Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98251) Joe fiú válasza DR|FTK|NG (#98250) üzenetére


Joe fiú
senior tag

QUADRO ez a kártya típusa, nem hiszem, hogy egy wattzabáló.

Melyik táp az ami jó lenne a másik gépbe is? Moduláris nem feltétel, mert gondolom az horror felár.

Úgy látom az FSP továbbra is ajánlott, 10 éve az első komolyabb gépembe is ezt tettem, igaz akkor még olcsóbb volt.

(#98252) DR|FTK|NG válasza Joe fiú (#98251) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

~20k-ig:
-Be Quiet! Pure Power 9 400W > 3 év
-Be Quiet! Pure Power 9 400W CM > félmoduláris, 3 év
-Cooler Master G450M, G550M > félmoduláris, 5 év
-FSP Hexa+ 400, 500 > 3 év
-FSP Hyper (S) 500 > 5 év
-FSP Hyper M 500 > félmoduláris, 5 év
-FSP Raider (S) 550 > 5 év
-Seasonic S12II 430, 520 > 5 év

A hangra mennyire vagy érzékeny?

(#98253) Joe fiú válasza DR|FTK|NG (#98252) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Köszi az ajánlásokat, majd átnézem őket. Hangra nem annyira. Mostani gép mellett is simán el aludtam este, gondolom ezek a tápok sem olyan hangosak, mondjuk az Enermax az kimondott hangtalan.

(#98254) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

A gépemben van 3 HDD + 1 SSD. Amikor tavaly cseréltem a gépet, akkor elégnek tűnt a 450W táp. Eddig ha másoltam FTP klienssel a gépemre, nem volt semmi probléma, mindent tudtam használni mellette.

Tegnap lecseréltem a videokártyámat, ami már külön tápcsatlakozót igényelt. Ma próbáltam megint az FTP klienst, és megállt az egész rendszer. Pontosabban bármilyen más programot akartam indítani, egyszerűen nem reagált a gép. A Firefox 6-7 perc után indul el, de használni már nem tudtam, Feladatkezelő is percek múltán jelent meg. Ami azt jelezte, hogy a memória az egekben van. A Feladatoknál összesen 5-600 megát írt a rendszer, miközben 98%-ban foglalt volt. A Teljesítménynél viszont már mind a 8 giga memória foglalt volt. Eközben egyáltalán nem tudtam használni a netet, semmilyen más programmal.
Mivel az egyetlen dolog, ami változott az a videokártya külön táp/kábel igénnyel, így feltételezem, hogy a tápom nem elég neki? Bár ez fura, hogy még terhelés nélkül is így megenné az erőforrásokat és egy relatíve régebbi kártyáról van szó (GTX660).

Ha tényleg kevés a táp, akkor mekkorát lenne érdemes vennem, hogy hálózati terhelés esetén ne álljon meg az egész rendszer legközelebb és a videokártyát is kiszolgálja rendesen?

[ Szerkesztve ]

(#98255) DR|FTK|NG válasza Joe fiú (#98253) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szívesen. :)
Ezek közül ezek a leghalkabbak: Be Quiet! Pure Power 9 400W/400W CM, Cooler Master G450M/G550M, Seasonic S12II 430/520


monstre(#98254)
Szia.

A tápegység kevésség(kivéve, ha Codegen, M-Tech) kizárható, akkor lekapcsolna a gép, 400w-nak is bőven elegendőnek kellene lennie.
Egyébként milyen tápegységed van? A HDD-id fogyasztás tekintetében mennyire (nem) átlagosak?

[ Szerkesztve ]

(#98256) Potzee válasza #54715584 (#98254) üzenetére


Potzee
addikt

Egy jó minőségű 450W-os tápnak kényelmesen el kell vinnie a konfigodat.
Mi a pontos típusa a jelenlegi tápodnak? Lehet, hogy csak nevében 450W-os...valamint ha osztott ágas akkor a VGA kártyának és a 3 HDD+1SSD-nek szánt 12V-os ág terhelés alatt elfogyhat, de én inkább driver hibára gondolok. Ha a táp kevés, akkor a géped lekapcsol...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#98257) #54715584 válasza DR|FTK|NG (#98255) üzenetére


#54715584
törölt tag

A táp egy Chieftec GPS-500A8 a doboz szerint, akkor ez 500W-os. Az előbb rosszul írtam, valamiért 450W volt a fejemben.

