Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99651) DR|FTK|NG válasza nonosmr (#99646) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Elég a mostani is, de kevés a PCI-E áramcsatlakozója.
A márkánál maradva a Seasonic S12II 430-at és az 520-et ajánlom, másik márkából a Be Quiet! Pure Power 9 400W-ot(a CM jelölésű félmoduláris, a sima nem) és a Cooler Master G450M-G550M-et(félmoduláris), olcsóbban az FSP Hyper (S) 500-at és a Hyper M 500-at(a két Hyper ugyan arra a belsőre épül, de az M-es félmoduláris). 5 év van ezekre, kivéve a Be Quiet!-re, arra csak 3 van. Ha halkat szeretnél, akkor a Seasonic és a Be Quiet! ezek közül a két legjobb választás.

(#99652) Seepixx


Seepixx
újonc

Sziasztok milyen tápot vegyek egy gtx 1070, i7 6700 ,8 gb ddr4 es ram,asus z170 pro gaming alaplaphoz. 15-20 ezer körül.
Előre is köszi!

(#99653) Humbucker válasza Turbolada II (#99650) üzenetére


Humbucker
senior tag

az lenne a jó ha a lehető legzajtalanabb lenne, mivel 0-24-be menne a gép továbbra is

(#99654) Flashcash válasza Seepixx (#99652) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

kb. 260-280W-ot fogyaszt ez a konfiguráció maximális terhelésen.
be quiet! Pure Power 9 500W adatlap
XFX ProSeries 550W teszt

[ Szerkesztve ]

(#99655) #70516736


#70516736
törölt tag

Hi
Ezt az xfx tápot néztem ki
Ezt vegyem vagy inkább az fps hexa+ 400-at

[ Szerkesztve ]

(#99656) Ribi válasza Scuderia77 (#99649) üzenetére


Ribi
nagyúr

Házakhoz nem értek, mert amit vettem TT valamilyen házat, az hangos volt számomra, így lett a barkács faház belső szivacsozással és 8 ventivel hogy hűvös maradjon :)
Számítottam ilyen eredményre, mert az a táp egy ajánlott darab és bármi ház szenzor 50-et nyaldossa akkor az ház hűtési gond. Ha nem felső tápos lenne a házad akkor valszeg több ventivel megúszhatnád, de képek nélkül nehéz megmondani hogy is néz ki és érdemes-e azzal mókolni.
Szóval inkább házas topik, ott biztos segítenek.

(#99657) Humbucker


Humbucker
senior tag

van itt valakinek Be Quiet tápja?
A System Powerek vagy a Pure Power-ek a halkabbak?

(#99658) Olasz30000


Olasz30000
újonc

Üdv!

Az alábbi confighoz kérném segítségetek, hogy milyen tápot, illetve házat vegyek hozzá?

Proci: Athlon x4 860k
Alaplap: Asrock FM2A58M-DG3+ (Sata 2)
Memória: Kingston 2x4GB DDR3 HyperX (1600)
HDD: Seagate 1TB (5900rpm)
Video: Asus Strix 2gb Gtx750ti

Tudom kissé elavult a config, de pénz szűkében ez is teljesen megfelel(ne) számomra.

(#99659) Tuvix


Tuvix
tag

Sziasztok!

Megérkezett a gép [msi b150 mortar, i5 6500 stock hűtővel, 1tb wdblue vinyo, 240gb kingstone hyperx ssd, 2x4 gb kingstone hyperx ddr4 ram, gigabyte gtx 1060 (gv-n1060wfoc-6gd), bequiet purepower 9 400w bm266 táp].
Összeraktam, és nem indult. Indításnál a vidikari hűtője felpörög, majd leáll, a hibajelző led világít, és nem bootol tovább. Kivettem a videókártyát, alaplapival tökéletesen működik.

Kérdés: a táp lenne kevés a konfighoz, az alaplapi pci slot nem jó, vagy a videokártya nem működik? A videókártyát nem tudjuk külön kipróbálni, nincs másik gép.

(#99660) Fr3eWar válasza Tuvix (#99659) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Szia,

Próbáld meg, hogy mit csinál, ha nem dugod rá a VGA-ra a plusz tápcsatit.
Elvileg Post képernyőn ki kellene írnia, hogy kapcsold ki a gépet, és csatlakoztasd a plusz tápcsatit.
Ha ezt sem írja, akkor sztem VGA.

Illetve mindenképp próbáld meg, hogy nem a felső 16x PCI-E portba rakod a VGA-t, hanem az alsóba.

