Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18651) lizRRR válasza Lenry (#18640) üzenetére


lizRRR
őstag

Fogadjunk a kék led miadt... :D

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#18652) vzsryl válasza DinkaDanka (#18649) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Mi a táp pontos típusa?

(#18650) 04ahgy: A Seasonic S12II tápjaira a gyártó azt írja, hogy bontott 12V-os ágú, pedig tesztek bizonyítják, hogy egyben van. A HX520/620 S12II 520 és 620 belet kaptak. Emiatt előfordulhat, hogyan néhányan belekeverednek ebbe.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#18653) freestailo


freestailo
őstag

sziasztok! irodai gépbe kellne nekem egy táp, max 450w-ig, a gépben egy i3 2100 lesz, egy odd, egy hdd, egy nvidia 520GT. kinéztem egy chieftec iarena 450w tápot, ezt vehetem nyugodtan, vagy van ennél jobb 10-12k -ig max? Köszi

(#18654) lizRRR válasza freestailo (#18653) üzenetére


lizRRR
őstag

400 W CTG

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#18655) Petzval válasza freestailo (#18653) üzenetére


Petzval
senior tag

Inkább Chieftec CTG-t vegyél szignifikánsan jobb az iARENA-nál.Az A80-as sorozat nagyon jól sikerült

(#18656) DinkaDanka válasza vzsryl (#18652) üzenetére


DinkaDanka
tag

Mecury, De pár kollega már kisegített, és ezt ajánlották:
http://ipon.hu/webshop/product/_chicony_hipro_430w_hp_d4302rwr2_box/178996

Real Gamers Never Die, They Just Respawn

(#18657) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Tanácsot kénék újból, mivel egyenlőre anyagi okok miatt csak nézelődök tápok terén.
Evvel a táppal kapcsolatban[link] [link] itt apróba van egy 1 év garival bár szerintem 3-nak kéne lenni mivel a gyártó annyit ad rá(de ha használt akkor érthető, ezt még nem kérdeztem meg a tulajtól, csak puhatolóztam egyenlőre. Tuti az szerintem, mert már nem gyártják hiszem a gtx 280-hoz csinálták anno.)
Ennyit ér ez a táp amennyiért hirdetik?[link] annyira nem nyűgözött le a hatásfoka a tesztek alapján, és ez a több ágról átkapcsolom 1 ágra garancia vesztés terhe mellett hát :U. Véleményt kérnék róla, érdemes vele foglalkozni, vagy mostani modernebbre érdemes pályázni, beszámítás és ráfizetés terhe mellett. Visszaolvasva a topikban az enermax leányvállalata gyártotta a belsejét, 14adam szerint impervio ha jól olvastam. Nem mai darab a kicsike.
480 sli-hez lenne ezért keresgélek.

Üdv

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#18658) MMIX válasza vzsryl (#18652) üzenetére


MMIX
addikt

"A HX520/620 S12II 520 és 620 belet kaptak. Emiatt előfordulhat, hogyan néhányan belekeverednek ebbe."
Például Te is. A HX520/620 Seasonic S12. Ezt már a múltkor megbeszéltük azt hittem.

(#18659) kungzi


kungzi
veterán

na most akkor 1 vagy több ágas a HX520? mindenki mást mond. és ilyet szeretnék venni

(#18660) MMIX válasza kungzi (#18659) üzenetére


MMIX
addikt

Egyágas. A címke és a nyákfelirat csak dísz.

(#18661) Petzval válasza Razermazer (#18657) üzenetére


Petzval
senior tag

Van itt egy tévedés a gyártó hiába ad akárhány év garanciát a disztributor tart fenn szervízt az illető országban és ő vállal garanciaidőt.Magyarországon csakazt az időt lehet érvényesíteni ami a boltban adott garanciajegyen van.

