Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99351) Jim74 válasza Graphics (#99350) üzenetére


Jim74
nagyúr

Esetlegesen mondjuk AMD CPU-val (8350) és R9 290X VGA-val is?

(#99352) Graphics válasza Jim74 (#99351) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

I7-rol Amd-re nem váltanak.

Elégnek kéne még úgy is lennie

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#99353) Jim74 válasza Graphics (#99352) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm.

Csak elviekben kérdezem.

Egyébként, ha modulárist szeretnék, akkor az FSP Hyper M jó választás ugye?

(#99354) CJ4567 válasza DR|FTK|NG (#99202) üzenetére


CJ4567
veterán

Valószínűleg ház+hűtéshiány lesz nálam a gond, addig nem is panaszkodom hangjára. (Felsőtápos ház alsó kategóriás,(noname)házhűtés nélkül)

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#99355) Graphics válasza Jim74 (#99353) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ugyanaz. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#99356) Jim74 válasza Graphics (#99355) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ö, mi ugyanaz? :B

Olvasgatom, hogy ezek a Yate Loon ventik nem nem jók. Tényleg ennyire gázak?

Szerk.: még valami. Ha GTX970-en egy 8 pines és egy 6 pines táp csatlakozó, viszont a PSU-n csak 8 pines csatlakozók vannak, akkor mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#99357) Graphics válasza Jim74 (#99356) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ugyanaz a belső.

5ev gari van rá, yate loon venti meg közepes. Gari ezert van

Szetszedheto a csati

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#99358) Jim74 válasza Graphics (#99357) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi ;)

(#99359) TechN7ne válasza Graphics (#99357) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Szedhető venti csati van a Hyper M-ben?

(#99360) Jim74 válasza TechN7ne (#99359) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerintem a VGA csatlakozóra gondolt.

(#99361) jacint78 válasza Jim74 (#99360) üzenetére


jacint78
addikt

Ő meg arra, hogy már megint meg akarja moddingolni a tápját. :DD Akkor azt nem értem, hogy miért nem vesz használtan egy tápot, amjd ujítja fel.

type your text here..

(#99362) TechN7ne válasza jacint78 (#99361) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Már kezdtem örülni hogy cserélhető a venti.... :DDD
Dejó lett volna ,mind1 most már nem nyúlok hozzá.

(#99363) jacint78 válasza TechN7ne (#99362) üzenetére


jacint78
addikt

Így is cserélhető. Ha a dobozt megbontod már akkor is bukod a garanciát, tehát nem a kábel ki, majd beforrasztásán múlik ám. :D

type your text here..

(#99364) Jim74 válasza jacint78 (#99363) üzenetére


Jim74
nagyúr

Komolyra fordítva a szót... A 8 pines VGA csatlakozó szétbontható gyárilag?

(#99365) Graphics válasza Jim74 (#99364) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Erre írtam :) hogy igen.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#99366) PuMbA válasza jacint78 (#99348) üzenetére


PuMbA
titán

Mindenesetre nagyon érdekes, amit a Be Quiet csinál, ugyanis rendre rosszabbak az új tápjai. A Pure Power 9 teszteken is felhozzák, hogy ez bizony harmatos a Pure Power 8-hoz képest. Kockáztatnák a hírnevüket így? Nem tudom. Mindenesetre lesz egy System Power 8-om, kíváncsi leszek rá, tesztek alapján 19dBA-val a csendességi mezőny élén van. Ha hangos lesz adom vissza, de ha nem akkor megtartom, mert ugyanúgy 3 év garisak, mint eddig :)

[ Szerkesztve ]

(#99367) Graphics válasza PuMbA (#99366) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én mondjuk a System Power 8-ast , aHEC belsojevel tuti nem venném.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#99368) balintka válasza TechN7ne (#99341) üzenetére


balintka
addikt

Ez nekem is tetszik, árban nagyon versenyképes, szerintem én is ilyet fogok venni az új gépemhez. Mik a tapasztalataid vele? Beüzemelted?