(#99661) Tuvix válasza Fr3eWar (#99660) üzenetére


Tuvix
tag

Alsóba nem tudom rakni a többi csatlakozó miatt. Max kipróbálni.
Ha a vidikártya be van rakva az alaplapba, az egyből hibát jelez a led-nél és nincs képa monitoron, akkor se ha alaplapra van csatlakoztatva. Függetlenül attól, hogy a vga-ra van-e külön táp dugva.
Indításnál felpörög a venti, kigyullad a hibajelző led, venti leáll, kép nincs.

(#99662) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!

Korábban ugye írtam, talán 3 hete is megvan, vagy több, hogy a vadiúj FSP Hyper S700 tápom hangot ad ki. Tettem fel hangfájlt is. Szépen lehúztam az összes ventit, hogy biztos legyek benne. És igen. Bár garanciális, de többen is azt mondták, hogy bajos lesz, mert 1. nem mindig csinálja (főleg csak Idle módban), 2. lehet, a szervizben elő sem jön, 3. lehet, hogy ez egy széria tulajdonság.
Az R9 külön-külön ágon kapja a szuflát, nem egyről. De egy ágról is kipróbáltam. Helyzet nem változott.

Közlöm: szétszedtem, a ventit megnéztem, nem érintkezik semmivel, nem zörög, kattog, nyomásra sem, úgyhogy feladom. Nagyon sajnálom, mert szinte mindenki az FSP tápot ajánlotta. Többet biztos nem veszek ilyen tápot. A sokat szidott Chieftec egy hangot nem adott ki 6 év alatt, azt cseréltem le, mert nem bírta volna az új gépet (CTG 500) Nagyon sajnálom, hogy nem Chieftec nagyobb táp lett, de most ez van. A bolt/szerviz messze van, és nincs kedvem 2 hétig gép nélkül lenni, nincs mobilnetem sem, úgyhogy még a teló is felejtős.

Még teszek egy próbát, hogy oldalra fektetve hogy üzemel, már csak annak okán, mert lehet, olyan házikó fog befigyelni. (Raijintek)

Szép napot mindenkinek!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#99663) Fr3eWar válasza Tuvix (#99661) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Akkor próbára tedd oda, meg próbáld azt is, hogy ha van vga berakva akkor csak egy memória modult hagyj a gépben.

(#99664) TechN7ne válasza Hunork (#99662) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ipari hulladék a mai FSP tápok ventije ,nekem már a harmadik új van a gépemben az utóbbi 1hónapban ,nincs már pofám ezt is vissza vinni mert így is cseréltek vagy négyet.....

Egy hetes Hyper M táp,csattog ,zörög,morog ,levágom lassan a harmadik emeletről ,szégyen!!!!!!!!!

5 év garancia minek? Hallgassam 5 évig a kínai jingjang ventit vagy mit gondolnak?
Nem szerelgetek ,nem visszem vissza mert már k... ra elegem van ,veszek bele egy jobb fajta 12 ventit és rá sz@rok a garanciára.

[ Szerkesztve ]

(#99665) Hunork válasza TechN7ne (#99664) üzenetére


Hunork
veterán

Hát ez mind szép és jó. :Y
Csak akkor miért ajánlott táp? Miért szerepel rendre a válaszok között? Én is itt kérdeztem, hiszen ezért vagyok hosszú évek óta tag. Tök jó, most akkor szedhetem szét, még jó, hogy van egy Arctic 12cm-es itthon zsír új. Azokban, na! én sosem csalódtam. A másik persze, hogy minek van csendes házam, mert egy 5k házban nem hallanám, az is tuti.
Legszívesebben ezt a típust ki is töröltetném mindenhonnan, ne legyen ajánlott. Pedig de örültem, hogy végre van egy FSp-m... :W

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#99666) TechN7ne válasza Hunork (#99665) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Azért ajánlott mert itt a hang nem számít csak a biztonság és a védelem.....

(#99667) Hunork válasza TechN7ne (#99666) üzenetére


Hunork
veterán

Értem.
Tehát nyugodtan vagyok biztonságban zörögve. :D
Ha ház csere lesz, akkor a venti csere is befigyel. Nincs kedvem szétszedni még egyszer most...

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#99668) maxxtro02


maxxtro02
tag

Sziasztok!
Az alábbi konfighoz elég lenne egy FSP400-60APN táp?