(#18662) halleck


halleck
csendes tag

Üdvözlet!
Érdeklődni szeretnék, tud-e valaki konkrét információt arról, hogy a Gigabyte GZ-PB házban pontosan milyen típusú tápegység van. Feltúrtam a netet, de nem sikerült kielégítő választ kapnom.
Ebben a topikban volt írva, hogy a GZ-X1 házban GE-C420A-C2 típusú, FSP belű tápegység található. Joggal feltételezhető-e, hogy ugyanez van a GZ-PB-ben is?
Megfelelő minőségű-e egy nem különösebben tápigényes konfigurációhoz? A főbb fogyasztók egy Intel G840-es processzor, és egy Radeon HD6770 videokártya. Plusz a szokásos apróságok.
A válaszokat előre is köszönöm!

(#18663) MMIX válasza halleck (#18662) üzenetére


MMIX
addikt

A bolt nem mondja meg a táp típusát?
"Joggal feltételezhető-e, hogy ugyanez van a GZ-PB-ben is?"
-Szerintem azt rakják bele, amit a Gigabyte ép a raktárában talál az olcsó tápjai közül.
Sokféle olcsó tápja van a Gigabyte-nak.

(#18664) vzsryl válasza MMIX (#18658) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az most teljesen lényegtelen, hogy a sima, vagy a II-es, mert kb. csak hatásfokban térnek el.
Nem ez volt az írásom lényege, hanem a dolog megmagyarázása, miszerint miért keveredhetnek meg a 12V-os ág mikéntjével. Nem is figyeltem, hogy S12-ből melyik típust írom, mert még egyszer leírom, nem ez volt az írásom lényege.

"Ezt már a múltkor megbeszéltük azt hittem."
Nem az olasz maffiában vagyunk, keresztapa. Enyhén szólva lekicsinylő megfogalmazás, figyeljünk már oda. ;)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#18665) MMIX válasza vzsryl (#18664) üzenetére


MMIX
addikt

"Az most teljesen lényegtelen, hogy a sima, vagy a II-es, mert kb. csak hatásfokban térnek el."
-Nem csak hatásfokban térnek el, ezek szerint a múltkor feleslegesen pocsékoltam el 1 órát a szabadidőmből, míg utána ástam a neten.
[link]
[link]
[link]

"nem is figyeltem, hogy S12-ből melyik típust írom, mert még egyszer leírom, nem ez volt az írásom lényege."
-attól még tévedés. Én csak erre reagáltam, a többire nem.

"Nem az olasz maffiában vagyunk, keresztapa. Enyhén szólva lekicsinylő megfogalmazás, figyeljünk már oda"
-Kár, hogy így érteted, azt hittem "haverok" vagyunk. De sebaj. Többet nem fordul elő.

[ Szerkesztve ]

(#18666) vzsryl válasza MMIX (#18665) üzenetére


vzsryl
nagyúr

"-Nem csak hatásfokban térnek el, ezek szerint a múltkor feleslegesen pocsékoltam el 1 órát a szabadidőmből, míg utána ástam a neten."
Én meg ezt sajnálom, hogy így értetted, mert bizony odaírtam a "kb." szót. Tehát a lényegesebb dolgokban nem különböznek, mert az egész kapcsolásnak ugyanaz az alapja. A különbségeket pedig felsoroltad a linkelt hozzászólásaidban.

"-Kár, hogy így érteted, azt hittem "haverok" vagyunk. De sebaj. Többet nem fordul elő."
Rendben. Első blikkre rosszul esett, mert amikor ilyen hozzászólást olvasok vagy beszélgetésben hallom ezt, akkor mindig azt jelenti, hogy "Te kis gyökér, asszittem már megbeszéltük, hogy többet nem jössz az én utcámba, csitt-csatt.". De, ahogy most megmagyaráztad, így már oké. Szóval elnézést a félreértésért.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#18667) mr_ricsi válasza Laci4 (#18626) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"De könnyen lehet, marad a hipro: az mégis csak új, és csak tud annyit mint a PNF..
Tudd nagyjából annyit? nem teljesítményre,hatásfokra gondolok,hanem védelmek, biztonság."

