Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98951) DR|FTK|NG válasza w580 (#98947) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

A halkak közé tartozik.

(#98952) w580 válasza DR|FTK|NG (#98951) üzenetére


w580
tag

rendben köszönöm a segítséget.

(#98953) quailstorm válasza TechN7ne (#98948) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tikbél mennyire kemény? Mert én ugye arra faragtam rá hogy birkózni kellett vele... (PRO450v2)

[ Szerkesztve ]

(#98954) TechN7ne válasza quailstorm (#98953) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Tikbél ,nem nagyon esik le mire is érted.... :F

Általános ,annyira nem szilárd és kemény ,teljesen rendben vannak.
Mondjuk ,hogy a PRO milyen arról fogalmam nincs ,nekem ilyenekkel nincs bajom.

(#98955) DR|FTK|NG

:R

[ Szerkesztve ]

(#98955) DR|FTK|NG válasza TechN7ne (#98954) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Vezetékek.

(#98956) Calibos válasza jacint78 (#98950) üzenetére


Calibos
addikt

Kicsit többre számítottam de alaposabban rákerestem. Ennyi pénzért kapunk egy erős középkategóriás tápot.

(#98957) quailstorm válasza TechN7ne (#98954) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az enyém kicsavarja magát a kezedből, a Satákat egymás alá úgy kell beleerőszakolni, és alaktartó, szóval vagy legyűröd vagy lóhányás formát ölt a gépház belseje.
Haverommal ugye elcseréltük a tápot, ő is szóvá tette hogy ez meg mégis micsoda. Ő a 2x4 Pinessel szívott az csavarodott mindenfelé.

Én meg mint kiderült úgy megtéptem hogy kontaktos lett.

Na de majd az FSP Hyper 500...
XFX-szel nem tudom mi lesz, elviszem a távközlőkhoz, mert itthoni kábelcserére sok esélyem nincs, ilyet hogy kábelköteg meg nem lehet venni. Legértelmesebb dolog egy full moduláris tápnak a készlete lenne, azt beforrasztani az alaplapra, de annyid még a PRO 450 se ér.

[ Szerkesztve ]

(#98958) Jobbfácán


Jobbfácán
csendes tag

Sziasztok!

A következő összeállításhoz keresek tápegységet:

-alaplap: ASROCK 880GMH/USB3
-gpu: AMD Radeon HD 4250 (integrált)
-cpu: AMD athlon ii x3 445 (95W)
-hdd: WD15ears,
WD320avjs
- standard dvd olvasó (((IDE bemenet)))

Gondolom egy "FSP 400-60APN"-nel vagy egy "FSP 350-60APN"-nel nem nyúlok mellé, de kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is.

Előre is köszi a válaszokat!

(#98959) jacint78 válasza Jobbfácán (#98958) üzenetére


jacint78
addikt

Jól gondolod!

type your text here..

(#98960) Askformore


Askformore
senior tag

Sziasztok, csak egy gyors kérdés:

FX8350 proci és R9 290X mellé elég egy Be Quiet! System Power 7 400W táp?

Köszi!

(#98961) Calibos válasza Askformore (#98960) üzenetére


Calibos
addikt

Alapjáraton terhelés nélkül igen de erősen megterhelve 400 felett leszel közelebb a 500 hoz.
tuning, ventillátorok, hangkártya, winchesterek száma?
NEM :(

[ Szerkesztve ]

(#98962) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

Van egy 7 éves Corsair Modu 82+-os 525W-os tápom. Most tervezek új gépet építeni. Szerintetek ráfázok, ha meghagyom ezt, s még 5-6 évig használom, vagy ennyi idő után már nem biztos, hogy jó ötlet nem újat venni helyette. 300W max fogyasztásos gépem van, tehát maximum ennyit volt terhelve.

Soha semmi bajom nem volt vele, csendes, megbízható, csak hát öreg.

Seasonic G450 lenne az utód.

(#98963) DR|FTK|NG válasza Rederik (#98962) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Én már lecserélném.