A HDD-knél mire gondolsz? Fogalmam sincs a fogyasztásukról. :B

(#98256) Potzee Chieftec GPS-500A8 a típusa. Nem tudom, hogy osztott ágas-e?
Milyen driver hibára gondolsz?
Van még 4 ventillátor is a házban, molex csatlakozós mind, azt nem tudom, hogy azok 5 vagy 12 voltosak-e?
Esetleg még BIOS-ban lehet állítanom kellene valamit?

(#98258) DR|FTK|NG válasza #54715584 (#98257) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Ugyan nem a legjobb, de nem is a veszélyes kategóriába esik a minősége, nem hinném, hogy ez a gond.
A 12V-os áramforrása 408W, ez két részre van osztva, az egyik 21A-es, a másik pedig 24A-es.

"A HDD-knél mire gondolsz? Fogalmam sincs a fogyasztásukról. :B"
Arra, hogy esetleg ilen WD Velociraptor szerű-e. Ha nem tudod, akkor szerintem fogyasztásban nagyjából átlagosak. :D

A videókártya driver-ért leszedted DDU-val, és majd újratelepítetted? Ha ez nem segít, akkor az operációs rendszert újratelepíteném.
BIOS-ban semmit se kell állítani.

[ Szerkesztve ]

(#98259) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Sziasztok!

ITX konfighoz kell nekem táp, egy olyan (itx) házba fog kerülni, ami ATX méretűt is fogad.
Következőképp fog a dolog kinézni: i5-6500T, egyelőre 2x4GB RAM, 1-1 darab 2,5" SSD és HDD, illetve majd később ha úgy gondolom egy tápcsati nélküli max 75W-os dVGA kerül bele.

Ahogy számolgattam, bőven kijönnék 250W-os tápból, viszont ebben a méretben nincs ATX, 300W a minimum. SFX van 250W, viszont ahhoz meg lehet kellene beépítő keret, amit tápokhoz nem igazán lehet kapni.

A gép elég sokat menne, így az alap fogyasztás is sokat számít. Ha 250W-os táp helyett 300-asom lesz, az mennyiben befolyásolja a villanyszámlát? Notebookról váltok, aminek 90W-os paneltápja van, ezért nem mindegy :D

Ja igen, be quiet-eket néztem, (300W-osakat) láttam olyat amihez nincs CPU connector... Az gondolom nem jó... Ha lehet 10-15K körül kellene olyan táp, ami sokáig bírja, megbízható. Ha kicsit drágább, de annyival jobb is, akkor még talán az is belefér :)

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#98260) Ribi válasza Apollyon (#98259) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem a táp max terhelhetősége ami meghatározza a fogyasztást. Egy 200Le autó sem folyamatosan ennyit ad le. 300W táp 300Wot tud leadni max. De annyit ad le, mint amennyit az alkatrészek "igényelnek". Nyugodtan vehetsz 300W tápot. Kb ugyanannyit fogyasztana mint a 250 vagy 400W táp. Minőségi legyen jó hatásfokkal.
Melyik az a be quiet amihez nincs CPU connector? Nem hiszem, hogy létezik ilyen ATX tápjuk.