(#99369) PuMbA válasza Graphics (#99367) üzenetére


PuMbA
titán

Már sajnos vagy nem sajnos meg van rendelve... :)

[ Szerkesztve ]

(#99370) Graphics válasza PuMbA (#99369) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Le kell mondani ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#99371) TechN7ne válasza balintka (#99368) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Vlmivel halkabb mint a volt sima Hyper ,de egy alap dorombolása van a ventinek ami igazán nem is hallható csak az én érzékeny fülemnek ,mivel a gép ház fent van az asztalon a jobb fülemnél....

Am nem cicereg és nem tapasztaltam semmi problémát vele eddig.

(#99372) PuMbA válasza Graphics (#99370) üzenetére


PuMbA
titán

Itt a Tier 3-ban van ez a fajta HEC (Xilence Performance A series HEC Compucase), ami a System Power 8-ban van, szóval szerintem nem lesz gond. Valamiért megadom a bizalmat a Be Quiet-nek, mert nem akarom elhinni, hogy képesek elrontani, amit eddig felépítettek, ráadásul EVGA-ban és Pure Power tápokban is létezik HEC ezen lista alapján és az FSP-s Straght Power 9 is ebben a Tier 3-ban van pedig jóval drágább táp és még sincsenek jobb minőségű alkatrészek benne.

[ Szerkesztve ]

(#99373) Graphics válasza PuMbA (#99372) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Olcsó belsők mindig lesznek, mert a cégek profitból élnek...

Ezeken tudnak nagyobbat akasztani árban.

Xilence-ben azért van, mert az a bQ anyacége megvette nemrég.
Én erre azt szoktam mondani, mindenki azt vesz amit akar. Azért mert sokan rakják ezt a belsőt/gyártó termékeit a tápjaikba, még nem tudom fentebb helyezni..

Akartam venni HEC OEM tápot, de csak rámrohadna jelenleg

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#99374) Maxell014


Maxell014
senior tag

Erre szeretnék választ kérni, Köszönöm!

(#99375) DR|FTK|NG válasza Maxell014 (#99339) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

"1 ODD nincsen benne 2 HDD 2 SSD."
Akkor most 2 HDD, 2 SSD és 0 ODD vagy mi van benne? Bocs, de ebből nem tudtam kivenni a lényeget.

-Be Quiet! Pure Power 9 400W, 500W > 3 év
-Be Quiet! Pure Power 9 400W CM, 500W CM > félmoduláris, 3 év
-Cooler Master G450M, G550M > félmoduláris, 5 év
-FSP Hydro X 450 > 5 év
-Seasonic S12II 430, 520 > 5 év

(#99376) PuMbA válasza Graphics (#99373) üzenetére


PuMbA
titán

Igazad van, profitból élnek, de én úgy tudom, hogy minden üzleti tanfolyam azzal kezdődik, hogy egy jól felépített márkát tilos profit céljából bedönteni márkátlan termékekkel, ugyanis, ha egy cég rossz minőségű terméket gyárt, ami mindig elromlik, azt nem fogják sokáig venni és lőttek a profitnak :) Én csak ebben bízok, hogy ennél a cégnél figyelembe veszik ezt valamiért. Ha nem lesz igazam, akkor így jártam :)

[ Szerkesztve ]

(#99377) jacint78 válasza TechN7ne (#99371) üzenetére


jacint78
addikt

Igen, ez a morgás, amit minden ventilátor csinál, csak a mértéke kérdéses. A yate loon például a legjobb ebben, mivel gyenge a motorja, amúgy a megoldás a csavarok helyett gumibakkal rögzíteni a ventilátort a dobozhoz. :K

type your text here..

(#99378) Graphics válasza PuMbA (#99376) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Corsair a legjobb ellenpélda: egy jól felépített márkát tilos profit céljából bedönteni márkátlan termékekkel

Amikor megjelentek a piacon , minden tápjuk kivétel nélkül minőségi Seasonic elektronikát kapott.