(#98964) Vancom


Vancom
csendes tag

Sziasztok, vettem egy tápegységet ~3 hónapja, ami elromlott néhány hete, ezután a bolt azt ajánlotta, hogy vásároljak náluk nagyjából azonos összegért tápegységet, http://iway.hu/kategoria/tapegyseg/12/12 itt kellene választanom, 10-12 ezres kategóriában.
Ennél többet nem szánnék rá, és a gépbe amit meghajtana, egy gtx 480 van, ami úgy tudom elég áramzabáló. Ezért 550 és afölöttit gondolom hogy kellene wattban. Kösz a segítséget !!! :)

(#98965) DR|FTK|NG válasza Vancom (#98964) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

500w-osat(legalább is jó minőségűt) ennyiért nem nagyon találsz. Ezzel jól járnál: FSP Hyper 500

(#98966) Joltee


Joltee
aktív tag

Sziasztok! Egy G4400-as procihoz (ilyen lapban) kellene holnapra táp, külön VGA, játék, OC nem lesz, csak az IGP és "irodai" felhasználás. Sz'al az árat amennyire lehet lent szeretném tartani, de ez ne menjen a minőség rovására. Felső tápos házba lesz, modularitás nem szükséges. Pár versenyzőt a hozzáértők kérem ajánljanak nekem! Köszi!

Egyébként ha egy FSP400-60GLN egyik 4-tűs csatiját plusz egy molex átalakítóval alkotott másik 4-tűs 12V-os ágat dugok a lap 8-tűs csatlakozójába, úgy működhet a rendszer?

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#98967) Askformore válasza Calibos (#98961) üzenetére


Askformore
senior tag

Köszi a választ, igazából VR-ra tervezek beruházni majd, egyelőre csak tapogatózom, hogy mit kellene lecserélni.. ezek szerint a tápot biztos :)

(#98968) DR|FTK|NG válasza Joltee (#98966) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

FSP 350-60APN(~9-10k), ennél olcsóbban nem nagyon van értelmes tápegység. Drágábban FSP 400-60APN, FSP Hexa+ 400.

(#98969) Joltee válasza DR|FTK|NG (#98968) üzenetére


Joltee
aktív tag

Köszi. Közben egy "off" kérdést is beszúrtam. Arra van tipped?

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#98970) DR|FTK|NG válasza Joltee (#98969) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szívesen. :)

Menni fog, de teljesen felesleges, mert egy darab 4 pin-essel is ugyan úgy megy, 16A-ig(192w) jó a 4 pin-es is.

(#98971) szasanyi


szasanyi
félisten

Erről a tápról teszt vagy tapasztalat van-e? 24,5k +5 év garival hozzá elég jónak tűnik, és egyelőre nem találok jobbat ami nem drágább. Előre is köszönöm a segítséget!

(#98972) Sareth


Sareth
senior tag

Táp vásárlás ügyében kérném a mélyen tisztelt Urak szakavatott segítségét.

1. A keret max. 40 000 Ft, de nem fogok megsértődni ha ettől olcsóbban is megúszom :)
2. Főbb alkatrészek: i7-6700, MSI 1070, 1 db SSD, 2 db SATA HDD - Ház: FRACTAL DESIGN Define R5
3. Extra igények: moduláris, halk és megbízható legyen lehetőleg minél több garanciával + 80 Plus Gold, netán Platina plecsni :B
4. Az elképzelés 550/650 W ha csak nem mondok mást...

A kinézettek:

- FSP AURUM 92+ 550 - 5 év gyári garancia

- CORSAIR RMi Series RM650i 650W - 5 év gyári garancia

- FRACTAL DESIGN Edison M 550W - Őt csak azért raktam be mert passzolna a házhoz de nem tudom hogy a 2 év gyári garanciát beáldozzam e mindezért. Értem én hogy Seasonic belső de a két év az csak két év...

Szerintetek melyik lenne a legjobb választás, illetve ha más ajánlat van azt is szívesen veszem. Előre is köszönöm a véleményeteket.