Ha a képen látható tápot kapod -aminek a fedél anyagából van a venti rácsa- akkor minden szükséges védelem benne van, és Stol tesztjéből ismerheted, hogy mire képes.
Ha viszont külön ventirácsos, akkor az szőröstül-bőröstül valamelyik ismeretlen kínai cég terméke, semmit nem lehet tudni a minőségéről, és a megbízhatóságáról. A "Chicony Power" nem dolgozott rajta, csak a HiPro márkanevet adta hozzá.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#18668) kungzi válasza MMIX (#18660) üzenetére


kungzi
veterán

ok. köszi, most már megnyugodtam

(#18669) dszabi


dszabi
tag

Ez jó vétel? Be quiet Straight Power 400W BQT E8

3 db IDE vinyót kötnék rá, a leírás szerint csak 2 db Floppy csatlakozója van, de gondolom Y-elágazással azért megoldható.

Teljes konfigom:
CPU: Core 2 Duo E6600
Alap: Gigabyte GA-P35-DS3
Videó: Gigabyte GV-R577SO-1GD
RAM: ADATA Extreme Edition Vitesta DDR2 800+ 2x1GB
HDD: 4 db (3db IDE + 1 db SATA)
Optikai meghajtó: 2 db

(#18670) lipido


lipido
senior tag

CTG-400-80P vs fsp 400 60apn?

(#18671) MMIX válasza dszabi (#18669) üzenetére


MMIX
addikt

"3 db IDE vinyót kötnék rá, a leírás szerint csak 2 db Floppy csatlakozója van, de gondolom Y-elágazással azért megoldható."
-hát remélem, ezt most én nem értettem félre.
Az IDE vinyónak molex kell. Van belőle a tápnak 4db molex és 4db SATA.
A 2 db Floppy csatlakozó az másik típus. (floppy, ventilátor, hangkártya)

"Optikai meghajtó: 2 db"
IDE (molex) vagy SATA? Egy molexed még maradt a vinyók mellett.

A táp egyébként jó. Az árától függ, hogy jó vétel e. Teszt

(#18670) lipido:
A CTG 400 a jobb, ha egy APN 350W +12V-os erő elegendő a képedhez. A 400W-os APN címke szerint egy picivel erősebb. APN-nek nincs PCI-e táp csatlakozója.

[ Szerkesztve ]

(#18672) halleck válasza MMIX (#18663) üzenetére


halleck
csendes tag

Egyelőre annyit tudok róla, hogy 420W-os. Nem az én összeállításom, csak próbálok segíteni egy ismerősnek. Én is javasoltam neki a bolt megkeresését, de mindenképpen szeretek több helyről tájékozódni. Ha kapunk érdemi infót az üzlettől, és továbbra is kérdéses lesz a dolog, akkor visszatérek ide. Addig is köszönöm a választ!

(#18673) h1n1_900


h1n1_900
senior tag

Hipro 430...
Remelhetoleg nem fog fustolni miatta a gepem :U
Codegennel csak jobb?

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#18674) Petzval válasza halleck (#18672) üzenetére


Petzval
senior tag

Az logikus hogy egy házban a saját tápja van!Miért tenne bele másik gyártmányt?

(#18675) 04ahgy válasza moha21 (#18605) üzenetére


04ahgy
nagyúr

GS700 lesz, már fix. A CX-ek tényleg gázosak, sok hullik el, habár gépet egy sem vitt még. Le kellene a +12V túlterhelésre kapcsolniuk, nem megdögleni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#18676) 04ahgy válasza vzsryl (#18652) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ahogy itt fentebb írja MMIX, csak sima S12, de a lényeg az, hogy az S12 fel van készítve a többágas üzemre. Csak az áramfigyelő ellenállásokat kell beforrasztani a tömör rézhuzal helyett, meg a komparátor IC-t, ami a limit elérésekor lekapcsol.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#18677) halleck válasza Petzval (#18674) üzenetére