Igaz , pl a HX szériát a Corsair kérésére elcseszték...

Utána a bejáratott jó hírüket lecserélték olcsóbb CWT belsőkre, a userek , ha nem kutatták, akkor vették, mert Corsair volt... Később jöttek hírhedt belsők is, Chicony , Great Wall.... az egyre nagyobb profit...

Sajnos ott tartunk, hogy véleményem szerint Corsair tápból csak a felsőkategória ajánlható, de az se, mert ár-értékben a konkurencia leveri...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#99379) Ribi válasza PuMbA (#99376) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez szép és jó, de a vezető az alatt az 1-2 év alatt amíg ott van addig kifacsar profitot, ő megkapja a szép kis bónuszt aztán amijor rájuk dől a szar már odébb is állt. Szóval ne bízz ilyen dolgokban.

(#99380) Calibos válasza Graphics (#99378) üzenetére


Calibos
addikt

Enermax-al mi a helyzet? 2000-es évek elején és közepén volt enermax aztán chieftec aztán a fsp megjelent színen.

(#99381) Graphics válasza Calibos (#99380) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Enermax már rég nem az, erről is írtam itt régebben, meg minden Enermax hírnél általában.

FSP az ami szerintem évek óta hozza a színvonalat, persze mindenhol van egy-két elcseszett széria a profit oltárán , de ez már csak ilyen

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#99382) TechN7ne válasza Graphics (#99381) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Már semmi sem a régi ,mindenen sporolnak ott ahol csak tudnak.

(#99383) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Energon EPS - 650W mi a helyzet megéri vele foglalkozni? Vagy ez érdeklne még fsp 400w 80+ bronze. Köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#99384) Calibos válasza Graphics (#99381) üzenetére


Calibos
addikt

2009 óta mostanáig elég ritkán olvastam a PH-t. Kimaradt ez a része :U
Akkor lejtmenetben ?

(#99385) Maxell014 válasza DR|FTK|NG (#99375) üzenetére


Maxell014
senior tag

Azt akartam írni hogy egy sincsen benne. Köszönöm a segítséget!

(#99386) DR|FTK|NG válasza Skullwipe (#99383) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Én kihagynám az Energon-t.
Milyen gépbe lenne, és mennyit szánnál rá?


Maxell014(#99385)
Szívesen. :)

(#99387) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

A profilomban szereplő géphez keresnék tápot, ami halk, megbízható, moduláris. Keret kb. 20k.
Az FSP Hyper M 600-at nézegettem, illetve Dullie is megfelelőnek minősítette, de kíváncsi lennék mások véleményére is.
HDD, SSD, ODD 1-1 db van a gépben és nehq szoktam OC-t is alkalmazni.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#99388) balintka válasza TechN7ne (#99371) üzenetére


balintka
addikt

Nekem egy Enermax Triathlor FC550-et vált az új gépem, annak alapból volt kis hangja, terhelve meg egyenesen zúgott. Nekem is jobbról, asztalon van a gép :). Ennyiért jó lesz nekem ez az FSP.

(#99389) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Jól jön ez a Hyper 600w ,gondolom egy r9 290/x vagy 780/ti t simán használhatok....?
Ez most a terv ,nincs pénzem GTX 1070 re de okosan megoldom a használt piacról egy régebbi csúcs kártyával.

Szerk. Jut eszembe ,Hyper M ből 2db vga kábel is kijön ha akarom ,jelenlegi kártyámba 2x 8 pin megy bele.
Elég ha csak az egyik táp vga kimenetet használom szét osztva ,vagy külön-külön kössek rá 8-8 pint?

[ Szerkesztve ]

(#99390) peq


peq
aktív tag

Sziasztok!