[ Szerkesztve ]

(#98973) Bazs-


Bazs-
tag

Sziasztok,

Milyen halk moduláris tápot tudnátok ajánlani egy J1900-es kis proci egy ssd és 2 merevlemez mellé ?
Szinte 24/7-ben menne és jó lenne minél kevesebből megúszni :)

Köszi előre is.

(#98974) Flashcash válasza Bazs- (#98973) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

(#98975) jacint78 válasza Calibos (#98956) üzenetére


jacint78
addikt

Ez nézőpont kérdése, részemről az FSP az egyetlen gyártó akinek a tápját a pécémbe rakom. :K

type your text here..

(#98976) C4mp3r válasza jacint78 (#98975) üzenetére


C4mp3r
addikt

nekem az egyetlen tapom ami tonkrement pont egy fsp bluestorm 2 500w volt. egyszer csak kikapcsolt aztan tobbet nem kapcsolt be. igaz sosem hasznaltam ipari hulladekokat, vagy chieftec vagy fsp. most is uton van egy hexa+ 500W, remelem nem lesz vele gond

(#98977) jacint78 válasza C4mp3r (#98976) üzenetére


jacint78
addikt

Ez mindíg benne van a pakliban, a legnívósabb, legdrágább táp is belerobbanhat a gépedbe, de én javítok ilyesmiket (is) és más szemszögből értékelem a tápokat, persze az én szavam sem szentírás. Konkrét példával élve az a bluestorm valószínűleg 30Ft anyagköltségből javítható lett volna. :)

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#98978) C4mp3r válasza jacint78 (#98977) üzenetére


C4mp3r
addikt

ment vissza gariba, ahelyett kaptam az fsp550-60pln-t az eleg sokaig kiszolgalt, aztan eladtam az asztali gepet es 'kiszalltam', az meg maradt porfogonak :) aztan, hogy miert nem egy masik bluestorm-ot adtak hanem azt, az meg egy mar visszanezve mulatsagos tortenet, akkor annyira nem nevettem. szerencsere mar megszunt a bolt akiktol vettem

(#98979) jacint78 válasza C4mp3r (#98978) üzenetére


jacint78
addikt

Tippre azért, mert ugyanaz, csak olcsóbb. :DD Ilyen a kapitalizmus. :DD

type your text here..

(#98980) Grave_444 válasza Askformore (#98960) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Inkább a tápot kéne meghagyni. :)

I5 + Nvidia vagy új AMD kártya.

(#98981) lakisoft válasza DR|FTK|NG (#98854) üzenetére


lakisoft
veterán

Megjött a táp. Kiválóan üzemel vele a konfig. :R

(#98982) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Sziasztok!

Segítségeteket kérném, adatlapomon lévő konfigot egy MSI R9 380 2GD5T OC Armor kártyával elbírna az ott szereplő 450W-os XFX Pro tápom?
Válaszotokat előre is köszönöm!

Gábor

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#98983) Askformore válasza Grave_444 (#98980) üzenetére


Askformore
senior tag

Ahhoz lapot is cserélnem kéne, szerintem úgy jövök ki legolcsóbban, ha maradok az fx vonalon.. a kártya attól még lehet, hogy Nvidia lesz, az még nem dőlt el :) Majd év vége felé körülnézek, mi mennyibe fáj, úgyis akkor lesz majd aktuális.

(#98984) DR|FTK|NG válasza szasanyi (#98971) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Enermax tervezésű CWT belsővel rendelkezik. A nagy testvére JonnyGuru szerint nem rossz.


Sareth(#98972)
Szia.

-FSP AURUM 92+ 550 > jó tápegység, de akadnak nála halkabbak
- CORSAIR RMi Series RM650i 650W > jó tápegység, félpasszív, Corsair Link támogatás, 10 év Corsair garancia
- FRACTAL DESIGN Edison M 550W > ez is jó tápegység, Seasonic G belsős, 5 év Fractal Design garancia, de ennél is akadnak halkabbak.