[ Szerkesztve ]

(#98261) veega1


veega1
csendes tag

Sziasztok!
Valószínűleg le kell cserélnem a tápegységem, ha valóban így van, ebben kérném a segítségeteket.
Fontos az ár jó lenne ha kijönne 20k-ból, a kinézet nem fontos, nem vagyok oda a zaj, és fényszennyezésért, nem tudom számít-e hogy moduláris vagy sem, ha benn van a viszonylag tágas házban, variálni nem fogom.
A konfigom:
Ház: Corsair air 240 (kis átalakítással a tetején a videokari miatt)
Lap: MSI b150 mortar
Cpu: i56600
Video: MSI gtx970 gaming 4g
Memória: 2x4Gb kingston fury
HDD1: toshiba 1Tb 3,5''
HDD2: toshiba 1Tb 3,5''
HDD3: samsung 360Gb laptop hdd 2,5''
HDD4: samsung 160Gb laptop hdd 2,5''
SSD1: samsung 850pro 128Gb
SSD2: samsung 850pro 128Gb
4 ventillátor, most csak 2 megy az alaplap miatt, de lesz benne szabályzó a másik kettőnek, vagy bekötöm közvetlen.
Előre is köszönöm!

(#98262) DR|FTK|NG válasza veega1 (#98261) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Be Quiet! Straight Power 10 400W > 5 év
Cooler Master G450M, G550M > félmoduláris, 5 év
Seasonic S12II 430, 520 > 5 év

Ha szabad tudnom, a mostani tápegységedet miért kell lecserélni?

(#98263) Apollyon válasza Ribi (#98260) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az összefoglalóban olvasottak alapján az jött le, hogy a kisebb teljesítményű, de jobb hatásfokú minőségi táp kevesebbet eszik a konnektorból, mintha feleslegesen nagyot vennék, bár lehet én gondolom túl ezt a plusz 50W-ot.

Ezt néztem ki, itt írja hogy nincs cpu konnektor: [link] illetve a gyártó oldalán is: [link] (Cablemanagement / Connectors) most nézem azt írja hogy
"P4+4 (CPU) 1" vs
"P4 (CPU) -"
akkor lehet inkább én néztem be, sorry. :D

Ezek a be quietek amúgy szimpatikusak, az ajánlottak közül melyik a legjobb?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#98264) #54715584 válasza DR|FTK|NG (#98258) üzenetére


#54715584
törölt tag

Jah, neeem, semmi Velociraptor vagy ilyesmi. Átlag, normál HDD-ket használok. :) Gép adatok az adataimnál, ha még az esetleg segít valamit.

Drivert nem DDU-val távolítottam el, hanem a telepítőn belül clean installt választottam.
Akkor elvileg nem hardveres a gond, hanem szoftveres?

[ Szerkesztve ]

(#98265) veega1 válasza DR|FTK|NG (#98262) üzenetére


veega1
csendes tag

Szia!
Cooler master elote 600W van most, nincs csak egy 6+2pin PCI tápkábel rajta, a videokari pedig egy 6pinest+egy 8 pinest igényelne, nem tudom hogy lehetne működtetni ezzel, azt olvastam, hogy a molex-6pin átalakító nem biztonságos, nem szeretném, ha bármi tönkremenne.

(#98266) DR|FTK|NG válasza Apollyon (#98263) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Azt az olyan gépekhez írom/írjuk, amik max 200w-ot fogyasztanak, de 800w-os táp van benne. ;)
Egy darab 4+4 pin-ese van, ez jó a 4, illetve a 8 pin-es CPU áramcsatlakozóba is.


monstre(#98264)
Nem hinném, hogy hardveres. :N
Ha nem múlik el a problémád, akkor megpróbálnám azokat, amiket írtam. ;)


veega1(#98265)
Nem nagyon hallottam olyan esetről, ahol egy olyan átalakító miatt lett volna valamilyen probléma, de én személy szerint sufnisnak vélem, és azért egy újonnan ~90-100k-s VGA mellett viccesen néz ki. :D
Egyébként ez a tápegység nem a legjobb konstrukció, amiket írtam, azok jobbak, én egy ilyen gépnél nem spórolnék a tápegységen. :N Meg úgy máshol se. :D

[ Szerkesztve ]

(#98267) Apollyon válasza DR|FTK|NG (#98266) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Köszi.)

Még annyi, hogy 300W-os be quiet közül melyik a jobb, S7 vagy L8? 2-3 ezer forint különbség van a kettő között. L8 külsőre minőségibbnek tűnik, saját ventis és dobozos is.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#98268) DR|FTK|NG válasza Apollyon (#98267) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szívesen. :)
Ugyan arra a belsőre épülnek, de az L8 halkabb, illetve 12V-on gyengébb, ezek a legfeltűnőbb különbségek.