Alaplap: MSI B150M MORTAR
Processzor: Intel Core i5-6500
Memória: Kingston 2x4GB DDR4 2133MHz HyperX Fury Black
HDD: Western Digital 500GB
VGA: SAPPHIRE Radeon R9 280 Dual-X OC 3GB

(#99669) semetka válasza Hunork (#99662) üzenetére


semetka
őstag

FSP alapból nagyon jó táp, csak kerülni kell a Yate loon ventis fajtákat.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#99670) gyenesmartin válasza semetka (#99669) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Melyek azok amikben jók a ventik FSP-nél?
Jelenleg is egy FSP BS II-es tápom van, amit szeretnék lecserélni.

(#99671) TechN7ne válasza semetka (#99669) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem lesznek kerülve mivel 40k-ért nem fogunk tápot venni ,inkább cserélve lesz a venti.

(#99672) semetka válasza gyenesmartin (#99670) üzenetére


semetka
őstag

Tesztekben kell megnézni hogy adott típusban milyen van, de itt lehet valaki tudja itt fejből melyikbe milyen van.

@TechN7ne: Mivel tudom hogy a Yate Loon fos, így én is csere mellett döntenék. Elveszik a gari,de szerintem a FSP-k nem tartoznak a sűrűn megpusztuló tápok közé

Egyébként valaki elmagyarázná a motorerő fogalmát? :U

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#99673) Anteris90 válasza TechN7ne (#99671) üzenetére


Anteris90
csendes tag

A CM G450M-ben milyen ventilátor van?

Zalman Z11 Plus | MSI B150m Mortar | I5-6500 | Palit GTX 1060 JetStream 6GB | 2x4GB HyperX Fury | FSP Hexa+ 400W | BenQ GW2470H

(#99674) TechN7ne válasza Anteris90 (#99673) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ugyanaz, Yate loon vagy micsoda.... :K

Be quiet -et kell venni ,csak sajnos az én alkatrészeimet nem kedvelte így ciripelt a gépemben (system power 7).

[ Szerkesztve ]

(#99675) CJ4567 válasza TechN7ne (#99671) üzenetére


CJ4567
veterán

Chieftec Force CPS-500S-ben milyen ventillátor van?

No Sana No Life

(#99676) TechN7ne válasza CJ4567 (#99675) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem tudom sajnos nem én vagyok a szaki ,biztosan hamarosan segítenek ebben...
Annyit tudok hogy ő halk ,viszont a CPU kábel elég rövid rajtuk.

(#99677) CJ4567 válasza TechN7ne (#99676) üzenetére


CJ4567
veterán

Halk, ha normális házban van, vagy házon kívül van. Felső tápos házban, házhűtés nélkül nagyon hangos, de ez várható volt.

No Sana No Life

(#99678) mghltm válasza CJ4567 (#99675) üzenetére


mghltm
addikt

Globe Fan S1202512L - hogy milyen, azt ne kerdezd, seasonic hivo vagyok

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#99679) C4mp3r válasza TechN7ne (#99674) üzenetére


C4mp3r
addikt

kb 1 honapja vettem egy fsp hexa+ 500w-os tapot es abban is yate loon fan van, de nem hallani semmit a z3 plus 5 ventije mellett. biztos csak en vagyok ilyen szerencses.

(#99680) TechN7ne válasza C4mp3r (#99679) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nekem is HEXA+ om volt ez elött aminek mai napig semmi hangja nincs ,viszont őt kb. 3 éve vettem és akkoriban lehetséges még nem gagyi ventivel gyártották.

(#99681) Hunork válasza semetka (#99669) üzenetére


Hunork
veterán

Ezt vágom, de azt sajnos nem tudtam, hogy pont ebben a típusban milyen. Illetve nem néztem utána, gondoltam, nem fostalicskát használ az FSP... :(((

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#99682) #97544192


#97544192
törölt tag

Sziasztok!

Gigabyte B85M-DS3H
Intel Core i5-4460
Kingston 2x4GB 1600MHZ DDR3
Toshiba 1TB HDD
Kingston 120GB SSD
GTX 1070
CoolerMaster N200

Ehhez a konfighoz elég lenne egy FSP Hexa+ 400? A processzor és a videókártya a jövő terve. Ha GTX 1070-re nem is, de GTX 1060-ra csak elég, nem?

[ Szerkesztve ]

(#99683) Marci112233


Marci112233
őstag

Nekem ma érkezett meg az FSP Hydro G 650. Abban nem Yate Loon ventilátor van hanem Power Logic.
A lecserélt 2013-as FSP Hexa 500W-ban viszont Yate Loon ventilátor van, de hangtalan volt és még most is az.(Inkább a VGA hangja hallható.) Olyannyira hogy csak közelről hozzá hajolva lehet hallani, vagy érezni hátul hogy megy.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#99684) Humbucker


Humbucker
senior tag

A Be Quiet Pure Power-ekben Yate loon venti van?

