válasza bunddog (#98684) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szívesen. :)


BiP(#98685)
Szia.

Az RMi széria 650w-tal kezd, és 1000w-tal végződik.
RM650i-t újonnan nem találtam, de van RM750i több boltban is, de az már 41-43k.

35k környékén ezek a szériák is megfontolandóak:
-EVGA G2 > 10 év garancia
-Super Flower Leadex Gold > világít([sajnos] nem kikapcsolható), fekete, fehér és szürke színben kapható, 5 év
-Super Flower Leadex Platinum > világít([sajnos] nem kikapcsolható), fekete, fehér és szürke színben kapható, 5 év
-Esetleg az EVGA GS 550-re, ez Seasonic G belsős(ellentétben a fentebbiekkel, mert azok SF Leadex Gold, illetve Platinum(utolsó) belsőre épülnek), ezeknél kicsit hangosabb, de bőven elviselhető.
Mindegyik teljesen moduláris, és félpasszív(kikapcsolható), de az RMi-vel ellentétben nem lehet annyira könnyen monitorozni, mint ott a Corsair Link-kel.

[ Szerkesztve ]

(#98689) zoli121


zoli121
aktív tag

Sziasztok!

Kérdésem nem tápválasztáshoz kapcsolódik csak nem tudom melyik topicba kérdezhetném meg. Adott egy Corsair VS550 tápegység. A gondom a következő hogy valószínűleg tekercs/tekercsek elég idegesítő "cicergő" hangot ad/adnak ki. Jellemző erre a szériára? Terheléstől függetlenül alapjáraton is képes. :(

[ Szerkesztve ]

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#98690) DR|FTK|NG válasza zoli121 (#98689) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Szerencsére számítógépre, illetve magára a tápegységre sem veszélyes problémáról van szó, egy ennél átfogóbb cikk erről: [link]
A tulajdonosok véleménye alapján, amiket most olvastam, nem jelentkezik a legtöbbnél.

(#98691) zoli121 válasza DR|FTK|NG (#98690) üzenetére


zoli121
aktív tag

Utána olvastam hogy igazából nem okoz problémát csak idegesítő tud lenni. Köszönöm a válaszod :R

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#98692) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Egy régi 775 lapba tennék egy C2D CPU -t (3 ghz körülit) vagy egy 65W TDP xeon procit még nem döntöttem el. Mellé menne egy dVGA vmi Ati 5xxx vagy hasonló, 1 Vinyó, 1 DVD olvasó. Elég lenne neki egy régi 250W -os micro ATX házban lévő FSP táp?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#98693) DR|FTK|NG válasza zoli121 (#98691) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szívesen. :)


Nerazim(#98693)
Szia.

Nagy valószínűséggel igen, de melyik kártya kerülne a gépbe, illetve mi a tápegység típusa?

(#98694) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Sziasztok.

Itt van ez a förtelem lap (Lenovo M900 as lapja, ddr4-es, i5 6500-as proci van benne). De a lényeg az, hogy vettem bele vga-t. Egy R9 380-at. (Asus strix). A Tápból nem jön ki csak két csatlakozó, így hát persze nem tudom csatlakoztatni. Milyen tápot tudtok ajánlani, ami jó ehhez a laphoz?

Egyik csatlakozó

Másik csatlakozó

A jelenlegi fertelmes táp

És lap

Nem szeretném a lapot lecserélni, szeretném megúszni egy táp cseréből ha lehetséges! :K

Köszönöm.

Bankkártyával? Hát persze!

(#98695) MMIX válasza sirszevenap (#98694) üzenetére


MMIX
addikt

Nem nagyon szeretnék márkás gépekkel kínlódni, ez az a gép? Ha igen, a termékismertető szerint 400W-os táppal is árulják, a tiéd 250W-os.
Márka képviselettel kellene egyeztetned szerintem. Vagy az üzlettel.

Ha a Lenovo nem tiltja akkor FSP Group Booster X, ha beszerezhető. [link] (több modell létezik)
De a gyári megoldás jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#98696) sirszevenap válasza MMIX (#98695) üzenetére


sirszevenap
őstag

És valóban. Ki szeretném cserélni, az nem ilyen könnyű?

Bankkártyával? Hát persze!

(#98697) HardverLord


HardverLord
csendes tag

Hello. 13- max 14kért postával együtt milyen tápot vegyek új jo lenne de hat tudtok valami jo eladot azt is meghallgatom. I7 3770 280x z11es ház 1 ssd ez ami benne van

(#98698) sirszevenap válasza MMIX (#98695) üzenetére


sirszevenap
őstag

És a Gyári 400as-ra ráköthetnék egy R9 380-at?

Illetve mit érek el, ha egyeztetek velük?

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#98699) MMIX válasza sirszevenap (#98698) üzenetére


MMIX
addikt

A 400W-os csatlakozóit én nem tudom, de tippelem, hogy több van rajta, remélhetőleg pci-e táp is van rajta. (valahol csak le van írva).
Custom, egyedi csatlakozós márkás gép tápokkal kapcsolatban sokat segíteni nem nagyon tudunk, itt főleg a szabvány ATX tápok vannak.

Szereznek alkatrészt, csere tápot, vagy lebeszélnek az FSP BosterX-ről.

[ Szerkesztve ]

(#98700) MMIX válasza MMIX (#98699) üzenetére


MMIX
addikt

Az FSP BosterX csak egy ötlet, nem biztos, hogy egyedi csatlakozós, márkás gépek tápjaival is használhatóak!

Ha már a Lenovo "magához láncol" az egyedi megoldásaival, adj egy kis munkát a fizetett alkalmazottjainak. :)

Vannak még használt márkás gép forgalmazó cégek is, ők is tudhatnak pár tippet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.