(#98269) gab1ka


gab1ka
aktív tag

Sziasztok!Táp vásár előtt állok, olyan ~20k környékén szeretnék megállni.Jelenleg a be quiet! Pure Power 9 CM 400W lenne a kiszemelt (400w elég bőven, irodai gépbe megy, később is egy i5 + átlag vga rendszert szolgálna).Van esetleg e helyett valami jelentősen jobb javaslat? Már 2 napja bújom a netet mindenféle tesztek után, esetlegesen a be quiet! Straight Power 10 is szóbajöhetne a 80+Gold minősítése miatt.Természetesen árban szívesebben húznék inkább a 15.000 forint környékére, viszont ha létezik a tápok között is valamiféle best buy, akkor pár ezer forint többletet most lenyelek a minőség miatt, és ezt a kérdést lezárnám hogy a jövőben erre ne legyen gond.Esetleg találhatok valamiféle friss(!!) listát olyan ~25.000 forintig bezárólag a minőségi, ajánlott 80+Gold-os tápokról?Előre is köszönöm a tippeket :)

(#98270) DR|FTK|NG válasza gab1ka (#98269) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Bőven jó lesz. :K
Lista: [link] > Be Quiet! Straight Power 10 400W, FSP Aurum S 400, Seasonic G360

[ Szerkesztve ]

(#98271) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! Haverom alap netezős, office gépébe (G3220 CPU, 4GB RAM, 1db SSD, 2db HDD, 1db ODD) keresek egy megbízható, de olcsó és halk tápot, mert a régi tönkrement, ezt a kettőt néztem ki:
- Be quiet! 300W BQT L8 Pure Power BN220
- FSP Hexa+ 400W (HE-400+)
Mindkettő azonos áron kapható (13500 Ft körül), melyiket válasszam? Vagy van más tipp?

(#98272) DR|FTK|NG válasza gg72 (#98271) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

A Be Quiet! L8 300W halkabb, de csak 3db SATA áramcsatlakozó van rajta, én emiatt az FSP Hexa+ 400-at venném(5db SATA áramcsatlakozó), ha nem akartok átalakítózni.

(#98273) gg72 válasza DR|FTK|NG (#98272) üzenetére


gg72
veterán

Kösz szépen. Belsőre ugyanazok? Mennyivel halkabb a Be Quiet? Most egy XFX Pro450 volt benne, de az ugye megadta magát. Ahhoz képest az FSP hangja milyen lehet?

(#98274) rantotthusi


rantotthusi
tag

sziasztok nekem van egy fx 6300 4,3 ghzen 12gb memo és ez mellé szeretnék egy hd 7950 et szerintetek a meglévő cheiftech 500 gpsa ( vagy valami ilyesmi a betüzése) tápom elég lenne neki??

(#98275) gab1ka válasza DR|FTK|NG (#98270) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Köszönöm! Azt hiszem marad a pure 9 :)

Csak a pontosításhoz..valóban meg lehet úszni ezt a vételt ~15kból?

http://www.argep.hu/main.aspx?suche=be+quiet+pure+power+9+400w&x=0&y=0

Már már gyanúsan olcsó a non moduláris 15.000 forintos ára :Y

[ Szerkesztve ]

(#98276) jacint78 válasza rantotthusi (#98274) üzenetére


jacint78
addikt

Elég necces az a táp ekkora terhelésre.

type your text here..

(#98277) mghltm


mghltm
addikt

tanacsot / javaslatot szeretnek kerni:

- 450-550w koruli modularis
- 80+ gold
- legalabb 5 ev garancia
- 30000-ig
- halk venti

eddig oket talaltam megfelelonek:

xtr 550, supernova gs 550, g450

nem ragaszkodok a seasonic belsohoz, csak legyen normalisan osszerakva ( tpu / jonny / hw secrets teszten jol szerepeljen )

van egyeb tippetek? a korabban emlitett harombol felallithato javaslati sorrend?

koszonom!