Az én listám ezeket tartalmazza, a fentiek nélkül(de azok is nyugodtan belekerülhetnek):
-Be Quiet! Straight Power 10 500W CM, 600W CM > félmoduláris, 5 év BQT! garancia, de az ötből az iPon-nál most csak kettőt láttam
-Cooler Master V550 > bolt szerint félmoduláris(Cooler Master V550S), cikkszám alapján teljesen moduláris(Cooler Master V550), de mindkettő ugyan arra a belsőre épül, 5 év garancia
-Corsair RM550x, RM650X > félpasszív(nem kikapcsolható), nincs Corsair Link támogatás, teljesen moduláris, 10 év Corsair garancia
-FSP Hydro G650 > félpasszív(nem kikapcsolható), teljesen moduláris, 5 év
-Super Flower Leadex Platinum 550W > teljesen moduláris, félpasszív(Kikapcsolható), fekete, fehér és szürke színben kapható, világít, 5 év

Halkság terén így van a sorrend nagyjából(halkabbtól a hangosabbig): SF Leadex Platinum, Corsair RMi/RMx, BQT! Straight Power 10(CM), CM V550/V550S, FSP Hydro G, Fractal Design Edison M 550, FSP Aurum 92+ 550
Ha érdekel, 300-350w-tal is meglenne a gép, ha érdekel.


lakisoft(#98981)
Örülük. :))


Gaboman(#98982)
Szia.

Illene. :K

(#98985) szasanyi válasza DR|FTK|NG (#98984) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi. Azt láttam, de ua. tápcsalád kül. teljesítményű tagja nem mindig egyeznek meg, viszont erről nincs teszt. Esetleg lenne-e jobb ajánlatod 25k alatti áron?

(#98986) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Megjött a Hyper 500...
Első benyomás XFX-hez képest:
kisebb márkátlanabb venti
Teapo puffer többi Capxcon

szóval egy szinttel lejjebb van ránézésre is, mert amaz meg Nippon Chemicon puffer és Teapo többi volt
hát nemtom, azért csak nem egy CWT meg pont a márkással fürödtem be
de hogy több pénzért gagyibbat kapjak az gáz
nem szedtem szét csak a lapátok mellett bevilágítottam

Core2-es gépbe meg már ez az összeg is eszetlenség

ennyi pénzért én már elvárnám hogy örök élet kétszer legyen az üzemidő, bár kétségtelenül olcsóbb mint amikor anno apám évente vette a mercuryt take met és egyéb szemetet

[ Szerkesztve ]

(#98987) quailstorm válasza quailstorm (#98986) üzenetére


quailstorm
nagyúr

kábele is puha mint a beton
gyááá, visszasírom a HKC5580 kábeleit komolyan

(#98988) sepsi0 válasza quailstorm (#98987) üzenetére


sepsi0
őstag

SF FX bronz 450w kábele vajpuha még meg is lepödtem.
Már nincs sehol 450W-os, én is 3-at rendeltem, de csak kettőt tudtak küldeni.
Viszont van az Emagon 550W-os 18900ft-ért.
Tényleg Emagról rendeltem helyette Seasonic S12II 430W-at 16900ft-ért szállítással 5 év gariva.... szerintem bestbuy.

[ Szerkesztve ]

(#98989) Gaboman válasza DR|FTK|NG (#98984) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszönöm! :R

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#98990) trafipax


trafipax
tag

üdv, kis segítséget szeretnék kérni.

Örököltem egy ismerőstől egy Gigabyte
GA-Z87X-OC
alapapot 4770K CPUval.
Áttettem a lapot meg a procit a jelenlegi masinába és el sem indul, a BIOST- sem hozza be.
a jelenlegi tápom egy FSP Raider 650W amin a CPU csait egy 8 tűs (A régi alaplap on nem volt több). az új lapon viszont 8+4 tűs ajzat van. elképzelhető, hogy a +4 es csatlakozó hiánya miatt nem megy a masina?
Ha igen akkor milyen Táp az ami minimum ide kellene?
Ár: minőséget olcsón :DDD (lehetőleg reális áron legyen) nem kell semmi csicsa csak működjön

szerk: a VGA ATi 7950

[ Szerkesztve ]

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#98991) jacint78 válasza trafipax (#98990) üzenetére


jacint78
addikt

Szedd le a hűtőt a processzorról és kapcsold be. Ha melegszik a processzor valószínűleg nem szükséges a plusz 4-es csatlakozó.

type your text here..