Érdekes eset történt egy kedves ismerősömmel, melyet megosztanék veletek. Egyik pillanatról a másikra elment a kép a gépén. Ventik pörögtek, ledek égtek. Első blikkre VGA-t gyanítottam. Csere, ugyanaz a helyzet. Ekkor vettem észre, hogy a hátsó LAN jelző nem ég - alaplap megadta magát. Vettünk újat, semmi változás. Ez esetben viszont csak egy pillanatra pörögtek fel a ventik, egyből leállította magát a deszka. Ekkor a tápra gyanakodtam, a lap védelmi mechanizmusa valami gigszert érzékel és lekapcsolja magát. Másik tápegység, a helyzet változatlan. Sikerült néhány óra erejéig egy kölcsönprocit szerezni - a hibajelenség továbbra is fennáll. Cseretáp és csereproci a meglévő új alaplap társaságában - a gép beindul. Létezik, hogy a táp egyik pillanatról a másikra befingott, és vitte magával a lapot és a procit?! A CPU-n semmi égésnyom. A táp nem mai darab, cirka 4-5 éves. Nem acélos, de annyira nem is gagyi.. Corsair CX 500

Kíváncsian várom véleményeteket!

(#99391) Turbolada II válasza peq (#99390) üzenetére


Turbolada II
őstag

Lehet még mást is vitt.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#99392) Skullwipe válasza DR|FTK|NG (#99386) üzenetére


Skullwipe
senior tag

A gép a profilomban, plusz 1tb winyó és akkor ehhez használhatok egy mondjuk 200 wattot zabáló 480-at mondjuk, vagy egy kisebb mondjuk egy GTX 460-hoz vagy 550-hez? Amúgy minél kevesebbet akarok költeni, és használtakat néztem aprón.

[ Szerkesztve ]

(#99393) izsóó


izsóó
csendes tag

sziasztok! az normális h az 5V ágon az aida 5,208 at ír..am a táp egy chieftec 550 Force
köszönöm illetve néha zizegő hangot add ki vmikor még ki kapcsolt állapotban is!

(#99394) Ribi válasza izsóó (#99393) üzenetére


Ribi
nagyúr

Sokszor tök hülyeséget ír. Progiból nem érdemes messzemenő következtetést levonni, csak normálisan multival mért érték a mérvadó.

(#99395) DR|FTK|NG válasza Jim74 (#99387) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Ha halk tápegységet keresel, akkor az FSP Hyper nem a legjobb választás.
-Be Quiet! Pure Power 9 400W CM, 500W CM > félmoduláris, 3 év
-Cooler Master G450M, G550M > félmoduláris, 5 év


TechN7ne(#99389)
Szia.

Lazán elég lesz. :K
Mindegy, úgy kösd be, ahogy akarod.

(#99396) Graphics válasza DR|FTK|NG (#99395) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

G450M volt, annak morgott a ventije, a Hyper annál halkabb volt :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#99397) Yondaime 四代目


Yondaime 四代目
tag

Sziasztok! Tagan tápokról mi a vélemény? Bz series 1000W...

Személyesen vagy DPD futárral postázok, egyéb esetben nem vállalok garit.

(#99398) Ribi válasza Yondaime 四代目 (#99397) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hegeszteni akarsz? ;]

(#99399) Graphics válasza Yondaime 四代目 (#99397) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kell ekkora?

A másik kérdés milyen idős, mert gondolom nem új

TG1000-BZIII - Piperock III ?

Enhance Electronics belsős, ami elvileg jó

a 700-as ebből a típusból ajánlott táp volt, de 2010-ben

Plecsni nincs , elvileg Bronze/Silver körül van

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#99400) Yondaime 四代目


Yondaime 四代目
tag

A proci 220tdp fx9570,32gb ram,7970x2, 2x1,5tb 256ssd, ventik; szabályzó,nepton 280l víz.. Sok lenne az 1k táp? Igen használt kb.4éves, piperockIII

[ Szerkesztve ]

Személyesen vagy DPD futárral postázok, egyéb esetben nem vállalok garit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.