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#98278) DR|FTK|NG válasza gg72 (#98273) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szívesen. :)

Nem ugyan azok.

BQT!, XFX, FSP, valahogy így jönnek "hangsorban"(halktól hangosig).
Ha az átlagnál érzékenyebb a hangra, akkor érezni fogja a hangját, de szerintem a két HDD elnyomná.

Egyébként a Pure Power L8 350W és 400W-on is 4db SATA áramcsatlakozó van, illetve az újabb Pure Power széria(Pure Power 9) legkisebb(300w-os) darabján is 5db SATA csatlakozó van. Az L8-as Pure Power-ek kicsit halkabbak.


gab1ka(#98275)
Szívesen. :)
Úgy tűnik. :K Arra viszont ügyelj, hogy olyan helyről vedd, ahol mind a három év garanciát megadják.


tiborandras(#98277)
Szia.

Mind a három ugyan arra a Seasonic G belsőre épül. Az EVGA és az XFX teljesen moduláris, illetve félpasszív, a kettő közül az EVGA a halkabb, viszont a Corsair RM550x csendesebb ennél, de ennél nem lehet kikapcsolni a félpasszív módot.

(#98279) jim bcs válasza mghltm (#98277) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Seasonic G450
EVGA SuperNOVA 550 GS
Corsair RM550x
az XFX XTR jó, de szeret hangoskodni ha rosszat fogsz ki

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#98280) gg72 válasza DR|FTK|NG (#98278) üzenetére


gg72
veterán

Kösz, találtam itthon átalakítót, így Pure Power L8 300W lesz.

(#98281) jim bcs válasza gg72 (#98280) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

De nem szeretem az átalakítós megoldást. Passzos legyen, nehogy pukk és füst legyen a vége.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#98282) gab1ka válasza DR|FTK|NG (#98278) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Upsz, köszi hogy erre felhívtad a figyelmem, a gyanú beigazolódott, csak 1 évet adnak rá a linkelt oldalon, márpedig ennyi pénzért szeretnék a jövőben némi biztosítékot..Eltolódom inkább valami 80+ Gold felé 5 év garral, mivel 20e ft környékén már csak 1000ft a többlet a Straight Power felé.

(#98283) DR|FTK|NG válasza gab1ka (#98282) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szívesen. :)
Jól jársz vele. :K

(#98284) XplayR


XplayR
csendes tag

Sziasztok a kérdésem az lenne hogy milyen tápot kellene vennem egy
Gépház Zalman Z11 Plusz
Msi b150m mortar
Kingston HyperX Fury - DDR4 2666MHz / 16GB KIT (2X8GB) - CL15 / lehet bővitve lesz 32 re....
i7 6700
1TB winyó + 250 SSD
Videókártya az még kérdéses de vagy 980Ti től 1080-ig bezárólag!!
Mind márkára mind teljesítményileg érdekel a vélemény!!!
Előre is köszi a válaszokat!!!! (Y)

Ajánlásba nemrég kaptam ezalá a konfig alá egy m12 evo 520W de néztem hogy ez csak bronz minősítésű ti mit gondoltok ?? olyan 24.000 az ára én sztem max 30.000 szánnék rá...
meg néztem még a EVGA SuperNOVA GQ 650W 80+ Gold AktívPFC tápegység (210-GQ-0650-V2)
(https://edigital.hu/tapegyseg/evga-supernova-gq-650w-80-gold-aktivpfc-tapegyseg-210-gq-0650-v2-p418294)
erről mi a véleményetek meg magáról a EVGA márkáról ?
a válaszotokat előre is köszönöm!!!!