[ Szerkesztve ]

(#99685) TechN7ne válasza Humbucker (#99684) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Saját ventit használnak ,Be Quiet !

(#99686) semetka válasza Hunork (#99681) üzenetére


semetka
őstag

Én tudtam, mégis megvettem :C

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#99687) keIdor


keIdor
titán

Sziasztok.
Mennyire lehetséges az, hogy a Corsair AX860W-tól coil whine-om van? De nem a tápból jön, hanem inkább a CPU VRM felől hallom. Csinálta a Maximus VIII Ranger, az le lett váltva egy Maximus VIII Formula-ra. A hang maradt, ugyanolyan. A videokártya másik gépben teljesen néma, meg nem is tőle hallom, bár nehéz megállapítani.
Bármilyen alacsony fps mellett jelentkezik, de pl. Witcher 3-ban 60fps-nál már egyenesen sikító hang van, jó hangos. Battlefield 1 béta dettó, az főleg a menüben hangos.
CPU terhelésre is van coil whine. Alapórajelen nem hallom mondjuk LinX alatt, de 4,5GHz-nél +0,1V mellett már igen, csak sokkal halkabb, mint játék alatt. Gondolom mert ott VGA nincs terhelés alatt.

Bár nem tápegységből jön a hang, hanem az alaplap felől, de én mégis tápra gyanakszom, mert az alaplap lett cserélve, de a hang meg ugyanolyan. VGA máshol néma, ebben a lapban meg egy másik VGA-val is ugyanolyan coil whine van.

Eléggé tanácstalan vagyok, a kérdésem az, hogy lehet ilyen szituáció? Hogy nem a táp felől hallom a coil whine-t, de mégis ő okozza? CPU+GPU együttes terhelésére a leghangosabb, ezért is gyanakszom erre.
Gondolom az kizárt dolog, hogy CPU vagy ram legyen az ok.

Milyen tápegységgel lenne érdemes próbálkozni? Olyan kéne, amivel a legkevesebb coil whine panasz van. Elég 600W is, a gép terhelve alig éri el a 300W-ot.

Köszönöm!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#99688) keIdor


keIdor
titán

Indítottam egy LinX-et és nagyon elkezdtem fülelni. Ha odarakom a fülem hátra a táphoz, ide: [link], akkor innen a leghangosabb a cicergés, valószínűleg ez az egyetlen forrás is. A két nagy tekercs lenne az lehet, ami szól, mint két tücsök.

Viszont ugye játék alatt CPU+GPU terhelés is van, sokkal hangosabb, ahogy forgatom a kamerát úgy vált frekvenciát. Úgy annyira már nem is hallani innen hátulról, inkább a ház oldala felől. Mintha a tápegység "háza" felől hangosabb frekvencia jönne, mint a CPU VRM felől, nehéz megmondani, szerintem maga a gépház is szórja a hangot mindenfelé azért is nehezebb megtalálni a forrást.

De a vége úgyis az lesz, hogy kell egy másik táp legalább próbára.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#99689) PuMbA válasza keIdor (#99687) üzenetére


PuMbA
titán

Bármelyik táp lehet coil whine-os, egyes oldalak szerint 10 tápból 2 biztosan az, legyen az akármilyen drága vagy bármelyik modell :) Az én Be Quiet Straight Power 10 400W-om is közelről valamennyire jobban sistereg, mint a tök olcsó, bénább belsővel rendelkező FSP350-60APN és ezzel a leghangosabb elem a gépemben, de nem viszem vissza gariba :)

[ Szerkesztve ]

(#99690) keIdor válasza PuMbA (#99689) üzenetére


keIdor
titán

Érkezik egy EVGA SuperNOVA G2 850W szerdán tesztre, tudtam intézni. Ez Seasonic helyett SuperFlower bél, és erre nincs coil whine panasz, míg olvastam, a Corsair AX860-ra rengeteg van.
Meglátjuk, ha jó lesz meg is veszem, bizakodom...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#99691) Hunork válasza semetka (#99686) üzenetére


Hunork
veterán

:)
Tegnap lehúztam minden ventit, csak a CPU ment és a táp. És leálláskor szépen hallani lehet, ahogy csökken a fordulat, az utolsó két mp már gyakorlatilag csörgés/zörgés. Így fosok a garira, nekem ne vizsgálják 2 hétig, és közben a korlátozott mobilnetről szenvedjek a telefonról. Azonnali csere úgysincs már. Kicserélem egy Arctic ventire, és meglássuk. A szívás akkor lesz, ha azzal is hangot ad. :D :W