(#98992) Honzi


Honzi
senior tag

Sziasztok!

CTG 400-ra merjek rá ereszteni egy SAPPHIRE Radeon RX 480 4GB NITRO+-t egy 2xmolex-8pin [link] átalakítóval?
Nem túl acélos megoldás tudom de most ez van. :D

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#98993) DR|FTK|NG válasza Gaboman (#98989) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szívesen. :)


Honzi(#98992)
Szia.

El kéne bírnia, de én nem vagyok oda az ilyen átalakítózgatásokért, de megteszi.

(#98994) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Na belehajtogattam a Hypert a Kendomenbe, fotók vannak de egyelőre blackberryn, remélem sokáig bírja majd...
24PIN és a HDD SATA-k kaptak erőszakot

azt alátámasztom hogy hosszúak a kábelei az FSP Hyper 500-nak, alsótáphoz kiváló
mindent be tudtam csatornázni hátul, szóval fasza

[ Szerkesztve ]

(#98995) Honzi válasza DR|FTK|NG (#98993) üzenetére


Honzi
senior tag

Megnézem aztán bízok a legjobbakban elektromosság terén ez jó ötletnek hangzik. :DDD
Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#98996) DR|FTK|NG válasza Honzi (#98995) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Nincs mit. :)

Amúgy az nem volna jobb, hogy a 6 pin-eset alakítod át 8 pin-essé, vagy esetleg az, hogy(extra gányos), hogy molex > 6 pin-eset és az eredeti 6 pin-eset alakítod át 8 pin-essé?

(#98997) MikiASD


MikiASD
tag

Sziasztok!

Ez a tápegység ennyit meg? [link] 60 hónap garancia van hozzá.
Nem egy energia zabáló konfighoz lesz, gtx 1060 vagy rx 470 + i5 6500 vagy i5-4570.
Esetleg valakinek van rólla tapasztalata? Hangos tápok közé tartozik?

(#98998) Honzi válasza DR|FTK|NG (#98996) üzenetére


Honzi
senior tag

Én is gondolkoztam a 6 > 8-ra való átalakításon de nem tudom hogy a 2 ágú táp ezt mennyire szereti mert ha jól tudom a földelésen kívül nincs különbség a 8 és a 6 pin között.
A második már egy érdekes elképzelés csak nem tudok holnap itt helyszínen olyan átalakítót venni ami ehhez a művelethez kéne na meg az átalakítózás lassan annyiba kerül mint egy új táp. :DDD
Ha esetleg sikerül megoldani akkor a második a jobb megoldás?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#98999) DR|FTK|NG válasza MikiASD (#98997) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

HEC belsős, részemről nem nagyon ajánlott, kétes hírű gyártótól van a belseje: [link]
Nem annyira halk tápegység szerintem.


Honzi(#98998)
A 12V-os ága(300w-os) két részre van osztva, mint a kettő 18A-es:
-Egyik ág: ATX 24 pin, CPU áramcsatlakozó fele
-Másik ág: Többi csatlakozó
[link]

Annyiban jobb, hogy a kábelek kevésbé terhelődnek, bár azok normális körülmények között nem nagyon mennek tönkre.


szasanyi(#98985)
Szia.

Bocsánat, csak most vettem észre, hogy írtál.

Be Quiet! Straight Power 10 400W
Seasonic G360

Mindkettő fix kábeles, és öt év garancia van mindkettejükre.

(#99000) szasanyi válasza DR|FTK|NG (#98999) üzenetére


szasanyi
félisten

OK. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.