(#98285) davis89


davis89
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi két tápegység közül melyiket lenne érdemes választani? Egy i5-6500 és gtx950 mellé. BE QUIET! SYSTEM POWER 8 400W vs FSP Hexa+ 400W? Melyiknek jobb a belsője, melyik fogja tovább bírni? Előre is köszi! :)

(#98286) DR|FTK|NG válasza XplayR (#98284) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

A 80+ besorolás csak másodlagos.
"erről mi a véleményetek meg magáról a EVGA márkáról ?"
Jó tápegység, ha nem vagy audiofil.
EVGA: nem gyárt tápot, csak átcímkéz, azaz nehéz véleményt mondani egyszerre az összes tápegységükről. Egyik sem ajtótámasz minőségű, a Supernova-k összességében jó konstrukciók, ezek közülük az újabbak(és főként ajánlhatóak): B2, G2, GQ, GS, P2, T2


davis89(#98285)
Szia.

A 8-as System Power HEC belsős, erről a gyártóról itt van egy vélemény: [link]
Én ezek fényében a Hexa+-ot javaslom.

(#98287) Kaci84 válasza XplayR (#98284) üzenetére


Kaci84
őstag

Szia!

Valóban másodlagos a 80+ minősítés, de én egy ilyen jó gépbe egy ilyen brutál VGA-hoz megadnám a módját, hisz könnyen lehet, hogy 5-7 évre veszel tápot.
Nekem i5 4570+R9 390 van és ehhez ezt választottam:

Enermax

Árban egy kicsit van csak 30 felett, de 80+platinum és moduláris.
A működésére nincs panasz és a hangját még sose halottam játék közben sem, pedig a gép 20cm-re van a fejemtől és allergiás vagyok a csendességre. A táp háza is minőséginek érződik mint ahogy a kábelek csomagolás megjelenés stb. 5 év garancia van rá PCX-nél vettem fél éve.

Azért esett erre a választásom, mert mindenképp Platinum minősítést akartam és így nagyon leszűkítette a lehetőségeim, mert ritka az 500W-nál ez a minősítés.
Ja és kb. 15 éve amikor még csak gagyi tápra jutott és nem volt olyan elérhető a net csak az Enermaxot ismertem mint nagy márkát és akkor megálmodtam, hogy lesz egyszer egy ilyen tápom :-)

(#98288) XplayR


XplayR
csendes tag

Értem akkor azt mondod DR|FTK|NG hogy az a EVGA SuperNOVA GQ 650W 80+ Gold AktívPFC tápegység (210-GQ-0650-V2) nem lenne rossz választás ?
és a másik m12 evo 520W mi a véleményetek ? csak mert arra nem tértetek ki + arra se hogy mekkora kapacítású táp is kellene akkor az általam választot konfig alá.

Kaci84 kérdés az hogy ez 500w elég lenne e mert nem akarom kicentizni inkább akkor veszek kicsivel nagyobbat ha még is szükség lenne rá.

[ Szerkesztve ]

(#98289) Romvr


Romvr
őstag

Sziasztok,

Sajnos a tápegységem ventillátora bekapcsolás után hangosan kelepel pár percig, így úgy döntöttem hogy megérett a cserére, mert eljárt felette az idő amúgy is.

1.: Mennyit szánnál rá?
● 30 magasságáig kellene, 35-öt már csak úgy adnék ki rá mintha a fogamat húznák.
2.: Milyen gépre kötnéd?
● i5-6500, majdani RX 480 (vagy GTX1060), 2SSD, 2HDD, 16GB RAM. Gigabyte GA-H170M alaplap, Be Quiet! ház
3: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Halk legyen, mivel a ház is ennek szellemében került beszerzésre. De legyen megbízható amivel ismét 5-6 évig nem kell foglalkozni

A segítséget előre is köszönöm!

Üdv.
Romvr

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#98290) IzI


IzI
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani egy halk tápot,amelyik elbírja,ezt a gépet.
Dual-Core E5500 2.8GHz
500gb hdd
1 dvd
alaplapi videokártya

Ha kérhetném,akkor legyen egy olyan,ami ehhez elég és mondjuk egy olyan is jó lenne,amelyikben van tartalék.Ha netán fejleszteném a gépet és belekerülne SSD meg i3 vagy i5 proci,akkor milyen kellene.
Max 13e Ft-ig

[ Szerkesztve ]