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#99692) semetka válasza Hunork (#99691) üzenetére


semetka
őstag

Másik ventivel jó lesz biztos. Én hallottam nagyon már nagyon rossz yate loon-t, havernál ki is cseréltük. Komolyan daráló hangja volt és az egész gépházat rezgette, de az egy 5 éves táp volt már, szóval sokat ment a venti. De ez sem mentség, más venti többet elmegy hang nélkül

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#99693) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok!
Az aláírásomban szereplő géphez keresek jó ár/teljesítményű fél vagy moduláris tápot későbbi fejlesztésekhez.

Aero-1000 ház. 1.-update
GTX 1070 vga 2.-update
SSD 3.-update

Nagyon max 25k magyar forint a keret.

Alaplap+proci egyenlőre nem tervezem cserélni.

Előre is köszi.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#99694) DR|FTK|NG válasza MikaVejneGI (#99693) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Cooler Master G450M, G550M > félmoduláris, 3 év
Be Quiet! Pure Power 9 400W, 500W CM > félmoduláris, 5 év
Seasonic M12II 520 Evo > teljesen moduláris, 5 év

(#99695) Potzee válasza Hunork (#99691) üzenetére


Potzee
addikt

Nézz utána alaposan, hogy megfelelő lesz-e a célra a kiválasztott venti! Tudomásom szerint az Arctic nem gyárt olyan ventit, amely megfelelő lenne tápokba is.
Figyelembe kell venni a levegő szállítási értékeket, a statikus nyomást és az indítóáramot, stb...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#99696) Hunork válasza Potzee (#99695) üzenetére


Hunork
veterán

Hoppá. Én csak a cm-et néztem. Mindegy, tartalékban van. :K

Akkor íme a kérdés: FSP Hyper S700 tápba milyen ventit ajánlotok cserére?

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#99697) semetka válasza Potzee (#99695) üzenetére


semetka
őstag

Mármint a motorerőre kell figyelni? Egyáltalán mi van akkor ha pl 0,3A a motor de nagyobbat vagy kisebbett veszek bele?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#99698) DonShade


DonShade
csendes tag

Üdv!

Milyen tápot ajánlotok ehhez a konfighoz max 15 ezerért?
-Asrock H170M Pro4
-ASUS STRIX-R9380X-4G-GAMING
-I5 6500
-1TB HDD
-CD író
-+ majd egy SSD

(#99699) cocska


cocska
tag

Üdv Mindenkinek!

Volna egy érdekes kérdésem.

A jelenlegi konfigom:

Alaplap: Asus M3N78-EM
Cpu: AMD Phenom II X4 965
Ram: 2x1 Gb DDR2 + 1x2 Gb DDR2 (800Mhz)
Vga: Gigabyte HD5750 1 Gb DDR5
Hdd: 160 Gb IDE + 500 Gb Sata
Dvd: 1 db Sata Dvd
Tápegység: FSP Bluestorm 400 W

Az lenne a kérdésem, hogy ha újabb Vga-t szeretnék pl. Gtx960 a jelenlegi helyett, akkor kell -e tápegységet is cserélnem? A Gigabyte oldalán azt olvastam, hogy a Gtx960-as kártyájukhoz minimum 400 W-os tápegység kell. A jelenlegi a fenti konfiggal elbírná?

Természetesen idővel szeretnék Alaplap + Cpu + Ram cserét is, de ha most nem muszáj, akkor a tápegységet nem cserélném. A jelenlegi konfigban semmi sincs és nem is lesz túlhúzva.

Köszi a választ.

(#99700) dashed


dashed
senior tag

Sziasztok

15 Ezer körül meg szeretném úszni, de szóba jöhet használt táp is apróról.

A lényeg, hogy a 650 ti boost-ot váltaná egy rx470-es kártya.
Mivel a jelenlegi tápomon nincs 1 x 8 pines vga csati ezért szeretnék váltani.

Halk müködés fontos lenne.

CHIEFTEC UNI MIDI
CORSAIR VX450
GIGABYTE Z87-HD3
INTEL I5-4570
MSI 650 TI BOOST 2GB Twin Frozr III
ADATA 2x4GB GAMING SERIES 1600Mhz 1.5V CL9
+ 1 ssd + 1 terras vinyo

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.