halleck
csendes tag

De vajon csak egy típusú 420W-os olcsó tápegysége van? Elsőre logikusan gondolná azt az ember, hogy ugyan minek gyártana többfélét? De a Gigabyte más gyártók tápegységeit adja el saját néven. Nem vagyok pontosan tisztában vele, hogy simán átcimkézi őket, vagy kapnak saját burkolatot/ventit, de mindkét esetben sokkal könnyebb dolga van egy új modell bevezetésével, mintha saját magának kellene az utolsó szögig megterveznie és legyártania mindent.
Nem nagyon áll rendelkezésre információk özöne arról, hogy a gigabyte pontosan mit is tesz a gépbe. A normális az lenne, hogy az ember fia meglátogatja a gigabyte honlapját, és megnézi, hogy az adott házat a gyártó milyen tápegységgel szállítja. Aztán ugyanannak a honlapnak egy másik részén megnézi, hogy mik a paraméterei annak a tápegységnek. Csakhogy ezekről egy fél szót sem találtam a hivatalos honlapon, sem a házhoz tartozó tápegységről, sem pedig arról a tápegységről, amiről beszéltünk.
A másik mankó független újságírói, vagy akár magánszemély által végzett teszt, publikáció. Ilyenre sem akadtam ezzel a házzal kapcsolatban. A gigabyte honlapján megadott egyetlen egy szem review linkjére kattintva 404-es hibát kapok, vagyis nem elérhető.
Szóval most megkérdezzük a boltot, hátha mondanak valamit, és majd meglátjuk a továbbiakat.

(#18678) lipido


lipido
senior tag

Srácok, ERRŐL valakinek véleménye?

[ Szerkesztve ]

(#18679) h1n1_900 válasza lipido (#18678) üzenetére


h1n1_900
senior tag

Apn erosebb viszont a CTG-n tobb a csati.

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#18680) misx


misx
senior tag

Tudom hogy a Codegen tiltott termék, de nagyot néztem nagybátyámnál, mikor megláttam, hogy ők a kábelezést sokkal jobban oldották meg, mint az én FSP400 SAGA II-mnél, pedig ez kétszer annyiba került. Konkrétan a SATA tápellátásra gondolok, a Codegennél mind a két kimenő ágon van 1-1, míg az FSP-nél egyen van a kettő, így az újonnan vásárolt DVD írót és a meglévő vinyómat elég közel kellett egymáshoz tenni, hogy rádughassam a SATA tápcsatikat. Ezzel most nem a Codegent dicsérem, hanem az FSP-t szidom. Gondolhattak volna rá. :W

(#18681) h1n1_900 válasza misx (#18680) üzenetére


h1n1_900
senior tag

Ha van mondjuk 6sata akkor ott fityegjen kulon-kulon agakon? Ha agankent 2-3sata van az teljesen ok.

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#18682) d@minator válasza h1n1_900 (#18681) üzenetére


d@minator
addikt

Pont arról beszél, hogy nincsenek ágak csak egy ág van[link] amin az két szélső csata csatlakozó túl közel van. FSP Hexa dettó de sorolhatnám.

(#18683) AxBattler


AxBattler
félisten

Sziasztok!

Mit gondoltok, a chieftek maestro házakhoz adott sfx delta tápok hogy bírják a gyűrődést? Érdemes ilyet venni használtan (kb. 3 évesen)?

Vagy inkább egy ilyen fsp?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#18684) 04ahgy válasza AxBattler (#18683) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Azt bírja, ami rá van írva. Az nem elég? :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#18685) Knilee