(#98291) core i7 válasza IzI (#98290) üzenetére


core i7
addikt

Ha bekerülne egy SSD+I3 proci akkor még kissebb teljesítményű kéne :DDD nem ,hogy nagyobb

Egyébként én személy szerint ajánlom a Be quietet (nekem is Be Quiet van) igaz ez +1ezres de 5 év garija van és már rendeltem innen
[link]

[ Szerkesztve ]

(#98292) core i7 válasza core i7 (#98291) üzenetére


core i7
addikt

Bocsi rossz a link mert két helyen néztem itt van 5 év garival [link] a szerk időm meg lejárt Vagy használt i szóbajöhet? Egyébként ezt csak akkor ha nem kell rendes vga mert nem írtad

[ Szerkesztve ]

(#98293) DR|FTK|NG válasza Romvr (#98289) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Be Quiet! Straight Power 10 400W, 500W > 5 év
-Be Quiet! Straight Power 10 500W CM > félmoduláris, 5 év
-Corsair RM550x > félpasszív(nem kikapcsolható, azaz alacsony terhelésen mindig megy a ventije), teljesen moduláris, 10 év
-EVGA G2 550 > félpasszív(kikapcsohlató), teljesen moduláris, 10 év
-EVGA GS 550 > félpasszív(kikapcsolható), teljesen moduláris, 5 év, ezek közül ez a legzajosabb, de még nem zavaró - szerintem
-Super Flower Leadex Gold 550 > félpasszív(kikapcsolható), teljesen moduláris, világít, fekete, fehér és szürke színben kapható, 5 év


IzI(#98290)
Szia.

FSP Hexa+ 400, és elég lesz akár egy i7 6700K+GTX 1080 pároshoz is(bár az más téma, hogy ilyen videókártyához már komolyabb tápegységet vennék - de a Hexa+ 400 is elviszi). :K


core i7(#98291)
Szia.

Nem akarok kötekedni, de én azt a tápegységet nem ajánlanám, HEC belső van benne, ami egy kétes hírű gyártó. A 7-es System Power teljesen rendben volt/van, az mindvégig FSP belsős(300-400W: EPN, felette Raider).
Dedikált videókártyához(akár GTX 1080-hoz) is elég 400w - ha 12V-on megfelelően erős -, feltéve, ha nincsenek mellette sokat fogyasztó hardverek, pl négy darab Xeon E7-4809 v4.
Egyébként arra a tápegységre a gyártó csak három évet vállal. De ha a bolt megadja az ötöt, akkor öt van.

[ Szerkesztve ]

(#98294) core i7 válasza DR|FTK|NG (#98293) üzenetére


core i7
addikt

Értem :R

(#98295) topjoyy válasza IzI (#98290) üzenetére


topjoyy
tag

Elég a hexa 400w, de akkor minek oda k-s proci? :)

(#98296) IzI válasza topjoyy (#98295) üzenetére


IzI
senior tag

Én nem írtam k-s procit.
Mindenesetre köszönöm neked és DR|FTK|NG a választ

(#98297) topjoyy válasza IzI (#98296) üzenetére


topjoyy
tag

FSP Hexa+ 400, és elég lesz akár egy i7 6700K+GTX 1080 pároshoz is

Én meg erre írtam azt, hogy minek k-s? :)

(#98298) jacint78 válasza topjoyy (#98297) üzenetére


jacint78
addikt

Mit érdekel téged, hogy minek kellene neki K-ás proci? :DDD Amúgy ezt nem ó írta, hanem driftking írta neki válaszban, példaként említve.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#98299) DR|FTK|NG válasza topjoyy (#98295) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Példának írtam, hogy azt a párost is elbírja.
GTX 1080 mellé sokszor jól jöhet egy tuningolt i7 6700K, vagy egy i5 6600K.


IzI(#98296)
Szívesen. :)


core i7(#98294)
Rendben. :)

(#98300) topjoyy válasza DR|FTK|NG (#98299) üzenetére


topjoyy
tag

Tudom, hogy példaként írtad, de én meg úgy gondolom, hogy k-s procit még mindig nem érdemes venni 400w-ra :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.