Knilee
tag

hali
Átolvastam a fórumot és sokan javasoljátok a Chieftec CTG-400-80PB tápot sürgősen kellene vennem egyet de a környéken nem találtam csak Chieftec CTG-450-80P 450W PFC ezt inkább ne vegyem meg vagy ez is jó?
a konfig: gigabyte ep31-ds3l alaplap, 2gm ram, 2 hdd, ati 4830 vga, intel 6550 cpu. a gép nagyon sokat van használva. a Chieftec CTG-450-80P 450W PFC adatai a webshopból
450W ATX tápegység
csatlakozók:
1x 24 Pin ATX/
1x 4 Pin 12V/ 40cm
1x 6 Pin PCIe /40cm
4x SATA
3x Molex
1x Floppy
Zajszint: 24db
AC Input:
230V/3.5A
Frekvencia:
50 Hz
Méret:
14 cm x 15 cm x 8,7 cm

[ Szerkesztve ]

(#18686) Jim-Y válasza Knilee (#18685) üzenetére


Jim-Y
veterán

Jó lesz az is, sőt jobb, mert az BOX, a PB pedig Bulk, azaz kiegészítők nélküli, igaz a konfigodnak a 400W is elég lenne, de ha nincs, akkor a CTG-450-80P is tökéletes választás. üdv

(#18687) AxBattler válasza 04ahgy (#18684) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem így értettem, hanem hogy használtan melyiket éri meg megvenni.
Másként: melyik a jobb a kettő közül?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#18688) Knilee válasza Jim-Y (#18686) üzenetére


Knilee
tag

köszi a gyors választ tudom hogy elég lenne a 400as is de a 450-es 700ft-al drágább

(#18689) DoxaM


DoxaM
aktív tag

Sziasztok,

Egy gyors kérdés lenne, ha vki esetleg tudna segíteni..chieftec iArena 500W vagy inkább Hipro 500W HPA?

(#18690) h1n1_900 válasza DoxaM (#18689) üzenetére


h1n1_900
senior tag

Egyik sem.
Hexa 400 vagy inkább mondj egy árat.

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#18691) 04ahgy válasza AxBattler (#18687) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mindkettő egyformán jó, minőségi cucc. Használtan aszerint dönts, melyik van közelebb, melyik az olcsóbb, stb...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#18692) DeskJeti


DeskJeti
tag

Üdv! Megjött az FSP Hexa 400-asom! Már használatban is van!
Csöndben van! (Jó, van egy alap kis halk búgása, de 12 centis ventinek elnézem.)
Köszönöm mindenkinek, aki segített a döntésben, illetve, az ellenőrzésben, hogy biztos jó lesz-e a gépbe! :R
Debrecenből Veszprémbe szállítással olcsóbb volt, mint itt, helyben bármelyik számtech boltban. :U

Használt M-Tec 420W-s táp valakinek? :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18693) AxBattler válasza 04ahgy (#18691) üzenetére


AxBattler
félisten

Oké, köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#18694) DoxaM válasza h1n1_900 (#18690) üzenetére


DoxaM
aktív tag

Aha..hát végülis CTG-450-80P-t rendeltem meg..mert kb 1 ezressel volt drágább a Hiprotol..ez már annyira nem vészes, nem?Hexa 500at láttam 14-ért..de annyit már nem akartam, ez a ctg 10.8k volt.

(#18695) h1n1_900 válasza DoxaM (#18694) üzenetére


h1n1_900
senior tag

Az jó vétel volt.

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#18696) lipido


lipido
senior tag

Ha nem szeretnék mókolni a toldóval, és 2x6pin a vga karim, milyen tápot ajánlotok? (olcsóé)

(#18697) Jim-Y válasza lipido (#18696) üzenetére


Jim-Y
veterán

Milyen VGA-d van, és milyen procid? üdv

(#18698) lipido válasza Jim-Y (#18697) üzenetére


lipido
senior tag

Konfigom a cUccaim között :R

[ Szerkesztve ]

(#18699) h1n1_900 válasza lipido (#18696) üzenetére


h1n1_900
senior tag

Chieftec CTG-500

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#18700) Jim-Y válasza lipido (#18698) üzenetére


Jim-Y
veterán

Chieftec CTG-500-80P 2xPCI-E 6pinnel, vagy XFX Core Series PRO 450W ha kapsz még valahol jó áron, üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.